PDA

View Full Version : supercupa Romaniei



zamolxe
2nd August 2003, 22:29
cit este scorul ?

Edgar
2nd August 2003, 23:54
0 - 0 dupa 90 de minute.

zamolxe
2nd August 2003, 23:56
merci,

spune-mi, te rog, cum a fost meciul ?

Dorin
3rd August 2003, 00:03
Edgar , 0 - 0 dar pentru cine.... :yeah: Dorin

deep purple
3rd August 2003, 00:09
Imi imaginez ce meci plictisitor e. Ce bine ca nu trebuie sa-l vad.

vialli
3rd August 2003, 00:12
Felicitari Rapid Bucuresti , victorie cu 1-0 in prelungiri, gol de aur in minutul 3 al prelungirilor

zamolxe
3rd August 2003, 00:14
ce bine

:yeah: :thinkso: :D

vialli
3rd August 2003, 00:17
:yeah: :yeah: :yeah: :D uitai sa spun ca golul a fost inscris de Robert Nita,
"amicul " dinamovistilor de la celebrul meci cu ceahlaul :evil:

deep purple
3rd August 2003, 00:25
Bravo Rapid, Dinamo nu merita onoarea sa joace acest meci.

Dorin
3rd August 2003, 00:28
N-am crezut ca Rapid o sa se angajeze cu adevarat in acest meci .Poate ca simt ca n-au sansa cu Anderlecht si atunci macar sa castige meciul asta .Oricum sper sa aiba un efect pozitiv in meciul retur cu belgienii.Totusi , cum a fost meciul ?? :yeah: Dorin

vialli
3rd August 2003, 00:36
A spus la interviu M.Rednic cum a fost. El hotarase cu Copos sa foloseasca mai mult rezerve dar au venit multi dintre jucatori si l-au rugat sa-i bage, ca ei tin foarte mult sa bata pe dinamo si au primis ca se simt in stare sa joace bine si azi si miercuri.A impresionat spiritul jucatorilor rapidisti.
Meciul a fost foarte echilibrat, in prima repriza doar o singura faza de poarta in care Rapidul a inscris un gol dar a fost anulat dar decizia a parut discutabila pentru un fault la portar neclar.In a doua repriza au aparut si ocaziile, culmea e ca spre finalul meciului dinamo parea mai proaspata dar rapidistii au inceput mult mai bine prelungirile.Rednic a fost la un pas sa renunte si sa nu mai lase sa se joace meciul de teama ca vor fi obositi titularii care au jucat azi. Maftei nu a jucat , in poarta a stat Dolha, Lutu a fost
titular, Bratu parca n-a jucat,oricum nu-l vazui pe teren.
Felicitari Rapid :yeah:

Dorin
3rd August 2003, 00:40
Multumesc Vialli! :yeah: Dorin

vialli
3rd August 2003, 00:42
rapidistii pareau increzatori in sansa lor la Bruxelles.Cica nu au pierdut in deplasare in ultimii ani indiferent ca echipa s-a numit PSG, Liverpool si nu mai tin minte de cine au mai spus.

A avut si dinamo niste ocazii prin danciulescu si cl.Niculescu, cea a lui niculescu a fost chiar o ratare stupida.Negrii aia Meride si Okwunovo si Burca au jucat slab. Rapidul n-a atacat de prea multe ori dar practic fiecare atac al lor era o oczie. Slaba aparare la dinamo.Portarul a fost belgianul si a luat ce-i drept golul printre picioare, am ras de m-am spart :D dar parca se misca binisor in rest , nu facu greseli grave dar nici nu scoase vreun sut foarte periculos.La gol nu prea fu vina lui pentru ca il scapara negrii aia pe Nita care ii lua la sprint la o pasa in adancime ,pleca de pe linie cu aparatorii.Tvr dadu de multe ori reluarea tocmai ca sa nu fie dubii. Un punct bun la dinamo desi poate e o mare surpriza.Pereni sau nu stiu exact cum il cheama, este foarte tanar, fundas stanga si se misca bine.A avut cea mai reusita faza a lui Dinamo, a sutat din afara careului si mingea a muscat din bara transversala.
Pare talentat.

EDMOND_
3rd August 2003, 12:43
Din punctul meu de vedere meciul nu a fost deloc rau , iar Dinamo a atacat mai mult si a avut ocazii mai clare.... , mă bucur insa ca a castigat Rapidul ! La Rapid s-a vazut mai ales lipsa lui Godfroid ( a lipsit si Maftei ) ... este posibil ca Dinamo sa devina o echipa competitiva ( pe masura ce se va omogeniza aceasta formula de echipa ) , deocamdata este o echipa care isi supraliciteaza potentialul ( de la jucatori ,antrenor , conducatori...pana la suporteri !! )

Sorin
4th August 2003, 01:22
e posibil ca anul asta dinamo sa retrogradeze
:yeah:

Ayrton
4th August 2003, 11:17
Felicitari Rapidului pentru victorie: meritat, nemeritat, asta e: cine castiga inseamna ca a fost mai bun.

Referitor la comentariile de pe acest thread:


:yeah: :yeah: :yeah: :D uitai sa spun ca golul a fost inscris de Robert Nita,
"amicul " dinamovistilor de la celebrul meci cu ceahlaul :evil:

Baiete, visezi sau delirezi? Cand a jucat Nita la Ceahlaul???


e posibil ca anul asta dinamo sa retrogradeze
:yeah:

Dar mult mai posibil e sa retrogradeze Craiova! :yeah: :yeah: :yeah:

rasheedkpenny
4th August 2003, 12:18
Trebuie sa recunosc ca Dinamo a avut mai multe sanse de gol decât Rapid... totusi cred ca golul anulat pe motiv de fault la portar trebuia validat - un jucator dinamovist a incomodat portarul si nu unul rapidist. In fine acum nu mai conteaza...

Dinamo are o echipa competitiva mergand pe reteta Rapidului de anul trecut, cu jucatori destul de tineri. Pereny a jucat destul de bine, iar sutul a fost unul deosebit. Parca e un nou suflu in intreaga echipa cu jucatorii astia tineri... sau mi se pare mie?

Rapid a avut destula sansa... a combinat destul de frumos, cu pase precise asa cum ne obisnuisem din sezonul trecut. Sper sa le iasa jocul si miercuri seara cu Anderlecht! Campionii, Campionii, haide!!!

Ferko
4th August 2003, 12:35
Imi pare rau ca a pierdut Dinamo, dar cel putin a jucat frumos si asta conteaza cel mai mult. Despre retrogadare vorbesc cei care se tem ca echipele lor nu vor fi stare sa faca fata jocului.

vialli
4th August 2003, 19:22
:yeah: :yeah: :yeah: :D uitai sa spun ca golul a fost inscris de Robert Nita,
"amicul " dinamovistilor de la celebrul meci cu ceahlaul :evil:

Baiete, visezi sau delirezi? Cand a jucat Nita la Ceahlaul???

in fine, ceahlaul, foresta, moldoveni din aia .Cam tot aia
Ce sari asa ca ars?

Tu trebuie sa-i stii mai bine ca la anul asta retrogradati sigur si trebuie sa va cunoasteti adversarii :D
netoiule, nu-i lasa! :very very mad: