PDA

View Full Version : Cupa Romaniei 2013/2014



Shinnok
16th September 2013, 18:35
meciurile din saisprezecimi se vor disputa pe 24, 25 si 26 septembrie.

(16-imi) Steaua - Avantul Barsana

delaoltenia
16th September 2013, 20:13
Barsana :))

Show pe toate threadurile, unde pana mea e tifosi ? :D

SwedishMafia
16th September 2013, 20:19
o cearta pe Vanessa ca n-a reusit sa genereze meciul rapid-steaua:D

delaoltenia
5th December 2013, 19:35
FC STEAUA BUCURESTI - Otelul Galati
Azi, de la ora 20.30, partida transmisa de ProTV

Steaua: Tatarusanu (Cojocaru) - Georgievski, Varela, Szukala, Parvulescu - Prepelita, Neagu - Chipciu (Popa), Iancu, Ad. Cristea - Nikolici

delaoltenia
14th January 2014, 18:11
STEAUA - dinamo

Shinnok
19th January 2014, 18:03
Unii competitori au parte de un bye in prima runda, care le permite sa avanseze direct in a doua runda. Steaua beneficiaza de el in semifinala.

delaoltenia
28th March 2014, 08:17
Pur si simplu ne-am batut joc aseara de echipa din groapa . N-am facut un meci senzational dar ne-am impus categoric, se putea si mult mai bine, chiar o diferenta de 5-6 goluri in favoarea nostra . Nu comentez meciul in sine pentru ca l-ati vazut, punctez insa un singur lucru, se pare ca antrenorul nostru a descoperit ca avem si atacanti . E de bine . :)
Felicitari Steaua, felicitari jucatorilor si staffului pentru victoria categorica . Ma bucur ca am fost aseara in tribune, sunt fericit in primul rand pentru faptul ca am razbunat acel 1-1 din campionat si de ce nu tupeul cretin avut de amaratii astia . Se si vazusera calificati .


STEAUA - 5inamo 5-2
Pentru noi au marcat Latovlevici (minutul 22, un gol superb ), Varela (39'), Chipciu (44'), Tanase (45') si Keseru (77')

cimitiru branesti
28th March 2014, 10:46
Pacat ca s-au relaxat in a doua repriza; ma intreb oare daca realizeaza c-au trecut pe linga un rezultat istoric. Putea si trebuia sa fie cea mai categorica victorie din istoria intalnirilor cu potaile.
Pentru ce s-au menajat in partea a doua? pt derby-ul cu Botosani?

delaoltenia
28th March 2014, 10:48
se putea si mai bine, am spus asta
pacat ca nu le-am dat 7 sau 8, acum aflam la tv ca in RO asistam la sinucideri in masa, catzel sa nu fii in zilele astea de restriste :))

cimitiru branesti
28th March 2014, 10:52
E dureros sa fii catel de cand exista Magica Steaua :)

Shinnok
29th March 2014, 00:34
Magica Steaua a avut noroc pe toata durata meciului. urmarind cu atentie jocul, pot afirma ca scorul final trebuia sa fie 2-7.

noi suntem dinamovisti / pe vecie ghinionisti

delaoltenia
18th April 2014, 10:03
5inamo - STEAUA 1-1

Pentru noi a marcat Tanase . Am dominat categoric prima repriza ratand cat pentru un intreg sezon . In mitanul secund Steaua a redus motoarele permitand drogatilor (unul este acum arestat, profesorasul-lider de galerie ) sa egaleze nemeritat .



http://i61.tinypic.com/52i5b5.jpg

Fotografie de pe un site stelist, apartine unui user stelist foarte activ cu ani in urma aici . Sper sa citeasca mesajul si sa revina printre noi . :)

Shinnok
18th April 2014, 16:29
dinamo n-a zis "ham" în fața Stelei

Aurel.D
18th April 2014, 18:17
Să vă spun o povestioară de pe vremea când Dinamo-steaua chiar era un derby! A fost odată finala Cupei din 1990, scor 6-4 pt Dinamo (cum altfel? :) ). Se spune că după ce scorul se făcuse 5-1 pt Dinamo, vreo trei jucători steliști, căpiați de evoluția scorului, se întrebau între ei „ce se întâmplă?” Pe urmă i-au rugat pe prietenii lor dinamoviști să o lase mai moale, că steaua risca să se facă de râs. Așa s-a ajuns la un meci cu multe goluri, în care de milă, de silă, li s-a permis și steliștilor să marcheze.
Această întâmplare a fost recunoscută mai târziu de Ungureanu, fostul fundaș al U Craiova și care juca pt steaua în meciul ăsta. Așa că lăsați-o baltă cu „umilințele” și alte vise umede din astea, că sunteți pe lângă subiect...nu tot ce v-au servit atâți ani idolii voștri, gigi, mimi, și impresara cu soția ei! :ok: Să fiți sănătoși!

cip
18th April 2014, 18:28
Să vă spun o povestioară de pe vremea când Dinamo-steaua chiar era un derby! A fost odată finala Cupei din 1990, scor 6-4 pt Dinamo (cum altfel? :) ). Se spune că după ce scorul se făcuse 5-1 pt Dinamo, vreo trei jucători steliști, căpiați de evoluția scorului, se întrebau între ei „ce se întâmplă?” Pe urmă i-au rugat pe prietenii lor dinamoviști să o lase mai moale, că steaua risca să se facă de râs. Așa s-a ajuns la un meci cu multe goluri, în care de milă, de silă, li s-a permis și steliștilor să marcheze.
Această întâmplare a fost recunoscută mai târziu de Ungureanu, fostul fundaș al U Craiova și care juca pt steaua în meciul ăsta.
pai daca nici asta nu-i autodenunt,apai nu stiu care mai e...deci noncombat in repriza a2-a,zici? :rasc:

Shinnok
18th April 2014, 18:36
Nu era de ajuns ca se ascund dupa coregrafii copiate, acum incearca sa fure spotlight-ul cu povesti din 1990.

Pana una, alta, au primit o cincila de toata frumusetea, iar noi am avut grija sa nu piarda si meciul retur, permitandu-le sa dea un amarat de gol pentru a nu se face si mai mult de rahat in fata patrupedului Spike.

Sevilla86
18th April 2014, 18:45
Se spune că după ce scorul se făcuse 5-1 pt Dinamo, vreo trei jucători steliști, căpiați de evoluția scorului, se întrebau între ei „ce se întâmplă?” Pe urmă i-au rugat pe prietenii lor dinamoviști să o lase mai moale, că steaua risca să se facă de râs.

Asa incep toate basmele ... "se spune ca odata ca niciodata"...

Asta tot basm e si el. Nimic adevarat.

cip
18th April 2014, 18:50
bai dar ce va mai menajati unii pe ceilalti...:o:
eu cand va zic ca sunteti frati...:))

delaoltenia
18th April 2014, 21:28
Suspect de simpatic e Aurica asta, zici ca-i frate cu mihnea . ;) :D

cimitiru branesti
18th April 2014, 23:58
Suspect de simpatic e Aurica asta, zici ca-i frate cu mihnea . ;) :D
Or fi tras pe nas impreuna :)

Shinnok
19th April 2014, 01:14
bai dar ce va mai menajati unii pe ceilalti...:o:
eu cand va zic ca sunteti frati...:))

nu se aplica si pe forum :drak: