PDA

View Full Version : ANAF a rdicat sechestrul de la Otelul



megastar
16th July 2013, 16:35
Asa cum ne-a anuntat directorul general al clubului Otelul Galati, Narcis Raducan, inca de ieri, sechestrul asigurator al ANAF-ului a fost ridicat. Stirea ne-a fost oferita printr-un comunicat pe site-ul oficial al clubului Otelul Galati.
“Conducerea Fotbal Club OTELUL Galati doreste sa aduca la cunostinta suporterilor ca, in urma eforturilor depuse, a fost ridicat sechestrul asigurator instituit de catre Agentia Nationala de Administrare Fiscala – Directia Generala a Finantelor Publice din Galati, pe conturile CLUBULUI, astfel am mai parcurs un pas spre o buna desfasurare a activitatii si intrarea intr-o normalitate a activitatilor sportive.
Totodata, in urmatoarea perioada de timp vor fi achitate salariile, precum si alte debite, pentru ca ne dorim o functionalitate adecvata si sustinuta a echipelor noastre participante in competitii.
Suntem recunoscatori suporterilor echipei pentru sprijinul aratat fata de jucatori si speram ca echipa va avea sustinere la meciurile ce le va desfasura in prima faza competitionala.
Conducerea Fotbal Club OTELUL Galati”

http://fcotelulgalati.info/sechestrul-anaf-a-fost-ridicat-in-mod-oficial.html

Tim
5th September 2013, 15:12
Spune adevarul pana la capat:

http://portal.just.ro/121/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=23300000000164851&id_inst=121

Nr. unic (nr. format vechi) :11748/233/2013/a1 Data inregistrarii29.07.2013Data ultimei modificari:27.08.2013Sectie:Sectie I CivilaMaterie:CivilObiect:alte cereri recurs împotriva Încheierii din 10.07.2013 (suspendare executare silită)Stadiu procesual:Apel

Părți

NumeCalitate parteSC FOTBAL CLUB OȚELUL GALAȚIIntimat ContestatorAGENȚIA NAȚIONALĂ DE ADMINISTRARE FISCALĂ- DIRECȚIA GENEARLĂ A FINANȚELOR PUBLICE GALAȚIApelant IntimatBANCA UNICREDIT ȚIRIACTerț poprit BANCA VOLKSBANKTerț poprit

megastar
5th September 2013, 18:06
Nu ma pricep la chestii juridice. Tradu.

Tim
5th September 2013, 18:27
Adica conducerea clubului v-a mintit: ANAF nu a ridicat niciun sechestru. Actiunea s-a suspendat deoarece ati intentat voi proces in instanta. Finalitatea e aceeasi doar ca mai trageti de timp.

cip
5th September 2013, 18:37
tertipuri lasate mostenire de la marius satan...:rolleyes:
bani de avocati vad ca gasesc,cu datoriile e mai greu...

alea 20 milioane,unde-s bre galatenilor?
sa va spun,sa nu va spun...:D

eventHorizon
5th September 2013, 18:46
Adica conducerea clubului v-a mintit: ANAF nu a ridicat niciun sechestru. Actiunea s-a suspendat deoarece ati intentat voi proces in instanta. Finalitatea e aceeasi doar ca mai trageti de timp.

Dupa ce ca esti p... mai si semnalizezi.
Otelul a castigat actiunea de suspendare a executarii in iulie, iar ANAF-ul a facut apel. Au avut si motive intemaiate pentru care au castigat, dar nu stau acum sa-ti explic, ca oricum esti pe aratura.

Otelarilor, cum de-l mai suportati pe uraciosul asta sa scrie pe aici? :confused:

cip
5th September 2013, 18:56
solidaritate stelisto-galateana...:rolleyes:
ce-ar fi sa va infratiti si oficial? :D

Tim
5th September 2013, 19:00
**** mica esti mah prostovane fara ORIZONT, asta ca sa vorbesc pe limba ta, adica sa behai.

Bah boviva , daca otelul a castigat de ce aici:
http://portal.just.ro/233/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=23300000000162458&id_inst=233
http://portal.just.ro/121/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=23300000000164851&id_inst=121

au calitatea de contestatori? Ce contesta cornuto , ca au castigat?




Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Incheiere - Admite cererea de suspendare a executarii silite. In baza disp. art. 718 alin. 6 din N.C.Pr. civ., dispune suspendarea executării silite ce formează obiectul dosarului de executare nr. 26479 al DGFP Galati, pana la solutionarea contestatiei la executare inregistrată sub nr. 11748/233/2013 la Judecatoria Galati. - pentru studiu intampinare
Document: Încheiere de ședință 10.07.2013


Deci ce spuneam eu, nu clubul a rezolvat executarea silita ci aceasta a fost amanata.

eventHorizon
5th September 2013, 19:00
tataie, du-te si lasa-ne, ca esti varza. Nu meriti explicatii, poate doar flegme intre ochi :ok:


solidaritate stelisto-galateana...:rolleyes:
ce-ar fi sa va infratiti si oficial? :D
Nu e nicio solidaritate, pur si simplu ii atrageam atentia aluia sa nu mai semnalizeze ca se face de ras. Nu ca n-ar fi reusit asta deja pana acum :D

Tim
5th September 2013, 19:14
solidaritate stelisto-galateana...:rolleyes:
ce-ar fi sa va infratiti si oficial? :D

O laie, inca un moldoveam pripasit in capitala.

megastar
5th September 2013, 23:39
solidaritate stelisto-galateana...:rolleyes:
ce-ar fi sa va infratiti si oficial? :D

Ce rau imi pare ca nu am salvat discutiile cu voi, cand , in meciul direct Otelul - Steaua, voi erati cu forza Steaua...

Dante7
5th September 2013, 23:41
nu vreau sa ma bag in disputa voastra, dar timisorenii cu cine ar tine la un meci UTA-Otelul ?:D

megastar
5th September 2013, 23:42
Otelarilor, cum de-l mai suportati pe uraciosul asta sa scrie pe aici? :confused:

E mai greu de explicat. Unii dintre noi au o placere bolnava de a-l provoca la discutii.

delaparis
5th September 2013, 23:42
Si javrele cand se califica pt CL? :D

megastar
6th September 2013, 07:45
nu vreau sa ma bag in disputa voastra, dar timisorenii cu cine ar tine la un meci UTA-Otelul ?:D

Fara niciun dubiu, cu UTA.

Tim
6th September 2013, 15:24
Parerea mea liber exprimata conf constitutiei este irelevanta

Daca tot m-ai sanctionat pe mine, pe cel ce a provocat reactia mea l-ai pupat in c...?





Pentru ce ai scris si aici primeai un punct lejer, dar, din generozitatea mea nemarginita, te-am iertat. Dar daca vrei sa aduni puncte pentru echipa ta, insista.

megastar
6th September 2013, 15:45
Parerea mea liber exprimata conf constitutiei este ca cea mai trista specie locuitoare in Romania este cea a galatenilor.


Si ce legatura are asta cu subiectul? Narcis Raducan nu e galatean si daca stau si ma gandesc multi din fruntea clubului nu au nimic de-a face cu acest oras.

Tim
6th September 2013, 17:03
Narcis Raducan e stelist, galatenii sunt stelisti......cum nu vezi legatura?

Esti mandru de Satana? Nu te lepezi de Satana?

megastar
6th September 2013, 17:18
Narcis Raducan e stelist, galatenii sunt stelisti......cum nu vezi legatura?

Esti mandru de Satana? Nu te lepezi de Satana?
Raducan o fi stelist, cu toate ca mereu a tot spus ca nu e. Eu sunt galatean si te asigur ca nu sunt stelist, fratele meu si parintii mei sunt galateni si nu sunt stelisti, prietenii mei sunt galateni si nu sunt stelisti....
Nu pot insa sa nu imi aduc aminte de stelistii batuti cu lanturi de galeria lui Poli acum cativa ani in Timisoara. Daca e sa vorbim ...

Tim
6th September 2013, 17:22
Erata:

doar 99.9% dintre galateni sunt stelisti.

De Satana nu spui niciun cuvant?

Doctor_Satan
7th September 2013, 11:01
Ce sa spuna de mine? Eu n-am fost, nu sunt si nu voi fi in veci stelist.