PDA

View Full Version : Saisprezecimi: Rapid - Ceahlaul 3-1



Leo
16th September 2013, 20:37
O singura mansa.
Joi, 26.09.2013, ora 18.00 - Stadionul Giulești - Sport.ro.

tifosi
16th September 2013, 22:23
FORZA RAPID. Batem!

Leo
16th September 2013, 23:46
Asa sa fie.

Darius
17th September 2013, 00:24
Eu sper sa bata Ceahlaul, imi place cum arata nemtenii sub comanda lui Miriuta. Sigur, nu-mi iese nimic din asta, dar... just sayin'.:D

Hingherul
17th September 2013, 00:32
dupa FRF si LPF, e randul Ceahlaului sa elimine rapidu` :D

Shinnok
17th September 2013, 08:43
1-1 => penalty-uri

Hingherul
17th September 2013, 15:39
rapid Bucuresti,
faraonii din giulesti :D

Duba
17th September 2013, 16:04
Eu sper sa bata Ceahlaul, imi place cum arata nemtenii sub comanda lui Miriuta. Sigur, nu-mi iese nimic din asta, dar... just sayin'.:D


Eu nu sper, sunt sigur! Diferenta de valoare este U-RI-A-SA!

Hingherul
17th September 2013, 16:10
bine, Ceahlaul e si echipa de liga 1. spre deosebire de lesinatii astia de foame...
cica au ca prima de victorie... o ladita cu rosii :D

Freek
17th September 2013, 18:32
Rosii montane?

delaoltenia
17th September 2013, 18:38
tot romanul tine cu Ceahlaul, eu spun ca se va califica Rapituletul

sun
17th September 2013, 20:11
e mai bine ca Rapid nu a cazut cu o echipa foarte mare ( gen Steaua, Astra, Petrolul, Dinamo chiar ). Ar fi facut de kkt meciul, probabil ar fi jucat complet antisportiv si ar fi facut din Giulesti un WC public din nou.

cu Ceahlaul nu au ce comenta. O sa dea **** numa la Ligi si la comisii ( ceea ce in sine nu e neaparat rau ).
iar pe teren castiga Ceahlaul cu 3-0.

Leo
26th September 2013, 17:47
Echipele de start:

Rapid: Drăghia - Voicu, Iacob, Tînc, V. Nicolae - Lung, Doman - Cl. Herea, Ioniță II, Ciolacu - Martin
Rezerve: Mișa, Negru, Rhema Obed, Selagea, Lukanovici, Fl. Lazea, C. Gheorghe

Antrenor: Viorel Moldovan

Ceahlăul: Jicha - Țepeș, Marc, Ichim, Rusu - E. Dică, Hassani - M. Constantinescu, Chitoșcă, C. Ștefănescu - Velici
Rezerve: Jovici, Achim, Tabacariu, Onciu, Dumitraș, Ad. Gheorghiu, Popadiuc

Antrenor: Vasile Miriuță



Arbitru: C. Popa. Asistenți: G. Stroe și G. Neacșu. Rezervă: R. Avram. Observator: R. Chihaia

Leo
26th September 2013, 18:27
Hopa
2-0
Martin si Ciolacu

Hingherul
26th September 2013, 18:32
s-au bagat rosii proaspete. ne vede ca baietii pleznesc de energie :D

Leo
26th September 2013, 18:33
Frumoasa galeria Rapidului.

Hingherul
26th September 2013, 18:36
gooool baaaaa. na ca fac bani pe carca amaratilor de zici ca sunt si eu un pui de Cristescu :D

rosii pentru toata lumea! :))

Leo
26th September 2013, 18:36
3-0
Doman
Ceahlaul KO.

Leul Oltean
26th September 2013, 19:11
Hopaaa ... au cam disparut glumetii de pe aici. Ma rog, asa zic ei, ca sunt glumeti.

TaciAcolo
26th September 2013, 19:26
ce faza de kkt:)) arbitru a ridicat mainile ca e offsaid :))

Leo
26th September 2013, 19:27
3-1

Ionita inscrie, jucatorii se bucura, golul este anulat, Ceahlaul pleaca in atac si inscrie in poarta goala.

TaciAcolo
26th September 2013, 19:28
comentatorii sunt cel putin retardati........:)) cum plm sa nu vezi semnalizarea arbitrului

TaciAcolo
26th September 2013, 19:36
"Ireal", "un joc incantator" ghici cine zice asta:drak:
uluitor .. am uitat lista ramane deschisa

Leo
26th September 2013, 19:42
Herea vede cartonasul rosu, Voicu scapa fara.

Hingherul
26th September 2013, 19:47
nu am urmarit meciul dar am inteles ca iar au aruncat maimutele cu mizerii in banca adversa. astia trebuie desfiintati ca nu se mai fac bine, indiferent de liga in care joaca :rosu:

Leo
26th September 2013, 19:54
Rapid se califica in optimi.

Leul Oltean
26th September 2013, 19:55
Nu poti sa desfiintezi un club pentru cativa idioti. Sunt suficiente cateva pedepse exemplare.

Freek
26th September 2013, 19:56
@Hingheru
Hainumaispune :rolleyes:

Am dat drumu la tv cu putin timp inainte sa marcam golul 4 anulat pe motiv de ofsaid. Ce sa mai zic, golul primit, de cascadorii rasului :D.
Referitor la aceeasi destepti de la tribina "0" care se dau in stamba cu fiecare ocazie. N-avem batengarzi? nu exista politie? sa-i ia in plm de maneca si sa-i ia nitel la ****ne ca vad ca nu se potolesc :groggy:

A si inca o observatie. Foarte agresivi pustii nostri. :rosu:

Hingherul
26th September 2013, 19:58
A si inca o observatie. Foarte agresivi pustii nostri. :rosu:

ce face rosia pe stomacul gol.... ii inraieste :))

delaoltenia
26th September 2013, 20:00
a fost blat??!!

hai barsana ! :D

Freek
26th September 2013, 20:00
ce face rosia pe stomacul gol.... ii inraieste :))


Ai facut o obsesie pentru rosii. Se vede ca esti impotriva proiectului de la Rosia Montana. ONG-istule:D

Hingherul
26th September 2013, 20:01
a fost blat??!!

hai barsana ! :D

astia nu au bani de un covrig si crezi ca dau banii pe prostii? au alergat si castigat de frica. precum negrii aia din lumea a treia la atletism.
e singura lor sansa sa iasa din foame :D

Leul Oltean
26th September 2013, 20:02
ce face rosia pe stomacul gol.... ii inraieste :)) ...ori simteau ca le scapa rosia printre degete. :D

Una peste alta, Rapidul mi s-a parut mai buna decat (cel putin) 10 echipe din liga I.

delaoltenia
26th September 2013, 20:03
astia nu au bani de un covrig si crezi ca dau banii pe prostii? au alergat si castigat de frica. precum negrii aia din lumea a treia la atletism.
e singura lor sansa sa iasa din foame :D


de barsana, nimic de zis? :D

Hingherul
26th September 2013, 20:03
daca maimutele alea din tribune tot vor sa iasa in evidenta cu ceva, de ce nu imbina utilul cu placutul si nu arcunca.... cu mancare?
o chifla, o gogosica ceva, conteaza foarte mult pentru moralul jucatorilor :D

Hingherul
26th September 2013, 20:04
de barsana, nimic de zis? :D

ii belim cum belea Becali al batran oile in zi de targ in preajma pastelui :D

Leul Oltean
26th September 2013, 20:06
de barsana, nimic de zis? :DNnu stiu ce sa pun : peste 11 cornere sau peste 5 goluri ?

Hingherul
26th September 2013, 20:07
eu pariez din prima ca da Steaua primul gol

delaoltenia
26th September 2013, 20:07
am priceput, astia venira ca mielu la taiere
sanse 50-50 :D

Hingherul
26th September 2013, 20:09
mielu` mai are sanse de scapare daca te musca ma-sa oaia dar astia canci. fara mila, le punem lana-n bat :D

delaoltenia
26th September 2013, 20:11
ar trebui felicitati si cunoscatorii, si o mica atentie
bomboane, bere, carne de miel si niscai hartie igienica :D

Hingherul
26th September 2013, 20:12
free tifosu! :D

delaoltenia
26th September 2013, 20:12
free tifosu! :D

a fost la meci, il vad pitit pe forum :D

Leul Oltean
26th September 2013, 20:24
A si inca o observatie. Foarte agresivi pustii nostri. :rosu:Daca nu erau agresivi, luau bataie. ;)

btw, Voicu ala, pustiul capitan, cati ani are ? 17 sau 18 ? Daca as fi in locul lui Moldovan, l-as tine pe tusa la meciul urmator.

phife
26th September 2013, 20:25
bine rapidu.
ne vedem in finala :happy

Freek
26th September 2013, 20:30
@Leul_Oltean
Sigur de tot luau bataie daca nu dadeau niste coate in bot la adversari. Voicu? nici 17 nici 18.
Are 19 :rolleyes:. Asta daca tot estem sarcastici.

Chiar daca nu e pusti poate ai observat intrarea lui Doman din ultimele minute. Ochii la adversar cot in barbie.

Leul Oltean
26th September 2013, 20:39
Eu m-am referit la agresivitate in ambele sensuri. In primele 60 min, in sensul bun, nu i-au lasat sa respire pe nemteni. Apoi ... in sensul rau, in unele situatii du pa min 60. Exemplul negativ l-a dat capitanul, care trebuia eliminat. :)

Freek
26th September 2013, 20:41
Clar. La ce tanar e, a fost suficient de siret incat sa-l arda pe nemtean fara sa observe arbitrul :D.

Johnny D
27th September 2013, 09:20
Asa sa fie.
Asa a fost!:)

Eu nu sper, sunt sigur! Diferenta de valoare este U-RI-A-SA!
Duba, faci un serviciu comunitatii si te lasi de comentat fenomenul sportiv numit fotbal!?
Dupa cat pe ce 4-0, intr-adevar diferenta de valoare a fost uriasa, doar ca ai "nimerit"-o pe dos!:))

e mai bine ca Rapid nu a cazut cu o echipa foarte mare ( gen Steaua, Astra, Petrolul, Dinamo chiar ). Ar fi facut de kkt meciul, probabil ar fi jucat complet antisportiv si ar fi facut din Giulesti un WC public din nou.

cu Ceahlaul nu au ce comenta. O sa dea **** numa la Ligi si la comisii ( ceea ce in sine nu e neaparat rau ).
iar pe teren castiga Ceahlaul cu 3-0.
Acest post este un WC public, unul in care toate defecatiile mitale posibile se pot regasi cu usurinta!;)

Johnny D
27th September 2013, 09:32
Una peste alta, Rapidul mi s-a parut mai buna decat (cel putin) 10 echipe din liga I.
Pai am terminat pe 8 anul trecut si-am castigat si acel baraj inutil! De drept sportiv de 2 ori am fost in Liga 1!;)
Totusi, cu alti jucatori, cel putin pe primul drept, bine insa ca nu ne-ai vazut cum "am performat" in Liga 2 pana acu!:D
Nu e Moldovan cel mai bun tactician din istoria antrenoratului dar a stiut sa le explice jucatorilor ce stie el mai bine: sa-si foloseasca simtul ofensiv si imaginatia, si cum sa gandeasca ultima executie in fata portii, lucru care a lipsit cu desavarsire in primele 3 etape de liga secunda! Bravo Viorele, tot asa!:ok:

Duba
27th September 2013, 09:32
Dupa cat pe ce 4-0, intr-adevar diferenta de valoare a fost uriasa, doar ca ai "nimerit"-o pe dos!:))

In general, le nimeresc (vezi ultima etapa a ligii I). Nu stiu ce s-a intamplat cu cei de la Ceahlaul. Daca jucau cu Steaua la modul cum au facut-o ieri, sarea toata mass-media, dar si prostimea microbistilor, sa spuna ca a fost blat. N-am vazut meciul si nu pot sa ma exprim in acest sens. Totusi, mi se pare bizar ca amaratii de la rapid, dupa ce n-au putut trece de Buzau si Berceni, s-au calificat atat de clar, eliminand o echipa mult superioara celor doua.

Johnny D
27th September 2013, 09:34
E vorba de o sinusoidala de forma, au fost foarte slabi cu Astra, un sut pe poarta, se vedea clar ca-s pe panta descendenta, sinusoidala cand curba cade sub 0, cea negativa. Apropo de meciu cu Steaua, n-a fost blat, au fost arbitrii si tot voi ati iesit pe "pozitiv"!;)

Cu una din alea Buzau sau Berceni, nu mai stiu care, al 2-lea meci din Liga 2 era, am avut vreo 5-6 faze singur cu portaru, i-am dominat cam cum i-ati dominat voi pe astia de liga a 5-a dar... parasute totale in atac, Ciolacu ala numa lufturi a dat, Doman iar doar in portar si peste poarta 1 vs 1, Moldovan cumva i-a asezat pe traseul corect in ceea ce priveste mentalul si modul de finalizare a fazelor, lucru evidentiat in meciul de cupa.

Duba
27th September 2013, 09:37
Pai am terminat pe 8 anul trecut si-am castigat si acel baraj inutil! De drept sportiv de 2 ori am fost in Liga 1!;)
Totusi, cu alti jucatori, cel putin pe primul drept, bine insa ca nu ne-ai vazut cum "am performat" in Liga 2 pana acu!:D
Nu e Moldovan cel mai bun tactician din istoria antrenoratului dar a stiut sa le explice jucatorilor ce stie el mai bine: sa-si foloseasca simtul ofensiv si imaginatia, si cum sa gandeasca ultima executie in fata portii, lucru care a lipsit cu desavarsire in primele 3 etape de liga secunda! Bravo Viorele, tot asa!:ok:

Nu ma, ati FURAT ca sa terminati pe 8! A spus-o TAS-ul! Daca nu respectati regulamentul, adica nu bagati mana in buzunarul altora, cu siguranta acum jucati in proma liga.

P.S.
Ce ne poti spune de tigania ghiulesteana? Am vazut cu toti ca nu numai cu Steaua, jegurile din Ghiulesti arunca cu brichete, scuipa, injura ca la usa cortului etc. Si asta dupa o decizie corecta a arbitrilor. Mi-e sila!

Johnny D
27th September 2013, 09:40
Hai las-o-n piz*a ma-sii, ala a fost un jeg pe fata, daca pana si comentatorii au fost fentati, Ciolacu nu ajunsese la minge si ei au crezut c-a fost gol valabil. Si chiar cu toata naivitatea lor, doar un gunoi implacabil de retardat poate da drumu la joc cand naivii se bucura c-au dat gol.
Eu sunt un om foarte rational in genere, dar daca eram pe stadion aruncam cu cutzite-n arbitru nu cu petarde si alte cele. O magarie imbecila a facut, asa ceva nu se face! Cand e vorba de Rapid, ne pierdem mintile daca vedem gunoaie care-si bat joc, cu regulamentul lor in mana cu tot. Nu exista altfel!;)


C-au aruncat in banca adversa, asta intr-adevar e o prostie pe care n-o inteleg, aia n-aveau vreo vina.
Probabil au aruncat unde-au putut, arbitrul era la prea mare distanta sa fie ajuns.

Duba
27th September 2013, 09:43
E vorba de o sinusoidala de forma, au fost foarte slabi cu Astra, un sut pe poarta, se vedea clar ca-s pe panta descendenta, sinusoidala cand curba cade sub 0, cea negativa. Apropo de meciu cu Steaua, n-a fost blat, au fost arbitrii si tot voi ati iesit pe "pozitiv"!;)

Apropo de arbitrii. Ce ne poti spune de Coltescu la meciul cu voi, la acel 1-1, pe care voi l-ati sarbatorit de parca ati castigat Cupa Campionilor Europeni?:D Este ca a facut bine ca nu l-a eliminat pe E. Dica si ca n-a acordat penalty la tinera in careu clarisima la Rusescu?:D

Johnny D
27th September 2013, 09:47
Nu ma, ati FURAT ca sa terminati pe 8! A spus-o TAS-ul! Daca nu respectati regulamentul, adica nu bagati mana in buzunarul altora, cu siguranta acum jucati in proma liga.

Tu habar n-ai bai!:)) Te iei dupa o decizie fara sa-i stii defapt circumstantele!
Noi am furat intr-un singur sens: PE JUCATORII PROPRII, atat! Dar ei au acceptat sa nu li se dea salarii cu lunile, naivitatea specifica in cinstea Rapidului, pentru Rapid joci si flamand si-au sperat ca astia se vor tine de promisiuni! ATAT, n-am furat pe niciun alt club!
Am facut intocmai ce-a facut U Cluj care a ramas in Liga 1, intre ei si noi exista doar o diferenta: ei dupa ce-au declarat insolventa, si-au platit jucatorii la zi pe cand Copos a continuat sa-si bata joc de ei, asta e singurul motiv pentru care am retrogradat, n-am stiut sa ne facem datoria fata de jucatorii proprii, defapt Copos n-a stiut, nici dupa declararea insolventei si deja s-a ajuns intr-un punct in care nu era scapare, noua conducere a venit prea tarziu, nu mai avea cum sa solutioneze planul de reorgnizare si tot ce tine de respectarea termenilor insolventei.
Sunt multi din astia ca tine care nu inteleg o decizie, doar o iau ca atare si spurca lucuri importante din simplu fapt ca le convine.
Ratiunea si-o folosesc iarasi doar cand le convine, atata cata au, in acest caz evident n-ai avea motiv s-o folosesti, doar sa spurci la rand! Lasa-te mai bine de comentat fenomenul sportiv cum ti-am mai scris mai sus daca nu vrei sau nu poti sa gandesti mereu, nu doar cand te favorizeaza momentul!;)

Roddicted
27th September 2013, 09:50
Mitrita cica tocmai si-a luat botezul pe ghiulesti.Ce mai e de zis decat...tiganii :ok:

Calandrinon
27th September 2013, 09:52
Multumim Rapid, i-ai facut pe suporterii mizerabilei sa sufere, sa plesneasca de ciuda ca v-ati calificat

Multumim, Rapid !!!

Johnny D
27th September 2013, 09:54
Apropo de arbitrii. Ce ne poti spune de Coltescu la meciul cu voi, la acel 1-1, pe care voi l-ati sarbatorit de parca ati castigat Cupa Campionilor Europeni?:D Este ca a facut bine ca nu l-a eliminat pe E. Dica si ca n-a acordat penalty la tinera in careu clarisima la Rusescu?:D

Sincer nu mai tin minte, nici nu stiu la ce meci te referi, dar in ceea ce ma priveste pe mine, sunt onest si-ti spun ceea ce cred: foarte foarte mult trebuie sa fiti voi furati de-acu inainte, incluzand si acest furt daca e cazu, ca sa se reechilibreze balanta. NICIODATA n-o sa fie vreun moment, NICIODATA cand n-o sa ma bucur ca Steaua a fost furata(desi cam rar, mult prea rar:rolleyes:), mai putin decat ma bucur ca Steaua pierde. Daca Steaua pierde e o bucurie, dar daca e furata bucuria e tripla, cel putin!;)
O poama foarte rara de care am ocazia sa ma bucur! CFR ce dracu faci, te-ai lasat pe tanjeala... mama ta de Pazkany, ai lasat fotbalu in plan secund de-un an si ceva! Steaua iar face ce vrea!:rolleyes:

Nu ma intelege gresit, Steaua de 5 ani de zile ce obtine, obtine pe teren, dar scarba si infectia de dinainte de acesti ani nu pot fi spalate nici cu 15 ani de furturi in continuu ale CFR-ului... poate cu 20, sper sa revina Paskany dar am slabe sperante ca mai are motivatia necesara!:P

Duba
27th September 2013, 09:55
Tu habar n-ai bai!:)) Te iei dupa o decizie fara sa-i stii defapt circumstantele!
Noi am furat intr-un singur sens: PE JUCATORII PROPRII, atat! Dar ei au acceptat sa nu li se dea salarii cu lunile, naivitatea specifica in cinstea Rapidului, pentru Rapid joci si flamand si-au sperat ca astia se vor tine de promisiuni! ATAT, n-am furat pe niciun alt club!
Am facut intocmai ce-a facut U Cluj care a ramas in Liga 1, intre ei si noi exista doar o diferenta: ei dupa ce-au declarat insolventa, si-au platit jucatorii la zi pe cand Copos a continuat sa-si bata joc de ei, asta e singurul motiv pentru care am retrogradat, n-am stiut sa ne facem datoria fata de jucatorii proprii, defapt Copos n-a stiut, nici dupa declararea insolventei si deja s-a ajuns intr-un punct in care nu era scapare, noua conducere a venit prea tarziu, nu mai avea cum sa solutioneze planul de reorgnizare si tot ce tine de respectarea termenilor insolventei.
Sunt multi din astia ca tine care nu inteleg o decizie, doar o iau ca atare si spurca lucuri importante din simplu fapt ca le convine.
Ratiunea si-o folosesc iarasi doar cand le convine, atata cata au, in acest caz evident n-ai avea motiv s-o folosesti, doar sa spurci la rand! Lasa-te mai bine de comentat fenomenul sportiv cum ti-am mai scris mai sus daca nu vrei sau nu poti sa gandesti mereu, nu doar cand te favorizeaza momentul!;)

Nu ma, voi ati futat de la toti. Si de la jucatorii proprii, si de la societatile care v-au facut servicii si la care sunteti datori, si de la stat, unde n-ati platit impozitele, de la toti. Mai mult, acum ati furat 200.000 din drepturile de televizare, bani care s-au dus la jucatorii neplatiti, la antrenori si mai stiu eu unde. Dragomir chiar a declarat ca nu mai spera sa recupereze prea curand banii. Asta-i adevarul, oricat ati vrea voi sa-l cosmetizati!

Johnny D
27th September 2013, 10:08
Nu confunda Rapidul cu Copos, ce vina are Rapidul ca nu-si plateste Copos cheltuielile la stadion si la chirii?
Asta nu are nimic de-a face cu fenomenul sportiv, acele litigii asa cum ti-am zis i-au ramas lui Copos care s-a angajat ca plateste toate datoriile ce au ca sursa o data anterioara celei de 7 Decembrie. Acele datorii incepand dela contractul de vanzare a Rapidului sunt echivalate cu Copos, nu Rapid si legal, cum a fost moralmente inainte de vanzare.
Cat despre banii de televizare, trebuiam sa fim platiti pentru audienta pe care o are Rapidul pe 2 etape cat s-a jucat, audienta aia se transforma in bani pentru televiziuni, ea trebuie platita prestatorului de servicii respectiv Rapid si celelalte 2 cluburi dar in proportie mult inferioara Rapidului. Nu intamplator am primit oferta de 110 mii euro pt meciurile de pe teren propriu a caror drepturi ne apartin, si fomistul de Zamfir a pus botu doar la 60 de mii de euro dar sa-i plateasca pe loc, tvr-ul voind sa dea 110 mii dar in transe.
Acuma nu ma mai apuc sa-ti zic ce daune morale ne-au facut FRT-ul obligata de LPF care la randul ei a fost obligata de televiziuni sa ne lase in liga 1, obligatie ce s-a transformat in acea aberatie legislativa numita baraj, desi moralmente sincer nu cred ca Chiajna merita mai mult ca noi sa ramana, iar pe langa daunele alea morale au fost o gramada de daune financiare: contract cu sponsor de 2 mil euro anulat, contracte cu jucatori de liga 1 ce au trebuit desfacute si bucuria in sine de dupa vestiar, jucatori, patron, suporteri, tot, numa daunele morale sunt mai mult de 200 de mii de euro, eu nu i-as da un sfantz inapoi lu Dragomir. Ce sa mai povestim.... dar ti-am mai zis ca trebuie sa si gandesti un pic inainte sa comentezi, daca ai disponibilitatea necesara!;)

Duba
27th September 2013, 10:08
Sincer nu mai tin minte, nici nu stiu la ce meci te referi, dar in ceea ce ma priveste pe mine, sunt onest si-ti spun ceea ce cred: foarte foarte mult trebuie sa fiti voi furati de-acu inainte, incluzand si acest furt daca e cazu, ca sa se reechilibreze balanta. NICIODATA n-o sa fie vreun moment, NICIODATA cand n-o sa ma bucur ca Steaua a fost furata(desi cam rar, mult prea rar:rolleyes:), mai putin decat ma bucur ca Steaua pierde. Daca Steaua pierde e o bucurie, dar daca e furata bucuria e tripla, cel putin!;)
O poama foarte rara de care am ocazia sa ma bucur! CFR ce dracu faci, te-ai lasat pe tanjeala... mama ta de Pazkany, ai lasat fotbalu in plan secund de-un an si ceva! Steaua iar face ce vrea!:rolleyes:

Nu ma intelege gresit, Steaua de 5 ani de zile ce obtine, obtine pe teren, dar scarba si infectia de dinainte de acesti ani nu pot fi spalate nici cu 15 ani de furturi in continuu ale CFR-ului... poate cu 20, sper sa revina Paskany dar am slabe sperante ca mai are motivatia necesara!:P

Bai, 11 ani de "B", retine si baga la capatana! Steaua n-a furat NICIODATA! Daca era avantajata de arbitrii, cum iti place tie si altor frustrato-complexati de la rapid si nu numai sa credeti, atunci n-ar mai fi realizat performantele URIASE pentru fotbalul romanesc in EUROPA. Acolo se vede valoarea. Cand te califici de 7 ori in Liga Campionilor, cand joci 10 ani consecutiv in grupele Ligii sau ale Europa League, cand elimini echipe bune si foarte bune asa cum sunt Valencia, Galata, Standard, Ajax, West Ham, Bastia, Fenerbahce etc. etc etc., cand realizezi in ultimii 10 ani peste 100 de puncte in intalnirile europene, aproape la fel de mult ca toate echipele romanesti in acelasi interval de timp. Asta este STEAUA! Voi si celelalte echipe romanesti sunt la ANI LUMINA de rezultatele si performantele Stelei. Daca mai amintesc si urisele performante realizate inainte de '89, cand probabil, nici nu erai in proiect, cu siguranta te imbolnavesti!:D

SwedishMafia
27th September 2013, 10:11
diferenta intre MOROSENI
http://www.sport.ro/liga-1/moment-fa-bu-los-la-meciul-stelei-ce-s-a-intamplat-in-tribune-depaseste-orice-imaginatie-toti-jucatorii.html
si tigani
http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/foto-incidente-in-giulesti-provocate-de-fanii-rapidului-miriuta-bombardat-de-suporteri-409524.html
MANDRU CA-S MOROSAN!:cool:

Johnny D
27th September 2013, 10:13
Bai, 11 ani de "B", retine si baga la capatana! Steaua n-a furat NICIODATA! Daca era avantajata de arbitrii, cum iti place tie si altor frustrato-complexati de la rapid si nu numai sa credeti, atunci n-ar mai fi realizat performantele URIASE pentru fotbalul romanesc in EUROPA. Acolo se vede valoarea.
Daca n-a furat, atunci de ce Lovin vine la 5 ani de la furtu cu bricheta si zice ca bucuria lor de tarfe slabe de-atunci a fost o gresala!?:rolleyes:
De ce am intalnit o cunostinta care a zis ca nu mai tine cu Steaua dupa o asemenea desfasurare de feminitate din aia de mahala!?:rolleyes:
De ce a luat Steaua o cupa lu Dinamo tot la comisii dupa ce Dinamo a castigat-o pe teren... de ce, de ce, de ce...!?

E nr 1 in Europa!!?!!:o: Felicitari, asta nu-nseamna ca trebuie sa joci fotbal adevarat doar in Europa, si in campionat sa vii sa-ti faci antrenamentele relaxate, stiind sigur ca poti sa te prezinti ca o echipa care defecheaza la propriu pe contrapartile romane din campionat doar pentru ca are suporterii cei mai multi si joaca foarte bine in Europa, o echipa care nu joaca nimic asa cum a fost in vremea lui Olaroiu in care a prestat in campionat un fotbal total infect, doar echipele adverse jucau in careul Stelei, in frunte cu Craiova si Urziceni, ca mai apoi sa le fure cu arbitrii ca sa-ncerce sa ia titluri ce dupa joc si prestatie de orice fel din competitiile interne, niciodata nu le-ar fi meritat!?:rolleyes: Felicitari CFR-ului in perioada aia, care desi era furata in meciurile directe cu Steaua, reusea sa recupereze terenul furtisagului neopintit foarte bine in restul meciurilor!:ok: Va mai aparea oare cineva la fel de puternic vreodata!? Greu de crezut...

Calandrinon
27th September 2013, 10:18
Reteta e simpla: furi in campionat si apoi te lauzi ca ai 7 participari in liga

Duba
27th September 2013, 10:20
Nu confunda Rapidul cu Copos, ce vina are Rapidul ca nu-si plateste Copos cheltuielile la stadion si la chirii?

Bai baiatule, tu esti sanatos la cap????!!!! Auzi la el "Nu confunda Rapidul cu Copos, ce vina are Rapidul ca nu-si plateste Copos cheltuielile la stadion si la chirii?"

Sa inteleg ca pt. tine rapidul e ceva abstract, ceva care n-a avut si n-are de-a face cu Copos. Bai, minte-ngusta, baga bine la capatana, Copos a mentinut rapidul pe linia de plutire, chiar la un nivel pe care nu l-a mai atins NICIODATA in tota istoria lui. datorita lui v-ati bucurat cand echipa a castigat. Datorita lui ati ajuns sa va bateti la campionat si sa nu mai suferiti an de an la retrogradare. Deja au aparut rapidisti care realizeaza ca fara Copos va este foarte greu. Ca fara el s-ar putea sa nu mai pupati Europa zeci de ani.

Johnny D
27th September 2013, 10:20
Reteta e simpla: furi in campionat si apoi te lauzi ca ai 7 participari in liga
Asa e, dar astora nu le place sa vada ambele parti ale monedei. Eu inteleg ca ei isi aduc aminte doar performantele Stelei, dar nu pot sa ne oblige si pe noi sa nu vedem si partea de rahat atasata acestor performante, care e negricioasa rau de tot.

Roddicted
27th September 2013, 10:21
Sa joci fotbal si sa te califici in grupele competitiilor europene, nu sa astepti pomana si sa mergi direct in grupe pe munca altuia.La batranete mintea nu te mai ajuta

Duba
27th September 2013, 10:23
Reteta e simpla: furi in campionat si apoi te lauzi ca ai 7 participari in liga

Cum ma, asa cum i-ati furat voi pe Petrolul??????:D
Bai caine batran, tu ai mintea prea obosita sa intelegi ca atunci cand furi in campionat nu realizezi ABSOLUT NIMIC IN EUROPA. Asa cum s-a intamplat cu voi. Ati furat si v-ati facut an de an de kakat cu echipe de doi bani, gen Knatsfynufelag, Jaro (Finlanda) in Intertoto etc.

Johnny D
27th September 2013, 10:27
Sa joci fotbal si sa te califici in grupele competitiilor europene, nu sa astepti pomana si sa mergi direct in grupe pe munca altuia.La batranete mintea nu te mai ajuta
CFR a jucat mult mai bine ca Steaua in acel sezon in care a luat campionatul doar ca a trebuit sa fure considerabil sa-l obtina. Steaua insa a furat mult mai mult in acel sezon, inclusiv cu CFR in meci direct, 2 penalty-uri nedate ardelenilor, vad ca pe tine memoria nu te ajuta nici la tinerete!:))


Sa inteleg ca pt. tine rapidul e ceva abstract, ceva care n-a avut si n-are de-a face cu Copos. Bai, minte-ngusta, baga bine la capatana, Copos a mentinut rapidul pe linia de plutire, chiar la un nivel pe care nu l-a mai atins NICIODATA in tota istoria lui. datorita lui v-ati bucurat cand echipa a castigat. Datorita lui ati ajuns sa va bateti la campionat si sa nu mai suferiti an de an la retrogradare. Deja au aparut rapidisti care realizeaza ca fara Copos va este foarte greu. Ca fara el s-ar putea sa nu mai pupati Europa zeci de ani.
Mai omule, Rapidul se confunda cu Copos intr-o anumita masura asa cum se confunda Becali cu Steaua DOAR PE CALE SPORTIVA!
Auzi ceva incredibil: cheltuielile sunt datoria lui, nu exista patron sa nu-si plateasca cheltuielile la stat decat cei ai Rapidului si Nationalului, patroni care si-au batut joc de un aspect ce nu se confunda cu clubul ABSOLUT DELOC, un aspect ce le revine in totalitate lor. Daca tu consideri o asemenea informatie una accesibila doar unei minti inguste, atunci eu unul te rog a 3-a oara sa te apuci de altceva, fenomenul sportiv nu necesita expertizele tale superioare mintilor inguste!:))


Bine, mai exista patroni care nu-si platesc cheltuielile si falimenteaza cluburi, dar nu la nivelul celor doua de care aminteam.

Calandrinon
27th September 2013, 10:31
... cand voievodul vostru cel iubit ii umbla la slitul lui Borcea, latra ca o oaie in calduri, se scalambaia, intr-un cuvant facea ca toti dracii sa-i batem pe CFR ca voi sa va calificati in liga ?

...retine, noi v-am calificat !
Si gata, momentul tau de glorie, acela de a te conversa cu mine a trecut...

Duba
27th September 2013, 10:34
diferenta intre MOROSENI
http://www.sport.ro/liga-1/moment-fa-bu-los-la-meciul-stelei-ce-s-a-intamplat-in-tribune-depaseste-orice-imaginatie-toti-jucatorii.html
si tigani
http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/foto-incidente-in-giulesti-provocate-de-fanii-rapidului-miriuta-bombardat-de-suporteri-409524.html
MANDRU CA-S MOROSAN!:cool:

Le exemplifici degeaba. Ei vor continua sa se manifeste ca niste animale preistorice. Inca din primii ani ai existentei acestei echipe, celelalte cluburi se plangeau de atmosfera tipic tiganeasca din Giulesti. De altfel, apelativul "TIGANII DIN GIULESTI" le-a fost dat de prefectul Capitalei de la sfarsitul anilor '30, inceputul anilor '40, care era si presedintele de onoarea a echipei Venus Bucuresti - Gabriel Marinescu.

TIGANIE CA-N GHIULESTI, NICAIERI N-AI SA GASESTI!

Johnny D
27th September 2013, 10:37
Tiganul de Giulesti e singura alternativa la Furtisagurile Spurcate de Ghencea.
A aparut dintr-o necesitate de echilibru, cel putin tiganul modern de care va plangeti voi azi.
Mai bine sa ne tiganim decat sa stam ca niste idioti sa fim furati si sa va zicem "Mersi ca ne reprezentati in Europa cu cinste!"
Pe fata noastra o scrie "TIGANI" cu litere de-o shchioapa, dar nu scrie nicaieri "fraieri", nici "hoti la drumu mare" ca pe al vostru!;)

Duba
27th September 2013, 10:41
...

Atunci ati fost umilti de Becali,va cumparat 'ciobanul' asa cum cumpara ta-su oile din targ. Va dat bani si voi ati muncit pentru el. N-ai inteles nimic din umilita acelui meci. Noi ne-am calificat in Liga, iar voi nu!

Duba
27th September 2013, 10:45
Tiganul de Giulesti e singura alternativa la Furtisagurile Spurcate de Ghencea.
A aparut dintr-o necesitate de echilibru, cel putin tiganul modern de care va plangeti voi azi.
Mai bine sa ne tiganim decat sa stam ca niste idioti sa fim furati si sa va zicem "Mersi ca ne reprezentati in Europa cu cinste!"
Pe fata noastra o scrie "TIGANI" cu litere de-o shchioapa, dar nu scrie nicaieri "fraieri", nici "hoti la drumu mare" ca pe al vostru!;)

De hotii vorbesti????!!!!! Poate ne spui cum i-ati furat pe Pandurii acum cateva sezoane (2 sau 3 ani)? Doua penalty-uri necordate si doua goluri perfect valabile refuzate oltenilor de pe Jii. Chiar nu va e rusine ma nesimtitilor sa vorbiti de hotii????!!!!! Voi care timp de 12 ani ati castigat tur-retur cu Bistrita, pentru ca nea Jean isi dadea pantalonii jos in fata lui Copos. Ma tiganilor nesimtiti, voi vorbiti de hotii???!!! Ati uitat cand ati catigat in Ghencea dintr-un ofsaid de 1 metru????? Hai sictir, mizerie!!!!

SwedishMafia
27th September 2013, 10:46
Pe fata noastra o scrie "TIGANI" cu litere de-o shchioapa
Apreciez onestitatea !:D Ce parere ai despre cei 2 regi/imparati?Ti-s pe plac?:))
De unde stii despre "hoti la drumul mare", sa inteleg ca v-ati bagat cablu in satul zalau?:D

Johnny D
27th September 2013, 10:56
De hotii vorbesti????!!!!! Poate ne spui cum i-ati furat pe Pandurii acum cateva sezoane (2 sau 3 ani)? Doua penalty-uri necordate si doua goluri perfect valabile refuzate oltenilor de pe Jii. Chiar nu va e rusine ma nesimtitilor sa vorbiti de hotii????!!!!! Voi care timp de 12 ani ati castigat tur-retur cu Bistrita, pentru ca nea Jean isi dadea pantalonii jos in fata lui Copos. Ma tiganilor nesimtiti, voi vorbiti de hotii???!!! Ati uitat cand ati catigat in Ghencea dintr-un ofsaid de 1 metru????? Hai sictir, mizerie!!!!
1p cu Pandurii??! Hai zi ce-am castigat!? N-am luat nicio cupa macar dupa aceste furturi sa zici c-am furat ceva tangibil! Evident c-am furat, nu stiu daca voit sau nevoit, toti fura voit sau nevoit cateodata, dar macar noi nu avem cupe si campionate sa ne ateste drept regii furtisagului!;)

Apreciez onestitatea !:D Ce parere ai despre cei 2 regi/imparati?Ti-s pe plac?:))
De unde stii despre "hoti la drumul mare", sa inteleg ca v-ati bagat cablu in satul zalau?:D
Noi aveam o discutie serioasa aici, dar un usor umor e mereu bine-venit!:P


Ca sa fac o mica concluzie in ceea ce ma priveste, pe mine nu ma caracterizeaza furtul DE LA CEI MAI MICI CA MINE, d.p.d.v. moral e total dezgustator, noroc ca Rapidul n-a prea facut din astea decat cu putine ocazii, si de cele mai multe ori prin blaturi si atat, nu furt fara acordul partii adverse. Dar noi avem facute mult mai putine blaturi decat celelalte cluburi de Liga 1 si infinit mai putine furtisaguri cu arbitrii decat Steaua chiar si decat Dinamo.
Daca Rapidul ar fi furat cat a furat Steaua, eu nu ma suportam pe mine sa fiu Rapidist.
Este o mica anormalitate sa furi de la cel mai puternic decat tine, ca ala are destul de dat, pe undeva se cere furat, dar sa furi de la cei mai mici tu care te crezi si pana la urma esti cel mai tare, e o abjectie de cea mai joasa speta. Mai scarba decat de-asa ceva nu mi-a fost niciodata de nimic. Daca Rapidul ar ajunge un asemenea club, coar 20% sa fure din cat a furat Steaua din 80 pana-n 2008, atunci eu unul n-as mai fi compatibil cu ce-nseamna sa fii rapidist, dar asta nu se va intampla niciodata!;)
Si asta pentru ca fotbalul de azi a devenit mult mai curat, este practic imposibil sa mai existe o alta Steaua atat de mizera ca cea din trecut... si zic asta pe undeva din pacate, pentru ca ar merita si stelistii sa vada cum e sa vina ala mai tare ca tine care joaca in competitii superioare cum ar fi CL, EL, si -si ejecteaza toate mizeriile aci in campionat supunandu-te la umilinte continue, fara sa ai posibilitatea si tu macar sa joci pe teren cu ei macar intr-un amarat de campionat, ca doar atat poti sa-ti permiti.

Calandrinon
27th September 2013, 11:08
Duba, nu cu tine vorbeam, tu nu esti scursura. Nici macar tembel. De ce te autoflagelezi ?

Johnny D
27th September 2013, 11:08
De fapt... au gustat ei putin din CFR, si pt asta ma bucur enorm! Hai noroc si la mai mare!:D

delaoltenia
27th September 2013, 11:09
Aloooo...atentie la limbaj, mai citeste acilea si tineretul patriei. Pentru moment doar editari.

Johnny D
27th September 2013, 11:11
Si normal, ca jignirile au venit din partea stelistilor, daca am fi zis noi asa ceva despre alti useri... se lasa cu editari... de profil!:rolleyes:

Duba
27th September 2013, 11:13
1p cu Pandurii??! Hai zi ce-am castigat!? N-am luat nicio cupa macar dupa aceste furturi sa zici c-am furat ceva tangibil! Evident c-am furat, nu stiu daca voit sau nevoit, toti fura voit sau nevoit cateodata, dar macar noi nu avem cupe si campionate sa ne ateste drept regii furtisagului!;)


Da baaaaa, 1 punct! Le-ati furat, insa, alora 2. Poate terminau inaintea voastra sau a altora in clsament cu acele 2 puncte si isi luau bani mai multi din drepturile de televizare. Te-ai gandit la chestia asta?????

Baaaa, eu ti-am dat exemple, si-ti mai dau. Tu spui numai si numai tampenii fara a exemplifica. De golul din ofsaid cu care ati castigat in Ghencea nu vad ca nu spui nimic. De rosul care-l merita I. Rada, cand l-a cosit pe Radoi, iar Tudor nu i-a acordat decat galben, ce spui? Dar de rosul pe care-l merita mizeria de Sapunaru in meciul pe care l-ati castigat cu 5-1 in tiganie (scorul era 2-1, si cine stie ce se intampla daca aveati un jucator mai putin)? Ti-am dat exemple din meciurile meciurile cu noi, cand ne-ati furat pe fata. Tu nu poti sa-mi dai niciun exemplu pt. ca nu s-a intamplat ca voi sa fiti furati.

N-aveti cupe furate pentru ca asa de gloabe sunteti ca si atunci cand ati furat (remember rapid - Petrolul) n-ati reusit sa castigati. Atunci a fost japca pe fata. Ofsaid de 3 m si alti doi jucatori de-ai vostri in afara jocului, insa Craciunescu a validat golul. Asa ati furati voi ma, in vazul lumii! Si tot voi va lamentati. Specific zonei in care aveti stadionul. Specific tiganiei Ghiulestiului.

delaoltenia
27th September 2013, 11:13
jignirile vin de peste tot, va rog incetati