PDA

View Full Version : The Shield



Sir. Eko
4th November 2013, 20:58
http://tvquotes.net/blog/wp-content/uploads/2010/03/shield.gif

The Shield is an American drama television series starring Michael Chiklis that premiered on March 12, 2002, on FX in the United States and concluded on November 25, 2008, after seven seasons. Known for its portrayal of corrupt police officers.
The series received critical acclaim as well as several awards and nominations. It won the Golden Globe Award for Best Television Series – Drama in 2002; Michael Chiklis won both the Primetime Emmy Award and Golden Globe Award for Best Lead Actor in a Drama in 2002, and the final season won a 2008 AFI Award for best television series.

Mi-am amintit de el. Ma uitam pe AXN candva. Acum l-am inceput calumea. Shieeeettt ce tare e. Potential de GOAT.

Cristy RVD
4th November 2013, 21:02
Potentialul de GOAT exista si chiar e acolo sus in top.

O sa-l revad si eu :D

Sir. Eko
4th November 2013, 21:03
L-ai vazut tot deci ?

Cristy RVD
4th November 2013, 21:04
Dap :) La mine e in top 5, acolo unde se intra greu :D

Sir. Eko
4th November 2013, 21:10
Dap :) La mine e in top 5, acolo unde se intra greu :D

buun

Sir. Eko
15th November 2013, 20:57
Vai da cum e asta !!! cum naiba nu m-am uitat mai repede la el ?

Sir. Eko
17th November 2013, 11:02
http://hollywood.greekreporter.com/files/2013/08/Michael-Chiklis-2.jpg

1.70 cm, chel...si totusi. Alpha as fuck. Cum face ?

Sir. Eko
13th December 2013, 18:00
Shieeeeet cum poate sa fie astaaaa.


LEM :(

Sunt la sezonu 6 !

Sir. Eko
13th December 2013, 18:02
42D6bUta1gs


:(

Cristy RVD
13th December 2013, 19:19
Acum il revad si eu. Am ajuns pe la sezonul 3.

Sir. Eko
13th December 2013, 23:32
Acum il revad si eu. Am ajuns pe la sezonul 3.

Foarte smecher. De ce nu se uita lumea la el ?

Cristy RVD
14th December 2013, 00:16
Nici eu nu-mi dau seama. Cert e ca e foarte underrated.

iuli
14th December 2013, 01:58
Se mai uita lumea. Vezi aici, de acum aproape 3 ani:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3358005&postcount=129

Sir. Eko
27th December 2013, 15:23
Se mai uita lumea. Vezi aici, de acum aproape 3 ani:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3358005&postcount=129

Frumos. Dar oricum putina lume, chiar nu inteleg de ce. Serialu e epic la nivel de GOAT.
Am ajuns la sezonu 7 o sa imi para rau ca il termin :(

Inca nu mi-am revenit dupa faza cu LEM :(


melodia asta de la finalul sezonului doi :ok:
nQrN4Ehu0EU

Sir. Eko
3rd January 2014, 12:49
L-am terminat. Clar e GOAT. Langa The Wire, Sopranos, Breaking Bad si Six Feet Under.


Inainte sa scriu ce cred despre final...am intrat aici pe forum, am dat la seriale sa postez si am vazut: The blacklist, Person of Interest, Arrow, Dexter(care a fost bun la inceput dar it turned to shit), Rectify. Se posteaza mai mult acolo, lumea chiar se uita la alea dar la The Shield nu :groggy:.

Finalul a fost LOUD, asa cum a fost toata seria. Shawn Ryan deliverd.
La Sopranos am vrut ca Tony sa scape cu viata, la Breaking Bad am vrut ca W.W sa plateasca pentru ce a facut. La The Shield-poate cel mai groaznic anti-hero dintre cei 3...am fost total, pana aproape la capat cu Vic. Nu a contat ce a facut, era clar un jegos....dar am vrut sa scape, sa ii pacaleasca pe toti....pana intr-un punct. Pana la faza cu Ronnie.
Acolo mi-am dat seama ca am gresit :D. Am vrut sa moara...dar nu a fost sa fie.
Nu mi-a placut la final rolul mic a lui Dany...nu mi-a placut ca nu am vazut cum au reactionat cei din sectie cand au aflat adevarul. Mi-am dorit mult de tot ca Ronnie sa scape...:(.
Michael Chiklis a avut doua scene incredibile. Cum reactioneaza cand ii arata Claudette pozele cu Shane. si la final la cand e la birou in costum.
Imi doaream un stand off intre Shane si Vic, a fost la telefon, a fost the shit :ok:
Pana la urma am fost foarte multumit de final, Vic nu a murit, nu a ajuns in puscarie dar a fost distrus...din vina lui, greu sa iti fie mila de el. Shane tot redneck prost a ramas. Ronnie plateste pentru toti.

Imi pare rau ca l-am terminat, la ce ma uit acum ?

Cristy RVD
3rd January 2014, 12:52
In lista de GOAT nu am vazut OZ.

Asadar, e timpul sa te uiti :D

Sir. Eko
3rd January 2014, 14:41
Am vazut OZ. De muuult. Primu serial pe care l-am scos de pe net sa ma uit :D. E GOAT si ala. Dar sub astea.

Cristy RVD
3rd January 2014, 15:08
Daca vrei o recomandare si ai timp. eu as zice Sons of Anarchy. Da un search si vezi daca-ti place.

Sir. Eko
3rd January 2014, 15:18
Daca vrei o recomandare si ai timp. eu as zice Sons of Anarchy. Da un search si vezi daca-ti place.

Am vazut primele 3 sezoane.

SuperDumnezeu
3rd January 2014, 15:58
L-am terminat. Clar e GOAT. Langa The Wire, Sopranos, Breaking Bad si Six Feet Under.


Inainte sa scriu ce cred despre final...am intrat aici pe forum, am dat la seriale sa postez si am vazut: The blacklist, Person of Interest, Arrow, Dexter(care a fost bun la inceput dar it turned to shit), Rectify. Se posteaza mai mult acolo, lumea chiar se uita la alea dar la The Shield nu :groggy:.

Finalul a fost LOUD, asa cum a fost toata seria. Shawn Ryan deliverd.
La Sopranos am vrut ca Tony sa scape cu viata, la Breaking Bad am vrut ca W.W sa plateasca pentru ce a facut. La The Shield-poate cel mai groaznic anti-hero dintre cei 3...am fost total, pana aproape la capat cu Vic. Nu a contat ce a facut, era clar un jegos....dar am vrut sa scape, sa ii pacaleasca pe toti....pana intr-un punct. Pana la faza cu Ronnie.
Acolo mi-am dat seama ca am gresit :D. Am vrut sa moara...dar nu a fost sa fie.
Nu mi-a placut la final rolul mic a lui Dany...nu mi-a placut ca nu am vazut cum au reactionat cei din sectie cand au aflat adevarul. Mi-am dorit mult de tot ca Ronnie sa scape...:(.
Michael Chiklis a avut doua scene incredibile. Cum reactioneaza cand ii arata Claudette pozele cu Shane. si la final la cand e la birou in costum.
Imi doaream un stand off intre Shane si Vic, a fost la telefon, a fost the shit :ok:
Pana la urma am fost foarte multumit de final, Vic nu a murit, nu a ajuns in puscarie dar a fost distrus...din vina lui, greu sa iti fie mila de el. Shane tot redneck prost a ramas. Ronnie plateste pentru toti.

Imi pare rau ca l-am terminat, la ce ma uit acum ?

Asta am auzit c-ar fi tare http://www.imdb.com/title/tt0844441/reference .

Raiden
3rd January 2014, 18:32
L-am terminat. Clar e GOAT. Langa The Wire, Sopranos, Breaking Bad si Six Feet Under.


Lipseste si Mad Men. :)

Xaviesta
7th August 2014, 01:35
Holy fucking shit. Acum cateva min am terminat serialul. Sunt in soc...nu-mi revin

Johnny D
7th August 2014, 09:07
Zici tu? Pe mine in genere ma plicisesc serialele politiste, chiar si cartile politiste mi se par proaste!:))
Dar am vazut ca are comentarii f bune, din ce citesc pe net pare cel mai bun serial politist realizat vreodata... hmmm...
Caut un serial pe care sa-l incep... Orange Is The New Black, True Detective sau asta, sau nu stiu inca... ceva recomandari, care-i mai bun!?

Xaviesta
7th August 2014, 14:41
Bai, asta e genial. E incredibil. Asa ziceam si eu la inceput, si prin sez 2 imi dadeam palme ca ma uitasem la Prison Break mai intai.

Johnny D
7th August 2014, 15:09
Daca tu zici, ia sa-l aruncam cu privirea!:)
Sper sa nu ma apuc de somn dupa doar o jumatate de episod, doar o data-n toata viata mea mi s-a facut somn de la un film...:rolleyes::D

Sir. Eko
8th August 2014, 05:35
Pfff...imi pare rau intr-un fel ca l-am vazut :)). Mi dor de el...Vic...LEM(i love lem)...RONNIE(omu meu)..Shane. AH...