PDA

View Full Version : Romania - Ungaria 3-0



Pages : [1] 2 3 4 5

OriundeOricand
14th August 2013, 23:23
Avand in vedere ca nu mai este mult pana vom juca cu migratorii... am vazut un comunicat al celor de la Ferencvarosi TC.

”Brigada care nu se va prezenta intr-un numar onorabil la Bucuresti nu mai are ce cauta cu steagul de gard pe stadion”


ps: moarte ungurilor

Dante7
14th August 2013, 23:26
ps: moarte ungurilor

hai totusi sa nu exageram.

Sper sa-i batem, rau de tot !:evil:

Shinnok
14th August 2013, 23:27
2-0

Ungaria

OriundeOricand
14th August 2013, 23:29
Legat de biletele pentru ROMÂNIA-ungaria:

ASR - Peluza 2 Sud, inel 3, sector 306
PCH - Peluza 2 Sud, inel 3, sector 308
SUD Steaua - Peluza 2 Sud, inel 1, sector 106
Farul, Otelul, CFR, Piatra-Neamt, Iasi, Peluza 2 Sud, inel 3.
Nord Rapid - Tribuna II, sector 324 sau 326

ps: Majoritatea peluzelor vor sta la Sud!

phife
14th August 2013, 23:29
sa fi ungur e mai rau
decat sa fi la bulau !

Dante7
14th August 2013, 23:30
2-0

Ungaria

huuuuuuuuuuuuuuuuuuuooooooooooooooooooo ! Tradator de neam si de tara !:mad:


Sper sa cante tot stadionu' imnul /hello

Aurel.D
14th August 2013, 23:31
De ce nu ai scris Ungaria cu "U" mare? Este totuși denumirea unei țări, chiar dacă este adversarul nostru în grupă. Trebuie arătat puțin respect.

Freek
14th August 2013, 23:31
Vand...chestii din astea:
http://www.ziaruldeiasi.ro/app/gethumb.details.php?id=4299&w=259&h=194

Shinnok
14th August 2013, 23:31
huuuuuuuuuuuuuuuuuuuooooooooooooooooooo ! Tradator de neam si de tara !:mad:

:(

2-1, na. better? :sneaky:

Dante7
14th August 2013, 23:32
:(

2-1 pt Ro, na. better? :sneaky:

ies :D

OriundeOricand
14th August 2013, 23:34
De ce nu ai scris Ungaria cu "U" mare? Este totuși denumirea unei țări, chiar dacă este adversarul nostru în grupă. Trebuie arătat puțin respect.

Poate nu stii, dar in meciul de la BUDApesta, au facut un poster cu unul cu toporul in mana iar mai jos scria MAGYARORSZAG - romania, ei ne-au tratat cu respect?

six
14th August 2013, 23:36
daca nu joaca la Constanta cu Lung jr,Cocis,Florescu,Marica titular.....nici nu ma uit :D

delaparis
14th August 2013, 23:38
Poate nu stii, dar in meciul de la BUDApesta, au facut un poster cu unul cu toporul in mana iar mai jos scria MAGYARORSZAG - romania, ei ne-au tratat cu respect?

Parca era meci fara public daca nu ma insel :rolleyes:

OriundeOricand
14th August 2013, 23:41
Da, dar poza aia a fost si pe net cateva zile, a aparut si la TV. Nu o gasesc acum :)

Dante7
14th August 2013, 23:41
Parca era meci fara public daca nu ma Insel :rolleyes:

a fost un cretin extremist care s-a pozat asa cum a zis tifosi, inainte de meci.


Nu sunt rasist, dar nici nu pot sa spun ca Ungaria e printre favoritele mele.

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/14026/4672974/1/banner-ah.jpg?width=815

phife
14th August 2013, 23:47
pariziene mi-e rusine de rusinea ta ba ! Ai uitat romanu' din tine pe aeroport ?

Hingherul
14th August 2013, 23:50
doar Steaua ne poate scapa de unguri. o sa intelegeti ce spun in meciul cu CFR :D

delaparis
14th August 2013, 23:50
a fost un cretin extremist care s-a pozat asa cum a zis tifosi, inainte de meci.


Nu sunt rasist, dar nici nu pot sa spun ca Ungaria e printre favoritele mele.


Cretin probabil dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii raspundem. Sau suntem la fel? :rolleyes:

Nici eu nu tin cu Ungaria.
Favorita mea e Spania deoarece Franta joaca doar cu jucatori din Marseille :D

Romania va castiga meciul asta

Shinnok
14th August 2013, 23:51
Favorita mea e Spania deoarece Franta joaca doar cu jucatori din Marseille :D

Marseille = Franta :D

Hingherul
14th August 2013, 23:52
Romania va castiga meciul asta

Romania, Steaua...
Europa, Steaua....
Oriunde, Steaua.... CAMPIONII DIN GHENCEA :D

delaparis
14th August 2013, 23:53
Acum il inteleg pe Aurel :D

six
14th August 2013, 23:55
Romania, Steaua...
Europa, Steaua....
Oriunde, Steaua.... CAMPIONII DIN GHENCEA :Dio stiu si continuarea....:D

Hingherul
14th August 2013, 23:56
io stiu si continuarea....:D

da` dar voi nu aveti voce :D

six
14th August 2013, 23:57
da` dar voi nu aveti voce :D :happy:happy:happy

Hingherul
14th August 2013, 23:59
plus ca e greu cu voi. abia dupa opt goluri va vine cheful de cantat :D

Gabriel28
15th August 2013, 00:02
Batem cu 3-0, mai dai in panonia lor de aici. In tur au avut bulan cu caru' sa fim realisti, echipa lor e mai varza ca selectiile tehnico tactice ale lui Piti.

da Lato gol ca sa facem uitate escapadele de azi cu Slovacia ;)

Dante7
15th August 2013, 00:05
Cretin probabil dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii raspundem. Sau suntem la fel? :rolleyes:

Sigur, nu e ok aia cu ,,moarte ungurilor" dar nici sa intoarcem si celalalt obraz.


Marseille = Franta :D

si ce bine le-a mers in ultimele sezoane :happy


Romania, Steaua...
Europa, Steaua....
Oriunde, Steaua.... CAMPIONII DIN GHENCEA :D

vorba aia, OriundeOricand :D

Hingherul
15th August 2013, 00:10
vorba aia, OriundeOricand :D

fara mila :D

delaparis
15th August 2013, 00:17
Sigur, nu e ok aia cu ,,moarte ungurilor" dar nici sa intoarcem si celalalt obraz.


Ce obraz?
E vorba de fotbal, un joc cu mingea rotunda. Pe teren discutam si daca bajetii lui Piturca dau bine in basica acolo iar noi incurajam nationala cu Matel cu tot rezolvam toate problemele cretinilor . :)

malexoid
15th August 2013, 00:20
Batem cu 3-0, mai dai in panonia lor de aici. In tur au avut bulan cu caru' sa fim realisti, echipa lor e mai varza ca selectiile tehnico tactice ale lui Piti.

da Lato gol ca sa facem uitate escapadele de azi cu Slovacia ;)

la ce meci te-ai uitat? uiti oare cum a egalat in minutul 90+77...kipcsu ala? :))

Cristyniku
15th August 2013, 01:56
Legat de biletele pentru ROMÂNIA-ungaria:

ASR - Peluza 2 Sud, inel 3, sector 306
PCH - Peluza 2 Sud, inel 3, sector 308
SUD Steaua - Peluza 2 Sud, inel 1, sector 106
Farul, Otelul, CFR, Piatra-Neamt, Iasi, Peluza 2 Sud, inel 3.
Nord Rapid - Tribuna II, sector 324 sau 326

ps: Majoritatea peluzelor vor sta la Sud!

Hai sa-mi bag pixu', am bilete la peluza:)). Sper sa nu stau la Sud, dar si daca stau, macar sunt cu stelisti prin preajma:D.
La meciul asta, de cand plec de acasa flutur steagul pe strada ca sa stie lumea/hello.

TheIceMan
15th August 2013, 06:00
La mandrie Romania - Ungaria 1000000 la 0.

Meciul asta de fotbal, sa speram ca scotem un egal frumos de palmares... ioi Istenem ioi.... :)

bogdan_nj
15th August 2013, 06:47
Cu Ungaria nu cred ca vor fi mari probleme pentru ca ei par mai varza ca noi. Ceea ce ma ingrijoreaza e meciul cu Turcia insa.

Srdjan
15th August 2013, 10:12
Egal cu Turcia si victorie cu Ungaria :D

Shinnok
15th August 2013, 15:57
Pițurcă va pleca de la națională indiferent de soarta calificării. Are deja o ofertă pe masă (http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Echipa+Nationala/EXCLUSIV+Piturca+va+pleca+de+la+nationala+indifere nt+de+soarta+c)

Bobi Cearton
15th August 2013, 17:52
Lobont face apel la specatatori, ii roaga sa fie patrioti, sa tina aproape:rolleyes:
Nu vad o imbunatire a jocului echipei noastre, sper sa ma insel in meciul cu Ungaria.

Marius
15th August 2013, 19:05
horia hipopotamovici zice ca avem supernationala, in primele 8 din Europa, care trebuie sa se distreze cu ungaria si turcia.

Cristyniku
15th August 2013, 19:14
horia hipopotamovici zice ca avem supernationala, in primele 8 din Europa, care trebuie sa se distreze cu ungaria si turcia.

A exagerat la faza asta, dar are dreptate cu primul 11 propus de el. Nu poti sa spui ca echipa aia nu e valoroasa.

Trim0b
15th August 2013, 19:22
Pantilimon-Sapunaru,Chiriches,Radu,Rat-Bourceanu,Lazar-Torje,Budescu,Maxim-Marica

Cu echipa asta ii batem pe unguri de se caca pe ei

Marius
15th August 2013, 19:38
A exagerat la faza asta, dar are dreptate cu primul 11 propus de el. Nu poti sa spui ca echipa aia nu e valoroasa.

E pe dracu valoroasa...

Sapunaru a retrogradat in Spania anul trecut si acum se bate tot la retrogradare, dar hipopotamovici il vede cel putin Sergio Ramos.
Mutu n-a jucat nimic pana acum la Ajaccio.
Tamas a explicat Piturca, e invoit, ca si Rat, ca sa se pregateasca pentru debutul de sezon. Plus ca o arde cu bautura. Cand spargea usi prin Bucuresti, toata lumea se pisa pe el, dar acu' e macar David Luiz, daca nu un Thiago Silva.
Sanmartean e la nivelul lui Adrian Cristea de un an jumate.
Keseru are fix o repriza jucata la Bastia.
Mai e cineva? Mai e Rusescu. Rusescu a dat goluri in EL, dar nici n-a fost in lotul Sevillei pentru amicalul cu United.
Budescu... Budescu.

Dintre toti astia, Budescu si Ruse meritau incercati, dar asta nu inseamna ca-s jucatori de top-class. Keseru sa vedem ce face la Bastia, dar el n-a impresionat pe mai nimeni in Franta cu golurile alea din Ligue 2, de asta a esuat la o echipa cvasianonima si fara alta perspectiva decat evitarea retrogradarii.

Cristyniku
15th August 2013, 20:07
E pe dracu valoroasa...

Sapunaru a retrogradat in Spania anul trecut si acum se bate tot la retrogradare, dar hipopotamovici il vede cel putin Sergio Ramos.
Mutu n-a jucat nimic pana acum la Ajaccio.
Tamas a explicat Piturca, e invoit, ca si Rat, ca sa se pregateasca pentru debutul de sezon. Plus ca o arde cu bautura. Cand spargea usi prin Bucuresti, toata lumea se pisa pe el, dar acu' e macar David Luiz, daca nu un Thiago Silva.
Sanmartean e la nivelul lui Adrian Cristea de un an jumate.
Keseru are fix o repriza jucata la Bastia.
Mai e cineva? Mai e Rusescu. Rusescu a dat goluri in EL, dar nici n-a fost in lotul Sevillei pentru amicalul cu United.
Budescu... Budescu.

Dintre toti astia, Budescu si Ruse meritau incercati, dar asta nu inseamna ca-s jucatori de top-class. Keseru sa vedem ce face la Bastia, dar el n-a impresionat pe mai nimeni in Franta cu golurile alea din Ligue 2, de asta a esuat la o echipa cvasianonima si fara alta perspectiva decat evitarea retrogradarii.

Parerea ta:D.

Marius
15th August 2013, 20:11
Pai ar fi indicat s-o contrazici argumentat. Adica nu cum face hipopotamovici, sa spui ca "sapunaru e cel mai bun, stie toata lumea asta", dar daca-l intrebi cand a jucat ala ultima data si cum a jucat da din colt in colt de gras ce e.

phife
15th August 2013, 20:21
Ce sa caute Pantelimon in poarta? A inceput sa joace de vara asta mai mult de 1 meci si asta doar in amicale.

Cristyniku
15th August 2013, 20:35
Pai ar fi indicat s-o contrazici argumentat. Adica nu cum face hipopotamovici, sa spui ca "sapunaru e cel mai bun, stie toata lumea asta", dar daca-l intrebi cand a jucat ala ultima data si cum a jucat da din colt in colt de gras ce e.

Ideea e ca nimeni n-a spus ca in formatul ala, nationala Romaniei e comparabila cu Spania sau Brazilia. Nu, sub nicio forma. Dar, imo, la momentul actual Romania are jucatori capabili sa invinga Ungaria si Turcia. Numai ca trebuie selectionati si pregatiti:rolleyes:
In amicalele cu Trinidad Tobago si Slovacia ar fi trebuit testati si Budescu, Rusescu, Keseru, Sanmartean si readus Sapunaru.

Marius
15th August 2013, 20:49
Ideea e ca nimeni n-a spus ca in formatul ala, nationala Romaniei e comparabila cu Spania sau Brazilia. Nu, sub nicio forma. Dar, imo, la momentul actual Romania are jucatori capabili sa invinga Ungaria si Turcia. Numai ca trebuie selectionati si pregatiti:rolleyes:
In amicalele cu Trinidad Tobago si Slovacia ar fi trebuit testati si Budescu, Rusescu, Keseru, Sanmartean si readus Sapunaru.

Sanmartean are 33 de ani si de peste un an nu joaca nimic. A, are talent, foarte bine. Dar talent are si Ilie Iordache, poate si el e bun de nationala... :rolleyes:

Keseru a mai fost la nationala, probabil o sa mai fie daca da goluri prin Franta. La fel Rusescu, daca joaca in continuare la Sevilla e imposibil sa nu fie selectionat. Budescu... habar nu am.

Cristyniku
15th August 2013, 21:06
Sanmartean are 33 de ani si de peste un an nu joaca nimic. A, are talent, foarte bine. Dar talent are si Ilie Iordache, poate si el e bun de nationala... :rolleyes:

Keseru a mai fost la nationala, probabil o sa mai fie daca da goluri prin Franta. La fel Rusescu, daca joaca in continuare la Sevilla e imposibil sa nu fie selectionat. Budescu... habar nu am.

Bai, macar incerca. Erau oricum niste amicale. Asta e si scopul lor. Si sincer, nu cred ca vor fi convocati chiar daca vor continua sa joace bine...si daca vor fi, cel mai probabil nu pentru urmatoarele 2 meciuri care sunt decisive.

Marius
15th August 2013, 21:10
Pai cum vrei sa joace Keseru cu Ungaria si Turcia cand el a jucat in sezonul asta o repriza? Sau cum sa joace si Rusescu, daca nu ma insel a prins doar meciul din EL la Sevilla. Iar Budescu, sa fim seriosi, debuturi in meciuri d-astea se fac doar daca ai talentul lui Hagi sau Mutu, ceea ce nu e cazul lui.

In plus, Marica ala fara echipa si antrenandu-se de unul singur prin porumb la Mogosoaia e cu 3 clase peste Keseru.

Cristyniku
15th August 2013, 21:13
Pai cum vrei sa joace Keseru cu Ungaria si Turcia cand el a jucat in sezonul asta o repriza? Sau cum sa joace si Rusescu, daca nu ma insel a prins doar meciul din EL la Sevilla. Iar Budescu, sa fim seriosi, debuturi in meciuri d-astea se fac doar daca ai talentul lui Hagi sau Mutu, ceea ce nu e cazul lui.

In plus, Marica ala fara echipa si antrenandu-se de unul singur prin porumb la Mogosoaia e cu 3 clase peste Keseru.

Tocmai, n-as risca cu ei cu Ungaria si Turcia, dar nu i-as fi vazut in amicalele astea doua. Si chiar daca i-as fi vazut, e greu de spus daca i-as fi bagat sau nu. Singurul in care as avea mai multa incredere pentru Ungaria si Turcia e Rusescu.

Gabriel28
15th August 2013, 21:17
la ce meci te-ai uitat? uiti oare cum a egalat in minutul 90+77...kipcsu ala? :))

Dar toate ocaziile pe care le-am avut le-ai vazut? Ca a ratat Stancu din toate pozitiile posibile. Ce sa zic ai vazut tu meciul....

Srdjan
15th August 2013, 21:19
Stancu ala nu e de nationala, nu ca titular cel putin. Szekely ii da clasa

delaparis
15th August 2013, 21:32
Szekely ii da clasa

Asta nu e ungur? :D

Srdjan
15th August 2013, 21:33
E roman din Recas :)

Dante7
15th August 2013, 22:09
Stancu ala nu e de nationala, nu ca titular cel putin. Szekely ii da clasa

la Stancu e vorba de valoare... la Szekely e vorba de forma...

Bobi Cearton
15th August 2013, 22:40
Piturca e singurul antrenor din lume proprietar de jucatori, Gaman e marfa lui, oferit de Mititelu ca garantie pt investitiile facute de Satana la Craiova (7-800.000 Eur)

Realizati cu cine defilam?:rolleyes:

Marius
15th August 2013, 22:46
Realizati cu cine defilam?:rolleyes:

Un grande allenatore? :D

malexoid
15th August 2013, 23:29
Dar toate ocaziile pe care le-am avut le-ai vazut? Ca a ratat Stancu din toate pozitiile posibile. Ce sa zic ai vazut tu meciul....

am vazut meciul, sigur ca l-am vazut. as fi ipocrit sa neg ocaziile immense ale romanilor, insa nu poti spune ca au avut aia bulan cu carul...ori cum te-ai exprimat, cand egalezi la ultima faza din joc, doar la asta m-am referit.
scorul de la Budapesta a fost echitabil

Freek
16th August 2013, 01:23
http://i.imgur.com/Me16GAn.gif Supărat de controversele iscate de convocarea sa, Marica ia în calcul să renunțe la națională http://i.imgur.com/Me16GAn.gif
http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/suparat-de-controversele-iscate-de-convocarea-sa-marica-ia-in-calcul-sa-renunte-la-nationala-e-intors-pe-dos-406135.html

Daca doriti sa comentati...comentati, daca nu, nu comentati.

Gabriel28
16th August 2013, 02:11
Sa renunte, foarte bine, face loc la altii care dau goluri si la echipele de club, nu ca el, 5 goluri in 4 sezoane.

phife
16th August 2013, 02:39
marica este un jucator cel mult mediocru. De ce credeti ca nu si-a gasit echipa?

Aurel.D
16th August 2013, 09:43
Ba și-a găsit! Pe site-ul celor de la Schalke04 scrie că s-a transferat la FC Ohne Mannschaft! :ok: :)

Srdjan
16th August 2013, 11:11
Marica e un jucator care era chemat pentru nume, nu pentru forma

Jew
16th August 2013, 12:57
Nu trebuie sa-i batem pe unguri,trebuie sa-i umilim! :)) In jocul asta este deja vorba de mandria nationala.Cred ca fata aia Sabina pe care au tot dat-o la stiri ca le-a dat peste nas bozgorilor cu bentita tricolora isi ia bilet in primul rand. :))

six
16th August 2013, 13:50
E roman din Recas :) este nascut in Aiud ;)

RunRun1730
16th August 2013, 14:05
1-0 e de ajuns :D

Jew
16th August 2013, 14:15
^Atata timp cat ii batem,I'm happy,dar un pic de umilinta pt ei n-ar strica :evil:

Dante7
16th August 2013, 16:26
Dupa Shinnok, un nou caz de tradare nationala... http://www.prosport.ro/fotbal-intern/nationala/bicfalvi-s-a-saturat-sa-mai-astepte-decizie-radicala-cere-oficial-sa-joace-pentru-ungaria-daca-in-romania-nu-are-loc-11256029
:rosu:

Shinnok
16th August 2013, 16:31
foarte frumos decizie luat la Bicfalvi! :drak: :D

Jew
16th August 2013, 16:36
Sa zicem ca o sa-i iasa "mutarea",dar sa vedem cum reactioneaza cand o sa-si ia bataie de la "fostii compatrioti" :D

Dante7
16th August 2013, 16:39
foarte frumos decizie luat la Bicfalvi! :drak: :D

not :mad:
http://www.antena3.ro/thumbs/big2/2009/07/25/janos-szekely-sunt-roman-si-ma-mandresc-cu-asta-47295.jpg
ia aminte :D

Jew
16th August 2013, 19:56
Oameni falsi sii dominati de bani si faima sunt peste tot,nu ma surprinde nimic.

Gabriel28
16th August 2013, 21:08
Bicfalvi nu prea era roman el oricum, e de natura filandeza parca, de ce nu incearca sa joace pentru aia, ca ar avea nevoie :))

Inainte de inceperea meciurilor eu am zis ca daca ii batem pe Unguri in ambele manse insa nu ne calificam eu personal ma declar multumit. La ei am facut 2-2, daca ii umilim la Bucuresti, e insa posibil sa prindem si barajul!

Un 3-0 ar fi excelent! Am scoate protectoratu din mintea lor de nesimtiti.

Jew
16th August 2013, 21:18
Bicfalvi nu prea era roman el oricum, e de natura filandeza parca, de ce nu incearca sa joace pentru aia, ca ar avea nevoie :))

E suedez din cate stiu eu,dar are si origini maghiare.Cu toate astea a declarat ca el mereu se considera roman...pana azi :ok:

cataa.
19th August 2013, 14:12
egal

tifosi
19th August 2013, 20:24
http://stareanatiunii.com/maghiarii-ameninta-si-jignesc-romania-romanii-ii-provoaca-la-lupta.html

ungaria ne s... p...!

phife
19th August 2013, 21:08
nici acolo nu ne ajung.

Brotherbones
19th August 2013, 21:08
http://stareanatiunii.com/maghiarii-ameninta-si-jignesc-romania-romanii-ii-provoaca-la-lupta.html

ungaria ne s... p...!

Poate iar ii tin Jandarmii in soare si ii uda cu furtunurile ca la meciul Stelei cu Ujpest.:happy
P.S Imi pare bine sa va cunosc

phife
19th August 2013, 23:18
Si noua , si noua :)
Bine ai venit aicisa la noi.

Dante7
20th August 2013, 00:01
Welcome !:)


http://stareanatiunii.com/maghiarii-ameninta-si-jignesc-romania-romanii-ii-provoaca-la-lupta.html

ungaria ne s... p...!

deci esti si antiungaria, ca oriundeoricand, ce coincidenta din nou :D

Anyway... poate sa fie si selectionata dinamo&rapid, sper sa-i batem la un scor umilitor pe bozgori. HAI ROMANIA !

delaparis
20th August 2013, 01:34
http://stareanatiunii.com/maghiarii-ameninta-si-jignesc-romania-romanii-ii-provoaca-la-lupta.html

ungaria ne s... p...!

Sa privim animale in conferinta de presa. :ok:
Pisica mea e mai inteligenta deoarece se ascunde cand ataca soareci.

Am o intrebare pt cei care se tot cred eroi.
Cine e campion mondial la fotbal? :))

phife
20th August 2013, 01:38
clar nu un araboi. Nici un francez. Dezluseste misterul

Shinnok
20th August 2013, 01:38
pentru cei care urla pe-aici "nu tin cu nationala asta pentru ca are nu stiu cati jucatori stelisti" sau "in sfarsit tin cu nationala asta pentru ca nu are jucatori dinamovisti", ar fi buna o bataie de la unguri. in meciuri cu echipe de care nu ne leaga nicio dusmanie ne doare la paisprezece, iar acum suntem mari romani.

ori te intereseaza Romania intotdeauna, ori esti nepasator mereu!

0-2!

delaparis
20th August 2013, 01:51
clar nu un araboi. Nici un francez. Dezluseste misterul
ala care joaca bine fotbal :ok:
Desigur la noi e mai interesant o cafteala intre cocalari unguri si romani decat un meci bun :)
Ce bine ne simtim la bataie de sant deoarece in sport suntem frustrati. Vorbesc de ambele tari.

phife
20th August 2013, 02:42
ai uitat cam multe prin aeroport.

Doctor_Satan
20th August 2013, 13:27
Eu dintotdeauna am urmarit meciurile nationalei, cu toate ca in ultimii 8 ani ma cam supara fierea de la cata greata imi provoaca.
Parerea mea e ca pentru a incepe revenirea nationalei avem nevoie de un soc. Prin urmare, astept o infrangere cu Liechtenstein sau San Marino. Dar, pana atunci, e buna si una de la bozgori.
Ria ria Ungaria!

Aurel.D
20th August 2013, 15:00
Eu prin șoc la națională -care nu mai este deloc o Națională- înțeleg dinamitarea cu 10t de trotil a unei clădiri în care se află sandu, dragomir, membrii tuturor comitetelor și comițiilor din lpf si frf, impresarii infractori și deasupra tuturor, domnul nea piți.

Altfel, ne mințim singuri.

cip
20th August 2013, 19:03
Eu prin șoc la națională -care nu mai este deloc o Națională- înțeleg dinamitarea cu 10t de trotil a unei clădiri în care se află sandu, dragomir, membrii tuturor comitetelor și comițiilor din lpf si frf, impresarii infractori și deasupra tuturor, domnul nea piți.

Altfel, ne mințim singuri.
vreo 2 tone ar merge si cand au "cavalerii fluierului" ceva intruniri de training :o: ,ca nici astia nu-s straini de fenomen :D

TheIceMan
20th August 2013, 19:25
Da' intreb si eu asa sa nu tac, legat de lpf, frf, nu se poate organiza o liga paralela, cluburile sa se autodezafilieze de la lpf si frf si liga aia noua ipotetica sa se afilieze la uefa/fifa?

cip
20th August 2013, 19:36
Da' intreb si eu asa sa nu tac, legat de lpf, frf, nu se poate organiza o liga paralela, cluburile sa se autodezafilieze de la lpf si frf si liga aia noua ipotetica sa se afilieze la uefa/fifa?
cu tot respectul,Ice...e cam de Radio Erevan intrebarea asta...
te uita la ultimele campionate,vezi cine a luat campionate aiurea (mai putin Steaua,anul asta dar si astia trebuiau maziliti macar pt blatul infect cu Viitorul regelui chilotzar),cine s-a salvat de la retrogradare aiurea...nu numai in prima divizie,au promovat si judetene in plic,e o increngatura de te doare mintea daca stai sa te gandesti...astia reprezinta cluburi, sunt cei mai multi si or sa voteze si maine cu mitica si sandu,daca o sa fie nevoie :headbang:

TheIceMan
20th August 2013, 19:57
cu tot respectul,Ice...e cam de Radio Erevan intrebarea asta...I know... :(


te uita la ultimele campionate,vezi cine a luat campionate aiurea (mai putin Steaua,anul asta dar si astia trebuiau maziliti macar pt blatul infect cu Viitorul regelui chilotzar),cine s-a salvat de la retrogradare aiurea...nu numai in prima divizie,au promovat si judetene in plic,e o increngatura de te doare mintea daca stai sa te gandesti...astia reprezinta cluburi, sunt cei mai multi si or sa voteze si maine cu mitica si sandu,daca o sa fie nevoie :headbang:
Asa e, si dupa aia toata lumea striga ca sunt furati.
Cred ca frf si lpf sunt ca femeile in bancul ala: "Femeile se impart in doua categorii: a) curvele si b) curvele dracului ca nu se culca cu mine"

Aurel.D
20th August 2013, 21:50
Da' intreb si eu asa sa nu tac, legat de lpf, frf, nu se poate organiza o liga paralela, cluburile sa se autodezafilieze de la lpf si frf si liga aia noua ipotetica sa se afilieze la uefa/fifa?

Știi ceva, actuala FRF a fost inființată ilegal și abuziv de Sandu, Dinu, Iorgulescu și gașca în paralel cu fosta federație de dinainte de 1989 pt că la alegerile care avuseseră loc nu ieșise candidatul lor (parcă Sandu a fost). Pe ăia de la UEFA nu știu cum i-au dus cu preșul, au aruncat vina pe fostul regim, etc și uite așa a luat ființă actuala FRF.
Nu știu de ce autoritățile nu investighează legitimitatea FRF pt că este o organizație care funcționează ilegal! A încercat acum câțiva ani Marcel Pușcaș să demonstreze ceva dar l-au liniștit, nu știu ce s-a întâmplat. De la UEFA nici o speranță și ăia tot niște mafioți ordinari. Sub pretextul "neimplicării politicului în fotbal", FRF este practic stat în stat!!

TheIceMan
20th August 2013, 22:54
Știi ceva, actuala FRF a fost inființată ilegal și abuziv de Sandu, Dinu, Iorgulescu și gașca în paralel cu fosta federație de dinainte de 1989 pt că la alegerile care avuseseră loc nu ieșise candidatul lor (parcă Sandu a fost). Pe ăia de la UEFA nu știu cum i-au dus cu preșul, au aruncat vina pe fostul regim, etc și uite așa a luat ființă actuala FRF.
Nu știu de ce autoritățile nu investighează legitimitatea FRF pt că este o organizație care funcționează ilegal! A încercat acum câțiva ani Marcel Pușcaș să demonstreze ceva dar l-au liniștit, nu știu ce s-a întâmplat. De la UEFA nici o speranță și ăia tot niște mafioți ordinari. Sub pretextul "neimplicării politicului în fotbal", FRF este practic stat în stat!!

wow, astea-s chestiuni serioase despre care nu-mi amintesc.
macar o investigatie jurnalistica serioasa ar merita.

tifosi
21st August 2013, 02:44
M2qzqe7GtoE

Promo România - Urangutania

Dante7
21st August 2013, 14:45
Fain clipu' :)
Stii ca e vorba de Bozgoria cand stelistii, dinamovistii si rapidistii fac front comun :))

Cristyniku
22nd August 2013, 19:23
pentru cei care urla pe-aici "nu tin cu nationala asta pentru ca are nu stiu cati jucatori stelisti" sau "in sfarsit tin cu nationala asta pentru ca nu are jucatori dinamovisti", ar fi buna o bataie de la unguri. in meciuri cu echipe de care nu ne leaga nicio dusmanie ne doare la paisprezece, iar acum suntem mari romani.

ori te intereseaza Romania intotdeauna, ori esti nepasator mereu!

Aici sunt de acord cu tine:):yes:.


Fain clipu' :)
Stii ca e vorba de Bozgoria cand stelistii, dinamovistii si rapidistii fac front comun :))

Bine ar fi sa intample asta indiferent de adversar:rolleyes:.

Gabriel28
22nd August 2013, 19:41
Piti la chemat pe Rusescu acum numai ca sa se razbune pe Mutu. Ce idiot. Tot ce face omu asta face numai cu ranchiuna. God helps us all! :(

Lordul
22nd August 2013, 21:38
atacul e buba....Mutu neconvocat..Marica fara echipa...Keseru ar fi o solutie...dar Piti nu prea il ia in calcul..

Lordul
22nd August 2013, 22:15
Stranierii convocați:
Portari: Bogdan Ionuț Lobonț (AS Roma) și Costel Fane Pantilimon (Manchester City FC)

Fundași: Constantin Nica (Atalanta Bergamasca Calcio), Paul Papp (AC Chievo), Gabriel Sebastian Tamaș (West Bromwich Albion), Nicolai Dorin Goian (Asteras Tripolis) și Răzvan Raț-Dincă (West Ham United FC)

Mijlocași: Costin Lazăr (PAOK FC), Dan Nistor (Evian Thonon Gaillard FC), Gabriel Andrei Torje (Udinese Calcio), Bănel Nicoliță (AS Saint-Etienne) și Alexandru Iulian Maxim (VfB Stuttgart)

Atacanți: Marius Silviu Alexe (US Sassuolo Calcio), Claudiu Andrei Keșeru (SC Bastia), Raul Andrei Rusescu (Sevilla FC) și Bogdan Sorin Stancu (Genclerbirligi SK)

e o lista provizorie

tifosi
22nd August 2013, 23:37
lobont, goian, banel, alexe, rusescu, stancu... doamne numai ratati

delaparis
23rd August 2013, 00:11
Daca nu era Vica era Mutu :D

snookerinfo
23rd August 2013, 14:10
sa fi ungur e mai rau
decat sa fi la bulau !

Eu cred ca e invers. "sa fi la bulau" o sa te marcheze pe viata.

snookerinfo
23rd August 2013, 14:14
Poate nu stii, dar in meciul de la BUDApesta, au facut un poster cu unul cu toporul in mana iar mai jos scria MAGYARORSZAG - romania, ei ne-au tratat cu respect?

Deci mentalitatea romanului e sa raspunda la pumn cu pumn. Adica sa fi exact ca ei, sa reactionezi exact cum vor ei, ca sa gaseasca pretexte pentru diverse suspendari, amenzi, conflicte.
Solutia mea e simpla: Ignorai da-i in :o: mea. Fiecare cu tara lui si ma doare-n :o: de ograda altuia.

snookerinfo
23rd August 2013, 14:24
E pe dracu valoroasa...

Sapunaru a retrogradat in Spania anul trecut si acum se bate tot la retrogradare, dar hipopotamovici il vede cel putin Sergio Ramos.
Mutu n-a jucat nimic pana acum la Ajaccio.
Tamas a explicat Piturca, e invoit, ca si Rat, ca sa se pregateasca pentru debutul de sezon. Plus ca o arde cu bautura. Cand spargea usi prin Bucuresti, toata lumea se pisa pe el, dar acu' e macar David Luiz, daca nu un Thiago Silva.
Sanmartean e la nivelul lui Adrian Cristea de un an jumate.
Keseru are fix o repriza jucata la Bastia.
Mai e cineva? Mai e Rusescu. Rusescu a dat goluri in EL, dar nici n-a fost in lotul Sevillei pentru amicalul cu United.
Budescu... Budescu.

Dintre toti astia, Budescu si Ruse meritau incercati, dar asta nu inseamna ca-s jucatori de top-class. Keseru sa vedem ce face la Bastia, dar el n-a impresionat pe mai nimeni in Franta cu golurile alea din Ligue 2, de asta a esuat la o echipa cvasianonima si fara alta perspectiva decat evitarea retrogradarii.

Pai e vina lui Sapunaru ca in afara de Porto a jucat la echipe mici. Asta e ca atunci cand Alonso era la Minardi, mare talent la echipa slaba, doar ca el a trecut la un nivel superior.
Keseru - de abia a inceput campionatul, deci....
Mutu - nu zic ca e Maradona dar era util.
Budescu ar trebui convocat si eventual bagat titular. Rusesc vad ca e acolo.
De restul nu comentez...

Gabriel28
23rd August 2013, 21:52
Stranierii convocați:
Portari: Bogdan Ionuț Lobonț (AS Roma) și Costel Fane Pantilimon (Manchester City FC)

Fundași: Constantin Nica (Atalanta Bergamasca Calcio), Paul Papp (AC Chievo), Gabriel Sebastian Tamaș (West Bromwich Albion), Nicolai Dorin Goian (Asteras Tripolis) și Răzvan Raț-Dincă (West Ham United FC)

Mijlocași: Costin Lazăr (PAOK FC), Dan Nistor (Evian Thonon Gaillard FC), Gabriel Andrei Torje (Udinese Calcio), Bănel Nicoliță (AS Saint-Etienne) și Alexandru Iulian Maxim (VfB Stuttgart)

Atacanți: Marius Silviu Alexe (US Sassuolo Calcio), Claudiu Andrei Keșeru (SC Bastia), Raul Andrei Rusescu (Sevilla FC) și Bogdan Sorin Stancu (Genclerbirligi SK)



Nu stiu ce cauta Lonbont, ca nici macar nu joaca, macar Panti e de "perspectiva" (sa zicem).

Dintre fundasi, Tamas si Papp au jucat macar in pregatiri?

Mijlocasii par ok, altii mai buni dintre stranieri nu cred ca avem.

Atacantii, i-a chemat acum pe Ruse si Keseru ca sa nu zicem noi ca nu ii convoaca, oricum o sa joace cu Stancu, ca asa e Piti intr-o ureche!

Sa vedem pe cine convoaca din Liga 1 :|

Aurel.D
23rd August 2013, 22:03
Cum să convoci jucători care nu joacă?? Deocamdată nu zic nimic dar dacă iar începe pițurcă cu Tamaș, Goian și Stancu o să îmi doresc din tot sufletul să câștige Ungaria!

tifosi
24th August 2013, 00:53
deja numar zilele pana la meci, abia astept. sper sa fie incidente :D

Numero Dieci
24th August 2013, 16:36
Fara Cioaba nu-i vad bine pe tiga....aa romani.

Dante7
24th August 2013, 18:49
Fara Cioaba nu-i vad bine pe tiga....aa romani.

esti italian ?:)

Numero Dieci
24th August 2013, 19:13
Nu.

Tu?

Dante7
24th August 2013, 19:51
Nu. Doar ca mi se pare ciudat cum te-ai exprimat...

Lordul
24th August 2013, 22:14
o zis ca il cheama si pe Marica daca isi gaseste echipa

tifosi
25th August 2013, 00:16
pana la urma merge careva de aici la meciul cu spurcatii astia ?

bozgore sa-ti dam la m123

Dante7
25th August 2013, 00:18
o zis ca il cheama si pe Marica daca isi gaseste echipa

deci daca Marica semneaza un contract cu Chiajna pana la sfarsitul lui septembrie, intra titular cu Ungaria ?:D

phife
25th August 2013, 00:49
merg eu la meci.

Cristyniku
25th August 2013, 00:52
merg eu la meci.

Nu te mai lauda atata, ca eu am bilet de mult:D.

phife
25th August 2013, 01:15
la sud? :D

Cristyniku
25th August 2013, 01:18
la sud? :D

Nu stiu:P. La peluza stau sigur. Imi vin biletele cu cateva zile inainte de meci/hello.

phife
25th August 2013, 01:21
daca ai la sud si vezi un individ de 2 m , vreo 100 de kile care are picioru' in ghips sa stii ca e reivan de pe OLS :)

Shinnok
25th August 2013, 01:21
daca ai la sud si vezi un individ de 2 m , vreo 100 de kile care are picioru' in ghips sa stii ca e reivan de pe OLS :)

acu' chiar ca m-ai speriat :D

Cristyniku
25th August 2013, 01:23
daca ai la sud si vezi un individ de 2 m , vreo 100 de kile care are picioru' in ghips sa stii ca e reivan de pe OLS :)

tifosi, ia aminte:)).

Dante7
25th August 2013, 01:24
Nu stiu:P. La peluza stau sigur. Imi vin biletele cu cateva zile inainte de meci/hello.

vezi sa nu te intalnesti cu tifosi, umbla vorba ca e pus pe scandal :D

Cristyniku
25th August 2013, 01:25
vezi sa nu te intalnesti cu tifosi, umbla vorba ca e pus pe scandal :D

Vine la meci? Eu zic sa nu se intalneasca cu reivan:D.

Dante7
25th August 2013, 01:27
Vine la meci? Eu zic sa nu se intalneasca cu reivan:D.

reivan, ai mila :))

imi si imaginez cum unu' binefacut fuge cu carja dupa unu care striga ceva antiSteaua :)) No offence :))

Shinnok
25th August 2013, 01:28
ba, voi va luati de tifos. sa va fie rusine.

phife
25th August 2013, 01:30
cred ca nu ma lasa cu carje la meci asa ca sper sa aibe cetatenii mila de mine si sa ma lase sa ma misc in voie :)
daca sunteti la meci strigati tare " schiopuleee" si o sa apar ca superman :))

Dante7
25th August 2013, 01:35
cred ca nu ma lasa cu carje la meci asa ca sper sa aibe cetatenii mila de mine si sa ma lase sa ma misc in voie :)
daca sunteti la meci strigati tare " schiopuleee" si o sa apar ca superman :))

:)):)):))

tifosi
25th August 2013, 12:16
tifosi, ia aminte:)).

eu am bilet la t2

Cristyniku
25th August 2013, 12:42
eu am bilet la t2

Ooo, atunci il ratezi razant pe reivan:D.

Asa deci. Doar eu, tifosi si reivan sa tinem steagul OLS sus la marele meci al nationalei cu Ungaria.
Restul stiti: sa va fie rusine:nope::D!

duddy
25th August 2013, 18:06
Ooo, atunci il ratezi razant pe reivan:D.

Asa deci. Doar eu, tifosi si reivan sa tinem steagul OLS sus la marele meci al nationalei cu Ungaria.
Restul stiti: sa va fie rusine:nope::D!

Si eu vreau sa vin . O sa fie nebunie cu vecinii nostri iubiti.

Cristyniku
26th August 2013, 14:34
Asa-i ca e o idee proasta sa merg vopsita pe strada cand ma duc la meciul asta :D? Am senzatia ca nu mai ajung intreaga la stadion :)).

Shinnok
26th August 2013, 14:35
se duce cineva vopsit in rosu, alb si verde? :D

Cristyniku
26th August 2013, 14:39
se duce cineva vopsit in rosu, alb si verde? :D

Tre sa fii prost sa mergi asa prin Bucuresti pe 6 septembrie :)).

Dante7
26th August 2013, 15:53
Tre sa fii prost sa mergi asa prin Bucuresti pe 6 septembrie :)).

c'mon, cine da in fete ?


se duce cineva vopsit in rosu, alb si verde? :D

Federico Piovaccari :D Viva Italia !/hello

Shinnok
26th August 2013, 15:57
c'mon, cine da in fete ?

dinamovistii. mai ales daca fetele sunt frumoase :D

tifosi
26th August 2013, 16:18
Asa-i ca e o idee proasta sa merg vopsita pe strada cand ma duc la meciul asta :D? Am senzatia ca nu mai ajung intreaga la stadion :)).

sper ca glumesti cu vopsitul :)) doar claunii aia de la steaua se deseneaza pe fata, isi iau jobene sau vuvuzele

Cristyniku
26th August 2013, 16:19
c'mon, cine da in fete ?

Eu ma refeream la cine ar merge vopsit in culorile Ungariei prin Bucuresti in ziua meciului:D. Eu CU SIGURANTA, nu :)).
Si nici in culorile Romaniei nu cred ca ma lasa mama. O sa spuna ca daca dam peste suporteri maghiari, aia sunt :)).


sper ca glumesti cu vopsitul :)) doar claunii aia de la steaua se deseneaza pe fata, isi iau jobene sau vuvuzele

Nu:P. Intentionam serios sa fac asta la meciul cu Olanda, dar am fost deturnata :D. Imi place creativitatea la capitolul asta.

Mi se pare foarte tare ideea asta(am vazut si desene mai reusite, but still):
http://m.theglobeandmail.com/sports/soccer/article4383712.ece/BINARY/w620/STN106_SOCCER_EURO.JPG

Srdjan
26th August 2013, 16:24
De ce nu se joaca pe Cluj Arena meciul? Sa se simta ungurii ca acasa :D

Dante7
26th August 2013, 16:25
doar claunii aia de la steaua se deseneaza pe fata

Asa e. Restu' (ma rog, doar unii :rolleyes:) arunca cu pisat, mult mai frumos /hello


O sa spuna ca daca dam peste suporteri maghiari, aia sunt :)).

asta ar fi culmea, sa-ti fie frica in tara ta, Romania, de unguri :mda: Si oricum, daca esti fata n-ai de ce sa-ti faci griji... Eventual grija mare la unguroaice :D

Cristyniku
26th August 2013, 16:34
asta ar fi culmea, sa-ti fie frica in tara ta, Romania, de unguri :mda: Si oricum, daca esti fata n-ai de ce sa-ti faci griji... Eventual grija mare la unguroaice :D

Ai si tu dreptate:D.

tifosi
26th August 2013, 16:48
nu ma refeream si la maimutoii din alte tari desenati ca pe primul loc sunt olandezii care zici ca sunt veniti de la parada gay. In Romania ce alti suporteri inafara de suporterii lui Gigi se maimutaresc in halul asta?

http://www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2013/02/560715-suporteri-steaua.jpg

Doamne fereste!


Suporterii adevarati aprind torte nu se picteaza pe fata si nu vor fotbal modern.

tifosi
26th August 2013, 21:59
vBmnRdDrUWY
E Romania, este tara noastra si ne p!$@m pe hunGAYria voastra !!!

delaparis
26th August 2013, 22:12
Iar incepi cu prostii?
E un meci de fotbal intre doua echipe slabe. Nu e razboi

phife
26th August 2013, 22:13
ti-am mai spus bai french boy ca ai uitat de unde esti cand ai aterizat in Paris.

tifosi
26th August 2013, 22:21
Iar incepi cu prostii?
E un meci de fotbal intre doua echipe slabe. Nu e razboi

ba da, e razboi... pardon, o sa fie!

TheIceMan
26th August 2013, 22:34
ti-am mai spus bai french boy ca ai uitat de unde esti cand ai aterizat in Paris.

mai degraba uitati voi in ce secol traiti.

phife
26th August 2013, 22:41
baejnebun.
uite ca in secolul asta cand ai tu iphone , ipad si i****meacevrei tu ungurii ne dau foc la drapel in tara noastra de ziua tarii noastre.
sau drapelul e o chestie intutila si de nebagat in seama?

tifosi
26th August 2013, 22:49
iar daca noi dam foc la steagul lor, in Romania, primim in 6 luni si 3 ani de puscarie. ;)

TheIceMan
26th August 2013, 22:54
baejnebun.
uite ca in secolul asta cand ai tu iphone , ipad si i****meacevrei tu ungurii ne dau foc la drapel in tara noastra de ziua tarii noastre.
sau drapelul e o chestie intutila si de nebagat in seama?

da? asa s-a intamplat? atunci lasa procuratura sa-i ancheteze si justitia sa-i bage la bulau pe cei care au facut fapta aia, si tu personal vezi-ti de treaba ta, nu-i loc de vendeta personala.

asta insemana, democratie, stat modern, secolul XXI, daca un tembel a facut asa fapte, lasa institutiile statului sa-si faca treaba, nu ne apucam noi acuma sa facem pe justitiarii si sa incitam si mai mult lucrurile.

TheIceMan
26th August 2013, 22:55
iar daca noi dam foc la steagul lor, in Romania, primim in 6 luni si 3 ani de puscarie. ;)

or sa ia si aia care au dat foc steagului romanesc, cum zice reivan, nu te teme, dar nu-i treaba ta sa le dai tu in cap.

delaparis
26th August 2013, 22:58
baejnebun.
uite ca in secolul asta cand ai tu iphone , ipad si i****meacevrei tu ungurii ne dau foc la drapel in tara noastra de ziua tarii noastre.
sau drapelul e o chestie intutila si de nebagat in seama?

Si totusi ce legatura are cu meciul asta intre doua echipe slabe? ... repet :D
... foarte slabe :)

Aici vorbim de fotbal si lasam dezbaterile nationaliste unde isi au locul. Macar in sport sa uitam de ura asta imbecila care aduce numai nenorociri in viata.

phife
26th August 2013, 23:15
ungurii sunt baietii aia care spun ca transilvania pt care poate niste rude de ale noastre au cam luptat e a lor. A si spun ca suntem jegosi , prosti si tigani. Oameni de toata fala nu alta.

TheIceMan
26th August 2013, 23:21
ungurii sunt baietii aia care spun ca transilvania pt care poate niste rude de ale noastre au cam luptat e a lor. A si spun ca suntem jegosi , prosti si tigani. Oameni de toata fala nu alta.

Stii ciudat e faptul ca teritoriul ala a fost prima data numit "Trans Silvanae" (dincolo de paduri) de catre ungurii latinizati/crestinati/catolicizati pe la anul 1000, cand cu regele lor Sfantul Stefan, scris latineste, sau Istvan pe ungureste.

Cum se numea Transilvania inainte de venirea ungurilor?

delaparis
26th August 2013, 23:43
Într-o zi românul către ungur:
-Bă, ungurule!
-Ce e mă?
-S-o f** pe mă-ta…!
-Ioi, ioi, ioi, lase că prind și eu la tine și fac și eu la tine odată.

După câteva zile ungurul către român:
-Bă, române!
-Ce e, mă?
-Să f** pe mama la tine!
-Ba f***-o la tine și nu mai veni pâna la mine!

TheIceMan
26th August 2013, 23:44
hai ca cica nici noi nu suntem urmasii Romei :)

revenind la meci: HAI ROMANIA!!!!

Abia astept sa-si arate Piturca marea clasa internationala, cum cu o tehica superioara face o echipa mare din jucatori nu prea mari :))

TheIceMan
26th August 2013, 23:46
Într-o zi românul către ungur:
-Bă, ungurule!
-Ce e mă?
-S-o f** pe mă-ta…!
-Ioi, ioi, ioi, lase că prind și eu la tine și fac și eu la tine odată.

După câteva zile ungurul către român:
-Bă, române!
-Ce e, mă?
-Să f** pe mama la tine!
-Ba f***-o la tine și nu mai veni pâna la mine!

:)) :)) :)):happy:happy

phife
26th August 2013, 23:58
Stii ciudat e faptul ca teritoriul ala a fost prima data numit "Trans Silvanae" (dincolo de paduri) de catre ungurii latinizati/crestinati/catolicizati pe la anul 1000, cand cu regele lor Sfantul Stefan, scris latineste, sau Istvan pe ungureste.

Cum se numea Transilvania inainte de venirea ungurilor?

si care-i treaba cu asta?
Prin transilvania era centrul politic al daciei. Despre ce plm vorbim. Ce mi-e ca-i in unugreste sau nemteste. Ardealu-i in Romania si aia o tin mortis ca-i a lor .
Si mai avem si 1 meleon si de ungurei in tara...care ne injura de neam.

krokobaursolzos
27th August 2013, 09:46
Daca m-a iau dupa comentarii, o sa fie un turnir medieval ... si io ca prostu' credeam ca va fi un meci de fotbal :))

Leul Oltean
27th August 2013, 10:23
Stii ciudat e faptul ca teritoriul ala a fost prima data numit "Trans Silvanae" (dincolo de paduri) de catre ungurii latinizati/crestinati/catolicizati pe la anul 1000, cand cu regele lor Sfantul Stefan, scris latineste, sau Istvan pe ungureste.

Cum se numea Transilvania inainte de venirea ungurilor?Nu e deloc ciudat, ba e chiar foarte comun. Sunt o multime de locuri pe aceasta planeta care poarta nume date de unii ... diferiti de cei care locuiesc/au locuit acolo.

Pe de alta parte, in general vorbind, nu te numesti asa cum vrei tu, ci cum au vrut altii. Exemplu : numele tau.

Capitanu.Burcea
27th August 2013, 19:24
Atmosfera asta nu le face bine, in primul rand, alor nostri, care se vor caca pe ei la greu sa demonstreze superioritatea istorica a romanului (cand mai cuminte e sa castige, lejer, cu 3,4-0, pe valoare reala, de transfermarkt :D). Pana la urma, ei au ceva ce noi cautam inca: unitate. Aici nu ma refer la secui, care is cam piciorizati de toata lumea, chiar si de maghiari :D Spun de unitate, pt ca la noi, intr-un caz similar (Basarabia), romanilor li se cam rupe de frati, unire, pod de flori etc. Ba am observat chiar o adversitate fata de cetateni din Rep Moldova.

TheIceMan
27th August 2013, 20:25
Nu e deloc ciudat, ba e chiar foarte comun. Sunt o multime de locuri pe aceasta planeta care poarta nume date de unii ... diferiti de cei care locuiesc/au locuit acolo.

Nu foarte comun, dar exista, mai ales unde numele vechi sunt inlocuite de catre stapanii zilei, dar cele vechi nu se pierd.

Dar ma asteptam de la reivan sa dea un semn de prelucrare a informatiei si sa raspunda la intrebarea mea cu numele "Ardeal", pentru ca asta este numele romanesc al tinutului respectiv.

Cand spuneti bancuri incepeti cu "un oltean si un adrelean..." nu am auzit bancuri care sa inceapa cu "un oltean si un transilvanean..." :D

De aici ungurii il numesc Erdely, dar ma rog, suntem "orbiti" de ura si dam cu piciorul evidentelor. Cam greu sa poti o discutie linistita pe baza unor dovezi sau teorii mai mult sau mai putin controversate, e mult mai simplu sa dam in cap celui ce nu-i de acord cu iddea noastra simpla de genul:

Ardealul e al nostru! De ce? Pentru ca asa vreau eu! De cand pana cand? De cand vreau eu si pana nu-ti trag una....
dialogul imaginar de mai sus este intre un ungur si un roman sau intre un roman si un ungur, nu conteaza.

Romanii sunt acolo de 1742 de ani, ungurii de 1013, au avut si razboaie intre ei, si aliati au fost contra tatarilor si otomanilor, am trecut peste prea multe ca sa mai credem ca nationalismul tampit de orice parte a baricadei s-ar afla poate rezolva ceva.

Si romanii si ungurii, vor iphone, salariu bun, vila cu piscina si concediu la Ibiza :D Cu ce ne ajuta sa avem astea daca dam foc unui steag sau altuia?

Unitate intre romani, mda, in cuget si-n simtiri, ok.

Dar administrativ, momentul oportun a fost ratat in 1991 cand cu puciul de la Moscova contra lui Gorbi, si destramarea URSS rezultata in independenta sovietelor, acum asa ceva ar fi sinucidere economica. Personal prefer "unirea" in cardul U.E. :ok:

Gata, hai inapoi la meci :) hai ai nostrii!!! :)

six
27th August 2013, 21:31
Gata, hai inapoi la meci :) ok :D Piți,pițiii....lasă-neee,lasă-neeeee :)
Probabil pe ăstia îi batem :) da pe turci nu cred ;)

tifosi
27th August 2013, 23:13
TheIceMan, pleaca ba de aici ca ne plictisesti. Tu sigur esti un bozgor.

Dante7
28th August 2013, 02:45
Stii ciudat e faptul ca teritoriul ala a fost prima data numit "Trans Silvanae" (dincolo de paduri) de catre ungurii latinizati/crestinati/catolicizati pe la anul 1000, cand cu regele lor Sfantul Stefan, scris latineste, sau Istvan pe ungureste.

Cum se numea Transilvania inainte de venirea ungurilor?

tu cred ca esti fan Roesler si al teoriei imigrationiste :D


Într-o zi românul către ungur:
-Bă, ungurule!
-Ce e mă?
-S-o f** pe mă-ta…!
-Ioi, ioi, ioi, lase că prind și eu la tine și fac și eu la tine odată.

După câteva zile ungurul către român:
-Bă, române!
-Ce e, mă?
-Să f** pe mama la tine!
-Ba f***-o la tine și nu mai veni pâna la mine!

:))



Ardealul e al nostru! De ce? Pentru ca asa vreau eu! De cand pana cand? De cand vreau eu si pana nu-ti trag una....

genial :)):))


nu ma refeream si la maimutoii din alte tari desenati ca pe primul loc sunt olandezii care zici ca sunt veniti de la parada gay. In Romania ce alti suporteri inafara de suporterii lui Gigi se maimutaresc in halul asta?

http://www.gazetabt.ro/wp-content/uploads/2013/02/560715-suporteri-steaua.jpg

Doamne fereste!


Suporterii adevarati aprind torte nu se picteaza pe fata si nu vor fotbal modern.

Cu alte cuvinte, nemti (http://static4.businessinsider.com/image/4fdf7c5b69bedddf4c000007-1200/hats-are-still-wildly-po****r.jpg), brazilieni (http://0.tqn.com/d/painting/1/0/k/O/2/face-painting-brazil.jpg), greci (http://static1.businessinsider.com/image/4fdf7c59ecad04a256000003-1200/in-greece-cant-blame-the-fans-for-living-in-the-past.jpg), scotieni (http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/08/14/article-2392729-1B4CA0A4000005DC-158_634x371.jpg), englezi (http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/06/11/article-2157733-138F54A1000005DC-387_634x401.jpg), fani de-ai lui Bayern (http://news.ripley.za.net/wp-content/plugins/rss-poster/cache/5f78e_130525160308-champions-league-final-16-vertical-gallery.jpg) sau Dortmund (http://cache4.asset-cache.net/gc/169463409-borussia-dortmund-fans-gather-in-trafalgar-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=GkZZ8bf5zL1ZiijUmxa7Qd1Ait1meNbA2L2lO%2bWXpOMa8o 0NdpcSPVoMamKvU%2f5TsmAtxXgtspXAFVE1lmqAiw%3d%3d) samd, invatati bai anonimilor meserie de la tifosi si rapid :happy

Si eu care credeam ca suporterii adevarati sunt aia civilizati care incurajeaza echipa si care nu-si dau in cap si care nu arunca cu pisat :rolleyes: Silly me :rolleyes:

Taquito
28th August 2013, 11:32
Szalai a dat 2 goluri aseara in PAOK - Schalke

LucioCodinho
28th August 2013, 12:03
marica cica se antreneaza in poiana cu dinamo...eu cred ca va fi convocat :D

Aurel.D
28th August 2013, 12:22
Aaaa, păi dacă se antrenează în Poiană este ca și titular în atac! Împreună cu Rusescu care nu prinde nici lotul la Sevilla. Simt că o să fie distracție mare la meciul ăsta. :)

Taquito
28th August 2013, 12:26
Lotul Ungariei

Portari: Bogdán Ádám (Bolton Wanderers), Király Gábor (1860 Munchen), Megyeri Balázs (Olympiacos Piraeus).

Fundași: Fiola Attila (MVM Paks), Guzmics Richárd (Haladás), Gyömbér Gábor (Ferencváros), Kádár Tamás (DVTK), Korcsmár Zsolt (Greuther Fürth), Laczkó Zsolt (Sampdoria), Lipták Zoltán (Győri ETO), Mészáros Norbert (DVSC-Teva), Vanczák Vilmos (Sion).

Mijlocași: Dzsudzsák Balázs (Dinamo Moscova), Elek Ákos (DVTK), Hajnal Tamás (Ingolstadt), Koman Vladimir (FC Krasnodar), Kovács István (Videoton), Lovrencsics Gergő (Lech Poznan), Szakály Péter (DVSC-Teva), Varga József (Middlesbrough)

Atacanți: Böde Dániel (Ferencváros), Németh Krisztián (Roda), Szabics Imre (Sturm Graz), Szalai Ádám (Schalke)

Aurel.D
28th August 2013, 12:45
Diferența dintre gloabele lui piți și lotul de mai sus este că ăia chiar joacă le echipele de club!

tifosi
28th August 2013, 15:31
Cu alte cuvinte, nemti (http://static4.businessinsider.com/image/4fdf7c5b69bedddf4c000007-1200/hats-are-still-wildly-po****r.jpg), brazilieni (http://0.tqn.com/d/painting/1/0/k/O/2/face-painting-brazil.jpg), greci (http://static1.businessinsider.com/image/4fdf7c59ecad04a256000003-1200/in-greece-cant-blame-the-fans-for-living-in-the-past.jpg), scotieni (http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/08/14/article-2392729-1B4CA0A4000005DC-158_634x371.jpg), englezi (http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/06/11/article-2157733-138F54A1000005DC-387_634x401.jpg), fani de-ai lui Bayern (http://news.ripley.za.net/wp-content/plugins/rss-poster/cache/5f78e_130525160308-champions-league-final-16-vertical-gallery.jpg) sau Dortmund (http://cache4.asset-cache.net/gc/169463409-borussia-dortmund-fans-gather-in-trafalgar-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=GkZZ8bf5zL1ZiijUmxa7Qd1Ait1meNbA2L2lO%2bWXpOMa8o 0NdpcSPVoMamKvU%2f5TsmAtxXgtspXAFVE1lmqAiw%3d%3d) samd, invatati bai anonimilor meserie de la tifosi si rapid :happy

Si eu care credeam ca suporterii adevarati sunt aia civilizati care incurajeaza echipa si care nu-si dau in cap si care nu arunca cu pisat :rolleyes: Silly me :rolleyes:

90% din aia care ai pus tu sunt bosorogi, iar restul n-au treaba cu fenomenul

cip
28th August 2013, 22:30
Avand in vedere ca nu mai este mult pana vom juca cu migratorii... am vazut un comunicat al celor de la Ferencvarosi TC.

”Brigada care nu se va prezenta intr-un numar onorabil la Bucuresti nu mai are ce cauta cu steagul de gard pe stadion”


ps: moarte ungurilor
tu de unde esti,viteazule? :rolleyes:
daca esti din Oltenia te scuzam,sama ca vin ungurii si va papa cu fulgi cu tot...basca am auzit ca mananca si copii sudisti,zici ca-s lacuste :))

Leul Oltean
29th August 2013, 00:53
Gustere, in Oltenia nu se teme nimeni de unguri. Honvezii sunt doar subiect de bancuri la noi. ;)

cip
29th August 2013, 01:10
voi sa va faceti trotuare acolo in Oltenia,ca n-aveti...dati voi peste bot la unguri,saraciilor...:))

Leul Oltean
29th August 2013, 01:15
Meri, mah ... si culca-te. Ca maine iarasi te alearga seful oltean ... :))

cip
29th August 2013, 01:18
muica :D

Leul Oltean
29th August 2013, 01:21
Reactionezi cam greu. S-o terminat petu si o inchis vaca aia la non-stop, este ? :D

cip
29th August 2013, 01:23
da :D

malexoid
29th August 2013, 15:26
tu de unde esti,viteazule? :rolleyes:
daca esti din Oltenia te scuzam,sama ca vin ungurii si va papa cu fulgi cu tot...basca am auzit ca mananca si copii sudisti,zici ca-s lacuste :))

nu cred ca se hranesc cu tigani...eventual ii folosesc pt whiskas ori choppy

Doctor_Satan
29th August 2013, 15:42
Cu alte cuvinte, nemti (http://static4.businessinsider.com/image/4fdf7c5b69bedddf4c000007-1200/hats-are-still-wildly-po****r.jpg), brazilieni (http://0.tqn.com/d/painting/1/0/k/O/2/face-painting-brazil.jpg), greci (http://static1.businessinsider.com/image/4fdf7c59ecad04a256000003-1200/in-greece-cant-blame-the-fans-for-living-in-the-past.jpg), scotieni (http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/08/14/article-2392729-1B4CA0A4000005DC-158_634x371.jpg), englezi (http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/06/11/article-2157733-138F54A1000005DC-387_634x401.jpg), fani de-ai lui Bayern (http://news.ripley.za.net/wp-content/plugins/rss-poster/cache/5f78e_130525160308-champions-league-final-16-vertical-gallery.jpg) sau Dortmund (http://cache4.asset-cache.net/gc/169463409-borussia-dortmund-fans-gather-in-trafalgar-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=GkZZ8bf5zL1ZiijUmxa7Qd1Ait1meNbA2L2lO%2bWXpOMa8o 0NdpcSPVoMamKvU%2f5TsmAtxXgtspXAFVE1lmqAiw%3d%3d) samd, invatati bai anonimilor meserie de la tifosi si rapid :happy


Ca sa nu mai vorbim de argentinieni. :rolleyes:

six
29th August 2013, 17:34
nu cred ca se hranesc cu tigani...eventual ii folosesc pt whiskas ori choppy :happy:happy:happy

Numero Dieci
29th August 2013, 18:04
Abia astept sa vad 50000 de tigani umiliti.

Capitanu.Burcea
29th August 2013, 18:47
Cand il citesc p-asta, parca revad emisiunea aceea a lui Craioveanu, de la debutul lui, cand ruga lumea pe strada sa-l flegmeze si sa-i dea suturi in fund.

cip
29th August 2013, 19:08
nu cred ca se hranesc cu tigani...eventual ii folosesc pt whiskas ori choppy
eu am auzit ca pe post de amortizor de sa,dar nah...gura lumii sloboda,se zic atatea in zilele noastre...:D

Cristyniku
30th August 2013, 12:57
Abia astept sa vad 50000 de tigani umiliti.

Ce amuzant esti tu.

RunRun1730
30th August 2013, 16:02
Abia astept sa vad 50000 de tigani umiliti.

ce-ti mai place printre tigani...

LucioCodinho
30th August 2013, 16:40
se pare ca cei 4 atacanti convocati vor fi: stancu, marica, grozav si gigel bucur :|

LucioCodinho
30th August 2013, 17:18
Ciprian Anton Tătărușanu (FC Steaua București), Bogdan Ionuț Lobonț (AS Roma) și Silviu Lung jr. (FC Astra) - portari

Alexandru Mățel (FC Astra), Srgian Luchin (FC Dinamo București), Paul Papp (AC Chievo), Marius Valerică Găman (FC Astra), Nicolai Dorin Goian (Asteras Tripolis), Vlad Iulian Chiricheș (faxul a fost trimis la FC Steaua, jucătorul devenind, între timp, echipier al lui Tottenham FC; transferul va fi parafat și în TMS), Răzvan Raț-Dincă (West Ham United FC) și Iasmin Latovlevici (FC Steaua București) - fundași

Alexandru Bourceanu, Doru Mihai Pintilii, Adrian Popa, Cristian Tănase (toți, FC Steaua București), Ovidiu Ștefan Hoban (FC Petrolul Ploiești), Dragoș Grigore (FC Dinamo București), Gabriel Andrei Torje (Udinese Calcio), Marius Silviu Alexe (US Sassuolo), Alexandru Iulian Maxim (VfB Stuttgart), Gheorghe Bucur (FC Kuban Krasnodar), Bogdan Sorin Stancu (Genlerbirligi SK) și Ciprian Andrei Marica (fără echipă) - mijlocași și atacanți

nayram
30th August 2013, 17:43
Abia astept sa vad 50000 de tigani umiliti.

nu cred ca vin asa multi rapidisti la meci

tifosi
30th August 2013, 19:06
in schimb, vor veni astfel de oameni
http://blip.tv/ultras-tei-dinamo-bucuresti/si-stelistii-muncesc-la-craterul-din-ocna-mures-4645685

Aurel.D
31st August 2013, 00:55
:)) Ce vis urât!

delaparis
31st August 2013, 01:04
Sper ca nationala sa fie mai sus decat ce se posteaza pe aici. Si sper ca meciul asta sa fie de fotbal :ok:

Aurel.D
31st August 2013, 01:12
Așa națională, așa postări.:) Mai bine ne râdem de aurolacii ăia din imaginea video decât să ne întristăm cu gândul la titularii pe care îi va băga domnul nea Piți vinerea viitoare.

delaparis
31st August 2013, 01:14
Aurel, eu sper ca forumul sa nu fie la nivelul lui Piturca :)

Freek
31st August 2013, 01:15
Sau mai bine radem de titularii aia pe care ii va bagea nea Piti vinerea viitoare. :rolleyes:

Aurel.D
31st August 2013, 01:20
Ne mai râdem și noi, bre! :) Gata, să revenim la subiect! Mă uit pe lotul de mai sus și cred că aș putea să ghicesc cu o eroare de maxim 2 jucători, pe cine va introduce domnul nea Piți ca titulari în meciul cu vecinașii noștri.

cip
31st August 2013, 01:31
Așa națională, așa postări.:)
:))

phife
31st August 2013, 01:55
bre toata lumea si-a pierdut spiritul patriot.
Jijiel Bucur o dat gol si pasa de gol in El in ultimu meci. Merita sa fie titular. Mai ii si din PRT

Gabriel28
31st August 2013, 04:08
Gigel Bucur in clipa asta, dintre atacantii convocati, merita sa fie clar. A facut un meci mare in EL, asta e adevarul.

Nu stiu cine va fi in teren, dar sa faca pe dracu'n patru si sa bata. Asta e un meci capital. Nu accept decat victoria in aceasta partida.

Eu asa juca 4-2-3-1: Tata - Lato, Chiri, Goian, Rat (dreapta) - Bouceanu, Pintilii - Tanase, Maxim, Torje - Bucur. Rezerve: Lung, Matel, Gaman, Hoban, Popa, Stancu, Marica.

tifosi
31st August 2013, 08:15
bre toata lumea si-a pierdut spiritul patriot.
Jijiel Bucur o dat gol si pasa de gol in El in ultimu meci. Merita sa fie titular. Mai ii si din PRT

Cine are nevoie de Gigel Bucur? Noi avem nevoie de ratati ca dodel si ca stergatorul de banci, rusescu... sa nu mai zic de marica

phife
31st August 2013, 10:37
gigel si stancu sunt singurii atacanti care nu incalzesc banca insa cel din urma e in stare sa rateze din 2m cu poarta goala. Gigel Bucur e un atacant bun pt un joc pe contre si sincer il vad pe piturca stand cu curul in poarta impreuna cu echipa.
Nu-ti face griji , atacul Romaniei va fi ceva de genul : Grozav In spatele lui marica , Stanciu in spatele lu marica.
Dodel are un inceput bun de campionat iar rivalul lui pe post , Maxim sterge banci la stuttgart. Oricum il prefer pe maxim oricand...

Capitanu.Burcea
31st August 2013, 11:27
... sa nu mai zic de marica

Nu mai zice, ca zici prost! :mda:

phife
31st August 2013, 13:22
Pe Marica il tot curteaza lumea de cand a inceput perioada de transferuri. si nu l-a luat si pe el nimeni...

tifosi
31st August 2013, 15:27
pff, mutati-mi si mie postul la cel mai scump transfer roman, am postat aici din gresala......

Hingherul
1st September 2013, 00:42
de ce nu e convocat pancone betivano? rapid chiar nu mai inseamna nimic? :D

Shinnok
1st September 2013, 01:05
Ria Ria :cool:

Freek
1st September 2013, 01:06
Romania?

Shinnok
1st September 2013, 01:07
wrong wrong wrong.

WRONG WRONG WRONG WRONG WRONG.

WROOOOOOOOOOOOOOOOONG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tifosi
1st September 2013, 01:08
de ce nu e convocat pancone betivano? rapid chiar nu mai inseamna nimic? :D

ca e prea ocupat cu

JLZasPUNJYM

Freek
1st September 2013, 01:09
wrong wrong wrong.

WRONG WRONG WRONG WRONG WRONG.

WROOOOOOOOOOOOOOOOONG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/a09dRqZ_460sa.gif

Shinnok
1st September 2013, 01:11
Ria Ria

http://u.goal.com/96400/96470.jpg

ok now?

:D

Freek
1st September 2013, 01:15
]ok now?[/spoiler]




E ok e ok. Am mancat un Snikers, mi-a trecut :D.

Hingherul
1st September 2013, 01:18
ca e prea ocupat cu

JLZasPUNJYM

vrei sa zici ca pancone betivano e cu muia? :))

Aurel.D
1st September 2013, 10:24
Pe Marica il tot curteaza lumea de cand a inceput perioada de transferuri. si nu l-a luat si pe el nimeni...

Cum nu l-a luat? Cei de la Schalke 04 zic ca s-a transferat la FC Ohne Mannschaft!:D

phife
1st September 2013, 11:19
sa mor daca am auzit de echipa asta .
Si am jucat la pariuri pana si campionatul tunisiei un sezon..

Tim
1st September 2013, 12:49
cum plm sa opresti liga 1 o luna pentru rahaturile astea de meciuri ale echipei lui piturca +fratii becali=love?
pe cine intereseaza aceasta mascarada? nu stiti finalitatea?:(

cip
1st September 2013, 13:09
pt simplul motiv ca nici liga i nu mai conteaza...avem aici Chiajna,Navod:Diul si Viitorul..:D

Dante7
1st September 2013, 19:46
90% din aia care ai pus tu sunt bosorogi, iar restul n-au treaba cu fenomenul

Tu te-ai uitat la poze ?


Lasa ca ai tu o mentalitate mai buna... toti stelistii reprezinta pleava societatii, cei care nu locuiesc in Bucuresti, Timisoara sau Cluj sunt niste tarani, moldovenii sunt de porc iar Hitler e un mare smecher :rolleyes:

adaugam si batranii pe aceasta lista :rolleyes:

fl0o
1st September 2013, 20:09
pt simplul motiv ca nici liga i nu mai conteaza...avem aici Chiajna,Navod:Diul si Viitorul..:DSi Ace Recas...
Pot sa urez un traditional "**** Ungaria!" aici? :rolleyes:

Aurel.D
1st September 2013, 22:08
sa mor daca am auzit de echipa asta .
Si am jucat la pariuri pana si campionatul tunisiei un sezon..

Era o glumă. :D În dreptul altor jucători transferați scria numele noii echipe, în dreptul lui Marica scria "ohne Mannschaft" care în germană înseamnă "fără echipă". :D


cum plm sa opresti liga 1 o luna pentru rahaturile astea de meciuri ale echipei lui piturca +fratii becali=love?
pe cine intereseaza aceasta mascarada? nu stiti finalitatea?:(

Asta m-am întrebat și eu dar ca la noi la nimeni! În liga lui mitică se pot amâna meciuri încă din etapa a II-a, pot apărea/dispărea echipe peste noapte și suspenda campionatul când în toată Europa se joacă!! :rosu: Este ceva firesc.

phife
2nd September 2013, 00:37
noi am facut 2-0 cu acs berceni !
Spania sa se teama !

UnStelist
2nd September 2013, 14:49
Trebuie sa avem incredere in Victor Piturca

Aurel.D
2nd September 2013, 17:46
Ca să parafrazez ceea ce ai scris la ”echipa favorită”, oare de ce?

Tim
2nd September 2013, 18:27
Vine Pishti si arata la rumani ce ajuns fotbal la ei dupa 20 de ani de mafie.

phife
2nd September 2013, 18:44
misto. Azi treceam prin Ploiesti si multi oameni o ardeau " eu sunt ploiestean , imi bag organul in Romania".
Astfel de specimene a intalnit un tovaras si in Timisoara.

cip
2nd September 2013, 20:26
misto. Azi treceam prin Ploiesti si multi oameni o ardeau " eu sunt ploiestean , imi bag organul in Romania".
Astfel de specimene a intalnit un tovaras si in Timisoara.
tovaras,destul de vag...:confused:
ce era,stelist sau dinamovist? :D

cip
2nd September 2013, 20:59
Sa urmarim meciul Romania - Ungaria la Sports Bar & Billiards, Galeriile Titan etaj III, Titan, pe Liviu Rebreanu 6A.
pentru rezervari, sunati la 0736855003.
Ja Ja,sa-mi tii si mie vreo 6 locuri ca vin cu niste preceni de la Bekescsaba...gulas si bere Sopron aveti acolo?:D

phife
2nd September 2013, 21:06
tovaras,destul de vag...:confused:
ce era,stelist sau dinamovist? :D

grav. rapidist

cip
2nd September 2013, 21:10
grav. rapidist
ce-ti mai place sa bagi zazanie...:o:
s-apoi te mai miri ca umblam cu separatisme...Ivane :D

phife
2nd September 2013, 21:15
nu glumesc. omu e rapidist. d-ala adevarat cu tricouri semnate acasa de tuciurii vremurilor apuse de la parinti.
Cu atat mai putin avea interes sa minta.
nu-mi mai spune "ivane" ca eu nu te pocesc pe tine.:rolleyes:

cip
2nd September 2013, 21:27
nu glumesc. omu e rapidist. d-ala adevarat cu tricouri semnate acasa de tuciurii vremurilor apuse de la parinti.
Cu atat mai putin avea interes sa minta.
nu-mi mai spune "ivane" ca eu nu te pocesc pe tine.:rolleyes:
pai n-a mintit...:)
ce,tu n-ai stiut ca exista intr-adevar un asemenea curent in anumite zone ale Romaniei?
la urma urmei nu vad de ce te tot miri...
reivane! :D

phife
2nd September 2013, 21:30
pai n-a mintit...:)
ce,tu n-ai stiut ca exista intr-adevar un asemenea curent in anumite zone ale Romaniei?
la urma urmei nu vad de ce te tot miri...
reivane! :D

ma mir cand vad ca romanii sunt de departe in lumea civilizata si semi-civilizata , si in din lumea papuasilor 'al mai prost neam. Stii ceva ma? Eu stau in secotru' 3. AUTONOMIE ! urinez in ea de tara. eu mi-s sectorist !

cip
2nd September 2013, 21:42
ma mir cand vad ca romanii sunt de departe in lumea civilizata si semi-civilizata , si in din lumea papuasilor 'al mai prost neam. Stii ceva ma? Eu stau in secotru' 3. AUTONOMIE ! urinez in ea de tara. eu mi-s sectorist !
pai daca nu privesti partea plina a paharului,asa patesti ...te enervezi degeaba...:)
pai nu tot spuneti voi ca aveti 3 viteze in plus fata de noi?
e clar ca va tragem inapoi,plus ca oltenii nu si-au exprimat asemenea dorinte si astia au mai multe chiar decat voi...:o:
iti inchipui cum o sa duduie Valahia...:))

phife
2nd September 2013, 21:47
romanii se cearta intre ei ampulea. O sa ajungem la razboi :)) sa punem granite la orsova si sa ne autoproclamam toti regii a ceva.

Dante7
2nd September 2013, 21:57
ma mir cand vad ca romanii sunt de departe in lumea civilizata si semi-civilizata , si in din lumea papuasilor 'al mai prost neam. Stii ceva ma? Eu stau in secotru' 3. AUTONOMIE ! urinez in ea de tara. eu mi-s sectorist !

Sectorul 3 is not Romania !:))

Tim
2nd September 2013, 22:01
:happy plin de romani pe aici.:D

phife
2nd September 2013, 22:05
bre esti invechit !
Doar vaslui mai e romania ca la ei penetreaza informatia mai greu. Giurgiu is not romania - done. Comuna panteli,on is not romania - done.
Oare Marisca de unde e?

tifosi
2nd September 2013, 22:38
ma mir cand vad ca romanii sunt de departe in lumea civilizata si semi-civilizata , si in din lumea papuasilor 'al mai prost neam. Stii ceva ma? Eu stau in secotru' 3. AUTONOMIE ! urinez in ea de tara. eu mi-s sectorist !

Aveti sectoare la tara?

phife
2nd September 2013, 22:53
cu mana pe inima ti-o spun : cel mai penibil gest al unui om e sa se laude in fata altuia cu locul de provenienta. Ma rog , tu n-ai simtul penibilului.

dextercioby
2nd September 2013, 22:57
Tifosi si cu tine clar proveniti din locuri diferite, ca doar n-oti avea aceeasi mama ? :groggy: :drak:

tifosi
2nd September 2013, 22:59
cu mana pe inima ti-o spun : cel mai penibil gest al unui om e sa se laude in fata altuia cu locul de provenienta. Ma rog , tu n-ai simtul penibilului.

A fost gluma, tu n-ai simtul umorului. :D

dextercioby
2nd September 2013, 23:01
Are, are, clar mai mult decit <olteanul besit>. :D

tifosi
2nd September 2013, 23:02
Degeaba il are daca e de la tara :))

phife
2nd September 2013, 23:04
dexter tine minte vorba lu tifosi : no offence :D

six
2nd September 2013, 23:04
...... Eu stau in secotru' 3asa-i spune mai nou la sectoru 3...giurgiu :D

dextercioby
2nd September 2013, 23:06
Rizi tu, rizi dar sa stii ca in urma unor studii s-a demonstrat ca, desi apa calda s-a inventat la Bucuresti, tot mai multi dintre 'capitalisti' n-o folosesc. Daca vrei o epilare nazala, urca-te-ntr-un 178 intr-o zi de vara de la Gara de Nord sau intr-un 8/25 de la metrou Preciziei.

phife
2nd September 2013, 23:09
zeroase intelege aluzia. Ce dracu'. Sau tu nu esti anarhist - autonomist.

six
2nd September 2013, 23:13
zeroase intelege aluzia. Ce dracu'. Sau tu nu esti anarhist - autonomist. eu aș pune și sărma ghimpată in sudul Banatului ;)

Ess
2nd September 2013, 23:15
pfoai bre...cum am ratat eu acest topic...
magyar poweeeeeer!!!!!
eloooreee!!!
:happy

apropo: care este omologul ROMANULUI VERDE din ungaria?
unguru' mov?

delaparis
2nd September 2013, 23:16
De fotbal cand va decideti sa vorbiti? :groggy:

Ess
2nd September 2013, 23:18
De fotbal cand va decideti sa vorbiti? :groggy:

corect, vorbim acum!
v-o dam la ochiu'maro ba mamaligarilor!!! :happy

phife
2nd September 2013, 23:23
asa ca un off topic : cel mai bogat tigan e din TM . Defapt , majoritatea tiganilor bogati din tara sunt timisoreni. Si detin spitale si cladiri istorice.

delaparis
2nd September 2013, 23:28
corect, vorbim acum!
v-o dam la ochiu'maro ba mamaligarilor!!! :happy

Hai ca poate nu ai citit :D

Într-o zi românul către ungur:
-Bă, ungurule!
-Ce e mă?
-S-o f** pe mă-ta…!
-Ioi, ioi, ioi, lase că prind și eu la tine și fac și eu la tine odată.

După câteva zile ungurul către român:
-Bă, române!
-Ce e, mă?
-Să f** pe mama la tine!
-Ba f***-o la tine și nu mai veni pâna la mine!