PDA

View Full Version : Clubul Sportiv al Armatei Steaua



Pages : [1] 2

YoYoyOi
29th November 2006, 00:11
Steaua nu inseamna numai echipa de fotbal. Inseamna hochei,handbal, rugby, volei etc. Vom pune aici stiri interesante despre aceste echipe ros-albastre.
Astept comentarii:ok:

YoYoyOi
29th November 2006, 00:13
Radu Voina l-a înlocuit pe Vasile Stîngă


Conducerea Stelei a decis să-l înlocuiască pe Vasile Stîngă din funcția de antrenor principal. “Nu sînt trist pentru această schimbare. Meseria de antrenor este una foarte grea. Poți să-ți strici și sănătatea pentru că antrenoratul te consumă foarte mult” a declarat, pentru TV Sport, fostul antrenor al Stelei. Vasile Stîngă a preluat funcția de director sportiv.
Conducerea tehnică a echipei de handbal masculin a fost preluată de un alt fost mare internațional român, Radu Voina, care spreă să recupereze distanța care o separă pe Steaua de primul loc. “Sînt în față și HCM și Dinamo dar totul se poate întîmpla. Noi vom încerca să recuperăm distanța. Îmi pare rău pentru Vasile Stîngă",a spus Voina.
GSP

YoYoyOi
29th November 2006, 00:14
Steaua a bătut Franța


Steaua a reușit să cîștige Campionatul Internațional Militar. Disputat în Franța, turneul s-a defășurat într-un system inedit, partidele avînd cite o repriză. Drdut în fața Armatei franceze, 12-13, Steaua a învins cu 22-5 Armata irlandeză. În finală, trupa lui Marian Moț a întîlnit Franța. După ce au fost conduși cu 8-3 și 11-8, românii au preluat inițiativa și s-au impus cu 30-19. Spre deosebire de celelalte meciuri, finala a avut două reprize a 40 de minute.
“Am reușit să demonstrăm că echipa noastră și-a regăsit cadența și și-a revenit din pasa mai proastă pe care a traversat-o în ultima vreme. Am demonstrat cu aceste meciuri că putem să cîștigăm și partide internaționale, ceea ce este foarte important pentru rugbyul românesc. Am avut un joc matur al grămezii care a știut să desfacă o apărare organizată a adversarilor. Francezii au avut mulți jucători profesioniști în lot și nu au fost meciuri deloc ușoare. La final însă aceștia au recunoscut supremația noastră și ne-au felicitat. Un ziar local scria chiar că «echipa Franței a depus armele»”, a declarat Marian Moț.
GSP

delaparis
29th November 2006, 00:19
Alegere buna dupa parerea mea ..

Din ce am ca amintiri ca jucatori Stanga era cel cu talent iar Voina cel cu cap :rolleyes:
Sa vedem acum ...




PS. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Am reusit ce doream ... :kiss: yoyo

YoYoyOi
29th November 2006, 00:24
Pai ar trebui sa fac ceva Voina ca HCM si Dinamo sint in fata. Si daca Stinga e director sportiv, eu cred ca vor reusi amindoi sa trezeasca echipa. Ca ne-a duru necalificarea in optimile EHF.

P.S. Vezi poate reusesti si prin alte parti:ok:, ca nu aici era durerea;)

starsteel
29th November 2006, 11:16
Suntem pe sectiunea FOTBAL - Suporter - Steaua.

CrAzY92
9th December 2006, 14:51
cat a jucat Steaua - Rapid la Polo eu am vazut 7-5 cat sa terminat?!

Gontel
16th December 2006, 23:14
eu as vrea sa se reinfiinteze sectia de baschet.

YoYoyOi
16th December 2006, 23:22
Sint multe sectii la Steaua care ar trebui reinfiintate. Pacat ca au fost desfiintate.:(

YoYoyOi
17th December 2006, 21:58
Steaua, cea mai bună echipă din 2006


Federația Română de Rugby a decernat premiile pe anul 2006. Steaua București, campioana țării, a primit trofeul de cea mai bună echipă a anului. Antrenorul Stelei, Marin Moț, a fost desemnat cel mai bun antrenor, iar Florin Vlaicu cel mai bun jucător din campionatul intern, informează www.rugby.ro. În 2006, Steaua a cucerit tot ce era de cîștigat în România: campionatul, Cupa României și campionatul la rugby în 7.

Florin Vlaicu a fost numit cel mai bun jucator din tara. Campion national cu Steaua si devenit titular in nationala Romaniei si la Selectionata Bucurestiului, Vlaicu este unul dintre jucatorii noului val din rugbyul romanesc, capabil sa ridice stacheta acestui sport, noteaza sursa citata.

YoYoyOi
25th February 2007, 12:57
Steaua a pierdut primul meci din finala campionatului de hochei pe gheata cu Miercurea Ciuc, scor 4-2.

În etapa a XVIII-a a Ligii naționale masculine de handbal, Steaua a învins în deplasare, cu 32-28 (21-15) pe Bucovina Suceava. Joi, 1 martie, de la ora 19, echipa lui Radu Voina va întîlni, în derby-ul campionatului, HCM Constanța.

Gontel
28th February 2007, 18:25
Vreau sa mai se mai infiinteze si alte echipe in Liga Nationala de Hochei. Sa se mai sparga monotonia derby-ului cu Ciucul. Din pacate, in tara nu exista nu exista patinoare si nici oameni cu bani interesati de hochei.

YoYoyOi
28th February 2007, 18:27
Chiar ca e plictisitoare competitia cu aceleasi doua echipe care disputa finala...eu sincera sa fiu nici nu stiu ce alte echipe de hochei mai exista:groggy:

Liviu
28th February 2007, 18:32
Se infiintase o sectie de hockey a Rapidului acum 7-8 ani , nu stiu ce s-a intamplat de a disparut . La fel si Dinamo care parca a fuzionat cu Dunarea Galati sau ma insel ?

YoYoyOi
28th February 2007, 18:33
habar n-am, ca eu tot de Steaua si Ciuc am auzit:groggy:

Gontel
1st March 2007, 15:10
Nu ai auzit de Progym Gheorgheni si HC Csikszereda?

YoYoyOi
1st March 2007, 15:23
nu :ras-plans:

Sevilla86
1st March 2007, 20:23
Conducem pe Constanta la handbal! :yeah:
La pauza am schimbat canalul ca ne-au zdrobit in prima repriza si nu mai suportam sa ma uit, da' acum am revenit si conducem /OLE/

YoYoyOi
1st March 2007, 20:24
Fenomenal joc au facut in a doua repriza. Avem un portar de milioane /hello

YoYoyOi
1st March 2007, 20:29
conducem cu 3 goluri /OLE/

Ce nebunie de meci /hello

Sevilla86
1st March 2007, 20:29
Campionatul e relansat!!! Nu cred ca mai putem sa pierdem, avem 3 goluri avans si mai sunt 2,5 min :yeah:

Sevilla86
1st March 2007, 20:37
Am avut emotii dar am castigat!!! Daca tineau mai bine de minge nu ar fi trebuit sa se apropie la un gol de noi, da' nu mai conteaza. Forzza Steaua!!! Mai sunt 7 etape (cred) si orice este posibil :yeah: :yeah: :yeah:

YoYoyOi
1st March 2007, 20:38
Doamne ce meci fantastic...la pauza nu mai credeam ca scapam nebatuti la fundul gol. si uite ca i-am batut.
Asta da caracter. Bravo Laufceac, salvatorul nostru /hello

dan
2nd March 2007, 00:15
bravo baieti!!! si cu 9 goluri au condus constantenii:shocked:

cand vad steaua la handbal imi tot amintesc de meciul cu vardar de anul trecut, cand aveau de recuperat 4 sau 5 goluri (si mai erau 10 minute din meci)pentru a se califica si urla mazilu la ei in time-out ''hai baieti.10 minuteeeeee...mah, hai ca putem''

YoYoyOi
2nd March 2007, 00:28
si ala a fost un meci superb, dar azi nu as fi crezut ca mai revin in joc. Erau rupti de realitate in prima repriza si imi venea sa schimb programul, dar am vazut ca se apropie ca se gasesc bine in teren si nu am regretat.
Superb meci /hello

Gontel
2nd March 2007, 11:27
Extraordinara revenirea baietilor. Asta inseamna sa crezi in victorie pana la capat, sa nu renunti niciodata, sa nu depui armele.
HCM ramane insa in continuare favorita la titlu.

Sevilla86
2nd March 2007, 22:28
HOCHEI / Steaua - SC Miercurea Ciuc 6-5, după prelungiri


În al doilea meci din finala campionatului național de hochei de gheață, Steaua a întîlnit, pe patinoarul Mihai Flamaropol, Sport Club Miercurea Ciuc.

Campioana României a început foarte bine, conducînd cu 2-0, și lucrurile păreau că sînt clare. Dar ciucanii au avut o revenire senzațională, întorcînd rezultatul în favoarea lor. Steaua a reușit egalarea prin Butuchnov, astfel că la finalul primelor două reprize cele două formații se aflau la egalitate, 3-3.

Repriza a treia a început bine pentru hocheiștii lui Gliga, Basilides reușind să înscrie în minutul 43. Bucurie de scurtă durată, însă, pentru steliști, deoarece Szocs Szabolcs a egalat trei minute mai tîrziu. În superioritate numerică, Steaua trece în avantaj în minutul 52 prin reușita lui Zabludovski.

Cînd mai erau doar cîteva minute de joc, o pană de curent a întrerupt meciul. Partida s-a reluat după cîteva minute și, când nimeni nu mai credea, Sandor Szilard a egalat, cu doar 4 secunde înainte de final, trimițînd meciul în prelungiri.

După un minut și 40 de secunde din repriza de prelungiri, Corduban a înscris "golul de aur" pentru Steaua.


Următorul meci al finalei se va disputa pe 8 martie, la Miercurea Ciuc. În acest moment, scorul general este 1-1. Finala campionatului național se joacă după sistemul "cel mai bun din 7 meciuri". stelisti.ro

N-am stiut ca se joaca, pt ca m-as fi uitat. Oricum victorie importanta a stelistilor. Deocamdata ambele formatii au castigat meciul de pe teren propriu, dar din cate stiu Ciucul joaca 4 meciuri acasa, iar noi doar 3 pt ca ei au terminat pe locul 1 in campionat.

YoYoyOi
2nd March 2007, 22:31
eu inca n-am inteles pe deplin sistemul asta....daca au iesit aia pe locul 1 in campionat, de ce se mai joaca finala campionatului? :groggy:

dede
2nd March 2007, 22:36
cand am dat pe meci era 3-2 pt aia...m-am enervat ca am crezut ca iar pierde Steaua si am schimbat...dar ma bucur ca pana la urma au castigat stelistii :D

whisper
3rd March 2007, 00:03
Pai la hochei e play off si play out.Ce bine ar fi daca s-ar juca si la fotbal asa.
Felicitari echipei de handbal sa speram ca vom reusi titlul./hello
@ Sevilla86 Nu vrei sa scrii postul ala si pe sectiunea de hochei?Pe Sporturi de iarna?
Felicitari si echipei de hochei dar cred ca nu a fost decat al doilea meci din cele 7 sau bine cate sunt nevoie pentru a se alege castigatoarea.

Sevilla86
3rd March 2007, 00:11
@ Sevilla86 Nu vrei sa scrii postul ala si pe sectiunea de hochei?Pe Sporturi de iarna?

Un moderator ma indeamna la spam? :P
Nu stiu unde sa-l pun, nu vad nicaieri descutandu-se despre astea 7 meciuri dintre Steaua si Ciuc. Daca stii unde trebuie pus, dai un copy/paste si posteaza-l tu acolo.

whisper
3rd March 2007, 00:28
Nu cu aceleasi cuvinte daca vrei..nu vreau spam..dar ma gandeam si eu :D
Nu se vorbeste...e de rau..trebuie sa se vorbeasca sa vad ce pot face ...:D

MIREL6RADOI
3rd March 2007, 01:28
O serie extraordinara pentru clubul nostru ; victorii pe linie la handbal,fotbal si hochei . Tot asa /hello

Snake_21
3rd March 2007, 09:09
Si la cat mai multe victorii :D

YoYoyOi
8th March 2007, 21:06
Pana una-alta ne bat astia de la Miercurea Ciuc la fundul gol la hochei :mda:

Snake_21
8th March 2007, 21:52
Din pacate da :( 3-1 ne am luat bataie

YoYoyOi
8th March 2007, 22:21
era al treilea meci din cate stiu eu.
situatia la general e 2-1 pt Ciuc, nu?

bluesky
8th March 2007, 22:25
se va remedia situatia la hochey sa speram ca mai sunt de jucat inca 3 partide daca nu ma insel.

YoYoyOi
8th March 2007, 22:26
parca se joaca 7 in total :groggy:

Snake_21
8th March 2007, 22:28
Da asa e din pacate :(

Sevilla86
9th March 2007, 08:09
Nu stiu ce sanse avem daca nu putem sa castigam in deplasare la Ciuc, mai ales ca acolo se disputa 4 din cele 7 intalniri :(
Se mai joaca si astazi un meci pe care ar cam trebui sa-l castigam. Daca-l pierdem si pe asta, scorul devine 3-1 pt Ciuc care ar mai trebui sa castige o singura partida din cele 3 ramase...

YoYoyOi
9th March 2007, 11:00
Sper sa recupereze azi terenul pierdut, dar mi se pare aiurea ca se joaca in doua zile consecutive.
Dupa meciul de azi urmeaza alte doua in 16 si 17 martie la Bucuresti.

dede
9th March 2007, 14:12
las' ca-si revin baietii si vor castiga...
macar la hochei sa castigam ceva anul asta :(

Snake_21
9th March 2007, 14:23
Eeeeeee castigam mah la mai multe nu doar la hochei :P

dede
9th March 2007, 14:52
la ce? :confused:

YoYoyOi
9th March 2007, 16:05
la scrima :D

Snake_21
9th March 2007, 22:03
La handbal poate :P, la rugby, la fotbal cupa:p, la polo, la volei :p vedem noi :P

YoYoyOi
9th March 2007, 22:05
pana una alta, iar ne-au batut ciucanii:(

3-2 pt ei si in seara asta... la general conduc cu 3-1.

dede
9th March 2007, 22:08
la scrima
mdeah... :mda:

pana una alta, echipa de hochei a mai pierdut un meci :mda:
"Sport Club Miercurea Ciuc a invins Steaua, cu 3-2,in a patra partida a finalei Campionatului National de Hochei, si a luat o optiune serioasa pentru castigarea campionatului. La general, ciucanii conduc cu 3-1, iar urmatoarele doua partide se vor desfasura la Bucuresti. Daca vor iesi castigatori in doar una din ele, atunci hocheistii din Ciuc vor deveni noii campioni nationali ai Romaniei. " ols

le: yoyo, n'am vazut ca si tu ai postat :happy

Snake_21
9th March 2007, 22:08
Pai urat :( se pare ca avem sanse mici :( sa castigam anu asta, dar speranta moare ultima asa ca... :)

Sevilla86
9th March 2007, 22:10
Ce pretentii sa ai cand iei gol dupa vreo 20 de secunde? Meciul practic a inceput de la 0-1. Nu m-am mai uitat mult, dar am vazut ca Ciucanii au avut si un gol anulat... asta e anul lor.

Gontel
16th March 2007, 19:06
A inceput pe TV Sport meciul al 5-lea cu ciucanii pe care suntem obligati sa-l castigam pt a mai spera la titlu.

dede
16th March 2007, 21:58
mdea... am pierdut si aici :mda: cu 5-4
si am pierdut campionatul :headbang:

YoYoyOi
16th March 2007, 22:03
era previzibil rezultatul finalei... i-am lasat sa castige ambele meciuri de la ei, acolo s-a pierdut totul... plus ca per total s-a vazut ca au fost mai buni decat noi :(
asta e.. la anul vom castiga noi :D

Ioca10
16th March 2007, 22:35
Am gasit un nou sport ce zicetzi facem o echipa:D
Aruncatu cu privirea:De nou la noi da poate prinde:happy )))))

dede
16th March 2007, 22:36
prea complicat :happy

Ioca10
16th March 2007, 22:37
Nu vretzi treaba voastra eu ma inscriu:D

dede
16th March 2007, 22:38
si cu cine ar trebui sa jucam? :happy

Snake_21
17th March 2007, 09:31
Pai e vechi omule aruncatu cu privirea dar nu a fost inregistrat ca sport :P :P

dede
24th March 2007, 14:38
În etapa a 22-a a Ligii naționale de handbal masculin, Steaua a învins la Medgidia cu 25-24 (12-10).

intrebare: Mai au ceva sanse la campionat, oricat de mici ar fi? :rolleyes:

Gontel
24th March 2007, 14:50
Nu prea cred, constantenii sunt destul de experimentati si valorosi ca sa stie sa gestioneze acest final de campionat.

Snake_21
24th March 2007, 14:52
Pai sanse au daca se impiedica Constanta :P si s au mai vazut situatii :P

dede
24th March 2007, 15:06
eh, e cam nasol sa asteptam greselile altora... da' noah, ce pierdem daca speram :rolleyes:

YoYoyOi
24th March 2007, 15:06
din pacate la volei am pierdut in fata dinamovistilor :(

Snake_21
24th March 2007, 15:16
Si mai urat daca am pierdut in fata dinamovistilor :(

dede
24th March 2007, 15:27
era important meciul? nu prea stiu care e situatia la volei :D

resita
24th March 2007, 16:01
Pai sanse au daca se impiedica Constanta :P si s au mai vazut situatii :P


sunt cu 3 pct. in fata voastra, deci trebuie sa se impiedice de 2 ori in ultimele 4 etape si voi sa bateti tot. :no: :no: :no:

Snake_21
24th March 2007, 16:43
Eeee nimic nu i imposibil :P

dede
25th March 2007, 18:59
"În derby-ul play-offului Diviziei Naționale de rugby, Dinamo a învins cu 39-37 pe Steaua București, după un final dramatic. Dinamo o condus majoritatea timpului de joc, însa Steaua a revenit și a întors rezultatul în finalul partidei, 37-36. La ultima fază de joc, Dinamo a beneficiat de o lovitură de pedeapsă transformată de Calafeteanu, care a stabilit scorul final." stelisti.ro

:mda:

YoYoyOi
25th March 2007, 19:03
mda, asta este :(

Gontel
26th March 2007, 23:41
Am urmarit meciul pe TV Sport ieri si nu mi-a venit sa credem ca pana si la rugby am pierdut in ultima secunda.
Sa nu uitam insa ca echipa a revenit miraculos marcand 3 eseuri si intorcand rezultatul. Insa, infrangerea e infrangere, cu atat mai dureroasa in fata rivalilor.

dede
5th April 2007, 21:21
"Steaua a învins cu 61-5 pe REMIN Baia Mare în Divizia națională de rugby. Meciul a fost echilibrat doar în primele 20 de minute, după care maramureșenii au cedat. “Jucătorii mei au avut poftă de joc după meciul mai puțin reușit cu Farul și în primele 20 de minute a fost chiar un meci spectaculos. Apoi Baia Mare a cedat și am dominat clar”, a explicat antrenorul stelist Marin Mot." stelisti.ro

:lol:

dede
12th April 2007, 15:13
"Steaua a învins cu 42-5 în semifinalele Cupei României pe Farul Constanța, calificîndu-se în finala competiției unde va întîlni pe REMIN Baia Mare. Finala se va disputa pe 6 octombrie. Elevii lui Marin Moț au condus în permanență. ”Pe un vînt puternic, arbitrul a ținut cu tot dinadinsul să păstreze scorul cît mai mic. Farul a încercat să răspundă prin toate mijloacele, dar nu am avut probleme. Finala cu Baia Mare va fi cu siguranță diferită de cea de anul trecut și de meciul din acest an, din campionat. Băimarenii vor juca cu cei mai buni rugbysti și se anunță un meci disputat. Sper doar că acestei finale să i se dea importanța cuvenită și data să fie mutată. Nu este corect să se joace pe 6 octombrie, după Cupa Mondială, ci în acest sezon competițional”, a declarat, pentru www.rugby.ro, antrenorul Stelei." stelisti.ro

:D

YoYoyOi
12th April 2007, 15:32
bravo baietii /hello

Snake_21
12th April 2007, 18:12
Da, felicitari :D :D

dede
17th May 2007, 22:32
Steaua a castigat Cupa Romaniei la handbal, dupa ce a invins in finala HCM Constanta, scor 31-26 :D

bv :cheer:

YoYoyOi
17th May 2007, 22:39
a fost foarte tare meciul. am condus in prima repriza chiar si la 4 goluri si apoi parca au fost hipnotizati stelistii. Au revenit constantenii si au preluat conducerea. ...

Apoi mi s-a luat curentul si n-am mai vazut nimic pana spre finalul meciului cand Steaua revenise si conducea cu un gol. Dar a fost chiar palpitant meciul, mai ales ca in ultimele minute au avut grija arbitrii sa elimine jucatori de la noi unul dupa altul si sa dea 7 metri pt ceilalti:mda:

Dar e bine ca au castigat/hello

dede
17th May 2007, 22:44
eu am vazut ultimele 10 minute, cred :rolleyes: ma rog, nu m-am uitat cu prea mare atentie... Steaua conducea cu 2-3 goluri, da' nu prea intelegeam ce tot vroiau arbitrii aia :mda: oricum, bv lor ca au castigat :D :yeah:

Snake_21
18th May 2007, 10:13
Cel mai important e ca am castigat :D :D

resita
27th June 2007, 20:21
discuti despre echipa de handbal Steaua aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9043 :ok:

YoYoyOi
27th June 2007, 20:27
sarumana ;)

resita
6th September 2007, 17:42
azi de la ora 19:00 are loc Supercupa Romaniei la handbal - in direct pe sport.ro
Steaua - HCM, discutii despre meci aici :D http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=146515

YoYoyOi
6th September 2007, 19:01
forza Steaua :cheer:

Universal
6th September 2007, 19:31
Nu cred ca avem sanse impotriva Constantei in Supercupa.

YoYoyOi
6th September 2007, 20:02
deocamdata conducem :D

Universal
6th September 2007, 20:47
A castigat HCM

georg40
6th September 2007, 20:50
A castigat HCM

Cum s-a terminat exact ?

Universal
6th September 2007, 21:02
32-30

YoYoyOi
6th September 2007, 21:12
slabut au jucat stelistii... cam dezinteresati. Au avut constantenii poarta aproape inchisa de Popescu, foarte bun meci facut de portarul lor.
Problema e ca nu a fost considerat un meci important, un trofeu important. Am impresia ca l-au tratat ca pe un amical mai mult...

resita
6th September 2007, 21:15
Problema e ca nu a fost considerat un meci important, un trofeu important. Am impresia ca l-au tratat ca pe un amical mai mult...

era prima supercupa din istorie, deci nu cred ca nu au tratat meciul ca pe unul important.

YoYoyOi
6th September 2007, 21:17
pai asta ziceam si eu :groggy:

resita
17th September 2007, 18:51
in prima etapa la handbal Steaua a castigat la Caracal cu 31-20

in etapa aIIa Steaua va juca acasa cu UCM Resita. mai multe inf. aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=125559

dede
17th September 2007, 21:55
Judoka legitimată la Steaua, Alina Dumitru, a câștigat medalia de bronz la Campionatul Mondial de la Rio de Janeiro, la categoria 48 de kilograme. În partida contând pentru locul al treilea, disputată ieri, Dumitru a învins-o, prin ippon, pe Kim Young-Ran, din Coreea de Sud. Medalia obținută de sportiva româncă este unica performanță a delegației României la Mondialele sud-americane.
stelisti.ro

:ok:

Snake_21
17th September 2007, 22:28
Tare fata asta :D

Ioca10
17th September 2007, 22:29
Daca te prinde asta pe strada:D

dede
17th September 2007, 22:31
:happy

ce tare ar fi... :cry:

Snake_21
17th September 2007, 22:45
Pai nu ti face nimic :D ca nu are de ce :P

Ioca10
17th September 2007, 22:46
Si daca are de ce:D

YoYoyOi
17th September 2007, 22:54
iote ca mai scoate Steaua capul in lume si prin alte sporturi, ca ne-am lamurit cu fotbalul :sleep:

dede
18th September 2007, 15:23
cu fotbalul abia maine :D :cheer:

Snake_21
19th September 2007, 09:04
Da :D sper sa repetam meciul bun de anu trecut si la Slavia :P dar ma multumesc si sa castigam la un gol diferenta :P

dede
6th October 2007, 20:44
RUGBY / Steaua a câștigat Cupa României, scor 14-13, cu două minute înainte de final

Steaua Bucuresti a castigat astazi finala Cupei Romaniei, reusind sa invinga cu 14-13 pe Baia Mare. Meciul, care a avut loc la Brasov, a fost cat se poate de palpitant, fiind decis in ultimele minute. La pauza, scorul a fost 8-6 pentru Steaua.Baia Mare a condus cu 3-0, penalitate Budusan, iar stelistii au egalat prin Vlaicu, informeaza site-ul www.rugby.ro.

Tot Budusan a facut 6-3 pentru Baia Mare, insa Dimofte a inscris primul sau eseu la Steaua si "militarii" erau in avantaj, 8-6. In partea a doua, tot Vlaicu a transformat o penalitate si Steaua avea 11-6, dar Baia Mare a revenit spectaculos, cu eseu transformat, Balan si Budusan, si conducea cu 13-11.

Finalul a fost de foc, iar Vlaicu a reusit o penalitate decisiva pentru Steaua in minutul 78. 14-13 victorie pentru "militari", care isi pastreaza trofeul castigat sezonul trecut.
stelisti.ro

:ok:

YoYoyOi
8th October 2007, 15:51
Steaua s-a calificat in turul trei al Cupei Cupelor!

Steaua s-a luptat pentru doar doua goluri avans cu polonezii de la Wisla Plock si pana la urma au reusit calificarea, a castigat la 4 goluri. Atat aveau nevoie stelistii ca sa ajunga in turul trei in Cupa Cupelor la handbal!
Polonezii au inceput meciul cu stangul, la propriu! Handbalistii de la Wisla au oferit faza zilei : au reusit contra-performanta sa dea gol in propria poarta. Steaua si-a luat revansa pentru meciul pierdut in tur la mustata si a reusit victoria la 4 goluri avans.

:yeah: :yeah: :yeah:

Snake_21
8th October 2007, 18:46
Am vazut meciul :D au jucat bine :)

resita
19th October 2007, 19:45
Un adevarat razboi aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1633493#post1633493

Snake_21
20th October 2007, 09:42
Bate Steaua :P

dede
21st October 2007, 18:55
Băieții antrenați de Radu Voina au terminat la egalitate partida disputata cu HCM, la Constanța, scor 22-22.

Constănțenii au condus în derby-ul etapei a VI-a, a Ligii Naționale de handbal masculin, pînă spre finalul primei reprize, cînd Steaua a trecut în avantaj. La pauză scorul a fost 11-10 pentru "roș-albaștri". În repriza secundă, HCM s-a desprins din nou și a condus chiar și la trei goluri diferență, însă steliștii au revenit, în minutul 55 conducînd cu 21-18. Nereușind să mai înscrie, HCM a egalat, partida încheindu-se cu scorul de 22-22.
stelisti.ro

YoYoyOi
21st October 2007, 20:52
n minutul 55 conducînd cu 21-18. Nereușind să mai înscrie, HCM a egalat, partida încheindu-se cu scorul de 22-22.
stelisti.ro

:thinkso:

dede
21st October 2007, 20:56
nereusind sa mai inscrie decat un gol, probabil :D am observat si eu faza aia, dar nu stiu, n-am vazut meciul...

Gontel
22nd October 2007, 13:32
nu am reusit sa vad meciul, dar imi este ciuda pt acest scor, mai ales ca am condus cu 21-18. si acum era momentul prielnic sa ii batem pe HCM.

Snake_21
22nd October 2007, 17:36
Da era bine daca ii bateam :D

dede
9th March 2008, 19:41
Steaua, aproape de titlu

Echipa de handbal a ros-albastrilor s-a impus duminica in fata campioanei HCM Constanta cu scorul de 34-28 (18-11), intr-un meci contand pentru etapa a 19-a din Liga Nationala.

Steaua si HCM ocupau inaintea meciului primele doua locuri in clasament, ros-albastrii fiind lideri cu patru puncte avans. Prima repriza a partidei disputata la Chiajna a apartinut in totalitate bucurestenilor, la pauza acestia conducand cu 18-11. In repriza secunda, constantenii s-au apropiat si la un gol, insa evolutiile foarte bune ale portarului Laufceac, precum si a lui Sania sau Mazilu, au adus Stelei o victorie decisiva in lupta pentru titlul pe care echipa lui Dumitru Berbece il asteapta de 7 ani. La meci a asistat si Marius Lacatus, impreuna cu sotia sa.

In urma acestei victorii, diferenta in clasament dintre Steaua si HCM Constanta a crescut la 6 puncte.
stelisti.ro

:ok:

Snake_21
12th March 2008, 09:29
Forzza Steaua :D

Geografu
2nd April 2008, 17:34
Steaua a invins, miercuri, in deplasare, pe Remin Baia Mare, scor 19-10(3-7), intr-o restanta din etapa a 3-a a play-off-ului Diviziei Nationale de rugby, si a urcat pe primul loc in clasamentul Diviziei Nationale, informeaza site-ul rugby.ro, citat de NewsIn.

Intr-un alt joc, liderul de pana acum, Farul Constanta a pierdut, pe teren propriu, scor 20-25, in fata campioanei en-titre Dinamo si a coborat pe pozitia a treia.

Clasament play-off:

1. Steaua 16p

2. Dinamo 16p

3. Farul 15p

4. Baia Mare 6p

5. Cluj 5p

6. Timisoara 0p.

Urmatoarea etapa este programata sambata, 5 aprilie.

www.ziare.com

Bravo baieti ! :yes:

Marius
3rd April 2008, 11:32
Felicitari baietilor!

Geografu
20th April 2008, 18:45
Steaua castiga titlul national la handbal masculin

Steaua MFA Bucuresti s-a impus cu 38-27, in deplasare la Oradea din etapa a 24-a din Liga Nationala de handbal masculin si a intrat astfel matematic in posesia titlului de campioana, cu doua etape inainte de finalul sezonului.

Steaua are 40 de puncte in clasament, cu 6 mai mult decat ocupanta locului secund, HCM Constanta, echipa care duminica a castigat greu acasa meciul cu finalista Cupei Challenge, UCM Resita, scor 26-25 pentru constanteni.

Resita se afla pe locul al 3-lea in ierarhia interna cu 32 de puncte, la egalitate cu Stiinta Bacau, ocupanta locului 4.

Iata si alte rezultate din etapa a 24-a din Liga Nationala de handbal masculin: Stiinta Bacau - Dinamo Baumit Bucuresti 33-30, Uztel Ploiesti - Minaur Baia Mare 30-28, HC Odorhei - Univ. Poli Izometal Timisoara 26-25, CSM Medgidia - Energia Pandurii Tg.Jiu 31-33 si Romvag Caracal - Bucovina Suceava 31-38.

www.ziare.com

BRAVO STEAUA ! :yes:

Snake_21
21st April 2008, 00:39
Da bravo Steaua nu am mai castigat de mult titlu la handbal :D

Geografu
30th April 2008, 15:59
Echipa Steaua București s-a calificat în finala Cupei României la rugby, după ce a învins, miercuri, la Petroșani, cu scorul de 18-13 (5-6), formația CSM U Baia Mare, în semifinalele competiției, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Punctele învingătorilor au fost reușite de Fercu - eseu, Dan Vlad - eseu și Vlaicu - două lovituri de penalitate și o transformare, în timp ce băimărenii au beneficiat de un eseu de penaliate și au mai punctat prin Pop - 2 lovituri de penalitate și o transformare.
În cealaltă semifinală, care va avea loc astăzi, de la ora 16.30, la Brașov, se vor întâlni echipele RCM Timișoara și Dinamo Gaz Sud.
Finala Cupei României la rugby se va disputa la 10 mai, de la ora 15.00, pe stadionul Arcul de Triumf din București.

Mediafax

Gontel
3rd May 2008, 21:12
Tot in legatura cu echipa de rugby a clubului. Maine, in Ghencea, se joaca derby-ul Diviziei Nationale cu eterna rivala Diinamo. Este ultima etapa din play-off si ambele echipe sunt calificate in semifinalele campionatului, dar acest lucru nu inseamna ca nu vom avea un meci tare. Adversarele de maine isi disputa primul loc in clasament, astfel cine va castiga va juca mai departe cu Baia Mare, cine pierde cu Farul. Se pare ca meciul de fotbal le-a luat mintile tuturor, dar trebuie si ca echipa de rugby sa primeasca atentie din partea suporterilor stelisti si sa fie incurajata. Hai Steaua!

am uitat sa precizez ca meciul este transmis maine in direct de Sport.ro de la ora 13.

YoYoyOi
4th May 2008, 14:03
Deocamdata e 13-10 pt Steaua, dupa ce Dinamo a condus cu 10-0 :yeah:

Snake_21
4th May 2008, 17:53
Pana la urma Steaua a castigat :D
Echipa de rugby a roș-albaștrilor a învins astăzi, în ultima etapă din play-off-ul sezonului regulat, cu scorul de 22-16.
În urma acestui succes, Steaua se află pe primul loc al clasamentului, cu 39 de puncte, fiind urmată de Dinamo, 37 de puncte, și Farul, 30 de puncte.

YoYoyOi
4th May 2008, 17:55
da, frumos meci, chiar daca n-am priceput mare lucru :groggy:

Snake_21
4th May 2008, 18:00
Eh daca nu esti fan rugby :P nu ai cum sa pricepi mare lucru, daca nu te uiti prea des :) :P
De abia astept meciu din seara asta :) ma multumesc si cu 1-0 pentru Steaua gol Dica ;) :D

YoYoyOi
4th May 2008, 18:03
pai daca nici nu se transmit multe, ce naiba sa inteleg?
in fine, e bine ca a castigat Steaua, nu conteaza cat inteleg eu sau nu :P

Snake_21
4th May 2008, 20:05
Da asa e ;) :D

Gontel
5th May 2008, 16:32
pai daca nici nu se transmit multe, ce naiba sa inteleg?
in fine, e bine ca a castigat Steaua, nu conteaza cat inteleg eu sau nu :P

Asa eram si eu acem vreo 5 ani cand am inceput sa ma uit la rugby. a trebuit sa vad multe meciuri ca sa inteleg regulamantul. Bine, nici acum nu sunt un expert, dar cred ca ma descurc destul de bine. Sa stii ca sunt transmise destule competitii: Cupa Mondiala, Six Nations, Tri Nations, Super 14, iar campionatele din Franta si Anglia sunt la Eurosport 2 si Sport 1 pe care nu le prind.

Am vazut partida si m-am bucurat pt victoria Stelei chiar daca nu era un meci cu miza foarte mare in afara de orgoliile normale intr-un derby. Sunt cam ingrijorat pt jocul in tusa, si Zebega si Mihalache nu prea s-au inteles cu prinzatorii si ori am pierdut mingi pe repunerea noastra, ori era cat pe ce sa pierdem. Nici in atac nu am stat foarte bine, in afara de de un eseu marcat in urma unei grave greseli a unui adversar nu prea mai tin minte sa ne fi apropiat de terenul de tinta. Aah, uitasem de actiunea lui Dan Vlad din prima repriza. Bine ca l-am avut pe Vlaicu in forma la transformare. De partea cealalta, dinamovistii ne-au presat si ne-am salvat in extremis in vreo 2 faze clare de eseu.

Gontel
10th May 2008, 11:39
Azi la ora 15,00 pe stadionul Arcul de Triumf din Bucuresti se disputa finala Cupei Romaniei la rugby intre Steaua si Dinamo. Intrarea este libera, iar meciul este transmis in direct de Sport.ro. Stelistii incearca sa castige pentru a patra oara consecutiv Cupa, sa le tinem pumnii. Forza Steaua!

Gontel
10th May 2008, 17:51
am pierdut, din pacate... :( cele doua echipe s-au aflat aproape tot meciul la egalitate. eseurile dinamovistilor au venit in ultimele minute pe fondul unor greseli grave in apararea noastra.
sper sa ne luam revansa si sa castigam un trofeu mai important: titlul de campioni.

YoYoyOi
10th May 2008, 18:36
n-am inteles cum au putut pierde trofeul asta, mai ales ca aproape tot timpul am condus... pana ne-au egalat aia si apoi au inscris eseul ala :headbang:

asta este, poate data viitoare vor fi mai concentrati.

Snake_21
10th May 2008, 20:24
Da pacat ca am pierdut Cupa, dar cum a zis si Gontel sper sa castigam titlu ;)

YoYoyOi
18th May 2008, 20:57
Echipa de handbal a Stelei a castigat azi Cupa Romaniei dupa un meci absolut superb cu HCM Constanta :cheer:

bravo baietiiiiiiii /OLE/

Gontel
18th May 2008, 21:36
da, excelenta performanta, iar meciul a fost unul de infarct, foarte tensionat, diferenta de scor fiind mereu una redusa.

la rugby ne-am calificat in finala campionatului dupa ce am invins pe Baia Mare cu 29-20.

YoYoyOi
18th May 2008, 22:03
si ne intalnim cu Dinamo ca sa ne luam revansa :yeah:

Snake_21
23rd May 2008, 14:42
Pai trebuie sa ne luam revansa:) Cand e meciul?:D

Gontel
23rd May 2008, 17:19
Week-end-ul viitor.

Snake_21
25th May 2008, 19:18
Aha mc Gontel :)

Gontel
29th May 2008, 13:06
mai exact sambata de la 16,00 in direct pe sport.ro. daca e careva din bucuresti sa mearga pe Stadionul Arcul de Triumf.

Gontel
31st May 2008, 23:19
am pierdut finala cu 6-0. :( doar doua lovituri de penalizare au facut diferenta.

YoYoyOi
31st May 2008, 23:36
foarte slab meciul... de ambele parti... multe ratari pentru Dinamo, dar si mai multe pentru Steaua...
Vlaicu n-a reusit nimic azi din vreo 6 lovituri, iar Stanca a reusit 2 din 4-5 lovituri de penalitate.
N-a fost anul nostru :(

Gontel
2nd June 2008, 11:00
mie mi se pare ca pe parcursul campionatului am fost mai buni ca ei, dar iata ca aceste doua finale au fost meciurile care au contat cel mai mult.
totusi, dinamo a fost a un pas sa nu se califice in finala, pt ca in semifinala cu farul a inscris eseul victoriei in ultimele minute.

Leo
3rd June 2008, 10:58
si ne intalnim cu Dinamo ca sa ne luam revansa :yeah:

ei uite nu v-ati luat revansa :P

Gontel
4th July 2008, 21:59
Baschet - Steaua se reinfiinteaza dupa o absenta de cinci ani :yeah:

Dupa aproape cinci de absenta din baschetul romanesc, Steaua Bucuresti revine in competitie. De acest proiect se ocupa fosta glorie a clubului, Costel Cernat, in prezent antrenorul echipei nationale de seniori. “Dorim sa readucem echipa acolo unde ii este locul. In elita baschetului romanesc” spune Cernat care aminteste de cele 21 de titluri de campioana a Romaniei care stau in vitrina clubului.

“Este pacat ca acest palmares impresionant nu a avut continuitate. Dar lucrurile se vor schimba” a adaugat Cernat, care va ocupa functia de manager si antrenor principal. Steaua va fi nevoita, potrivit regulamentului Federatiei Romane de Baschet, sa se inscrie in Divizia B.

In prezent ros-albastrii sunt in cautare de jucatori pentru a construi echipa. “Avem deja un sponsor si vom primi sprijin si de la Clubul Sportiv al Armatei. Dorim sa promovam la finalul sezonului urmator pe prima scena” a incheiat actualul antrenor al nationalei. Steaua s-a destramat in anul 2003 din lipsa resurselor financiare, ultimul sezon pe prima scena fiind 2001-2002.

www.halfcourt.info

Snake_21
5th July 2008, 12:54
Wow super :D chiar imi pare rau ca nu avem echipa si la baschet :)

Marius
29th August 2008, 08:59
Steaua Bucuresti a reusit un transfer de senzatie, aducand in Romania primul hocheist ce a evoluat in NHL, cel mai puternic campionat al lumii.

Noua achizitie a "militarilor" este Cam Sevenson, jucator canadian in varsta de 30 de ani. Sevenson a adunat 38 de partide in NHL in cele 3 sezoane in care a evoluat in campionat pentru Anaheim Mighty Ducks si Columbus Blue Jackets si va semna un contract valabil un an cu ros-albastri.

"De trei luni tot discutam si am reusit sa-l convingem. Sper ca experienta lui sa fie un atu pentru echipa, dar mai ales sa ne ajute in ceea ce vrem sa facem, o scoala de hochei", a declarat presedintele sectiei de la Steaua, Cristian Carlan.

In afara de Severson, ce va sosi vineri in Romania, Steaua a adus un nou antrenor, rusul Aleksandr Kulikov, si un portar, ucraineanul Evgeny Brul.

YoYoyOi
30th August 2008, 07:21
Steaua Stirom a câștigat ieri Cupa României, cu o etapă înaintea finalului turneului din bazinul Dinamo. Cum în prima zi a competiției „militarii” trecuseră de campioana CSM Leonardo Oradea (6-3), ieri, într-un meci cu nenumărate conflicte între jucători, condimentate cu lovituri și mușcături, steliștii și dinamoviștii dădeau marea luptă. A fost în cele din urmă 10-8 pentru trupa cu căști roș-albastre, iar partida de azi cu „lanterna” Astra Arad (ora 9:00) ține doar de statistică, în timp ce bihorenii și gazdele se vor duela (ora 10:00) doar pentru locul secund.
Triumful reprezintă un reper important al carierei lui Vlad Hagiu, care în martie renunța la postul de selecționer în urma ratării JO. „Sunt fericit că am debutat cu dreptul la o echipă de club. E un succes mare care ne dă aripi pentru campionat”, a spus Hagiu. Steaua s-a întărit în acest an cu „turnurile” Bușilă și Mușat, ambii fundași de peste 2,05 m.

/OLE/

moty
30th August 2008, 21:01
De polo era vorba, nu? :P

YoYoyOi
30th August 2008, 23:48
pai daca e vorba de bazin si de Vlad Hagiu doar n-o fi vorba de tir cu arcul...:D

Snake_21
31st August 2008, 21:21
Tare transferul de la hochei sa speram ca o sa avem un sezon bun:D

YoYoyOi
7th September 2008, 00:20
Echipa Steaua MFA Bucuresti s-a calificat in grupele Ligii Campionilor la handbal masculin, dupa ce a invins, sambata, cu scorul de 36-31 (16-15), formatia belgiana KV Sasja HC, in mansa secunda a turului preliminar al competitiei.

:yeah:

cimitiru branesti
7th September 2008, 03:14
Steaua Stirom a câștigat ieri Cupa României, cu o etapă înaintea finalului turneului din bazinul Dinamo. Cum în prima zi a competiției „militarii” trecuseră de campioana CSM Leonardo Oradea (6-3), ieri, într-un meci cu nenumărate conflicte între jucători, condimentate cu lovituri și mușcături, steliștii și dinamoviștii dădeau marea luptă. /OLE/
Maidanezii musca si-n bazin, asa-i? Sper doar ca i-au muscat pe ai nostri in locul unde il durea pe jj de DNA :)

Marius
19th September 2008, 00:38
Echipa de hochei STEAUA debuteaza la Bucuresti pe patinoarul Mihai Flamaropol in actualul sezon al Interligii Romano-Ungare.

Astfel, vineri, incepand de la ora 18:30, este programata partida Steaua - NZ Stars, o partida deosebit de dificila cu o echipa pe care militarii au reusit sa o invinga saptamana trecuta in deplasare, la capatul unui final dramatic.

Duminica, tot pe teren propriu, incepand cu ora 15:00, Steaua va intalni echipa ungara Miskolci JJSE.

Suporterii stelisti ii vor putea vedea la lucru pe gheata, intr-una din cele mai importante confruntari din Interliga, pe idolii lor
Timaru, Geru & comp. Tot vineri va debuta la Bucuresti, sub culorile Stelei, primul jucator de NHL din istoria hocheiului romanesc - canadianul Cam Severson.

Pentru a veni in sprijinul suporterilor stelisti pe care ni-i dorim intr-un numar cat mai mare la patinoar, CSA Steaua a hotarat accesul GRATUIT al spectatorilor la meciuri, in conditiile legii - pe baza unor tichete-bratari ros-albastre care vor fi distribuite la intrarea in patinoar.

Ambele partide vor fi transmise in direct de postul TV Sport Klub.

YoYoyOi
19th September 2008, 22:23
yupiiiii victorie /hello

Ted
19th September 2008, 22:34
se pare ca invingatoarea in aceasta competitie se va decide dintre echipele romanesti ... din cate am inteles,NZ Stars ar fi cam cea mai puternica echipa maghiara si noi am batut-o deja de 2 ori.Principalele favorite sunt echipele din Miercurea-Ciuc,care au investit mult si isi permit sa plateasca salarii mari unor straini buni.Si Steaua a jucat bine pana acum,dar are un lot restrans numeric(numai 3 linii,din care una e formata din jucatori foarte tineri) si la un moment dat oboseala isi va spune cuvantul.

dar,toate acestea se pot schimba daca echipa Alba Volan se califica in playoff pt ca de atunci in colo va concura cu prima echipa si probabil va bate tot ce va prinde.

Gontel
22nd September 2009, 22:14
Echipa de baschet - Steaua Turabo

Fostul căpitan al "naționalei" României, Virgil Stănescu, a ajuns la o înțelegere cu Steaua București, la care va evolua în sezonul 2009-2010. Pivotul de 32 de ani și 2,06 metri a evoluat în ultimii patru ani în Rusia, trecînd pe la Spartak St. Petersburg, Spartak Vladivostok, Unics Kazan și CSKA Samara. "M-am întors acasă cu emoții. Ultima dată, la Dinamo, nu a fost o experiență prea fericită. Acum sper să fie altceva, îmi place echipa și îmi plac planurile de viitor ale noii formații", a declarat Stănescu.

gsp.ro

Am dat lovitura pe piata transferurilor din Romania prin achizitionarea lui Stanescu, probabil cel mai valoros baschetbalist roman al "erei" post-Ghita Muresan. Un alt jucator revenit din strainatate care va juca pentru Steaua este Bogdan Popescu. Meciurile de acasa se vor disputa in sala Mihai Viteazul din Drumul Taberei.

Gontel
24th September 2009, 22:39
Sambata toata lumea la Stadionul Arcul de Triumf! Steaua joaca finala campionatului national de rugby cu echipa din Baia Mare de la ora 18:00. Biletele costa 10 lei (la tribuna I) si 5 lei (la tribuna a II-a si peluza).

Steaua are in palmares 24 titluri de campioana (ultimul castigat in 2006), iar Baia Mare un sigur titlu (1990).

Gontel
18th January 2010, 22:46
Haideti sa mai vorbim si despre echipa de hochei care se pare ca va intra intr-un nou capitol al existentei sale.

Lansarea oficiala a echipei de hochei Steaua Rangers va avea loc, la 23 ianuarie, pe Patinoarul Mihai Flamaropol, printr-un meci in compania gruparii FC Barcelona, partida la care si-au anuntat prezenta si fosti fotbalisti "ros-albastri" care au castigat Cupa Campionilor Europeni in 1986.
"Am convins un grup de investitori din SUA sa vina la lansare. Sper sa ajunga pe 23 ianuarie. Ei sunt interesati sa investeasca. Proiectul presupune si construirea unei arene noi pe care sa se desfasoare evenimentele cele mai importante din Romania in hochei. Locatia ar fi actualul Patinoar Mihai Flamaropol, dar daca costurile de dezafectare vor fi prea mari ne gandim si la Ghencea", a spus Carlan in conferinta de presa ce a avut loc joi, la sediul clubului.
Carlan a mentionat ca exista in proiect si o afiliere cu gruparea americana New York Rangers.

www.steaua.ro

Shinnok
8th October 2011, 16:31
dinamo - STEAUA 6-6 la rugby, minutul 69 :D

Shinnok
8th October 2011, 16:51
6-14 scor final, cat pe ce sa se termine 6-9 :))

Shinnok
22nd October 2011, 03:16
În această seară, Steaua a disputat cel de-al doilea meci din acest sezon împotriva alb-violeților de la Ujpest. Ca și în primul meci, învingători au fost militarii, cu un scor, însă, mai strâns: 6-5.


STEAUA:
portari: Adrian Catrinoi, Lorand Kari
linia 1: Cătălin Berdilă, Ioan Timaru (c), Andrei Butocinov, Mihai Georgescu, Anton Poznik
linia 2: Martin Persson, Viorel Nicolescu, Zsolt Mastaleriu, Nicușor Lușneac, Bogdan Ștefan
linia 3: Filip Brincko, Adrian Irimia, Andras Kostandi, Leonard Pascaru, Ciprian Țapu
linia 4: Alexandru Munteanu

GOLURI:
08:24, 0-1, eg, M. Persson (V. Nicolescu, B. Ștefan)
08:58, 1-1, eg, A. Pichler (R. Domotor, P. Jankovics)
09:14, 1-2, eg, M. Georgescu
12:39, 1-3, eg, A. Butocinov (M. Georgescu)
15:17, 2-3, +1, P. Jankovics (A. Pichler, R. Domotor)
41:44, 2-4, eg, L. Pascaru
43:27, 2-5, eg, V. Nicolescu (M. Persson, B. Ștefan)
45:57, 3-5, eg, B. Rusznyak (Z. Gergely)
52:20, 4-5, +1, B. Zalavari (T. Sommer)
54:25, 5-5, -1, P. Szajbert (Z. Gergely)
58:04, 5-6, -1, M. Persson

ELIMINĂRI: 20-20 (2-6, 2-2, 16-12)

ARBITRI: Zoltan Sos – Balazs Berkesi, Marton Nemeth

Celelalte meciuri s-au încheiat cu rezultatele:
Miskolc Jegesmedve – ASC Brașov 4-3 (1-1, 2-0, 1-2)
Ferencvaros Budapesta – Alba Volan II Szekesfehervar 4-0 (1-0, 3-0, 0-0

-steaua.ro

Shinnok
7th April 2013, 18:32
STEAUA - RCM Timisoara 30-18 (http://www.realitatea.net/steaua-rcm-timisoara-30-18-militarii-si-au-luat-revansa_1153077.html)

dedicatie pentru scarba de ghanazzan :ok:

delaoltenia
29th July 2013, 19:24
Conducerea echipei de baschet masculin Steaua Bucuresti a anuntat azi asocierea cu echipa CSM Bucuresti.Noua denumire va fi Steaua CSM Bucuresti.

http://i42.tinypic.com/8yypp0.jpg

delaoltenia
29th July 2013, 20:28
http://i44.tinypic.com/2ljrzpw.jpg



Vesti bune si din handbalul masculin, in acest sezon jucam in liga nationala.

Etapa 1 (tur - 15 septembrie; retur - 8 decembrie): HC Odorhei - STEAUA
Etapa a 2-a (tur - 22 septembrie; retur - 19 ianuarie): STEAUA - - Turda
Etapa a 3-a (tur - 25 septembrie; retur - 22 ianuarie): Poli - STEAUA
Etapa a 4-a (tur - 29 septembrie; retur - 26 ianuarie): STEAUA - CaraS Severin
Etapa a 5-a (tur - 6 octombrie; retur - 29 ianuarie): dinamo - STEAUA
Etapa a 6-a (tur - 13 octombrie; retur - 9 februarie): Pandurii - STEAUA
Etapa a 7-a (tur - 16 octombrie; retur - 16 februarie): STEAUA - - Suceava
Etapa a 8-a (tur - 10 noiembrie; retur - 19 februarie): CSM Bucuresti - STEAUA
Etapa a 9-a (tur - 17 noiembrie; retur - 9 martie): STEAUA - HCM Constanta
Etapa a 10-a (tur - 20 noiembrie; retur - 16 martie): Baia Mare - STEAUA
Etapa a 11-a (tur 24 noiembrie; retur - 19 martie): Stiinta Bacau - STEAUA

delaoltenia
1st October 2013, 16:38
Steaua a inregistrat prima victorie din acest sezond in Liga Nationala de handbal masculin, 28-26 cu cei din Caras Severin.
La sfarsitul partidei antrenorul nostru a avut o scurta declaratie.

Cred că astăzi și-au dorit și ei, și-au schimbat atitudine în primul rând la antrenamentele premergătoare acestui joc și trebuie să gestionăm foarte bine acest rezultat, pentru că este un nou început, trebuia să fie un nou început pentru noi. Este o victorie de moral, sper să începem să le legăm pentru că acești băieți au o valoare care trebuie să și-o exprime în meciurile următoare. La fel ca și în meciul cu Odorhei am jucat bine 40 de minute, dar n-am gestionat avantajul de patru goluri, la fel și la Timișoara din nou am pierdut pe o indisciplină tactică colectivă, însă astăzi și-au dorit, am corectat împreună cu ei greșelile și am obținut o victorie, care nu a fost ușoară. Reșița a făcut egal cu Dinamo, a câștigat la Timișoara, în ciuda faptului că sunt puțini și e o echipă tânără, au jucat foarte bine. Diferența a făcut-o poarta, în primul rând, Laufceac a făcut un meci foarte bun, dar și omogenitatea lotului, pentru că băieții au jucat foarte mult timp împreună la Steaua și cred că acest lucru și-a pus amprenta pe victorie, plus valoarea individuală a jucătorilor. Am avut emoții când s-au apropiat la un gol, dar băieții au gestionat bine momentul. Nu aveau voie să vină la un gol și lipsa de concentrare în apărare era să ne coste din nou. Este o victorie de moral înaintea derby-ului și dacă nu am fi câștigat astăzi era greu să o luăm iar de la zero. Sunt bucuros că am câștigat și cred că alta va fi atitudinea noastră de acum încolo la meciuri, a declarat Ovidiu Mihaila.

delaoltenia
17th October 2013, 18:51
Steaua - dinamo
Ora 12:00, Duminica 20.10.2013

In primul turneu disputat la Oradea, Steaua-dinamo 12-11

delaoltenia
18th October 2013, 15:32
Ana Maria Branza a cucerit trofeul Cupa Romaniei la spada. Pe urmatoarele doua locuri ale podiumului situandu-se colegele de club, Udrea Maria si Simona Pop.
Alaturi de ele in fotografie, sportiva satmareanca Amalia Tataran, s-a situat pe locul patru.
Aceasta este componenta echipei Romaniei medaliata cu argint la Campionatul European Zagreb 2013.

Felicitari fetelor, toti sportivii stelisti ar trebui sa ia exemplu de la voi.

http://i40.tinypic.com/8ydto1.jpg

delaoltenia
18th October 2013, 15:44
STEAUA BUCURESTI - CSU Suceava 33-31 (16-13)

Steaua Bucuresti: Laufceac, Tenghea (portari), Florea 11 goluri (7 din 7m), Georgescu 8, Cian 6, Szoke 5, Mazilu 1, Stamate 1, Birtalan 1, Stefan, Stanciu, Hrimiuc, Juverdianu, Arsene, Vancea.
Antrenori: Ovidiu Mihaila, Gabriel Zamrii

CSU Suceava: Spiridon, Tcaciuc V., Ilii (portari), Sandu 9 goluri, Burlacu 6, Tarzioru 6 (5 din 7m), Rosu 5, Eros 3, Petrea 1, Tcaciuc I. 1, Matei, Rugaci, Dumitras.
Antrenor: Razvan Bernicu

aLLiin
18th October 2013, 20:00
Buna victorie! Dar suntem foarte departe de ceea ce am fost chiar si acum 6-8 ani.

delaoltenia
18th October 2013, 21:11
Am o rugaminte, modifica denumirea threadului in Clubul Sportiv al Armatei Steaua sau CSA Steaua (varianta prescurtata).

aLLiin
19th October 2013, 01:05
CSA Steaua, Nu mi.a dat bile la ochi. Este bine asa?

aLLiin
19th October 2013, 17:57
Polo, liga nationala:
Crisul Oradea - Steaua 7-19

delaoltenia
19th October 2013, 18:48
E bine sa aducem utilizatorilor acestui forum si alte stiri din sport, Steaua nu inseamna doar fotbal. Nu stiu cati useri am putea strange la discutii in cazul in care am avea threaduri separate pe diferite sectii ale CSA Steaua, rugby, atletism, scrima, handbal,hochei, etc. Sau sa mentinem acelasi format, intreb, tu ce parere ai ?

cimitiru branesti
19th October 2013, 19:28
Din experienta de pe fcsteaua.ro, foarte putini useri sint interesati de (discutii despre) alte sporturi. E greu sa-ti construiesti o imagine cool, gen vesnic protestatar/martir al luptei anti-gigi, asa ca la meciurile CSA apar cam aceleasi 20-30 persoane. Daca nu reusesti sa-i atragi pe toti cei 20 pe acest forum, sugerez sa pastrezi formatul existent

delaoltenia
20th October 2013, 09:25
Nu putem compara cele doua forumuri, pe fcsteaua scriu zilnic 5-6 useri cu maxim 10-15 mesaje, distanta mare de OLS, am cont acolo si stiu cum sta treaba. In general da bine sa-l injuri pe gigi, ca ai sau nu un motiv, si esti pe placul baietilor. Intre noi fie vorba, majoritatea par a fi din galerii, pustani care nu accepta si alte opinii si la care orice fraza incepe cu **** gigi, moarte gigi, etc.
Sunt in schimb cativa useri, din pacate putini, care scriu constant si pe suportersteaua.net, se vede de la o posta ca sunt useri cu educatie, useri cu care poti duce o discutie chiar contradictorie.
In fine, sa revin la "oile nostre" ( :D ), poate ca ai dreptate, nu-si au rostul threaduri cu sectii ale CSA Steaua.


edit.
Te-am mai rugat si o fac din nou, incearca sa postezi fara sa jignesti useri ai acestui forum, am vazut ce i-ai transmis tifosului pe sectiunea lor.

aLLiin
20th October 2013, 11:54
Dane, eu cred ca ar fi mai usor de urmarit daca am avea un thread pentru fiecare sport. Gen : Steaua in Liga de Handbal,Polo,Etc. Sau CSA - Polo, Handbal, etc. Formuleaza si tu un exemplu de nume,daca vrei.

delaoltenia
20th October 2013, 13:29
Va fi mai usor de urmarit, dar pt 2 sau 3 useri care-si vor face simtita prezenta din cand in cand nu cred ca are rost thread cu fiecare sectie a clubului. Zob are dreptate , vom scrie doar pe acest thread cu rugamintea ca atunci cand postam o stire sa facem si un anunt in titlu, de ex. daca va fi o stire a sectiei de rugby ceva de genul Clubul Sportiv al Armatei Steaua - Rugby sau CSA Steaua - Rugby.

aLLiin
20th October 2013, 13:53
Stiri sa avem,in rest, rezolvam noi. Facem asa cum ai spus tu si Zob.

delaoltenia
27th October 2013, 14:44
Circolo Nautico Posillipo – Steaua Bucuresti 11 – 6 (1-1, 4-0, 3-2, 3-3)

Steaua Bucuresti – Montpellier WP 9 – 11 (2-3, 2-2, 2-4, 3-2)

Spartak Volgograd - Steaua Bucuresti 11-9 (3 – 3, 3 – 3, 2 – 1, 3 – 2)

delaoltenia
3rd November 2013, 12:43
CSA Steaua CSM Eximbank - CSU Asesoft Ploiesti 53-71

Urmatorul meci in deplasare la BC Mures.

delaoltenia
10th November 2013, 00:52
O noua victorie in Liga Nationala de Handbal Masculin pentru elevii lui Ovidiu Mihaila si Gabriel Zamrii.
http://www.lphromania.ro/index.php/steaua-bucuresti

CSM Bucuresti - CSA Steaua Bucuresti 25-28

delaoltenia
17th November 2013, 16:34
Liga Nationala de handbal masculin, etapa 9.

Steaua Bucuresti - HCM Constanta 31-37

delaoltenia
17th November 2013, 16:48
CSA Steaua CSM Eximbank - Concordia Chiajna 94-67

In clasament suntem pe locul 7. Urmatorul meci impotriva ultimei clasate Farul Constanta.

aLLiin
17th November 2013, 17:03
Felicitari pentru victorie!

delaoltenia
19th November 2013, 19:29
Steaua in semifinalele Cupei Romaniei!
CSA Steaua - RCM Timisoara 23-13

http://www.steauarugby.com/ro/Steaua-accede-in-semifinalele-CR-18112013/

delaoltenia
22nd November 2013, 16:50
Minaur Baia Mare - CSA Steaua Bucuresti 27-28 (13-13)

Dupa foarte mult timp am reusit sa castigam la Baia Mare.
Urmatorul meci va fi pe 4 decembrie, la Bucuresti, cu Stiinta Bacau. In prezent ocupam locul opt al cu 12 puncte, la egalitate cu Poli Timisoara.


"Știam că ne așteaptă un meci greu, mi-am dorit să-l câștigăm, pentru că nu știu când a fost ultima noastră victorie la Baia Mare. A fost o atmosferă frumoasă într-un oraș unde am trăit și jucat și eu, dar astăzi băieții au jucat ca o echipă. Vreau să-i felicit pe băieți, sunt foarte mulțumit de ceea ce au făcut ei azi. În rest, nu pot să am un remarcat, ci întreaga echipă. Mă bucur enorm, e un rezultat care ne dă posibilitatea să ne gândim la ceea ce ne-am propus la începutul sezonului. Diferența a făcut-o experiența pe final de joc, valoarea jucătorilor. Așa cum am anticipat, se bazau pe atitudinea lui Irimuș, pe eficiența lui. Cred că am ratat, dar nu foarte mult, au știut să se mobilizeze, dar nu trebuie să-l uităm pe Laufceac, care a dat încredere băieților. Ne așteaptă două meciuri grele, cu Știința și Odorhei, pe 4 și 8 decembrie, dar echipa a demonstrat că are potențial", a declarat antrenorul Ovidiu Mihaila.

delaoltenia
22nd November 2013, 17:07
Steaua Bucuresti - CSM Bucuresti 29-10
Steaua s-a calificat in finala Cupei Romaniei dupa ce a invins in semifinala CSM Bucuresti. Finala va avea loc saptamana viitoare, pe Ghencea.

http://www.steauarugby.com/ro/Steaua-s-a-calificat-in-finala-Cupei-22112013/

delaoltenia
24th November 2013, 09:14
Steaua CSM EximBank - Farul Constanta 108-58

delaoltenia
29th November 2013, 12:07
CSA Steaua Bucuresti-CSM Baia Mare

Finala Cupei Romaniei, maine de la ora 14:00 pe pe TVR 2.
http://www.steauarugby.com/ro/Finala-Cupei-se-joaca-pe-Ghencea-25112013/

delaoltenia
30th November 2013, 01:46
Turneul de la Oradea, primul meci, Steaua - dinamo 10-9
Azi vom juca impotriva Sportului Studentesc.

phife
30th November 2013, 11:33
CSA Steaua Bucuresti-CSM Baia Mare

Finala Cupei Romaniei, maine de la ora 14:00 pe pe TVR 2.
http://www.steauarugby.com/ro/Finala-Cupei-se-joaca-pe-Ghencea-25112013/

Azi - la meci

delaoltenia
30th November 2013, 14:46
Te vad pe forum, inca nu ai ajuns ?

Avem 3-0 dupa un eseu marcat de Vlaicu si mai putin de 5 minute din prima repriza.

delaoltenia
30th November 2013, 15:52
Sectia rugby a clubului nostru a adus inca un trofeu in vitrina, Cupa Romaniei 2013. Un moment nu s-a pus problema invingatoarei chiar daca oaspetii din Ghencea au avut un eseu pe final, am jucat precum marile echipe.
FELICITARI STEAUA, inca un trofeu dupa 4 ani de seceta ! :ok:

CSA STEAUA BUCURESTI - CSM Baia Mare 17-10

phife
30th November 2013, 23:06
Am ajuns tarziu
Putina lume, frig - joc bunicel
Inca un trofeu
Pe forum sunt on cat am semnal la telefon

delaoltenia
1st December 2013, 08:59
Ziua a doua a turneului 1-4 gazduit de bazinul Ioan Alexandrescu din Oradea.

Steaua Bucuresti - Sportul Studentesc 5-4 (0-2, 2-1, 2-1, 1-0)

delaoltenia
1st December 2013, 12:37
CSM Oradea - Steaua CSM EximBank 83-62

Principalul marcator pentru noi a fost Garry Gallimore cu 15 puncte.

delaoltenia
1st December 2013, 18:33
In ultima zi a turneului 1-4 de la Oradea, Steaua – CSM DIGI Oradea 7-7. In celalalt meci, Sportul-dinamo 12-6 .

delaoltenia
7th December 2013, 10:12
Steaua CSM Eximbank-CS Energia Rovinari 70-97

delaoltenia
9th December 2013, 17:13
CSA Steaua Bucuresti - HC Odorhei 24 - 35

Urmatorul meci va fi in deplasare impotriva celor de la Potaissa Turda.

delaoltenia
30th December 2013, 09:54
STEAUA Bucuresti-Sportul Studentesc 11-2
Un debut la formatia militara, canadianul Daniel Kohanchuk in varsta de 28 de ani.

http://pointstreak.com/prostats/boxscore.html?gameid=2365495

delaoltenia
12th January 2014, 13:10
Cel de-al doilea meci, jucat pe 11 ianuarie la Gheorghieni.

Steaua - Sportul cu 14-3 (4-1) (1-1) (9-1)

delaoltenia
14th January 2014, 18:23
Steaua a transferat doi jucatori americani, pivotul Greg Mangano si extrema Brian Mills .

delaoltenia
19th January 2014, 06:45
Steaua CSM EximBank - BC Timba Timisoara 87-59

"Steaua CSM EximBank a inceput returul campionatului cu dreptul, câștigand clar partida disputată in compania celor de la BC Timba Timișoara, incheiată cu scorul de 87-59. Acest meci a contat pentru etapa cu numarul 14 din actualul sezon al Ligii Naționale și s-a desfășurat in sala “Constantin Jude” din Timișoara.
.....
În urma acestui rezultat, bucureștenii acumulează 21 de puncte, in vreme ce Timba continuă seria infrangerilor, echipa de pe Bega reușind doar o victorie in cele 14 etape disputate pană acum. Runda urmatoare, elevii lui Bogdan Murarescu se vor deplasa la Contanța pentru intalnirea cu Farul, iar Steaua va primi vizita celor de la SCM Universitatea Craiova."

sursa: www.totalbaschet.ro

delaoltenia
19th January 2014, 06:58
Progym Gheorghieni - Steaua Bucuresti 1-2
Golurile au fost marcate de Ioan Timaru si Pascaru Leonard .

CSM Dunarea Galati - Steaua Bucuresti 4-3
Partida pierduta in prelungiri. Pentru Steaua a marcat Timaru si 2 goluri Georgescu .

Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti 0-20
Marcatori: Leonard Pascaru (3), Ioan Timaru, Daniel Kohanchuk (3), Viorel Nicolescu, Florian Bocu, Mircea Constantin, Andrei Dumitru (2), Catalin Berdila (3), Bogdan Stefan (2), Marius Marcus (2), Alexandru Munteanu.



Clasament, LNH (fara echipele participante in Liga MOL):

1. Steaua - 16p. (6 meciuri) 58-17
2. Progym - 10p. (5) 33-10
3. Dunarea - 7p. (4) 27-18
4. Sportul - 0p. (7) 13-86.

cip
19th January 2014, 11:44
foarte interesant thd...:rolleyes:
a postat pe-aici aproape nimeni :D

phife
19th January 2014, 11:59
e bine ca ne mai revenim la baschet

delaoltenia
19th January 2014, 12:04
foarte interesant threadul !
nu-i bai, e bine ca suntem urmariti de catre "prieteni"
nu spun cine si de ce, sa le fie ziua tihnita :D

cip
19th January 2014, 12:05
e bine ca ne mai revenim la baschet

zbang,unul la mana...aveti contul meu? :D

delaoltenia
19th January 2014, 12:16
Stii prea bine ca aici posteaza doar suporteri stelisti, aia care au mai ramas si cati au mai ramas .Daca poti si vrei sa intelegi bine, daca nu...scrie ce vrei, dar fara sa provoci.

cip
19th January 2014, 12:24
chiar n-am stiut...:)
nu inteleg de ce voi si dinamovistii aveti thd-uri speciale,pe care puteti posta doar voi si numai voi...sunteti cumva speciali? :D

delaoltenia
19th January 2014, 12:27
poate ca da, poate ca nu, arunca inca o data privirea si vezi ce am scris
fara provocari si marlanii, ai destul spatiu pe intern si politica.

cip
19th January 2014, 12:35
pai tocmai iti spusei :D ca n-am stiut de spatiile private de pe-aici...:o:
nu mai intru si gata...
ce marlanii?

delaoltenia
19th January 2014, 13:08
ai impresia ca nu mai pot dormi la noapte ? :))

vrajeala cu spatiile private sunt de pe vremea cand un moderator dinamovist interzicea cu desavarsire accesul altor useri pe sectiunea dinamovista
aici insa posteaza pana si tifosul, si aurica atunci cand nu arunca venin, tu s.a.
nu e obligatoriu sa fii prieten cu mine
in comparatie cu altii pari a fi totusi un tip cat de cat mai inteligent, nu e nevoie sa-ti desenez, sunt sigur ca m-am facut inteles

delaoltenia
19th January 2014, 20:04
Ultimul meci din turneul de la Galati.

Steaua Bucuresti - Progym 3-1
Pentru Steaua a marcat Georgescu,Marcus si Nicolescu .


http://www.pointstreak.com/prostats/boxscore.html?gameid=2376871

delaoltenia
20th January 2014, 17:55
Echipa de spada senioare a Romaniei a castigat aurul la Cupa Mondiala gazduita de Doha, Qatar . In finala am invins China, dupa prelungiri, scor 19-18 .

Echipa Romaniei a avut in lot stelistele Maria Udrea, Simona Pop si Ana Maria Branza.



Felicitari fetelor ! :ok:

delaoltenia
20th January 2014, 18:15
http://i39.tinypic.com/30axicn.jpg
http://i41.tinypic.com/rw4004.jpg

Shinnok
20th January 2014, 18:37
Echipa de spada senioare a Romaniei a castigat aurul la Cupa Mondiala gazduita de Doha, Qatar . In finala am invins China, dupa prelungiri, scor 19-18 .

Echipa Romaniei a avut in lot stelistele Maria Udrea, Simona Pop si Ana Maria Branza.



Felicitari fetelor ! :ok:

pacat ca adversarii n-au fost niste javre. scorul ar fi luat amploare.

delaoltenia
20th January 2014, 20:12
Hai sa nu amintim aici "micile neantelegeri" din fotbal. Suntem din pacate foarte putini suporteri ai CSA Steaua .

Shinnok
21st January 2014, 02:33
trebuie sa recunosc :D

delaoltenia
21st January 2014, 18:48
In aceasta seara bazinul Steaua este gazda a doua partide din ultimul turneu al Superligii.
CSM Oradea - Sportul (a inceput la ora 18:00)
Steaua - Dinamo (19:30, in direct la Digi Sport 3)

delaoltenia
2nd February 2014, 12:03
Steaua Bucuresti - Dunarea Galati 5-3

http://www.pointstreak.com/prostats/boxsco...?gameid=2385681




Steaua Bucuresti - Sportul Studentesc 12-2

http://pointstreak.com/prostats/boxscore.html?gameid=2385682

delaoltenia
2nd February 2014, 16:50
CS Cara Severin-CSA Steaua Bucureti 23-19 (10-11)

CS Caras Severin: Marocico, Ionescu (portari), Grigoras 7 goluri, Vaidasigan 3, Grozavescu 3, Petrea 2, Turcu 2, Sas 2, Stan 2, Rohozneanu 1, Marta 1

CSA Steaua Bucuresti: Tenghea, Laufceac (portari), Juverdianu 4 goluri, Georgescu 4, Florea 3, Stamate 2, Arsene 2, Nistor 1, Szoke 1, Birtalan 1, Cian 1

Aruncari de la 7m: 2/1, respectiv 4/3
Eliminari: 5 x 2 minute, respectiv 3 x 2 minute


Am condus la pauza dar n-am marcat in primele 10 minute ale reprizei secunde si am ratat nepermis de mult pe final, asa s-a decis meciul.

A fost un meci de uzură, de angajament, ambele echipe și-au dorit victoria. Pe final, Reșița având jucători cu experiență, au întors rezultatul și a câștigat. N-am reușit în a doua repriză jocul din prima parte, iar multele ratări ne-au privat de un rezultat bun. Felicităm Reșița, ne pregătim de acum de eternul derby cu Dinamo, în care așteptăm lumea la sală, a declarat la final Gabriel Zamrii .

delaoltenia
3rd February 2014, 12:36
Vesti proaste la sectia rugby a clubului, patru jucatori importanti au plecat. Este vorba despre internationalul Florin Vlaicu, pilierul Nicolae Nere, talonorul Catalin Beca si jucatorul de linia a 3-a Laurentiu Melinte.

http://www.steauarugby.com/ro/Steaua-s-a-despartit-de-unii-jucatori-03022014/

phife
3rd February 2014, 12:39
pacat ca a plecat vlaicu.

delaoltenia
10th February 2014, 21:52
CSA Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti 28-20 (18-10)

CSA Steaua Bucuresti a invins pe Dinamo Bucuresti cu scorul de 28-20 (18-10), luni seara, in Sala Apollo din Capitala, intr-un meci din cadrul etapei a 16-a a Ligii Nationale de handbal masculin.
http://www.agerpres.ro/media/index.php/sport/item/255852-Handbal-masculin-Steaua-Dinamo-2820-in-Liga-Nationala.html

Hingherul
10th February 2014, 21:53
practic, ne-am scuturat-o pe ei :D

delaoltenia
10th February 2014, 21:55
ai vazut, cu practica-i omoram :D

crezi ca fac bine daca le pun scorul pe sectiunea aia exclusivista, stiu si recunosc ca nu prea am prieteni acolo
sunt de fel oltean mai al dreaq ;)

Hingherul
10th February 2014, 21:57
lasa bre ca si parizianul e oltean si stelist din cap pana in crampoane si tot nu ii sar la beregata cand apare pe acolo. umileste-i linistit si la ei acasa :D

delaoltenia
10th February 2014, 22:03
bine bre, am toata increderea ca-mi vei fi aproape in lupta cu poputzarii dinamovisti :D

Hingherul
10th February 2014, 22:05
rasu-i ras dar poputzaru-i poputzar. astia din urma sunt oameni seriosi. sa nu incurcam marfa cu ambalajul :D

delaoltenia
10th February 2014, 22:18
Felicitari stelistilor de la handbal. Am remarcat cei doi portari care i-au scos din minti pe dinamovisti cu paradele lor.

delaoltenia
15th February 2014, 08:47
Steaua Bucuresti - Dunarea Galati 11-2

delaoltenia
18th February 2014, 09:30
CSA Steaua Bucuresti - Pandurii Tg. Jiu 27-31 (13-16)

CSA Steaua Bucuresti: Laufceag, Tenghea (portari), Florea 8 goluri, Georgescu 7, Vancea 4, Szoke 3, Juverdianu 2, Hrimiuc 1, Nistor 1, Stamate 1, Stefan, Stanciu, Cian

Pandurii: Selaru, Antonaru, Juzbasic (portari), Apolzan 7 goluri, Asoltanei 7, Paius 6, Acatrinei 5, Giotoiu 4, Dragnea 2, Popescu, Enache, Dinescu, Roman, Mledenciu

Aruncari de la 7m: 4/4, respectiv 3/2
Eliminari: Stamate, Georgescu, respectiv Paius, Apolzan, Roman



Am reusit sa controlam partida doar primele 20 de minute, dupa care gorjenii si-au impus jocul . Pacat, veneam dupa un rezultat foarte bun in runda precedenta cu Dinamo .

delaoltenia
23rd February 2014, 19:59
CSU Suceava - CSA Steaua Bucuresti 24-29

Dupa 18 etape, Steaua are 21 de puncte si ocupa locul sapte .

delaoltenia
27th February 2014, 17:14
Steaua CSM Eximbank - BC Mures 74-67

Steaua Bucuresti – Pavkovici 25 puncte, Nyakundi 12, Durasovici 11, Stanescu 9, Bosnjak 5, Gallimore 5, Santa 4, Mangano 3

BC Mures – Ivanovici 19 puncte, Martinici 16, Jelenici 14, Peciukas 8, Brown 4, Mladenovici 4, Jucan 2

delaoltenia
2nd March 2014, 17:41
CSA Steaua Bucuresti-CSM Bucuresti 33-27 (11-11)


Viorel Mazilu:
„A fost exact cum m-am așteptat, nu m-au surprins cu nimic, i-am urmărit săptămâna asta și am jucat în funcție de ei. Strategia mea a mers până la sfârșit așa cum mi-am propus, cu mici scăpări, dar în proporție de 90% a decurs așa cum am vrut eu. Nu schimb generațiile, la fiecare meci avem o strategie aparte și atunci trebuie să ne adaptăm în funcție de adversar. Am vrut pentru început să le dau puțină energie celor mici, ca să poată să demonstreze, sunt de aceeași vârstă cu cei de la CSM. Au făcut-o bine prima repriză, s-a terminat 11-11, după care în a doua repriză am jucat ce trebuia să jucăm. Sunt mulțumit de jocul de astăzi și îmi felicit echipa. Mai e mult până departe, sunt jocuri și jocuri. Noi încercăm să câștigăm fiecare meci, pentru că după cum le-am spus, la Steaua se face performanță, niciun meci nu va mai fi tratat la înfrângere. Toate meciurile de acum trebuie să le câștigăm, indiferent de adversar. Nu mă interesează cu cine joc, odată și odată trebuie să joci și cu Constanța sau cu Bacăul. Am pierdut două jocuri pe care nu trebuia să le pierdem, cu Caraș Severin și Tg. Jiu, care își pun amprenta. Probabil astăzi eram pe locul 6 și ne băteam la play-off. Mergem mai departe, nu mă gândesc nici la play-off, nici la play-out.”

delaoltenia
6th March 2014, 10:35
Steaua Bucuresti - Victoria Bucuresti 39 - 17, in optimile Cupei Romaniei la handbal . In sferturile de finala jucam azi cu CSM Bucuresti .

delaoltenia
7th March 2014, 11:21
CSA Steaua Bucuresti - CSM Bucuresti 28-31 (12-16)

Prestatie sub a asteptari in sferturile cupei, am fost condusi in permanenta, cu o singura exceptie cand pe final am condus cu 24-23 .

delaoltenia
9th March 2014, 11:03
CSA Steaua Rangers efectueaza un turneu in Franta . A disputat doua partide amicale de pregatire cu echipa Armatei Franceze si Racing Metro .

Steaua - Selectionata Armatei Franceze 12-13

Steaua - Racing Metro 16-30

delaoltenia
14th March 2014, 10:24
HCM Constanta - CSA Steaua Bucuresti 39-30 (19-15)

HCM Constanta: Stanescu, Popescu (portari), Vujadinovic 9 goluri, Stavrositu 7, Criciotoiu 7, Novanc 4, Cristescu 4, Angelovski 3, Adzic 2, Somlea 1, Soldanescu 1, Buricea 1

CSA Steaua Bucuresti: Tenghea, Laufceac (portari), Florea 11 goluri, Vancea 9, Szoke 5, Stamate 3, Birtalan 2, Stefan, Stanciu, Nistor, Juverdianu, Arsene, Cian

Aruncari de la 7m: 8/6, respectiv 5/4

Eliminari: Adzic, Soldanescu, Criciotoiu, respectiv Stamate, Arsene, Birtalan (2), Cian (2), Vancea (2)



Am avut 2-0 si 3-2 la inceputul partidei si 14-13 pe finalul primei reprize, in rest la carma partidei s-au aflat constantenii . Cum HC Odorhei a trecut de Poli Timisoara putem spune ca vom evolua in playout.

delaoltenia
21st March 2014, 19:11
Etapa 21: CSA Steaua Bucuresti-HCM Minaur Baia Mare 23-30 (8-15)

CSA Steaua Bucuresti: Laufceac, Tenghea (portari), Stamate 9 goluri, Florea 6, Birtalan 4, Stanciu 2, Nistor 1, Cian 1, Vancea 1, Stefan, Juverdianu, Szoke, Arsene

HCM Minaur Baia Mare: Viman, Draghici (portari), Grasu 11 goluri, Gavrilovic 6, Sabou 4, Busecan 2, Baican 2, Popescu 1, Acsinia 1, Munea 1, Fotache 1, Bondar 1, Craciun, Mihai, Bera

Aruncari de la 7m: 5/1, respectiv 7/5

Eliminari: Stanciu, Nistor, Vancea, respectiv Busecan, Fotache

delaoltenia
22nd March 2014, 12:29
Mai multe echipe din SuperLiga CEC Bank sustin ultimele meciuri de pregatire inainte de debutul noului sezon competitional rugbystic care va incepe pe 29 martie.
Ieri, CSA Steaua - dinamo 43-12


Tot ieri, campioana Universitatea Timisoara a jucat cu Stiinta Petrosani, scor 97-0 .

Azi mai sunt programate:
U Cluj - Ungaria (ora 16:00, Esztergom, langa Budapesta)
Stiinta Baia Mare - Farul Constanta ( stadion Lascar Ghinet din Baia Mare)

delaoltenia
1st April 2014, 21:45
Steaua a debutat in noua editie a SuperLigii CEC Bank cu o victorie in fata Universitatii Cluj .

Steaua Bucuresti-Universitatea Cluj 34-7

cimitiru branesti
7th April 2014, 17:48
Dinamo - Steaua 6-24

Steaua s-a impus pe terenul lui Dinamo cu punct bonus ofensiv

Ros-albastrii au facut din nou instructie cu maidanezii, chiar in groapa mizera. Nu ne-am apropiat de recordul stabilit anul trecut (67-10), dar ne-am batut pwla de ei, iar cireasa de pe tort, bonusul ofensiv, a venit la ultima faza de joc, ca sa bage boala in catzelarie.

Au marcat: Dascalu 2e, Ianus 1e, Ionut Dumitru 1e, Dumbrava 2t

cimitiru branesti
7th April 2014, 17:50
Steaua s-a calificat in finala Superligii de polo, dupa o semifinala fara istoric impotriva Sportului Studentesc (6-4 si 13-4)

delaoltenia
13th April 2014, 18:07
Steaua - Timisoara 13-36 (6-19)

Punctele noastre au fost reusite de Ionut Dumitru (incercare) si Danut Dumbrava (doua lovituri de pedeapsa si o transformare) .

delaoltenia
19th April 2014, 08:50
Etapa cu numarul 4 a Super Ligii de rugby: Baia Mare - Steaua 31-3

delaoltenia
25th April 2014, 09:23
Victorie in primul meci din play-out .

CSM Bucuresti-CSA Steaua Bucuresti 26-27 (11-15)

"A fost mult mai greu decât mă așteptam. Am făcut o primă repriză senzațională, băieții s-au montat bine și au jucat exact ce le-am cerut, după care au venit nemontați de la cabine. Echipa suferă puțin de neprofesionalism, pentru că în momentul în care au intrat în teren trebuie să știi ce ai de făcut. Un avantaj lejer obținut la pauză s-a transformat într-o delăsare a noastră. Mă bucur și îi felicit pe băieți astăzi doar pentru ultimele 30 de secunde, atât, pentru că au arătat că vor să câștige meciul. S-a ajuns să ne egaleze și putea să se întâmple cu totul și cu totul altceva. Este o victorie foarte importantă, pentru că duminică va fi cu altceva. Sperăm la o calificare din două meciuri. Pe mine, nici astăzi și nici data trecută, nu m-au surprins cu nimic, au același stil de joc, mă surprinde echipa mea, pentru că aici suferim. Nu se înțelege că sportul și marea performanță se face cu efort. Dacă ai dorință, e imposibil să nu ajungi să realizezi ce ți-ai propus.", a declarat Viorel Mazilu, antrenorul Stelei .

delaoltenia
28th April 2014, 15:28
Meciul 2 in play-out .

CSA Steaua Bucuresti-CSM Bucuresti 22-25 (13-12)

CSA Steaua: Szoke 6 goluri, Birtalan 4, Cian 4, Hrimiuc 2, Arsene 2, Nistor 1, Juverdianu 1, Florea 1, Vancea 1

delaoltenia
29th April 2014, 09:59
CSA Steaua Bucuresti-CSM Bucuresti 35-28 (19-10)

Meciul decisiv a fost total diferit fata de meciul in care CSM Bucuresti s-a impus cu 25-22. Avand o aparare extrem de agresiva si mobila stelistii s-au desprins decisiv inca din primele 20 de minute . Steaua merge in grupa 7-9, in timp ce CSM Bucuresti va disputa patru meciuri in vederea evitarii unui eventual baraj.

CSA Steaua: Laufceac, Tenghea (portari), Georgescu 10 goluri, Florea 9, Cian 6, Szoke 5, Stefan 2, Arsene 2, Birtalan 1, Stanciu, Nistor, Juverdianu .



Sincer, mi-a fost teamă de meciul de astăzi, pentru că la ceea ce s-a întâmplat ieri în teren n-am crezut că o să ajung să trăiesc. S-a văzut că handbalul, dacă nu e ajutat din alte părți, îți arată valoarea. Le-am transmis astăzi băieților să dea dovadă de fair-play, că arate că știm handbal, să joace indiferent de rezultat și de adversar. Iar ei au înțeles mesajul foarte bine și au jucat exact ceea ce le-am cerut. Având în vedere echipa noastră și echipa lor, este o diferență de la cer la pământ, nu au cum să te bată dacă joci un handbal adevărat, nu în culise. Referitor la meciul de ieri, vreau să spun că am luat caseta și m-am uitat, iar un cuplu de arbitri să aibă 29 de greșeli clare împotriva noastră, este inadmisibil. Prin bătaia de joc de ieri, am pierdut 4-5 jucători, ceea ce nu e corect. Nu știu dacă înfrângerea de ieri i-a motivat mai mult pe băieți, dar la meciul de astăzi am avut doar nouă jucători valizi și am încercat să jucăm cât mai simplu. Vom juca restul meciurilor, avem ca obiectiv clasarea pe locul opt, din păcate nu știu cu cine voi juca și când, nu am timp să pregătesc meciul. Dar dacă acesta este sistemul, trebuie să ne adaptăm la el și vom continua. Vreau să felicit pe acești băieți care au dat dovadă de maturitate. Nu mă pricep, cei de la Federație știu mai bine, dacă atât au considerat că Stamate (4 etape) trebuie să stea, înseamnă că așa este. În schimb, mi s-a părut puțin deplasată suspendarea lui Vancea. Poate că a fost mai bine, băieții au simțit lipsa a doi jucători de valoare și s-au motivat mai bine, Viorel Mazilu, antrenor CSA Steaua .



sursa: handbalvolei.ro

delaoltenia
3rd May 2014, 21:41
STEAUA - Farul Constanta 13-18 (6-3)

delaoltenia
25th May 2014, 20:16
Minaur Baia Mare-CSA Steaua Bucuresti 32-38

"Steaua și-a indeplinit obiectivul stabilit la inceputul sezonului, clasarea in primele opt echipe ale campionatului, chiar pe terenul unei rivale tradiționale, Minaur Baia Mare. Meciul a fost special pentru Andrei Cian, care s-a aflat pentru ultima oară pe terenul de joc. Așadar, Andrei Cian și-a incheiat activitatea de jucator profesionist la Baia Mare, pe terenul Minaurului, și a facut-o in stil de mare jucator, cu șapte goluri marcate. Jucatorul de 36 de ani, care va activa in continuare in cadrul clubului Steaua ca președinte al secției de handbal, a avut o contribuție majoră in succesul echipei, care și-a indeplinit astfel obiectivul, un loc in primele opt"