PDA

View Full Version : 99. Joel Thomas



cimitiru' ghencea
4th July 2013, 08:58
foarte frumos golul de debut.ar fi prea frumos sa continue tot asa...:yes:

Utilizator
5th July 2013, 09:29
se pare ca nu e un accident golul asta frumos.
tot el a dat un gol similar chiar contra lui Dinamo cand juca la Severin: http://www.youtube.com/watch?v=Zh0sD_2SwqI

Leo
5th July 2013, 13:37
Full name: Joël Fabrice Goho Bah Thomas
Date of birth: 30 June 1987 (age 26)
Place of birth: Caen, France
Height: 1.89 m (6 ft 2 in)
Playing position: Forward


Are 26 ani, 80 de meciuri jucate, 12 goluri inscrise si 2 bijuterii de goluri.

Wuf
5th July 2013, 18:40
Le are jucatorul, sper sa confirme si in meciurile oficiale!

Leo
15th July 2013, 18:04
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/946249_523732891014277_1381474997_n.jpg

Leo
23rd October 2013, 10:06
Joel, au trecut 11 etape, și nici tu, nici ceilalți atacanți de meserie de la Dinamo nu ați reușit să marcați vreun gol...
Eu muncesc în continuare, iar golurile vor veni, când va dori și Dumnezeu. Eu n-am nicio problemă cu nimeni și nici colegii n-au cu mine. Antrenorul are încredere în forțele mele.

A spus cineva că n-ar fi așa?
Am tot auzit, eu nu citesc presa, dar ajung la urechile mele tot felul de informații cum că jucătorii de la Dinamo ar fi împotriva mea sau că eu o să plec la iarnă. Nu este adevărat, nimeni nu m-a certat pe teren, la Giurgiu. Ce, nu avem voie să vorbim pe teren? Așa e fotbalul, comunicăm în timpul meciului. Se spun prea multe miciuni despre mine, numai SF-uri.

Nu te simți bine la Dinamo?
Ba da, eu mă simt bine. Dar poate că alții îmi vor răul. Eu nu vorbesc bine românește, nu înțeleg foarte bine limba voastră, dar ideea este că nu eu am cerut să vin la Dinamo, ci clubul m-a căutat. Și se tot exagerează în direcția mea, că nu dau goluri, dar nici ceilalți atacanți n-au înscris, așa cum ați remarcat și voi.

Te deranjează că se spune că ești trecut pe o listă neagră la Dinamo și că urmează să fii dat afară la iarnă?
Eu am trei ani contract cu această echipă. Nu un an, nu doi ani, ci trei. Vă place, nu vă place, eu aici o să joc trei ani de zile! Chiar sunt cel mai prost jucător de la Dinamo?

Cum te înțelegi cu Flavius Stoican?
Aceeași relație pe care o au și colegii mei cu Mister. De ce sunt unii, din afara clubului, care vor să mă scoată țap ispășitor pentru rezultatele echipei? Toți jucătorii facem greșeli, nu sunt eu cel mai rău. Observ că în ziare mi se dau note slabe. Astea nu mă interesează, sunt chestii subiective.

Ești acuzat că ai fi individualist pe teren...
Nici asta nu e adevărat. De exemplu, în etapa de dinaintea meciului cu Astra, i-am dat un assist lui Matei, dar s-a semnalizat ofsaid și nu cred că era poziție neregulamentară.

Deci, din punctul tău de vedere, lucrurile sunt în regulă la Dinamo?
La începutul sezonului, era o atmosferă bună la club, dar acum parcă există factori din exterior ce încearcă să ne destabilizeze. Să înțeleagă toată lumea că noi, dinamoviștii, suntem în aceeași barcă. Dacă eu joc într-un meci, înseamnă că am meritat să intru în teren, că am fost alegerea potrivită a antrenorului. Ce, «Mister» e nebun să mă bage în teren, dacă nu merit? Nu, nu e nebun, pentru că antrenorul vrea să câștige meciul.


Poti juca si la Dinamo 2, fie ca vrei, fie ca nu.

Leo
23rd October 2013, 10:06
Joel, au trecut 11 etape, și nici tu, nici ceilalți atacanți de meserie de la Dinamo nu ați reușit să marcați vreun gol...
Eu muncesc în continuare, iar golurile vor veni, când va dori și Dumnezeu. Eu n-am nicio problemă cu nimeni și nici colegii n-au cu mine. Antrenorul are încredere în forțele mele.

A spus cineva că n-ar fi așa?
Am tot auzit, eu nu citesc presa, dar ajung la urechile mele tot felul de informații cum că jucătorii de la Dinamo ar fi împotriva mea sau că eu o să plec la iarnă. Nu este adevărat, nimeni nu m-a certat pe teren, la Giurgiu. Ce, nu avem voie să vorbim pe teren? Așa e fotbalul, comunicăm în timpul meciului. Se spun prea multe miciuni despre mine, numai SF-uri.

Nu te simți bine la Dinamo?
Ba da, eu mă simt bine. Dar poate că alții îmi vor răul. Eu nu vorbesc bine românește, nu înțeleg foarte bine limba voastră, dar ideea este că nu eu am cerut să vin la Dinamo, ci clubul m-a căutat. Și se tot exagerează în direcția mea, că nu dau goluri, dar nici ceilalți atacanți n-au înscris, așa cum ați remarcat și voi.

Te deranjează că se spune că ești trecut pe o listă neagră la Dinamo și că urmează să fii dat afară la iarnă?
Eu am trei ani contract cu această echipă. Nu un an, nu doi ani, ci trei. Vă place, nu vă place, eu aici o să joc trei ani de zile! Chiar sunt cel mai prost jucător de la Dinamo?

Cum te înțelegi cu Flavius Stoican?
Aceeași relație pe care o au și colegii mei cu Mister. De ce sunt unii, din afara clubului, care vor să mă scoată țap ispășitor pentru rezultatele echipei? Toți jucătorii facem greșeli, nu sunt eu cel mai rău. Observ că în ziare mi se dau note slabe. Astea nu mă interesează, sunt chestii subiective.

Ești acuzat că ai fi individualist pe teren...
Nici asta nu e adevărat. De exemplu, în etapa de dinaintea meciului cu Astra, i-am dat un assist lui Matei, dar s-a semnalizat ofsaid și nu cred că era poziție neregulamentară.

Deci, din punctul tău de vedere, lucrurile sunt în regulă la Dinamo?
La începutul sezonului, era o atmosferă bună la club, dar acum parcă există factori din exterior ce încearcă să ne destabilizeze. Să înțeleagă toată lumea că noi, dinamoviștii, suntem în aceeași barcă. Dacă eu joc într-un meci, înseamnă că am meritat să intru în teren, că am fost alegerea potrivită a antrenorului. Ce, «Mister» e nebun să mă bage în teren, dacă nu merit? Nu, nu e nebun, pentru că antrenorul vrea să câștige meciul.


Poti juca si la Dinamo 2, fie ca vrei, fie ca nu.

torinezu
23rd October 2013, 13:41
foarte frumos golul de debut.ar fi prea frumos sa continue tot asa...:yes:
mah ce-ai nimerit-o... :o:

cimitiru' ghencea
29th October 2013, 10:34
mah ce-ai nimerit-o... :o:

mda.m-am lamurit aseara. suteaza ca un fundas si fuge ca un pilier de rugby de divizia B.mare jucator.:D

Utilizator
29th October 2013, 16:13
eu cred ca in ciuda calitatilor fizice si a potentialului aparent de fotbalist, pe Joel nu-l duce capul.
Daca ar fi avut un nivel minim de inteligenta era imposibil sa dea chifle cu regularitate.
Omul e clar un pic retard si nu exista nicio alta explicatie la faptul ca alege aproape invariabil varianta proasta de continuare a fazelor de joc.
Acum putem spune cu siguranta ca e un transfer ratat si e bine sa plece la iarna.

Leo
1st November 2013, 20:52
“Le mulțumesc suporterilor pentru sprijin și antrenorului pentru încredere. A fost dificil cu Chindia Târgoviște, dar am reușit să marcăm și a fost bine pentru noi. Vom continua să muncim foarte mult, asta este important, vom reuși lucruri mai frumoase. Dedic golurile familiei, în special tatălui meu, dar și antrenorului, colegilor și fanilor. De asemenea, aș vrea să îi mulțumesc și președintelui Anghelache”, a declarat Joel Thomas după calificarea dinamoviștilor în sferturile de finală ale Cupei României.


A fost declarat jucatorul meciului de Cupa cu Chindis din optimi.

torinezu
11th November 2013, 12:28
cea mai mare deziluzie. pur si simplu nu poate sa iasa din blocajul mental in care a intrat. are tehnica, dar e indolent. individualist. ratangiu notoriu. la revedere, nu ne-a facut placere.

Leo
10th January 2015, 14:04
"Momentan sînt jucătorul lui Dinamo, dar nu știu ce se va întîmpla mai departe. Trebuie să găsim o soluție pentru a fi bine. Eu m-am recuperat foarte bine după accidentarea suferită.

Sînt apt 100% de joc, dar acum mă antrenez individual pentru că nu intru în planurile noile echipe. Trebuie ca în aceste zile să vedem ce facem și să văd cum voi juca", a spus Joel Thomas pentru GSP.RO


Iti doresc drum bun!