PDA

View Full Version : Va bucura decizia ca Rapidul sa aiba sansa ramanerii in Liga 1?



Tyler Durden
6th July 2013, 12:42
Personal nu prea ma bucura treaba asta. Ma multumeste doar faptul ca stelistii care au juisat atunci cand retrogradarea Rapidului parea certa or sa sufere o hipertrofiere a bilei.:D

Uncle Ben
6th July 2013, 13:02
Vorbind strict in plan sportiv, Rapidul si-a castigat pe teren dreptul de a evolua si sezonul viitor in prima liga!
N-am avut curiozitatea sa vad totalitatea masurilor care puteau fi luate impotriva Giulestinei, dar daca depunctarea era printre ele, sunt sigur ca Rapidul tot nu s-ar fi intalnit cu "matineul"... Ca sa se intample una ca asta ar fi trebuit ca depunctarea sa fie una "maxi"!

krokobaursolzos
6th July 2013, 13:34
Ma deranjeaza faptul ca, iar, echipele bukurestene sunt avantajate, se schimba legi si regulamente doar ca sa le scoata din rahat, in timp ce pentru cele din provincie se aplica la sange (chiar abuziv - vezi decizia TAS) toate reglementarile.Evident, Rapidul n-are nici o vina ca sefii FRF/LPF sunt niste gunoaie lipsite de caracter ... oricum sunt blestemati sa aiba un patron ca Copos ;)

Tim
6th July 2013, 13:47
Si atunci cu Timisoara cum ramane? Iar noi suntem singurii prosti ai acestei tari de *****?

Ess
6th July 2013, 14:00
Personal nu prea ma bucura treaba asta. Ma multumeste doar faptul ca stelistii (...)

+1
votat nu, se creaza un precedent de tot *****u', in tot jegu' asta numit forbal romanesc.:rosu:

delaoltenia
6th July 2013, 14:04
Ma bucur pentru anumiti rapidisti,suporteri adevarati.

Srdjan
6th July 2013, 14:22
Poli o fost retrogradata direct in 2011 si avea doar vreo 2 milioane datorii, Rapidul e in insolventa din Octombrie si primeste meci de baraj...

Hingherul
6th July 2013, 14:24
eu ma bucur sincer.....pentru George :D

Freek
6th July 2013, 14:52
Vorbind strict in plan sportiv, Rapidul si-a castigat pe teren dreptul de a evolua si sezonul viitor in prima liga!
N-am avut curiozitatea sa vad totalitatea masurilor care puteau fi luate impotriva Giulestinei, dar daca depunctarea era printre ele, sunt sigur ca Rapidul tot nu s-ar fi intalnit cu "matineul"... Ca sa se intample una ca asta ar fi trebuit ca depunctarea sa fie una "maxi"!

Pe plan sportiv nimeni nu poate sa reproseze ceva, poate doar ca am jucat prost in retur :rolleyes:. Faptul ca Rapid se afla in insolventa nu avea cum sa ideplineasca cerintele pentru licenta, deci o depuncatre era imposibila.


Si acum sa raspund la intrebarea zilei.
I: Va bucura decizia ca Rapidul sa aiba sansa ramanerii in Liga 1?
R: Nu.

El Pistolero
6th July 2013, 15:05
Mi-e scarba de ce mafie poate conduce fotbalul romanesc. Sper ca la anul sa plece toti in frunte cu jegul de Sandu. Campionatul trebuia inceput cu echipele care si-au luat licenta si care si-au castigat acest drept in sezonul trecut. 9, 10, 12 echipe sau cate dracul au fost, dar cu ele trebuia sa inceapa noul sezon.

samar
6th July 2013, 15:56
Regulamentele ca si legile sunt facute pt a fi incalcate de catre cei interesati!!!!

Raspunsul meu ramane acelasi: NU.

phife
6th July 2013, 16:38
Cea mai curata echipa din fotbalul romanesc nu poate accepta o asemenea situatie.
cred ca nu o sa se prezinte la meci.

Hingherul
6th July 2013, 16:39
ei as. ii taie suporterii :D

phife
6th July 2013, 16:51
Corsicanu ?:D

samar
6th July 2013, 16:54
corsicanu nu e suporterii :D

Sper ca jucatorii sa rezolve situatia sportiv, pe teren :)

Tyler Durden
7th July 2013, 12:38
“Dragi” conducători rapidiști,

Băgăm de seamă că nu aveți deloc habar despre istoria acestui club minunat pe care (facem o pauză pentru a ne exprima dezamăgirea) ați ajuns să îl conduceți. Dacă ați fi avut măcar un bagaj mic de cunoștiințe despre NOI ați fi știut că Rapidul s-a delimitat în istoria sa de tot ce a însemnat “rău” în fotbalul românesc, nu s-a asociat cu nimeni pentru a obține mari performanțe și de aceea a fost iubit și apreciat de foarte multă lume, ajungând să strângă zeci de mii de oameni la meciuri chiar și atunci când a evoluat în Divizia B.

Am crescut cu poveștile părinților, rudelor și prietenilor despre Rapid, am citit de zeci de ori Glasul roților de tren și ne-a rămas întipărit în minte că mereu am depășit cu fruntea sus, cu demnitate orice situație care ne-a apărut în cale.

Tocmai de aceea vă rugăm să nu luați în considerare prezența la acest meci de baraj deoarece ar însemna o mare pată neagră în istoria noastră. Această decizie născocită de “marii conducători ai fotbalului românesc” nu face cinste spiritului Giuleștiului iar Rapidul va trebui să-și păstreze onoarea câștigată în cei 90 de ani de existența refuzând să participe la această mascaradă organizată de FRF. “Rapidul nostru, chiar dacă-i de toți furat, are sufletul curat” vă spune ceva?

Fiți bărbați și asumați-vă greșelile din trecut care au dus la neacordarea licenței, înscrieți echipa în Liga 2 iar noi vă asigurăm că suporterii rapidiști nu-și vor abandona echipa, ba chiar o vor iubi și mai mult, în orice ligă ar evolua, atât timp cât sufletul Rapidului va rămâne curat.

http://www.fzr.ro/stire_detaliata/EXCLUSIV/COMUNICAT_al_rapidi__351_tilor_liberi_si_necenzura __355_i_/10020.htm

JJ
7th July 2013, 16:19
Si crezi tu sa renunte Copos la drepturile tv si la cateva sute de mii eventuale primite pe Herea?

Numero Dieci
7th July 2013, 17:02
Si atunci cu Timisoara cum ramane? Iar noi suntem singurii prosti ai acestei tari de *****?

Da.

Hingherul
7th July 2013, 17:07
Va bucura decizia ca Rapidul sa aiba sansa ramanerii in Liga 1?
Vii se pare ok?

sincer, nu mii se pare corect.

cine a facut pollul? tifosu? :D

Tyler Durden
7th July 2013, 19:05
Eh, se intampla si la casa mai mari, daramite la milogul de Tyler...:D

Hingherul
7th July 2013, 19:11
daca eram eu moderator aici nu se intampla asta. editam imediat :D

Tyler Durden
7th July 2013, 19:15
Silvuple.:D

Hingherul
7th July 2013, 19:22
Silvuple.:D

v-ati schimbat strigatul de lupta? nu mai e aia cu "suntem peste tot acasa.."? :D

Tyler Durden
7th July 2013, 19:26
N-avem cum, e deja inregistrat la OSIM de Pluza Nord Steaua. Nu vrem sa ne punem rau cu Mustata.:D

Shinnok
7th July 2013, 19:27
a castigat Murray :D

Johnny D
13th July 2013, 00:21
Cele care au retrogradat pe motiv economic merita in egala masura sa nu participe in Liga 1 precum cele care au retrogradat pe criterul sportiv. Nu vad de ce Chiajna ar merita mai mult ca Rapidul sau Rapidul mai mult decat Chiajna, un baraj ilegal e cam cel mai nimerit lucru.

Dar daca luam in considerare ca-n cazul Sportului si Timisoarei nu s-au facut concesii deoarece televiziunile pe atunci nu detineau un asa control monetar asupra ligii romanesti de fotbal si patronilor ei, atunci se poate zice ca Rapidul n-ar fi meritat sa ramana in Liga 1 pe baza precedentelor decizii.

Chiar daca deciziile respective s-ar putea sa fi fost idiotice, asta e partea a 2-a, dar asta nu le schimba, ele au fost luate la acea vreme si constituie un reper.

Mai e si discutia cu "U" Cluj care a primit pana la urma licenta la TAS, poate am fi primit-o si noi daca am fi scapat de Copos mai devreme, aici s-ar putea sa meritam un pic de clementa... lucrurile sunt foarte greu de interpretat, per total rational vorbind, pare o decizie de-a fi baraj intre Chiajna si Rapid un pic mai aproape de o solutie morala decat aceea de-a o lasa doar pe Chiajna sa joace in Liga 1 desi a retrogradat pe criteriul de baza al unui joc, si anume cel sportiv, dar si-a indeplinit criteriul moral si anume plata datoriilor, in comparatie cu Rapid care a avut criteriul Copos, deci cel imoral... insa acum am scapat de el, iarasi zic, deci...!:P

As zice 60% e mai aproape de moralitate dupa judecata mea un baraj, si doar 40% sa ramana Chiajna.

Leo
14th July 2013, 20:55
Pt atractivitatea campionatului DA.

malexoid
16th July 2013, 15:23
Pt atractivitatea campionatului DA.

au fost desfiintate echipe mult mai atractive decat bukreshtenii din giulesti Leo...nu vad de ce ar fi ei favorizati!

si aici nu vorbesc despre...capra vecinului

Leo
16th July 2013, 15:26
Atunci televiziunile nu aveau nimic de spus. Imi pare rau de Poli si Craiova.

aLLiin
16th July 2013, 15:33
Mie si de FC Arges....

malexoid
16th July 2013, 15:37
Atunci televiziunile nu aveau nimic de spus. Imi pare rau de Poli si Craiova.

cam nasol cand exista asa o tara in care televiziunile schimba regulamente...cu toate ca nu sunt 100% de acord cu versiunea ta!

doraly
16th July 2013, 19:01
Personal nu prea ma bucura treaba asta. Ma multumeste doar faptul ca stelistii care au juisat atunci cand retrogradarea Rapidului parea certa or sa sufere o hipertrofiere a bilei.:D

Astia au creierul atrofiat!:))

Johnny D
23rd September 2013, 09:40
cam nasol cand exista asa o tara in care televiziunile schimba regulamente...cu toate ca nu sunt 100% de acord cu versiunea ta!

In Romania amice, financiarul decide tot, banii televiziunilor au obligat Liga sa forteze FRF la un compromis in cadrul Comitetului Executiv FRF!
Asta a fost tot, dar pana la urma se poate zice ca s-a facut dreptate, Rapidul nu poate profita de o conjunctura financiara favorabila si e trimis in Liga 2 unde practic Copos l-a fortat sa ajunga. Partea proasta e ca macar voi nu v-ati bucurat dupa un baraj si facut planuri cu salarii si sponsori de Liga 1 ca apoi sa ramaneti cu buza umflata, mi-e mila de jucatori care s-au bucurat ca dupa o promovare de acel baraj ca mai apoi sa afle ca l-au castigat pe degeaba. Moralmente nu e OK o asa treaba.


Dar cum am zis-o de multe ori, intr-o lume in care banul decide tot, cine ia titluri si cine e desfiintat, nu vad de ce ar fi fost o asa mare problema sa profite si Rapid conjunctural o data in istoria ei de acest factor atotdeterminant: banul!:thinkso:

Johnny D
30th September 2013, 15:19
Nu ma mai bucura, ca si-au batut joc de noi in ultimul hal!:jerk: Ca de obicei...:rolleyes: