PDA

View Full Version : Champions League 2013/2014



Shinnok
25th June 2013, 20:38
Incepem cu Vardar Skopje in turul II preliminar al Champions League. Primul meci va avea loc pe Arena Nationala (16 sau 17 iulie), iar returul este programat la Skopje (23 sau 24 iulie).

delaparis
25th June 2013, 22:22
Vezi ca ai gresit anul :))

Shinnok
25th June 2013, 22:23
asta a fost ca sa va dau nitel curaj :D

delaparis
25th June 2013, 22:53
Da, ca un adevarat roman, sper sincer sa se califice in grupe :D

Snake_21
25th June 2013, 22:58
Poate acum se opresc si ei din vanzarile promotionale de jucatori.. gen 3 la 10 mii... :)

delaoltenia
30th June 2013, 13:50
E obligatorie calificarea.Am scapat de cioban,avem un hrebengiuc si un viitor mare cu un sponsor de renume,GAZPROM...ce ne-ar mai trebui??!! :D

delaoltenia
30th June 2013, 14:07
Stelisti cata frunza si iarba.
Pana sambata seara se vandusera peste 20 mii de bilete pentru meciul cu Vardar (5 mii, vineri/15 mii, online sambata).E ceva sa joci cu casa inchisa pentru un meci din preliminarii. :ok:

Shinnok
30th June 2013, 14:07
sper ca scorul sa fie pe masura :)

delaoltenia
30th June 2013, 14:13
Peluze

Inelul 3 - 15 LEI

Inelul 2 - 20 LEI

Inelul 1 - 20 LEI

Tribuna a II-a

Inelul 3 - 20 LEI

Inelul 2 - 30 LEI

Inelul 1 - lateral - 30 LEI

Inelul 1 - median - 40 LEI

Inelul 1 - central - 50 LEI


Tribuna I

Inelul 3 - 20 LEI

Inelul 2 - 30 LEI

VIP 3 - 75 LEI

VIP 2 - 100 LEI

VIP 3 - 150 LEI

LOJA - 500 LEI

delaoltenia
17th July 2013, 11:06
FC STEAUA BUCURESTI - Vardar Skopje 3-0

Marcatori: Tanase,min. 12;Pintilii,min. 22;Pavlovici (autogol),min. 45


Statistica meciului:

Goluri: 3-0
Suturi: 28-2
Suturi pe poarta: 11-0
Suturi pe langa poarta: 14-2
Suturi in bara: 2-0
Cornere: 13-1
Ofsaiduri: 1-2
Cartonase galbene: 2-0
Faulturi comise: 13-10
Faulturi suferite: 9-9

Snake_21
17th July 2013, 11:11
Eu ti-am zis ca o sa fie 3-0, dar tu Batman, Batman.. ca nu era Petrolul..

delaoltenia
17th July 2013, 11:26
Mai greseste omu,de vina-i varsta. :)
Le-am dat cu terenul in cap, dar se putea si mai bine.Cu Piovacari nu trebuie sa ne grabim cu judecati pripite,omul a vrut sa impresioneze si nu i-a iesit nimic,n-ar fi primul si nici ultimul.Daca-i acordam incredere poate-si revine, cel putin sper.

Snake_21
17th July 2013, 11:27
Asta-i clar. ;)

delaoltenia
19th July 2013, 01:21
Vineri, de la ora 13:00, are loc tragerea la sorti a turului 3 preliminar al Ligii Campionilor. UEFA a anuntat deja si modul in care se va merge in playoff, dupa turul 3, iar Steaua se afla pe un drum pe care evita nume mari in baraj.
Steaua se afla in Urna Campioanelor, care contine 20 de nume. Ele se vor imparti in doua grupe de 10, cu capi de serie si fara, pentru turul 3 preliminar. Castigatoarele din turul 3 preliminar vor juca dupa o noua tragere la sorti doar intre ele in playoff, pentru ca apoi sa avanseze in grupe.

Urna Campioanelor:
FC Basel 1893 (SUI), APOEL FC (CYP), FK Austria Wien (AUT), FC Viktoria Plzeò (CZE)/FK źeljeznièar (BIH), FC BATE Borisov (BLR)/FC Shakhter Karagandy (KAZ), FC Dinamo Tbilisi (GEO)/EB/Streymur (FRO), FC Sheriff (MDA)/FK Sutjeska (MNE), FK Ekranas (LTU)/FH Hafnarfjördur (ISL), CS Fola Esch (LUX)/GNK Dinamo Zagreb (CRO), Birkirkara FC (MLT)/NK Mairbor (SVN), FC Steaua București (ROU)/FK Vardar (MKD), FC Shirak (ARM)/FK Partizan (SRB), HJK Helsinki (FIN)/JK Nõmme Kalju (EST), Neftçi PFK (AZE)/KS Skënderbeu (ALB), Sligo Rovers FC (IRL)/Molde FK (NOR), IF Elfsborg (SWE)/FC Daugava Daugavpils (LVA), The New Saints FC (WAL)/Legia Warszawa (POL), ©K Slovan Bratislava (SVK)/PFC Ludogorets Razgrad (BUL), Győri ETO FC (HUN)/Maccabi Tel-Aviv FC (ISR), Cliftonville FC (NIR)/Celtic FC (SCO).

Urna Non-Campioanelor:
Olympique Lyonnais (FRA), FC Zenit St Petersburg (RUS), PSV Eindhoven (NED), FC Metalist Kharkiv (UKR), Fenerbahçe SK (TUR), PAOK FC (GRE), FC Salzburg (AUT), FC Nordsjælland (DEN), Grasshopper Club (SUI), SV Zulte Waregem (BEL)

http://www.onlinesport.ro/fotbal/champions-league/steaua-intra-vineri-in-urnele-ligii-campionilor-si-scapa-in-playoff-de-adversari-foarte-grei-nid-99675/

Shinnok
24th July 2013, 02:46
Vardar - STEAUA 1-2

urmeaza dinamo Tbilisi in turul III

delaparis
24th July 2013, 02:49
2014 este un abuz din partea moderatorului care a deschis acest thd :D

Shinnok
24th July 2013, 02:50
sa-ti amintesc ca asa spuneai si in urma cu un an? :))

delaparis
24th July 2013, 02:54
La anu' voi posta la fel :)

Shinnok
24th July 2013, 02:58
bravos. ne porti noroc :P

Shinnok
27th July 2013, 01:04
Dinamo Tbilisi - Steaua, marți, 30 iulie, ora 19:00, DigiSport 1

delaoltenia
27th July 2013, 10:44
Aici ne putem multumi si cu un egal, cred insa ca vom invinge daca ne vom concentra mai mult pe atac...prea multe ratari din situatii cand si un copil de gradinita poate sa bage mingea in ate.

Shinnok
29th July 2013, 14:11
le facem discret cunostinta cu 2 victorii la limita :)

delaoltenia
29th July 2013, 20:14
http://i42.tinypic.com/2ugdv6d.jpg




"Nu pot sa spun decat lucrurile esentiale, am analizat foarte bine Dinamo Tbilisi, o echipa puternica, o echipa care ataca foarte bine. Trebuie sa fim foarte atenti. Eu am spus de mai multe ori ca sansele sunt egale", a declarat Reghecampf in aceasta seara.

Shinnok
30th July 2013, 21:53
dinamo Tbilisi - Steaua 0-2, dubla Iancu

#casamoarafetili :ok:

delaoltenia
31st July 2013, 18:28
Suntem ca si calificati pentru play-off dupa 2-0 cu potaile din Tbilisi.Vom fi cap de serie si putem intalni pe Dinamo Zagreb,Partizan Belgrad, Austria Viena sau Legia Varsovia, cele mai puternice echipe din aceasta faza a competitiei.

Dinamo Zagreb, par a fi cei mai puternici adversari, au transferat in aceasta vara pe Ivo Pinto si Bakary Sare de la CFR, facand si investitii serioase.
Echipa standard: Zelenika - Ivo Pinto, Addy, Simunici, Pivarici - Pamici, Ademi - Soudani, Husejinovici, Fernandes - Cop.
Antrenor,Krunoslav Jurcici.
Partizan Belgrad, au intarit echipa prin transferurile efectuate in ultimele zile, Djemba-Djemba, fost la Manchester United, Milan Obradovici de la Metalist Harkov, Gulan de la Modena sau Malbasici de la Hoffenheim.Mai au doi tineri de perspectiva, Aleksandar Mitrovici (18 ani), atacant, cotat la 3 milioane de euro si Nikola Ninkovici (18 ani), mijlocas, cotat la 2 milioane de euro.
Austria Viena, o echipa cu o valoare apropiata de Dinamo Tbilisi, vedeta acestora fiind Philipp Hosiner, 27 de goluri in sezonul trecut.
Legia Varsovia, antrenata de Jan Urban, a efectuat cateva transferuri interesante, Junior Dossa de la AEL Limassol, Henrik Ojamaa de la Motherwell si Raphael Augusto de la Fluminense.

60old
1st August 2013, 22:56
Cred că tot ce înseamnă "potăi", Steaua va bate, spre amărăciunea maidanezilor români.

Shinnok
1st August 2013, 23:00
acum m-am linistit. credeam ca Tyler o uraste mai mult pe Steaua decat pe dinamo.

:D

YoNuTzz
2nd August 2013, 02:44
ne calificam in play-off cu 4 victorii din 4 :ok:

apropo, daca maribor o elimina pe APOEL, atunci scapam si de Dinamo Zagreb.

Shinnok
6th August 2013, 03:36
http://www.gsp.ro/usr/imagini/2013/08/05//581619-caseta-steaua.jpg

Shinnok
9th August 2013, 16:19
20 august 2013: Steaua - Legia
28 august 2013: Legia - Steaua

Steaua va merge in grupe si-mi va arata iar ca e Magica. va da cu mine de pamant, imi va trage palme peste palme, pentru ca merit.
vreau sa fiu nimicit de Steaua.

Cristyniku
9th August 2013, 16:34
20 august 2013: Steaua - Legia
28 august 2013: Legia - Steaua

Steaua va merge in grupe si-mi va arata iar ca e Magica. va da cu mine de pamant, imi va trage palme peste palme, pentru ca merit.
vreau sa fiu nimicit de Steaua.

Ce masochist esti :)).
Doamneee, daca nu ne calificam in CL, fac urat de tot:headbang:.

aLLiin
9th August 2013, 16:39
Ne calificam, ne calificam...

eventHorizon
9th August 2013, 16:54
Ce masochist esti :)).
Doamneee, daca nu ne calificam in CL, fac urat de tot:headbang:.

100% ne calificam! Ma bazez pe Tatu, Niko si Printu ca ne vor califica fara probleme si nicio emotie in grupeIe Europa League :D

In grupele EL suntem in a 2-a urna valorica si avem sanse bune sa ne calificam in primavara europeana. :ok:

In UCL sa mergem cand or lua si handicapatii din conducere MACAR UN ATACANT DECENT! :headbang:

Snake_21
10th August 2013, 00:55
Ne calificam in CL. :P ;)

delaparis
10th August 2013, 02:01
Da :drak::D

phife
10th August 2013, 02:14
parizianu isi rateaza viata daca nu cade psg in grupa cu steaua.E in stare sa mearga cu pistolul la platini si o cu canistra de benzina.

Shinnok
10th August 2013, 09:27
vreau sa ne calificam cu niste emotii ca alea de la Zurich :D

Dante7
10th August 2013, 17:59
eu vreau o calificare fara emotii... emotii sa avem in finala ;):D

Shinnok
10th August 2013, 18:01
Steaua Lisabona. suna mai bine :D

delaoltenia
11th August 2013, 18:41
Cu polonezii va fi mult mai greu, dar am incredere in Reghe si jucatori. Ne intalnim in grupele UCL. :)

Shinnok
14th August 2013, 15:01
Lotul Stelei pentru "dubla" cu Legia

Portari: Tătărușanu, Fl. Niță, Cojocaru

Fundași: Râpă, Georgievski, Szukala, Chiricheș, Gardoș, Latovlevici, Pîrvulescu

Mijlocași: Bourceanu, Pintilii, L. Filip, Prepeliță, Răduț, Ad. Popa, N. Stanciu, Ad. Cristea, G. Iancu, Cr. Tănase

Atacanți: Tatu, Piovaccari, Nikolic

phife
14th August 2013, 15:07
sa-l joace frate pe nita atacant. sau pe cojocaru. pun pariu ca din 3 ocazii de 1v1 cu portaru sau cu poarta goala ca Nulicic cu dinamo da unul dintre ei macar o bara/

Shinnok
14th August 2013, 15:09
ar fi o treaba :D

phife
14th August 2013, 15:10
te apropii de 40 000. schimbi prefixul :))

Dante7
14th August 2013, 16:50
afla si Cristea ce inseamna sa fii fotbalist adevarat :D

delaoltenia
15th August 2013, 19:16
UEFA deschide site-ul oficial cu un material despre Steaua: "Împinsă de dorință spre grupele Ligii"

http://www.gsp.ro/international/liga-campionilor/uefa-deschide-site-ul-oficial-cu-un-material-despre-steaua-impinsa-de-dorinta-spre-grupele-ligii-406100.html

Shinnok
21st August 2013, 10:53
va fi greu. pentru ca de ce?

Jucătorii Legiei Varșovia spun că antrenorul i-a motivat înainte de meci arătându-le imagini cu Meme Stoica în timp ce se bucură. „Murim pe teren, numai să n-o vedem pe penibila aia fericită la finalul partidei”, a promis căpitanul polonezilor

Shinnok
21st August 2013, 14:34
Moment de reculegere în memoria lui Costică Ștefănescu la Steaua - Legia. Banderole negre pentru roș-albaștri (http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Champions+League/Moment+de+reculegere+in+memoria+lui+Costica+Stefan escu+la+Steaua)

:ok:

Dante7
21st August 2013, 15:39
va fi greu. pentru ca de ce?

Jucătorii Legiei Varșovia spun că antrenorul i-a motivat înainte de meci arătându-le imagini cu Meme Stoica în timp ce se bucură. „Murim pe teren, numai să n-o vedem pe penibila aia fericită la finalul partidei”, a promis căpitanul polonezilor

e pe bune stirea sau e marca sport.ro ?

florian.X
21st August 2013, 15:42
va fi greu. pentru ca de ce?

Jucătorii Legiei Varșovia spun că antrenorul i-a motivat înainte de meci arătându-le imagini cu Meme Stoica în timp ce se bucură. „Murim pe teren, numai să n-o vedem pe penibila aia fericită la finalul partidei”, a promis căpitanul polonezilor

:happy:happy:happy

delaoltenia
21st August 2013, 18:46
Stelisti, prieteni stelisti, in seara asta sa fim alaturi de echipa noastra. Vom scrie inca o pagina de istorie in albumul clubului nostru, dupa ani de seceta si asteptari sunt sigur ca ne vom califica in cea mai puternica competitie europeana intercluburi.

STEAUA, TE IUBESC !

Shinnok
22nd August 2013, 00:43
Steaua 1-1 Legia

un meci pe care l-am dominat (57% - 43% posesie, 23-12 ocazii de gol, 12-5 suturi pe poarta, 11-7 suturi pe langa poarta ~ via flashscore)

n-a fost sa fie si plecam cu sansa a doua in returul de la Varsovia.

Dante7
22nd August 2013, 00:50
Am zis dupa prima repriza, polonezii sunt periculosi pe contraatac...
nu cred ca pupam UCL. Asta e, Legia nu e chiar nimeni pe lume.

Snake_21
22nd August 2013, 00:50
Daca ratam ca azi, da plecam cu sansa a doua.. Daca ne intra si noua ocaziile facem scor cu astia in deplasare. :)

SwedishMafia
22nd August 2013, 00:50
cand ai un manager feisbuc precum Michele...aduci cizme precum piovaccari....

Shinnok
22nd August 2013, 00:51
3 postari in acelasi timp :))

Dante7
22nd August 2013, 00:53
cand ai un manager feisbuc precum Michele...aduci cizme precum piovaccari....

a marcat ca un varf autentic, give him a break :groggy:

eventHorizon
22nd August 2013, 00:59
Excelent rezultat! Grupele Europa League sunt extrem de aproape! :D

Am zis-o de atatea ori, nicio echipa, club, structura fotbalistica sau patron din Romania merita UCL. Nici atat puscariasul si managerul ***** care tin echipa doar din banii suporterilor :ok:

Suntem in urna a 2-a pt grupele EL, deci avem sanse bune sa ajungem iarasi in primavara europeana :)

Shinnok
22nd August 2013, 11:19
traditia spune ca ne-o luam in freza.

Calificari ratate de Steaua, dupa 1-1 acasa, in tur:

1971, Cupa Cupelor: Steaua - Bayern 1-1, 0-0

2003, Cupa UEFA: Steaua - Liverpool 1-1, 0-1

2005, Liga Campionilor: Steaua - Rosenborg 1-1, 2-3

-digisport

Paul Atreides
22nd August 2013, 12:04
STEAUA-LEGIA 1-1 FINAL. VIDEO: GOLURI PIOVACCARI și KOSECKI. Se califică Steaua?




Laurențiu Reghecampf: "Rezultatul nu ne mulțumește"

Antrenorul echipei Steaua București, Laurențiu Reghecampf, a declarat, miercuri seară, după remiza din meciul cu Legia Varșovia, scor 1-1, că la formația sa s-a rupt ceva când a fost nevoit să-l înlocuiască, la pauză, pe mijlocașul Mihai Pintilii cu Andrei Prepeliță. "Rezultatul nu ne mulțumește. Faptul că am reușit să ne creăm ocazii dar nu am reușit să marcăm mă nemulțumește. În același timp îmi dă speranțe pentru meciul de la Varșovia. Consider că am întâlnit un adversar foarte bun, care ne-a pus probleme în special în repriza a doua și m-aș fi bucurat să nu am dreptate atunci când am spus că șansele sunt 50-50. Urmează un meci foarte dificil, dar pe care avem puterea să-l câștigăm. Sunt bucuros că vom întâlni o echipă susținută de mulți fani. Sper ca jucătorii să aibă o altă atitudine decât în această seară. După 1-0 ne-am creat foarte multe șanse, dar cred că s-a rupt ceva când am fost nevoit să-l înlocuiesc pe Pintilii cu Prepeliță. Nu au scăzut șansele, e același lucru ca înaintea acestui meci", a spus Reghecampf. Tehnicianul stelist a afirmat că echipa sa trebuie să obișnuiască cu gândul că ar putea pierde meciul retur de la Varșovia. "Calificarea se va juca la Varșovia și nu cred că avem alte motive de îngrijorare în afara faptului că Pintilii nu va avea dreptul să joace. Nu știu cum vom reuși să-l recuperăm pe Chiricheș până la meciul retur. În anumite momente nu am jucat la nivelul care trebuia, dar sunt mulțumit de randamentul tuturor jucătorilor. Latovlevici poate juca mai bine decât a făcut-o astăzi, dar ăștia sunt jucătorii noștri și trebuie să avem încredere în ei. Nu cred că Latovlevici a jucat slab. Trebuie să facem mai mult la Varșovia, dar trebuie să ne obișnuim și cu gândul că s-ar putea să și pierdem", a precizat Reghecampf. Laurențiu Reghecampf consideră că Legia este cel mai puternic adversar întâlnit de Steaua în acest sezon: "Au fost momente când nu ne-am descurcat foarte bine, atunci când polonezii au făcut presing. Până acum nu am întâlnit un adversar atât de puternic ca Legia. Am pierdut de foarte multe ori mijlocul terenului, dar e normal să întâmple asta. Jucătorii nu sunt roboți să-i întorci cu cheia. Vom încerca însă să-i avem cât mai proaspeți la meciul retur. La nivelul la care ne dorim să ajungem, toate echipele sunt foate bine pregătite".
Echipa Steaua București a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formația poloneză Legia Varșovia, într-un meci disputat pe Arena Națională, în prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor. Steaua a deschis scorul prin Piovaccari, în minutul 34, Legia reușind egalarea prin Kosecki, în minutul 53.
Mijlocașul Mihai Pintili a jucat o repriză, fiind schimbat la pauză de Andrei Prepeliță după o accidentare. Pintilii a primit și un cartonaș galben și va fi suspendat la meciul retur.

Gardoș: Șansele de calificare au scăzut, cred că Legia are prima șansă acum
Fundașul Florin Gardoș a declarat, miercuri seară, după rezultatul de egalitate, scor 1-1, înregistrat cu Legia Varșovia, pe Arena Națională, că formația poloneză a devenit favorită la calificare, dar este convins că Steaua va înscrie în partida retur. "Rezultatul de 1-1 este unul negativ într-o dublă manșă, dar trebuie să mergem acolo să câștigăm. Șansele de calificare au scăzut. Cred că ei au prima șansă, dar mi-e greu să cred că nu vom înscrie acolo. Ne dorim foarte mult calificarea în Ligă pentru că este o șansă unică în viață. Nu m-aș mulțumi cu Liga Europa. E clar că avem meci de meci ocazii și nu reușim să înscriem", a spus Gardoș, care a fost titular în echipa Steaua după ce s-a accidentat Vlad Chiricheș.

Jan Urban: Ne pregăteam pentru Liga Europa, dar ne-am dat seama că se poate mai mult
Antrenorul echipei Legia Varșovia, Jan Urban, a declarat, miercuri seară, după remiza din meciul cu Steaua București, scor 1-1, că formația sa se pregătea de Liga Europa, dar după manșa tur a play-off-ului Ligii Campionilor și-a dat seama că se poate mai mult.
"În prima repriză Steaua a jucat foarte bine și ne-a împins foarte mult în spate, dar în repriza a doua am restabilit echilibrul. Deși Steaua a avut un avantaj față de noi în prima repriză, în cea de-a doua i-am împins noi în careul lor, am înscris și a ieșit așa cum ne-am dorit. Avem un avantaj, rezultatul e cel pe care ni l-am dorit, și sper să știm să-l fructificăm în meciul retur. La început Steaua era favorită, dar acum șansele sunt egale. De 17 ani o echipă din Polonia nu a mai avut o astfel de șansă, presiunea va fi foarte mare și trebuie să facem față. Noi ne pregăteam pentru Liga Europa, dar după meciul ăsta ne-am dat seama că se poate mai mult. Steaua joacă foarte ofensiv și astăzi au făcut la fel, dar în același timp au făcut greșeli la mijlocul terenului. Jucătorii lor sunt obișnuiți să joace ofensiv, dar în seara asta nu le-a ieșit", a spus Urban.
Echipa Steaua București a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formația poloneză Legia Varșovia, într-un meci disputat pe Arena Națională, în prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor. Steaua a deschis scorul prin Piovaccari, în minutul 34, Legia reușind egalarea prin Kosecki, în minutul 53.
Partida retur se va disputa la 27 august, la Varșovia.

phife
22nd August 2013, 12:41
Ii violam.
Batem la ei ca la catei !

Shinnok
22nd August 2013, 16:56
eu zic asa:

0-1, gol Steaua in minutul 4
1-1, gol Legia in minutul 90+
2-1, gol Legia in minutul 109
2-2, gol Steaua in minutul 116

:D

Dante7
22nd August 2013, 17:06
Why stop here ? Hai cu pachetu' complet:

1-0, min 2.
1-1, min 90+4, calcai Tanase
2-1, min 115
2-2, Piovaccari marcheaza in stilul Mauro Bressan.
La penalty-uri, APARA TATARUSANUUUU X6. Next stop, finala UCL :cool:

ups, la 2-2 nu se mai bat lov de la 11 m ? Nu-i nimic, le cerem noi chiar daca suntem calificati, facem o arogantza la propunerea lui MM :cool:

eventHorizon
22nd August 2013, 17:15
Voi de ce vreti neaparat in UCL?
Chiriches pleaca 100%, mijlocasi in afara de Bourceanu si Pintilii n-avem, iar atacant de grupele UCL ciu-ciu.
Credeti ca facem vreo branza cu lotu asta?
E vreunu capabil sa fie sincer si realist? :D

Shinnok
22nd August 2013, 17:18
Voi de ce vreti neaparat in UCL?
Chiriches pleaca 100%, mijlocasi in afara de Bourceanu si Pintilii n-avem, iar atacant de grupele UCL ciu-ciu.
Credeti ca facem vreo branza cu lotu asta?
E vreunu capabil sa fie sincer si realist? :D
e un moft. se prea poate ca in grupele EL sa avem mai multe sanse de calificare in primavara decat in grupele UCL, dar AM ZIS NU! :D

eventHorizon
22nd August 2013, 17:26
Bine zis, e un moft si nimic mai mult, pt multi dintre romani :)

La asta cu primavara europeana ma gandeam si eu, e mult mai greu si chiar cred ca tine de hazard sa te califici de pe locul 3 dintr-o grupa de UCL...

Apoi, mai e un aspect de bagat in seama, cand lipseste unu din primu 11 parca deja e alta echipa. Cu lotul asta de 2 lei nu avem siguranta nici ca putem lua campionatul din nou, daramite sa mergem pe 3 fronturi.

Ferice de mine, la meciul retur cu Legia o sa fiu bucuros indiferent de deznodamant :D:cool:

Shinnok
22nd August 2013, 17:32
oricum ar fi, nu pot sa ma bucur daca nu ne calificam; e vorba de Steaua, ce pana mea :D

si eu sunt ingrijorat in ceea ce priveste grupele UCL. din ce am vazut, printre cele mai usoare variante s-ar numara ceva gen Benfica - Schalke (oare trece de PAOK?) - Basel.

eventHorizon
22nd August 2013, 17:38
Pt binele echipei si al evolutiei in Europa TREBUIE sa mergem in grupele EL, deci trebuie sa vezi dincolo de o eventuala infrangere la polonezi :D

Apropo de grupele CL, la cat ghinion are Reghe cu tragerile la sorti (vezi Ajax si Chelsea de anu trecut sau Legia de anu asta) parca vad ca picam cu Real, BVB si Napoli si ne prezentam degeaba :))

Hai Legia! :D

Shinnok
22nd August 2013, 17:40
Apropo de grupele CL, la cat ghinion are Reghe cu tragerile la sorti (vezi Ajax si Chelsea de anu trecut sau Legia de anu asta) parca vad ca picam cu Real, BVB si napoli si ne prezentam degeaba :))

ataaaaaaaat! revansa!

cavani merda :D (opa, trebuie sa picam si cu psg)

eventHorizon
22nd August 2013, 17:41
:))
Am gresit. Napoli e in urna a 4-a. Revansa pt alta data :D
http://img443.imageshack.us/img443/524/3ic.png

Shinnok
22nd August 2013, 17:42
la tragerile pentru 16-imile EL imi amintesc ca erau posibili adversari mult mai puternici decat ajax. poate, poateee :D:D:D

eventHorizon
22nd August 2013, 17:46
Pai si n-ai vazut cum s-a terminat? Am trecut de dracu (Ajax) ca sa dam de tacsu. :(

Ma uitam la grupele EL, in afara de Tottenham, Rubin, Stuttgart si Sevilla sunt numa echipe accesibile.
Eu vreau o revansa cu Stuttgart :D

Shinnok
22nd August 2013, 17:47
daca mergem in grupele EL, parca vad ca dam de Sevilla :))

sa vina Ruse! :D

eventHorizon
22nd August 2013, 17:51
Mai e si un PSV, Valencia sau Fener in urna intai. Eh, macar pe locul 2 tot terminam :)

http://img268.imageshack.us/img268/4865/n0no.png

Dante7
22nd August 2013, 18:07
Voi de ce vreti neaparat in UCL?

Vreau sa vad Barca si Milan !!!!!!!!!!:(:(:(

Si nu sunt de acord. Pt binele clubului, trebuie calificare in UCL. De acolo ar veni mult mai multi banutzi, ce pot sa fie reinvestiti mai tarziu. Lotul nu e asa de slab, problema pare sa fie banca de rezerva, care e destul de subtire in afara de mijloc.(si acolo cu exceptia inchizatorului, unde iar stam destul de rau)

eventHorizon
22nd August 2013, 18:25
Vreau sa vad Barca si Milan !!!!!!!!!!:(:(:(
Fara sa te superi pe mine, dar tu sigur esti stelist? Sau doar iubitor de fotbal? :))


Si nu sunt de acord. Pt binele clubului, trebuie calificare in UCL.
Daca azi am lua 15 mil iepuroi, te asigur ca jucatorii tot 10.000/luna ar avea si tot maxim un atacant am lua. MM-ul e un ******* care habar nu are de transferuri. Vezi cum l-a refuzat pe Nistor ca sa-l ia pe Radut inapoi, Radut care freaca banca de rezerva, de bun si util ce e.
Chiriches pleaca oricum, deci 7/8 mil de pe el + 8 mil EL + 3/4 mil bilete= same shit.

Lotul nu e asa de slab, problema pare sa fie banca de rezerva
:))
Lotul inseamna si banca de rezerve, nu numai primul 11 din teren! Asta spuneam si eu, avem un lot slab. Cu astia nu faci nimic pe 3 fronturi...

Dante7
22nd August 2013, 20:06
Fara sa te superi pe mine, dar tu sigur esti stelist? Sau doar iubitor de fotbal? :))

Bre, prima afirmatia a fost mai mult in gluma :D E ca si cum pt tine Steaua ar cadea cu Arsenal, asta-i tot. Am zis ca vreau sa imi iau abonament la meciurile din UCL, daca Steaua cade cu Barca si Milan (celelalte 2 echipe cu care tin). Asa impusc 3 iepuri dintr-o lovitura :)) daca nu, nu, e bine si cu altele :))


Daca azi am lua 15 mil iepuroi, te asigur ca jucatorii tot 10.000/luna ar avea si tot maxim un atacant am lua.

Poate da, poate nu. Cert e ca niste bani in vistieria clubului n-au cum sa strice. Si ai mai multe sanse sa convingi jucatorii la negociere sa semneze un contract cu tine. Uite ba, suntem echipa de UCL, am jucat acolo, daca vii poate ne calificam iar si joci si tu blabla...


MM-ul e un ******* care habar nu are de transferuri. Vezi cum l-a refuzat pe Nistor ca sa-l ia pe Radut inapoi, Radut care freaca banca de rezerva, de bun si util ce e.

Nu stiu daca e adevarat ca MM l-a refuzat pe Nistor. Din cate stiu, jucatorul a refuzat Steaua. Ca la Maxim...



Lotul inseamna si banca de rezerve, nu numai primul 11 din teren! Asta spuneam si eu, avem un lot slab. Cu astia nu faci nimic pe 3 fronturi...

Pe 3 fronturi poate nu... da' titlul si, de ce nu, eventul, nu mi se pare chiar atat de improbabil.

Shinnok
27th August 2013, 19:06
Chiriches nu joaca :(

Echipa de start: Tătărușanu - Georgievski, Szukala, Gardoș, Latovlevici - Bourceanu, Filip - Popa, Stanciu, Tănase - Piovaccari

eventHorizon
27th August 2013, 19:17
Super :D

Hai sa nu fim ipocriti, oricare dintre noi, pusi in situatia lui, cred am fi refuzat sa ne periclitam sanatatea inainte de transferul vietii.

Asta e si un semn ca trebuie redenumit threadul in "Steaua in Europa League 2013/2014" :drak:

Shinnok
27th August 2013, 19:21
uite ca l-am schimbat, dar in altceva :D

daca vom merge in Europa League, voi deschide alt thread :D

eventHorizon
27th August 2013, 19:23
:))
Treaba ta, daca il modificai de acum, diseara te culcai linistit cu threadul deja facut :D

Cristyniku
27th August 2013, 19:27
Voi de ce vreti neaparat in UCL?
Chiriches pleaca 100%, mijlocasi in afara de Bourceanu si Pintilii n-avem, iar atacant de grupele UCL ciu-ciu.
Credeti ca facem vreo branza cu lotu asta?
E vreunu capabil sa fie sincer si realist? :D

Vrei sa fiu sincera:D? Vreau sa vad pe viu una-doua echipe mari(visez la Real Madrid:) ).

Shinnok
27th August 2013, 19:28
event, faptul ca vei tine cu Legia te trimite in tabara dinamovista pentru o seara :D


Vrei sa fiu sincera:D? Vreau sa vad pe viu una-doua echipe mari(visez la Real Madrid:) ).

sa vina L'OM, sa vina L'OM! :kiss: /hello

Cristyniku
27th August 2013, 19:31
event, faptul ca vei tine cu Legia te trimite in tabara dinamovista pentru o seara :D



sa vina L'OM, sa vina L'OM! :kiss: /hello

Daca vine Realul, pe 2 poate sa vina si OM :)):floricica:.

Shinnok
27th August 2013, 19:31
bun. ne-am inteles :P

delaoltenia
27th August 2013, 19:32
de psg nimic, doar pt o seara :P

Shinnok
27th August 2013, 19:33
cine pana mea e psg? :D

eventHorizon
27th August 2013, 19:39
@Shinnok
Ti-am zis, trebuie sa vedem binele de dincolo de (eventuala) suparare cu Legia.
Banii aia din UCL luati in schimbul umilintelor din grupe pe mine unul nu ma incalzesc cu nimic. :)


Vrei sa fiu sincera:D? Vreau sa vad pe viu una-doua echipe mari(visez la Real Madrid:) ).

Spune-o pe aia dreapta, iti doresti sa te vada Cristiano Ronaldo cum ii zambesti seducator din primele randuri in timp ce Tatarusanu o scoate din poarta :P
E dreptul tau sa visezi, dar eu is mai egoist si iti doresc sa faci asta la anul cand se califica Botosaniul in Liga :D

Cristyniku
27th August 2013, 19:40
cine pana mea e psg? :D

/hello
Astia in ce urna ar fi?


Spune-o pe aia dreapta, iti doresti sa te vada Cristiano Ronaldo cum ii zambesti seducator din primele randuri in timp ce Tatarusanu o scoate din poarta :P
E dreptul tau sa visezi, dar eu is mai egoist si iti doresc sa faci asta la anul cand se califica Botosaniul in Liga :D

Hai ca esti mortal :)). Vreau sa-i vad pe toti jucatorii Realului, dar in special pe C.Ronaldo(fiecare microbist are un jucator care i-a marcat anii in care s-a uitat la fotbal-C.Ronaldo e la mine; trecand peste aspectul fizic:D-m-am mai maturizat si eu:)) ).
Si da, realist vorbind, ai dreptate. In EL clar facem fata in grupe si sunt sanse mari sa mergem si in primavara, in CL...Eu vreau CL din motive pur personale:)(bine, si ca sa le dam antistelistilor peste bot ca noi jucam in CL:evil:).

Shinnok
27th August 2013, 19:41
tot in urna a doua, la fel ca Marseille :P

Cristyniku
27th August 2013, 19:46
tot in urna a doua, la fel ca Marseille :P

Bine, atunci tac:D.

delaoltenia
27th August 2013, 19:47
Prieteni, o eventuala ratare a grupelor ligii campionilor nu trebuie privita ca un capat de lume. Suntem interesati in primul rand de spectacol, fotbal de calitate si nu de porcoiul de bani care va intra in vistieria clubului. N-ar fi nici aia rai daca singura afacere profitabila nu ar umple buzunarele ciobanului falit si a neamurilor de machidoni si venetici pripasiti prin conducerea clubului.
Meritul calificarii, care sper sa si fie, apartine numai jucatorilor si antrenorului.

Shinnok
27th August 2013, 19:49
Bine, atunci tac:D.

am inteles ca e posibil sa ajunga si in urna a treia, ca teoretic ar fi ultimii din urna a doua. nu stiu daca mai depinde de vreun rezultat urna lor :D

Cristyniku
27th August 2013, 19:51
am inteles ca e posibil sa ajunga si in urna a treia, ca teoretic ar fi ultimii din urna a doua. nu stiu daca mai depinde de vreun rezultat urna lor :D

Vai, ce rusine:)).

eventHorizon
27th August 2013, 20:00
@Cristyniku
Daca ne calificam diseara inseamna ca e si meritul tau ca te-ai rugat cum trebuie la Zana Maseluta, Dumnezeu, Allah whatever :D


Prieteni, o eventuala ratare a grupelor ligii campionilor nu trebuie privita ca un capat de lume. Suntem interesati in primul rand de spectacol, fotbal de calitate si nu de porcoiul de bani care va intra in vistieria clubului. N-ar fi nici aia rai daca singura afacere profitabila nu ar umple buzunarele ciobanului falit si a neamurilor de machidoni si venetici pripasiti prin conducerea clubului.
Meritul calificarii, care sper sa si fie, apartine numai jucatorilor si antrenorului.

S-a vazut si in anii trecuti ce am facut cu banii din UCL, apropo de invatat minte si sperat la indeplinirea viselor umede.
Strigam impreuna "Forza Legia" sau tinem in noi? :D

delaoltenia
27th August 2013, 20:02
Sa strigam Forza STEAUA, indiferent de rezultat.

eventHorizon
27th August 2013, 20:04
Sa strigam Forza STEAUA, indiferent de rezultat.


Party crusher :(

Bine atunci, trec dupa meci sa va fac in ciuda :D

Shinnok
27th August 2013, 20:05
sa nu-ti iei si tu o calificare in cap :D

delaoltenia
27th August 2013, 20:06
Eu nu sunt ciudos, cu strangere de inima accept si o infrangere. ;)

phife
27th August 2013, 20:08
am un fior in testicule si nu stiu daca-i de bine...

delaoltenia
27th August 2013, 20:12
scapa cat mai repede de ele, uiti de fior :D

Cristyniku
27th August 2013, 20:17
scapa cat mai repede de ele, uiti de fior :D

:happy

delaoltenia
27th August 2013, 20:27
We wtorek piłkarze Legii rozegraj± jeden z najważniejszych meczów w historii naszego klubu. Zespół Jana Urbana zmierzy siê na Pepsi Arenie ze Steau± Bukareszt. Stawk± spotkania jest awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, na który warszawska drużyna czeka od 18 lat. Potyczka rozpocznie siê o 20:45.

........................................

Steaua w niedzielê pojawiła siê w Warszawie. Podopieczni trenera Regencampfa licz± na wywalczenie lepszego rezultatu w Polsce. Szkoleniowiec nie może skorzystaæ z Pintillego, który w Bukarezcie obejrzał trzeci± w tej edycji Ligi Mistrzów żółt± kartk±. Trwa zamieszanie z Vladem Chicharesem. Rosły obrońca został według Gigi Becalego sprzedany do Tottenhamu.

Pentru vorbitorii de poloneza, sa aveti o seara de cosmar. :D

phife
27th August 2013, 20:40
Mówiê Polski.

Nu inseamna ce credeti voi..

Shinnok
27th August 2013, 20:41
nu stiam ca asa se prezinta polonezii :)) epic

Shinnok
27th August 2013, 20:50
3 mesaje la 19:47... asta sa insemne 3 goluri marcate de Steaua? :P

Shinnok
28th August 2013, 00:41
Steaua - Legia 1-1
Legia - Steaua 2-2

#UCL

Snake_21
28th August 2013, 00:47
Fericit ca ne-am calificat, suparat pe atitudinea de cacao care am avut in ultimele minute. :)

Dante7
28th August 2013, 01:05
Sa strigam Forza STEAUA, indiferent de rezultat.

FOOOOOOORZAAA STEAAAUAAAAAA /hello

Shinnok
28th August 2013, 01:06
http://www.gsp.ro/international/liga-campionilor/steaua-e-in-urna-a-patra-la-tragerea-la-sorti-de-joi-ce-adversari-pot-intilni-ros-albastrii-in-grupele-ligii-407104.html

ce cred eu:

Benfica
Marseille / CSKA Moscova
Basel / Olympiakos
Steaua

Snake_21
28th August 2013, 01:08
Asta ar fi grupa in care am putea sa ne calificam in primavara europeana in CL. :D (sa nu mai plece nimeni si sa mai vina un atacant si un fundas de valoare)

Dante7
28th August 2013, 01:12
http://www.gsp.ro/international/liga-campionilor/steaua-e-in-urna-a-patra-la-tragerea-la-sorti-de-joi-ce-adversari-pot-intilni-ros-albastrii-in-grupele-ligii-407104.html

ce cred eu:

Benfica
Marseille / CSKA Moscova
Basel / Olympiakos
Steaua

joia asta e tragerea la sorti ?
Asa va arata grupa la sfarsit:
1. Barcelona
2. STEAUA
3. Milan
4. Basel

Shinnok
28th August 2013, 01:13
joia asta e tragerea la sorti ?
Asa va arata grupa la sfarsit:
1. Barcelona
2. STEAUA
3. Milan
4. Basel

da

ar fi extraordinar asa ceva :P

Cristyniku
28th August 2013, 01:14
Moa, cu Real Madrid si Milan ar fi de vis pentru mine :).

Shinnok
28th August 2013, 01:15
n-ai vrea cu United si cu Milan? vad ca diavolii englezi iti plac mai mult decat albii :P

Dante7
28th August 2013, 01:16
Moa, cu Real Madrid si Milan ar fi de vis pentru mine :).

BARCA si Milan am zis :mda:

altfel nu ma mai geoc !:mad:

Cristyniku
28th August 2013, 01:21
n-ai vrea cu United si cu Milan? vad ca diavolii englezi iti plac mai mult decat albii :P

Pe United i-am vazut cand au jucat cu Otelul:D. Primul meci la care am fost a fost unul al lui United:floricica:.


BARCA si Milan am zis :mda:

altfel nu ma mai geoc !:mad:

Boooo:mad:! Trebuia sa vezi Barca cand a jucat amicalul ala cu Dinamo:D.

Shinnok
28th August 2013, 01:24
ca sa fiti impacati amandoi in egala masura, vom pica doar cu Milan. fara Barca si Real :D

Dante7
28th August 2013, 01:25
Boooo:mad:! Trebuia sa vezi Barca cand a jucat amicalul ala cu Dinamo:D.

Nu merita dinamo prezenta mea :cool:

Cristyniku
28th August 2013, 01:25
Nu cred ca picam cu Realul...ce m-am mai rugat sa pice Steaua cu United in anii aia...si m-a scos Otelul acum doi ani :)). Si culmea. Cand a picat Otelul cu United, Ronaldo deja era la Real. Bataie de joc :)).

@Dante7: :ok:. Ai si tu dreptate :)).

Shinnok
28th August 2013, 01:26
eu ma rog sa pice cu echipe slabe, voi cu echipele voastre favorite din campionatele externe :)) :D

Cristyniku
28th August 2013, 01:31
eu ma rog sa pice cu echipe slabe, voi cu echipele voastre favorite din campionatele externe :)) :D

Fiecare e pe interes:D.

Dante7
28th August 2013, 01:33
eu ma rog sa pice cu echipe slabe, voi cu echipele voastre favorite din campionatele externe :)) :D

pai si ce, tu nu vrei sa cada cu OM ?




:drak:

Shinnok
28th August 2013, 01:34
pe mine mai mult ma supara ca Steaua sa pice cu alte echipe pe care le simpatizez.

era o iarna-primavara. trecuseram de Ajax, scrisesem istorie, eu imi facusem talentul meu, adica am scris tampenii pe forum, da?... era o armonie deplina. a trebuit sa vina meciul cu Chelsea, o echipa care imi place, ca sa luam bataie si sa incep sa-i urasc pe londonezi :D

Dante7
28th August 2013, 01:36
pe mine mai mult ma supara ca Steaua sa pice cu alte echipe pe care le simpatizez.

era o iarna-primavara. trecuseram de Ajax, scrisesem istorie, eu imi facusem talentul meu, adica am scris tampenii pe forum, da?... era o armonie deplina. a trebuit sa vina meciul cu Chelsea, o echipa care imi place, ca sa luam bataie si sa incep sa-i urasc pe londonezi :D

mda, am vazut la tine si cu napoli :))


La mine e vorba doar de Boro. Dupa dinamo si rapid, urmeaza Boro in ierarhie.

eventHorizon
28th August 2013, 01:36
joia asta e tragerea la sorti ?
Asa va arata grupa la sfarsit:
1. Barcelona
2. STEAUA
3. Milan
4. Basel


Vreti cele mai usoare grupe?

1. Benfica
2. Schalke
3. Basel
4. Steaua
sau
1. Porto
2. CSKA
3. Olympiakos
4. Steaua

Bine, orice varianta de grupa cu echipele de mai sus e bine venita.
Luam locul 3 in oricare din ele si mergem pana in finala EL :D

Cristyniku
28th August 2013, 01:39
a trebuit sa vina meciul cu Chelsea, o echipa care imi place, ca sa luam bataie si sa incep sa-i urasc pe londonezi :D

Deci a fost buna si necalificarea aia la ceva:D. Da-te cu United/hello!

Dante7
28th August 2013, 01:39
Vreti cele mai usoare grupe?

1. Benfica
2. Schalke
3. Basel
4. Steaua
sau
1. Porto
2. CSKA
3. Olympiakos
4. Steaua

Bine, orice varianta de grupa cu echipele de mai sus e bine venita.
Luam locul 3 in oricare din ele si mergem pana in finala EL :D

nu's echipe slabe ce ai postat tu.
Daca ii marcam bine pe El Shaarawy si pe Mario, cred ca Milan ar fi o paine de mancat... Si altfel s-ar mobiliza jucatorii cu Milan decat cu CSKA sau Schalke.

Shinnok
28th August 2013, 01:39
Deci a fost buna si necalificarea aia la ceva:D. Da-te cu United/hello!

mi-a trecut :D

oricum, n-ar avea sens. am pica in grupa cu United, am lua bataie, as schimba iar taberele etc. nebunie :))

Dante7
28th August 2013, 01:41
Da-te cu United/hello!

Si Liverpool aia par niste simpatici :D

Shinnok
28th August 2013, 01:43
corect, tocmai ce au facut egal cu Notts ca sa ma scoata la pariuri :))

niste simpatici :D

Cristyniku
28th August 2013, 01:43
Si Liverpool aia par niste simpatici :D

Stiu ca e rivalitate mare intre United si Liverpool, dar eu n-am nimic cu ei la modul ala. Dar meciurile cu ei, ca si cele cu Chelsea, City si Arsenal le consider derby-uri. Pe City ii detest cel mai tare si Chelsea ii urmeaza.

Dante7
28th August 2013, 01:43
corect, tocmai ce au facut egal cu Notts ca sa ma scoata la pariuri :))

niste simpatici :D

:happy
upss :))) Nu la asta ma refeream :))))

eventHorizon
28th August 2013, 01:44
nu's echipe slabe ce ai postat tu.
Daca ii marcam bine pe El Shaarawy si pe Mario, cred ca Milan ar fi o paine de mancat... Si altfel s-ar mobiliza jucatorii cu Milan decat cu CSKA sau Schalke.

Stiu, oricum in grupele UCL si alea slabe te aranjeaza bine daca nu esti pe faza.
Nu vreau cu nasii nostri italienii... Aia si cand dorm pe ei sunt capabili sa ne bata dintr-o faza penibila.
Uite si la Piovaccari, azi a facut meciul vietii, exact cand a contat mai mult, desi l-au ridiculizat toti pana acum.
A demonstrat ca e italiano vero :D

Dante7
28th August 2013, 01:46
au trecut mai bine de 20 de ani, cand sa mai vina revansa aia pt finala din '89 daca nu acum ?:D

Dante7
28th August 2013, 01:54
bagati acum un poll cu ce echipa(e) vreti sa cada Steaua in UCL :D

Shinnok
28th August 2013, 01:55
ar fi mai mult de 20 de variante, nu merge

Dante7
28th August 2013, 02:05
Pai incerci sa intuiesti care ar fi cele mai po****re 20 de variante...

sau eventual cate un poll pt fiecare urna :D

Shinnok
28th August 2013, 02:07
bre, matale vrei sa-mi pun si palarie? :D

Dante7
28th August 2013, 02:09
hai ca te ajut eu.


Pai incerci sa intuiesti care ar fi cele mai po****re 20 de variante...

1.Barcelona
2.Barcelona
3.Barcelona
---
9.Barcelona
10.Barcelona
11.Milan
12.Milan
----
19.Milan
20.Milan

problem solved :cool:

YoNuTzz
28th August 2013, 02:20
steaua o sa cada in grupa grea:

anul trecut am castigat grupa de EL si am cazut cu ajax. apoi cu chelsea :))
acum in play-off am cazut cu cel mai greu adversar, si cu returul la ei acasa...

nu mai avem norocul de alta data.

sa analizam acum.

prima editia: Real, Lyon
a 2-a editie: Arsenal, Sevilla
a 3-a editie: Bayern, Lyon
a 4-a editie: Cred ca ori Man Utd, ori Bayern :))

Shinnok
28th August 2013, 02:22
trebuie grupa usoara ca sa fim prima echipa romaneasca din optimile UCL :D

SwedishMafia
28th August 2013, 02:22
eu zic ca ia MILAN,ca n-a jucat cu ei.asa,am si eu motiv sa vin atat drum pana la buc.hai steaua,evident:D

Cristyniku
28th August 2013, 02:25
Real si Milan. Din urna 3, cine vreti voi :)).

YoNuTzz
28th August 2013, 02:26
Real si Milan. Din urna 3, cine vreti voi :)).

Borussia :))

Cristyniku
28th August 2013, 02:27
Borussia :))

Perfect:D.

Dante7
28th August 2013, 02:34
astia chiar ca ne bat de ne usuca...

SwedishMafia
28th August 2013, 02:42
"Avem nevoie de 2-3 jucători, mai ales că va pleca Vlad Chiricheș. Nu știu dacă avem puterea de a cumpăra pe cineva de la Legia, mai ales la ceea ce se întîmplă acum la acest club.

Vedem în viitorul apropiat pe cine putem aduce", a spus Laurențiu Reghecampf la conferința de presă de la finalul partidei

Wesley, celeban si mateiu de la fc brasov:D multumesc:D

Dante7
28th August 2013, 02:45
Wesley mai are putin si moare de batranete... chiar nu putem sa gasim unul bun dar tanar ?

adifcsb
28th August 2013, 08:40
sCOPUL SCUZA MIJLOACELE PUNCT OCHIT PUNCT LOVIT,VIN LOVELELE LA GREU.....SA FIM SINCER IN AFARA DE FORTA FIZICA POLACII VARZA 3 PASE NU STIAU SA LEGE DE PRIN MIN 60 LA CAREU MARE AL NOSTRU ERAU MORTI.FELICITARI STEAUA...ps sper sal ia pe wesley,sau pe negrotel ala care da goluri pe banda rulanda.

Roddicted
28th August 2013, 09:57
wesley :happy
vai de capul meu.
Bravo piovaccari.Alaturi de cristea singurul jucator de profil ofensiv care a fost lucid aseara si a facut ce trebuia la 2-1

florian.X
28th August 2013, 10:34
un an, doi, mai merge...chestia e ca daca ii dai salariu mare, parca nu-l tii nici pe banca...

SwedishMafia
28th August 2013, 10:39
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/atentie-aterizeaza-wesley-brazilianul-soseste-astazi-la-bucuresti-pentru-a-negocia-contractul-la-steaua-11276369

:D

Roddicted
28th August 2013, 10:45
mda, probabil asta e atacatul central de alt profil de care vorbea mimisor.Da, e bun, marcator, are tupeu pe teren, dar doar sa joci cu el atacant central deoarece in spate ai stanciu/iancu.
Afara cu panarama nulicici :D
le:sau rezolvam altfel.Stanciu in dreapta(ca a jucat la vaslui) in locul lui popica si wesley/iancu in centru.2 iepuri dintr-o lovitura
Nu am o problema cu varsta jucatorului.Dupa parerea mea poti avea si 35 de ani, daca esti fotbalist ca wesley tot faci diferenta acolo in fata.

Snake_21
29th August 2013, 14:27
Bai ce ma enervati cu echipele voastre favorite... eu unul vreau o grupa mai usoara sa trecem mai departe in primavara UCL, nu vreau Barca, Milan, Borussia...

Shinnok
29th August 2013, 21:08
Chelsea, Schalke si Basel

SUBLIM. locul 2 pentru Steaua.

Shinnok
29th August 2013, 22:30
Etapa 1: Schalke - Steaua 18 septembrie
Etapa 2: Steaua - Chelsea 1 octombrie
Etapa 3: Steaua - Basel 22 octombrie
Etapa 4: Basel - Steaua 6 noiembrie
Etapa 5: Steaua - Schalke 26 noiembrie
Etapa 6: Chelsea - Steaua 11 decembrie

e bine cu Chelsea in ultima etapa. londonezii pot avea asigurat locul 1 si sunt sanse sa-i doare la basca :D

Snake_21
30th August 2013, 12:12
Eu zic ca avem sanse bune la locul 2.

Vladek
30th August 2013, 12:27
Eu zic ca v-ati cam infierbantat, parca ati fi veri de-ai lui Jiji. Ca sa va improspatati memoria, ultimele noastre rezultate cu Schalke (acum 2 sau 3 ani, nu mai stiu exact) au fost un egal acasa si o infrangere in deplasare. Intrucat Chelsea ne bate aproape sigur (doar daca baga rezervele in ultimul meci putem spera la un punct), nu vad de unde atata optimism. Basel nu va fi in nici un caz un adversar gen Iasi sau Ceahlaul, asa luati-o mai usurel ... locul 3 ar fi un obiectiv mult mai realist.

Snake_21
30th August 2013, 13:09
@Vladek: Se poate si asa, dar se poate si locul doi, nici noi nu mai suntem cei de acum 2 sau 3 ani.. :) Stiu ca analizezi foarte bine situatiile, Vladek, dar eu imi permit acum sa am putina speranta avand in vedere ca jucam bine sub comanda lui Reghe. Timpul o sa ne demonstreze daca suntem noi prea optimisti sau tu esti prea pesismist. ;)

delaoltenia
30th August 2013, 17:02
Daca lotul va fi intarit cu jucatori valorosi putem face cu usurinta 10 puncte , daca nu...
Cu Chelsea 0 puncte, cu Shalke maxim 4, cu Basel 6, total 10.

Shinnok
30th August 2013, 20:24
hmm... :cool:

delaoltenia
30th August 2013, 20:36
hmm...ar cam trebui sa stergi mizeriile
n-au ce cauta aici, locul lor e intre clone, sau in groapa infecta :D

Shinnok
30th August 2013, 20:43
nu fi rau. vrei sa se deschida 10000 de thread-uri despre mine pe administrativ? :D

delaoltenia
30th August 2013, 20:45
stai relax, sunt acolo pt bunul mers al forumului ;)

Shinnok
30th August 2013, 20:55
a se continua pe cafenea (http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=628478&page=38)
asa e impartial, antistelistii sunt useri si au dreptul de a lupta pe un teren neutru, nu pe unul stelist :ok:

Shinnok
30th August 2013, 21:04
Daca lotul va fi intarit cu jucatori valorosi putem face cu usurinta 10 puncte , daca nu...
Cu Chelsea 0 puncte, cu Shalke maxim 4, cu Basel 6, total 10.

cu Chelsea se pot face si 2 puncte.

Mourinho nu adopta un stil ofensiv, deci pe teren propriu putem sa obtinem o remiza. pe Stamford Bridge se poate scoate iarasi un punct, daca si numai daca londonezii au locul 1 asigurat dupa etapa a 5-a. meciul Manchester United - CFR Cluj (incheiat chiar cu victoria CFR-ului!!!) e cel mai bun exemplu in acest sens :)

Dante7
1st September 2013, 21:12
daca Steaua se va ridica la nivelul echipei din sezonul trecut... si intr-un context favorabil (Chelsea calificata inainte de ultimul meci), Steaua ar putea obtine chiar si 4 pct cu Chelsea. Bine, asta ar fi scenariul ideal, dar nu e imposibil.

Shinnok
3rd September 2013, 15:29
Lotul Stelei pentru grupele Ligii:

Portari: Tătărușanu, Niță
Fundași: Georgievski, Szukala, Gardoș, Varela, Latovlevici, Pîrvulescu
Mijlocași: Chipciu, Ad. Popa, Bourceanu, Pintilii, L. Filip, Prepeliță, Cr. Tănase, G. Iancu, N. Stanciu, Ad. Cristea, Neagu
Atacanți: Kapetanos, Piovaccari, Tatu

În afara listei: Rîpă, Nikolici, D. Bratu, M. Costea, Răduț, G. Matei

Shinnok
3rd September 2013, 15:30
6 fundasi si 11 mijlocasi? wow.

nayram
3rd September 2013, 15:46
dinamo a trimis si ea o lista:
portari:
fundasi:
mijlocasi:
atacanti:
:D

eventHorizon
3rd September 2013, 15:46
Sunt 7 fundasi. Prepelita va fi rezerva lui Georgievski pt postul de fundas dreapta.

Slab lotul pt nivelul UCL, de aici si convingerea mea ca in decembrie vei schimba numele threadului in "Europa League 2013/2014" odata ce vom ocupa locul 3 in grupa :D

Shinnok
3rd September 2013, 15:48
am zis, nu schimbam nimic. deschidem altul daca e cazul :D

Shinnok
3rd September 2013, 15:53
dinamo a trimis si ea o lista:
portari:
fundasi:
mijlocasi:
atacanti:
:D

nu-i rea echipa.

daca din toata lista asta alcatuiesc un 11 de genul ... - ... , ... , ... , ... - ... , ... , ... , ... - ... , ... , baga spaima si in Borussia Dortmund.

eventHorizon
3rd September 2013, 15:53
am zis, nu schimbam nimic. deschidem altul daca e cazul :D

Am inteles apropoul. Nu crezi nici in locul 3 :))

Shinnok
3rd September 2013, 15:53
tot ce se poate.

Dante7
3rd September 2013, 16:15
Lotul Stelei pentru grupele Ligii:

Portari: Tătărușanu, Niță
Fundași: Georgievski, Szukala, Gardoș, Varela, Latovlevici, Pîrvulescu
Mijlocași: Chipciu, Ad. Popa, Bourceanu, Pintilii, L. Filip, Prepeliță, Cr. Tănase, G. Iancu, N. Stanciu, Ad. Cristea, Neagu
Atacanți: Kapetanos, Piovaccari, Tatu

În afara listei: Rîpă, Nikolici, D. Bratu, M. Costea, Răduț, G. Matei

interesant, fara Rapa ?
Bratu ocupa un loc in echipa aiurea, oricum nici in campionat sau cupa n-o sa joace prea mult.


Sunt 7 fundasi. Prepelita va fi rezerva lui Georgievski pt postul de fundas dreapta.

Slab lotul pt nivelul UCL, de aici si convingerea mea ca in decembrie vei schimba numele threadului in "Europa League 2013/2014" odata ce vom ocupa locul 3 in grupa :D

Nu tu spuneai ca Steaua va fi eliminata de Legia ?:P Sper sa ai la fel de multa dreptate si acum :D

aLLiin
3rd September 2013, 16:36
Nu este un loc care sa ne dea prea multe sperante...din pacate...

Srdjan
3rd September 2013, 16:39
Aveti peste 8 mijlocasi si nici o dublura ptr. Georgiewski. Rapa trebuia sa fie in lot

Shinnok
3rd September 2013, 16:40
corect. nu sunt de acord cu improvizatii gen Prepelita.

Dante7
3rd September 2013, 16:42
cred ca trebuia Rapa in locul lui Cristea...

eventHorizon
3rd September 2013, 17:33
Nu tu spuneai ca Steaua va fi eliminata de Legia ?:P Sper sa ai la fel de multa dreptate si acum :D

Am mai zis-o de n ori pe aici, speram sa mergem in EL pentru ca DOAR acolo putem face performanta adevarata. Si nu ma refer la cea financiara, ca stim cu totii ce se fac cu banii aia...
Eu zic sa ne vedem lungul nasului si sa fim realisti si pragmatici, performanta fotbalistica in UCL e pentru echipe serioase cu conducatori capabili. Nu dezvolt subiectu ca nu mai are rost acum :)

Vladek
3rd September 2013, 19:15
cred ca trebuia Rapa in locul lui Cristea...

Bingo .... la urma urmei Rapa a fost pe teren cu Ajax si Chelsea sezonul trecut. Da' las ca stiu Anamaria si Jiji de ce a fost trecuta papusa masculina pe lista in locul singurei alternative la postul de fundas dreapta.

phife
3rd September 2013, 20:28
raggae e cu muia. daca se accidenteaza geo? sau in campionat il baga doar pe rapa..
chiar si asa , poa' se accidenteaza la antrenament.

nayram
3rd September 2013, 21:32
rapa sau prepelita e acelasi lucru. Amandoi sunt slabi

sun
4th September 2013, 08:13
si Chipciu a mai jucat fundas din cate stiu. Cred ca nici Filip nu s-ar descurca neaparat rau pe faza defensiva ca fundas lateral.

Dante7
4th September 2013, 15:19
si Chipciu a mai jucat fundas din cate stiu. Cred ca nici Filip nu s-ar descurca neaparat rau pe faza defensiva ca fundas lateral.

Chipciu s-a remarcat prin evolutiile din atac nu pt faza defensiva...
Filip a inceput ca fundas stanga, nu dreapta. Si oricum, nu stim daca i se potriveste nici macar asta...

Andrei_23
4th September 2013, 21:23
Scumpe ca dracu biletele :rosu:

SwedishMafia
4th September 2013, 22:37
Prețurile pachetului de 3 meciuri

PELUZE
INELUL 3 - 210 LEI
INELUL 2 - 240 LEI
INELUL 1 - 270 LEI

TRIBUNA A II-A
INELUL 3 - 375 LEI
INELUL 2 - 460 LEI
INELUL 1 - PERIFERIC - 720 LEI
INELUL 1 - MEDIAN - 800 LEI
INELUL 1 - CENTRAL - 925 LEI

TRIBUNA I
INELUL 3 - 375 LEI
INELUL 2 - 460 LEI

VIP 3 - 1.125 LEI
VIP 2 - 1.275 LEI
VIP 1 - 1.650 LEI

Prețurile biletelor pentru partida cu Chelsea
PELUZE
INELUL 3 - 90 LEI
INELUL 2 - 100 LEI
INELUL 1 - 110 LEI

TRIBUNA A II-A
INELUL 3 - 150 LEI
INELUL 2 - 185 LEI
INELUL 1 - PERIFERIC - 300 LEI
INELUL 1 - MEDIAN - 320 LEI
INELUL 1 - CENTRAL - 375 LEI

TRIBUNA I
INELUL 3 - 150 LEI
INELUL 2 - 185 LEI

VIP 3 - 450 LEI
VIP 2 - 500 LEI
VIP 1 - 650 LEI

Prețurile biletelor pentru partida cu FC Basel
PELUZE
INELUL 3 - 50 LEI
INELUL 2 - 60 LEI
INELUL 1 - 70 LEI

TRIBUNA A II-A
INELUL 3 - 100 LEI
INELUL 2 - 125 LEI
INELUL 1 - PERIFERIC - 200 LEI
INELUL 1 - MEDIAN - 220 LEI
INELUL 1 - CENTRAL - 250 LEI

TRIBUNA I
INELUL 3 - 100 LEI
INELUL 2 - 125 LEI

VIP 3 - 325 LEI
VIP 2 - 375 LEI
VIP 1 - 450 LEI

Prețurile biletelor pentru partida cu Schalke 04
PELUZE
INELUL 3 - 70 LEI
INELUL 2 - 80 LEI
INELUL 1 - 90 LEI

TRIBUNA A II-A
INELUL 3 - 125 LEI
INELUL 2 - 150 LEI
INELUL 1 - PERIFERIC - 220 LEI
INELUL 1 - MEDIAN - 260 LEI
INELUL 1 - CENTRAL - 300 LEI

TRIBUNA I
INELUL 3 - 125 LEI
INELUL 2 - 150 LEI

VIP 3 - 350 LEI
VIP 2 - 400 LEI
VIP 1 - 550 LEI
gsp.ro
90 de ron,in peluza vs Chelsea.mascariciul Michele o sa isi ia plasa.iar.

delaoltenia
6th September 2013, 01:42
ne vedem pe NA, cu siguranta la meciul cu Chelsea si Shalke :ok:

Shinnok
15th September 2013, 15:15
Cum va arăta Steaua cu Schalke:
Tătărușanu - Georgievski, Szukala, Gardoș, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Ad. Popa, N. Stanciu, Cr. Tănase - Piovaccari

eventHorizon
17th September 2013, 01:52
Are careva idee la ce ora se pun miercuri biletele pe site?
Presimt multe crime online si vreau sa iau parte la genocid pana nu se epuizeaza toate :D

Shinnok
17th September 2013, 10:48
http://static.soccerfame.com/img/team_logos_100x100/schalke-.png - http://static.soccerfame.com/img/team_logos_100x100/steaua-bucuresti.png

Liga Campionilor - Grupa E
18/09/2013 / 21:45

SwedishMafia
17th September 2013, 13:39
qiVJLzX9ark
1:14 2 38 :)))

eventHorizon
18th September 2013, 01:04
In caz ca nu stiati, va anunt ca deja AU APARUT biletele cu Chelsea pe site!

:cool:

Shinnok
18th September 2013, 09:39
1. Chelsea - 12p
2. Steaua - 9p
3. Schalke - 8p
4. Basel - 3p

vedem prin decembrie cat de aproape am fost :D

Dante7
18th September 2013, 12:04
da' hai direct cu Steaua pe 1 si Chelsea pe 2 ! Ce, ne mai incurcam noi de amaratii astia ?:D

aLLiin
18th September 2013, 12:16
Steaaua are sanse si cred ca se va califica

SwedishMafia
18th September 2013, 20:36
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Champions+League/VIDEO+Steaua+are+fani+olandezi+Le+place+Tanase+si+ explica+simpat
olandezii stiu ce-i important in viata : we hate dinamo! atat!:D

Dante7
18th September 2013, 20:43
ce poze la comentarii :))

http://mediacdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/624/8555/original.jpg

http://mediacdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/624/8407/original.jpg

http://mediacdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/624/8221/original.jpg

SwedishMafia
18th September 2013, 20:45
http://mediacdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/624/8221/original.jpg

:happy
care o fi aurica?:D

Dante7
18th September 2013, 20:47
Nu stiu de aurica, dar am presimtirea ca dupa perdea e tifosi :D Sau sa fi facut el poza ?:D

SwedishMafia
18th September 2013, 20:50
adica il suspectezi ca e dinamovist?:)) gresit.tifosi e stelist!:D

Dante7
18th September 2013, 21:12
pai dinamo si rapid se iubesc la infinit, nu stiai ?

SwedishMafia
18th September 2013, 21:13
ba da, aurica e dovada:D

Vladek
19th September 2013, 00:22
Sampons Lig ! Ce frumos e sa joci in Sampons Lig ! Eu zic sa iesim cu totii sa ne manifestam imensa bucurie produsa de faptul ca "stam la masa bogatilor" si "auzim muzica Sampons Lig".

A, si sa nu uit, mai ales sa ne bucuram de "meleoanele" ce vor curge in buzunarele oligofrenului. Nu-i asa ca merita :rolleyes::rolleyes: ?

Snake_21
19th September 2013, 00:34
Las-o in spanac.. ca nu meritam sa ne-o furam in halul asta. La cum s-a jucat pana la golul incredibil de stupid luat meritam un egal. (parerea mea)

SwedishMafia
19th September 2013, 00:36
etapa viitoare avem derby cu ceilalti invinsi:D

Dante7
19th September 2013, 00:39
Las-o in spanac.. ca nu meritam sa ne-o furam in halul asta. La cum s-a jucat pana la golul incredibil de stupid luat meritam un egal. (parerea mea)

+1
Scorul e mincinos.

Vladek
19th September 2013, 00:43
Nu ... scorul e meritat. Pentru ca meciul n-a fost pierdut in seara asta. A fost pierdut incepand de asta-vara.

BlueEnergy
19th September 2013, 00:49
Dupa meciurile din seara asta e clar....Steaua e abonata la ultimul loc din grupa.

Shinnok
19th September 2013, 00:50
nici chiar. sa o luam usor: daca Schalke o bate pe Basel etapa viitoare, nu mai avem sanse la locul 2. dupa aia ne putem lua adio si de la locul 3.

SwedishMafia
19th September 2013, 00:51
dupa rezultatul de azi, hsv nu cred ca-l mai vrea pe reghe...:))

polat
19th September 2013, 00:56
pentru steaua uefa champions league e o palarie prea mare si au dreptate multi cand spun ca multe echipe din estul europei nu au ce sa caute in aceasta competitie de prestigiu ! sa te prezinti in asa hal la o astfel de competitie e destul de trist! la 3-0 ce poti sa mai comentezi?a fost macel! oricum presa din tara care e stelista 90% o sa incerce cat poate sa acopere aceasta rusine!marele antrenor al stelei care se vrea antrenor in germania! ce sa cauti bai baiatule acolo?

Dante7
19th September 2013, 01:00
pentru steaua uefa champions league e o palarie prea mare si au dreptate multi cand spun ca multe echipe din estul europei nu au ce sa caute in aceasta competitie de prestigiu ! sa te prezinti in asa hal la o astfel de competitie e destul de trist! la 3-0 ce poti sa mai comentezi?a fost macel! oricum presa din tara care e stelista 90% o sa incerce cat poate sa acopere aceasta rusine!marele antrenor al stelei care se vrea antrenor in germania! ce sa cauti bai baiatule acolo?

asta era :rolleyes::groggy:

eventHorizon
19th September 2013, 01:01
Sampons Lig ! Ce frumos e sa joci in Sampons Lig ! Eu zic sa iesim cu totii sa ne manifestam imensa bucurie produsa de faptul ca "stam la masa bogatilor" si "auzim muzica Sampons Lig".

A, si sa nu uit, mai ales sa ne bucuram de "meleoanele" ce vor curge in buzunarele oligofrenului. Nu-i asa ca merita :rolleyes::rolleyes: ?

Asta am zis-o si eu de atatea ori pe aici, da ce sa vorbesti cu ei, cica vreau raul echipei :))

Schimbati si voi numele threadului in "Stam acasa in 2014" :D:ok:

SwedishMafia
19th September 2013, 01:07
steaua in el, castiga grupa.aici, e alta mancare.daca vrei sa iesi din grupa e nevoie sa aduci unu ca marica.mai multi precum marica.trebuie sa ne stim lungu nasului.nu degeaba in EL se castiga de cateva ori mai putin decat in CL.
Oricum la anu revenim in CL.Luam titlul neinvinsi.Precum arsenal!:D

polat
19th September 2013, 01:07
si cand te gandesti ca ,,marii specialisti " de pe la televiziunile de sport ii si vedea in primavara europeana!macar un sfert de finala acolo!in ce tara traim!: :))

delaoltenia
19th September 2013, 18:32
Purtam niste discutii care nu-si au sensul, timp de aproape 70 de minute am stat destul de bine in teren. Primul gol, primit pe o greseala a defensivei, ne-a turnat plumb in ghete, asta este marea problema, ca nu ne-am mai revenit. Se poate ierta si asta, nu uitati ca suntem romani. :D

polat
19th September 2013, 19:16
acum cu chelsea o sa fie foarte greu pentru steaua mai ales ca englezii au fost batuti acasa de elvetieni!

Snake_21
22nd September 2013, 19:06
Nu ... scorul e meritat. Pentru ca meciul n-a fost pierdut in seara asta. A fost pierdut incepand de asta-vara.

Daca deschidem subiectul asta meciul a fost pierdut incepand cu fiecare vara aproape... :)

@All: Poate sunt eu prea naiv sau nebun, dar inca am sperante la o figura frumoasa in grupa asta si consider, inca un accident meciul cu Schalke, daca o sa urmeze si alte meciuri de genul.. e clar ca nu o sa facem niciodata performante. :)

delaoltenia
22nd September 2013, 21:38
Vladek s-ar putea sa aibe dreptate, am vazut meciul din seara asta si pot spune ca suntem "subtirei" ca valoare si lot pentru meciurile ce vor urma in CL. Cu parere de rau, nu cred ca vom mai repeta parcursul bun de anul trecut.

eventHorizon
1st October 2013, 15:57
Cu parere de rau, nu cred ca vom mai repeta parcursul bun de anul trecut.

Compari mere cu ...praz :D Anul trecut am jucat in EL, anul asta jucam (vorba vine) in UCL. Nu cred ca s-a pus niciodata problema unei repetitii, ci mai degraba obtinerea banilor din competitie.
In Europa League joci meciuri multe, ai sanse mai mari de castig, implicit faci puncte mai multe pt coeficient si ai si sperante pt fazele superioare, pe cand in CL nu faci decat sa bifezi meciurile din grupa si sa speri la cai verzi pe pereti. La ce bun si...oare cat o sa va mai amagiti? :rolleyes:

Champions League e competitia bogatilor si numai a lor, iar exceptiile ca APOEL, Basel, Dinamo Kiev apar doar din an in Paste si nu fac decat sa confirme regula. Nu a reusit el Sahtiorul sa faca mare branza, care investeste in echipa an de an zeci de milioane de iepuroi, de ce ar reusi o echipa din est care baga in echipa un milion pe an, in jucatori de duzina, gen Kapetanos si Piovaccari? :))

Ca tot avem de disputat un meci cu Chelsea, mai are cineva dubii ca nu pierdem si azi? :)

delaoltenia
1st October 2013, 16:48
Nu visez cai verzi pe pereti, stiu ca Steaua de acum este slabita fata de cea din sezonul trecut. Imi doresc insa nespus de mult sa castigam, sa lovim in felul asta peste bot un alt memeu, cel ce antreneaza echipa din perfidul Albion.

Snake_21
2nd October 2013, 00:54
Ok.. Banuiesc ca ne-am lamurit cu vreo primavara europeana in orice competitie, tot ce a ramas e sa facem macar o figura frumoasa in ultimele 4 meciuri si eventual sa nu mai ne luam goluri stupide cum au fost 2 din cele 4 din seara asta... Asta e cum patron ca Jiji si manager ca NN... nu putem mai mult. :)

P.S: Reghe trebuia sa-l schimbe la pauza pe Georgievski si nu ii inteleg obsesia cu Tatu...

aLLiin
16th October 2013, 12:19
Se apropie meciul cu Basel. Credeti ca avem macar o sansa infima sa umplem stadionul?

aLLiin
21st October 2013, 22:15
Sunteti pregatiti pentru meciul de maine? Cum simtiti echipa? :D

cimitiru branesti
21st October 2013, 23:59
Sunteti pregatiti pentru meciul de maine? Cum simtiti echipa? :D
1x - 400 RON
1 - 100 RON

Destul de increzator :P

delaoltenia
22nd October 2013, 19:07
Tineretul a obtinut primul punct in CL, STEAUA - Basel 1-1.

aLLiin
22nd October 2013, 19:13
Sper sa nu remizam si noi...

Vladek
23rd October 2013, 01:17
Am inceput pe locul 4 si vom termina pe locul 4..

eventHorizon
23rd October 2013, 01:42
Steaua, ca si orice alta echipa romaneasca, in UCL, e ca nationala lui Piturca la turneul final. Si anume: degeaba.
Nu avem jucatori si forta sa obtinem calificari sau sa facem performante in fotbalul adevarat. Obisnuiti-va cu ideea si nu mai visati aiurea :D

aLLiin
4th November 2013, 21:36
Se apropie meciul cu Basel. Cum simtiti echipa? Ce sanse credeti ca avem?

delaoltenia
4th November 2013, 21:39
daca mi se permite, simt echipa in capul...pieptului :D
avem 100% sanse sa incheiem parcursul european in 2013

aLLiin
4th November 2013, 21:44
:D jos cenzura

delaoltenia
4th November 2013, 21:50
vorbesti de cenzori ? ;)

aLLiin
4th November 2013, 22:00
:D cam asa ceva, dar ar insemna sa aduc iar aminte de groapa infecta si oameni infecti. Deci ma abtin...

aLLiin
6th November 2013, 19:07
Steaua a castigat cy 3-1 la Basel. Evident,ma referr la juniori.

aLLiin
7th November 2013, 01:29
Basel # Steaua 1-1. Din pacate am fost egalati in minutul 91, dupa ce am dominat mai tot meciul...

YoNuTzz
7th November 2013, 05:25
dezamagitor acest parcurs in grupele UCL.

avem noroc sa ne cada o grupa simpla:

- din urna a 2-a: ne cade schalke: evitand Atletico, Milan, PSG, Juve. Practic, doar CSKA Moscova era mai slaba decat Schalke
- din urna a 3-a: ne cade basel: evitand City, Dortmund, Olympiakos, Galata, Leverkusen, Ajax, Zenit

Daca din urna a 2-a, am reusit sa gasesc o echipa mai slaba decat Schalke din cele 8, in urna a 3-a, sincer nu prea gasesc.

Si noi ce facem, incepem cu 0/6 si golaveraj de 0-7 si apoi suntem 99% eliminati din Europa League (Nu UCL) inca din etapa a 4-a.

O sa terminam cu 2 pct grupa evident.

5 + 1 + 1 + 2 = 9 pct in 4 participari...mai putine decat CFR intr-o singura participare...

PENIBIL

delaoltenia
21st November 2013, 20:10
FC Steaua Bucuresti anunta ca incepand de joi, 21 noiembrie, la casele de bilete de la National Arena, vor fi puse in vanzare tichetele pentru partida cu Schalke 04.

Acestea vor fi vandute dupa urmatorul program:
Joi - 11:00 - 19:00
Vineri - 11:00 - 19:00
Sambata - 11:00 - 17:00
Luni - 11:00 - 19:00
Marti - incepand cu ora 11:00

Tot la casele de bilete de la National Arena vor fi disponibile la vanzare biletele dedicate suporterilor Stelei pentru partida cu Chelsea (11 decembrie). Pretul unui tichet este de 35 lire sterline si poate fi obtinut pe baza unei copii a Cartii de Identitate pentru fiecare persoana care va fi prezenta pe stadion, plata urmand a fi facuta EXCLUSIV in moneda britanica!


Preturile biletelor pentru partida cu Schalke 04 sunt urmatoarele:

PELUZE

INELUL 3 - 70 LEI
INELUL 2 - 80 LEI
INELUL 1 - 90 LEI

TRIBUNA A II-A

INELUL 3 - 125 LEI
INELUL 2 - 150 LEI
INELUL 1 - PERIFERIC - 220 LEI
INELUL 1 - MEDIAN - 260 LEI
INELUL 1 - CENTRAL - 300 LEI

TRIBUNA I

INELUL 3 - 125 LEI
INELUL 2 - 150 LEI

VIP 3 - 350 LEI
VIP 2 - 400 LEI
VIP 1 - 550 LEI

sursa: steauafc.com

Snake_21
27th November 2013, 00:39
Felicitari echipei de arbitrii care au obtinut un punct pentru echipa Schalke...

delaoltenia
27th November 2013, 13:26
Bourceanu: "Am incercat sa facem un joc cat mai bun si sa multumim pe toata lumea, dar din pacate nu am reusit. Pana la o eventuala prelungire a contractului cu Steaua pentru mine a fost ultimul meci in Champions League pe National Arena. Contractul meu va expira in vara, vor fi niste discutii si mai sunt meciuri importante in campionat. Urmeaza derby-ul cu Petrolul, o echipa puternica, valoroasa si ii luam foarte in serios"

Snake, s-ar putea discuta si de arbitraj, dar mai bine nu, calificarea in primavara europeana s-a pierdut din alte motive.
In fine, pumnul primit in plina figura de Tatarusanu...

http://i44.tinypic.com/sv6m50.jpg

Snake_21
27th November 2013, 19:19
@Dario: Piovacari vrei sa spui. :P Merita sa castigam meciul asta, de aceea vorbesc despre arbitraj.. a fost infect aseara..

Lordul
27th November 2013, 20:43
pai stati asa ...si cu penalty-ul neacordat pentru Schalke cum ramane ?

delaoltenia
28th November 2013, 01:37
@Dario: Piovacari vrei sa spui. :P Merita sa castigam meciul asta, de aceea vorbesc despre arbitraj.. a fost infect aseara..
da, Piovacari :)
am zis sa nu discutam despre arbitraj pt ca si ei au avut un penalty
sa nu uitam ca teutonilor li s-a anulat un gol, deci au fost totusi corecti
daca reuseam sa marcam, sa nu ratam cu seninatate cel putin trei ocazii clare de gol, nu ne mai legam de arbitraj
stii care-i adevarata problema a parcursului din acest sezon, ne-am trezit cam tarziu :mda:

Snake_21
1st December 2013, 19:43
pai stati asa ...si cu penalty-ul neacordat pentru Schalke cum ramane ?

Eu zic ca mai clar e penaltyul ne acordat noua, avand in vedere ca la cateva faze dupa a dat fault in atac arbitrul.. deci a judecat diferit aceeasi faza.. in fine, vorba lui Dario, dar cu o adaugare nu e ca ne-am trezit tarziu.. nu prea am avut echipa anul asta, dupa plecarile care au fost trebuiau facute transferuri serioase. Piovacari e bun, dar parca nu e chiar de Champions League sau nu atacantul care iti trebuie ca sa rupa plasa echipelor adverse in Champions League.. :)

delaoltenia
1st December 2013, 19:48
E un punct de vedere pe care-l sustin in continuare, ne-am trezit cam tarziu. Sa-ti spun si de ce, daca jucam la fel cu elvetienii tavaleam terenul cu ei, nu ne-au fost cu nimic superiori, mai ales in meciul din deplasare. Snake, de multe ori intervine si neprevazutul, ghinionul, la noi in schimb s-a vazut o aroganta inca din preliminarii, platita ulterior. In fine, daca la anul vom accede in grupe sper sa ne miscam ceva mai bine, conteaza enorm primul meci, primul pas facut.

Snake_21
1st December 2013, 20:02
Pai da.. in primul meci am jucat bine si am primit un gol absolut stupid si dupa aceea am cazut psihic...

delaparis
22nd December 2013, 02:42
Cred ca Steaua a cam pierdut aici :)