PDA

View Full Version : Federico Piovaccari



Shinnok
2nd July 2013, 11:15
Au bătut palma! Piovaccari a ajuns în cantonamentul Stelei și ar putea debuta azi (http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Au+batut+palma+Piovaccari+a+ajuns+in+cantonamentul +Stelei+si+ar+)

Benvenuto, Federico! :)

Roddicted
2nd July 2013, 11:22
la cat mai multe goluri in preliminarii si CL! :D
In sfarsit s-a terminat cosmarul ca Nulicici sa mai joace.Daca mai vine un varf asa cum se doreste atunci muntenegreanul poate sa ne lase

Shinnok
2nd July 2013, 11:24
sper sa-l vedem la treaba chiar astazi :P

SwedishMafia
2nd July 2013, 11:41
o fi un alt Arturo?:))

Snake_21
3rd July 2013, 01:12
Au bătut palma! Piovaccari a ajuns în cantonamentul Stelei și ar putea debuta azi (http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Au+batut+palma+Piovaccari+a+ajuns+in+cantonamentul +Stelei+si+ar+)

Benvenuto, Federico! :)

Ce avatar potrivit! :P On: Sper sa fie ceva de capul lui. ;)

Shinnok
3rd July 2013, 08:25
pai ce atatea fete? am zis sa pun si eu o poza cu mine :D

aLLiin
3rd July 2013, 09:41
Din ce faze am urmarit, pare un atacant veritabil!

Shinnok
4th July 2013, 22:16
Italianul Federico Piovaccari și-a ales numărul de pe tricou pentru sezonul viitor. Steaua vrea titlul 25 (http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Italianul+Federico+Piovaccari+si-a+ales+numarul+de+pe+tricou+pen)

:ok:

phife
6th July 2013, 12:04
Piovaccari e un Ruse mai puternic si mai putin tehnic. In sensul ca il cam bat preluarile si nu prea trece de adversar cu mingea la picior.

Roddicted
6th July 2013, 12:36
Ruse tehnic :happy
Ba va pricepeti la fotbal de nu mai puteti.Pufilici era un impedicat, o preluare nu facea corect, ce sa mai si dribleze?Nu ma pronunt la italian, dar cand vad asemenea tampenii...

Snake_21
6th July 2013, 12:45
Aoleo .. Roddicted tot nu-ti revii? Aia de la Sevilla l-au luat pentru ca nu aveau ce face cu 2,2 milioane,nu? :headbang: :headbang:

phife
6th July 2013, 17:09
Ruse tehnic :happy
Ba va pricepeti la fotbal de nu mai puteti.Pufilici era un impedicat, o preluare nu facea corect, ce sa mai si dribleze?Nu ma pronunt la italian, dar cand vad asemenea tampenii...

Ba esti nebun ?!

Roddicted
6th July 2013, 17:49
si-au luat teapa.Ce te face sa crezi ca aia nu se pacalesc?Tu ai vazut ce a jucat pufi in retur?Mediocru, adica valoarea sa

delaoltenia
6th July 2013, 19:38
Sa-mi spuna un prieten stelist.Federico serveste cu placere branza de oaie cu sunca si ceapa? :D

phife
6th July 2013, 19:53
Ma enerveaza Dragomir , cica sa-l tina tot meciu' ce daca e venit din vacanta.

delaoltenia
9th July 2013, 11:00
Federico Piovaccari


http://www.steauafc.com/img/main_news/piovaccari-newsflash.jpg

Taquito
11th July 2013, 13:46
grande giocatore acest Piovaccari http://www.sport.ro/liga-1/piovaccari-s-a-facut-de-ras-la-supercupa-ratarea-imensa-care-i-a-facut-pe-fani-sa-si-puna-mainile-in-cap.html

poate o fi bun la duelurile fizice si la viteza... nu stiu, dar la finalizare se vede ca nu are clasa, nu are tehnica. oricum pe profilul lui e Nikolic asa ca scouterii Stelei mai au de invatat(cel putin de la ăia de la Cluj)

phife
11th July 2013, 23:41
tu esti fan astra?
Piovaccari e luat din vacanta. Sa asteptam si sa vedem. Pe mana lipsei rabdarii am pierdut jucatori buni.

Taquito
11th July 2013, 23:54
tehnicitatea se vede imediat, aia n-o uiti in vacanta. daca-l iei pe Falcao la 2 noaptea din pat si il pui sa suteze tot in vinclu ti le pune

phife
12th July 2013, 01:06
sa steptam si sa vedem . Poate a fost emotionat. Apreciez ca si-a cerut scuze galeriei la ratare. Si cand i-am cantat numele a ramas fermecat omul. Ma bucur sincer pentru el si nicusor stanciu ca au catigat primul lor trofeu. Ambii pareau emotionati de moment

Duba
12th July 2013, 12:37
tehnicitatea se vede imediat, aia n-o uiti in vacanta. daca-l iei pe Falcao la 2 noaptea din pat si il pui sa suteze tot in vinclu ti le pune

Fara tehnica sau cu o tehnica mai precara poti juca chiar si in echipe bune. Fara forta si viteza - NICIODATA! Baga la capatana chestia asta. Cele doua calitati sunt indispensabile in fotbalul modern. S-a terminat cu gadilatul mingii.

Chestia e alta, ca fara cele doua calitati mai sus mentionate, nu Falcao, oricare alt fotbalist, nu va ajunge s-o puna in vinclu. Pricepi?????

Shinnok
1st September 2013, 01:14
La multi ani!

delaoltenia
1st September 2013, 15:20
La multi ani, Piovaccari !

phife
1st September 2013, 15:49
a imbatranit si asta la steaua :))

delaoltenia
26th May 2014, 09:17
Contractul meu cu Steaua a luat sfarsit. M-am intors la Sampdoria. Am plecat, dar nu fara sa vars o lacrima, si cu inima stransa.

In primul rand, vreau sa ii multumesc lui Mister (n.r. Laurentiu Reghecampf), pentru ca a avut incredere in mine si mi-a dat sperante, lui MM pentru ca a fost alaturi de mine la orice greseala pe care am facut-o si tuturor celor care au fost in spatele acestei echipe frumoase.

Le multumesc colegilor mei pentru ca m-au acceptat in familia lor, pentru cum s-au purtat cu mine. Ii multumesc si familiei mele, care mereu m-a sprijinit si mi-a spus ca sunt cel mai bun.

Nu in ultimul rand, le multumesc suporterilor care au fost alaturi de mine si care m-au incurajat. Nu facusem nimic la inceput, dar ei deja imi scandau numele.

Promit ca nu voi uita niciodata aceasta experienta, care m-a facut sa fiu Il Pifferaio!

Despre revenirea la Steaua... Depinde de multe lucruri, dar ar fi o placere pentru mine sa revin candva. Iubesc totul la Steaua. Pana atunci, voi incerca sa fiu cel mai bun, asa cum am invatat de la cei mai buni.

Multumesc tuturor! Nu uitati, Campionii 25


sursa: dolcesport.ro

delaoltenia
26th May 2014, 09:23
http://i62.tinypic.com/110exax.jpg

"Nu in ultimul rand, le multumesc suporterilor care au fost alaturi de mine si care m-au incurajat. Nu facusem nimic la inceput, dar ei deja imi scandau numele."

Notre respect, Piovaccari ! :ok:

Sevilla86
26th May 2014, 12:24
Il nostro rispetto, Piovaccari! :D

Mi-a placut de el, asa cum mi-a placut si de Thereau. Nu stiu daca e o comparatie corecta, dar mie mi-a adus aminte de Thereau...

Shinnok
26th May 2014, 18:51
Piova rules. #ForzaSampdoria :ok: