PDA

View Full Version : Small Y! Fantasy Game-Doar Draft



Irimus
27th November 2006, 21:30
Am decis cu caseta sa mai facem inca o liga(sa se inteleaga din start ca BULLS ON PARADE-ramane cea mai importanta) in care TRADURILE VOR FII INTERZISE.Pur si simplu vrem sa vedem cine se pricepe cel mai bine la draft si cine ar castiga liga doar datorita draftului.Vor fii 8 echipe(rosterul va fii maricel intre 14 si 18 jucatori ma gandesc pt a nu avea numai vedete).Categoriile care puncteazxa vor fii aceleasi, ora si ziua draftului ramane sa fie stabilita.Comisioner poate sa fie cine vrea insa pur si simplu nu are nici o importanta pt ca repet-NU VOR FII PERMISE TRADURILE DE NICI O NATURA, doar cateva moves(un nr limitat)

Nu va va ocupa mult timp , maxim 5 minute saptamanal pt a va face echipa.Asteptam pe oricine crede ca poa sa fie serios si sa-si faca echipa.
cine doreste...sa se treaca in lista

irimus
caseta

Sharkie
27th November 2006, 21:33
m-ash baga,dar sunt deja in 2 ligi si e cam aiurea...

KwisatzHaderach
27th November 2006, 21:34
irimus
caseta
Kwisatz Haderach

Irimus
27th November 2006, 21:36
sharkie...nu iti ia timp aproape deloc...faci duminca seara echipa pe toata saptamna si gata.

Sharkie
27th November 2006, 21:51
mda...vedem ce-o fi

irimus
caseta
Kwisatz Haderach
Sharkie

Magicul
27th November 2006, 21:59
ma bag si eu daca mai sunt locuri....:P
Magicul
irimus
caseta
Kwisatz Haderach
Sharkie

Busta
27th November 2006, 22:14
Magicul
irimus
caseta
Kwisatz Haderach
Sharkie
Busta

:ok:

Irimus
27th November 2006, 22:38
am zis in idee 8...daca e sa fie 10...poata facem si 10...dar repet doar cei care se ocupa de echipa

caseta
28th November 2006, 02:14
dis would be da shit. :D
fara comentarii la trades, fara scandal .... io sper sa fie o placere. abia ajtept. :D :D

irimus, pls fii tu comish. chiar daca nu e mult de munca ... cineva tre sa se ocupe. si eu sunt deja comish intr-o liga .... abia ajtept sa iti propun un trade k-mart + darius miles pe wade, lebron si d howard. :P :D

Irimus
28th November 2006, 08:46
League Name 2006NbaDraft
League id# 229746
Password wadeisaflloper :D :evil:


Max Teams 8
Max Moves 15
Max Trades No trades allowed
Trade End Date March 8, 2007
Trade Review League Votes
Trade Reject Time 2 days
Waiver Time 2 days
Can't Cut List Yahoo! Sports
Post Draft Players Follow Waiver Rules
League Start Date Saturday, Dec 2
Roster Changes Daily - Tomorrow
Maximum Games Played No maximum
Point Guard (PG) 2
Shooting Guard (SG) 2
Guard (G) 2
Small Forward (SF) 2
Power Forward (PF) 2
Forward (F) 2
Center (C) 2
Utility (Util) 1
Bench (BN) 3


Datorita faptului ca sambata e ultima zi in care se pot face inregistrari am setat draftul pt joia asta la ora 8.Jucatorii vor incepe sa puncteze de sambata.

caseta
28th November 2006, 10:45
pune-l te rog macar la 7juma. sau vineri la 8. io joi la 9 tre sa plec, si daca nu-s acasa pt draft ... sux. degeaba mai joc daca nu pot sa fac draft-ul live si trades sunt interzise.

Magicul
28th November 2006, 10:46
e posibil sa stabilim o alta zi? nu am cum sa fiu langa net joi seara... si cum tot scopul e sa vedem cum ne descurcam la draft.. as fi un pic pe langa cred eu:D

Sharkie
28th November 2006, 11:42
nici eu nu vreau joi,e ziua mea si nu stau de draft :P

Irimus
28th November 2006, 13:36
lol.e doar o sugestie.ziceti care cand vreti.dar repet :SAMBATA E ULTIMA ZI IN CARE YAHOO PERMITE DRAFTURI.Deci trebuie sa ne miscam repede.

Sugestiile mele ar fii:
Miercuri(maine) de la 19, 20 sau 21
Vineri 19,20 -mai tarziu e lumea plecata in oras
Sambata -dupa pranz 14,15,16,17,18

Magicul
28th November 2006, 14:22
as prefera maine.... dar in principiu pt mine e ok orice zi in afara de joi...

Irimus
28th November 2006, 15:56
aha...pai si eu zic ca ar fii bine miercuri seara...sa vedem ce zic restul

cgrecu
28th November 2006, 16:16
eu m-ash baga daca mai sunt locuri, dar din pacate nu pot la draft decit simbata (eu ajung acasa pe la 1 noapte ora romaniei). Cum liga asta va fi 90% draft, e cam inutil sa ma inscriu daca ramine draftul pe miercuri/vineri.
let me know ...

Irimus
28th November 2006, 21:54
am setat pe Miercuri(maine) ora 20...asteptam inca 2 persoane

Cgrecu...sorry dar nu mai avem timp..ne-am trezit cam tarziu

Zabriskie
28th November 2006, 22:37
Magicul
irimus
caseta
Kwisatz Haderach
Sharkie
Busta
Zabriskie

Irimus
28th November 2006, 23:33
la cererea lui Kwisatz Haderach am mutat cu inca o ora draftul inainte..adica maine la 21:30


Asteptam inca o persoana!

Zabriskie
29th November 2006, 00:02
e perfect la 21:30. chiar vroiam sa propun si eu o ora mai tarzie, mi-am adus brusc aminte ca eu pe la 8 de abia plec de la scoala.:)

Raptor
29th November 2006, 01:07
Ma bag si eu...deci pana la urma cand e?

Si pe ce adresa intru ca sa ma inscriu?

Zabriskie
29th November 2006, 01:18
http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/

sign up now.

maine la 21:30.

KwisatzHaderach
29th November 2006, 03:07
la cererea lui Kwisatz Haderach am mutat cu inca o ora draftul inainte..adica maine la 21:30
Asteptam inca o persoana!

... thx :ok: ... "it will be fun"

cgrecu
29th November 2006, 05:22
pai vad ca v-atzi strins destui deja ... oricum 3 ligi e prea mult, nu vreau sa ajung in situatzia in care cu un ochi pling si cu altu rid, ca atunci cind jucam in head-to-head contra lu camby pe care il am eu in liga cealalta si la fiecare recuperare nu shtiam daca sa ma bucur sau nu .... :)

StephonTrue 15
29th November 2006, 14:21
uite un lucru interesant care vad ca l`ati descoperit si voi acuma, la trade review poti pune league votes. pacat ca aici nu o sa faceti schimburi, altfel ajungea si irimus sa se planga cum face caseta...

Raptor
29th November 2006, 15:16
Din timpul ramas de 6 ore inteleg ca draftul e AZI la ora 21:30...

caseta
29th November 2006, 15:39
desi nu vad ce scrie, pt ca e pe lista de ignore, intuiesc ca cineva sufera. :evil:

oricum, nu inteleg de ce mai posteaza pe threadurile de fantasy: pe threadul asta nu are sens, ca nu va intra in liga asta, iar pe celalalt, iar nu are sens din motive evidente

Irimus
29th November 2006, 16:24
in sfarsit se baga si Raptor ....da mai la 21:30 e draftul.

Irimus
29th November 2006, 19:19
si pt ca tot e ceva ce jucam 100% de placere...am hotarat cu celalat comish(ala rau care blocheaza copiii :happy ) sa jucam H2H.Nu va speriati e acelasi lucru...dar e muuuuult mai frumos si mai dinamic.Pt cei care nu au mai jucat H2h sa va explic pe scurt.

Saptamanal vor exista 4 partide(care tin de luni pana duminica) intre cele 8 echipe ex prima sapt: irimus vs caseta ; raptor vs sharkie; khwl... vs magicul zabri vs busta....in a doua sapt se schimba meciurile ca intr-un campionat de fotabl si dupa ce joaca fiecare contra fiecare partidele o iau de la cap pana cand se termina sezonul....Bun, in ce consta o partida:Exista 8 categorii care se puncteaza: puncte, recuperari, pase TO,fg% ft%,steals, blocks.Se aduna toate cele culese de echipa ta intr-o saptamana si sunt puse cap la cap.Daca de ex eu castig la TO fg si ass iar caseta la celelalte 5 la finalul saptamanii mie imi apare in clasament linia urmatoare 3(victorii)-5(infrangeri)-0(egalitati)
daca in sapt urmatoare joc vs xharkie si il bat la 6 categorii egalitate la una si ma bate el la una...linia mea va arata 9-6-1 si tot asa....

KwisatzHaderach
29th November 2006, 20:20
khwl...

... man ... pls ... KwH ;)
... si, da ... H2H e very fun

Irimus
29th November 2006, 20:34
woi scuze.....dar ai de departe cel mai greu de tinut minte nume...probabil ca nu am sa-l stiu vreodata

KwisatzHaderach
2nd December 2006, 01:14
woi scuze.....dar ai de departe cel mai greu de tinut minte nume...probabil ca nu am sa-l stiu vreodata

... tocmai d'aia am zis sa tii minte doar 3 litere ... KwH

Irimus
19th March 2007, 21:08
tocmai am descoperit ca in aceasta liga urmeaza playoff-ul care se desfasoara dupa urmatorul sistem

Championship Bracket:

Week One Bye: First Place and Second Place
P1: Third Place vs. Sixth Place
P2: Fourth Place vs. Fifth Place

Week Two P3: First Place vs. Winner of P2
P4: Second Place vs. Winner of P1
Fifth Place Game: Loser of P1 vs. Loser of P2
Week Three & Four Championship Game: Winner of P3 vs. Winner of P4
Third Place Game: Loser of P3 vs. Loser of P4

Consolation Bracket:

Week One Bye: Seventh Place and Eighth Place
C1: Ninth Place vs. Twelfth Place
C2: Tenth Place vs. Eleventh Place
Week Two C3: Seventh Place vs. Winner of C2
C4: Eighth Place vs. Winner of C1
Eleventh Place Game: Loser of C1 vs. Loser of C2
Week Three & Four Seventh Place Game: Winner of C3 vs. Winner of C4
Ninth Place Game: Loser of C3 vs. Loser of C4

caseta
15th April 2007, 00:00
WTF ???
stats de aseara nu s-au pus inca ... ce kkt fac aia de la yahoo ????

Sharkie
15th April 2007, 00:02
s-a mai intamplat...prob fac modificari ceva.

Sunt f aproape de locu 3 :D

Irimus
15th April 2007, 10:44
sper sa puna staturile si de alaltaseara.

Irimus
19th April 2007, 18:09
Hehe..felicitari caseta.Victorie dupa 4-4 in finala :headbang: ..oricum stii ce ti-am zis imediat dupa draft?

Acu astept sa ma felicitati pe mine pt victoria la pas din cealalta liga :D

caseta
20th April 2007, 15:38
Hehe..felicitari caseta.Victorie dupa 4-4 in finala :headbang: ..oricum stii ce ti-am zis imediat dupa draft?

Acu astept sa ma felicitati pe mine pt victoria la pas din cealalta liga :D

thx. si tie pt liga hailanta.

imo, liga asta a fost mult mai fun. fara scandaluri, fara tiganii. we should do this again next season. dar NUMAI din astia care joaca tot sezonu.

si finala a fost tare. de la 5-3 pt tine la 6-2 sau 5-2 pt mine, si dupa aia la 4-4.
nu mai zic ce mindru sunt ca am cistigat desi printre primele mele pickuri in draft au fost wade (1st round) si jason richardson (4th round) carora am ajuns sa le dau drop.

lol, acum ca ma uit, i-am mai selectat pe:
caron butler (r 8)
gasol (r 12)
david lee (r 13)
jamal crawford (r 14)

la toamna trimit un mail la liga: jucatorii care nu vor sa fie selectati de mine in echipele de fantasy (fapt ce pare sa creasca riscul de accidentare) sa trimita 1 mil $ pe adresa mea
:P :D

Irimus
20th April 2007, 15:47
hehe..sa ma vezi marti dimineata cautand ca un disperat la Rules care e modul de departajare in caz de egalitate

Sharkie
20th April 2007, 16:18
Pai si care e ? :D Ca si io am ajuns in semifinale dupa 4-4 cu GrimRipper(care era mai bine clasat decat mine,de asta?)

Irimus
20th April 2007, 23:57
puncte marcate

Busta
22nd April 2007, 23:14
Pai si care e ? :D Ca si io am ajuns in semifinale dupa 4-4 cu GrimRipper(care era mai bine clasat decat mine,de asta?)

d-aia am pierdut eu ... la naiba :( .... si cum a ajuns la 6-3 atunci :o: eee oricum .... si dupa aia am uitat ca se mai joaca pt restul locurilor si desi am terminat "sezonul" pe 3 la final am ajuns pe 5 :( ... merit un :rosu: dar sper sa fiu invitat si la anu' sa joc cu voi ca mi-a facut placere :ok: