PDA

View Full Version : Henrique de Jesus Bernardo



megastar
5th September 2013, 11:31
Narcis Raducan doreste sa ii aduca lui Ionut Badea atacantul de care acesta din urma a spus ca ii lipseste Otelului. Directorul general al clubului Otelul a surprins pe toata lumea cand a anuntat ca echipa sa se afla in negocieri avansate cu un atacant brazilian ce a trecut prin prima liga din tara sa, la echipa Corinthians.
Intre timp, in presa a rasuflat stirea ca acesta ar fi Henrique de Jesus Bernardo, un fotbalist in varsta de 26 de ani care mai are in CV-ul sau pe langa Corinthians pe Vitoria Setubal din Portugalia.
E un atacant de careu, cu o inaltime ce il recomanda pentru acest post, 1.87 m.
Daca e sa judecam dupa CV, Otelul a dat lovitura, insa acest jucator nu pare sa fie intr-o forma de invidiat, in ultimii 2 ani prinzand doar vreo 7 meciuri in total prin Iran sau printr-un campionat regional din Brazilia.
Henrique de Jesus Bernardo ar fi al patrulea jucator sud american din lotul Otelului, dupa Marquinhos, Antunes si Sevillano. Toti acesti tineri jucatori au fost adusi de echipa noastra dupa stabilirea legaturilor cu firma de impresariat PM Foot. Ramane totusi teama ca Otelul nu il va putea legitima la timp, pentru ca stim cu toti ce se intampla cu Sevillano.

http://fcotelulgalati.info/in-sfarsit-atacantul-de-careu-dorit.html

3SZYvCuYzgU

Doctor_Satan
5th September 2013, 13:12
Am ajuns sa luam un atacant care e slab pentru Iran. Parasuta asta de Raducan face misto de noi.

megastar
5th September 2013, 17:08
Nu cred ca e slab pentru Iran. Am impresia ca are probleme cu disciplina. Pe unde a fost a marcat, problema e ca totusi cluburile au renuntat la el.

Tim
5th September 2013, 17:24
L-ai prins pe Jessus de picior:happy

megastar
5th September 2013, 22:35
L-ai prins pe Jessus de picior:happy

Daca va da gol contra echipei pe care o sustii ( nu vorbim de Steaua), replica asta o voi pune la semnatura.

megastar
10th September 2013, 16:09
Gata, a semnat brazilianul.
http://fcotelulgalati.info/otelul-are-atacant-de-careu.html