PDA

View Full Version : Etapa 14: FC Botosani - Ceahlaul P. Neamt 0-1



delaoltenia
1st November 2013, 18:30
Sambata, 9 noiembrie 2013, ora 14:00/Digi Sport 1

KpaC
1st November 2013, 20:28
bate Ceahlaul!

Leo
5th November 2013, 17:36
Egal

cataa.
6th November 2013, 19:43
2 solist

delaoltenia
7th November 2013, 11:52
1.

*Coco*
9th November 2013, 11:00
De cate ori trebuie sa repet ca moldovenii in materie de fotbal nu sunt prosti?!

Cand vreodata 2 echipe din moldova cand se intalnesc vor face X sa piarda puncte ? NICIODATA !!!

Una reciprocitatea vom avea aici ! Deci 1 solist:rosu:

delaoltenia
9th November 2013, 12:50
FC Botosani: Curileac, Patache, Poverlovici, Cip.Dinu, Acsinte, Vraciu, Croitoru, Tincu, Fulop, Carjan, Hadnagy
Antrenor: Cristian Popovici

Ceahlaul: Jovici, Dumitras, Marc, Canu, L.Cazan, V.Achim, Stana, Ad.Gheorghiu, Golubovici, Chitosca, Constantinescu
Antrenor: Vasile Miriuta


09.11.2013, Botosani, Stadion: "Municipal", ora 14:00/Digi Sport 1

Hingherul
9th November 2013, 14:04
botoseii, lupta botoseii /hello/hello/hello

relansat
9th November 2013, 14:06
meciuri de genu' asta reprezinta punctul forte al unei cereri de marire a salariului :))

Jeleul
9th November 2013, 14:06
Bai Hinghisor, tine-ti pliscu'. :D

delaoltenia
9th November 2013, 15:50
Botosani - Ceahlaul 0-1

A marcat Constantinescu in minutul 73.

Srdjan
9th November 2013, 16:01
Ceahalul, echipa de Europa la anu :D

megastar
9th November 2013, 16:09
Numai priceputi pe aici....

SwedishMafia
9th November 2013, 16:21
daca otelul a luat campionat, de ce ceahlaul n-ar juca in cupele europene.tot moldoveni is si astia :D botosani la a 4 a infrangere consecutiva.intra in hora retrogradarii?dinamo, pazea!:D

*Coco*
9th November 2013, 16:46
Numai priceputi pe aici....

Ba moldovene am spus si repet ori de cate ori este nevoie, in materie de fotbal cand va intalniti in meciuri directe sunteti ai dracu rau... NICIODATA X !!!

Sincer ma asteptam sa bata Botosani pentru ca au facut o serie de 4 partide in care nu au luat nici un punct si urmeaza meciuri dificile pentru ei, dar nu e nici o problema, in caz ca vor avea nevoie in retur de cele 3 puncte, Ceahlaul i le va returna ...

megastar
9th November 2013, 16:54
Repet, numai priceputi. Daca nu-i aia e ailalta. Cum o mai dati voi la intors. Personal mi se rupe si de Botosani si de Ceahlaul, numai ca rezultatul de astazi nu e o surpriza daca urmaresti ultimele meciuri ale celor doua echipe.
Si daca vrei x intre moldoveni, verifica meciurile noastre cu Vasluiul sau ale noastre cu Ceahlaul. Sunt destule.

stiintacv
9th November 2013, 19:54
De cate ori trebuie sa repet ca moldovenii in materie de fotbal nu sunt prosti?!

Cand vreodata 2 echipe din moldova cand se intalnesc vor face X sa piarda puncte ? NICIODATA !!!

Una reciprocitatea vom avea aici ! Deci 1 solist:rosu:

incep sa ti dau dreptate,si tu afirmi chestia asta de mai multe sezoane.

*Coco*
10th November 2013, 11:45
@megastar pai voi sunteti prostii moldoveni de aia aveti X cu ele:)

Uite sa iti dau un exemplu in 10 partide disputate intre Ceahlaul vs Vaslui a fost doar un egal si ala prin 2007 !!!


Ceahlaul vs Otelul din 2006 pana acum 12 intalniri doar 2 egaluri ...

Otelul vs Vaslui exceptand sezonul 2005/2006 cand ambele partide s-au terminat la egalitate, de atunci s-au mai disputat 15 partide intre voi si Vaslui si culmea doar 2 egaluri:happy:happy:happy

Unde plm sunt ma galatene meciurile alea X atat de multe intre voi Vaslui si Ceahlaul ?:headbang:

Nu am nici cel mai mic dubiu, daca Botosani va avea nevoie de cele 3 puncte in retur pentru a se salva, o sa le primeasca !

megastar
10th November 2013, 14:46
@megastar pai voi sunteti prostii moldoveni de aia aveti X cu ele:)

Uite sa iti dau un exemplu in 10 partide disputate intre Ceahlaul vs Vaslui a fost doar un egal si ala prin 2007 !!!


Ceahlaul vs Otelul din 2006 pana acum 12 intalniri doar 2 egaluri ...

Otelul vs Vaslui exceptand sezonul 2005/2006 cand ambele partide s-au terminat la egalitate, de atunci s-au mai disputat 15 partide intre voi si Vaslui si culmea doar 2 egaluri:happy:happy:happy

Unde plm sunt ma galatene meciurile alea X atat de multe intre voi Vaslui si Ceahlaul ?:headbang:

Nu am nici cel mai mic dubiu, daca Botosani va avea nevoie de cele 3 puncte in retur pentru a se salva, o sa le primeasca !


Incerc sa nu judec lumea dupa zona de unde se trag dar tu te straduiesti sa dovedeste ca stereotipurile despre olteni sunt adevarate. Esti cu adevarat om cu fitilul scurt ( adica te aprinzi imediat).
Ia vezi ce ai scris tu mai sus, ca niciodata ( scris cu litere mari) nu se termina egal un meci intre noi. Sa spui ca noi facem blaturi cu Vasluiul e amuzant. Ne-au batut astia pe unde ne-au prins, cu valoarea superioara sau cu arbitri, nu conteaza. Cred ca in ultimul timp am mai reusit sa echilibram balanta, dar chiar aveam un complex SC Vaslui.
Despre Ceahlaul si Vaslui, aici iti dau dreptate. Intreaba-l pe relansat, el stie bine cam cate puncte a dat echipa lui catre nemteni.
In rest, sa stii ca intalnirile intre moldoveni se lasa cu scantei, fie ca e vorba de noi cu vasluienii, noi cu iesenii, iesenii cu vasluienii.
E usor pentru tine sa pui etichete, dar cand ai trait un Otelul - Poli Iasi terminat la egalitate, cu un Ionut Badea zvarcolindu-se pe jos dupa ce fusese lovit de opunga cu seminte, te prinzi cam cum sta treaba.

relansat
10th November 2013, 18:35
sunt clasice meciurile vaslui-ceahlaul :))

ask
11th November 2013, 10:04
Oare ce conta-mi da la pariuri, acum, daca pun ca Botosaniul retrogradeaza? Ca am 100 de lei in plus si i-as investi in treburi sigure.:D