PDA

View Full Version : Manifest pentru Olanda



Vadim
12th October 2013, 12:20
http://www.onlinesport.ro/images/news/2013/10/12/wide-full1381570758.jpg
Scrieti aici daca vreti sa transmiteti ceva echipei nationale de fotbal a Olandei. Noi traducem mesajele si le trimitem luni in presa olandeza si la Federatia Romana de Fotbal.

Hai, Olanda!

TaciAcolo
12th October 2013, 12:48
natie de milogi! de kkt campania asta

Capitanu.Burcea
12th October 2013, 12:52
Daca nici acum nu incercam cativa baieti talentati de la Cambuur, Zwolle si Waalwijk, cand sa o facem? :drak:

TaciAcolo
12th October 2013, 12:59
norocu` nostru ca au nevoie de victorie si ei.. si au un motiv serios :)
in rest ii doare undeva de milogeala noastra penibila

abulafia
12th October 2013, 13:04
Poate le dam idei si vin olandezii cu propuneri de genul : batem Turcia, voi ne dati portul Constanta, sau dati drumul la exploatarea de la Rosia Montana ( aici se joaca cu manta ), sau ne dati 40 000 km2 pentru eoliene sau fotovoltaice... Nu fratilor, trebuie sa ne acceptam neputinta si sa ramanem demni ! Si la baraj ce rahat o sa facem ? Mai important mi se pare ca dinozaurii si brontozaurii sa plece de la FRF si LPF. Ce echipa este asta a noastra? Ce antrenor este asta al nostru ? Cine suntem noi ?

Capitanu.Burcea
12th October 2013, 13:04
natie de milogi! de kkt campania asta

O mai tii minte pe Andries, cand umbla cu punguta cu 2 bani pe la antenamentul Finlandei, ca sa incurce astia Cehia? Il trasese deoparte pe Hypia si-ntr-o engleza peltic-sasaita :D i-a spus pasul natiei romane, apoi i-a promis si-un plocon :sneaky: Se uita saracul, nu-i venea sa creada in ce discutie tehnico-tactica il atrasese presa romana :sneaky:

Am fost atat de lesinati, ca n-am ajuns la poarta o repriza intreaga atunci cand se rugau astia de noi sa iesim din grupe. Deci, intr-un fel, este o initiativa buna, pt ca scoate din ecuatie Romania si-i invita pe olandezi sa faca toata treaba singuri :))

TaciAcolo
12th October 2013, 13:15
manifest sa-si dea demisia nasu finu cumnatu... cand in presa?

Capitanu.Burcea
12th October 2013, 13:17
Si nu vin tot nasul, finul, cumnatul?

TaciAcolo
12th October 2013, 13:21
nu stiu ! dar daca exista presa independenta pana acum erau mancati capii` pulii la cate necalificari am avut

dextercioby
12th October 2013, 13:32
Era frumos daca ala care a scris bannerul nu era agramat.

resita
12th October 2013, 14:17
din nou la mana Olandei :happy:happy:happy:happy

la EURO ne-au lasat sa-i batem si nu am fost in stare, multumim piti pt. tactica adoptata atunci :rosu:

acum vreti sa ne rugam sa joace corect?

Olanda te rog stai capra in fata turciei ca, generatia romaniei de rahat sa ramana acasa

Bobi Cearton
12th October 2013, 14:19
Poate e mai bine sa bata turcii, ca sa ne curme suferinta.:D

Freek
12th October 2013, 14:20
manifest sa-si dea demisia nasu finu cumnatu... cand in presa?

+1 :yes:

Am abonament la Orange. Se pune? :rolleyes:

resita
12th October 2013, 14:20
Poate e mai bine sa bata turcii, ca sa ne curme suferinta.:D

parerea mea este ca Turcia o sa moara de gat cu portocalele, o sa le stoarca toata puterea :D

Bobi Cearton
12th October 2013, 14:28
parerea mea este ca Turcia o sa moara de gat cu portocalele, o sa le stoarca toata puterea :D

O sa le stoarca, dar batavii ii pot curenta mortal pe osmanlai.
N-avem ce face, asteptam o minune.:D

bogdan_nj
12th October 2013, 14:39
A pierde e LOSE nu LOOSE !!!!!

Lucian86
12th October 2013, 14:52
Olanda nu va tranti meciul ! asta e clar din punctul meu de vedere. Nimeni insa nu-i poate obliga sa joace cu titularii si sa fie motivati de parca ar depinde calificarea lor de acest meci. Vor face ce-i mai bine pentru ei si au tot dreptul

Mario Di Lazi
12th October 2013, 14:57
Scrieti aici daca vreti sa transmiteti ceva echipei nationale de fotbal a Olandei. Noi traducem mesajele si le trimitem luni in presa olandeza si la Federatia Romana de Fotbal.

Dragi fotbalisti olandezi... imi doresc foarte mult sa nu ne mai bateti data viitoare cu 4-0 sau 4-1 :D
Ma bucur totusi de victoria voastra de aseara cu scorul de 8-1 :D:D:D

Cat despre meciul cu Turcia... aveti mila de noi si pierdeti acolo. Echipa de fotbal a lu nenea Piti o sa se faca oricum de rahat la baraj. :D

delaoltenia
12th October 2013, 15:14
...Scrieti aici daca vreti sa transmiteti ceva echipei nationale de fotbal a Olandei. Noi traducem mesajele si le trimitem luni in presa olandeza si la Federatia Romana de Fotbal.

Hai, Olanda!
Dragi olandezi, noi romanii ne bucuram enorm cand moare si capra vecinului, voi jucati fotbal si totul va fi ok.

Vadim, am o rugaminte, fa o traducere corecta si explica vesticilor ce semnifica moartea caprei vecinului. :D

Bobi Cearton
12th October 2013, 17:47
Dragi olandezi, constructori destonici de diguri, ziduri si baraje, ati reusit smulgeti marii pamantul roditor de care ati avut nevoie. Ajutati-ne si pe noi sa ajungem la baraj!:D

six
12th October 2013, 18:03
Poate le dam idei si vin olandezii cu propuneri de genul : batem Turcia, voi ne dati portul Constanta.....portul constantza nu putem :) dar în schimb vă dăm Oltenia :ok::happy

TaciAcolo
12th October 2013, 18:21
Belgia este una dintre naționalele care au obținut vineri biletele pentru accesul direct la Mondialul brazilian, după un succes obținut pe terenul contracandidatei directe, Croația (2-1). Naționala pregătită de Marc Wilmots, una înțesată de jucători care evoluează la marile echipe ale Europei, promite să fie una dintre surprizele turneului final, iar acest lucru nu este doar rodul întâmplării.

Practic, "Dracii roșii" culeg acum roadele unei strategii ce a început să fie dezvoltată încă de acum 10 ani. În 2004, după ratarea calificării la Europeanul din Portugalia, belgienii au luat primele măsuri pentru a opri declinul fotbalului lor, la nivel de echipă națională. Modelul aplicat de ei a fost cel de succes al vecinilor olandezi, a căror națională a fost constant una dintre cele mai puternice din lume în ultimii 20 de ani.

În primul rând, la toate nivelurile s-a impus ca echipele de club să folosească același sistem de joc ca al echipei naționale, tocmai pentru ca selecționerii primei reprezentative să aibă în orice moment la dispoziție soluții adecvate pentru fiecare post. Astfel, majoritatea echipelor din campionat joacă în 4-3-3, la fel ca în Olanda.

Apoi, în Belgia s-a găsit ca modalitate potrivită pentru concentrarea valorilor reducerea numărului de echipe din Jupiler League de la 18 la 16 și adoptarea sistemului play-off / play-out.

Schimbul de experiență din arbitraj a condus și el la îmbunătățirea fotbalului belgian, chiar dacă au existat și eșecuri precum centralul Alexandre Boucaut, omul care a stricat un derby dintre Dinamo și Steaua în toamna anului 2012.

În concluzie, belgienii au aplicat un model de succes, au avut răbdare și au creat în aproximativ un deceniu o generație ce se anunță o candidată serioasă la cucerirea unui trofeu pe plan european și chiar mondial. Primul test al valorii îl vor da în vara anului 2014. prosport

manifest pt a avea si noi o strategie vreodata... nu dupa bulanu lu` piti gazonu` inundat de la constanta...

TheIceMan
12th October 2013, 20:28
Draga Olanda,

Speram din tot sufletul sa jucati ultimul meci al grupei de caliifcare la CM 2014, cu aceeasi abordare ca si meciul din 17 iunie 2008. Este o opurtinitate perfecta pentru a acorda o sansa tinerelor sperante olandeze sa se afirme, nu are nici un rost sa delpasati superjucatorii van Perise, Robben si ceilalti.
Desigur, in final va dorim un sejur excelent in Turcia.
Concediu placut!

delaoltenia
12th October 2013, 20:39
Aloooo, a ajuns manifestul in presa olandeza ? :cool:

86
12th October 2013, 21:01
Manifest pentru Olanda: Sunteti draguti ca ne calificati la baraj , dar nu meritam. Suntem la fel de praf ca ce trageti voi pe nas.

phife
12th October 2013, 21:01
"n-as" spune nu unei nopti reci pe stadion impreuna cu alti 50 000 de insi dementi ragusind la un meci pe care stiu ca-l pierdem. Pana la urma - peste mizerii si neputinta sunt sentimentele. Nici un om nu-mi poate spune mie ca nu ar accepta barajul - macar pentru cateva minute de speranta.

Gabriel28
12th October 2013, 21:32
Tinand cont ca Belgia si Columbia au meciuri usoare marti pe care in proportie de 99% le vor castiga, iar Uruguay acasa poate invinge o echipa a Argentinei calificata deja (o poate invinge oricum, cum a facut-o si in trecut) nu cred ca Olandei ii va convine altceva in afara de victorie. In primul rand ca sunt o natie de oameni mandrii, chiar ingamfati. Au mentalitatea asta ca trebuie sa iasa "primii" in orice ar face (stiu asta din experiente personale) si sincer sunt de admirat pentru asta. Daca nu ar fii si romanii asa de delasatori uneori poate ca nu am fi asa de ...."jos".

In, eu personal sunt convins ca un 2-0 lejer va fi rezultatul de marti. Problema e sa castigam noi meciul nostru.

Cat despre initiativa asta, nu stiu ce sa zic. Deja "Van Gaal" a declarat ca vede Romania favorita la baraj, adica "stati linistiti ca batem tot". Ca dovada ca ungurilor le-au si dat 8-1. Chiar daca baga 2-3 tineri, cum au facut-o si cu Ungaria, credeti ca aia din mandrie nu vor da totul? Astia nu sunt "balcanici" ca sa zic asa ca Boloni :)

Roddicted
12th October 2013, 21:35
Belgia este una dintre naționalele care au obținut vineri biletele pentru accesul direct la Mondialul brazilian, după un succes obținut pe terenul contracandidatei directe, Croația (2-1). Naționala pregătită de Marc Wilmots, una înțesată de jucători care evoluează la marile echipe ale Europei, promite să fie una dintre surprizele turneului final, iar acest lucru nu este doar rodul întâmplării.

Practic, "Dracii roșii" culeg acum roadele unei strategii ce a început să fie dezvoltată încă de acum 10 ani. În 2004, după ratarea calificării la Europeanul din Portugalia, belgienii au luat primele măsuri pentru a opri declinul fotbalului lor, la nivel de echipă națională. Modelul aplicat de ei a fost cel de succes al vecinilor olandezi, a căror națională a fost constant una dintre cele mai puternice din lume în ultimii 20 de ani.

În primul rând, la toate nivelurile s-a impus ca echipele de club să folosească același sistem de joc ca al echipei naționale, tocmai pentru ca selecționerii primei reprezentative să aibă în orice moment la dispoziție soluții adecvate pentru fiecare post. Astfel, majoritatea echipelor din campionat joacă în 4-3-3, la fel ca în Olanda.

Apoi, în Belgia s-a găsit ca modalitate potrivită pentru concentrarea valorilor reducerea numărului de echipe din Jupiler League de la 18 la 16 și adoptarea sistemului play-off / play-out.

Schimbul de experiență din arbitraj a condus și el la îmbunătățirea fotbalului belgian, chiar dacă au existat și eșecuri precum centralul Alexandre Boucaut, omul care a stricat un derby dintre Dinamo și Steaua în toamna anului 2012.

În concluzie, belgienii au aplicat un model de succes, au avut răbdare și au creat în aproximativ un deceniu o generație ce se anunță o candidată serioasă la cucerirea unui trofeu pe plan european și chiar mondial. Primul test al valorii îl vor da în vara anului 2014. prosport

manifest pt a avea si noi o strategie vreodata... nu dupa bulanu lu` piti gazonu` inundat de la constanta...

belgienii au creat fix ****.Cu marocani si masa mai stie ce corcituri din toate colturile globului nu inseamna ca ai creat o nationala
De fapt, articolul este de pe prostport; spune tot despre cat trebuie bagate in seama randurile de mai sus...
http://i295.photobucket.com/albums/mm150/areyousaved1/GIFS/ModernFamily-MitchellShame.gif

TaciAcolo
12th October 2013, 21:38
am specificat ca e din prosport
la noi de ce nu se poate cu corcituri de astea?

Roddicted
12th October 2013, 21:43
noi nu avem o po****tie numeroasa de corcituri care sa traiasca aici asa cum au ei in belgia.
Si sincer prefer sa vad numai romani la nationala, oricat de slabi ar fi decat tot felul de bananieri(singurii negri pe care ii accept sunt tiganii...ca de asta nu scapi nici daca te dai peste cap)
Nu de alta, dar de asta se numeste echipa NATIONALA a Romaniei
Nemtii, belgienii, francezii de exemplu nici nu stiu pe cine reprezinta.Sau de fapt fiecare jucator se reprezinta pe el insusi

phife
12th October 2013, 21:59
si nemtii si-au dat un refresh acum ceva timp. Ce au obtinut? Un Reus , Goetze , Gundogan , Sahin , Hummels. Bineinteles ca poti sa spui ca Gundogan sau Sahin nu ar fii nemti - dar ei sunt a poate la a 3a generatie de turci stabilita in Germania si sunt crescuti in spiritul german(chiar daca sahin joaca la nationala turciei - ouml e neamt pana in maduva oaselor). La fel si in belgia - poate nu sunt la origini belgieni dar traiesc si au fost crescuti acolo.
Exemplele sunt numeroase. E o chestie sa poti sa cresti jucatori ca Fellaini , Chadli , Benteke etc - indiferent de nationalitatea lor.

TaciAcolo
12th October 2013, 22:06
noi nu am putea... avem echipa nationala steaua:D

phife
12th October 2013, 22:11
noi nu am putea ca nu vine nici dracu in Romania sa isi intemeieze o familie de viitori romani.

TaciAcolo
12th October 2013, 22:15
cu straini nu putem cu romani nu putem... sa inchidem draq taraba:D

phife
12th October 2013, 22:18
pai unguri si tigani de ce avem? Nu sa joace fotbal?

TheIceMan
12th October 2013, 22:42
Noi traducem mesajele si le trimitem luni in presa olandeza si la Federatia Romana de Fotbal.

Am uitat sa te intreb, le semnam mesajele sau le dam anonime? :D

bogdan_nj
12th October 2013, 22:42
Intr-un sistem sanatos cu centre de copii si junior, cu un campionat de tinere in paralel cu Liga 1 am creste si noi mai ales ca avem o arie de selectie mai mare decat Belgia si Olanda. Totul e sa ai o strategie sanatoasa si sa te tii de ea.

phife
12th October 2013, 22:53
+ sa nu ai manele , sa ai sistem educational + sa nu ai curve promovate peste tot. Si asta conteaza. Altfel o sa ai cocalari care nu misca. Si al de Gabi Iancu.
La noi si in lia a 2a media e 26+

delaparis
12th October 2013, 23:30
Draga Olanda, te rog frumos ca Romania sa castige cu Estonia :))

delaoltenia
12th October 2013, 23:34
E clar, aviatia germana arunca manifeste in centrul Parisului. :D

delaparis
12th October 2013, 23:37
Pai ne rugam de astia ca de Dumnezeu. :D
Stati linistiti ca Olanda va juca asa cum stie mai bine si problema nu e la ei ci la noi. Daca reusim victorie cu Estonia suntem in baraj .

delaoltenia
12th October 2013, 23:45
Sa zicem ca astrele tin cu noi, invingem balticii, turcaletii si-o iau in freza de la olandezi, garantezi ca trecem dxe baraj ? :D

Ma scuzi pt intarziere, sunt ocupat pana peste cap cu Luci. :D

delaparis
12th October 2013, 23:51
Daca am inteles bine Grecia , Ukraina si Suedia sunt calificate acolo. Eh uite ca daca picam cu astia avem sanse reale

delaoltenia
12th October 2013, 23:53
Ceva sanse poate cu grecii, cu ceilalti continuam parcursul Stelei in UCL. :D

phife
13th October 2013, 00:21
s-a facut zaibaru , este? :))

Eddy DoubleD
13th October 2013, 00:50
De ce nu s-a facut un manifest inaintea meciului cu Turcia? Poate ii bateam...

delaparis
13th October 2013, 00:54
De turci ne e frica, de olandezi, nu :D

Eddy DoubleD
13th October 2013, 00:56
Doar ne-a fost frica toata istoria:D De ce sa fie altfel acum...

delaparis
13th October 2013, 01:04
Doar ne-a fost frica toata istoria:D De ce sa fie altfel acum...

Asta ziceam. Olanda nu e capabila sa castige, nu ne temem de ea. In schimb ne tot ascundem dupa degete cu turcii.
Turcia nu mai este ce a fost acum 10 ani in fotbal. E o echipa de nivel ... Romania :)
Olanda este clar superioara si ea e de temut. Si pt turci. Va castiga clar si aici, adica acolo la turci.

Gabriel28
13th October 2013, 02:33
Daca am inteles bine Grecia , Ukraina si Suedia sunt calificate acolo. Eh uite ca daca picam cu astia avem sanse reale

Ce mi-ar mai place Suedia, si sa-i scoatem! Ar fi perfect! /hello

Mario Di Lazi
13th October 2013, 15:32
portul constantza nu putem :) dar în schimb vă dăm Oltenia :ok::happy

Initial am vrut sa-ti zic ceva de mamicutza ta... :D Apoi m-am gandit ca nu mi-ar sta rau pe langa Amsterdam. :D

cip
13th October 2013, 16:01
portul constantza nu putem :) dar în schimb vă dăm Oltenia :ok::happy
Ja Ja...si daca tot vor port,am putea plusa cu Galatiul :D

Taquito
13th October 2013, 18:01
parca o situatie asemanatoare a avut si CFR Cluj in ultima etapa cand Galata juca cu MU si nu trebuia sa castige Galata.
MU a bagat rezervele si au pierdut meciul...

TheIceMan
13th October 2013, 18:59
parca o situatie asemanatoare a avut si CFR Cluj in ultima etapa cand Galata juca cu MU si nu trebuia sa castige Galata.
MU a bagat rezervele si au pierdut meciul...
^
Penultima etapa... MU au fost gentlemen si in ultima etapa cand CFR a castigat 1-0 pe Old Trafford, dar tot degeaba, Galatasaray castigase la randul ei in Portugalia.

TaciAcolo
13th October 2013, 21:14
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/international/impresionant-foto-ce-publica-in-urma-cu-11-ani-un-ziar-belgian-despre-actualele-super-staruri-ale-dracilor-rosii-11506401
rezultatu` unui fotbal sanatos... fotbal juvenil serios nu grupe de copii facute ca asa e regulamentu` cazu stelei:)


eu vreau sa pierdem cu estonia acasa... la ce draq sa ne mintim cu piti antrenor si nasu cu mitica la conducere:jerk:

Lucian86
14th October 2013, 10:43
noi nu avem o po****tie numeroasa de corcituri care sa traiasca aici asa cum au ei in belgia.
Si sincer prefer sa vad numai romani la nationala, oricat de slabi ar fi decat tot felul de bananieri(singurii negri pe care ii accept sunt tiganii...ca de asta nu scapi nici daca te dai peste cap)
Nu de alta, dar de asta se numeste echipa NATIONALA a Romaniei
Nemtii, belgienii, francezii de exemplu nici nu stiu pe cine reprezinta.Sau de fapt fiecare jucator se reprezinta pe el insusi

Hai du-te si tu undeva...:rolleyes: S-a gasit si marele nationalist ! Hai sa fim slabi si prosti dar romani :ok: Boloni, Belodedici, chiar si Hagi intr-un fel nu aveau ce cauta la nationala romaniei

Aurel.D
14th October 2013, 11:21
Ce nație ridicolă! Cerșim (din nou) mila Olandei după ce la Euro 2008 pițurcii de atunci nu au fost în stare nici măcar să marcheze un gol, deși olandezii i-au lăsat să joace ce vor!! Cât o să ne mai milogim de alții în loc să ne obținem ceea ce avem nevoie cu forțele proprii??

Pe de altă parte, toți vorbesc de "scor mare" cu Estonia, fără să se gândească dacă pițurcii vor obține măcar victoria!! Mulți uită că Estonia era să bată Olanda acum o lună, dar noi ca de obicei ne vedem deja învingători, naționala Estoniei nici nu există!
Este de-a dreptul pur și simplu ce se discută zilele astea. Naționala asta de rahat nu are nici o șansă, iar dacă va merge prin absurd la Mondiale nu va face decât să se facă de râs ca și la Euro 2008!
Mai pe scurt, Hai Turcia!! :ok:

10_koln
14th October 2013, 14:31
Cât o să ne mai milogim

Dă Doamne o minune...

RunRun1730
14th October 2013, 16:54
Naționala asta de rahat nu are nici o șansă, iar dacă va merge prin absurd la Mondiale nu va face decât să se facă de râs ca și la Euro 2008!
Mai pe scurt, Hai Turcia!! :ok:

Eu iti spun parerea mea... prefer sa fiu cel prost dintre destepti...decat cel mai destept dintre prosti...asa si cu mondialul asta, prefer sa ne facem de ras printre cele mai bune echipe ale lumii, decat sa castigam meciuri amicale cu Trinidad Tobago.
La Euro 2008 nu cred ca ne-am facut de ras, daca marca Mutu din penalti era alta poveste.

bogdan_nj
14th October 2013, 17:58
Ce nație ridicolă! Cerșim (din nou) mila Olandei după ce la Euro 2008 pițurcii de atunci nu au fost în stare nici măcar să marcheze un gol, deși olandezii i-au lăsat să joace ce vor!! Cât o să ne mai milogim de alții în loc să ne obținem ceea ce avem nevoie cu forțele proprii??

Pe de altă parte, toți vorbesc de "scor mare" cu Estonia, fără să se gândească dacă pițurcii vor obține măcar victoria!! Mulți uită că Estonia era să bată Olanda acum o lună, dar noi ca de obicei ne vedem deja învingători, naționala Estoniei nici nu există!
Este de-a dreptul pur și simplu ce se discută zilele astea. Naționala asta de rahat nu are nici o șansă, iar dacă va merge prin absurd la Mondiale nu va face decât să se facă de râs ca și la Euro 2008!
Mai pe scurt, Hai Turcia!! :ok:

Faptul ca nu-ti place de Piturca ( si eu am acelasi sentiment ) nu inseamna ca nu mai tii cu echipa nationala. Faptul ca nu am iesit din grupe la Euro 2008 nu inseamna ca ne-am facut de ras. Tu ai vrea sa ne calificam la mondiale numai daca suntem favoriti sa castigam competitia ? Crezi ca Iran sau Costa Rica vor rupe locul la mondiale ? :D

bogdan_nj
14th October 2013, 18:01
parca o situatie asemanatoare a avut si CFR Cluj in ultima etapa cand Galata juca cu MU si nu trebuia sa castige Galata.
MU a bagat rezervele si au pierdut meciul...

Da, dar MU era implicata in mai multe competitii si a preferat sa-si odihneasca titulari. In situatia de fata Olanda ar avea sanse sa devina cap de serie la mondiale numai daca obtine victoria.

cip
14th October 2013, 18:13
gata,ajunge cu "s'il vous plait,monsieurs"...:nah:

am cautat pe translate...alstublieft,Herren Nederlandener,alstublieft...:lol::))

RunRun1730
15th October 2013, 00:50
Egalul Turciei cu Olanda e bun pentru Romania, si ce e bun pentru Romania e bun si pentru mine...

aLLiin
15th October 2013, 01:06
Eu cred ca Turcia este capabila sa castige...

delaparis
15th October 2013, 01:13
Nu mai stresati atat ca ma stresati :D
Romania se califica in baraj, o sa vedeti ...

aLLiin
15th October 2013, 01:17
Chiar daca nu castiga Turcia, tot nu ne calificam. Nu trecem de Estonia.

Aurel.D
15th October 2013, 09:38
Tu nu ai citit că nu se pune decât problema scorului cu Estonia? Victoria este deja adjudecata, nici o grijă! Dacă nu ar trebui să marcheze cele 5 goluri pe care și le-au programat, pițurcii nici nu ar trebui să iasă de la vestiare.

Parcă văd că vom avea un meci ca cel cu Lituania de la Cluj Napoca, 0-3, m-aș strica de râs! :D

Doctor_Satan
15th October 2013, 17:05
Sa fie atat de oligoreni incat as piarda cu Estonia ar fi pisu' lumii.
In ceea ce priveste meciul Olandei, de ce va stresati atat? Si asa nu trecem de baraj daca ajungem acolo.

TheIceMan
15th October 2013, 17:54
Vadim, ati tradus mesajele in olandeza??? au aparut in presa olandeza???

TaciAcolo
15th October 2013, 17:56
Vadim, ati tradus mesajele in olandeza??? au aparut in presa olandeza???

sau macar pe un forum olandez:evil:

Freek
15th October 2013, 17:56
Au aparut pe onlinesport.nl :rolleyes: Sau macar pe un .blogspot.com ceva...

dextercioby
15th October 2013, 18:06
Hehe, scenariu apocaliptic: Romania si Turcia fac egal si Ungaria bate 5-0. :D

Freek
15th October 2013, 18:08
Pai degeaba ca tot Turcia mere mai departe la baraj. Sau...?

dextercioby
15th October 2013, 18:11
Nu, cica si la egalitate in 3 tot golaverajul absolut primeaza. Bozgorii ar avea +6. Turcii sa piarda, sorry, ca ei au +9. Si Ungurii 6-0. Si noi am fi in urma lor. Pe 3.

Freek
15th October 2013, 18:16
Pai la 6 goluri marcate de unguri ar avea +5 iar noi sa zicem ca facem un 0-0 am avea tot un +5 deci acum ce facem, se ia in calcul meciul direct nu?:D

Ca fapt divers Olanda are cel mai mare golaveraj din zona UEFA.

dextercioby
15th October 2013, 18:19
Nu, nr. de goluri marcate. De-aia era si stresul sa le dam 7-8 Andorrei, ca sa-i ajungem pe turci.

Freek
15th October 2013, 18:21
Asa, intelesei acum. Stam prost la capitolul asta. :)).

dextercioby
15th October 2013, 18:23
Cu stancu titular ce vrei ? :D

TheIceMan
15th October 2013, 18:45
Putem sa-l transferam rapid pe van Persie la noi :D

delaoltenia
16th October 2013, 20:39
Intre bare: care a fost reactia presei olandeze in urma manifestatiei poporului prieten roman ? :D

TheIceMan
16th October 2013, 20:43
daca si dl. Ioanitoaia zice "Să le mulțumim olandezilor, dar numai lor?!" (http://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia/2013/10/16/sa-le-mul%C8%9Bumim-olandezilor-dar-numai-lor/)

ce sa mai comentam? actiunea a avut succes.

delaoltenia
16th October 2013, 20:45
Prostii, citeste mai bine memoriile lui gigi din puscarie..."Cuviosul si hahalerele" :D

TheIceMan
16th October 2013, 20:52
Prostii, citeste mai bine memoriile lui gigi din puscarie..."Cuviosul si hahalerele" :D

:happy:happy:happy:)):)):))


CAPITOLUL UNU

Era dimineata. Era foarte devreme. Era dimineata devreme. Soarele, acel astru care de-a pururi ne incalzeste, nu rasarise inca. Drumul era liber si intunecat. Ici si colo cate o lumina, prin ceata nu foarte deasa ce se ridica din aburul asfaltului rece. in zare se intrezarea muntele Athos, cand deodata....

Bobi Cearton
16th October 2013, 21:16
Jucatorul olandez Sneijder a fost anuntat ca va fi inlaturat in vara, la finalul sezonului, anunta cotidianul turc Milliyet.

http://www.sport.ro/campionate-externe/l-au-daramat-pe-sneijder-prima-masura-a-fost-luata-de-sefii-lui-galatasaray-vezi-ce-i-au-transmis-dupa.html

TaciAcolo
16th October 2013, 21:21
balcanisme:D imi aduc aminte inainte de meci... ce zicea hagi la digisport pai sa vezi ca nu o sa joace sneijder la valoarea lui... ca e pe final de cariera niste bani buni castiga acolo etc etc.... mentalitate de blatist