PDA

View Full Version : Etapa 7: Otelul Galati - Astra Giurgiu 0-4



delaoltenia
25th August 2013, 15:43
Discutii inainte si dupa disputarea partidei.

Shinnok
25th August 2013, 16:04
2.

megastar
26th August 2013, 12:07
Meci greu in care nu imi fac multe sperante.

Leo
3rd September 2013, 10:16
Luni, 16 septembrie, ora 19:30, DolceSport

delaoltenia
6th September 2013, 02:03
egalitate

Leo
8th September 2013, 11:29
Egal.

cataa.
9th September 2013, 15:57
2 solist

malexoid
12th September 2013, 19:16
nu prea vad de ce ar fi preocupati mamaligarii de partida, toti pescuiesc porci si alte oratanii inecate sa aiba de craciun...
2

megastar
13th September 2013, 07:42
Ce gluma de rahat. In mintea ta probabil ca esti foarte mandru de tine.

fl0o
13th September 2013, 18:51
mda...
Ma asteptam la glumele astea, eram sigur ca mai sunt si altii ca tim pe acolo.
Bucurati-va ca... azi noi, maine voi... defapt voi ati fost ieri, si parca v-a ajutat toata tara :mda:

malexoid
13th September 2013, 19:30
mda...
Ma asteptam la glumele astea, eram sigur ca mai sunt si altii ca tim pe acolo.
Bucurati-va ca... azi noi, maine voi... defapt voi ati fost ieri, si parca v-a ajutat toata tara :mda:

ne-a ajutat toata Europa, romanii de la Aversa au venit sa negocieze in ce pret sa ne inchirieze pompele :happy

fl0o
13th September 2013, 19:35
Ai putea sa spui "multumesc", e deajuns.

malexoid
13th September 2013, 19:40
Ai putea sa spui "multumesc", e deajuns.

pai voluntarilor maghiari, olandezi, germani, sarbi etc le-am multumit...imputzitzilor care au incercat sa profite de nenorocire nu avem ce le multumi, sunt romani si romani vor ramane veci
bleah:jerk:

fl0o
13th September 2013, 19:50
Da bine, ori uitati de la mana pana la gura, ori sunteti prea mandri ca sa apreciati un ajutor de la niste saraci imputiti.

Castigam.

malexoid
13th September 2013, 20:01
pricepe odata floo ca singurii romani care au muncit atunci, au fost persoanele afectate si voluntari din Timis, Arad, Caras...echipamentele si grosul problemei au fost rezolvate de maghiari, germani, alti europeni care au venit buluc cu echipament, utilaje...

ce ajutor sa astepti de la unii care nu sunt in stare sa se ajute pe ei?

six
13th September 2013, 20:35
nu prea vad de ce ar fi preocupati mamaligarii de partida, toti pescuiesc porci si alte oratanii inecate sa aiba de craciun...
2 :happy:happy:happy

megastar
13th September 2013, 21:41
As vrea sa le dau o replica dar mi-e sila.
On topic: deocmdata niciul din noii atacanti nu va intra in acest meci, asa ca nu prea vad cum sa marcam mai mult decat Astra.

pffv
13th September 2013, 23:29
Offtopic . Poate ar fi bine sa nu amestecam necazurile si tragediile din viata reala cu un joc :( .
Ontopic . Desi din "principiu" ar trebui sa nu fiu de acord cu megastar :) , de data asta are dreptate . Daca Astra s-ar fi calificat in grupele EL ar fi fost un meci de 1x2 , asa insa Otelul poate scoate cu noroc un x , dar mai degraba 2.


le. Plus transferurile de final de "mercato" ce au slabit considerabil gazdele .

delaoltenia
15th September 2013, 12:18
Otelul Galati: Bosneag – Cojoc, Sarghi, Costin, Popescu – Filip, Giurgiu – Astafei, Marquinos, Iorga – Henrique.

Astra Giurgiu: S. Lung – Matel, Youssef, Gaman, Morais – Seto, Yahia – Enache, Budescu, William – Ivanovski.


Meciul este transmis de Dolce Sport, incepand cu ora 19:30, astazi 15.09.2013.

Tim
15th September 2013, 12:44
Offtopic . Poate ar fi bine sa nu amestecam necazurile si tragediile din viata reala cu un joc :( .


..........
..........

sau mai bine lasa. mai bine tac.

Leo
15th September 2013, 20:36
Otelul are 2 jucatori eliminati si este condusa cu 3-0.

delaparis
15th September 2013, 20:39
4-0 :d

Leul Oltean
15th September 2013, 20:40
As vrea sa le dau o replica dar mi-e sila.Teoria conform careia animalele inteleg ce le comunica omul este total gresita.
S-a demonstrat stiintific : cele mai evoluate mamifere se conduc dupa instincte si reactioneaza prin reflex conditionat. Exemplu relevant : banatanii trogloditi.
In concluzie, ai apreciat corect situatia si te-ai situat (inca o data) deasupra lor. :)

LazioRoma
15th September 2013, 20:46
dati -le dakeas eu la m---- lor de gunoaiele societati care sunt in B cu saraciile astea de galati odata pt todeauna !

Leul Oltean
15th September 2013, 20:50
dati -le dakeas eu la m---- lor de gunoaiele societati care sunt in B cu saraciile astea de galati odata pt todeauna !am observat ca esti un baiat finut, tocmai de aceea asteptam varianta in limba romana. De la tine, daca nu te superi. :)

LazioRoma
15th September 2013, 20:53
imi iau ban ... su nu prea merita saracii astia sa iau ban din cauza lor ..

Tim
15th September 2013, 20:54
patrula ZERO?

Esteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee /OLE/

pffv
15th September 2013, 21:00
Teoria conform careia animalele inteleg ce le comunica omul este total gresita.
S-a demonstrat stiintific : cele mai evoluate mamifere se conduc dupa instincte si reactioneaza prin reflex conditionat. Exemplu relevant : banatanii trogloditi.
In concluzie, ai apreciat corect situatia si te-ai situat (inca o data) deasupra lor. :)

Excelenta "demonstratie stiintifica" :)) . Sunt flatat ca trogloditii nostrii (cu 2 de "i") sunt cele mai evoluate (din "punctul" tau de vedere , cu accent pe ...punct ) fiinte ale regnului de care apartii conform taxonomiei oficial acceptate . In acest sens poate iti dai seama de distanta ramasa tie pana la cei spre care tinzi ...asimptotic :D .

Leul Oltean
15th September 2013, 21:04
Excelenta "demonstratie stiintifica" :)) . Sunt flatat ca trogloditii nostrii (cu 2 de "i") sunt cele mai evoluate (din "punctul" tau de vedere , cu accent pe ...punct ) fiinte ale regnului de care apartii conform taxonomiei oficial acceptate . In acest sens poate iti dai seama de distanta ramasa tie pana la cei spre care tinzi ...asimptotic :D .Tu esti un tip cu capul pe umeri. Nu mai interveni in apararea animalelor din comitatul acela. :)

Bobi Cearton
15th September 2013, 21:08
Meciul s-a rupt cand a fost eliminat Paraschiv. A fost un fault la un galatean, inainte, nesanctionat de sinucigas (Coltzoiu:rolleyes:). Para, frustrat, a intrat la rupere.

pffv
15th September 2013, 21:11
Tu esti un tip cu capul pe umeri. Nu mai interveni in apararea animalelor din comitatul acela. :)

De acord ...daca ne abtinem sa "poluam" threadurile altora . Da in noi pe thread-ul nostru sau al vostru ....ca ametesc sa te tot urmaresc :) .
Mai ales ca gazdele de aici sunt cam catranite in seara asta si nu ....numai :D .

Tim
15th September 2013, 21:16
-Mai ales ca gazdele de aici sunt cam catranite in seara asta si nu ....numai :D .Daca vrei sa vezi exact cat de catranite sunt citeste comentariile aici: :D



http://dunareabatrana.ro/201309152969/otelul-astra-giurgiu-azi-ora-1900.html

pffv
15th September 2013, 21:23
Daca vrei sa vezi exact cat de catranite sunt citeste comentariile aici: :D



http://dunareabatrana.ro/201309152969/otelul-astra-giurgiu-azi-ora-1900.html

Ai,ai,ai chiar ca-s nervosi . Bine ca de data asta nu suntem noi de vina (sau ai scos papusa din kredentz ? :) ) ... deocamdata ! BT ?

Tim
15th September 2013, 21:57
Ai,ai,ai chiar ca-s nervosi . Bine ca de data asta nu suntem noi de vina (sau ai scos papusa din kredentz ? :) ) ... deocamdata ! BT ?

BT ? Da' de unde. Deja au trecut la faza autoblestemelor. Uite aici la prietenul nostru Ciprica:

Ciprica » 15-09-2013 20:27

Daca existau blesteme, Adamescu, Ciofoaia & co. erau morti. Dar nu exista. Din pacate.
Suntem o echipa cu sanse reale la retrogradare.

:happy:happy

delaparis
15th September 2013, 22:01
Macel la Galati. Dar totusi doar 0-4 in 9 jucatori e de remarcat :)

megastar
15th September 2013, 22:49
am observat ca esti un baiat finut, tocmai de aceea asteptam varianta in limba romana. De la tine, daca nu te superi. :)

Individul se lauda acum ceva timp ca e prin nu stiu ce zona a lumii, deci are scuza ca a uitat aceasta limba. E doar amuzant.
On topic: Lasand la o parte faptul ca am jucat in 9 oameni, nu cred ca reuseam sa batem Astra nici 11 la 11. Am tot repetat pe aici, fara atacanti nu poti spera la mai mult. Poate doar la un penalty.

LazioRoma
15th September 2013, 23:09
mama doamne ... de ar cadea j-----le astea odta pateaza fotbalul cu prezenta lor infecta

krokobaursolzos
16th September 2013, 09:06
Deci ... BT loveste din nou ;)

krokobaursolzos
16th September 2013, 16:38
Unde au disparut galatenii? Fl0o, Doctorul, Megastarul ... ? ... pana nu demult erau pe val, acu' i-a luat apa :o:

pffv
16th September 2013, 16:47
Unde au disparut galatenii? Fl0o, Doctorul, Megastarul ... ? ... pana nu demult erau pe val, acu' i-a luat apa :o:

Ii cam inteleg :D . Nu-i usor sa te batjocoreasca chiar ai tai . Dar sa vada si ei cum este :evil: .

Tim
16th September 2013, 17:09
Ii cam inteleg :D . Nu-i usor sa te batjocoreasca chiar ai tai . Dar sa vada si ei cum este :evil: .Deci ....B.T.?:D

six
16th September 2013, 17:57
:P:P:P:P-la

Doctor_Satan
20th September 2013, 14:01
Unde au disparut galatenii? Fl0o, Doctorul, Megastarul ... ? ... pana nu demult erau pe val, acu' i-a luat apa :o:

Uite cine ne duce noua dorul. :rolleyes:


:P:P:P:P-la

Si acum, dupa ce echipa voastra mutata a promovat, tot pe threadurile Otelului trolezi?


Deci ....B.T.?:D
Ce i-am raspuns zeroului e valabil si pentru tine.