PDA

View Full Version : Etapa 13: Corona Brasov - Steaua Bucuresti 1-1



delaoltenia
25th October 2013, 20:02
Sambata, 2 noiembrie 2013, ora 20:30 Digi Sport
Discutii inainte si dupa disputarea partidei

six
25th October 2013, 20:37
dacă și numai dacă.....cam cât timp no să mai fie curent în colintina :P:happy

nayram
27th October 2013, 23:37
nu exista daca la meciul asta. In minutul 1:04 o sa avem deja 2-0, penalty ratat si o bara:D

Leo
30th October 2013, 11:07
2
N-are cine.

delaoltenia
31st October 2013, 10:03
Fara emotii, STEAUA ! :ok:

cataa.
2nd November 2013, 10:35
2 solist

Bobi Cearton
2nd November 2013, 10:51
Corona va smulge coroana Reghelui.:D

delaoltenia
2nd November 2013, 14:56
Corona Brasov: Marc – Arce, Asanovic, Tudose, Martac – Vranjkovic, Miranda – Brata, Aguirre, Neacsa – Bus

STEAUA Bucuresti: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos – Latovlevici, Filip, Bourceanu, Georgievski – Tanase, Piovaccari, Chipciu


Brasov, Stadion: "Tineretului", ora 20:30/Digi Sport 1

delaoltenia
2nd November 2013, 15:06
Ionel Tersinio Gane: "Vom juca în compania Stelei, o echipă care este foarte greu de învins, dar am încredere că într-un astfel de meci, băieții vor avea o altă motivație. Atunci când joci în compania unui adversar puternic, întotdeauna exprimarea în joc este alta. Vom intra pe teren cu gândul de a face un joc bun și sperăm foarte tare că vom reuși acest lucru. Nu va fi ușor, pentru că Steaua este într-adevăr greu de învins, dar sperăm la măcar un punct, de ce nu? Sunt momente în fotbal, în care cu ambiție, cu dăruire și încredere, poți realiza lucruri importante. Este clar că nu vom avea foarte multe șanse de a marca în acest joc, dar sperăm să reușim să fructificăm dacă ajungem în fața porții. Vom face totul pentru a obține un rezultat pozitiv, o înfrângere chiar și la limită, nu ne-ar mulțumi. Pentru mine ar fi tot o înfrângere. Trebuie să intrăm în teren fără teamă și să ne facem treaba așa cum știm mai bine și să avem grijă ca atunci când avem mingea, să nu o pierdem foarte repede, pentru că atunci vom plăti pentru această greșeală. Avem nevoie să facem un meci bun și să fim cu toții mulțumiți de joc. Pentru noi, o victorie în fața Stelei ar spăla tot ce nu am reușit să facem în acest campionat și ne-ar da mai multă încredere în șansele noastre".

Laurentiu Reghecampf: "Obiectivul nostru este să luăm eventul. Încă mai experimentăm sisteme de joc. Vrem să nu mai primim goluri. Avem trei fundași centrali foarte buni. Mă bazez și pe faptul că avem jucători cu o viteză foarte bună. Alex Chipciu pentru noi este unul dintre cei mai importanți jucători pe care îi avem. Oricărei echipe pe care o întâlnim în următoarea rundă, la cum jucăm, nu îi va fi ușor".

Hingherul
2nd November 2013, 20:30
avem supercampioni la TV /hello/hello/hello

daca doriti sa va bagati unghia-n gat.... :D

86
2nd November 2013, 20:48
cam devreme pentru golul de onoare:confused::D

Hingherul
2nd November 2013, 20:48
asta inseamna sa nu ai adversar. iti dai gol singur ca sa faci meciul interesant :D

delaparis
2nd November 2013, 20:50
Salutati Szukala /hello:D

relansat
2nd November 2013, 20:51
debut splendid :D

phife
2nd November 2013, 20:52
ne simtem bine /hello . Luam campionatu - nu luam campionatu - prodanca acelasi scurt face.

LazioRoma
2nd November 2013, 21:19
1 pauza cota 12 ...

aLLiin
2nd November 2013, 21:21
Merita incercat. Mare lucru nu putem pierde
@2,50 ca intoarce Steaua

relansat
2nd November 2013, 21:30
intrebare e: o fi incercat si reghe pontul asta? :))

Jeleul
2nd November 2013, 21:33
Vad ca I-au revenit instinctele de autogol lui Szukala. Asta e golgeterul autogolurilor. :D

Hingherul
2nd November 2013, 21:34
gol babaiatule :D
na ca ne fura tusieru`. huuuuuuuooooooo

relansat
2nd November 2013, 21:36
Vad ca I-au revenit instinctele de autogol lui Szukala. Asta e golgeterul autogolurilor. :D

dap. de pe vremea cand le combina cu cfr si steaua :))

TaciAcolo
2nd November 2013, 21:37
ce faceti bre... nu vedeti ca pe bune nu merge nici cu corona:D
neinspirat sa nu apelati la un coltescu un tusier ceva:D

Jeleul
2nd November 2013, 21:37
Da, asta e blatist ordinar, probabil s-a vandut si in meciu de azi pe un miel si-o gaina. :D

relansat
2nd November 2013, 21:38
o sa fie naspa rau de reghe cand o sa se prinda astia ca e mort pe partea tactica :)) o sa ramana neubert singur cuc :D

Jeleul
2nd November 2013, 21:38
gol babaiatule :D
na ca ne fura tusieru`. huuuuuuuooooooo

Plimba ursu Hinghisorule, ca nu va pricepeti la nimic in afara de furtisag. :D

delaparis
2nd November 2013, 21:38
Steaua trage de timp :D

relansat
2nd November 2013, 21:38
Da, asta e blatist ordinar, probabil s-a vandut si in meciu de azi pe un miel si-o gaina. :D

nenicule, juca pe la voi cand rezolva astfel de meciuri :D ... daca bine imi amintesc :D

relansat
2nd November 2013, 21:40
ce preview al intalnirii cu basel :D

Jeleul
2nd November 2013, 21:42
nenicule, juca pe la voi cand rezolva astfel de meciuri :D ... daca bine imi amintesc :D

Pai eu ce-am zis bossulica ? :D

Acuma cand laptele de la Jiji vine din ce in ce mai greu si mai putin, Jiji fiind suparat, trebuie sa se adape si el cumva, ca doar oaie e. :D

Hingherul
2nd November 2013, 21:43
nu vrea sa intre.... zici ca are draci pe ea mingea aia

delaparis
2nd November 2013, 21:44
Gardos a lovit mingea cu coltul capului :)

Jeleul
2nd November 2013, 21:44
Hinghisoriutule lasa draci.

Zi, ai plimbat ursu ? :D

relansat
2nd November 2013, 21:45
nu vrea sa intre.... zici ca are draci pe ea mingea aia

voi altceva in afara de asta nu stiti bre :D

veniti ca un tavalug peste adversar. ii rupeti fizic, dar fara a gandi in mod neaparat ... e si greu cu tanase in primul 11 :D

relansat
2nd November 2013, 21:46
Gardos a lovit mingea cu coltul capului :)

cu urechea piciorului drept.

relansat
2nd November 2013, 21:46
i-auzi:D :

Anonim acum 2 minute «X» «BAN»
hai doamne cu golul pt steaua :)))))

Hingherul
2nd November 2013, 21:46
jelly, nu te juca in fundu` gol pe langa moderatoru` nervos :D

Jeleul
2nd November 2013, 21:48
Lol. Deci l-ai pupat su' coada ? :D

relansat
2nd November 2013, 21:50
ai de sula voastra. sterg pe jos helvetii cu voi :o:

Jeleul
2nd November 2013, 21:53
relansat isi da pupi cu Isti Kovacs dupa meci. Oare cu cat l-a premiat (atentie, nu mituit) nea' Porumb ? :D

Bobi Cearton
2nd November 2013, 21:54
Putem fi contemporani cu bomba campionatului.

Hingherul
2nd November 2013, 21:56
goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool Steauaaaaaa

hai cu macelu` de acum :D

delaparis
2nd November 2013, 21:57
A fost penalty la fel cum am votat eu Hollande :)

patriot
2nd November 2013, 21:57
Steaua daca nu fura nu bate pe nimeni,astia nu joaca nimic pt ca Reghe nu ste nimic,haos total,Tatu titular.....jalnic

relansat
2nd November 2013, 21:57
no comment :))

Hingherul
2nd November 2013, 21:58
A fost penalty la fel cum am votat eu Hollande :)
si la golul ala anulat a fost fault la fel cum ai votat tu cu Holandezu` :D

eSteven
2nd November 2013, 21:58
nu se mai poate juca contra acestei echipe. in permanenta arbitrii ii tin in brate... o RUSINE si O MIZERIE!

Hingherul
2nd November 2013, 22:00
hai inca un penalty d`asta. timisorenii au avut doua si nu a mai murit nimeni :D

patriot
2nd November 2013, 22:03
hai inca un penalty d`asta. timisorenii au avut doua si nu a mai murit nimeni :D

parca esti jiji becali,dar sa stii ca conteaza si cum castigi...ala a fost un penalty usor acordat......mai bine ne am uita de ce echipa nu joaca nimic,nu e nicio diferenta intre fanii lui Steaua si a lui Dinamo,toti se bucura cand fura,mie mi ar fi rusine de asemenea meci

TaciAcolo
2nd November 2013, 22:04
si-a facut mila arbitru:D stie ca primeste de pomana

relansat
2nd November 2013, 22:06
nici in liga a IV-a, unde o sa fiu prezent maine, nu se dau astfel de penaltiuri :))

Leo
2nd November 2013, 22:07
Hotilor, nu va este rusine? Ala-i penalty?

relansat
2nd November 2013, 22:07
in sfarsit un meci interesant :)) am deja cronica :))

Nightwish
2nd November 2013, 22:08
Am citit zilele trecute o declarație a unui om din fotbal, nu mai retin cine era, ca " dacă Steaua ar fi fost arbitrată corect in turul asta de campionat, acum ar fi fost pe locul 5 ". Văzând penalty-ul din seara asta, tind să fiu de acord. Steaua e mult mai slabă decât sezonul trecut, însă e ținută pe locul 1 de către fluierași.

Hingherul
2nd November 2013, 22:08
Hotilor, nu va este rusine? Ala-i penalty?
ai uitat de golul doi in Cupa bagat cu forta in poarta de catre arbitru?

stai jos!

patriot
2nd November 2013, 22:11
2 penaltyuri imptriva lui Real si e 2-3...prefer sa ma uit la aia decat chiftelele atea,rusine baaa

phife
2nd November 2013, 22:12
raggae - ia-ti tarfa si pleaca. Si sotul.

Hingherul
2nd November 2013, 22:13
e normal ca Real sa joace relaxat. ei nu au meci cu Basel saptamana asta :D

Leo
2nd November 2013, 22:13
Stai tu jos. Rusine!!!!!

Hingherul
2nd November 2013, 22:14
atunci stai in picioare!

phife
2nd November 2013, 22:17
Hotilor, nu va este rusine? Ala-i penalty?

de ce sa-mi fie mie rusine? Sa le fie alora de la club si celor ce se bucura. Guie migi ruie meggae.
Tatu titular + 3-4-3 cu care ne chinuie pe rand : Stuttgart , brasov , timisoara si corona. Asta e reggaekampf. Ce cauta kapetanos la Steaua?

Hingherul
2nd November 2013, 22:18
uite de ce mi-e scarba de echipele mici. cum au un avantaj mic si se apropie finalul cum incep sa sufere de diverse boli si se tavalesc pe gazon. asa si cu rasii in ultimele meciuri :rosu:

Roddicted
2nd November 2013, 22:18
bai intelijentule, ia treci tu la scoala si fa-te antrenor :))

TaciAcolo
2nd November 2013, 22:19
ce arbitru :)):))

Roddicted
2nd November 2013, 22:20
cui plm ii pasa ca faci un amarat de egal cu corona cand adevaratul meci al sezonului este miercuri? :))

Hingherul
2nd November 2013, 22:21
hai, salutati supercampioana si la culcare cu voi! :D

Leo
2nd November 2013, 22:21
de ce sa-mi fie mie rusine? Sa le fie alora de la club si celor ce se bucura. Guie migi ruie meggae.
Tatu titular + 3-4-3 cu care ne chinuie pe rand : Stuttgart , brasov , timisoara si corona. Asta e reggaekampf. Ce cauta kapetanos la Steaua?

Postarea era pt Hinghi, sa-si vada barna lui si sa-i lase pe ceilalti in pace.

Roddicted
2nd November 2013, 22:21
haha, ce fata de prostovan o facut popa ala :))
Bravo baiatule

phife
2nd November 2013, 22:21
bai intelijentule, ia treci tu la scoala si fa-te antrenor :))

asta iti e nivelu - fa tu - drege tu - nu comenta tu ca nu stii.
Asta esti - n-am eu ce sa-ti fac.

TaciAcolo
2nd November 2013, 22:22
omg ce penalty deabia acum am vazut faza:)))
rusinea romaniei !

Roddicted
2nd November 2013, 22:22
esti prea prostuc.Ti-am dovedit-o de nspe ori dar tu batman, batman :))

Hingherul
2nd November 2013, 22:22
punct mare tinand cont ca astia erau deja cu mintea prin Elvetia. sa speram ca le dam cu ciocolata in cap la ei acasa si apoi poate avem noroc sa eliminam Pandurii in EL :D

delaparis
2nd November 2013, 22:23
Horia Popa Prostu' :)

phife
2nd November 2013, 22:23
ca un BTW - am jucat fotbal la un nivel ce-mi permite sa fac scoala si sa-mi iau licenta - bani sa fie.

phife
2nd November 2013, 22:23
esti prea prostuc.Ti-am dovedit-o de nspe ori dar tu batman, batman :))

cum? Da exemple.

Jeleul
2nd November 2013, 22:23
Bai Rodica, treci la culcare, ca vorbesti anapoda.

patriot
2nd November 2013, 22:23
Tatu a jucat tot meciul ....incredibil....sa joci cu 3 fundasi centrali cand aia joaca cu n varf si se apara tot meciul,iar in atac joci c un singur varf izolat,omu e slab ca antrenor n ai ce sa i faci,joaca omule 442 sau 4312 mai aproape de ce avem in lot,Radut,Neagu si M Costea sunt peste muti dintre titulari

Roddicted
2nd November 2013, 22:24
tot esti tu jmeker :))
Hai las-o asa

Roddicted
2nd November 2013, 22:25
Tatu a jucat tot meciul ....incredibil....sa joci cu 3 fundasi centrali cand aia joaca cu n varf si se apara tot meciul,iar in atac joci c un singur varf izolat,omu e slab ca antrenor n ai ce sa i faci,joaca omule 442 sau 4312 mai aproape de ce avem in lot,Radut,Neagu si M Costea sunt peste muti dintre titulari

uite altul :))
Atata ii duce mintea pe acesti suporteri "curati" si adevarati care il vor pe reghecampf si cioban afara de la steaua.Aceste personaje le jignesc inteligenta si le calca in picioare spiritul de stelisti :))

phife
2nd November 2013, 22:26
tot esti tu jmeker :))
Hai las-o asa

te pierzi.
vezi coaie - te pierzi.
am spus ca se va ajunge aici si ca omul nu stie tactica. tu preferi sa arunci cu o aroganta ce ascunde nu doar teama de adevar ci si de necunoscut.
Pana acum tu te-ai rezumat la "ba pe-a *******" - eu am fost ala cu argumentele.

TaciAcolo
2nd November 2013, 22:27
fain la digi ... nimic de comentat despre penalty pana acum:sneaky:

relansat
2nd November 2013, 22:28
cui plm ii pasa ca faci un amarat de egal cu corona cand adevaratul meci al sezonului este miercuri? :))

sa vezi cum pierdeti. 2-0 :))

Roddicted
2nd November 2013, 22:29
ia zi reivane, cum e cu stanciu ca e prea bun de steaua si pleca in 6 luni? :))
Poate ca nu am jucat eu fotbal la nivel profesionist dar miros fotbalistii.Iar diferenta dintre stanciu si leandro e fix nula.Ambii nu stiu sa marcheze, ambii stiu sa se invarta cu mingea la picior, dar ineficient.
Dar na ba, eu sunt dintre aia care au spus ca rusescu este un ratat, ca pintilii e doar un taranete rupe-oase, ca dodel e indispensabil stelei si multe alte cu jucatori din anii precedenti
Inca astept sa revina Iancu, este cu o clasa peste tot ce are steaua pe faza ofensiva

Bobi Cearton
2nd November 2013, 22:30
Gigi a fost ajutat sa ajunga la Poarta Alba, Steaua ajutata s-o bage in poarta Coronei.

Lordul
2nd November 2013, 22:30
steaua :))))))))))))))) si radeau de altii...e greu sa castigi la Corona

delaparis
2nd November 2013, 22:30
fain la digi ... nimic de comentat despre penalty pana acum:sneaky:

A fost penalty? :o::D

relansat
2nd November 2013, 22:30
reghe: putea sa fie si mai rau

e prost rau asta. TREBUIA sa fie si mai rau ... asta e cuvantul TREBUIA! :D

Jeleul
2nd November 2013, 22:31
Gigi a fost ajutat sa ajunga la Poarta Alba, Steaua ajutata s-o bage in poarta Coronei.

Si concluzia. Bobi e stelist, de mic. :D

phife
2nd November 2013, 22:32
ia zi reivane, cum e cu stanciu ca e prea bun de steaua si pleca in 6 luni? :))
Poate ca nu am jucat eu fotbal la nivel profesionist dar miros fotbalistii.Iar diferenta dintre stanciu si leandro e fix nula.Ambii nu stiu sa marcheze, ambii stiu sa se invarta cu mingea la picior, dar ineficient.
Dar na ba, eu sunt dintre aia care au spus ca rusescu este un ratat, ca pintilii e doar un taranete rupe-oase, ca dodel e indispensabil stelei si multe alte cu jucatori din anii precedenti
Inca astept sa revina Iancu, este cu o clasa peste tot ce are steaua pe faza ofensiva

Stanciu nu prea joaca vad. e tinut rezerva ca deh - trebuie 3-4-3. Imi mentin opinia - baiatul nu mai face purici la Steaua. Vad ca si Dica spune la fel - da na - ce stie el.
asta e respectu tau fata de oamenii care au luptat pentru steaua - rusescu e ratat deci-
Iancu se va pierde.

Roddicted
2nd November 2013, 22:34
stanciu este zero.Un ametit, iar trecerea lui pe banca se datoreaza evolutiilor catastrofale de la meciul cu chelsea incoace
Iancu e fotbalist de 10 milioane de euro in 2-3 ani daca il joci.Dar ciobanul e prost si vrea sclavi care sa se balbaie si sa plece capul in fata lui.Nu stiu care e faza cu el, dar arogantul ala mic a intrat la tbilisi si ti-a castigat un meci in care nu ai fost mai bun ca adversarul.Asta arata ca are si caracter, nu doar talent.A avut si el evolutii mai slabe dar mereu a avut MINIM o ocazie clara pe meci

Nu-mi plac fotbalistii sclavi si molai; astia nu o sa-ti faca purici nici pe teren, asa cum nu fac nici in afara lui

TaciAcolo
2nd November 2013, 22:35
doar atat trb retinut :


Arbitrul Marcu, mai eficient decât cuplul Kapetanos -Tatu!

iulian_1976
2nd November 2013, 22:35
Am privit ultimele 10 minute si faza penaltyului ,Corona trebuia sa castige meciul asta.

Corona juca la off-side pe contre pe final,respect antrenorului asta :ok: parca nu imi vine sa cred ca sunt pe penultimul loc.
Am ramas foarte impresionat de Corona pe ultimele 10 minute.

TaciAcolo
2nd November 2013, 22:37
inca nimic despre penalty...... la digi! daca era alta echipa era prapad......

Bobi Cearton
2nd November 2013, 22:38
Si concluzia. Bobi e stelist, de mic. :D

Tragi concluzii mirobolante. Azi am fost fan Corona.

nayram
2nd November 2013, 22:38
Sansele noastre sa fim campioni de martisor au scazut cu 0.0000001 %. :D

phife
2nd November 2013, 22:39
stanciu este zero.Un ametit, iar trecerea lui pe banca se datoreaza evolutiilor catastrofale de la meciul cu chelsea incoace
Iancu e fotbalist de 10 milioane de euro in 2-3 ani daca il joci.Dar ciobanul e prost si vrea sclavi care sa se balbaie si sa plece capul in fata lui.Nu stiu care e faza cu el, dar arogantul ala mic a intrat la tbilisi si ti-a castigat un meci in care nu ai fost mai bun ca adversarul.Asta arata ca are si caracter, nu doar talent.A avut si el evolutii mai slabe dar mereu a avut MINIM o ocazie clara pe meci

sa asteptam si sa vedem. Iancu e un jucator care iti ia fata daca nu cunosti. Stanciu a alergat intr-o repriza la Varsovia mai mult ca Bourceanu. A mai si inscris. Deh- gol de ametit. Si cu viitorul - gol de ametit.

Hingherul
2nd November 2013, 22:39
cand jucam cu rasii, as vrea sa ii batem numai din golurile de la vreo 4-5 penalty-uri d`astea :D

Roddicted
2nd November 2013, 22:40
cand jucam cu rasii, as vrea sa ii batem numai din golurile de la vreo 4-5 penalty-uri d`astea :D

nu ai cum.Nu vezi ca aia isi dau autogol inainte sa punem noi arbitrii pe ei?

phife
2nd November 2013, 22:42
sa nu se inteleaga ca am ceva cu Iancu. Dimpotriva - as vrea sa se trezeasca si sa inceapa sa joace fotbal.
Stanciu la meciul cu Chelsea a jucat in nota echipei. Ba chiar a avut si ocazii. Si de atunci pana acum evolutiile alea catastrogale parca i-au adus 2 goluri cu toate ca a stat si rezerva.

Hingherul
2nd November 2013, 22:42
deci daca nu vine un timisorean sa ne certe pentru penalty asta, mie nu mi-e rusine. :D

Bobi Cearton
2nd November 2013, 22:45
Cum se numeste papitzoiul de arbitru?

iulian_1976
2nd November 2013, 22:48
Nu a fost penalty,in mod normal nu se da nimic.
Imi place antrenorul J.Gane ,mi-ar fi placut sa castige Corona,ma frapat faptul ca nu a jucat cu fundul in poarta,cu echipa foarte sus.

Hingherul
2nd November 2013, 22:49
contestatari. plin de contestatari aici.... :D


http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/a9dRKZD_460s.jpg

relansat
2nd November 2013, 22:54
Numele hotului http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua-remizeaza-la-brasov-dupa-o-decizie-horror-a-lui-mihai-florin-marcu-nid-102208/

relansat
2nd November 2013, 23:01
Duckadam spune ca a fost penalti. E clar =)).

Nb copii :D

Hingherul
2nd November 2013, 23:02
nen`tu Adi ce zice? :D

tifosi
2nd November 2013, 23:03
mama ce prosti...

Acum ceva timp, nu mult la Corona Brasov - dinamo 1-1 anumiti oameni cu caracter ca al menejerului radeau de caini... ce terminati...

daca ala a fost penalty...

Bobi Cearton
2nd November 2013, 23:04
Duckadam spune ca a fost penalti. E clar =)).

Nb copii :D

Firma ii asigura traiul zilnic, tratamentul medicamentos.
Trebuie sa dea si el ceva pe goarna.:rolleyes:

Hingherul
2nd November 2013, 23:07
fac pariu ca dinamovistii sunt multumiti de rezultat. dupa egalul asta parca nu le mai sufla asa tare brasovenii in cefe :D

Roddicted
2nd November 2013, 23:07
daca steaua joaca cu basel cum a jucat corona si obtine un egal sa vezi ce critici pe plaiul mioritic :))

relansat
2nd November 2013, 23:08
nen`tu Adi ce zice? :D

Dupa meciul de la targu jiu, cre-ca pregateste transferul lui antal. Cat e cald :))

tifosi
2nd November 2013, 23:09
daca steaua joaca cu basel cum a jucat corona si obtine un egal sa vezi ce critici pe plaiul mioritic :))

Alo! Nu suntem pe sectiunea "steaua" :)

Hingherul
2nd November 2013, 23:09
tifosi, tu cauti threadul cu Cupa Romaniei si ai nimerit aici? :))

a, stai ca nu mai ai niciun motiv sa scrii acolo. poate doar cand joaca Steaua :D

nayram
2nd November 2013, 23:15
felicitari cunoscatorilor care au votat x :D

tifosi
2nd November 2013, 23:16
Da-le penalty "domnu' " arbitru, ajut-o pe steaua sa castige titlu

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/524687_453723248081941_574911727_n.jpg

tifosi
2nd November 2013, 23:20
Ce atmosfera a fost la Zvezda Crevna - Partizan :D au dat aia foc la stadion, cum au dat cainii foc la ghena :D

Hingherul
2nd November 2013, 23:20
dovada ca A FOST penalty.
UITE CUM REACTIONEAZA O ECHIPA NEDREPTATITA :D

lZ01AAdNR7I

nayram
2nd November 2013, 23:24
am crezut ca sunt inaripatii din julesti cand i-am vazut asa milogi si in visiniu:happy

phife
2nd November 2013, 23:29
si grobari si-au pierdut cel mai mare steag?

tifosi
2nd November 2013, 23:30
si grobari si-au pierdut cel mai mare steag?

nu stiu

phife
2nd November 2013, 23:32
pai atunci paralela e inutila.
Cand si-au dat cainii foc au pierdut nova. Si nu dacia. + altele mai mici

tifosi
2nd November 2013, 23:32
erau steaguri personale :))) sau le-au recuperat asa spun ei mereu :D

patriot
2nd November 2013, 23:35
mai interesant ca s au batut Partizan intre ei,un fel de nord -sud,aia au dat foc la peluza,cainii au luat foc ,e diferenta mare....steagul pierdut e a unui mic grup din Grobari

tifosi
2nd November 2013, 23:42
Un suporter al Zvezdei se afla in coma

PN Steaua

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1452020_553627618046522_1253070162_n.jpg

:))) lol hahaha

patriot
2nd November 2013, 23:48
hahaha,astia s de la nord?...lol,ce mult a decazut.....bre Tifosi:Nenea ce mai face?

tifosi
2nd November 2013, 23:55
Nu stiu.

Totusi, e tare poza. Nici acum nu imi dau seama daca Peluza Nord e brigada sau peluza...

phife
3rd November 2013, 00:10
sunt de la CS - astia mai tineri se ocupa si cu CS. Sunt copii ...

Gabriel28
3rd November 2013, 02:35
Nu am reusit sa vad decat o parte din prima repriza, dar nu stiu ce se petrece atat cu jucatorii cat si cu antrenorul. In ultimele 4 meciuri nu au aratat nimic, dar chiar nimic....daca o tin asa, cu tot regretul o spun ca nu merita campionatul. nu ca alte echipe l-ar merita mai mult, dar ce fac ei acum e bataie de joc. :(

Duba
3rd November 2013, 09:06
Meci mai slab facut de Steaua, cu toate acestea putem castiga lejer daca Tanase si Parvulescu, in prima repriza, nu-si batea joc de ocazii, iar arbitrul nu gresea si acorda golul mai mult decat corect inscris de Kapetanos. Dar nu-i nimic, ii ardem pe Petrolul in meci direct si rezolvam si aceasta editie de campionat.:D

Tim
3rd November 2013, 09:23
Ioi tu....dar vai !:o:

Este un bun povestitor pe aici sa imi descrie si mie cum a calcat feceul corona de minuni ?


:happy:happy

m8k
3rd November 2013, 09:25
De mult timp nu am mai intrat pe acest forum, dar simt nevoia acum sa felicit arbitrii, pardon echipa "campioana"!
mimisor si regheblat nu au vazut faza penaltyul acum, dar ei au ochi sa vada toate greselile altor echipe!
oricum adevarata fata a echipei se vede in Champions League, unde hategan si hotiiganii s-au facut de ras!
Sa traiasca liga lui mitica!

Roddicted
3rd November 2013, 09:30
bai czaba, cum mortii tai poti sa comentezi cand voua le scoate adversarilor mingea din poarta?

Leul Oltean
3rd November 2013, 09:31
I-a dat clasa Jerry lui Reghe.

Tim
3rd November 2013, 09:33
Upss, lumea e aici suparat !


De Hinghi ce stiti, cum a trecut socul?:D

Aurel.D
3rd November 2013, 09:34
Rușineee băăă, milogilor!! :)) Și pe amârâții ăștia îi furați?? Măcar abțineți-vă să fiți penibili pe aici.

six
3rd November 2013, 10:08
aoleoo :o: ce făcură magica :o: marcule,marcule.....:happy

Duba
3rd November 2013, 10:28
Rușineee băăă, milogilor!! :)) Și pe amârâții ăștia îi furați?? Măcar abțineți-vă să fiți penibili pe aici.

Mai penibili ca voi, suporterii frustrato-complexati ai echipei din fosta groapa de gunoi a capitalei, n-avem cum sa fim. Sunteti, de departe number one. Poate doar aratarile ale din giulesti sa tina aproape de voi.:D

P.S. Ii ardem pe Petrolul in meci direct si suntem din nou campioni la pas.:D

86
3rd November 2013, 10:44
In alta ordine de idei, trebuie sa fii naiv sa crezi ca steaua isi permite sa cumpere arbitri, mai ales dupa episodul din vara cand era sa fie exclusa din competitiile europene.

Ciobanul a ajuns sa faca puscarie , nici el nu e atata de tampit sa se infunde complet acolo, mai ales ca dosarul valiza a contribuit la situatia lui.

E usor sa gresesti cand steaua sta 3 sferturi din meci in careul advers. Corona aseara nu cred ca s-a apropiat de careul stelei, au avut bula cu un autogol.

Tim
3rd November 2013, 11:13
In alta ordine de idei , de netul Hingherului ce stim?:D

FcP
3rd November 2013, 11:49
Rușineee băăă, milogilor!! :)) Și pe amârâții ăștia îi furați?? Măcar abțineți-vă să fiți penibili pe aici.

Toate campioanele din ultimii ani au fost avantajate, de la dinamo, unirea, cfr, otelul , toate...diferenta este ca unele dintre ele chiar meritau sa iasa campioane si lucru asta s-a vazut in CL. In alte cazuri furtul a fost prea pe fata...
In Romania este imposibil sa iesi campion fara arbitrii. De la rapid in 99, nicio echipa nu a mai iesit campioana doar pe teren.

Ferko
3rd November 2013, 11:51
Astia (*-ua) chiar sunt HOTII fotbalului din Romania !!! Nici nu merita sa mai comentam hotiile pe care le fac meci de meci.

delaoltenia
3rd November 2013, 11:51
Bai Timule, daca aici nu a fost penalty la golul lui Kape ce a fost ?
Eu zic ca a fost penalty, l-a tras de mana dar nu atat de tare incat sa cada ca secerat de mitraliera, dar tot penalty se cheama. E drept ca unii dintre voi nu aveti somn din cauza arbitrajului "pro Steaua" , va inteleg, dar nu mai bine va uitati la meciul vasluienilor de la Tg Jiu si veti vedea acolo arbitraj care a schimbat cursul jocului si a influentat scorul in favoarea unei echipe care nici nu visa sa scoata macar un punct.
In fine, Steaua a fost penibil de slaba iar Corona peste asteptari. Ca ma crezi sau nu, mi-am dorit sa piarda meciul de aseara.

Tim
3rd November 2013, 11:54
Nu te consuma prea tare Dario , sa nu faci vreun atac coronarian. Eu il inteleg pe arbitru , cumva trebuia sa v-o bage in poarta.

Oricum golul lui Tzucala ala a fost de exceptie! :D


Raman la parerea ca nu trebuia sa ne bateti in cupa; acolo a inceput sfarsitul hegemoniei , seria 2.:D

delaoltenia
3rd November 2013, 11:58
Pai vezi barosane, ai ajuns la golul polonezului, ala a facut diferenta. App, nu ma consum, consum. :D

Tim
3rd November 2013, 11:59
Atunci ma retrag. Si catranit si consumator, nu ma risc pe aici. Vad ca ai ars un stelist deja.:D

delaoltenia
3rd November 2013, 12:05
:))
ti temi, eu cred ca flOo e de vina

Tim
3rd November 2013, 12:08
:))
eu cred ca flOo e de vina

:o:

Ce dreaq a mai furat iar?:D

z3uSS
3rd November 2013, 12:49
Toate campioanele din ultimii ani au fost avantajate, de la dinamo, unirea, cfr, otelul , toate...diferenta este ca unele dintre ele chiar meritau sa iasa campioane si lucru asta s-a vazut in CL. In alte cazuri furtul a fost prea pe fata...
In Romania este imposibil sa iesi campion fara arbitrii. De la rapid in 99, nicio echipa nu a mai iesit campioana doar pe teren.

titlul rapidului din 99 ? ala a fost pe teren ? hahahahahahahaha multa naivitate pe aici :happy

OT: meci slab spre foarte slab facut de steaua. rezultat .. sa zicem corect. desi brasovenii au avut prima ocazie de gol in minutul ... 90 :). pentru aia cu arbitrajul ... in meciul asta va agitati aiurea. arbitrul a scos mingea din poarta total aiurea (la indicatiile tusierului care in repriza a doua a dat vreo 4 offside-uri tot aiurea) ca pe urma sa indice punctul cu var (nu garanteaza golul asta) la o faza cu acoperire regulamentara (recunosc ca eu care sunt fan EPL nu as dat la faza aia) pentru ca imbecilul ala de la brasov nu avea nici o treaba cu mingea si tragea de chipciu ca boul. deci .. un meci bun pentru trezirea aerienilor stelisti inainte de meciul cu basel. poate poate

Bobi Cearton
3rd November 2013, 12:58
P.S. Ii ardem pe Petrolul in meci direct si suntem din nou campioni la pas.:D

Pana atunci jucati cu Pandurii, la Tg-Jiu
Va cocoseaza astia coloana de nu va vedeti.

delaoltenia
3rd November 2013, 13:00
zeuss, poate ce ??!! :o:

ne trantesc elvetienii cu terenul in cap, aerienii nu-si revin prea curand din betia locului 1 cu doua meciuri restante
bomboana pe coliva o pune si reghe atunci cand incearca noi formule de echipa, vede bine ca nu-i iese dar o tine una si buna

Duba
3rd November 2013, 13:06
Pana atunci jucati cu Pandurii, la Tg-Jiu
Va cocoseaza astia coloana de nu va vedeti.

Acelasi discurs l-ai avut si anul trecut. In casa i-am zdrobit, pur si simplu, iar la ei am terminat la egaliate cu o groaza de rezerve. Nu te mai agita! Suntem campioni la pas!

Bobi Cearton
3rd November 2013, 13:12
Acelasi discurs l-ai avut si anul trecut. In casa i-am zdrobit, pur si simplu, iar la ei am terminat la egaliate cu o groaza de rezerve. Nu te mai agita! Suntem campioni la pas!

S-ar putea sa fie cum spui tu, nu pot duce pe doua-trei fronturi, s-a vazut si ieri cu Vasluiu. Dar s-a vazut si in evolutia voastra, cand jucati cu banca de rezerve aveti probleme serioase.

Ce discurs am avut anul trecut?:D

Tim
3rd November 2013, 13:24
Repet, daca fiecare echipa ar lupta in meciul cu steaua, ei nu ar ocupa locul 3.Dar asa avem un campionat de slugi care se apleaca in fata sfintilor.

Aurel.D
3rd November 2013, 14:44
Hoților, nu v-ar fi rușine!

nayram
3rd November 2013, 16:02
nu, deloc:D

Hingherul
3rd November 2013, 16:45
Campioooooniiiii, campioooooniiii..... /OLE/


...spre disperarea.... :D

Tim
3rd November 2013, 16:59
Deja te vezi incoronat?:D

Bobi Cearton
3rd November 2013, 17:01
Incornorat, poate:D

Hingherul
3rd November 2013, 17:01
hai, salutati campioana! :D

patriot
3rd November 2013, 17:10
Steaua de azi seamana cu CFR ul de acu cativa ani si cu Dinamo din anii 2000,adica meciul si ciordeala......imi aduc aminte cu nostalgie de fanta de lumina de la Timisoara,de un 11 m pt Poli pe are Craciunescu l a transformat intr un fault in atac si un meci castigat de Dinamo cu 3-2,meci arbitrat desigur de Corpoden......pacat ca Steaua de azi seamana cu Dinamo de atunci,mimi stoica cu Borcea......tot timpul eram mandru ca noi nu castigam asa campionatele,ca nu semanam cu Dinamo....astazi din pacate am ajuns exact ca ei,niste hoti ordinari,iar mandria de a fi stelist o declar pierduta

z3uSS
3rd November 2013, 22:23
zeuss, poate ce ??!! :o:

ne trantesc elvetienii cu terenul in cap, aerienii nu-si revin prea curand din betia locului 1 cu doua meciuri restante
bomboana pe coliva o pune si reghe atunci cand incearca noi formule de echipa, vede bine ca nu-i iese dar o tine una si buna

inca sper sa nu se faca de kkt la Basel. inca.

Aurel.D
3rd November 2013, 23:55
Jalnicilor!

Hingherul
3rd November 2013, 23:56
vezi ca threadul cu rasii e mai jos! cum ma hotilor sa furati de la amaratii aia si cand au om in minus?? :rosu:

resita
4th November 2013, 10:32
umilitii de serviciu ai europei n-am mai avut jucatori impresariati de prodanca care joaca pt. brasov si rezultatul s-a vazut... sa nu mai adaugam fluierasii care au tras cu umilitii europei :happy:happy:happy

Duba
4th November 2013, 10:46
Ma eu stiam ca umilitii de serviciu ai Europei sunt cei care se fac de kakatcu echipe din lumea a treia si a doua a fotbalului, gen Knatsfyrnufelag, Jaro, Polonia Varsovia, Elfsborg, NEC, Volska si altele, si alte, si altele:D
Rau e sa suferi de complexul de inferioritate ma Resita, ma! :D

sanyi68
4th November 2013, 11:30
Apropo de postarea cu arbitri de la postarea 114 pacat de poza nu e complecta mai sint si alti pina la 25 :)))))))))).Arbitrajul in Romania este aproape ZERO. se vede dupa cite meciuri se arbitreaza in Liga .

Aurel.D
4th November 2013, 11:50
Nu v-ar fi rușine, din 11 meciuri, 7 le-ați câștigat cu arbitrii!:)) Milogilor! Huuuuăăăăă!!

Duba
4th November 2013, 12:33
7 ai zis????!!!! E stiam ca-s 6, si toate consecutiv!:D Va ardem pe unde va prindem, panaramelor!

Calandrinon
4th November 2013, 13:21
*singura echipa cu patron in puscarie, pentru coruptie
*singura echipa cu antrenor anchetat, in Germania, pentru meciuri trucate si implicare in mafia pariurilor
*singura echipa cu manager anchetat pentru inselaciune, evaziune fiscala, trafic de influenta
*singura echipa cu sef de galerie intrat la bulau pentru crima, santaj, violenta

aceasta e scarboasa !!!

Ramirez
4th November 2013, 16:47
*singura echipa cu patron in puscarie, pentru coruptie
*singura echipa cu antrenor anchetat, in Germania, pentru meciuri trucate si implicare in mafia pariurilor
*singura echipa cu manager anchetat pentru inselaciune, evaziune fiscala, trafic de influenta
*singura echipa cu sef de galerie intrat la bulau pentru crima, santaj, violenta

aceasta e scarboasa !!!

Uiti de mache:D

Aurel.D
4th November 2013, 18:31
Fără răutate, dar chiar asta este steaua din ziua de azi, care nici măcar nu mai este un club ci doar o echipă și atât!
Aș spune că din păcate. Dacă în trecut o uram, aveam și undă de respect în același timp, dar steaua din ultimii ani îmi provoacă mai degrabă silă!

Hingherul
4th November 2013, 18:43
ai stat tu prea mult pe langa dinamo daca zici ca ai stari de voma...

dinamo, mandria penitenciarelor!

Duba
5th November 2013, 07:45
Da, intr-adevar, asta-i Steaua de astazi! Castiga la peste 20 de puncte diferenta campionatul, are un parcurs european fantastic (cele mai multe puncte realizate de o echipa romaneasca in grupele competitiilor europene -11, elimina Ajax-ul si castiga la Bucuresti contra unei superi puteri a fotbalului actual - Chelsea Londra), se califica in Liga Campionilor pentru a 7 oara (3 victorii si 3 egaluri) si domina actuala editie de campionat ca o adevarata campioana.

Da ma Aurica ochi de sticla, asta este Steaua!