PDA

View Full Version : Etapa 13: Pandurii Tg Jiu - FC Vaslui 1-2



delaoltenia
25th October 2013, 20:02
Sambata, 2 noiembrie 2013, 18:00 Digi Sport
Discutii inainte si dupa disputarea partidei.

relansat
25th October 2013, 20:53
ne luam perversa de la tg jiu :d

TaciAcolo
28th October 2013, 20:26
intodeauna am avut meciuri grele cu Vaslui... e ok si un 2-0
04.03.13 LIG Pandurii Vaslui 2 : 1
12.08.12 LIG Vaslui Pandurii 0 : 0
10.05.12 LIG Pandurii Vaslui 1 : 2
20.11.11 LIG Vaslui Pandurii 3 : 2
21.05.11 LIG Pandurii Vaslui 0 : 1
26.11.10 LIG Vaslui Pandurii 3 : 1
27.02.10 LIG Vaslui Pandurii 2 : 1
08.08.09 LIG Pandurii Vaslui 1 : 0
06.05.09 LIG Vaslui Pandurii 1 : 0
24.10.08 LIG Pandurii Vaslui 1 : 0
26.04.08 LIG Vaslui Pandurii 1 : 0
09.11.07 LIG Pandurii Vaslui 1 : 1
12.05.07 LIG Pandurii Vaslui 1 : 2
11.11.06 LIG Vaslui Pandurii 1 : 0
06.05.06 LIG Vaslui Pandurii 2 : 1
29.10.05 LIG Pandurii Vaslui 0 : 0

Leo
30th October 2013, 11:06
Egal.

delaoltenia
31st October 2013, 10:04
1 solist

cataa.
2nd November 2013, 10:34
1 solist

delaoltenia
2nd November 2013, 15:03
Pandurii Tg Jiu: Stanca, Ungurusan, Erico, Paraskevas, Momcilovici, P.Anton, Breeveld, Buleica, Eric, Distefano, Dos Santos
Antrenor: Cristian Pustai

SC Vaslui: Cerniauskas, Celeban, Cordos, Prahici, Salageanu, Caue, Madson, Antal, Sanmartean, Wilk, Temwanjera
Antrenor: Liviu Ciobotariu


Targu-Jiu, Stadion: "Tudor Vladimirescu", ora: 18:00/Digi Sport 1

delaoltenia
2nd November 2013, 15:10
Eugen Parvulescu (presedinte executiv Pandurii): "Dacă trecem de Vaslui și nu pierdem jocul cu Steaua care va fi foarte important, putem să nu mai pierdem până la finalul turului. Am ierna pe loc european. Venim după o săptămână bună cu două victorii dar și cu o impresie bună lăsată la Firenze. Nu trebuie uitat că avem două victorii la rând, ne-a priit Banatul. Suntem în obiectiv în două din cele trei competiții. În Europa chiar dacă o să părăsim întrecerea peste trei jocuri vrem să terminăm pe locul 3, să mai acumulăm puncte importante în coeficientul UEFA care în viitor va ajuta și echipa noastră".

Liviu Ciobotariu (antrenor SC Vaslui): "Sunt optimist că ne putem întoarce cu un rezultat bun de la Târgu-Jiu. Avem un moral bun, mergem să jucăm un fotbal de calitate. Nu ne va fi ușor pentru că întâlnim o echipă în formă, o echipă care ne reprezintă în cupele europene. Eu cred într-un rezultat pozitiv pentru că am văzut tonusul echipei, am jucători de calitate care reacționează foarte bine la antrenamente, iar acest lucru începe să se vadă și în meciurile oficiale".

relansat
2nd November 2013, 18:23
si eu care credeam ca numai pe la iasi sunt ciobani in tribune ... la targu jiu e jale mare :D

altfel, usor iritant arbitrajul lui kovacs :)

relansat
2nd November 2013, 18:38
superb golul de 1-0.

mach
2nd November 2013, 18:52
ii batem si pe astia.

relansat
2nd November 2013, 19:06
indubitabil :))

relansat
2nd November 2013, 20:03
Ce i-am percutat :))

mach
2nd November 2013, 20:07
fara emotii...care urmeaza ?! :D

relansat
2nd November 2013, 20:14
Mach meriti felicitat pentru pronostic. Ai meritul de a fi crezut in Vaslui pana in ultimul moment. Precis ti l-ai inchipuit in straie de erou pe Antal =))

delaparis
2nd November 2013, 20:21
Pandurii se pregateste pt EL :D

TaciAcolo
2nd November 2013, 20:49
nu ne pregatim chiar jucam..:)

in rest o mizerie de arbitraj... eliminare aiurea dupa ce ii da galben in min 2 la un fault de joc

relansat
2nd November 2013, 20:51
lol. fault de joc :))))) ala scapa in banda, de acolo pleca lansat in centru. fault de galben indiferent de minutul in care a fost comis. in plus de asta, se stie ca hategan nu iarta nimic :D

mach
2nd November 2013, 20:52
Mach meriti felicitat pentru pronostic. Ai meritul de a fi crezut in Vaslui pana in ultimul moment. Precis ti l-ai inchipuit in straie de erou pe Antal =))

asta nu-i nimic. Stai sa vezi cand o sa castigam campionatul... :D

relansat
2nd November 2013, 20:54
@mach mentioneaza, te rog, ca il vom castiga si fara alea 8 puncte luate :))

mach
2nd November 2013, 21:15
@mach mentioneaza, te rog, ca il vom castiga si fara alea 8 puncte luate :))

care 8 puncte ?! nu stiu absolut de luat ...noi doar dam. :D

Jeleul
2nd November 2013, 22:25
A mancat Isti un porumb fiert ? :D

Glumesc..

delaoltenia
3rd November 2013, 12:01
Arbitraj mizerabil, viciere de rezultat. Fluierasul si-a facut datoria , porumboiu trebuie sa recupereze punctele luate de mitica si sandu.

mach
3rd November 2013, 13:24
Arbitraj mizerabil, viciere de rezultat. Fluierasul si-a facut datoria , porumboiu trebuie sa recupereze punctele luate de mitica si sandu.

vine din partea unui cunoscator care aseara a vazut brasov - steaua. interesting :D

delaoltenia
3rd November 2013, 13:37
mach, cunoscatorul poate sa-ti spuna ca a fost penalty si ca ne-a fost anulat un gol perfect valabil
ca am jucat foarte slab si ca nu meritam sa castigam e alta poveste

in fine, sa discutam despre meciul asta, nu-i asa ca v-a furat ungurul ca-n codru ? :D
si inca din primele minute, stii tu (zic ca ai fi cunoscator), asa la intimidare

Bobi Cearton
3rd November 2013, 15:49
Fundasu de la Pandurii a luat rosu pt ca a bagat umarul (spre mana) in minge. Nu mi s-a parut sa fie pieptu.

relansat
3rd November 2013, 16:22
orice om normal la cap, cu iq peste 50, realizeaza ca la respectiva centrare nu prea ai cum sa respingi cu pieptul. si, in plus de asta, daca nu ai facut fizica cu femeia de serviciu, tot realizezi ca traiectoria balonului deviat de paraskevas este cu mana ... daca era cu pieptul, sarea cu totul altfel :)

dar na, era minutul 4 si nu trebuia acordat cartonas galben atat de devreme :)))

TaciAcolo
3rd November 2013, 16:25
nu ma uit la meciuri de ieri.... prin atitudinea ungurului a fost pe fata cu vaslui

tocmai intr-un campionat in care nici nu au fost gasite dovezi sau arestari in arbitraj:D

Bobi Cearton
3rd November 2013, 16:29
Condescu n-a scos un cuvintzel de arbitrii. A spus ca au fost invinsi pt ca au fost mai slabi.

Oricum Pandurii sunt o trupa grea a campionatului nostru, bine articulata.
Daca-i bat pe Steaua se redreseaza moral si emotional.:D


nu ma uit la meciuri de ieri.... prin atitudinea ungurului a fost pe fata cu vaslui

tocmai intr-un campionat in care nici nu au fost gasite dovezi sau arestari in arbitraj:D

Eu zic sa-l lasam pe ungur sa-si faca meseria, e un arbitru bun spre f bun.
Tine cont ca isi desfasoara activitatea intr-un mediu ultra ostil, peste tot in tara e luat cu: Afara cu ungurii din tara:D. Numai in pielea lui sa nu fii...

TaciAcolo
3rd November 2013, 16:30
condescu nu a comentat niciodata... stie el de ce cred:)

relansat
3rd November 2013, 16:33
nu ma uit la meciuri de ieri.... prin atitudinea ungurului a fost pe fata cu vaslui

tocmai intr-un campionat in care nici nu au fost gasite dovezi sau arestari in arbitraj:D

iti dau dreptate aici. omul a fluierat tot ce era de fluierat. e acoperit regulamentar oricum :D

delaoltenia
3rd November 2013, 18:19
Fundasu de la Pandurii a luat rosu pt ca a bagat umarul (spre mana) in minge. Nu mi s-a parut sa fie pieptu.


orice om normal la cap, cu iq peste 50, realizeaza ca la respectiva centrare nu prea ai cum sa respingi cu pieptul. si, in plus de asta, daca nu ai facut fizica cu femeia de serviciu, tot realizezi ca traiectoria balonului deviat de paraskevas este cu mana ... daca era cu pieptul, sarea cu totul altfel :)

dar na, era minutul 4 si nu trebuia acordat cartonas galben atat de devreme :)))



Bai Bobi, bai Ionut, fratilor, eu am fost in tribune, mai exact la tribuna I sector D. Faza s-a derulat sub ochii mei, cand spun ca a deviat mingea cu pieptul stiu ce vorbesc.
Faza cu iq-ul e bine sa o pastrezi pentru altii, incerc sa cred ca nu ti-ai dorit sa jignesti.

relansat
3rd November 2013, 18:32
@Dario Inseamna ca-n Paraskevas zace un soi de Superman. Sau ceva de genul ... sa fim seriosi, cum naiba sa sara mingea in halul ala daca o loveste cu pieptul? are silicoane paraskevas? mingea cand sare din piept are o anumita traiectorie ... acolo doar simona senzual o putea lovi cu pieptul ca sa sara in halul ala ...

si oricum, e binecunoscut modul in care vad cei din targu jiu arbitrajele de pe teren propriu. e un chin sa arbitrezi printre atatia priceputi la fotbal cati sunt in targu jiu. am vazut pe propria-mi piele chestia asta, la un meci intre pandurii si dinamo parca ... :)

delaoltenia
3rd November 2013, 18:42
Atunci nu are sens sa continuam discutia, nu sunt fan Pandurii dupa cum bine stii, intamplarea a facut ca faza incriminata sa fie chiar sub ochii mei. Mi-am permis sa-mi dau cu parerea si-mi cer scuze pentru minciunile de pana acum. :mda:

edit.
paraskevas s-a aflat pe traiectoria centrarii, ca vroia sau nu oricum mingea il lovea...dar repet, a lovit cu pieptul, se afla in fata mea la mai putin de 30 de metri

relansat
3rd November 2013, 18:45
atunci putem discuta despre penaltiul stelei de la brasov ... sau poate ca a fost si acolo, ce stiu eu ... :D

delaoltenia
3rd November 2013, 18:47
daca o dai in mistocareli e problema ta, eu am crezut ca putem vb serios

relansat
3rd November 2013, 18:50
bine bre, hategan a furat si florin marcu merita statuie. lasam pe altadata atunci, ca esti prea serios astazi :)

delaoltenia
3rd November 2013, 19:01
Atunci sa discutam.
La faza penaltyului Chipciu a fost tras de discret de mana, am urmarit reluarile si cred ca si tu ai facut asta. Nu cred ca a influentat asta cu ceva actiunea, omul a speculat si a cazut ca secerat. Sa zicem ca Marcu a procedat gresit acordand 11 m. Hai sa ne intoarcem la golul lui Kapetanos, cam acelasi gen de faza, contact intre el si fundasul brasovean cu dezechilibrarea acestuia. Bun, a anulat golul, sa zicem ca eu sunt subiectiv, admit si asta. Judeca tu cele doua faze si spune-mi unde a gresit fluierasul Marcu ?

relansat
3rd November 2013, 19:25
aici gresesti flagrant omule. ai o logica de la mihai stoica citire. pe bune. faulturile la sol sunt cu totul si cu totul diferite de cele in aer. acolo kapetanos a faultat clar, ce naiba ... la fel as fi acordat penalti si la chipciu daca trecea in viteza de burlacu. orice atingere ar fi insemnat penalti. insa a fost umar la umar ... si o tinere firava de nba ... de fapt, si in nba sunt faulturi mai dure ... dar na, asa sunteti voi .... mereu gasiti faze care sa compenseze :))

delaoltenia
3rd November 2013, 19:55
Atunci inseamna ca am lamurit problema, asta mi-am dorit sa aud, mai bine zis sa citesc.
La Kape a fost fault, gol corect anulat, la Chipciu a fost tragere de mana, penalty 100%. :ok:
App, nu e nici o diferenta la faulturile in jocul cu balonul rotund, toate sunt taxate in acelasi mod, doar ca atunci cand se pune problema unui penalty o dati cu texte de genul "s-a dat mult prea usor". Nu e o alta cale de mijloc ( nu e de la mm zicere, e de la mine), asta trebuie sa intelegeti, tu mai putin pt ca esti pe statele lui Vadim, dar mai ales gazetarii aia de doi bani care pana mai ieri erau pe statele ciobanului iar acum cand s-a taiat cascavalul arunca cu presupuneri.
Am lamurit problema, tragere de mana in careu la Chipciu si penalty facut cadou Stelei de marcu.

Ca sa incheiem discutia, Steaua nu merita aseara nici macar un punct, au fost penibili.

relansat
3rd November 2013, 20:11
asta zici tu ca a fost penalti la chipciu.

faulturile sunt tratate in mod diferit. de ce? pentru ca, daca nu ai o logica a la meme stoica, iti poti da seama ca e mult mai usor sa faultezi un om in aer decat atunci cand e infipt in teren :) sau cand e in plin fuleu si fundasul intra in el ... dar ma rog daca tu zici ca toate faulturile sunt la fel, asa o fi :)

in incheiere, fotbalul nu a fost niciodata (si nici nu va fi) despre cine a meritat sa castige sau nu. e despre cine marcheaza cu un gol mai mult decat adversarul sau. un gol regulamentar, si nu precum cel inscris din penalti de steaua aseara :)

relansat
3rd November 2013, 20:14
apropos, daca faulturile erau la fel, le puneau astora niste cipuri setau niste mizerii si aia era. fotbal in toata splendoarea. fara bareme de arbitraj si alte cele :)

TaciAcolo
3rd November 2013, 20:22
arbitru niciodata nu avea cum sa vada daca e hent.... el a fluierat ca asa a trebuit