PDA

View Full Version : Etapa 15: Otelul Galati – FC Vaslui 1-2



delaoltenia
9th November 2013, 02:23
Vineri, 22 noiembrie 2013, ora 21.00
Discutii inainte si dupa disputarea partidei.

fl0o
9th November 2013, 14:42
Discutii dupa meciul de luni :)

relansat
9th November 2013, 14:51
ii percutam in cinstea lui codoban :D

megastar
9th November 2013, 17:05
ii percutam in cinstea lui codoban :D

Codoban asta noua ne-a luat 2 puncte, voua ce v-a luat?

relansat
9th November 2013, 18:56
8, dar cu imprumut :D

V-a luat 4 milioane din conturi. Sau de alea ai uitat? :D

fl0o
9th November 2013, 18:59
8, dar cu imprumut :D

V-a luat 4 milioane din conturi. Sau de alea ai uitat? :D
Prost e ala care da, omu n-are nici o vina

relansat
9th November 2013, 19:46
Nu neaparat prost. Atunci cand accepti jucatori transferati cu 50% comision de partea lui codobani, se numeste complicitate :d

megastar
10th November 2013, 09:09
8, dar cu imprumut :D

V-a luat 4 milioane din conturi. Sau de alea ai uitat? :D

Știrea e de la fanatik asa ca sunt unele dubii cu privire la sume.

relansat
10th November 2013, 09:58
la cati santajisti lucreaza la fanatik, ma indoiesc ca nu sunt informatii corecte. vedem pe viitor

megastar
10th November 2013, 15:51
A nu se intelege ca nu cred ca acest individ Codoban nu a facut bani buni cu Otelul, insa nu pot sa nu constat ca multi jucatori adusi de el au ajutat Otelul. Preferatul meu, Emil Jula, de el a fost adus,unul din cele mai bune transferuri facute de Otelul, Janos Szekely, tot de el a fost adus si mai sunt multe exemple. A facut bine dar si rau .

megastar
12th November 2013, 00:04
Ne putem concentra pe acest meci. In functie de rezultatul cu SC Vaslui cred ca vom vedea daca e nevoie de intariri masive in iarna sau Badea nu a stiut sa puna in teren jucatorii.

six
12th November 2013, 00:41
patru știuleți :D părerea mea ;)

Steel Jar5
12th November 2013, 11:17
Vedem dupa meci , dar am incredere ca o sa castigam meciul asta.
Nu se poate sa fim in primele trei echipe ca numar de ocazii si atacuri, dar sa fim atat de ineficienti...si totusi santem. :D
O veste buna pt noi...nu am mai incasat gol la primul sut pe spatiul portii...ci la al 2 lea :D

megastar
12th November 2013, 17:01
Vedem dupa meci , dar am incredere ca o sa castigam meciul asta.
Nu se poate sa fim in primele trei echipe ca numar de ocazii si atacuri, dar sa fim atat de ineficienti...si totusi santem. :D
O veste buna pt noi...nu am mai incasat gol la primul sut pe spatiul portii...ci la al 2 lea :D

Asta pentru ca nu a mai ajuns nimeni la poarta noastra.
Cred ca aici va lucra in primul rand Lienen, la aparare, cu toate ca a spus ca am stat mai rau in atac.

Tim
13th November 2013, 10:37
Stiti de ce nu pleaca Lienen de la galati? I-au disparut actele !:))

megastar
13th November 2013, 10:53
Stiti de ce nu pleaca Lienen de la galati? I-au disparut actele !:))

Trebuie sa recunoastem, tim e cel mai amuzant timisorean.... not.

Doctor_Satan
13th November 2013, 11:37
Ar trebui sa fie obez la cat am hranit noi acest troll. :rolleyes:

Leo
13th November 2013, 11:48
1 solist.

Steel Jar6
13th November 2013, 12:30
Ar trebui sa fie obez la cat am hranit noi acest troll. :rolleyes:

Tu si Floo l-ati bagat in seama iar si iar si iar.
Terminati odata, va rog!!!!!!!!
Nu mai intrati in polemici cu aia , nu merita si le-ati acordat muuullllttt prea multa atentie.
Gata, ajunge baieti...incetati sa ii mai bagati in seama...oricat de mult provoaca si cersesc un raspuns.
On:
Eu am sperante foarte mari pt meciul asta si vreau sa fim cat mai multi pe stadion.
Eu o sa fiu acolo, ca intotdeauna, si sper sa veniti si voi...plus cei care au renuntat sa mai vina.

krokobaursolzos
13th November 2013, 12:47
patru știuleți :D părerea mea ;)

... trei boabe sunt destule, sa nu cadem in desfrau coolinar :D

Tim
13th November 2013, 13:05
.
Eu o sa fiu acolo, ca intotdeauna, si sper sa veniti si voi...plus cei care au renuntat sa mai vina.Si eu o sa fiu acolo. O sa-mi simtiti prezenta.:evil:

six
13th November 2013, 14:39
2 solist :D insolventii o iau in freza de la stiuleti :P

Leul Oltean
13th November 2013, 14:50
Vinul de Recas merge in California, drojdia ramane in Timisoara.

fl0o
13th November 2013, 15:21
Ia uite ma, lu astia le-a dat punctele inapoi :rolleyes:
Neaparat victorie

megastar
13th November 2013, 16:16
Ia uite ma, lu astia le-a dat punctele inapoi :rolleyes:
Neaparat victorie

Daca nu marcam repede ne vom chinui ca la Timisoara.

Doctor_Satan
13th November 2013, 16:16
Pai coceanul sef are relatii. Noua mizerabilul ne-a luat puncte acum cativa ani fara mari probleme, asa ca nu ma mira sa s-a revenit asupra deciziei.


Daca nu marcam repede ne vom chinui ca la Timisoara.
Acolo a fost ghinionul nostru si norocul pe care-l mai au cateodata echipele mici.

Tim
13th November 2013, 16:20
ZERO puncte pe lienen...:))

fl0o
13th November 2013, 16:24
Pai coceanul sef are relatii. Noua mizerabilul ne-a luat puncte acum cativa ani fara mari probleme, asa ca nu ma mira sa s-a revenit asupra deciziei.

Mai bine asa. Iti dai seama ca daca retrogradau si noi ne salvam :) se urcau si astia in capul nostru

Doctor_Satan
13th November 2013, 16:32
De la vasluieni am totusi pretentii ca mai si gandesc.
Desi nu se stie daca nu cumva coceanul o fi avand putere de convingere acolo unde un anume umflat s-a bazat pe naivitate (ca sa fim indulgenti). :rolleyes:

Steel Jar6
13th November 2013, 16:38
Jucam cu o echipa care nu baga toata autobaza in poarta, timp de 90 de minute, totusi.Cea mai jalnica prestatia a unui adversary din editia asta de campionat....si nu o zic din antipatie pt anumiti indivizi de pe aici...ci pt ca exact asa s-au prezentat, dar au castigat.
Vasluiul vine sa joace fotbal si o sa fie un meeci frumos.
Off-topi:
**** Mitica de la Liga...ce ii zice domnul Anghel leprosului de dragomir.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/exclusiv-d-ale-lui-mitica-omul-care-a-candidat-impotriva-lui-dragomir-povesteste-mai-multe-momente-importante-din-cariera-sefului-ligii-11673544

Tim
13th November 2013, 16:40
Steel jar 6 este o clona?:rolleyes:

phife
13th November 2013, 16:42
steeljar ce mai faci ma dezbotezatule?

Steel Jar6
13th November 2013, 16:49
Astept sa scapam , cred ca majoritatea ne dorim , de libidinosul de dragomir ....nici Iorgulescu nu este perfect pt Lpf, dar ma gandesc ca il mazilim mai usor...cand ne supara.
Otelul este impotriva lui dragomir si a lui sandu...cum am fost mereu.

fl0o
13th November 2013, 16:51
E mai putin important cine unde parcheaza autobaza, fiecare cu fotbalul lui.

Steel Jar6
13th November 2013, 16:58
Doar am spus ce am vazut eu si restul celor care au urmarit meciul.Nu il blamez pe Sunda ca a facut asta si uite ca a si castigat...nu mai conteaza cum.
Am foarte mare incredere in Otelul si sunt convins ca fotbalul bun pe care il prestam o sa ne aduca si puncte.
Cel mai important , pt mine, este ca avem liniste la echipa si ca suporterii parca au revenit la viata , dupa ultimele evenimente de la club.
A fost multa dezamagiri si multi au fost indepartati de toate scandalurile si problemele care pareau ca nu se mai opresc ...de 2 ani incontinuu.
Treburile parca intra, usor-usor, in normal si incepem sa aratam ,iar, a club profesionist de fotbal.
L-am contestat , foarte mult, pe Narcis si dupa ultimele transferuri si aducerea lui Lienen eu ii mai dau o sansa sa demonstreze ca merita sa fie la noi.

delaoltenia
16th November 2013, 19:52
egalitate aici

aLLiin
16th November 2013, 20:19
Eu vad un 2 aici...

cataa.
16th November 2013, 23:17
egal

megastar
17th November 2013, 12:22
Treburile parca intra, usor-usor, in normal si incepem sa aratam ,iar, a club profesionist de fotbal.


Singurul lucru care ne trebuie e liniste. Mi-e dor de echipa noastra care nu vorbea decat in teren. Prea ne-am cancanizat in ultimii doi ani. Aducerea acestui neamt e un pas spre recastigarea echilibrului.

Tim
17th November 2013, 13:16
Am citit pe dunarea batrana cum jubilati ca se schimba conditiile de licentiere si pot toti saracii si datornicii la bugetul statului sa ramana in prima liga.

Ce zice blestematul de marius stan , cel care si-a dat viata ca sa distruga Timisoara pentru ca avea datorii, de acest lucru? Pana nu clarificati asta, ramanem la cele 2 generatii stabilite anterior. Cu lienen sau fara.:D

megastar
18th November 2013, 14:26
Nu prea vad vasluieni pe aici.... La cat de activi erau pe alte topicuri in care se vorbea de Otelul, ma gandeam ca vor fi foarte galagiosi.
Presupun ca veniti vineri la meci, nu?

krokobaursolzos
18th November 2013, 16:38
Nu prea vad vasluieni pe aici.... La cat de activi erau pe alte topicuri in care se vorbea de Otelul, ma gandeam ca vor fi foarte galagiosi.
Presupun ca veniti vineri la meci, nu?

Sa vina cu sigurante la ei? :rolleyes:

fl0o
18th November 2013, 18:57
De ce n-ar veni? :drak:
Vineri, la noua... destul de accesibil, nu prea ar fi loc de scuze + ca s-a terminat si sezonul culesului

Ii asteptam cu bratele deschise :D

relansat
21st November 2013, 13:40
Nu prea vad vasluieni pe aici.... La cat de activi erau pe alte topicuri in care se vorbea de Otelul, ma gandeam ca vor fi foarte galagiosi.
Presupun ca veniti vineri la meci, nu?

clar. o sa fiu acolo. not! :))

megastar
21st November 2013, 13:55
In alti ani erati calare. Sa inteleg ca si la voi s-a dus entuziasmul?

fl0o
21st November 2013, 20:01
Reprezentam si noi o forta anii trecuti :D

Steel Jar6
22nd November 2013, 14:58
Nu este nici cea mai mica rivalitate , din punctul meu de vedere, cu Vaslui...doar ura fata de Porumboul.
Mie nu imi aduce nici un sentiment special meciul....meci de 3 puncte si atat.

Tim
22nd November 2013, 15:09
In Vaslui este o rasa superioara de moldoveni, o stie toata lumea.:D

megastar
22nd November 2013, 17:24
Mie nu imi aduce nici un sentiment special meciul....meci de 3 puncte si atat.

Cand ii aud pe unii, derby-ul Moldovei.... Au uitat ce inseamna un derby.

delaoltenia
22nd November 2013, 17:28
Otelul Galati: Branet, Milea, Sarghi, Sg.Costin, D.Popescu (Murgoci), Cooper, Giurgiu, Astafei, Bajenaru, Marquinhos, Henrique
Antrenor: Ewald Lienen

SC Vaslui: Cerniauskas, Celeban, Cordos, Prahici, Musat, Caue, Madson, Viveiros, Antal, Sanmartean, Temwanjera
Antrenor: Liviu Ciobotariu


22.11.2013, Galati, Stadion: "Otelul", ora: 21:00/Digi Sport 1

Steel Jar6
22nd November 2013, 17:46
Cand ii aud pe unii, derby-ul Moldovei.... Au uitat ce inseamna un derby.

Am citit ce ai scrin in legatura cu asta....exact la fel gandesc si eu.
Singurul antipatic este Porumboul...in reest imi sunt indiferenti....nimic special.

mach
22nd November 2013, 19:56
ploua .....

megastar
22nd November 2013, 20:10
Niciun suporter vasluian nu va ajunge la meci.

six
22nd November 2013, 20:55
ploua ........cu goluri la poarta gălățenilor :P

relansat
22nd November 2013, 22:02
hai ca am inceput bine. mike a luat galben din min 2 :))

relansat
22nd November 2013, 22:33
1-0 dupa o faza de zile mari pe traseul antal sanmartean wilk.

Freek
22nd November 2013, 23:37
Banuiesc ca e super spectaculos meciul. :D

relansat
22nd November 2013, 23:41
prea mare diferenta dintre vaslui si otelul.

delaparis
22nd November 2013, 23:41
Bai a fost fault in atac acolo inainte de penalti pe contra lui Vaslui :rosu:

mach
22nd November 2013, 23:52
ploua in continuare ...

relansat
22nd November 2013, 23:56
daca nu le-a placut de c-tin schumacher :)) l-au adus pe ewald, care probabil nu va sta prea mult prin zona ...

relansat
22nd November 2013, 23:58
Bai a fost fault in atac acolo inainte de penalti pe contra lui Vaslui :rosu:

fii si tu mai exact. a gresit arbitrul pentru ei sau am furat noi, din nou, pentru ca il avem pe porumboiu patron? :) :D

aLLiin
22nd November 2013, 23:59
Buna victorie! Liga 1 este calea spre imbogatire. Doar sa pariati cu tupeu, nu 14 lei ca mine. TUPEU

Bobi Cearton
23rd November 2013, 00:01
Vasluiul are echipa barosana, poate invinge orice echipa din Liga 1.
Trasoarele lui Sanmartean erau bune si in meciul cu Grecia, n-a intrat in planurile lui Pitzi ca, zice el, ar avea articulatiile de la picioare putrede:rolleyes:

relansat
23rd November 2013, 00:04
Nu va faceti sperante. Sanmartean face azi un meci bun, maine se da lovit, cu steaua isi aduce aminte de ciine e impresariat, s.a.m.d. una buna, zece rele.

aLLiin
23rd November 2013, 00:08
Sanmartean are impresar? De ce? Unde vrea sa mai plece la 47 de ani?

relansat
23rd November 2013, 00:08
Ahh, acum am vazut mai bine faza contraatacului. Fault clar acolo, ai dreptate :)

delaparis
23rd November 2013, 00:12
fii si tu mai exact. a gresit arbitrul pentru ei sau am furat noi, din nou, pentru ca il avem pe porumboiu patron? :) :D

Tot obsesia arbitrului si conspiratie :D

A fost un fault in atac atat. Nu stiu daca arbitrul a vazut sau nu dar asta a fost si asta comentez...
Penaltu a fost clar dar nu se ajungea pana acolo daca faza era oprita la timp :)

Bobi Cearton
23rd November 2013, 00:42
Chiar si Antal era bun cu grecii: viteza de reactie rapida, orientare deosebita, un adevarat varf de careu.

Pitizi nu stie a merge pe cai necunoscute ci pe de alea batatorite: Torje si Stancu.

Tim
23rd November 2013, 10:06
Forza Lienen.:))


Lui i-ati spus de B.T. la angajare?:evil:

Tim
23rd November 2013, 10:08
meci de 3 puncte si atat.

Adevar de clona.:ok:

megastar
23rd November 2013, 10:42
1-0 dupa o faza de zile mari pe traseul antal sanmartean wilk.

Hai bre, ca ala a fost un gol luat din prostia lui Branet care la 35 de ani nu stie ca un portar nu trebuie sa ia gol pe coltul scurt.

megastar
23rd November 2013, 10:45
Bai a fost fault in atac acolo inainte de penalti pe contra lui Vaslui :rosu:

Corect. Marquinhos este pus la pamant pentru ca altfel il ajungea pe Sanmartean. Faza e in linkul de mai jos. Urasca sa dau vina pe arbitru, dar daca se dadea fault pentru noi meciul s-ar fi terminat 1-1.

https://www.facebook.com/photo.php?v=453167731455926&l=81415874630270352

relansat
23rd November 2013, 10:56
Corect. Marquinhos este pus la pamant pentru ca altfel il ajungea pe Sanmartean. Faza e in linkul de mai jos. Urasca sa dau vina pe arbitru, dar daca se dadea fault pentru noi meciul s-ar fi terminat 1-1.

https://www.facebook.com/photo.php?v=453167731455926&l=81415874630270352

poate chiar 2-1 pentru voi.

tu poate ca ai vazut meciul de la fata locului si acolo se vede totul altfel. :D

pe tv, insa, nu a existat decat vasluiul :)

megastar
23rd November 2013, 13:12
pe tv, insa, nu a existat decat vasluiul :)

Si eu spun ca a fost doar Otelul si o putem tine tot asa. Cred totusi ca rbitrul a venit cu lectia invatata. Toti cei care au tupeul sa faca ceva impotriva lui Porumboiu sunt apoi terminati atat prin punerea la zid in presa cat si prin ceea ce patesc la comisii.

relansat
23rd November 2013, 13:24
exact :))

dupa cum spuneam, arbitrii :D

dextercioby
23rd November 2013, 13:26
A fost mai clar decit body-check-ul lui Müller la golul 3 din Bayern-Barcelona. :D

relansat
23rd November 2013, 13:40
E dubios rau sa nu vezi asa ceva, totusi. Adica, plm, ai arbitru de linie, central, arbitru de rezerva, tot ce vrei. Si nu e vreo inghesuiala sau ceva de genul. Dar e Liga 1. Am vazut faze si mai clare judecate prost.

TaciAcolo
23rd November 2013, 13:44
ala de la otelul si-a dat sema ca aia e singura sansa.. si a plonjat se si vede ca in cadere il cauta deja cu ochii pe arbitru:))
nu poti sa dai fault la o faza ca aia

relansat
23rd November 2013, 13:48
Haida bre, cum sa nu fie fault acolo? :) a fost, numai ca de aceasta data, fotbalistic vorbind, a castigat echipa mai buna. S-a respectat traditia oricum :D

Altfel, bun dracu asta de Marquinhos.

TaciAcolo
23rd November 2013, 13:51
am mai vazut odata... ai dreptate se putea da... dar prea teatrala cazatura

relansat
23rd November 2013, 14:19
Daca aia a fost teatrala, atunci plonjonul lui Antal de la penalti cum a fost? :)) e total irelevant daca e teatral sau nu. Daca a fost, se da :) se pune in discutie doar daca scoti si galben sau nu, in general :)

mach
23rd November 2013, 15:18
Vasluiul are echipa barosana, poate invinge orice echipa din Liga 1.
Trasoarele lui Sanmartean erau bune si in meciul cu Grecia, n-a intrat in planurile lui Pitzi ca, zice el, ar avea articulatiile de la picioare putrede:rolleyes:

as putea adauga cateva "tampenii" de-ale mele la cele spuse de tine. Spre exemplu lu' nea Piti ii plac jucatorii care au IQ-ul mai mic ca al lui. Niciun jucator convocat de nea Piti nu are voie sa-i raspunda ironic(bine ..nici nu ma gandesc ca Tanase ar putea face lucrul asta). Totusi ironia e o calitate pe care nu o poseda foarte multi....tre' sa ai ceva in bibilica. Si alta chestie care mi se pare interesanta ar fi convocarea celor de la nationala de catre Piti Talent. Pun pariu ca jucatorii adusi de Talent si-au pus intrebarea "De ce am fost convocat ?" si nici pana astazi nu au un raspuns la intrebare.(si nu, nu este vina lor)
.....iar daca tu ca antrenor ii raspunzi lu' Mutu dupa un rahat de meci "Vezi ba ca si fara Sanmartean al tau am reusit ..." asta spune multe sau absolut nimic despre un rahat de antrenor pe care-l avem "proptit" in nationala noastra de fotbal. Si "eu" cu ce sunt vinovat ca-mi doresc ca nationala sa se califice la turnee finale ?!

Steel Jar6
25th November 2013, 11:20
AM vazut un adversar care a stat in aparare pe 2 randuri si care a profitat de apararea improvizata.
Sirghi a fost de pe alta planeta...el e pus pe dreapta si strange numai in centru si il lasa pe ala singur de 7 ori , pana la gol.
Noi nu ne-am mai creat ocaziile din alte meciuri si cei din atac au reusit sa se impiedice singuri si sa alunece incontinuu....de parcca erau pe alt teren si nu erau invatati cu gazonul.
Nu a castigat echipa mai buna...pt ca nu a existat asa ceva in meciul asta...asta era de egal .
Am incredere in echipa pt ca am vazut unii indolenti, acum 3-4 etape, cum luptau pt fiecare minge si nu putem sa avem pretentii acum.
In retur , dupa o pregatire fizica buna, cu niste transferuri bune si cu niste disponibilizari o sa aratam altceva.
Forza Otelul.

Steel Jar6
25th November 2013, 11:44
poate chiar 2-1 pentru voi.

tu poate ca ai vazut meciul de la fata locului si acolo se vede totul altfel. :D

pe tv, insa, nu a existat decat vasluiul :)

El sigur a vazut meciul de pe stadion, ca si mine.
AM vazut amandoi un arbitru enervant si care ne-a tocat incet dar sigur.
Lui Temwanjera ii da cu greu, dar greu tare de tot un galben dupa o intrare urata si lui SIpovic ii da galben pt o faza in care eu nu am inteles nimic.
A judecat fazele in 2 moduri diferite si aceleasi faulturi date pt voi...ciuciu pt noi.
Nu mai conteaza, suntrm obisnuiti de arbitraje cand jucam cu echipa Porumboului.
Ati stat in aparare pe doua randuri....si nu zic ca e ceva rau, ci doar ca ati facut asta si ati gastigat.

relansat
25th November 2013, 12:46
Intrebarea care se pune e daca ati avut mai mult de 2 suturi periculoase la poarta, incluzand aici si penaltiul?

megastar
25th November 2013, 13:28
Intrebarea care se pune e daca ati avut mai mult de 2 suturi periculoase la poarta, incluzand aici si penaltiul?

Am avut un sut mai mult decat voi, adica 3 cu tot cu penalty-ul. Vasluiul a venit sa se apere si a obtinut maximul din aceasta partida. Se pare ca modul cum a castigat CIubotariu i-a trezit pe ai nostri ( in sfarsit). Nu mai viseaza nimeni tiki taka, revenim la jocul din perioada Dorinel Munteanu.

temwanjera
25th November 2013, 14:53
:headbang:unii dintre voi degeaba va uitati la fotbal.serios.va recomand acasa tv:yes:nu e deajuns sa privesti un meci,trebuie sa mai si constientizezi ce se intampla acolo.poti sa fii tu si pe teren,daca n-ai o treaba cu fotbalul,tot degeaba.vasluiul nu a jucat cu o linie de fund improvizata?cum sa spui ca vasluiul a jucat defensiv,ca s-a asezat pe 2 linii, cand am jucat cu un singur mijlocas defensiv si ala brazilian:groggy:fundasul nostru dreapta,celeban,pe faza ofensiva a nostra, se calca pe picioare cu viveiros.asa se apara o echipa,atacand cu fundasii laterali?fiecare are dreptul la o opinie,dar astea nu sunt opinii,sunt niste prostii.stiti ce e aia obiectivitate?cand te uiti in oglinda,e bine sa aprinzi si becul in baie:rosu:bomba atomica va mai poate salva

Steel Jar6
25th November 2013, 16:07
Bine frate...ne-ati atacat in valuri si gata...las-o asa ca nu se merita.
Nu inteleg de ce te agiti când cele 3 punte sunt istorie ...ce mai conteaza?
Relansat, da am zis eu ca am tras la poarta? Când ai nostri se impiedicau mereu inainte sa traga , sa faca o simpla nenorocita de preluare in careu inainte sa suteze? Meciul asta, fata de majoritatea, nu am tras la poarta si v-ati aparat acceptabil.
Iorga ne-a mancat la 4 faze când am scapat spre poarta voastra si nu mai conteaza acum .
Jucati destul de bine pe contraatac si sunteti periculosi la cornere , dar nimic mai mult...parerea mea.

Tim
25th November 2013, 16:11
E voie cu clone ordinare pe OLS?