PDA

View Full Version : Rivalitatea dintre "U" si CFR



Pages : [1] 2 3 4

HIV
22nd March 2005, 17:40
Propun sa discutam aici despre rivalitatea dintre "U"nica echipa a Clujului si echipa din cartierul gruia .

Angelina Jolie
23rd March 2005, 11:51
As incepe cu o intrebare pt voi. De ce atata ura pt CFR? V-am luat jucatori? V-am retrogradat? Nu. Deci de unde ura asta? Astept raspuns la obiect, nu clisee cu unica echipa si altele de genul asta.
FORZA CFR!!!

HIV
23rd March 2005, 23:33
ma intre "U" si cfr a fost intotdeauna rivalitate insa cat timp chefere s-a dus pe p*** in C aceasta s-a diminuat pana acuma 2 ani . Acuma a reaparut . Cum sa iti zic , in 1919 cand s-a infiintat "U" cel mai mare adversar al ei era kvsc , adica frana de azi cunoscuta sub denumirea de cfr . De aici e ura!

Slater
23rd March 2005, 23:55
Lasati la o parte intrebarile retorice si fara sens. Sa va raspunda Iulia Muresan

andrei_cj
24th March 2005, 00:52
Imi place foarte mult acest thread......"Rivalitatea dintre U si CFR" deci din numele acestui thread denota....ca nu e o rivaliatea a suporterilor lui CFR ci a celor a lui U deci...de aici...se vede...clar...valoarea....o echipa valoroasa...nu se uita la alta mai putin valoroasa.....

P.S. In viata intotdeauna.....cei slabii se vor razvrati!

Angelina Jolie
24th March 2005, 08:26
Eu v-am pus o simpla intrebare. De ce? Dar vad ca nici voi nu stiti. Voi stiti ca nu ii suferiti pe CFR-isti dar nu stiti de ce. Sau daca stiti atunci spuneti-mi si mie.
FORZA CFR!!!

HIV
24th March 2005, 11:35
Te intreb eu ceva pe tine : dinamovistii de ce ii urasc pe stelisti ? UTA de ce este in razboi cu Poli Timisoara ? Dupa cum ti-am mai zis , intre "U" si cfr este dusmanie de f mult timp . Aceasta s-a transmis din generatia veche in cea noua . Acuma este altfel , mai demult razboiul se disputa pe teren(si castiga tot timpul "U") , acuma razboiul se disputa pe strazile Clujului si in tribune iar soldatii sunt ULTRASII de la "U" si samantzarii de la cfr . De multe ori ura din tribune se transmite la jucatori si mai are loc cate un fault mai dur , cate un cot in gura etc.

Oricum , dute cfr , inapoi in C !!

Angelina Jolie
24th March 2005, 11:51
Eu inteleg ca CFR-istii ar trebui sa va urasca. Si-ti spun si de ce. Pt ca 28 de ani am fost umiliti de voi, v-am dat jucatorii cei mai buni, chiar si antrenorii. Nu de mult a plecat de la CFR Coca cu Iepure, Oncica si inca unul parca la voi. Ca vezi Doamne erati in A iar noi prin B.Pentru aceste lucruri avem tot dreptul sa va uram, in schimb la voi nu prea vad motivele. Ca am fi promovat prin blaturi nu e cazul. Ca facem Clujul de rusine nu e cazul pt ca nu suntem ciuca batailor. Deci care e motivul urii voastre? Eu nu vad altul decat ca va simtiti amenintati de o echipa care reprezinta Clujul in A. Si ati simtit amenintarea asta de cand am promovat in B. Pt ca ati vazut ca exista bani si dorinta de promovare si ati stiu ca nu peste mult timp va vom lua locul in A. Bineinteles ca se mai vorbeste si de voi pt ca ati fost prea mult in A si noi prea putin. Astfel in constiinta romanului a intrat ideea ca cluj=u. Dar stai sa mai treaca niste ani, sa stati si voi in B si mai vorbim dupa. Vedem noi atunci cati uisti mai raman.

Slater
24th March 2005, 12:29
Vorbe de prisos >>> Vedeti-va de treburile voastre ca sunteti la 5 pct de Triunghiul Bermudelor.

Angelina Jolie
24th March 2005, 12:34
Pai ce ma? Eu am deschis subiectul? Raspunde la intrebarea mea daca ai un raspuns.

HIV
24th March 2005, 14:01
Nu veti fi niciodata in inimile clujenilor asa cum suntem noi , "U" . Iar daca am reusi promovarea in A lucrurile se vor schimba dintr-o data , veti ramane voi cu unguru dar iti spun sunt in Cluj destui oameni bogati care ar investi in "U" si cand vor vedea publicul de pe Moina veti fi dati uitarii pt a nu stiu cata oara in istoria aia a voastra de un secolutz . Iar acest lucru voi il stiti si va temeti de el .

Slater
24th March 2005, 17:49
HIV threadu' asta chiar ca nu mai are rost. De ce sa nu existe rivalitate intre "U" si cfr ? Ati vazut voi undeva 2 cluburi in acelasi oras sa nu se ciondaneasca ? Hai sa fim seriosi. Ce este cel mai revoltator este obraznicia lor. De cand s-au infiintat au tremurat in putoarea diviziilor inferioare, au scos recent si ei un pic capul si si-au luat lumea in cap.
Nu mai cereti explicatii degeaba !

HIV
25th March 2005, 00:36
In curand va voi arata o noua poza cu ultrasii ceferisti si cu ura pe care o au ei fata de "U".

King of Hell
25th March 2005, 00:47
Ii faci poza la tatato cu fular cu cfr? Mai bine nu o pune pe net...

Angelina Jolie
26th March 2005, 09:45
Mah va faceti de ras. Nu ati fost in stare sa imi spuneti un singur motiv pt care urati CFR-ul. Vai de voi. Sau poate sunteti niste spalati pe creier care daca va zice sefu' galeriei:"baieti acum strigam anti-CFR" voi ii dati drumul fara sa stiti de ce. Mi se pare de bun simt sa ai si un motiv dar ma rog, asta e parerea mea.
HAI CFR!!!

Slater
26th March 2005, 14:08
Valentine Buzdugan cauti motive pe care le stii deja...mai multe nu zic ca ai sa te superi. Fa-ti o poza tie si la tovarashii tai cfristi si o sa ai motive, de ras, de plans, de care vrei tu

Angelina Jolie
26th March 2005, 14:40
Esti penibil baiete. Macar aia care nu stiu, nu scriu.

gruppo_centrale
28th March 2005, 20:39
:ciocan: draga valy,
mesajele tale mustesc de minciuni:

V-am luat jucatori? V-am retrogradat? Nu.
Jucatori luati de la "U", aflat in dificultati financiare, pe bani de tigari: Rus, Vasaie, Paglisan, Astilean (toti din primii 11).

Dar stai sa mai treaca niste ani, sa stati si voi in B si mai vorbim dupa. Vedem noi atunci cati uisti mai raman.
mai intai trebuie sa dispara de pe fata pamantului cei peste 55 de ani, oameni nascuti si crescuti pro-"U". asta ar fi "numai" vreo 15-20 de ani. dar ce te faci cu cei pe care i-au crescut in acelasi spirit?! caci "U" inseamna pentru o gramada de lume tineretea lor, studentia. nu cunosc pe niciunul dintre medicii Clujului (pt. ca asta e mediul in care ma invirt zi de zi, probabil printre avocati, ingineri, etc e aceeasi situatie) care sa nu ofteze cind aude ca "U" nu e in "A". indiferent de cit de cinic e unul sau altul, situatia e la fel de latenta ca in Timisoara acum citiva ani. e nevoie de o scinteie pentru ca Clujul sa respire atmosfera saturata de Haide "U"!

daca va zice sefu' galeriei:"baieti acum strigam anti-CFR" voi ii dati drumul fara sa stiti de ce.
una dintre sutele de diferente dintre "U"nica galerie si farsa din peluza din gRUIA este ca tonul melodiilor se da de catre orice suporter caruia ii vine in minte o melodie mai potrivita situatiei. alta: notinunea "sef de galerie" intra in folosinta numai cind avem de-a face cu jandarmii, cu presa (declaratii) sau altele de gen. frinarii, daca nu ar fi puiul celui de la Sport80, s-ar destrama inainte de minutul 15 al partidei (oricum sunt perfect tacuti cel tirziu in minutul 10). alta: intreaba-i pe baietii de la ULTRAS19 cine le dicteaza ce sa cinte. apoi treci pe la Erji, sa-ti explice cine ii spune lui ce sa faca in tribuna.
valentin buzdugan, copil prost

roxana_cj
28th March 2005, 21:00
Astilean? Da ce ma ala e jucator? Stii cate minute a jucat la CFR? ZERO!
Ce va tot laudati atata cu Erji asta? Cred ca voi sunteti prieten cu el dar el nu e prieten cu voi! Esti penibil mai baiete! Daca te tine lauda-te cu muschii tai nu cu ai altcuiva!
SUNTETI PENIBILI!

Paul
28th March 2005, 21:03
Bai tata , de unde atata rivalitate intre CFR si U Cluj.
Parca ati juca in Champions League si nu mai incapeti unii de altii...

roxana_cj
28th March 2005, 21:08
Pai iti zic eu! Cei de la u ii urasc pe CFR-isti dar nu stiu de ce! Atat!
@gruppo Mai baiete nu generaliza ca si eu traiesc printre ingineri si nu toti ofteaza dupa u asa cum afirmi tu!

King of Hell
28th March 2005, 21:27
Astilean? Da ce ma ala e jucator? Stii cate minute a jucat la CFR? ZERO!
Ce va tot laudati atata cu Erji asta? Cred ca voi sunteti prieten cu el dar el nu e prieten cu voi! Esti penibil mai baiete! Daca te tine lauda-te cu muschii tai nu cu ai altcuiva!
SUNTETI PENIBILI!


:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Sa imi dea cineva un MP40!!!! Sa scapam fata de suferinta!!!

HIV
28th March 2005, 22:00
Bai tata , de unde atata rivalitate intre CFR si U Cluj.
Parca ati juca in Champions League si nu mai incapeti unii de altii...

Nu incapem unii de altii , 85 de ani Clujul a avut o singura echipa , adica "U" , acuma au venit niste intrusi si se cred Clujul . Vom vedea ce va fi peste 2-3 ani (prietenii stiu ce !)

Angelina Jolie
28th March 2005, 22:47
:ciocan: draga valy,
mesajele tale mustesc de minciuni:

Jucatori luati de la "u", aflat in dificultati financiare, pe bani de tigari: Rus, Vasaie, Paglisan, Astilean (toti din primii 11).

... ... am sters restul tampeniilor.


V-am cumparat cativa jucatori. Daca au fost luati pe bani de tigari asta se datoreaza ilustrilor vostri conducatori In schimb de-a lungul anilor, daca socotiti cati jucatori de la CFR au jucat la voi cred ca se aduna de vreo zece echipe. Deci, din mesajul tau super "academic" am inteles ca voi urati CFR-ul pentru ca v-am cumparat cativa jucatori pe bani de tigari.
Pentru un om care se invarte prin mediul medicilor din Cj ai un mod cam idiot de a raspunde unei simple intrebari. In loc de aiureala aia de mesaj puteai scrie doar: va uram pt ca ne-ati cumparat 4 jucatori pe bani de tigari, si era de ajuns.
FORZA CFR! FORZA ACU ARAD!

HIV
29th March 2005, 00:15
Priviti aceasta minunatie !!

HIV
29th March 2005, 00:21
p.S. Poza de mai sus nu e Ultras cfr partea a doua . E doar o poza !

Virus
30th March 2005, 00:19
Hai sa punem cartile pe fata si sa fim cinstiti. Aceasta rivalitate a existat de-a lungul timpului. Chestia e ca acum e mai mult o chestie pe care trebuie sa o urmam. Oricum din cauza unor incluti se creaza conflicte pentru care toti suporterii sufera. Eu personal daca e sa o luam asa nu prea am eu treaba cu U-stii. E clar ca ma deranjeaza cand ii vad, dar asta nu ma impiedica sa fiu om si sa ma comport ca atare. Aici pe net sau pe stadion, injuraturile si mai mult bascalia e ceva intr-un fel amuzant. Evident ca daca omul se simte atacat intr-un fel el riposteaza, si de aici se creeaza conflictele. Evident ca nu toata lumea este civilizata si mai sunt si animale printre noi. Pana la urma fiecare gradina cu uscaturile ei. Dar tocmai pentru ca suntem uniti trebuie sa fim alaturi de ai nostri. De aici se creeaza marele confilct, care in viata reala prea putine se soldeaza cu conflicte majore. Pana la urma si jucatorii de la U striga FORZA CFR si asta e sigur. Pana la urma nu conteaza parerea galeriei asa cum vor U-istii sa creada, ca doar nu ei decid pentru altii. Daca ar decide ei acum U Cluj ar fi in Uefa. Spuneai pe acolo Gruppo Centrale ca la voi asa si pe dincolo. Ei bine eu nu iti dau detalii despre ce se intampla la CFR dar te asigur ca nu suntem asa cum ne-ai facut. Asta e, ce sa-i faci azi nu sunt in toane de cearta. Asa ca nu ma iau de voi ca oricum ce scriu acuma nu e dedicat U-istilor. In rest mi se pare ca se pot scrie romane despre acest subiect, dar hai sa fim seriosi... :) Acum asta e soarta CFR reprezinta CLUJUL in divizia A de vreti de nu vreti. Voi aveti probleme mari pe care trebuie sa vi le rezolvati, si nu sa asteptati minunea. Si Hiv daca esti asa destept macar tradu-ti semnatura, doar ca sa vezi cat de cult esti. Cu toate ca U vrea sa reprezinte studentimea si cultura. Dar pacat ca acela e si nivelul vostru acolo unde e si echipa. V-am lasat cu bine. CFR CLUJ EXISTA!!!

Angelina Jolie
30th March 2005, 01:46
EXISTA SI FACE RAVAGII! In ciuda unora si altora.
FORZA CFR si ACU ARAD!

Triphat
30th March 2005, 01:59
Rivalitate locala, din echipele astea 2 eu tin cu "U", e emblema Clujului cu suporteri adevarati, vb si de ora actuala dar si acu zeci de ani cand trenurile erau pline studenti care faceau deplasarea sa incurajeze echipa. Am auzit atatea povesti frumoase despre "U", ba de la tatal meu, care a fost student la Cluj, ba de la unchiul meu... Regret faptul ca m-am nascut si am trait in Dej si nu Cluj... Bafta "U"-istilor in lupta pt promovare si in razboiul contra CFR-istilor.

gruppo_centrale
30th March 2005, 09:52
roxana, mami, astilean a fost CAPITAN la frinari! atita am auzit/citit si eu. nu e vina mea ca insusi coordonatorul echipei a jucat "zero" minute... :happy
paulica, dragutza, te uiti prea mult la tv. aici, la Cluj, mai intai vine "U", apoi tot ceea ce vezi tu pe canalele de sport. sa stii ca nu toata lumea traieste la Madrid sau Londra. te miri ca dupa ce a jucat Steaua Miorita Bucuresti tri meciuri in uefa sunteti undeva acolo, suuuus....!? (felicit echipa, dar vad evolutia de anul acesta doar ca rezultat al unei conjuncturi favorabile)
(p.s.:cum sta Steaua cu eventul anul acesta? ca parca v-a ras din Cupa o trupa care nu prea are treaba cu UEFA, asa, de cadou la implinirea a 85 de ani de existenta... NUMAI "U"!)

gruppo_centrale
30th March 2005, 09:55
valy, caile ferate sunt viata ta, nu ma astept sa intelegi moralitatea faptului de a cumpara pe bani de nimic jucatori de baza ai unei echipe aflate in buda financiara. este echivalentul cumpararii apartamentului unei familii cu datorii pe bani de cel mult garsoniera. aia ajung in strada, iar tu ai invirtit un shmen pentru care Cel-de-Sus nu te bate cu bota, ci te trazneste cind ti-e lumea mai draga. nu pot neglija faptul ca pentru tine, valy, traversele sunt insasi sufletul tau, asa ca nu voi mai dezvolta evidenta faptului ca umbli la pescuit de cuvintzele, fara sa pricepi o fraza intreaga, in unicul scop de a te baga in seama pe linga cei care DISPRETUIESC steaua cfr ecomax gruia. sa nu cumva sa crezi ca te dispretuim PE TINE. cred ca si colegii HIV si AXAPHAT si DELIA sunt de acord cu mine ca, din punct de vedere ultras, NU EXISTATI pentru noi! agatati-va puternic de mesajele voastre schioape de pe net; ele sunt singura marturie despre trecerea voastra de-o zi prin lumea fotbalului. voi si ceahlaul, victoria buc., flacara moreni, gloria romblat b-ta, fulgerul bragdiru si alte trupe sustinute cu convocator!

ultra-delia
30th March 2005, 10:09
Pai iti zic eu! Cei de la u ii urasc pe CFR-isti dar nu stiu de ce! Atat!
@gruppo Mai baiete nu generaliza ca si eu traiesc printre ingineri si nu toti ofteaza dupa u asa cum afirmi tu!

Varianta corecta este: Cei de la "U" ii dispretuiesc pe cei de la cfr, ultimii nestiind de ce draq mai exista! "Atat!"

ultra-delia
30th March 2005, 10:36
Vali (cu "y" :) ), ai ajuns mai rau ca Virusul! Iti dai seama ce inseamna asta?! :happy :happy (Macar de v-ati fi pus si voi cumva de acord, sa nu va bateti cap in cap...) Noroc cu tine, uratzelule, ca ACU si alte "fortze" forbalistice n-ar avea nici un suporter! Esti adevarat! Te asteapta ineul, sarmasagul, salonta, valea ierii, viisoara,... pana o sa uiti si de Frina! loooooool!

HIV
30th March 2005, 11:08
. Si Hiv daca esti asa destept macar tradu-ti semnatura, doar ca sa vezi cat de cult esti.

Esti sigur ca vrei sa iti traduc ? Sunt multe obscenitatzi , nici limba lu` astia verzi nu e degeaba sa stii . :)

Angelina Jolie
30th March 2005, 19:28
Vali (cu "y" :) ), ai ajuns mai rau ca Virusul! Iti dai seama ce inseamna asta?! :happy :happy (Macar de v-ati fi pus si voi cumva de acord, sa nu va bateti cap in cap...) Noroc cu tine, uratzelule, ca ACU si alte "fortze" forbalistice n-ar avea nici un suporter! Esti adevarat! Te asteapta ineul, sarmasagul, salonta, valea ierii, viisoara,... pana o sa uiti si de CFR! loooooool!
ACU, ineul, sarmasagul, salonta, valea ierii, viisoara sunt adversarii vostri. Macar acum poate realizezi si tu in ce ***** va zbateti. Iar eu bineinteles tin cu orice adversar al echipei voastre.
Iar la aurolacul de ultra central nu prea mai am ce sa ii raspund atata vreme cat el, amaratul, nestiind de ce dracu' exista ura asta pt CFR s-a apucat sa ma atace pe mine. Bai grupare, cu medici ca tine ne ducem pe p*$%.
FORZA CFR si ACU ARAD bineinteles!

roxana_cj
30th March 2005, 21:04
roxana, mami, astilean a fost CAPITAN la frinari!
Am gresit numele si recunosc. Ma gandeam la altcineva. Si te rog sa nu-mi mai zici mami.
Lasa ca si u a cumparat in trecut foarte multi jucatori de la CFR. Asa ca nu mai fii iritat!
@delia Citez: "Varianta corecta este: Cei de la "U" ii dispretuiesc pe cei de la cfr, ultimii nestiind de ce draq mai exista! "Atat!""
:rosu: :rosu: Te credeam mai luminata decat atat! Si Axaphat e mai destept si mai matur ca tine!

King of Hell
30th March 2005, 23:12
Si Axaphat e mai destept si mai matur ca tine!


Pfoai tu, chiar te pricepi sa jignesti oamenii tu...probabil ca acum Delia va plange cu capu in perna...esti rea tu.. :jerk:

HIV
31st March 2005, 11:24
Gruppo-Centrale doamne ajuta sa il prinzi odata pe valy asta la operatie la tine :)

Angelina Jolie
31st March 2005, 12:17
hivule, ce-mi doresti tu mie sa ti se intample tie. In rest HAI DESFIINTAREA!

HIV
31st March 2005, 15:26
E posibil sa ajung pe la Domnu` Doctor da pe mine nu mai omoara ca eu sunt de-al lui , in schimb tie nu iti garantez nimic . :)

Angelina Jolie
31st March 2005, 16:32
Pacat ca habar nu are cine sunt. Si totusi daca as avea nevoie de un doctor as prefera unul care are habar cu ce se mananca meseria asta.

roxana_cj
31st March 2005, 18:34
Pfoai tu, chiar te pricepi sa jignesti oamenii tu...probabil ca acum Delia va plange cu capu in perna...esti rea tu.. :jerk:
Lasa ca o consolezi tu! Tu stii foarte bine ca nu atac daca nu sunt atacata! Asa ca ar fi trebuit sa nu ma atace pentru ca eu nu am facut-o!

Angelina Jolie
1st April 2005, 11:05
Eu nu inteleg de ce rivalitatea asta tre sa se consume prin atacuri la persoana. Numai atat putem oare? Haideti sa ne contram vorbind despre echipe, despre suporteri in general, si nu unul pe altul, mai ales ca nici nu ne cunoastem.
FORZA CFR si ACU ARAD!

roxana_cj
1st April 2005, 19:25
roxana mami , vorbesti ca o curva :))
"tati" ma cunosti? nu cred... Eu zic sa nu-ti mai dai cu parerea ca nu are rost. Pana in momentul de fata nu ati aratat decat nesimtire si prostie! :rosu:
Exceptie face prietenul Axaphat care s-a mai trezit, si care e mai matur decat multi dintre voi. Cel putin el nu mai ataca persoanele...

Angelina Jolie
1st April 2005, 23:12
@hiv: fatalaule!!!

Virus
1st April 2005, 23:43
Ok... Intrebare pentru suporterii U Cluj: CE A-TI FI FACUT VOI DACA NU AR FI EXISTAT CFR-CLUJ???

King of Hell
2nd April 2005, 11:25
Si miroase a prostie, in intreaga Romanie!!!!!!!

gruppo_centrale
2nd April 2005, 13:13
Ok... Intrebare pentru suporterii U Cluj: CE A-TI FI FACUT VOI DACA NU AR FI EXISTAT CFR-CLUJ???
Intrebare pentru suporterii F.C. Frina Ecomax Gruia: ... huh huh... aaaa,... anyone? Nu imi plac intrebarile retorice, asa ca mai asteptam pina mai convoaca Arpi ceva suporteri...

gruppo_centrale
2nd April 2005, 13:19
vali (cu "y"), rupe-ti ceva, scumpy, ca te fac eu la loc... :)
domnilor colegi, chiar nu are rost sa ne injuram pe-aici, chiar daca tinta e un nevolnic ceferist...
NUMAI "U"!

Angelina Jolie
2nd April 2005, 13:49
Repe-ti tu gatul, ca eu nu te fac la loc. hivule, tu cu tac-tu ala ceferist.

HIV
3rd April 2005, 00:14
Gata mai , macar pana il ingroapa pe papa ar trebui sa lasam armele jos . AM sau nu dreptate ?

Angelina Jolie
3rd April 2005, 00:22
Mah, ar trebui. Sa ne atacam echipele si suporterii la modul general nu un user sau altul de pe forum.

roxana_cj
3rd April 2005, 12:49
A zis hiv un lucru inteligent? ... Cum zicea cineva nu imi plac intrebarile retorice!
De data asta ai dreptate!

King of Hell
3rd April 2005, 13:19
"Ma ce treaba are papa ma cu fotbalul ma? O murit, asta este...recunosc ca era o personalitate..nu l-am apreciat cat o trait..nu o voi face nici acum..mai ales ca din cauza lui s-o amanat etapa in Italia si mi so dus biletul la pariuri..si cum vine asta..sa fim buni ca o murit papa..cand in rest ne dam in cap ca si ultimii oameni...ca si cum am fi transpirati tot timpul dar amu ca o murit papa hai dam cu putin parfum si dupaia iara ne imputim.." Din cugetarile sarmanului Axaphat

roxana_cj
3rd April 2005, 13:57
N-are nimic Papa cu fotbalul! Ideea era sa incercam sa fim mai buni (tot timpul nu numai acum)!

Slater
3rd April 2005, 14:38
De la subiectu' acestui thread care oricum era ratat din start, ati trecut la injurii strict personale, pt ca apoi sa va abtineti de dragu' papei. De fapt cine a fost papa ? Sunteti catolici de va pasa ? Abtineti-va toata ziua, pt ca in fiecare zi sunt ingropati oameni :)
Cel mai stupid a incheiat junioara cu ideea ei geniala, "sa fim mai buni".
Divo ! Fii mai buna si evita acest thread. Fa tu primul pas

roxana_cj
3rd April 2005, 14:53
Tu esti de prea putin timp prin zona ca sa-ti dai seama ca intotdeauna am incercat sa aplanez conflictele nu sa le maresc. Probabil nu te-a interesat prea mult, dar asta nu conteaza.
Si pana in monentul in care vei trece si tu de la incepator la junior nu-mi da mie lectii despre parerile mele personale pe care le consideri "stupide".
Tot parerea mea personala este ca Papa a fost o personalitate si nu cred ca trebuie sa fii catolic ca sa-ti pese.
Si... slater, fii si tu bun si nu te mai lua de mine.

Angelina Jolie
4th April 2005, 16:15
Incepatori, juniori!!! :happy :happy Eu is Mos Craciun, na.
FORZA CFR si UTA!!!

dragos_popa17
4th April 2005, 17:04
Mai Valy, se pare ca ne aduci noroc. De cand scrii FORZA CFR si "ADVERSARA U" n-am pierdut nici un meci in timp ce voi ... :evil:

gruppo_centrale
4th April 2005, 17:37
chiar asa, Dragos! valigrec, barosane, om intre oameni, toma-alimos, freddy-mercury ce esti, NU TE LASA! :yeah: :yeah: :yeah: looooooooool!

intr-adevar nu trebuie sa fii catolic (nici macar crestin, sincer sa fiu) ca sa apreciezi ce fel de OM a fost papa Ioan Paul II.
cit despre cine vine simbata pe "Moina"... "UTA" intruneste calitatile care impun RESPECT: traditie, performante, suporteri fanatici... deci: SUNT DE ACORD CU valigrec SI CU... cealalta!!!! urmeaza fuziunea cu "ultras ember-cetatzuia" (factiunea Grota-non-stop) sau "ultimii hackeri din gara" sau "commando arde gRUIA!!!" sau... ma opresc, ca deja le simt parfumul de fanatici R23 si V33 si....

HIV
4th April 2005, 18:58
De acord si eu mai dragos .Iar pt ceferisti : LA MAI MARE mai , progresati si voi de la 3-0 la 5-0 !!

Angelina Jolie
4th April 2005, 21:42
Da ma, se pare ca va aduc noroc. Nu-i intentia mea si ma supara fiecare rezultat pozitiv al vostru, asa cum fiecare infrangere ma face sa strig de bucurie. Mai nou nu prea am motive de bucurie, dar sa nu uitam ca unii joaca in A, in (citez comentatorul TVR) "meciul vedeta al etapei" iar ceilalti is lei paralei cu ACU ARAD si alte echipe tari.
FORZA CFR si UTA! (nu ma las nici de-al dracului)

gruppo_centrale
5th April 2005, 13:49
cine mai crede in Mos Craciun?! valy6432659, sa stii ca am o veste proasta pentru tine apropos de asta... nu tot ce vezi in filmele tale preferate de duminica dimineata e adevarat.

HIV
5th April 2005, 17:27
Ioi ma valy , vezi ca va da Alba Iulia vreo 3 boabe si sunteti asigurati . 3+2+3+3=11 :)

Angelina Jolie
5th April 2005, 17:47
bah grupare, vezi sa nu vina ceva razie la spitalul de nebuni in care "lucrezi" sa te prinda luand mita de la oamenii nevoiasi ca te infunda Gherla.

ultra-delia
6th April 2005, 14:15
Reusita poanta cu "mita", vali01234567890! Nu toata lumea e fomista ca tine, baietzash... Gruppo, hai sa-i spunem "Micky(Micky Shpaga)" astuia! Pasarea malai viseaza, iar frinarul independenta financiara de Paszkanyi. Sunteti infecti si cind va tociti desh'tele de taste.

gruppo_centrale
7th April 2005, 20:11
pai da, bai Micky...! e buna, D., sa stii ca andrei te va iubi insutit! :headbang: :headbang: :headbang:

Angelina Jolie
7th April 2005, 21:12
Reusita poanta cu "mita", vali01234567890! Nu toata lumea e fomista ca tine, baietzash... Gruppo, hai sa-i spunem "Micky(Micky Shpaga)" astuia! Pasarea malai viseaza, iar frinarul independenta financiara de Paszkanyi. Sunteti infecti si cind va tociti desh'tele de taste.
Hai sa va spun eu voua Lolek si Bolek ca prea bine va completati. Unde ati fost cand echipa voastra juca la Arad ultrasilor? E scump biletul de tren, asa-i? :degete:

HIV
7th April 2005, 22:54
valy dupa cum am mai spus candva , noi nu mergem in deplasari pe bani de tzigari (pall mall , pachet mic) . Noi mergem in deplasari din economii , sau salarii .. E drept , trebuia sa fim mai multi la Arad dar am jucat cu lanterna rosie si nu ne-am dus . Insa sa ne aducem aminte ca la UTA am fost 150 .

Angelina Jolie
8th April 2005, 11:12
Mah, eu in cate deplasari am fost am mers cu masina mea proprie si personala si mi-am platit si biletul de intrare la meci. Mai sunt si din astia, spre surprinderea ta. Asa ca sa nu generalizam.

gruppo_centrale
8th April 2005, 11:49
cred ca valy e, de fapt, paszkany! sau ar vrea sa fie. cu o operatie estetica, doua, cu un iuliu muresan sub volan, doi... :))))))))

Angelina Jolie
8th April 2005, 12:08
Cum de nu mi-ai adaugat vreo 10 cifre dupa nume? Se poate o asemenea scapare?
FORZA CFR si UTA!

HIV
8th April 2005, 19:05
valy inca ceva : vezi ca cei de la UTA sunt dusmani cu voi daca nu stiai !

roxana_cj
8th April 2005, 20:51
In momentul de fata dusmanii nostri sunt in divizia A! Asa ca ... las-o moarta!

Angelina Jolie
8th April 2005, 21:28
valy inca ceva : vezi ca cei de la UTA sunt dusmani cu voi daca nu stiai !
FORZA CFR!!! HAIDE UTA maine!!!

gruppo_centrale
10th April 2005, 09:34
ce s-a petrecut ieri la hotelul Sport e O RUSINE! si ghici cine va trage scurta pentru timpeniile unora?! cei care ne-am vazut de treaba dupa meci. cei care au sarit la bataie cind nu era cazul nu m-au intrebat pe mine inainte, asa ca nu am de ce sa-i apar. INCA O DATA RUSINE!!!!!!!!!
:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

dragos_popa17
10th April 2005, 11:30
De acord cu tine. Din cauza unor tampiti toti suporterii lui U suntem acum catalogati ca niste batausi si derbedei. Si de la mine, RUSINE
:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

King of Hell
10th April 2005, 11:43
De ce va lepadati de ei cum s-a lepadat Petru de Iisus pana a cantat cocosul de 3 ori?
Pana acum 2 zile erau tari si grozavi si toti ii respectam..si acum gata...pai dupa parerea mea respectul pentru ceva nu moare asa usor..peste noapte din cauza la un incident...

dragos_popa17
10th April 2005, 13:23
Nu m-am lepadat de nimeni. U Cluj e in continuare echipa mea favorita si respect galeria pentru ce face in fiecare meci. Cei care au sarit la bataie s-au lepadat de Universitatea si de ceea ce inseamna ea.

Slater
12th April 2005, 01:13
Ati citit comunicatul de presa scris de Iasko ? :) Ce palma i-a tras Iuliei :D
Bravo Iasko !!!

andrei_cj
12th April 2005, 13:04
http://www.gsp.ro/index.php?a=7246&shift=1

ba din contra zic eu ca invers!

andrei_cj
12th April 2005, 13:05
Iaşko (dreapta): "Au căutat-o cu lumīnarea. Eu cred că le aparţine vina. A dat dovadă clară de incompetenţă cīnd şi-a expus jucătorii cu ostentaţie, stabilind locul de cantonament līngă stadionul lui «U». Din partea unui conducător e nepermis ca echipa sa să ia masa la clubul Universitatea şi să aibă sediul de cantonament līngă stadionul echipei rivale. De ce jucătorii lui CFR nu au fost niciodată agresaţi īn locurile publice, īn discotecile şi pub-urile unde mai merg ei?"



Mureşan (stīnga): "Nu ne stabileşte nimeni locul de cantonament. Problema asta e falsă. E un hotel care din īntīmplare se află līngă stadionul "Ion Moina", care nu e a lui «U» ci al Consiliului Judeţean. Şi noi am putea juca pe Moina. Cīt despre incompetenţă, probabil că am reuşit să promovez cu această echipă īn 3 ani īn primul eşalon fiindcă sīnt incompetent. Şi acum sīntem locul 6 īn Divizia A, tot din incompetenţă

P.S. Aici cred ca se vede cel mai bine cine pe cine....si nu stiu cum puteti fi asa de inculti.....sa nu va dati seama ca sunteti de rahat.....

King of Hell
12th April 2005, 14:07
Asa astept urmatoru meci din gruia..:drak:..vedeti voi acolo varsare de sange...mai stii mai andrei ca nu o sa fi primul care si-o ia in gura? :drak:

Slater
12th April 2005, 16:04
InteliJent mai esti ! Afla ca si eu cu banii lui Arpad faceam aceeasi treaba, poate chiar mai multe ! ai inteles...andrei_cj...sper ca...ok...pa...

franco
15th April 2005, 01:34
valy321 ,
rivalitate :
1.) din prea multa pasiune pt U
2.) anu trecut teoretic ne luptam pt A ca si voi , acum voi sunteti in A
3.) ne place sa va batem, :ciocan: tot timpu pe unde va prindem ( chiar si la hotel ) si trebuie sa existe ideea de rivalitate
3.) e la moda
4.) si mai nou , intrebati l pe ********ul de muresan ca va spune el mai multe

ti am dat 4 motive pt ce eu unu nu tin cu cfr si as i mai avea ....

andrei_cj
15th April 2005, 12:22
RUSINEA CLUJULUI!!!!

Saturati de chestiile astea expirate cu “Clujul, capitala Ardealului”, “Universitatea, echipa studentimii”, sau “fair-play”, galeria alb-negrilor si-a facut un titlu de glorie din actele de vandalism comise simbata. Incurajati de cei care au preferat sa le caute circumstante atenuante, golanii au gindit ca astfel au aratat lumii ce inseamna Universitatea si stilul de viata “ultra”. Mai mult, o parte a presei a gasit mai usor sa repete la infinit ca alb-negrii au fost provocati decit sa infiereze manifestarile care au sfidat orice urma de civilizatie si au sters din Carta “U” ideea de echipa a Ardealului.
Universitatea A FOST “echipa Clujului”, “reprezentanta Ardealului” sau echipa “unor inimi studentesti”. S-a ales praful de toate astea in momentul in care s-a aruncat prima piatra. Clujul, Ardealul, studentimea nu pot fi reprezentate de o echipa care accepta, tolereaza, protejeaza astfel de elemente. Cit despre a pune ceea ce a facut Erji in numele sentimentelor lui fata de simbolul “U”, este ca si cum un criminal ar fi dezincriminat pentru ca a comis omorul din dragoste pentru cineva, sau un violator pentru ca o iubea pe persoana violata. Este cel putin o forma deplasata de a intelege sa sustii o echipa, o astfel de manifestare nefiind de luat drept exemplu nici in cele mai necizelate colturi ale lumii.

andrei_cj
15th April 2005, 12:24
Si inca ceva.........daca e vorba de rivalitate ar trebui ca si pe forumul CFR-ului sa existe un thread asemanator cu acest dar lipsa lui e totala...asa ca rivaliatea.....se transform in invidia voastra pe faptul ca noi suntem in divizia A asa...ca nu stiu ce mai atata tur vura.....voi muriti..de ciuda...si apelati la orice mijloace.....asta este..atat puteti....si inca ceva....ATENTIE CA PENTRU AMENINTARI SE FACE PUSCARIE AVETI GRIJA CUM VORBITI SI MAI ALES CU CINE!

franco
15th April 2005, 13:36
mah, arderi, stim si noi sa citim un ziar ( evenimentul saptamanii trecute... ) nu e necesar sa te repetzi aiurea aci....
dupa o sapt inca esti asa fustrat si revoltat ?! iti sugerez un distonocalm( il gasesti in orice farmacie )
p.s. multumim pt avertisment , cei care au vrb pana acuma ati vost voi... noi am trecut la fapte
si printre altele NUMAI "U" !!!

gruppo_centrale
15th April 2005, 22:07
sunt de acord cu Iasko, trebuie sa redevenim galerie cu atitudine universitara. nu sunt de acord cu violentele de orice fel.
e pentru prima data cind conducerea "U"nicului club contra-ataca atunci cind suntem pusi la zid "la gramada", deci nu mai suntem singuri, nu mai trebuie sa centram si tot noi sa dam cu capu'. e un nou inceput. sa profitam de el. repet ce am sustinut si la sedinta, si pe net: SUPERIORITATE prin DECENTA si FIDELITATE! in rest, pentru f.c. frina numai dispret! vom promova si vom fi liberi si de aceasta fantoma de 2 lei!

andrei_cj
18th April 2005, 11:47
Iasko asta al vostru este un semi analfabet...nu stiu daca ati vorbit vreodata cu el dar daca o sa vorbiti o sa aveti marea surpriza....sa constatati asta.....si cat despre ce apara el....apara niste huligani.....care in sfarsit patesc ce trebuia sa pateasca de multa vreme PUSCARIE.....5 ani.....pt detalii cititi...pe threadul cfr...ultimul meu post de la "9 jucatori de la CFR batuti..etc..etc.." numai rezultate mari aveti in ultima vreme oricum cred ca sunteti favoriti la PROMOVARE ANUL ASTA LOL :-)))))

ASP
18th April 2005, 19:21
ca tu oi fii ceva semi-doct

andrei_cj
23rd April 2005, 00:19
Nu dar cu siguranta esti tu! :-) lol sunteti de rasu tarii!

P.S.Amendaţi şi fără public

Pe 9 aprilie, după meciul Universităţii Cluj cu UTA Arad (1-3), 9 jucători şi masorul lui CFR, aflaţi īn apropierea stadionului lui "U", au fost agresaţi fizic de cīţiva suporteri ai "şepcilor roşii". Cazul a ajuns pe masa Comisiei de Disciplină, care a dat ieri un verdict: clubul Universitatea va fi amendat cu 2.000 de euro, urmīnd să dispute următoarele două partide de pe teren propriu, cu Oaşul şi cu Olimpia, cu porţile īnchise.

Directorul executiv al "studenţilor", Zoltan Iaşko, consideră prea drastică măsura. "Avīnd īn vedere că incidentele s-au petrecut īn afara stadionului, e prea drastică măsura. Probabil că plătim tribut evenimentelor nefaste din această perioadă. Oricum, īi mulţumesc domnului Mureşan şi īi doresc sănătate", a spus Iaşko, contrat dur de preşedintele "vişiniilor", Iuliu Mureşan. "Iaşko nu realizează nimic, săracul! Nu-şi dă seama ce nenorocire se putea īntīmpla. Clubul «U» e de vină fiindcă nu ia măsuri īmpotriva acestor suporteri. Probabil că sīnt aceiaşi pe care i-au mani****t ca să protesteze pe trotuar pentru interesele lor. Măsura e mult prea blīndă", a spus oficialul "vişiniilor".

P.S. Asta ca sa nu uitati in ce divizie si mai ales pe ce loc sunteti :

1 Jiul Petrosani
2 Gaz Metan Medias
3 Olimpia
4 FC Bihor
5 Liberty Salonta
6 Armatura Zalau
7 UTA
8 IS Campia Turzii
9 U Cluj
10 Tricotaje Ineu
11 CS Deva
12 Unirea Sanivolau Mare
13 Oasu Negeresti
14 ACU Arad
15 Unirea Dej

Uitati-va ce echipe de valoare sunt dupa voi in clasament :-)

HIV
23rd April 2005, 08:32
iuliu muresan , mortii matii de taran !

roxana_cj
23rd April 2005, 11:55
iuliu muresan ,...!Ce limbaj elevat! Demn de un "student"! :rosu:
Esti penibil mai baiatule! Du-te si :headbang: poate iti revii!

King of Hell
23rd April 2005, 12:04
Iulia nu uita, va veni si ziua ta!!!

Anca,Oncica&CO.
23rd April 2005, 13:18
Universitatea Cluj- Oasul Negresti 4-0. Iata ca "u" poate sa si castige acasa! Doar o mica "conditie" trebuie indeplinita, galeria si suporterii sa nu fie in stadion!Felicitari pentru victorie! Liberty Salonta-Gaz Metan Medias 1-3!!!! Ovidiu Sabau cu Gaz Metan lider in seria a IIIa.Bravo Sabau!!!

dragos_popa17
24th April 2005, 04:41
Ce limbaj elevat! Demn de un "student"! :rosu:

Azi(ieri) e scuzabil. E enervant sa nu poti merge la meciul echipei favorite. M-am tot invartit azi intre 11 si 13 prin parc si il sunam non-stop pe frate'meu sa-l intreb care e scoru'(l-am pus sa asculte Radio Cluj). 4-0 pentru U. Sper s-o tina tot asa.
HAI 'U'!!!!!!!!!!!!!.

andrei_cj
25th April 2005, 02:05
Si eu sper in sensul ca nici vorba oricum sper sa retrogradati in C si de acolo chiar ca nu va mai scoate nici dreaq!

King of Hell
25th April 2005, 07:40
Mai mari sanse aveti voi sa picati in B sau sa pice autocaru cu cei 20 de suporteri care fac deplasarile pe banii conducerii in somes decat sa retrogradam noi in C.

andrei_cj
27th April 2005, 16:08
Da la noi sunt 20 adika 50 la voi sunt 14 cel mult nu uita ca la noi in divizia B eram cel putin 50 in orice deplasare....si daca facem deplasari pe banii conducerii ce? Daca conducerea are bani va e ciuda? Zice-ti la Iasko al vostru sa va dea si voua dar nu are parlitu' deci cu el ca patron nici o sansa de A!

King of Hell
27th April 2005, 16:51
Ma nu mi ciuda ma..dar macar nu te lauzi cu asa ceva..intelegi? Io nu pot sa va condamn pe voi cand cam toate galeriile fac asa..merg pe banii conducerii...dar vezi ca mai sunt si exceptii totusi...hai sa lasam subiectu asta ca e aiurea..meri si uita-te la meci..arges-cfr...

dragos_popa17
27th April 2005, 23:01
P.S. Asta ca sa nu uitati in ce divizie si mai ales pe ce loc sunteti :

1 Jiul Petrosani
2 Gaz Metan Medias
3 Olimpia
4 FC Bihor
5 Liberty Salonta
6 Armatura Zalau
7 UTA
8 IS Campia Turzii
9 U Cluj
10 Tricotaje Ineu
11 CS Deva
12 Unirea Sanivolau Mare
13 Oasu Negeresti
14 ACU Arad
15 Unirea Dej

Uitati-va ce echipe de valoare sunt dupa voi in clasament :-)

Clasament All-Time Divizia A:
1.Steaua Bucuresti 55 1680 924 378 378 3292-1790 2226
2.Dinamo Bucuresti 54 1650 915 358 377 3277-1788 2188
3.Rapid Bucuresti 56 1568 702 348 518 2480-1939 1752
4.Universitatea Craiova 40 1292 599 273 420 1988-1457 1471
5.FC Arges Pitesti 40 1276 538 239 499 1722-1629 1315
6.Universitatea Cluj 50 1406 494 281 631 1845-2190 1269
7.FCM Bacau 40 1259 478 248 533 1502-1726 1204
8.Petrolul Ploiesti 41 1223 466 267 490 1550-1546 1199
9.FC Brasov 38 1161 447 236 478 1474-1534 1130
10.Farul Constanta 37 1137 418 221 498 1413-1645 1057
.................................................. .................................................. ..
29.Juventus Bucuresti 12 268 102 61 105 501- 479 265
30.Chindia Tārgoviste 9 298 95 641 39 312- 469 254
31.CFR Cluj 9 278 88 771 13 309- 412 253
32.Venus Bucuresti 9 180 108 35 37 499- 248 251
33.Ripensia Timisoara 9 184 110 28 46 512- 277 248
34.Locomotiva Tārgu Mures 10 241 85 46110 360- 418 216


P.S. Asa, sa mori tu de ciuda.

Angelina Jolie
27th April 2005, 23:56
Amintiri, dulci amintiri. :happy Atat v-a ramas. :happy

dragos_popa17
28th April 2005, 01:02
Lasa valy, ca la cum merge treaba pe la voi in ultima vreme, va indrepatati rapid spre divizia B. Iar atunci nici amintiri nu veti mai avea.

gruppo_centrale
28th April 2005, 10:57
...andrei...copil fara noroc... porneati 50 in deplasari in B, dintre care 15 nu gaseau gara din Cluj. restul sopteau de 3 ori imnul "hei-hei-cefere" si... se asezau! am vazut asta cu ochii mei. ce e rau in a fi fomishii lui arpi?! inteleg ca asta e un mod de viata, in deplasari si in viata de zi cu zi, pentru orice frinar care se respecta.
valy, aglomeratie de jumatati de neuroni ce esti, cfr "DOMINA" Clujul?! normal, doar nici nu se pune problema sa REPREZINTE orasul. frina e ca bisnitzar pripasit la oras, care isi plimba o vreme banii si limuzina de neam prost, apoi o sterge strategic la primul "sase". mushte de o zi, asta va scrie in frunte.

franco
30th April 2005, 19:34
... daca nu le da pascani bani cred ca nu ar fi, sa fim seriosi nici macar 20 de suporteri !
din nou un meci senzational al teferului....inca un pic si cantam pt voi be, be, be, beuulll!!!

la mai mare !!

franco
30th April 2005, 19:34
... daca nu le da pascani bani cred ca nu ar fi, sa fim seriosi nici macar 20 de suporteri !
din nou un meci senzational al teferului....inca un pic si cantam pt voi be, be, be, beuulll!!!

la mai mare !!

N0_NaM3
7th May 2005, 22:23
Imi pare ca nu "U" in "A" shi e cvasinecunoscuta cfr...dar pana la urma voi aveti cu cine sa va injurati...ptr ca noi nu mai avem cu cine ptr ca astra nu mai este...de mult timp vreau sa promoveze "U" in "A"...bine ca in acelashi timp ash vrea sa fie shi Petrolul ca sa facem o deplasare frumoasa pana la cluj...un orash ca merita ca echipa fanion sa fie in prima divizie shi nu o cvasinecunoscuta precum cfr`ul....Multa bafta !

gica
9th May 2005, 18:43
Imi pare ca nu "U" in "A" shi e cvasinecunoscuta cfr...dar pana la urma voi aveti cu cine sa va injurati...ptr ca noi nu mai avem cu cine ptr ca astra nu mai este...de mult timp vreau sa promoveze "U" in "A"...bine ca in acelashi timp ash vrea sa fie shi Petrolul ca sa facem o deplasare frumoasa pana la cluj...un orash ca merita ca echipa fanion sa fie in prima divizie shi nu o cvasinecunoscuta precum cfr`ul....Multa bafta !




Avand in vedere varsta ta sunt pentru a trece cu vederea agramaticalele,exprimarea si cunostiintele despre acest fenomen!Dar nu trebuie fortat destinul.Nu cred ca ai avut ocazia dupa ce ai deschis ochii sa sti prea multe despre echipa fanion a Clujului.Pentru ca dupa 90 in afara de o prezenta(sau doua)efemera terminata in gloria div.b iar ulterior C ,nu s-a intamplat nici un fapt de vitejie din partea acestei grupari.
Parerile tale subiective nu pot sa ascunda ignoranta ta!Pune-te cu burta pe carte si nu rumega rahatul ca-ti pute gura.

King of Hell
9th May 2005, 20:16
Gica taci frate nu te baga ca cfristu in *****..NO_Nam3 sa speram ca in 2 ani ne vedem in A...Petrolul, UTA si U in A!!!

Angelina Jolie
9th May 2005, 20:40
De acord cu tine Axaphat cu conditia sa se schimbe iar denumirile: A sa devina Divizia Nationala iar B-ul sa se numeasca A. :happy :happy

HIV
10th May 2005, 15:21
Avand in vedere varsta ta sunt pentru a trece cu vederea agramaticalele,exprimarea si cunostiintele despre acest fenomen!Dar nu trebuie fortat destinul.Nu cred ca ai avut ocazia dupa ce ai deschis ochii sa sti prea multe despre echipa fanion a Clujului.Pentru ca dupa 90 in afara de o prezenta(sau doua)efemera terminata in gloria div.b iar ulterior C ,nu s-a intamplat nici un fapt de vitejie din partea acestei grupari.
Parerile tale subiective nu pot sa ascunda ignoranta ta!Pune-te cu burta pe carte si nu rumega rahatul ca-ti pute gura.

si cfr din 1907 pana azi ce a facut ?

"U" echipa Ardealului ! Ardealul teritoriu ALB-NEGRU !

N0_NaM3
15th May 2005, 23:09
Imi cer scuze ptr greshelile gramaticale, dar au fost doar din cauza tastaturii...sau o mica gresheala,pentru ca nu shtiu romana la perfectie(ca tine)...shi tu shti fotbal, sa inteleg ?...bine ma`, daca tu zici, poate ashtia de la cfr cunosc fenomenu`...deshi eu pana sa jucati in cupa cu National , nu auzisem de voi..ptr ca nu ma interesa div 'c'....shi pentru mine sunteti un fel astra(care nu mai e)..shi ei erau infiintati in `24 shi nu auzise nimeni de ei pana sa intre in 'a'..cat despre "U", jos palaria (cum se zice),echipa cu traditie frate, ca shi Petrolul de altfel... dar nu mai are rost sa ma cert cu tine..chit ca eshti mai mare ca mine,deshi nu ma intereseaza...:)
Axaphat sa te auda D`zeu...!!!
Respect "U" !!!

andrei_cj
16th May 2005, 12:21
Nu stiu pt ce poti sa respecti U? Pt suporteri care sunt niste huligani pt conducere care este dezastruasa in continuare? pt jucatori care joaca fotbal slab? aaaa pt traditie? Traditia fara confirmari este 0! FORZA CFR!

HIV
16th May 2005, 15:47
LA voi e altfel andrei : 0 traditie deci despre ce confirmari sa mai vorbim ?

DUTE cfr INAPOI IN C !

gruppo_centrale
17th May 2005, 14:19
Nu stiu pt ce poti sa respecti U? Pt suporteri care sunt niste huligani pt conducere care este dezastruasa in continuare? pt jucatori care joaca fotbal slab? aaaa pt traditie? Traditia fara confirmari este 0! FORZA CFR!
Chiar, mah, andrei, ce poate fi de respectat la un club infiintat in entuziasmul Marii Uniri de la 1918? Studentii la prima facultate de medicina cu predare in limba romana din Transilvania eliberata au realizat UN VIS. "U" nu se discuta, domnilor, se iubeste! nu mi-e frica sa-l parafrazez pe memorandistul Ion Ratiu, caci "U" este mult mai mult decit un simplu club sportiv.
dar asta e imposibil de inteles pentru cei care sunt "suporteri" cu simbrie. da, ma refer la frinari.

Angelina Jolie
17th May 2005, 15:03
"u" nu se discuta domnilor, se taraste pe la sate.
HAI CFR!!!

andrei_cj
19th May 2005, 00:01
Din fericire CFR IN CONTINUARE IN A SI U CLUJ IN B FARA NIC O PERSPECTIVA DE PROMOVARE! Tot respectul pt trecutul lui U dar prezentul si trecutul apropiat e jalnic! Si sincer viitorul pt voi e din ce in ce mai negru!

franco
19th May 2005, 11:39
da mah , andrei ... e vai de capu' nost , voi sunteti pe val, nu mai retrogradati cu blatu de la galati . Sa ti minte un singur lucru : noi am fost , suntem si vom fi SINGURI suporterii ADEVARATI AI ACESTUI ORAS( chair daca sunt si huligani printre ei ) indiferent de divizia in care jucam ,voi niste profitori... mari cfr isti peste noapte , cand era cfr u in B sau de cele mai multe ori in C voi unde erati ...???? iti zic eu ... la noi pe moinea, tzarane !
ideea de suporter la echipa din gruia din punctul meu de vedere NU exista , e contrafacuta !
P.s. multumim pt gijile pe care le porti pt noi !

franco
19th May 2005, 11:44
PS multumim pt gijile pe care le porti pt noi, insemana ca ti pasa !

Angelina Jolie
19th May 2005, 12:20
cand era cfr u in B sau de cele mai multe ori in C voi unde erati ...???? iti zic eu ... la noi pe moinea, tzarane !
Esti un exemplu tipic de "student". "moinea" ala de care zici tu acolo a fost un mare atlet mi se pare. Deci in primul rand numele lui se scrie cu litera mare. Si in al doilea rand il chema Ion Moina. Mare valoare esti si tu mah. De rasul lumii.
HAI CFR!!!

andrei_cj
19th May 2005, 15:06
Cam da franco stalcesti numele celui care poarta azi numele stadionului municipal (Ion Moina) cat despre eu pe MOINA NU AM FOST IN VIATA MEA AM MERS PRIMA OARA LA UN MECI DE FOTBAL LA CFR IN DIVIZIA B INAINTE CU UN AN DE PROMOVARE! ASA CA CIOCU MIC!

franco
26th May 2005, 16:38
egal daca scriu cu m sau M ...important ca ai inteles ce am scCRIS ,SI AM VRUT SA ZIC.. andrei te inteleg si te cred... pentru bani ce nu face omu .. devine peste noapte "mare" ( se scrie cu litera MARE ?! ) , suporter ...
PS nu stiam ca ion moina este numele stadionului U

Angelina Jolie
26th May 2005, 23:08
Franco las-o moarta ca te faci de ras. Stadionul este al Consiliului local sau judentean si poarta numele de Ion Moina. Nu este si nu a fost niciodata al vostru chiar daca are potcoava aia deasupra.

vitalie_killer
1st June 2005, 18:40
Cred ca la anul va repeta si CFR-ul istoria lui aPULLum si va ajunge in B, apoi in C, iar pe atunci U va fi in A. Chiar si acum, ca valoare nu cred ca CFR este peste U, dar a avut mai mult noroc si a promovat, apoi a avut un antrenor de valoare si asta e.

P.S. Este oare CFR Cluj din Cluj?!

HIV
1st June 2005, 20:31
P.S. Este oare CFR Cluj din Cluj?!

Este din satul numit "gRUIA" !

Angelina Jolie
1st June 2005, 23:36
Ce n-ai da tu mai hiv sa ai o casa in satul Gruia, in loc de un apartament infect.

TZEFERU
2nd June 2005, 01:00
Cred ca la anul va repeta si CFR-ul istoria lui aPULLum si va ajunge in B, apoi in C, iar pe atunci U va fi in A. Chiar si acum, ca valoare nu cred ca CFR este peste U, dar a avut mai mult noroc si a promovat, apoi a avut un antrenor de valoare si asta e.

P.S. Este oare CFR Cluj din Cluj?!

Ma da ce bine le crezi tu despre CFR, de ce nu te inscrii la "Profetii Despre Trecut"? Poate te angajeaza aia...mai faci si un ban.

Uite eu nu cred ca vom pica degraba din A, poate nici la anul nu vom sparge gura tirgului, dar peste 2 ani poate vom reusi mai mult.
Deocamdata tre sa va obisnuiti cu CFR in A. Okei?
Poate e bine ca am avut returul asta mai slab, poate si in raul asta e un bine si nu vom mai repeta greseala din acest retur cind toti se asteptau la un parcurs similar cu cel din tur.
Sintem pe faza, okei?

Deocamdata din cea ce am vazut si la echipe ca ale vostre din Bucuresti ca nu sinteti nu stiu cine stie ce...asta comparativ cu citi ani ati fost in A si citi bani ati cheltuit in ultimii 5 ani numai. Da-mi voie sa va spun sinteti VAX. Okei?
CFR a jucat cu 80% jucatori din B si v-a batut in GRUIA cu 4-2, mai tii minte?

Ca CFR nu s-a fortat in retur si ca au fost si poate mai sint probleme tine de curtea CFR-ului. Se vor gasi poate solutii pentru toate.

Ati batut National in Cupa intr-un meci jalnic apoi ati pierdut fara drept de apel cind a fost "pe bune".....si cite si mai cite nu ati mai "facut". Tot turul ati fost pe spate voi cu milioanele voastre, acum ti-ai gasit tu sa vorbesti.

incanada2005
2nd June 2005, 02:18
Cred ca la anul va repeta si CFR-ul istoria lui aPULLum si va ajunge in B, apoi in C, iar pe atunci U va fi in A. Chiar si acum, ca valoare nu cred ca CFR este peste U, dar a avut mai mult noroc si a promovat, apoi a avut un antrenor de valoare si asta e.

P.S. Este oare CFR Cluj din Cluj?!

CFR a promovat si cu un pic de noroc, dar mai mult cu lucru. Sau jucat cinstit in divizile A si B.
Si haide sa nu uitam aranjamentele lui dinamo. dinamo a facut de rusine fotbalul romanesc! Nu mai stii ce s-intimplat in vremurile lui Ceausescu? dinamo si steaua a luat jucatori din provincie pentru nimic! Banditii aia de comunisti au aruncat in īnchisoare aia care au protestat īmpotriva nedrepturile! Sa nu uitam ce sa intamplat cu Carjan! :mad: :nah:

HIV
2nd June 2005, 12:34
Ce n-ai da tu mai hiv sa ai o casa in satul Gruia, in loc de un apartament infect.

Pui un pariu cu mine ca ai vrea sa stai in casa in care stau eu ?

Angelina Jolie
2nd June 2005, 13:44
Nu ma contrazic cu un copil cu mania grandorii care merge la net cafe pe bani parintilor.

HIV
2nd June 2005, 17:10
Bine mai .

Pe marfarul de pe gRUIA se serveste numai m#1@ .

Angelina Jolie
3rd June 2005, 15:35
Hai sa ne intalnim sa ti-o servesc eu personal daca vrei.
FORZA CFR GRUIA!!!

andrei_cj
7th June 2005, 14:49
Ti-o servim cu totii HIV ca numai pt asta esti bun....si sa-ti mai zic...ceva in loc sa iei exemplu de la Axaphat care si-a revenit adika incurajeaza U cluj si nu are treaba cu CFR si cand are ceva de zis zice fara a denigra echipa din cartierul GRUIA te tot prostesti dupa "studentii" din galeria voastra!

Frate sa fiu sincer in urmatorii 2-3 ani U NU PROMOVEAZA (e ha cred ca de la asta vin U de la NU) pt ca nu aveti cum dar CFR se va bate pt a fi tot mai sus....ce zici de asta? Viitorul suna bine pt unii iar pt altii.....GROAZNIC JALNIC....

P.S. Ce faci frate daca se desfinteaza U Cluj unde o sa mergi la meciuri......???????

HIV
7th June 2005, 18:31
andrei ...spre deosebire de tine eu sunt obsedat de "U" nu de fotbal...iar daca s-ar intampla imposibilul...adica sa se desfiinteze aceasta echipa nu as mai merge nicaieri .As sta acasa . Intelegi diferenta de mentalitate dintre "U"-isti si cfr-isti ? Am fost la un meci in gruia , primul dupa promovarea in B , si asta datorita insistentei unui prieten a carui zi de nastere am sarbatorit-o dupa meci . Oricum am ramas scarbit de betivanii pe care i-am vazut pe acolo si de ungurii din spatele meu care erau foarte enervanti, de galeria cfr-ului care era multimea vida si de galeria oradenilor care si-a batut joc de voi :) .

Hai pa !

noheart
14th June 2005, 16:55
Sa Ardem Toate Gunoaiele Care Mai Nou Nu Sunt Duse In Pat-rat Ci In Gruia

andrei_cj
15th June 2005, 09:34
Watch your language please because you will come in Gruia and we will see then who burn faster!

bogho
16th June 2005, 14:37
Nu stiu cat e de adevarat, insa citez dintr-o stire care mi-a parvenit ieri, prin intermediul unor prieteni din Cluj, suporteri ai U Cluj


Dupa 85 de ani, unul dintre cele mai vechi cluburi din Romania e in pragul colapsului. Azi si-a depus demisia presedintele Consiliului de administratie al clubului. Acest moment va fi urmat se pare si de retragerea sprijinului financiar oferit de Consiliul Local Cluj si de Banca Transilvania care practic duceau echipa. Fara sprijin financiar, "U" Cluj e aproape de desfintare!

Boc a declarat ca el garanteaza ca va face in Cluj O SINGURA ECHIPA sprijinita de la consiliul local cu peste 30 de miliarde pe an , asta pe linga ce o sa mai dea sponsorii.

Paskany de la CFR a zis ca in principiu el e de acord . Cei de la U nu prea au vrut. Asa ca demisia asta e un pas inainte spre reconciliere si crearea unei echipe unice redutabile aici.

pronostic
16th June 2005, 14:50
Stirea prezentata mai sus de colegul bogho e un simplu siretlic, nu o bagati in seama.

King of Hell
16th June 2005, 14:52
Nush ce ii cu stirea asta, un lucru e sigur: nu va fi nici o fuziune, nu ne vom desfiinta. Banca Transilvania vrea sa preia ea in totalitate echipa de fotbal sa o duca unde ii e locul. Mai degraba va fuziona PD cu PSD si cu PRM decat U cu CFR.

pronostic
16th June 2005, 14:55
Bine le-ai zis-o, Axaphate!

vlad1607
16th June 2005, 14:59
ar fi minunat sa se implice cu adevarat si cu un aport important Banca Transilvania la U Cluj.....sper ca printr-o minune sa promoveze in A......

noheart
16th June 2005, 15:18
Watch your language please because you will come in Gruia and we will see then who burn faster!
mai perfectioneaza-ti engleza si pe urma mai vorbim
sau de cand jucati in intertoto sunteti echipa internationala si o obligat paskany suporterii sa invete o limba straina?

HIV
16th June 2005, 19:20
Eu cred ca in mintea distrusa a acestui pitic handicapat pe nume emil boc care face poc este ceva de genul : cfr are bani , "U" are suporteri inimosi si traditie , le fuzionam , iese o echipa ce va juca pe Moina , cu suporteri , cu de toate . Pai dom`le boc eu tzin sa te anuntz ca in cazul in care va exista aceasta fuziune traditia si suporterii se pierd , probabil raman banii lui unguru . Deci din aceasta fuziune va rezulta o echipa degeaba , care va trai cativa ani .

2.E ciudat , timoce si lazareanu inca mai lucreaza si mie frica , ca noul presedinte va fi unul din vechia conducere iar acestia vor prelua iar echipa si ne vor da dreq .

Frunzulita ca marul / piara dusmanii lui "U" !

Angelina Jolie
17th June 2005, 00:57
Pe moina n-are cum sa joace ca se darama dracului si mor toti cei ce vor fi prezenti.
Tre sa ne unim vocile CFR-isti si U-isti impotriva fuziunii asteia de *****.
HAI CFR! NICIODATA FUZIUNE!

HIV
17th June 2005, 09:07
Se joaca pegruia ca nici dracu nu va mai merge la meci .

Angelina Jolie
17th June 2005, 12:52
Apoi eu in orice caz nu voi merge. Daca noua echipa nu se va numi CFR CLUJ si nu va avea culori alb-visinii eu nu am ce sa caut pe stadionul unde joaca, cu atat mai putin sa o sustin. Si cred ca mai sunt multi de aceeasi parere si de o parte si de cealalta. Mai putin cetatenii care vin la meciuri sa vada Steaua si Dinamo. Eu merg sa vad pe CFR CLUJ. Daca asta nu se poate mai bine stau acasa.
HAI CFR!

HIV
17th June 2005, 20:30
valy sa iti zic un mic secret : in cazul unei fuziuni se va pastra traditia clubului mai mare , in cazul de fatza ar fi "U" .Echipa se va numi 2 saptamani Universitatea cfr iar pe urma se va numi "U" si va juca cel mai probabil pe Moina. Cu suporterii e insa altfel , eu nu as mai calca pe un stadion toata viatza (sunt insa alte sport"U"ri) , la fel si restul "U"ltrasilor . Cu cfr-istii nu stiu cum ar fi . Insa ar fi un esec,fuziunile sunt esecuri .

Angelina Jolie
17th June 2005, 23:49
Din ce-am auzit eu este ceva manevra sa va desfiinteze pe voi mai degraba si sa ramana doar CFR. Dar oricum nu sunt de acord. Eu vreau sa muriti dupa lungi suferinte, sa picati in C apoi in D si tot asa. Umilinte, suferinte si in final desfiintarea.
Iti repet ca pe moina nu poate juca ca nu e omologat.

t.b.
20th June 2005, 21:30
Daca nu s-a desfiintat la retrogradarea in C iti dai seama ca n-o sa se desfiinteze nici acum...

In cazul unei fuzionari yo imi dau foc pe moina

King of Hell
21st June 2005, 03:09
Daca nu s-a desfiintat la retrogradarea in C iti dai seama ca n-o sa se desfiinteze nici acum...

In cazul unei fuzionari yo imi dau foc pe moina


mai bine vii tu cu chibritu' si benzina si io il aduc pe Boc si facem foc de tabara cu el. :evil:

HIV
21st June 2005, 10:24
mai bine vii tu cu chibritu' si benzina si io il aduc pe Boc si facem foc de tabara cu el. :evil:

Si eu aduc lemne dealea subtziri...cum le zice? A da , atzutzaturi dealea :))

t.b.
21st June 2005, 13:54
Asta mi-am amintit cand am scris ARDE GRUIA pe facultatea de constructii :yeah: :happy :happy :yeah: :drak:

andrei_cj
26th June 2005, 22:40
Arde Guria ai scris tu dar BILBAO vine la Cluj si nu-mi amintesc cand a adus U o echipa cu un asa nume pe Moina.....asta ar trebuii sa va dea de gandit!

P.S. Vedeti usor usor cum se scrie istoria....traditia...palmaresul......

King of Hell
2nd July 2005, 19:30
Ba noi am adus pe Atletico Madrid, si aia o venit cu echipa lor de baza etc. voi ati jucat cu o echipa de rezerve si ati batut cu chiu cu vai..un 1-0 cacacios. so please ...my nigga'

andrei_cj
3rd July 2005, 01:21
Si cat a fost scoru' si...apropo cand a fost asta acum 10 ANI....asta e istorie PREZENTUL CONTEAZA SI VIITORUL CU TRECUTUL TE POTI DOAR LAUDA!

HIV
3rd July 2005, 02:02
o si facem...ca avem cu ce .

Angelina Jolie
3rd July 2005, 04:35
Pai numai atat v-a ramas: trecutul si istoria.
In rest 0 pe toate planurile.

t.b.
3rd July 2005, 12:39
Si cat a fost scoru' si...apropo cand a fost asta acum 10 ANI....asta e istorie PREZENTUL CONTEAZA SI VIITORUL CU TRECUTUL TE POTI DOAR LAUDA!

Voua deja vi s-a urcat la cap... chiar n-ati vazut ca Bilbao a jucat cu echipa de juniori... Acolo o luati cu cel putin 6-0, daca joaca numai cu rezervele, nu cu titularii...

Daca pentru voi un meci din intertoto cu juniorii lui Bilbao inseamna traditie, istorie si orgoliu, atunci chiar nu mai ai nici o sansa.... voi nu o sa ajungeti niciodata la nivelul lui "U".... comparativ cu noi sunteti nesemnificativi, nici macar galerie nu aveti, la meciul cu Bilbao n-am auzit decat un cor de oi, care repetau acelasi cantec de la inceput si pana la sfarsit... de-a dreptul penibili ati fost...



0 - atata reprezentati voi in fotbalul romanesc

Angelina Jolie
3rd July 2005, 12:46
Deci te-ai uitat la meci. Hahahahah
Auzi ma tb, si altii cum e sa cumparati gazeta sau prosportul, editiile de Cluj, si pe prima pagina sa vedeti numai stiri despre CFR?

t.b.
3rd July 2005, 13:42
M-am uitat la o parte din meci... am vrut sa-i vad pe Bilbao, am ramas dezamagit ca nu au venit cu prima echipa, am fi vazut un festival de goluri, asa am auzit doar "Corul oilor cu insemntate cu fulare primite cadou de la Pollus"

Inca ceva vreau sa te intreb cfr-ul are site?

andrei_cj
3rd July 2005, 17:05
1) Siteul este www.cfr-ecomax.ro
2) CFR a jucat cu o parte adika 6 din oamenii care sunt rezerve la Bilbao au jucat si in rest au fost JUNIORI!
3) Daca tot zici ca, cunosti fenomenul fotbalistic......ar trebui sa-ti dai seama ca Bilbao nu are voie sa foloseasca alta echipa in retur! dar vad....ca habar nu ai!
So...continua sa mergi la meciuri cu Salonta si altele...si ai toate sansele sa nu intelegi niciodata FENOMENUL FOTBALISTITC (aici ma refer la T.B.) pt ca vad ca axaphat si altii incep sa aprecieze valoarea!

t.b.
3rd July 2005, 17:50
La Uefa se trimite o lista cu 25 de jucatori care au drept de joc in competitia respectiva, pe foaia de joc a unui meci se trec 17, Bilbao a jucat cu CFR cu cei mai neexperimentati 11 din cei 25, cei mai buni jucatori nu au fost inscrisi pe foaia de joc si nu au facut deplasarea la Cluj, dar in retur au drept de joc...
Sper ca ai inteles... desi e cam complicat pentru tine

HIV
3rd July 2005, 19:19
da auzi ma andrei ...te-ai gandit vreodata ca poate nu ne intereseaza ?

P.s. T.B. scuipa aici un ID de messanger (daca folosesti)

andrei_cj
4th July 2005, 12:40
Stiti care e faza tocmai ieri antrenorul echipie Athletic Bilbao spunea ca va folosi aceeasi garnitura pt ca titulari si cei care sunt adevarata valoarea a lui Bilbao se vor intoarce de abea in 11 Iulie din vacanta so? E simplu daca CFR va practica un fotbal bun are sanse mari sa se califice!

Angelina Jolie
4th July 2005, 14:59
Ma hiv, tu ai facut threadul asta cu rivalitatea u-CFR deci sa faca bine sa te intereseze. :happy :happy

t.b.
4th July 2005, 15:29
Cu echipa aia de juniori si tot va bat de va rup... Multa bafta la Bilbao sper sa nu luati mai putin de 5 goluri...

HIV
4th July 2005, 17:15
Intre rivalitatea dintre "U" si cfr si echipa cfr e o diferenta . Intelegi valy ?

andrei_cj
4th July 2005, 19:22
Da pai e clar cu noi inca va mai puteti compara dar la capitolul echipe NICI VORBA!
Deci e clar CFR-ul va e mult superior ca echipa si noi in cativa ani va vom domnia deci viitorul este chiar negru rau pt voi!

HIV
4th July 2005, 22:05
Ne veti domina la ce ? La ping pong si la table poate. Ca si galerie mai aveti f mult , cel putin 10 ani sa ajungeti macar la jumate din nivelul nostru . Hai pa !

andrei_cj
4th July 2005, 22:28
eu zic ca in maxim 5 ani o sa avem o galerie comparabila cu cele mai mari galerii din tara (aici exluzandu-se U)

P.S. Ma eu nu stiu ce va laudati atata cu galeria voastra cand anul asta in deplasari mergeati 8-10 oameni(asta numiti voi ultrasi)??????? :P si cand ma gandesc ca noi mergeam minim 50 HAHA....nu stiu ce galagie pot face 10 oameni pe un stadion...si inca ceva acasa cati santeti 100? Afla ca noi suntem in jur de 300 de oameni!

t.b.
4th July 2005, 22:58
10 da` de calitate superioara... si asta s-a intamplat doar la meciurile de la Negresti si alte catune de-alea... La meciul de la Deva de exemplu am avut un grup de aproximativ 100 de "U"-isti pur-sange din Aiud... iar la meciul din cupa cu Otelul un stadion intreg a fost cu "U" chiar daca jucam pe teren neutru, iar de la Cluj am mers doar in jur de 500... "U" are cea mai tare galerie din Ardeal! si intre primele din tara... ce a fost la meciul cu Steaua nu o sa vedeti voi niciodata...

De unde sa aveti voi in 5 ani galerie??? Doar daca importa Paskany galerie de prin Ungaria... hai sa fin seriosi, intreg Clujul e cu "U"... la voi la meciuri majoritatea spectatorilor gandesc in felul urmator "noi tinem cu echipa clujului, cand joaca "U" tinem cu ei, cand joaca Cfr cu cfr", in meciurile directe toti sunt cu "U"... Suporteri exclusiv ai CFR-ului sunt foarte putini...

HIV
4th July 2005, 23:59
eu zic ca in maxim 5 ani o sa avem o galerie comparabila cu cele mai mari galerii din tara (aici exluzandu-se U)

P.S. Ma eu nu stiu ce va laudati atata cu galeria voastra cand anul asta in deplasari mergeati 8-10 oameni(asta numiti voi ultrasi)??????? :P si cand ma gandesc ca noi mergeam minim 50 HAHA....nu stiu ce galagie pot face 10 oameni pe un stadion...si inca ceva acasa cati santeti 100? Afla ca noi suntem in jur de 300 de oameni!

Mai cufuritule : in aceste deplasari am fost intr-adevar putini , dar acestea au fost exceptii . La deva am fost vreo 150 (nu 100 cum zice t.b.) , pe urma la Arad cu UTA vreo 100 (super coregrafie , asa ceva vedeti doar la TV ) , nu mai zic in cupa la Cp. turzii, vreo 150-200 , am cantat tot meciul , au fost incidente majore cu garda ...In retur la Oradea la fel, in jur de 150 , doar noi ne auzeam pe stadion , am cantat tot meciul pe o ploaie torentiala...samd . Trebuie sa subliniez faptul ca noi nu mergem in deplasare pe banii clubului , rar cand mai primim autocare iar cand primim il platim din buzunarul nostru . Noi nu ne ducem la timisoara cu 20 000 lei(2 lei grei) . Coregrafiile le facem tot din buzunarele noastre si le facem frumoase (nu o panza cu un contur in forma de tricou ) . E drept , avem mai putini spectatori ca si voi, asta deoarece nu este seriozitate la club si stie tot clujul ca stam prost . Nu uitati ca au fost meciuri in divizia C cand am fost mai multi decat sunteti voi acuma in A . Asa ca nu imi spune mie ca sunteti mai "tari" sau mai "adevarati" sau mai "frumosi" ca noi ca nu veti fi niciodata . Si acuma sincer iti spun ca la primul meci intre "U" si cfr va fi prapad , mai bine nu mergeti lameci ca va riscati prea tare . In urma atacurilor lu iulia , in urma figurilor "galeriei" voastre , in urma intamplarilor de la HS , ura noastra fata de voi este mult mai mare decat era in urma cu ceva timp.Deci eu va propun sa va feriti . La primul meci veti vedea ce inseamna Vecchia Guardia si "U"nica echipa .

franco
6th July 2005, 13:55
andrei cj , nu te mai abera...spre binele tau!

Angelina Jolie
6th July 2005, 14:43
Suporteri exclusiv ai CFR-ului sunt foarte putini...
Putini dar adevarati. Eu de exemplu nu tin cu nici o alta echipa. Nici din tara nici din strainatate. Pe mine ma intereseaza doar sa bata CFR si sa piarda u. Cam atat.

HIV
6th July 2005, 16:24
Da ma valy...tu asta intelegi prin adevarat ? Suporterii care au 'n' echipa favorite sunt niste nimiCURi!

andrei_cj
6th July 2005, 23:22
1. Franco lasa amenintarile
2. Despre meciul cfr-u in divizia A era doar teoretic pt ca nu o sa fiti NICIODATA IN A!

Angelina Jolie
6th July 2005, 23:23
Da ma valy...tu asta intelegi prin adevarat ? Suporterii care au 'n' echipa favorite sunt niste nimiCURi!
N-am inteles exact ideea. Dar suporterii cu "n" echipe favorite pentru mine sunt 0 barat.

HIV
6th July 2005, 23:46
N-am inteles exact ideea. Dar suporterii cu "n" echipe favorite pentru mine sunt 0 barat.

Cam tot asta spuneam si eu .

andrei_cj
9th July 2005, 02:37
Ţīrlea pe lista celor de la CFR Cluj
Fundaşul stīnga al lui "U", Răzvan Ţīrlea, este aproape de un transfer īn Gruia. Deşi a plecat cu "studenţii" la un amical īn Ungaria, cu Debrecen, Ţīrlea a confirmat interesul rivalilor de la CFR pentru transferul său. "Da, au fost discuţii. Eu mai am un an de contract cu «U», iar din iarnă pot semna cu orice altă echipă", a spus Ţīrlea, care are o clauză īn contract conform căreia se poate transfera la orice echipă īn schimbul a 50.000 de dolari. y Marius Tuhuţ

P.S. Umilitor....nu? Si daca o sa vina la noi e cu stress! Ca din cate m-am interesat e destul de bun baitatu!

t.b.
9th July 2005, 12:07
E chiar prea bun pentru voi... Stai calm ca nu o sa tradeze, la fel cum nu au vrut sa vina la voi nici Pacurar, Giurgiu, Iurisniti, L. Mihai....

HIV
9th July 2005, 12:38
P.S. Umilitor....nu? Si daca o sa vina la noi e cu stress! Ca din cate m-am interesat e destul de bun baitatu!

Dumbo 2004 . Da auzi ma , nu stiu de unde ai auzit tu ca ii bun , ca atata ii de slab ca ma enerveaza !
:drak:

andrei_cj
10th July 2005, 10:35
Irelevant Mai Aud Ceva Comentarii? Cfr In Turul 3 Al Cupei Inter Toto!!!

HIV
10th July 2005, 13:26
hai ma pa , bucura-te la tine in barlog si taci din gura .

King of Hell
10th July 2005, 17:28
Andrei Cj as propune sa nu te umflii in pene dejaba, ca pan' la urma ati eliminat satelitul unei echipe de primera division si atat.

don_denver
10th July 2005, 18:38
cel mai prost threat...la cum am vazut discutiile de "superioritate" pe care le au cei care se proclama fani U Cluj imi este mila de ei. N-am nimic cu nici o echipa si fac pariu ca multi jucatori de la U sunt mandri de realizarile celor de la CFR. Iar toti clujenii ar trebui sa fie mandri asa cum suntem noi, romanii, mandri de ceea ce a facut CFR. Si nu numai de CFR ci de orice echipa romaneasca care arata ca merita sa castige, ca stie sa joace si nu ne face de ras in afara. Chestia asta ar trebui sa intre in cap tuturor. E adevarat ca nu are cum, deh, e o vb pe-aci cu "de-i spui prostului ca-i prost etc", dar cu putina rabdare mai stii??
Asa ca lasati chestiile astea juvenile si imbecile si fiti mandri ca sunteti clujeni si ca sunteti romani!!
Atat am avut de spus. O zii frumoasa domnilor.

King of Hell
10th July 2005, 19:34
cel mai prost threat...la cum am vazut discutiile de "superioritate" pe care le au cei care se proclama fani U Cluj imi este mila de ei. N-am nimic cu nici o echipa si fac pariu ca multi jucatori de la U sunt mandri de realizarile celor de la CFR. Iar toti clujenii ar trebui sa fie mandri asa cum suntem noi, romanii, mandri de ceea ce a facut CFR. Si nu numai de CFR ci de orice echipa romaneasca care arata ca merita sa castige, ca stie sa joace si nu ne face de ras in afara. Chestia asta ar trebui sa intre in cap tuturor. E adevarat ca nu are cum, deh, e o vb pe-aci cu "de-i spui prostului ca-i prost etc", dar cu putina rabdare mai stii??
Asa ca lasati chestiile astea juvenile si imbecile si fiti mandri ca sunteti clujeni si ca sunteti romani!!
Atat am avut de spus. O zii frumoasa domnilor.

ba nenea raspunde-mi la o intrebare...faci parte dintr-o brigada? (de fapt stiu raspunsu') si atunci ce pana mea te tot bagi ma...cand o sa conteze opiniile cetatenilor si samantzarilor mai vorbim..adios

don_denver
10th July 2005, 19:44
Nu fac parte din nici o brigada. Am fost si raman un stelist care s-a dus la stadion si se mai duce cand are timp si caruia ii place fotbalul. Ca sport. Si care i-ar place sa vada meciuri gen Real Madrid - manchester U de acum cativa ani sau Liverpool _milan de anul acesta si la noi in tara. Din pacate vad ca acest lucru nu se va intampla prea curand, dar asta nu ma va face sa ma bucur pt orice echipa romaneasca care face o figura frumoasa in europa. Si ma intristeaza sa vad ca in loc sa se bucure un oras de exemplu pt una dintre echipe - nu conteaza ce echipa - ca i-au facut mandri si cunoscuti, exista unii care manifesta porniri , sa le zicem "xenofobe".

HIV
10th July 2005, 21:09
Vai ce ma enerveaza astia de genu tau mai denver ( De ce este rivalitate in Cluj?) . Este rivalitate ca asa a dat Domnu`! Esti multumit de raspuns ?

t.b.
10th July 2005, 21:56
cel mai prost threat...la cum am vazut discutiile de "superioritate" pe care le au cei care se proclama fani U Cluj imi este mila de ei. N-am nimic cu nici o echipa si fac pariu ca multi jucatori de la U sunt mandri de realizarile celor de la CFR. Iar toti clujenii ar trebui sa fie mandri asa cum suntem noi, romanii, mandri de ceea ce a facut CFR. Si nu numai de CFR ci de orice echipa romaneasca care arata ca merita sa castige, ca stie sa joace si nu ne face de ras in afara. Chestia asta ar trebui sa intre in cap tuturor. E adevarat ca nu are cum, deh, e o vb pe-aci cu "de-i spui prostului ca-i prost etc", dar cu putina rabdare mai stii??
Asa ca lasati chestiile astea juvenile si imbecile si fiti mandri ca sunteti clujeni si ca sunteti romani!!
Atat am avut de spus. O zii frumoasa domnilor.


Am si io o intrebare pentru tine, de ce dracu` ai intrat tu pe forum la noi, daca n-ai nici o treaba cu echipa asta, sa ne spui ca ar trebui sa sarim in sus de fericire ca s-au calificat aia....

Sa nu-mi zici ca tu esti in extaz cand castiga Dinamo... E usor sa dai sfaturi la altii, vezi-ti de Steaua ta si lasa-ne pe noi in pace ca n-avem nevoie... de sfaturile tale

andrei_cj
11th July 2005, 00:05
VA SPUN EU DE CE AVETI NEVOIE:

1 BANI
2 ECHIPA
3 PUBLIC
4 CAP :P

P.S. SUNTETI RIDICOLI!

HIV
11th July 2005, 00:31
hai ma pa ca deja esti mai mult decat enervant cu sfaturile tale .

t.b.
11th July 2005, 00:31
De public voi aveti nevoie... ca cu corul ala de oi pe care-l numiti galerie va faceti de ras oriunde....

Si nu ne da tu noua sfaturi! Clar! N-avem nevoie de ele... Cand o sa vad un ceferist cu sange in el atunci inca hai ca mai mere, da` cand voi fugiti cum vedeti pe unu` cu jeaca pe care scrie VG, stati la voi in colibe, ascunsi si tremurand de frica noastra...

Angelina Jolie
11th July 2005, 17:40
Va doare tare, se vede. AHHHHHHHHHHH ce fericit sunt. HAI DESFIINTAREA!

andrei_cj
12th July 2005, 22:59
Exemplul care contează
Clujenii ăştia ai lui Dorinel chiar m-au uimit. O fi jucat Bilbao cu echipa a doua, dar am remarcat la Tilincă, Jula, Ţurcaş şi la toţi ceilalţi o dorinţă de victorie fantastică, o atitudine pozitivă, o mentalitate profesionistă care au existat la Cluj şi anul trecut, cīnd antrenor era Aurel Şunda, dar care au ieşit parcă mai mult īn evidenţă de cīnd Dorinel Munteanu a semnat cu echipa lui Arpad Paszkany. Am avut impresia că pe teren sīnt 11 jucători de tipul lui Munti, generoşi īn efort, plini de abnegaţie, modeşti īn viaţa de zi cu zi, dar răi pe teren. CFR a avut o imagine occidentală, īn ciuda greşelilor numeroase, dar inerente. Am văzut īn sfīrşit fotbalişti romāni făcīnd presing pīnă la epuizare, respectīndu-şi sarcinile de joc, deposedīnd prin alunecare, atacīnd adversarii la limita regulamentului. Şi, ce-i mai important, au lăsat deoparte lamentările, protestele, simulările, īncercīnd să dea ce e mai bun din ei, e adevărat, cu mijloacele tehnico-tactice pe care le au acum la dispoziţie. Privindu-i pe clujeni cum s-au luptat sīmbătă pe San Mames, ce spirit de sacrificiu extraordinar!, am simţit că şi īn Romānia se poate face treabă dacă eşti organizat, de bună credinţă, dacă ai bun-simţ profesional. Īmi place să cred că a trecut vremea marilor profitori, a oportuniştilor, a “tunurilor” obţinute fără investiţii de preşedinţii de cluburi sau de mici afacerişti care s-au īmbogăţit din fotbal. Sper, totodată, să treacă şi vremea preşedinţilor-huligani, a fotbaliştilor-blătuitori şi a arbitrilor-corupţi. Sīnt convins că la Cluj se va naşte o echipă mare. Oamenii de acolo nu sīnt disperaţi să apară la televizor, nu le place să jignească, vor să facă o treabă cīt mai bună, vor să muncească, să investească şi, bineīnţeles, să aibă rezultate. Esenţial īn toate acestea este şi faptul că ei au reuşit să aducă la club exact omul de care aveau nevoie, pentru că Dorinel Munteanu nu poate fi decīt un exemplu de profesionism.

P.S. SA VA DOARA SI MAI TARE! UITATI CE SCRIU ZIARELE DE ECHIPA NOASTRA!

King of Hell
12th July 2005, 23:13
ma ce imi pasa mie ce scriu ziarele de voi ma...lingaii aia de la prosport de exemplu sau sport cluj...scriu si ei ca le da arpi un pahar de sampanie in plus la protocol...eu sincer m-am saturat sa vad zilnic 2 pagini despre frana...dar imi place un lucru..nu zice nimeni cfr in sus. cfr in jos..toti zic: munti, echipa lui munti etc...voi nu ati contat, nu contati, si nu veti conta niciodata in istorie...cica ultima perla a Iuliei..ceva de genu ca bilbao si st etienne sunt foste campioane si cfr viitoara...lol...

t.b.
12th July 2005, 23:43
andrei, iti zic eu, din postura de student la jurnalism. care-i faza cu articolul, sunt doua variante, amandoua jenante, sa-mi zici unde a aparut, daca a aparut pe site-ul cfr atunci e ok, asa trebuie sa arate un articol propagandistic...
Daca nu a aparut pe site-ul cfr atunci variantele sunt urmatoarele

1 e scris la comanda, genul de articol platit, platitorul se foloseste de numele ziarului in care apare, si a ziaristului resprectiv, pentru a baga pe gat cititorului o chestie cu carecter persuasiv

2 e scris de catre un "ziarist" atasat de clubul respectiv, care nu poate privi cu obiectivitate adevarata situatie...

King of Hell
13th July 2005, 00:08
incepe vanatoarea de franari. scoateti cutite, scoateti topoare sau ce mai vreti, vine ziua Z in gruia. curatzim gruia de sobolani dupa meciul cu Jiul Petrosani din etapa 2. sa curga sange de sobolan.

andrei_cj
13th July 2005, 00:13
O cureti pe mata ma poate! :P

P.S. A aparut in prosport!

King of Hell
13th July 2005, 00:17
O cureti pe mata ma poate! :P

P.S. A aparut in prosport!

da, scrisa de vali lozinski( :headbang: :degete: )

don_denver
13th July 2005, 09:27
@tb ca vad ca avem cam aceeasi facultate..eu cel putin terminata...lasa subiectivismul...daca vrei sa faci ceva in jurnalism..parerea mea...

King of Hell
13th July 2005, 13:08
don denver citeste prostsportu..absolut toate articolele is subiective. si alea despre cfr is enervant de subiective, is chiar pupincuriste.

don_denver
13th July 2005, 13:16
din fericire nu citesc ziarele sportive decat f.rar...si presa in general. In afara de academia Catavencu, Dilema Veche si rar Cotidianul..nimik....

King of Hell
13th July 2005, 16:23
nici sa nu citesti. ti se face scarba pur si simplu.

andrei_cj
13th July 2005, 23:09
Bine....ma daca sunt asa de pupincuriste pe voi de ce nu va pupa nimeni undeva? Pt ca sunteti echipa fanion a orasului si a ardealului? Asta ar trebui sa va dea de gandit!

P.S. Apropo articoul e scris de florin.caramavrov@prosport.ro asta ca sa ii ai si adresa de mail daca vrei scrie-i ce nelamuriri ai!

King of Hell
13th July 2005, 23:12
ma nush ce nici un caramamorcov, da stiu de valy lozinski ala care ma dispera si de boros miklos. da noi cu ziaristii rezolvam altfel ma...le dam pumni:)) de ex sunt si ziaristi de treaba, cum e Gelu Radu de la ZC care vine cu sapca rosie meci de meci..
pe noi nu ne pupa in cur ca nu are nime' banii lui paskani sa le dea protocol si sa comende articole.

andrei_cj
13th July 2005, 23:23
Voi cu toata lumea rezolvati altfel...adika le dati pumni pt ca atata puteti cu altceva nu sunteti tari! Nu uitati ca sunteti in primul rand suporteri unei echipe de fotbal care ar trebui sa aiba alte prioritati de cat sa bata pe toata lumea! Ar trebui sa beti bere sa sarbatoriti succesele echipei sa va intalniti cu jucatorii sa povestiti cu antrenorii....nu sa va certati toata ziua cu ei si sa va dea jos din autocar..etc..etc......nu uitati ca de multe ori uitati ce sunteti. Sunteti oameni care IUBITI UNIVERSITATEA CLUJ DAR CARE DE CELE MAI MULTE ORI UITATI ASTA SI O FACETI IN DEFAVOAREA VOASTRA SI A CULORILOR PE CARE LE IUBITI!

HIV
14th July 2005, 12:41
Voi cu toata lumea rezolvati altfel...adika le dati pumni pt ca atata puteti cu altceva nu sunteti tari! Nu uitati ca sunteti in primul rand suporteri unei echipe de fotbal care ar trebui sa aiba alte prioritati de cat sa bata pe toata lumea!

Pai ma...daca omul tio cere , de ce sa nu ii dai ?sau mai sunt si jigodii dealea de te injura de la 2 km ca sunt siguri ca nu ii ajungi


Ar trebui sa beti bere sa sarbatoriti succesele echipei sa va intalniti cu jucatorii sa povestiti cu antrenorii....

Zi-mi tu un motiv bun , de cativa ani incoace , pentru care ar fi trebuit sa bem bere ?? Ma rog , asta nu inseamna ca nu bem

CONCLUZIA : E spre binele vostru sa nu purtati insemne cu cfr prin oras . :drak:

franco
15th July 2005, 21:44
L.g CAmp sa castigati eu , tot cu "U" tin , nimeni nu schimba ASTA !!!

andrei_cj
18th July 2005, 23:31
Foarte bine sa nu tii cu CFR dar sa ne lasati in pace ar fii si mai bine...noi nu avem nimik cu voi voi aveti .... asta nu e rivalitate asta e INVIDIE!

King of Hell
19th July 2005, 00:36
ba am mai zis-o, nu e invidie, e URA!

andrei_cj
19th July 2005, 23:53
Deci da repet deci nu exista rivalitatea dintre U-CLUJ si CFR deci exista doar ura dintre voi si noi ca noi nici macar nu va uram...noi va neglijam....

P.S.1 Rivalitatea e o forma sportiva fara de care nu se poate ajunge la performanta!
P.S.2 Ura este o forma nesportiva si lipsita de fair play prin care te injosesti pe tine!

HIV
20th July 2005, 13:32
so...ma intorsei din exil , va salut pe toti .

andrei degeaba te chinui sa intelegi ce simtim noi fata de voi ca nu o sa intelegi niciodata .
P.S. Fusei in spital si cre`ca al meu doctor era cfr-ist

andrei_cj
20th July 2005, 15:09
De ce ai avut impresia asta? Explica-ne si noua...? :P

HIV
20th July 2005, 15:33
ca aveam fularul cu "U" langa mine si m-a luat la intrebari destul de suspecte, si cand i-am zis ca imi place sa ii execut pe cfr-isti a facut cam urat :)

andrei_cj
21st July 2005, 00:39
Trebuia sa-ti dea doua poate te linisteai!

King of Hell
21st July 2005, 00:42
dada, si sa faca puscarie pentru mal praxis?

HIV
21st July 2005, 11:32
Nu apuca sa deie ca il aruncam pe geam

Angelina Jolie
22nd July 2005, 07:05
Ma io cre ca iti purta fularul ala ghinion si de aia ai stat in spital.:)

Galushca
25th July 2005, 12:16
Vreau sa va felicit pentru ce faceti pentru celelalte echipe care au apartinut candva Universitatii. Ma duc cu placere si ma voi duce in continuare la meciurile de baschet Poli Carbochim. :ok:
ps. am invatzat si cateva din cantarile voastra :) dar cand e vb de fotbal...cfr mandria ardealului...si mai nou a unei intregi tari! /hello

King of Hell
25th July 2005, 14:20
Galuscha ce treaba au cfristii cu poli carbochim? Acolo mereu VG e prezenta si canta. Tu'ti galusca matii.

Galushca
25th July 2005, 18:39
Gagiu`..daca mai tragi cu ochiu la un vecin sau 2 poate mai vezi si cate un cfr-ist pe acolo ...eu va felicitam tataie...da oricum...e liber pentru oricine sa se prezinte la meciurile lu` poli...daca nu ai uitat ei nu mai tin de voi...cu parere de rau. Cand e de facut show...recunosc asa ca faceti pacat de voi ca aveti anumite moravuri care nu`sh au loc intr`o sala sau un teren de sport. :ciocan:

t.b.
26th July 2005, 13:50
Vreau sa va felicit pentru ce faceti pentru celelalte echipe care au apartinut candva Universitatii. Ma duc cu placere si ma voi duce in continuare la meciurile de baschet Poli Carbochim. :ok:
ps. am invatzat si cateva din cantarile voastra :) dar cand e vb de fotbal...cfr mandria ardealului...si mai nou a unei intregi tari! /hello

Asta de unde o aparut fratilor? Merge omu` in vacanta si se umple forumu` de ceferisti?

La meciurile de baschet in galerie erau numai din VG... in sala erau si cativa de prin gruia pe care ii stiu io... Dar totusi Poli Carbochim face parte din familia "U" chiar daca nu mai este legata direct de clubul Universitatea (cum de altfel nici echipa de fotbal nu mai e)... Si sa nu uitam ca Clujul dominat ani buni bashetul atat masculin cat si feminin... Daca stam sa ne gandim bine, cam in toate sporturile am avut momente de glorie...

King of Hell
26th July 2005, 13:54
Ba Galusha alta data exprima-te mai bine, ca toti am inteles ca tu feliciti franarii ce fac pentru echipe ce au apartinut candva noua. ec :poli carbochim. Fi mai explicit sa nu te mai injure oamenii degeaba.

Galushca
26th July 2005, 14:37
t.b. stai flext tata...e loc pentru toata lumea sau daca nu ai loc...esti liber la program noi nu te retinem aici... :drak:
King Of Hell-nimeni nu a negat ca ati avut momente de glorie si nu vad de ce ar nega.

t.b.
26th July 2005, 15:52
Da` n-am zis ca nu e loc... doar ca am observat lume noua si ceferista pe aici...

Galushca
26th July 2005, 19:31
Pe vremuri frecventam meciurile ambelor echipe...dar dupa ce au plecat generatia veche de la cfr...Trusca,Mare etc etc nu am mai dat pe acolo...dar daca o sa fie ceva meciuri interesante cu siguranta semnez si eu condica :rolleyes:

Galushca
26th July 2005, 19:32
ups...am scris cfr in loc de "u"...sorry :D emotiile...aaa si ca sa va fac in ciuda...am echipamentul vechi complet de la "U' cel de la Ancada :D absolut tot tot tot si ghete :)) ...si nu le`am ciordit :) le`am primit cadou...ce tare is asa-i? :yeah:

King of Hell
26th July 2005, 19:35
Pana nu dai la galerie, you ain't shit.

Galushca
26th July 2005, 19:42
Am fost si prin galerie cu varu`meu dar numai in trecere :D ca e harjoneala intre noi...eu cfr el "u" :D da e distractiv. Mergeam la meciurile nu` "u" pt ca aveam abonament moca :ok: ...si nah...era o placere :) atunci inca vedeam ceva fotbal..nu zic ca acuma nu joaca fotbal pentru ca de la meciu cu cfr nu am mai dat pe la "u".

t.b.
26th July 2005, 19:53
ups...am scris cfr in loc de "u"...sorry :D emotiile...aaa si ca sa va fac in ciuda...am echipamentul vechi complet de la "U' cel de la Ancada :D absolut tot tot tot si ghete :)) ...si nu le`am ciordit :) le`am primit cadou...ce tare is asa-i? :yeah:

Sa-ti dau un sfat, ai noroc ca ai scris 2 mesaje consecutive la topicu` asta pe care nu-l citeste nici un moderator, daca ai fi citit regulamentul ai fi stiut ca nu e permis asa ceva... In cazul in care gresesti ceva exista un buton pe care-l chema "edit" daca apesi pe el iti poti modifica mesajul tau... butonul este insa disponibil numai 2 ore dupa ce ai postat mesajul respectiv...

Galushca
26th July 2005, 20:02
hai ma...ce vreti...vroiam sa ma dau mare ca am echipament ancada...de la ghete la trening...short...tricou...pelerina...alea alea...restu nu conteaza :D

King of Hell
26th July 2005, 20:14
Galuscha frate si io am frate multe...da nu conteaza..ni ma dau si io mare ca Bus o jucat un meci cu ghetele mele ca ale lui il strangeau, da la ce ma ajuta?

Galushca
26th July 2005, 20:34
bravo...le`ai mai spalat de atunci? :D ca eu nu le spalam :) . La ce te ajuta? simplu...sa te dai mare :) ce ii asa greu... :P . Te invatz eu daca nu sti! :rolleyes:

King of Hell
26th July 2005, 22:08
Galusk, faceai fotbal frate? :D La Sima? (mare antrenor, tot respectu' meu)

Galushca
26th July 2005, 22:32
nop...eu am facut volei de performanta(7 ani)...pana la o accidentare mai urata...dupa aia...pauza de voie...si nevoie :headbang: si uita`ma acuma...cu goarna dupa mine :D ce tare mi`s io :D

Angelina Jolie
27th July 2005, 05:19
Ma Galushca dar trebuie sa ii si urasti oleaca, altfel nu e bine. :ciocan: :happy

Galushca
27th July 2005, 10:11
Mai mai...ce ura...eu cred in pacea deplina :D nu am de ce sa ii urasc...rivalitatea e doar in teren...cel putin asa ar trebui sa fie...ca va mai ciondraniti voi intre voi ,va mai da`ti cateva capace :ciocan: ...aia`i treaba voastra...echipa mea de suflet ii Cfr si cred ca asta conteaza. Ce palaria mea vrei?...ne`am nascut in acelas oras...poate am crescut impreuna...acuma vrei sa ii urasc ca ei tin cu alta echipa? :no: ...nu fratele meu...nici vorba, ei tin cu cine vrea sufletu si muschiu lor si noi la fel... :yeah: ...gandesti tu ce gandesti cu sufletu...da mai pune si capu la contributie...Hai Cfr la meciu de azi!!! /hello

andrei_cj
4th August 2005, 18:57
Da mai Galuscha asa e dar cand nu poti umbla in Cluj de ei cand te ameninta cu bataia e normal sa-i urasti!

t.b.
4th August 2005, 19:29
Pe dracu` nu poti umbla... Crezi ca suporterii lui "U" n-au altceva de facut decat sa va bata pe voi... Daca tu esti morcovar stai inchis toata ziua in casa tremurand de frica noastra

HIV
5th August 2005, 00:23
Da mai Galuscha asa e dar cand nu poti umbla in Cluj de ei cand te ameninta cu bataia e normal sa-i urasti!

Ma io nush cine te ameninta pe tine da` stiu ca unu tare fioros ma amenintat pe mine pe yahoo messanger ca cica "MA este smecher , vrei sa o iei in p***a ? " . Acuma is mort de frica , cred ca ma mut din oras . :mda: :degete:

Cosmin Salajan
5th August 2005, 00:42
MAH andrei serios? du-te mah !

SilverZeus
5th August 2005, 00:55
....nu va inteleg....este foarte dureros sa fii din afara, sa vrei binele amadorura si sa vezi ca ei intre ei nu pot macar sa se respecte....pai mai, fanilor U si fanilor CFR: credeti ca doar la ura se reduce rivalitatea voastra????...doar la bataie, la amenintari?...

...eu ii respect enorm pe cei de la U ptr faptul ca sunt una din cele mai mari si mai "zgomotoase" galerii din tara....am si prieteni in acea galerie, in special din cei ce vin la meciurile echipei de baschet...ii respect pe cei de la CFR ptr ca CFR inseamna istorie, mai multa istorrie decat U,ii respect ptr ceea ce fac acum...is mandru de ei ca si de cei de la U, unde mai am chiar si rude (chiar daca is de la alt sport, conteaza ca fac parte din "spiritul U")

....insa mi-e rusine cand vad ca 2 tabere ce trebuiau sa fie adverse doar pe teren, ajung si pe un biet forum sa se provoace unii pe altzii...nici nu vreau sa ma gandesc ca va si amenintati intre voi....imi pare rau ca vad ca luati exemplul "marilor" galerii ale Capitalei (si voi fanii U, ar trebui sa fiti primii care sa nu luati un astfel de exemplu, ca doar de la voi pleaca celebra:...anti-Bucuresti, anti-militieni, anti-militari si tzigani) si ati ajuns sa va urati unii pe altii....

...un sfat doar va dau tuturor: Respectati-va, doar datorita faptului ca exista rivalitate si fiti mandrii ca nu multe orase se pot mandri cu o asemenea rivalitate...insa nu faceti din rivalitatea asta un motiv de ura...

.....parerea mea

HIV
5th August 2005, 01:20
ce istoria curului inseamna cfr mai ?

Angelina Jolie
5th August 2005, 03:50
si voi fanii U, ar trebui sa fiti primii care sa nu luati un astfel de exemplu, ca doar de la voi pleaca celebra:...anti-Bucuresti
Oare? Nu ma inebuni? Adica ei care au fost sclavii lui Dinamo atatia ani de zile sa fie cei care au lansat "celebra" anti-Bucuresti? Hmm, ma indoiesc.
HAI CFR!

eni
5th August 2005, 11:01
ma intre "U" si cfr a fost intotdeauna rivalitate insa cat timp chefere s-a dus pe p*** in C aceasta s-a diminuat pana acuma 2 ani . !

Va disparea in curand rivalitatea, ca U se duce incet pe p*** in C.
HAI CFR! CFR e echipa de aur a Clujului!

t.b.
5th August 2005, 11:39
Oare? Nu ma inebuni? Adica ei care au fost sclavii lui Dinamo atatia ani de zile sa fie cei care au lansat "celebra" anti-Bucuresti? Hmm, ma indoiesc.
HAI CFR!

Vezi cat te indoiesti sa nu cumva sa te rupi...
Cu Dinamo a fost la nivel de conduceri legatura, nu vorbi daca nu stii... Si chiar daca iti vine greu sa crezi de la noi a pornit chestia aia ca multe altele, bine textul original era "Sapca rosie cat traiesti, sa fii anti-bucuresti"

andrei_cj
20th August 2005, 11:51
Cred ca-i bateti pe Resita ar fi chiar culmea dar oare isi vor lua jucatorii banii si or sa fie destui ca sa-i motiveze!!!!????

t.b.
21st August 2005, 01:34
La noi nu joaca mercenari ca la voi... cat despre bani, n-ai tu grija o sa-i primeasca, am scapat de parazitii din conducere...

andrei_cj
23rd August 2005, 15:00
Da Dorinel e Mercenar Tudor e mercenar....lasa ma ca aveti niste jucatori de plang porumbeii....ati vrea voi sa aveti macar jumate ca valoarea din lotul nostru si poate atunci ati putea pune pretentii de PROMOVARE! DECI SERIE B sau de ce nu C!!!
:degete: