PDA

View Full Version : Broadchurch



aLLiin
10th November 2013, 21:09
a urmarit cineva acest serial?
http://www.imdb.com/title/tt2738130/

aLLiin
10th November 2013, 21:14
Eu am urmarit pe nerasuflate cele 8 episoade! Mi-a placut mult! Dar nu inteleg de ce urmeaza un al doilea sezon!?

Freek
22nd November 2013, 19:53
Nici eu n-am inteles prea bine de ce... Ma rog, sa fie primit.

Vezi ca mi se pare ca la anul apare Broadchurch US cu acelasi actor din varianta UK. Va fi facut de FOX, sa vedem ce iese.
Pentru mine serialul a fost serialul anului 2013. O drama excelenta.

aLLiin
22nd November 2013, 23:20
Nu inteleg de ce atat de putini oameni au urmarit serialul. Cel putin de pe forum. Eu as manca si dimineata si noaptea asemenea seriale... Daca mai stii ceva asemanator, fa-ti pomana cu mine.
Ps. Apropo, FREEk, ai ghicit vreun moment criminalul? Eu am crezut la un moment dat ca este...popa.

Freek
22nd November 2013, 23:32
Serialele britanice sunt mai putin "mediatizate" la noi.
Spre final am banuit ceva dar nu eram sigur. Sa ai grija la spoilere daca e :).

aLLiin
22nd November 2013, 23:42
Bine ca m-ai avertizat, nu prea am discutat de filme pe forum. Deci nu stiu regulile. Daca mai stii seriale Englezesti, pe mine sa ma anunti primul. Doar asa ceva as urmari. Am fost furios pe RDS cand nu au bagat BBC Entertainment si pe farfurie. Dar mi-a spus o verisoara ca nu este chiar un program premium.

Freek
22nd November 2013, 23:46
Luther + Sherlock. La fel ca la asta, ia primul episod de la fiecare si vezi daca te prinde.

Pe watchlist am si Whitechapel. Am inteles ca bun.

aLLiin
23rd November 2013, 01:20
Nu am pierdut vremea. Deja am vazut primul episod din Luther. Mi se pare interesant, dar...
sa aflu criminalul din prima secunda. Aici ma descurajeaza putin in a deveni fan din prima,asa cum am devenit la Broadchurch. Dar poate ca va lua o alta turnura serialul. Luther mi se pare genial,poate prea genial. Dar instabil profund. Ruth Wilson mi se pare interesanta,as mai cauta seriale cu ea. Dar pun ramasag ca o voi regasi in Horror-uri/Thrileruri psihologice. Dar poate ma insel.
Ps. Toate episoadele au 58 minute? Sau doar primul? Si la House of cards primul episod a avut 63 si celelalte 48. Am fost dezamagit.

irinaidu
31st December 2013, 00:32
Am vazut si eu serialul. Bine facut, mai putin episodul final care m-a dezamagit.

aLLiin
18th February 2014, 15:17
De ce te-a dezamagit?

razvan_creator
18th February 2014, 15:59
De serialele britanice nu m-as putea plictisi niciodata. Mai ales ca ei pun mare pret pe calitate si nu pe cantitate.

Recomand cu caldura: DCI Banks, Foyle's War, Downton Abbey, Upstairs Downstairs, Mr Selfridge, Line of duty, Father Brown, My worst week of my life, Bleak House, Misfits, The Escape artist (cu David Tennant), Accused (unul din preferatele mele), Sherlock si multe altele. Deja m-am lungit cu lista :))

aLLiin
27th January 2015, 04:00
Vedeti ca a reinceput broadchurch.

Freek
14th February 2015, 22:56
Mai bun primul sezon dar merge si asta. Ma scoate din sarite grav daca se da peste cap deznodamantul din primul sezon...
Singura negresa din serial imi strica cheful, nu nu-s rasist, dar joaca ca o soseta.

aLLiin
14th February 2015, 23:11
Mai bun primul sezon dar merge si asta. Ma scoate din sarite grav daca se da peste cap deznodamantul din primul sezon...
Singura negresa din serial imi strica cheful, nu nu-s rasist, dar joaca ca o soseta.

Sper, totusi sa nu-si dea cu firma-n cap intorcand la 180 de grade!