PDA

View Full Version : The following



Cneazul
31st August 2013, 16:29
http://1.bp.blogspot.com/-LXQOyN4hsu8/UP300XxjuxI/AAAAAAAAApI/oVeZzNE0npI/s1600/thefollowing.jpg
Are ceva din Dexter. Mie mi s`a parut foarte bun sezonul 1, cu mult suspans, merita vazut. Mai ales acum, ca se termina Dexter, pasionatii de serial-killeri vor avea un nou favorit. Spre deosebire de Dexter, aici criminalul e "the bad guy" :D
Un mare plus pentru serial e Kevin Bacon. Mereu mi`a placut actorul asta si l`am considerat unul dintre cei mai underrated actori. Are zeci de filme la activ, a castigat Globul de Aur si mai are inca o nominalizare. De obicei cand actorii de film se implica intr`o productie TV iese ceva bun, vedeti cazurile cu Sean Bean(game of thrones), Kevin Spacey(House of Cards), si exemplele pot continua.
PS. fanii literaturii universale, in special cei ai lui Edgar Allan Poe nu au voie sa rateze acest serial. Daca Dexter se ghideaza dupa "Codul lui Harry", in acest serial crimele sunt bazate pe personajele din cartile lui Poe.

Cneazul
28th May 2015, 14:31
S-a terminat si serialul asta, iar voi n-ati postat deloc :D
L-a urmarit cineva? Kevin Bacon a facut un rol memorabil. Cred ca ii va relansa cariera, pentru ca in ultimii ani nu a facut cine stie ce filme. De asemenea si James Purefoy a jucat excelent. Nu mai auzisem de el din Rome, unde l-a interpretat cu multa carisma pe Mark Anthony.
Una peste alta un serial bun, insa din pacate un alt serial care este anulat brusc, iar finalul nu e chiar final...

Johnny D
30th March 2016, 09:28
S-a terminat si serialul asta, iar voi n-ati postat deloc :D


Nu o lua in nume de rau!:) Oamenii sunt nascuti cu aroganta si ignoranta naturala, restul trebuie educat!:D
L-am gasit si eu pe IMDB si l-am cautat sa vad daca cineva l-a urmarit deoarece nu suna rau!:)

Cneazul
30th March 2016, 15:30
E interesant pentru ca nu prea sunt multe seriale de genul. De obicei alea cu detectivi trateaza cazuri separate in fiecare episod. Asta mi se pare foarte interesant, aproape la nivelul Dexter sau Justified.

YoNuTzz
12th July 2016, 01:20
am terminat si eu cele 3 sezoane...mi-a placut...mai intra un sezon...
intr-adevar exagerau cum tot reuseau sa scapa pers negative, dar a fost fun..