PDA

View Full Version : Etapa 11: Otelul Galati - Gaz Metan Medias 1-1



delaoltenia
4th October 2013, 01:02
Sambata, 19.10.2013, ora 19:00/Digi Sport
Discutii inainte si dupa disputarea partidei.

six
4th October 2013, 09:25
blat :P

fl0o
4th October 2013, 09:33
Pentru cine?

Doctor_Satan
4th October 2013, 09:33
Troll in the dungeon!

LazioRoma
10th October 2013, 01:37
otelul - gaz 2 - 17 !

LazioRoma
10th October 2013, 19:59
Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!


super rusinea romaniei 2010 2011 poate .. nu super campioana. .. super prostia si super rusinea !

fl0o
10th October 2013, 20:18
Romania cu "r" mare. Sa stii ca n-are cum sa-mi fie vreodata rusine in fata ta. :rolleyes:
Imi cer scuze celorlalti ca ti-am raspuns.

Doctor_Satan
10th October 2013, 22:57
E lazial si in Roma exista o vorba despre ei. :rolleyes:
Oricum, sa nu hranim trolul. Lasa-l in lumea lui, vezi bine ca nici sa scrie nu stie.

Meciul va fi unul foarte greu, dar acasa nu ne putem permite sa dam puncte. Sper sa obtinem macar un egal.

pffv
10th October 2013, 23:00
Aveti meci greu , Gazul s-a transformat ca prin minune fata de inceputul campionatului , iar voi ati vandut prea multi jucatori buni .

Doctor_Satan
10th October 2013, 23:02
Da, au fost vanduti jucatorii buni si in locul lor au fost aduse niste caricaturi: Sevillano, Cooper, Marquinhos.

pffv
10th October 2013, 23:07
Te rog , la caricaturi avem ...avantaj :headbang: . Intrebarea de fond este oare unde si cum ii gasesc , Doamne iarta , ca ii scot parca din joben . Cred ca se percep comisioane grase , dar chiar asa de inconstient sa iti sapi propriul club , mai rar . Asta daca iti pasa de el cat de putin . In ambele cazuri cam am dubii in acest sens . Pacat , indifferent de polemicile mai aspre sau mai relaxate ....bilaterale . Lasa ca raman Concerdia si ...Viitorul , sa ne facem de cacao peste tot :no: .

LazioRoma
11th October 2013, 20:57
Romania cu "r" mare. Sa stii ca n-are cum sa-mi fie vreodata rusine in fata ta. :rolleyes:
Imi cer scuze celorlalti ca ti-am raspuns.

pt tine cu R .. eu consider ca tre sa scriu cu r pt ca e o tara mik comparativ cu ce am vazut in alte parti mai ... "" civilizatule"" dar totusi 2-7 se termina meciu asta =))))))€

delaoltenia
12th October 2013, 15:22
egalitate

Luci Ionescu
12th October 2013, 17:06
Incearca un iaurt, lapte. daca nu functioneaza bagati degetele pe gand o sa vomiti si dupa numai ai nicio problemahappy

fl0o
13th October 2013, 12:47
pt tine cu R .. eu consider ca tre sa scriu cu r pt ca e o tara mik comparativ cu ce am vazut in alte parti mai ... "" civilizatule"" dar totusi 2-7 se termina meciu asta =))))))€Asa se scriu substantivele proprii acum, in functie de marime?
Cine mai tipareste manualele de limba romana?

LazioRoma
13th October 2013, 14:34
Asa se scriu substantivele proprii acum, in functie de marime?
Cine mai tipareste manualele de limba romana?

chiar nu atiu ... Am stat ff putin in ro in ultimi 3 ani si am cam pierdut legatura cu manuale si alte chestii

Doctor_Satan
14th October 2013, 10:11
pt tine cu R .. eu consider ca tre sa scriu cu r pt ca e o tara mik comparativ cu ce am vazut in alte parti mai ... "" civilizatule"" dar totusi 2-7 se termina meciu asta =))))))€

chiar nu atiu ... Am stat ff putin in ro in ultimi 3 ani si am cam pierdut legatura cu manuale si alte chestii

Gradul de civilizatie al unei tari este dat de cetatenii care o locuiesc. Asa ca atata timp cat are fiinte ca tine (si presupun ca nu putine), nu vad de ce am avea pretentii sa ne comparam cu vesticii.
Iar daca in 3 ani pierzi contactul cu limba romana, e clar ca nu trebuie sa ne miram de unii care nu o mai stiu vorbi inca din aeroport, pentru ca e clar cat de bine ai stiut-o si in urma cu 3 ani.. :rolleyes:

N-ai vreun thread de-al lui Lazio pe care sa-ti manifesti simpatiile naziste pe care nici macar nu le pricepi pentru ca sunt scrise in limba romana?

Doctor_Satan
14th October 2013, 12:21
Te rog , la caricaturi avem ...avantaj :headbang: . Intrebarea de fond este oare unde si cum ii gasesc , Doamne iarta , ca ii scot parca din joben . Cred ca se percep comisioane grase , dar chiar asa de inconstient sa iti sapi propriul club , mai rar . Asta daca iti pasa de el cat de putin . In ambele cazuri cam am dubii in acest sens . Pacat , indifferent de polemicile mai aspre sau mai relaxate ....bilaterale . Lasa ca raman Concerdia si ...Viitorul , sa ne facem de cacao peste tot :no: .

La faza asta nu stiu ce sa zic. L-ai vazut pe Marquinhos cum joaca? E tiganusul ala care si-a inaltat freza cu 15 cm pentru a atinge si el limita de 1,50m. E o panarama de care deja m-am saturat sa o tot vad in teren.
Nu stiu cine l-a prostit pe oligofrenul de Raducan ca ala-i fotbalist.
Acum sunt curios cum vor evolua si achizitiile de senzatie, Sevillano si Cooper, ca la primul meci au jucat in gluma.

megastar
14th October 2013, 16:09
La faza asta nu stiu ce sa zic. L-ai vazut pe Marquinhos cum joaca? E tiganusul ala care si-a inaltat freza cu 15 cm pentru a atinge si el limita de 1,50m. E o panarama de care deja m-am saturat sa o tot vad in teren.
Nu stiu cine l-a prostit pe oligofrenul de Raducan ca ala-i fotbalist.
Acum sunt curios cum vor evolua si achizitiile de senzatie, Sevillano si Cooper, ca la primul meci au jucat in gluma.

Eu cred ca atat Sevillano cat si Cooper sunt jucatori talentati, insa doar timpul ne va spune exact daca ma insel sau nu. Deasemenea il vad pe Marquinhos un mingicar destul de bun pentru Romania, dar prea l-a laudat toata lumea si si-a luat-o in cap cu bicicletele lui. O pauza pe tusa l-ar aduce pe linia dreapta. Nu prea inteleg ce se intampla cu Antunes, care , in pozitia de fundas dreapta, cateodata joaca foarte bine si cateodata execrabil. Faptul ca Badea il forteaza ca mijlocas ar putea fi un raspuns.

Tim
14th October 2013, 16:43
:happy:happy:happy

Doctor_Satan
14th October 2013, 16:43
Eu cred ca atat Sevillano cat si Cooper sunt jucatori talentati, insa doar timpul ne va spune exact daca ma insel sau nu. Deasemenea il vad pe Marquinhos un mingicar destul de bun pentru Romania, dar prea l-a laudat toata lumea si si-a luat-o in cap cu bicicletele lui. O pauza pe tusa l-ar aduce pe linia dreapta. Nu prea inteleg ce se intampla cu Antunes, care , in pozitia de fundas dreapta, cateodata joaca foarte bine si cateodata execrabil. Faptul ca Badea il forteaza ca mijlocas ar putea fi un raspuns.
Eu sper sa ma insel, dar cred ca cei 2 sunt inca o gluma proasta marca Raducan.
In ceea ce-l priveste pe Marquinhos, eu cred ca te inseli. Este, in cel mai bun caz pentru liga a doua. Nu are control al balonului (in majoritatea cazului el singur pierde mingea, fara interventia fundasului advers), nu are viteza (asta ca sa compenseze faptul ca in duelurile 1 la 1 flutura ca o carpa), nu are dribling (faptul ca da mingea in fata 4-5 metri si depaseste in viteza doar fundasii care stau pe loc nu se numeste dribling), iar de sut nu mai vorbesc. In concluzie, frezatul nostru e bun de Otelul II sau Dunarea.
In privinta lui Antunes, e drept, a avut cateva meciuri bunicele, dar dupa ce l-am avut pe Rapa acolo (ca sa nu-i amintim pe Ogararu, Nogo si Semeghin), baiatul nu e sesizabil. Cat despre evolutiile lui Cjoc, mai bine nu deschidem subiectul.
Raman in continuare la parerea ca Raducan isi bate pur si simplu joc de noi. Nu pot sa cred ca nu se gaseau jucatori mai buni decat cei care au fost adusi in ultimii 2 ani, chiar si daca liberi de contract.

Hai c-am pus quote, ca vad ca a simtit si trollul nevoia sa posteze niste smiley-uri pentru a-si mari numarul de postari.

Tim
14th October 2013, 16:53
Pentru oameni atat de simpli, simbolistica este cea mai potrivita.:rolleyes:

Doctor_Satan
14th October 2013, 17:04
N-am mai dormit de amiza din copilarie, dar tu ai reusit sa ma faci sa atipesc de plictiseala.
Ai niste limite atat de joase si de previzibile, incat produci somnolenta.

Tim
14th October 2013, 17:12
:happy

pffv
14th October 2013, 17:48
"Concursul" asta cu cele mai mari "tepe" la transferuri zic sa il continuam un pic mai tarziu . Acum noi am schimbat antrenorul , sa vedem daca cei alintati cu drag "pamant de flori" isi mentin calitatile . Ca avem slava Domnului , mai ceva ca serele ... Arad :groggy: . Si apoi e topic de meci , chit ca o iei razna cu atatea pauze , dupa ce te-ai copt (si o sa ingheti) , tocmai ca sa fie continuitate .



le Iar Tim rade si el unde poate , ca acasa e cam :( sa razi .

delaoltenia
14th October 2013, 20:47
Rog polistii, pardon, acesistii, sa-si vada de tarlaua lor :D

Tim
14th October 2013, 21:05
Pe tarlaua feceului putem?:D

cataa.
14th October 2013, 21:13
egal

delaoltenia
14th October 2013, 21:17
Pe tarlaua feceului putem?:D
barosane, nu incape discutie, inaltimea voastra are voie si la wc ;)

fl0o
14th October 2013, 22:31
Rog polistii, pardon, acesistii, sa-si vada de tarlaua lor :D

Orsoveni, da?

Steel Jar2
15th October 2013, 11:19
Noi cu Badea, voi cu Sunda...doamne in ce hal am ajuns, ambele echipe, in numai 2 ani. :(
In loc de o rivalitate care sa se consume si sa avem meciuri frumoase, cu incarcatura emotionala....suntem praf cu totii.
Noi il vrem pe Badea plecat, dar sa-mi trag palme ce inlocuitori se zvonesc prin presa... Iordanescu Jr, Ilie stan , Gabu Balint.:(

Leo
16th October 2013, 11:10
1 solist.

Doctor_Satan
16th October 2013, 12:26
Asta da pronostic surpriza. :)

megastar
18th October 2013, 11:19
1 solist.

Pe bune? Stii ca se joaca la noi, nu?

fl0o
18th October 2013, 11:29
S-a mai dat pe brazda in ultimul timp. Da' scuze tot nu si-a cerut :rolleyes:

delaoltenia
19th October 2013, 11:41
Otelul Galati: Simaitis - Cojoc, Miselaricu, Sarghi, D.Popescu - Milea, Filip - Marquinhos, Cooper, L.Iorga - Astafei
Antrenor: Ionut Badea

Gaz Metan Medias: Buchta - Frasinescu, Muth, Markovici, Buzean - Todea, Tahar - Al.Muntean, Fl.Dan, Cip.Petre - Robertson
Antrenor: Cristian Dulca


Meci transmis de Digi Sport 1 incepand cu ora 19:00 astazi 19.10.2013

Hingherul
19th October 2013, 19:33
se uita cineva la meci sau sterg threadul? :D

relansat
19th October 2013, 20:28
eu, prin natura meseriei :))

Hingherul
19th October 2013, 20:31
lasa ca tu ai spor de rusine. o caruta de bani ce faci :D

relansat
19th October 2013, 20:34
clar. 10x, vadim :D :D :D

Paul Atreides
19th October 2013, 20:41
Hinghi, Dario mi-a spus ca pot posta aici articole despre politica.

O fac acum:D

Hingherul
19th October 2013, 20:46
sigur ca poti. fa-o :D

Hingherul
19th October 2013, 20:48
o mica chestie. de postat politica poti dar si Leo poate sa sanctioneze :D
eu mai sterg din ele dar cand se aduna prea multe bate la ochi :D

Paul Atreides
19th October 2013, 20:48
nu am înțeles nici acum, după, iată, nouă ani de prezență continuă în viața mea, în care dintre ochii dumnealui să mă uit


super

Paul Atreides
19th October 2013, 20:49
o mica chestie. de postat politica poti dar si Leo poate sa sanctioneze :D
eu mai sterg din ele dar cand se aduna prea multe bate la ochi :D



Ce este leo? O forma de viata ?

Hingherul
19th October 2013, 20:49
uita-te unde vrei atat timp cand nu te uiti in gura usl. acolo e pericolul.
gata cu politica. joaca Otelu` ce dracu :D


relansate, sa dai si tu un semn cand se termina meciul ca sa pun scorul. iti dai seama ca esti singurul care se uita la asa ceva :happy

Paul Atreides
19th October 2013, 20:58
Hinhi, de ce ai atat de putine infractiuni cand te stii cum esti?????

Hingherul
19th October 2013, 20:59
l-am amenintat pe parizian ca il blestem sa i se acreasca vinul daca imi mai da cartonase :D

relansat
19th October 2013, 20:59
ce gol superb markovic :x

Hingherul
19th October 2013, 21:00
aproape ca imi pare rau ca am pierdut asa ceva :))

Doctor_Satan
19th October 2013, 21:12
Mediasul a scos un punct nesperat si noi am pierdut 2 pe o greseala de marcaj.
Pacat de bara lui Enrique, ca la 2-0 nu mai conta golul lui Markovic.

Hingherul
19th October 2013, 21:13
sa vina Tim cu rezumatul :D

Capitanu.Burcea
19th October 2013, 21:15
I-a mozolit hainutele papusii, a siluit-o in fel si chip, dar e bine ca a izbandit.

Tim
19th October 2013, 21:37
un classic B.T.:evil:

Capitanu.Burcea
19th October 2013, 21:38
Esti fumator? :D

Hingherul
19th October 2013, 21:38
deci punct muncit :D

Tim
19th October 2013, 21:41
ce-mi plac mie finalurile astea cu finalizare.:D

Capitanu.Burcea
19th October 2013, 21:44
Da, pacat ca n-ati finalizat voi :sneaky:

Hingherul
19th October 2013, 22:15
au finalizat si ei dar inainte de fluierul de start. precoci sau cum se numesc astia? :D

fl0o
20th October 2013, 06:54
Esti fumator? :DN-auzi ca e veche?:rolleyes:

megastar
20th October 2013, 15:29
Mediasul a scos un punct nesperat si noi am pierdut 2 pe o greseala de marcaj.
Pacat de bara lui Enrique, ca la 2-0 nu mai conta golul lui Markovic.

Cand vom invata sa si marcam, devenim una din echipele puternice ale campionatului. Asa punctam doar la nivel statistic.
I-am cerut demisia lui Badea, dar din alte motive decat cele legate de jocul actual al echipei.

delaoltenia
20th October 2013, 16:39
@mega, nu amintesti nimic de Branet, a dat sau a luat ? ;)

2stupiddogs
20th October 2013, 17:37
Se pare ca un cocalar a mers la meci cu zambetul pe buze si a plecat inlacrimat....
Lasa litza, manele apar zi de zi....toate-s pt voi si fara numar! :happy

krokobaursolzos
20th October 2013, 17:57
Fiuuuu, a fost un meci "codabaios" ?

Ce comision a luat de data asta? :rolleyes:

2stupiddogs
20th October 2013, 18:08
Fiuuuu, a fost un meci "codabaios" ?

Ce comision a luat de data asta? :rolleyes:

Asta doar hadrian "elvis" ienache poate sa ne lamureasca si doar daca publicul era tot cel mai "minunat din tara" in timp ce suduia adversarii.... :D

fl0o
20th October 2013, 19:11
Iar iti etalezi frustrarea?

2stupiddogs
20th October 2013, 23:33
A folosit deja "drogat/fumat", acum a irosit si "frustrarea", ma astept sa inceapa latraturile....:rolleyes:

fl0o
20th October 2013, 23:35
Cu cine vorbesti?

megastar
21st October 2013, 06:48
@mega, nu amintesti nimic de Branet, a dat sau a luat ? ;)

Ce sa mai zici cand un jucator al echipei pe care o sustii sare la bataie sau scuipa? Un cocalar prost care nu va mai prinde in veci poarta ( logic, asa ar trebui).

megastar
21st October 2013, 06:50
un classic B.T.:evil:


In 2 etape trecem peste echipa din Recas, deci asta cu BT nu prea isi are locul.

Doctor_Satan
21st October 2013, 09:16
deci punct muncit :D

Nu, 2 pierdute. ;)


I-am cerut demisia lui Badea, dar din alte motive decat cele legate de jocul actual al echipei.
Aici e o mare problema. Inca nu i se cere plecarea lui Adamescu. Ar trebui luati ca exemplu Craiovenii, care tot meciul ii cer banditului sa plece si fac tot posibilul sa-l determine sa renunte.
Abia dupa ce pleaca lacusta ii putem cere demisia lui Badea daca lucrurile nu merg bine.

krokobaursolzos
21st October 2013, 09:19
Nu, 2 pierdute. ;)


Aici e o mare problema. Inca nu i se cere plecarea lui Adamescu. Ar trebui luati ca exemplu Craiovenii, care tot meciul ii cer banditului sa plece si fac tot posibilul sa-l determine sa renunte.
Abia dupa ce pleaca lacusta ii putem cere demisia lui Badea daca lucrurile nu merg bine.

La doua puncte, comisionul e mai mare.

megastar
21st October 2013, 10:05
Aici e o mare problema. Inca nu i se cere plecarea lui Adamescu. Ar trebui luati ca exemplu Craiovenii, care tot meciul ii cer banditului sa plece si fac tot posibilul sa-l determine sa renunte.
Abia dupa ce pleaca lacusta ii putem cere demisia lui Badea daca lucrurile nu merg bine.

Ba ii cerem in fiecare secunda lui Adamescu sa plece. Asta e de la meciul cu Medias si pentru care aproape am fost evacuati.
http://dunareabatrana.ro/images/adamescu_tepar.jpg
Si asta e de la partida cu Andorra.
http://www.viata-libera.ro/media/k2/items/cache/44c2a4124e3c9b74f2b97d427b6279da_L.jpg

Cat despre Badea, putea Otelul sa castige si cu 10-0 tot i-as fi cerut demisia. Motivul aici: http://www.viata-libera.ro/sport/47372-galati-viata-libera-cotidian-dezvaluri-din-cariera-de-jucator-a-antrenorului-otelului-badea-considerat-vinovat-pentru-retrogradarea-din-2003

Doctor_Satan
21st October 2013, 10:07
La doua puncte, comisionul e mai mare.
Comisionul platit de cine? De tim cand ii va veni nota de plata pentru toate blestemele? :)

Tim
21st October 2013, 10:33
Este ca te gandesti la mine?:evil:


:happy

Tim
21st October 2013, 10:38
http://www.viata-libera.ro/media/k2/items/cache/44c2a4124e3c9b74f2b97d427b6279da_L.jpg

]Satano, uite aici , asta blestem sa ajungeti sa inghititi atata umilinta la 2 ani dupa marele furt.


Si trebuie sa mai inghititi pana realizati ca marius stan e in spatele tuturor relelor.:ok:

Doctor_Satan
21st October 2013, 10:44
Este ca te gandesti la mine?:evil:
:happy
Cum iti ziceam si pe alt thread: devii la fel de celebru (si din aceleasi motive) ca Fernando de la Caransebes, Ojica si baba posedata de la OTV. ;)


Satano, uite aici , asta blestem sa ajungeti sa inghititi atata umilinta la 2 ani dupa marele furt.


Si trebuie sa mai inghititi pana realizati ca marius stan e in spatele tuturor relelor.:ok:
Macar noi recunoastem cine e cel care ne sapa. ;)


Ba ii cerem in fiecare secunda lui Adamescu sa plece. Asta e de la meciul cu Medias si pentru care aproape am fost evacuati.
http://dunareabatrana.ro/images/adamescu_tepar.jpg
Si asta e de la partida cu Andorra.
http://www.viata-libera.ro/media/k2/items/cache/44c2a4124e3c9b74f2b97d427b6279da_L.jpg

Cat despre Badea, putea Otelul sa castige si cu 10-0 tot i-as fi cerut demisia. Motivul aici: http://www.viata-libera.ro/sport/47372-galati-viata-libera-cotidian-dezvaluri-din-cariera-de-jucator-a-antrenorului-otelului-badea-considerat-vinovat-pentru-retrogradarea-din-2003
Din pacate, dor Sudul protesteaza impotriva lui Adamescu. Ar trebui un banner cat cel cu Sidexplozia.
In ceea ce-l priveste pe Badea, eu momenta il consider de nivel acceptabil ca antrenor. Munceste cu ce are.
Ce a facut el pe vremuri inca nu stiu, dar voi citi articolul.

fl0o
21st October 2013, 13:22
Din pacate, dor Sudul protesteaza impotriva lui Adamescu. Ar trebui un banner cat cel cu Sidexplozia.Poate ai dreptate, dar si un banner spune cam la fel de multe ca si o injuratura scandata. Nu cred ca se sperie ala asa usor...

Doctor_Satan
21st October 2013, 14:02
Ar trebui sa vada ca toata galeria este unita impotriva lui, nu doar o brigada.
Oricum, Respect, Peluza SUD!

Steel Jar2
21st October 2013, 16:04
Suntem ca si desfiintati...nu cred ca mai prindem returul.
Sa ne bucuram de Otelul atat cat il mai avem...nu conteaza ca pierdem si nimic din toate astea.
Ps: Eu nu o sa sustin niciodata si pt nimic in lume o alta echipa...cu Otelul pana la moartea mea sau a echipei.:(
Sa isi bage primaria in fund Dunarea sau orice clona gen Recas...pt mine nu exista astea.:rosu:
Otelul Galati in liga a 5 si eu sunt fericit...in orice liga, numai sa nu dispara Otelul meu.

Tim
22nd October 2013, 13:23
Suntem ca si desfiintati...nu cred ca mai prindem returul.
Sa ne bucuram de Otelul atat cat il mai avem...nu conteaza ca pierdem si nimic din toate astea.
Ps: Eu nu o sa sustin niciodata si pt nimic in lume o alta echipa...cu Otelul pana la moartea mea sau a echipei.:(
Sa isi bage primaria in fund Dunarea sau orice clona gen Recas...pt mine nu exista astea.:rosu:
Otelul Galati in liga a 5 si eu sunt fericit...in orice liga, numai sa nu dispara Otelul meu.:D



Acum baga si niste gifuri./hello

fl0o
22nd October 2013, 15:53
Ti-as baga eu da' ma pandeste permanentul :(

Tim
22nd October 2013, 15:58
Am observat ca ti temi di osanda ca un iepure.:D

fl0o
22nd October 2013, 16:03
Am observat ca ti temi di osanda ca un iepure.:DCe zici acolo?! :confused:
Vezi ca ma confunzi cu vasluinenii si nu-mi place deloc