PDA

View Full Version : Etapa 13: Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-0



delaoltenia
25th October 2013, 20:12
Duminica, 3 noiembrie 2013, ora 19:00 Digi Sport
Discutii inainte si dupa disputarea partidei

Leo
30th October 2013, 11:10
Castiga oaspetii.

delaoltenia
31st October 2013, 09:59
doi

cataa.
2nd November 2013, 10:35
2.

delaoltenia
3rd November 2013, 12:31
Concordia: Ramniceanu, Cretu, Leca, Melinte, Savin, Rosu, Papasterianos, Purece, Onduku, Serediuc, Wellington
Antrenor: Ionut Chirila

CFR: Felgueiras, Maftei, Cadu, I.Rada, Camora, Obiora, Sepsi, Deac (Hora), Rui Pedro, Gabionetta, Tade
Antrenor: Petre Grigoras


Chiajna, Stadion: "Concordia", ora: 19:00/Digi Sport 1

delaoltenia
3rd November 2013, 12:34
Ionut Chirila (antrenor): "Vreau să uităm meciul cu Dinamo. Vreau să uit scandalul cu Cornel Dinu. Acum mă interesează doar meciul cu CFR Cluj. În ultimele etape CFR și-a mai revenit, dar nu este invincibilă. Băieții mei trebuie să înțeleagă că CFR-ul de azi nu e cel din urmă cu câțiva ani. Ei au învins Astra cu 3-1. CFR este ca valoare sub Astra. În concluzie nu avem de ce să ne fie frică. Trebuie să avem tupeu".

Petre Grigoras (antrenor): "În mod normal, noi suntem favoriți la acest meci, deși am unele probleme de lot. Muniru și Đokoviæ sunt suspendați, Maah este accidentat, iar Gabionetta și Ogbu nu s-au antrenamat la capacitate maximă în ultimele zile, numai azi au făcut antrenament normal. De la Batin am așteptat mai mult, momentan nu se ridică la nivelul pretențiilor mele".

Iuliu Muresan (presedinte): "Este clar, titlul nu îl putem câștiga, dar o clasare pe podium este posibilă. La fel de evident este că Steaua are șansele cele mai mari atât în Cupă, cât și la câștigarea campionatului. Mă aștept la o victorie la Chiajna, un egal nu ne-ar ajuta cu nimic".