PDA

View Full Version : Floyd Mayweather Jr. vs Saul Alvarez (undercard: Danny Garcia vs Lucas Matthyssse)



Lucian86
30th August 2013, 14:19
http://resources2.news.com.au/images/2013/07/23/1226683/576298-fs-fsv-ppv-mayweather-v-alvarez.jpg

Data: 14 septembrie 2013 (15 septembrie in Romania)

Locul: MGM Grand, Las Vegas, Nevada, USA

Centura: WBC light middleweight title & WBA Super World light middleweight title
Catch weight: 152 lbs

Televizari: ?


http://roundbyroundboxing.com/wp-content/uploads/2013/08/GarciaMatthysse.png

Data: 14 septembrie 2013 (15 septembrie in Romania)

Locul: MGM Grand, Las Vegas, Nevada, USA

Centura: WBA Super World light welterweight title &
WBC light welterweight title

Televizari: ?

Alt meci interesant in undercard:
http://www.urbanfighterscommunity.com/wp-content/uploads/2013/07/ishevscarlos-500x300.jpg

Numero Dieci
31st August 2013, 09:58
Excelenta gala.

Mayweather si Matthysse as zice ca sunt favoriti.

SuperDumnezeu
5th September 2013, 13:22
K6QFpWJuo5A

Lucian86
5th September 2013, 13:38
Cateva ganduri rapide:
- Alvarez gets his ass whooped !
- Matthysse se descopera si este facut KO de Garcia cu un croseu de stanga :o:

Numero Dieci
6th September 2013, 19:01
Matthysse pune presiune inteligenta,nu cred ca Garcia o sa reziste.

Lucian86
6th September 2013, 20:56
Matthysse pune presiune inteligenta,nu cred ca Garcia o sa reziste.

Dar se descopera mult totusi !
Binenteles, daca te prinde bine, e gata

Numero Dieci
7th September 2013, 17:11
Normal ca se descopera mult,e stilul lui.

In schimb Garcia e deschis tot timpul si are doar crosee largi.E usor de gasit.In fine daca am timp as vrea sa ma ma uit la meciurile lor.

All acess-ul e slabut pana acum.

Off topic:Ce zici de moartea lui Tommy Morrison?Se putea evita?Incredibil ce cadere a avut tipul.

Lucian86
7th September 2013, 22:19
La cate 24/7 sau All Acces-uri am vazut cu Mayweather, ce sa mai aflam despre el...normal ca devenit plictisitor

Numero Dieci
8th September 2013, 11:08
Chestia e ca Alvarez nu e interesant deloc.

Cel putin pentru mine.

Lucian86
8th September 2013, 20:47
Da, Alvarez e plictisitor in afara ringului iar Mayweather nu mai are cu ce sa ne surprinda

SuperDumnezeu
12th September 2013, 21:15
Transmis de ceva televiziune de la noi?

Gaara
15th September 2013, 09:51
Canelo nu a avut nici o sansa. Meciul a curs intr-o singura directie. Floyd l-a distrus. Acum vreau sa vad un meci cu Adrien Broner, dar sunt sanse slabe...

Lucian86
15th September 2013, 15:55
Sunt socat de acea domna care a dat 114-114 :o: Asa ceva, fara sa exagerez, n-am mai vazut in viata mea. Nu stiu ce sa mai zic...coruptie sau simpla incompetenta ? Si ceilalti judecatori au fost foarte generosi: 116-112, 117-111...really ???? va dati seama ca daca Alvarez misca ceva in meci, il lucrau pe Floyd ? wow...Fata lui Mawyeather cand a fost anuntat "majority decision" spune totul.

Canelo nu a castigat nici macar 1/4 de repriza :nope:
120-108 Floyd fara discutii...meci simplu pentru el..S-a distrat !
Imi pare rau pentru Alvarez dar si-a luat-o rau de tot...a facut ce-a vrut cu el Mayweather. Cel mai usor meci a lui Floyd de la Mitchell incoace.
Alvarez a incercat sa fie precaut la inceput..a vazut ca nu ajunge nicaieri si a inceput sa puna presiune si sa atace mai mult insa fare timing, fara sa aiba grija de aparare. Superb cum il contra Mayweather.

In celalalt meci Danny Garcia il invinge pe Matthysse la decizie unanima.
Corecte scorurile aici...personal am avut 114-112 pentru Garcia. Totusi trebuie spus ca a fost destul de noroc in mai multe randuri; cam toate au mers in favoarea sa:
- dupa repriza a 7-a Matthysse a luptat practic cu ochiul drept inchis; ma rog, aici poate e meritul lui ca l-a lovit in asa masura incat sai provoace acea rana
- in repriza a 11-a ii zboara proteza dupa o dreapta fabuloasa a lui Matthysse (de subliniat ca Garcia a rezistat acelei lovituri). Asta i-a dat dreptul sa-si revina putin.
- tot in repriza a 11-a il pune putin in dificultate pe argentinian care se duce dupa corzi; il loveste din nou acolo iar Matthysse cade si este numarat. Nu mi se pare regulamentar sa-ti lovesti adversarul cand acesta este in spatele corzilor practic. Uite asa repriza se transforma din 10-9 Matthysse in 10-8 Garcia.

Meci echilibrat per total; Matthysse a inceput mai bine si dupa 7 reprize eu aveam 5-2 pentru el. A reusit sa se impuna fizic peste Garcia care parea putin timorat insa mereu concentrat. Cand taicasu i-a spus sa se trezeasca dandu-i si o palma peste fata, chiar a inceput sa boxeze bine si a profitat pe deplin de ochiul umflat al argentinianului. A dat dovada de asemenea si de o barbie buna; in mod normal alti luptatori nu rezistau la acele lovituri.

Cred ca un rematch este mai mult decat necesar in conditiile de fata si chiar as vrea sa-l vad.

Lucian86
16th September 2013, 11:34
Celelalte meciuri din gala:
- Ronald Gavril l-a invins la puncte pe Shujaa El Amin; n-am vazut meciul inca
- Pablo Cesar Cano l-a invins prin SD pe Ashley Theophane; Theopane pe hartie era boxerul, Cano slugger-ul..a castigat slugger-ul destul de clar intr-un meci frumos si destul de brutal. Normal ca si aici am avut un judecator, platit cateva mii de dolari trebuie spus, care l-a vazut pe Theopane castigator. :nope:
- Carlos Molina il invinge tot prin SD pe Ishe Smith; meci urat dar castigat clar de Molina; si aici, alt judecator, platit si el vreo cateva mii de dolari, l-a avut castigator pe Smith care n-a facut mai nimic tot meciul; Molina cel putin si-a castigat meciul dar Smith asta e o gluma daca e sa ne gandim ca a fost detinator de centura mondiala. Ma rog, sunt fericit pentru Molina...MERITA sa fie "campion mondial"...bun luptator, subevaluat si ghinionist in cariera pana acum

SuperDumnezeu
16th September 2013, 13:42
http://i.imgur.com/LBtuyth.gif