PDA

View Full Version : Antrenor nou la Otelul



megastar
4th November 2013, 11:05
Dupa plecarea lui Badea, au aparut tot felul de zvonuri. Printre numele vehiculate au fost Ronny Levy sau Miriuta de la Ceahlaul.
Narcis Raducan a spus ca va anunta numele antrenorului in doua zile, numai ca a trecut o saptamana. Prima data a argumentat ca viitorul antrenor mai are de rezolvat niste probleme cu fosta echipa. Acum ne declara ca trebuie sa fie acceptat si de actionari.
Alte nume aparute la bursa zvonurilor : Edi Iordanescu si Ilie Stan.
Cert este ca deocamdata principal ramane Schumacher.

Tim
4th November 2013, 13:52
La ce va mai trebuie antrenor?


http://www.viata-libera.ro/sport/46895-galati-viata-libera-fotbal-surpriza-in-procesul-de-insolventa-firmele-lui-adamescu-vor-bani-de-la-otelul

megastar
4th November 2013, 15:05
La ce va mai trebuie antrenor?


http://www.viata-libera.ro/sport/46895-galati-viata-libera-fotbal-surpriza-in-procesul-de-insolventa-firmele-lui-adamescu-vor-bani-de-la-otelul

Pai ne pregatim de Liga Campionilor. Cu alte 20 de milioane iesim din insolventa.

Doctor_Satan
4th November 2013, 17:46
La ce va mai trebuie antrenor?


http://www.viata-libera.ro/sport/46895-galati-viata-libera-fotbal-surpriza-in-procesul-de-insolventa-firmele-lui-adamescu-vor-bani-de-la-otelul

Pai sa speram ca asta a fost manevra pe care o muncea Adamescu, iar dupa ce-si spala banii, se cara. Deci, da, avem nevoie de antrenor.

Tim
4th November 2013, 17:48
Si datoriile la stat cand le platiti?

Sau poate asteptati sa vi le plateasca cei de la ASU?

krokobaursolzos
4th November 2013, 18:16
La ce va mai trebuie antrenor?


http://www.viata-libera.ro/sport/46895-galati-viata-libera-fotbal-surpriza-in-procesul-de-insolventa-firmele-lui-adamescu-vor-bani-de-la-otelul

Buna intrebare ... astia au nevoie doar de executor judecatoresc si de gropar :cool:

megastar
5th November 2013, 00:13
Narcis Raducan a spus ca vine un antrenor cu experienta din Germania.

megastar
5th November 2013, 09:42
Germanul Petrik Sander este prima opțiune a lui Narcis Răducan pentru banca echipei gălățene. Directorul general al Oțelului l-a dorit pe Vasile Miriuță, dar acesta a ales să continue proiectul început la Ceahlaul. Miriuță l-a recomandat însă pe Petrik Sander, ultima oară la Carl Zeiss Jena, echipa din liga a 4-a germană. Sander a fost antrenorul lui Emil Jula la Energie Cottbus când echipa a promovat în Bundesliga și a reușit chiar să o salveze pe aceasta de la retrogradare. Cea de a doua variantă este belgianul Hugo Broos. Fostul tehnician al lui Anderlecht și FC Brugges ar fi dispus să vină la Galați pentru 10000 de euro pe lună. Broos ar fi o mare lovitură de imagine pentru că belgianul a fost desemnat cel mai bun tehnician din țara sa de 4 ori! Numele noului tehnician al echipei gălățene va fi cunoscut până marți seară.
http://www.presagalati.ro/un-german-si-un-belgian-se-bat-pentru-banca-otelului/46055.html

Doctor_Satan
5th November 2013, 10:31
Si datoriile la stat cand le platiti?

Sau poate asteptati sa vi le plateasca cei de la ASU?

In afara de Primaria Galati, pe lista creditorilor nu este nici o alta institutie a statului. Continui cu fabulatiile?

Tim
5th November 2013, 10:55
Eu fabulez? Chiar si cand ti-am pus de cateva ori linkul din justitie?


Contestator
AGENȚIA NAȚIONALĂ DE ADMINISTRARE FISCALĂ- DIRECȚIA GENEARLĂ A FINANȚELOR PUBLICE GALAȚ

BANCA UNICREDIT ȚIRIAC
BANCA VOLKSBANK

OnixTM
5th November 2013, 11:01
Si datoriile la stat cand le platiti?

Sau poate asteptati sa vi le plateasca cei de la ASU?

esti fenomenal!!!! :D

Doctor_Satan
5th November 2013, 11:09
Eu fabulez? Chiar si cand ti-am pus de cateva ori linkul din justitie?


Contestator
AGENȚIA NAȚIONALĂ DE ADMINISTRARE FISCALĂ- DIRECȚIA GENEARLĂ A FINANȚELOR PUBLICE GALAȚ

BANCA UNICREDIT ȚIRIAC
BANCA VOLKSBANK

In linkul de pe acest thread ANAF-ul nu apare pe lista creditorilor. Taxele in mod cert nu sunt platite de la momentul preluarii de mizeria de Adamescu.
Si acum se vede diferenta dintre noi si voi: noi nu ne-am pupat in fund lacusta niciodata.

fl0o
5th November 2013, 11:22
Bai tim... du-te si lasa-ne dracu' sa murim linistiti. Gata, ne-ai umilit, ne-ai invins, ne-ai demonstrat ca nu reprezentam nimic in comparatie cu voi :D

Tim
5th November 2013, 13:13
Bai tim... du-te si lasa-ne dracu' sa murim linistiti. Gata, ne-ai umilit, ne-ai invins, ne-ai demonstrat ca nu reprezentam nimic in comparatie cu voi :DAsa da.:ok:

Daca mai repeti odata, promit sa ma gandesc la propunerea ta.

megastar
5th November 2013, 13:18
"Nu e Sander, într-adevăr a fost pe lista noastră. Mi l-a propus Vlad Munteanu. E vorba de un antrenor mult mai experimentat, care a activat multe sezoane în Bundesliga. Din punctul meu de vedere, lucrurile sunt aranjate. Are 8-9 sezoane în prima ligă din Germania", a spus Narcis Răducan la Sport.ro

megastar
5th November 2013, 13:37
Oțelul Galați a rezolvat problema antrenorului principal al echipei după despărțirea de Ionuț Badea, după ce astăzi a sosit în România tehnicianul german Ewald Lienen.

Ultima dată antrenor la AEK Atena, Lienen a sosit în urmă cu puțin timp pe aeroportul Otopeni, de unde a fost luat de directorul general al clubului Oțelul Galați, Narcis Răducan, și urmează să semneze un contract cu fosta campioană.
În vârstă de 59 de ani, Ewald Lienen este un tehnician cu o vastă experiență, în Bundesliga și nu numai. În cei peste 20 de ani de carieră, Lienen a antrenat echipe cu nume din Germania, dar și din Europa. Printre acestea se numără MSV Duisburg, Fc Koln, Hannover 96, Borussia Monchengladbach, TSV Munchen, Panionios, Olympiacos Pireu, AEK Atena sau Arminia Bielefeld.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/exclusiv-otelul-si-a-gasit-antrenor-cu-super-cv-un-tehnician-cu-experienta-in-bundesliga-vine-in-liga-1-11624711

fl0o
5th November 2013, 13:56
Super cv... ce cauta in Romania, ce cauta la Otelul?

megastar
5th November 2013, 14:08
Super cv... ce cauta in Romania, ce cauta la Otelul?

Titlul, participarea in Cl, etc. Cine stie ce promisiuni i s-au facut. Raducan a spus ca a primit oferte si de la antrenori din Seria A si Primera, carora daca le dai banii ceruti nu au nicio problema sa vina in Romania.

fl0o
5th November 2013, 14:48
Titlul, cl.... :rolleyes: interesant, sa dea Domnul!

Doctor_Satan
5th November 2013, 15:57
Vazandu-i istoricul la cluburile pe la care a fost, nu l-as considera pe Lienen antrenor de top.
In general a preluat cluburi din a doua jumatate a clasamentului in momente in care erau amenintate de retrogradare. Le salva, dar in sezonul urmator, clubul era din nou amenintat de retrogradare, iar Lienen era concediat.
Inca-mi pare rau dupa Tanase.

fl0o
5th November 2013, 16:08
Nici campionatul nostru nu se compara, ca valoare, cu cele in care a antrenat pana acum.

Tim
5th November 2013, 16:11
Oțelul Galați a rezolvat problema antrenorului principal al echipei după despărțirea de Ionuț Badea, după ce astăzi a sosit în România tehnicianul german Ewald Lienen.

Ultima dată antrenor la AEK Atena, Lienen a sosit în urmă cu puțin timp pe aeroportul Otopeni, de unde a fost luat de directorul general al clubului Oțelul Galați, Narcis Răducan, și urmează să semneze un contract cu fosta campioană.
În vârstă de 59 de ani, Ewald Lienen este un tehnician cu o vastă experiență, în Bundesliga și nu numai. În cei peste 20 de ani de carieră, Lienen a antrenat echipe cu nume din Germania, dar și din Europa. Printre acestea se numără MSV Duisburg, Fc Koln, Hannover 96, Borussia Monchengladbach, TSV Munchen, Panionios, Olympiacos Pireu, AEK Atena sau Arminia Bielefeld.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/exclusiv-otelul-si-a-gasit-antrenor-cu-super-cv-un-tehnician-cu-experienta-in-bundesliga-vine-in-liga-1-11624711

MSV Duisburg, Fc Koln, Hannover 96, Borussia Monchengladbach, TSV Munchen, sau Arminia Bielefeld.


toate au retrogradat.
Doamne Ajuta.:D

megastar
5th November 2013, 16:48
Vazandu-i istoricul la cluburile pe la care a fost, nu l-as considera pe Lienen antrenor de top.
In general a preluat cluburi din a doua jumatate a clasamentului in momente in care erau amenintate de retrogradare. Le salva, dar in sezonul urmator, clubul era din nou amenintat de retrogradare, iar Lienen era concediat.
Inca-mi pare rau dupa Tanase.

Sa fim seriosi, un antrenor de top din Germania nu isi permite nimeni din tara noastra. Eu sper ca prin faptul ca e neamt, ca vine dintr-un campionat strain si ca are cateva echipe unoscute in CV sa castige respectul jucatorilor si sa impuna ordine la echipa. Cred ca de ordine si organizare avem nevoie cel mai mult acum.
Si eu il regret pe Tase, dar se pare ca nimeni de la club nu il vrea si nici cei mai multi suporteri.

fl0o
5th November 2013, 16:49
Mi-as dori ca si Otelul sa retrogradze din bundesliga :rolleyes:

megastar
5th November 2013, 16:50
MSV Duisburg, Fc Koln, Hannover 96, Borussia Monchengladbach, TSV Munchen, sau Arminia Bielefeld.


toate au retrogradat.
Doamne Ajuta.:D


Pai tu ne vrei desfiintati, nu retrogradati. Asa, au retrogradat echipe mult mai mari ca noi si tot nu au fost probleme.