PDA

View Full Version : Etapa 2: Astra Giurgiu - Steaua



Shinnok
20th July 2013, 17:23
28 Iulie 2013, 21:30 - Dolce

Shinnok
20th July 2013, 17:43
0-1

philos
21st July 2013, 00:06
greu... greu... cu lotul complet si conectati la miza jocului ar tb sa-i batem... dar tare mi-e ca o sa avem alte griji pe cap...
in ciuda rezultatului cu cipriotii, mie mi-a placut cum s-au miscat astralii...sau macar unii dintre ei...

Srdjan
21st July 2013, 00:08
Asta va fi un meci interesant si sper eu si frumos

z3uSS
21st July 2013, 08:42
greu... greu... cu lotul complet si conectati la miza jocului ar tb sa-i batem... dar tare mi-e ca o sa avem alte griji pe cap...
in ciuda rezultatului cu cipriotii, mie mi-a placut cum s-au miscat astralii...sau macar unii dintre ei...

Tu acum sufli si-n iaurt ? :)

nayram
21st July 2013, 10:42
La ultimul meci direct i-am facut sa para mici, in ciuda locului din clasament pe care il ocupau. Nu stiu cat s-au mai intarit in vara dar pe mine nu m-au dat pe spate la meciul cu omonia. Ei vor fi si mai obositi dupa meciul de joi deci daca nu ne menajam din titulari victoria ar trebui sa vina fara prea mari probleme!:D

Hingherul
22nd July 2013, 14:03
Partida Astra - Steaua va fi reprogramată

Meciul Astra - Steaua, programat inițial pentru duminică, 27 iulie, ora 21:30, se va disputa la o dată care va fi anunțată ulterior, conform Dolce Sport, televiziune care trebuia să transmită partida.

Modificarea vine ca urmare a faptului că Dinamo Tbilisi nu a vrut ca meciul cu Steaua, din turul trei preliminar al Ligii Campionilor, să se dispute miercuri, 31 iulie, iar Steaua nu vrea să joace duminică împotriva echipei lui Ioan Niculae, pentru că are programată partida cu georgienii marți, pe 30.

Astra n-a vrut nici ea să mute meciul sîmbătă, deoarece joi înfruntă Omonia, în Europa League, la Nicosia, și revine în țară vineri, astfel că o dată pentru meciul din etapa a doua din Liga 1 urmează să fie anunțată.

Dante7
22nd July 2013, 20:59
deci urmatorul meci al Stelei din campionat va fi tocmai cu echipa avantajata de ,,sistem" ?

cimitiru' ghencea
24th July 2013, 10:30
inca o manarie pentru ca steaua sa aiba un meci in maneca daca se intampla ca la sfarsitul turului sa aiba o echipa doua in coaste...
nu stiu de ce mai urmarim aceasta porcarie numita liga I ...

Leo
24th July 2013, 10:47
Egal.

Johnny D
24th July 2013, 10:49
Mi-e egal.


...asta daca bate Steaua, daca bate Astra o sa ma bucur!:D


Ca rezultat final, si eu mizez pe egal.

Aurel.D
24th July 2013, 17:36
Ăștia și-au amânat meciul din etapa a II-a?? :happy Cât de penibili sunt pușcăriașii din conducerea stelei! Unde dracu s-a mai văzut așa ceva? Băăăă, ăsta este program încărcat? Atunci în Anglia, Franța sau Spania, ce mai este mă?
Spre exemplu, Victoria Plzen din Cehia a jucat ieri în preliminariile Ligii Camp-lor, Vineri va avea meci de campionat în deplasare și Miercurea viitoare meci în Estonia, în turul următor al Ligii Camp-lor. Ăștia de ce pot iar fetițele lui reghe și ale soției antrenorului nu??
Sunt de tot râsul, dar așa sunt ele, sensibile.:D

Hingherul
24th July 2013, 17:49
Aurica, daca nu dai cu ochiu` ala de sticla de pamant de necaz, n-ai facut nimic :))

tifosi
24th July 2013, 20:03
oile razboinice nu pot juca din 3 in 3 zile? dar in sezonul trecut Rapid a jucat 3 meciuri in 8 zile si n-a zis nimeni nimic, dar oile penale...
mereu puscariasii se cred
http://www.hi2u.org/images/sheep1g.gif
dar de fapt sunt
http://www.nou-nascuti.ro/media/components/drawings2/620x/245.jpg

Hingherul
24th July 2013, 20:05
oilor li se rupe lupa de ce cred suporterii fara echipe! jucam cand vrea lupa noastra :D

nayram
24th July 2013, 20:34
ni se rupe lupa de meciurile ciorilor! Aici e vorba de interes national:D

Dennis
24th July 2013, 23:35
Aici a fost vorba sa nu se joace meci dupa 2 zile, dar nahh, ce sa ceri ..

SwedishMafia
24th July 2013, 23:45
Ăștia și-au amânat meciul din etapa a II-a?? :happy Cât de penibili sunt pușcăriașii din conducerea stelei! Unde dracu s-a mai văzut așa ceva? Băăăă, ăsta este program încărcat? Atunci în Anglia, Franța sau Spania, ce mai este mă?
Spre exemplu, Victoria Plzen din Cehia a jucat ieri în preliminariile Ligii Camp-lor, Vineri va avea meci de campionat în deplasare și Miercurea viitoare meci în Estonia, în turul următor al Ligii Camp-lor. Ăștia de ce pot iar fetițele lui reghe și ale soției antrenorului nu??
Sunt de tot râsul, dar așa sunt ele, sensibile.:D

aurica,zi ma,ti-ai luat biletu moca de la ********u anghelache?:Dce-i cu tine aurica?nici exemplele nu iti mai ies....anghelache te tine in joc de glezne cu biletu ala?:D

delaoltenia
24th July 2013, 23:50
Nu aruncati cu pietre in Aurica, atat poate. :D

SwedishMafia
24th July 2013, 23:54
ti se pare.hingheru a zis ca-i place partea analitica expusa de aurica.cel din urma analizand pertinent cum joaca alta echipe in cupele europene,caci de dinamo....mai greu cu meciurile in cupele europene.knatspyrnufelag,patlagele Poltava,nentori:D
in ce cupa europeana joaca astia de la dinamo?am auzit ca sunt new:D

Aurel.D
25th July 2013, 00:15
Încă sunt în stare de ȘOC, SURPRIZĂ, CLICK AICI! Cum să amâni mă meciul din etapa a II-a?? :)) Așa ceva...

Hingherul
25th July 2013, 00:16
este ca acum iti pare rau ca nu v-ati gandit si voi la asta in prima etapa? :))
ati intrat asa direct obositi de la amicalele alea ... :D

SwedishMafia
25th July 2013, 00:19
Încă sunt în stare de ȘOC, SURPRIZĂ, CLICK AICI! Cum să amâni mă meciul din etapa a II-a?? :)) Așa ceva...

mitica a tradat dinamo.s-a prins ca sunteti tamaie,si s-a dat cu Steaua:D
aurica,esti pregatit de-un alt an fara calificare in cupele europene(nu va fi ultimul)?nu ca voi ati face prea multi caini in cupele europene...:D

cimitiru' ghencea
25th July 2013, 10:05
Încă sunt în stare de ȘOC, SURPRIZĂ, CLICK AICI! Cum să amâni mă meciul din etapa a II-a?? :)) Așa ceva...

stai linistit...e numai inceputul...
daca avem ghinionul si astia se califica in grupe,pot sa pariez ca vor incheia returul cu minimum 3-4 restante...
sa aiba si ei cum sa se replieze in cazul ca le ia fata chefereul sau petrolul...;)

cataa.
25th July 2013, 10:52
egal

Hingherul
26th July 2013, 00:11
Dinu Gheorghe după calificarea Astrei: "A fost un meci de foc, bine că nu jucăm cu Steaua"

"Toți jucătorii au avut o atitudine impecabilă. Absolut toți. Sînt mîndru de ei. A fost un meci de foc. Bine că nu jucăm cu Steaua duminică, pentru că nu știu ce am fi făcut după meciul ăsta. a spus Dinu Gheorghe

eventHorizon
26th July 2013, 00:17
"pentru că nu știu ce am fi făcut după meciul ăsta. a spus Dinu Gheorghe

Sa-i spunem noi atunci?
Ati fi luat bataita :D

Freek
26th July 2013, 00:32
2

Tripla Pio ala.

Srdjan
26th July 2013, 12:20
2 solist

mach
28th July 2013, 20:30
intotdeauna mi-a placut Steaua atunci cand lua bataie. La fel si acum....o sa fie placerea mea sa vad Steaua jucand un meci de fotbal pe care-l si pierde. 1 cat ciaina.

Shinnok
28th July 2013, 20:38
pentru postul asta o sa fac nitel voodoo incepand cu ora 21:30 :D

Abaddon
28th July 2013, 22:27
da bos

tifosi
29th July 2013, 00:41
cat de retardat sa fii sa amani un meci din etapa a 2 a? eh.. la steaua e ceva normal sa fii retardat.

phife
29th July 2013, 00:43
din 2004 aici si doar 7 posturi? Wtf nici macar 1 pe an?
Ba aurele , ia joaca ma tu duminica seara pana la 23 , fa deplasarea la tibilisi si joaca marti la 19 meci de preliminari UCL.
Tifosi mai mult nu poate. Too bad.

Aurel.D
29th July 2013, 10:43
Las-o baltă...am dat mai sus un exemplu, nu mă repet. Unde în Europa se mai întâmplă așa ceva, mai ales la începutul campionatului?? Mai ales că lichidul galben al lui reghe face minuni, pot juca și un meci la 2 zile. :) Oricum o dai, este penibil, asta este Liga I a lui Mitică!

În prima etapă steaua a dat gol dintr-un ofsaid de 2 metri, acum li s-a amânat meciul...este clar, veți fi din nou campioni!

SwedishMafia
29th July 2013, 11:00
ba,aurica,iar bati campii:D unde ai mai auzi ca un meci sa se joace la 48 de ore diferenta?saracutu de tine,te tot chinui:D sa faci pe echidistantul insa nu iti iese.recunoaste, atata poti:D

Duba
29th July 2013, 11:21
ba,aurica,iar bati campii:D unde ai mai auzi ca un meci sa se joace la 48 de ore diferenta?saracutu de tine,te tot chinui:D sa faci pe echidistantul insa nu iti iese.recunoaste, atata poti:D

Chiar mai putin. La nici 44 de ore. Meciul Astra - Steaua se termina la 23,15, chiar 23,20 cu prelungiri cu tot, iar marti la 19,00, ora Romaniei, Steaua trebuia sa joace un meci extrem de important in Europa. Basca drumul destul de obositor pana la Tbilisi. Doar cei fara ceva in scufita pot gandi ca vreo alta echipa se risca sa joace acel meci. Sa nu mai spun ca nici Astrei nu-i convenea sa joace obositi meciul cu Steaua. Decizie absolut normala a Ligii.

phife
29th July 2013, 11:31
aurele penibilule lu' dinamo cum ii s-a amanat derbiul cu rapid ca sa jucati voi cu barcelona amical? Esti penibil rau de tot.

delaoltenia
29th July 2013, 12:25
Incetati cu jignirile, Aurel este dinamovist si e normal sa arunce cu sageti in campioana Romaniei.

Shinnok
29th July 2013, 12:27
Las-o baltă...am dat mai sus un exemplu, nu mă repet. Unde în Europa se mai întâmplă așa ceva, mai ales la începutul campionatului?? Mai ales că lichidul galben al lui reghe face minuni, pot juca și un meci la 2 zile. :) Oricum o dai, este penibil, asta este Liga I a lui Mitică!

În prima etapă steaua a dat gol dintr-un ofsaid de 2 metri, acum li s-a amânat meciul...este clar, veți fi din nou campioni!

iata ca nici dinamovistii nu dorm de focul Stelei! :D

rectific: se trezesc de focul Stelei! :D

Calandrinon
29th July 2013, 12:28
noroc ca e vorba de Aurel, Tyler ar fi aruncat cu altceva, nu cu sageti...

delaoltenia
29th July 2013, 12:30
:)) :)) :))

SwedishMafia
29th July 2013, 12:31
si le-ai fi prins tu,ceea ce ar fi aruncat?:D
ba,calandrinon,spune,de ce ti-ai pus avatar cu asta,ai ciroza ca el?:(

Calandrinon
29th July 2013, 12:40
:)) :)) :))

:happy:happy:happy

sun
29th July 2013, 20:20
Las-o baltă...am dat mai sus un exemplu, nu mă repet. Unde în Europa se mai întâmplă așa ceva, mai ales la începutul campionatului?? Mai ales că lichidul galben al lui reghe face minuni, pot juca și un meci la 2 zile. :)

suck it frate, ca voi amanati meciuri ca sa jucati amicale :headbang:

si da, vom fi din nou campioni. Multumita unor echipe ca Dinamo, care ne vor ceda in urma unor blaturi evidente ( pleonasm ? ) 6 puncte :yes:

delaparis
29th July 2013, 20:26
V-ati mai odihnit si voi? :D