PDA

View Full Version : Bundesliga 2013-2014



Pages : [1] 2 3

aLLiin
19th June 2013, 18:37
Pe acest thread vom discuta despre noul sezon de Bundesliga, sezon ce va debuta pe 9 August.
Cine credeti ca va castiga aceasta editie?
Guardiola se va impune in acest campionat?

aLLiin
19th June 2013, 18:43
Abia astept noul sezon. Sunt curios cum va arata noul Dortmund? Dar si cum se va descurca Guardiola.
Bayern Munchen cred ca va concura singura la titlu.

Nadalfan
19th June 2013, 19:44
Abia astept noul sezon. Sunt curios cum va arata noul Dortmund? Dar si cum se va descurca Guardiola.
Bayern Munchen cred ca va concura singura la titlu.

Kloop mereu inventeaza ceva.Cred ca Dortmund va fi mai aproape de Bayern sezonul viitor.Daca vine Erikssen si ramane Lewa echipa va straluci.Se mai aude ca va mai veni si Aubemayang de la St.Etienne.

aLLiin
19th June 2013, 19:52
As vrea sa vina Aubemayang si sa ramana Lewa. Asa am avea un campionat mai tare.

DanutBM
21st June 2013, 14:40
Nu vad cum putem sa pierdem titlul anul viitor

carlo
22nd June 2013, 16:42
Bundesliga 2013-2014

http://www.spiegel.de/sport/fussball/bundesliga-der-komplette-spielplan-2013-14-a-907153.html


Bineinteles,favorita este iar Bayern,asta este si motivul pentru care nu sunt fan al lor.

sanyi68
22nd June 2013, 18:33
Sau aici
http://www.bundesliga.de/de/liga/matches/2013/index.php?tag=1

Wolverine89
24th June 2013, 13:56
Bundesliga e plictisitoare, mai plictisitoare decat Primera.... acolo e doar Bayern si restul....

Claudiu96
13th July 2013, 21:09
Prea usor pentru Bayern ... Sper ca Werder Bremen sa se descurce mai bine sezonul asta. A decazut mult ...

Nadalfan
20th July 2013, 21:59
O sa fie probabil cel mai plictisitor Bundesliga din ultimii 10 ani cel putin.Uitandu-ma azi la Bayern cum au jucat cu HSV mi-am dat seama ca nimeni nu-i poate opri.Inafara de Dordmund nu stiu cate echipe vor primi mai putin de 3 goluri intr-o partida contra lor.

YoNuTzz
20th July 2013, 22:15
bayern anul trecut a facut 29 de victorii in 34 de meciuri...

sa vedem anul asta daca vor putea depasi nr. 29...eu cred ca vor inregistra 31/34 de victorii.

El Pistolero
20th July 2013, 23:37
Nu cred. Probabil ca vor castiga din nou campionatul, dar eu vad o lupta mai stransa sezonul asta.
Oricum e clar ca Bundesliga tinde sa devina o noua Primera Division. Adica 2 echipe foarte bune dupa care pauza.

El Pistolero
21st July 2013, 19:57
Guardiola il face pe Lahm golgheter sezonul asta. :D

2-0 cu M'Gladbach dupa 25 de minute.

Xaviesta
21st July 2013, 19:58
Ce face Pep la bayern, incredibil. Multe experimente si ii ies. Gol Thiago .:ok: Cu pieptul :groggy:

El Pistolero
21st July 2013, 19:59
Lol. Astia rup tot deja. :D

YoNuTzz
21st July 2013, 20:34
dupa hamburg, bayern isi bate joc si de gladbach...si asta e doar inceputul...eu am zis, mizez pe 31 de victorii in 34 de meciuri...

El Pistolero
27th July 2013, 21:41
A inceput show-ul. SuperCupa Germaniei. Dortmund aproape de 2-0, gol anulat pentru offside...

Nadalfan
27th July 2013, 21:42
A inceput supercupa Germaniei.Dortmund conduce cu 1-0.Putea sa fie 2-0 daca golul corect marcat de Lewandowski era validat de catre arbitrii.

El Pistolero
27th July 2013, 21:50
Cum se joaca frate...minutul si ocazia.

mariomax
27th July 2013, 21:52
Borussia se cam joaca cu ocaziile. sper sa nu, dar Bayern le cam intoarce pe-astea...

lucian_iasi
27th July 2013, 22:19
1-0 Dortmund la pauza :yes:

dextercioby
27th July 2013, 22:20
Praf-tandari Bayern :( De ce nu joaca Ribery ? Robben mina moarta,

phife
27th July 2013, 22:31
aratam bine ma :)

Xaviesta
27th July 2013, 22:45
Ce autogol:)) Nici n-au avut timp sa se bucure ca au egalat:))

Gundogaaaaaaaaaaan!!!

El Pistolero
27th July 2013, 22:47
Pep calcat pe chelie de Dortmund. :D

mariomax
27th July 2013, 22:48
3 goluri in 4 minute :))

phife
27th July 2013, 22:51
sa se uite EPL si Primera cu carnetelu' in mana cand e Bundesliga.
Minutu' si ocazia :) superb ma , finalistele UCL.
Cum de la ei un fan Bayern se poate bucura intr-un sector al BVB'ului?

Trim0b
27th July 2013, 23:12
Guardiola e nebun...unde-s cei mai buni oameni?


LE:ce ratare :groggy:

sannicola
27th July 2013, 23:14
Ce tripla ratare pentru Borussia :groggy:.
P.S. Ce pomana era la astia cu 1.60 la peste 2.5 :)).
4-2 cat sa mai rateze :))

Trim0b
27th July 2013, 23:15
Iese un mijlocas ofensiv si intra un fundas :groggy:


GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!

phife
27th July 2013, 23:16
patrulaaaaaaaaaa.
SHOW !

El Pistolero
27th July 2013, 23:22
Dupa meciul asta nu m-ar mira ca Bayern sa faca o oferta pentru Lewa. :)) Frumos meci. Sa inceapa campionatul, pentru ca va fi specatcol sezonul asta. :D

Trim0b
27th July 2013, 23:26
Dupa meciul asta nu m-ar mira ca Bayern sa faca o oferta pentru Lewa. :)) Frumos meci. Sa inceapa campionatul, pentru ca va fi specatcol sezonul asta. :D

la anu' cica se duce la ei

Xaviesta
27th July 2013, 23:27
Neuer si Ribery sunt accidentati, de aia nu au jucat azi.

dextercioby
27th July 2013, 23:28
ce greseala au facut ca nu l-au dat afara de van Buyten. :( Pe kroos l-a dat peste cap complet, nu stia ce joaca.

smiLey.
27th July 2013, 23:29
Mare prostie a facut Guardiola.
Cum au zis multi ca o sa strice echipa.
A schimbat acel 4-2-3-1 care a spulberat totul in sezonu trecut.
Ma rog poate ii reusesc experimentele cand o sa aiba toti jucatorii si mai trece ceva timp.

phife
27th July 2013, 23:31
shaqiri s-a descurcat bine azi. Nu-l inteleg pe Lewa , de ce sa vrei sa pleci? Esti la una dintre cele mai mari echipe din lume , fanii te adora , salariul e destul si in plus ei te-au adus sus. Jucatori ca Steve G nu mai exista sau sunt pe cale de disparitie. Klopp noul SAF :D

dextercioby
27th July 2013, 23:31
Cu Goetze si Ribery valizi, shaqiri sper ca nu mai prinde echipa.

Nadalfan
27th July 2013, 23:33
Neuer si Ribery sunt accidentati, de aia nu au jucat azi.

+Badstuber si Gotze caruia i s-a agravat accidentarea si va mai fi indisponibil inca doua saptamani.Luis Gustavo si Dante sunt in urma rau cu pregatirea.
Nu ma entuziasmez prea tare dupa victoria asta.Mare pacat ca Pyczseck va lipsi tot turu'.Grosskreutz e destul de slab si imobil.Mai bine cred ca ar juca Kuba acolo.
Lewandowski are deja precontract semnat cu Bayern pentru sezonu' viitor.Ar fi prea cretini sa dea acum 20-25 mil de euro cand la anul vine la ei gratis.

dextercioby
27th July 2013, 23:35
Atit l-au ridicat in slavi pe alaba, ca omu' a uitat sa joace si faza defensiva. Pina si penibilul ala de Rafinha stia cum sa stea in aparare...

Nadalfan
27th July 2013, 23:38
Cu Goetze si Ribery valizi, shaqiri sper ca nu mai prinde echipa.

Intr-adevar nu va mai prinde echipa dar mie azi mi s-a parut cam cel mai activ de la Bayern.
Eu vad Bayern-ul cam asa:
Neuer
Lahm-Boateng-Dante-Alaba
Thiago
Robben-Gotze-Kroos-Ribery
Muller

Pep o sa-l scoata destul de repede pe Mandzukic din echipa si o sa joaca ori cu Muller ori cu Gotze in fata(Gotze la nationala asta joaca).Si la fundasii centrali e discutabila situatia.Lui Pep ii place sa cel putin un fundas foarte bun prieten cu mingea asa ca nu m-as mira sa-l vad pe Javi Martinez acolo.Thiago cred ca e punct fix in echipa asta.Schweini cred ca va cam face tusa anu' asta desi s-ar putea sa-l bage mai avansat in locu' lui Kroos care a fost slab rau azi(nu ca Bastian ar fi facut ceva de la intrarea sa in teren).Luis Gustavo m-ar bine ar pleca.

dextercioby
27th July 2013, 23:40
Gustavo oricum era in + de cind l-au adus pe Martinez, practic a profitat de 15 minute meci de meci cind iesea Schweini. Oricum, meci oribil facut, mi-a adus aminte cum erau facuti praf de Borisov (!).

YoNuTzz
27th July 2013, 23:43
bravo dortmund :ok:

o mica consolare dupa finala UCL pierduta, dar merita toate felicitarile...

din pacate tot bayern va castiga campionatul...pe termen lung nu prea are cine sa ii opreasca...

phife
27th July 2013, 23:57
prin aducerea lu' Sokratis BVB a rezolvat o problema mare anume viteza fundasilor centrali. Il vad in locul lui Subotic.
Gundogan in spatele varfului joaca bine dar Kiel nu e titular si o spun cu tot respectul. Dupa ce-si revine armeanu' echipa va arata mai bine. Fundas dreapta in turul asta sa fim sinceri nu avem cine stie ce. Sokratis a jucat DR la Bremen dar intr-un stil mai defensiv. Anul asta trebuie sa cautam si un atacant pe stilul lu' Lewa daca pleaca. Wilfred Bony era o solutie dar s-a dus la Swensea.
Una peste alta am facut azi un meci bun si am aratat ca o echipa care poate lua titlul si care poate ajunge departe in Europa.

Xaviesta
28th July 2013, 00:02
http://this11.com/boards/abFdlNkacY.jpg

Sau Mandz in locul lui Muller si Muller in locul lui Robben. Sunt multe variante.

El Pistolero
28th July 2013, 00:06
Pep a dat peste cap planul tactic impus de Heyckness. Sa vedem daca ii iese sezonul asta, pentru ca material are mai bun decat are Klopp la Dortmund.

Nadalfan
28th July 2013, 00:16
http://this11.com/boards/abFdlNkacY.jpg

Sau Mandz in locul lui Muller si Muller in locul lui Robben. Sunt multe variante.

Thiago va fi cel mai retras dintre mijlocasi(stil Pirlo).El va fi 10-le din fata fundasilor centrali.Dupaia in fata sa vor juca 4 oameni care vor schimba foarte mult pozitile intre ei.Asa ca poti sa-l pui pe Schweinsteiger mai avansat.Nu va mai juca pe aceiasi pozitie ca anu' trecut.

Xaviesta
28th July 2013, 01:55
Thiago deocamdata nu imi place pe postul ala. Greseste multe pase in zone periculoase, si azi a facut asta, la golul de 4-2. Cand e mai avansat e incredibil ce face pe teren, magie si atat. Schweinsteiger nu are ce cauta mai avansat decat Thiago, lui i se potriveste perfect rolul lui Pirlo. Cred ca Pep va schimba asta pana la urma. Poate doar a facut niste experimente pana acum.

Shinnok
28th July 2013, 10:45
Felicitari, Borussia!

O victorie trista insa, la fel ca cea a lui Juventus in fata lui Milan in Supercupa Italiei 2003, dupa ce diavolii batusera zebrele in finala UCL din acelasi an.

smiLey.
28th July 2013, 12:24
Thiago deocamdata nu imi place pe postul ala. Greseste multe pase in zone periculoase, si azi a facut asta, la golul de 4-2. Cand e mai avansat e incredibil ce face pe teren, magie si atat. Schweinsteiger nu are ce cauta mai avansat decat Thiago, lui i se potriveste perfect rolul lui Pirlo. Cred ca Pep va schimba asta pana la urma. Poate doar a facut niste experimente pana acum.

Experimentele nu se fac in finale...
Tare frustranta e formatia lui fara varf.
Sa vedem acum cum si-o ia si de la Mourinho in cealalta Supercupa.
Schimbarea nu e intotdeauna buna si benefica.Mergea prea bine formatia care a facut tripla.
Totusi sper sa ii reuseasca ce si-a propus sa schimbe pana pe 30 august.

Srdjan
28th July 2013, 12:32
Bă Gundogan ăla e super-fotbalist, daca Cesc pleacă la Utd., trebuie sa îl aducem imediat, e super-super

JHDD
28th July 2013, 12:43
Bă Gundogan ăla e super-fotbalist, daca Cesc pleacă la Utd., trebuie sa îl aducem imediat, e super-super
Dortmund nu vor mai vinde nimic vara asta IMO

JHDD
28th July 2013, 12:59
Guardiola a pierdut meciul pentru ca el e obisnuit cu echipele din Spania care nu opuneau deloc rezistenta, intrau pe teren cu gandul sa ia doar 3, nu luptau. S-a bazat prea mult pe respectul adversarilor, practic s-a preocupat de alcatuirea primului 11 si deloc de combaterea tacticii de joc a galbenilor.

Srdjan
28th July 2013, 13:02
Eu sunt fanul lui Pep, insa nu cred ca el o realizat unde a venit. Bayern vine după un sezon perfect, se așteaptă de la el sa facă ce o făcut si Heynckes, singura diferența e ca el are si o echipa mai buna. Asta si nu merge cu 4-3-3-ul la nemti, 4-2-3-1-ul lui Bayern de sez.trecut era perfect

10_koln
28th July 2013, 13:05
Ai fost campioană la o diferență foarte mare și acum la un singur meci iei patru goluri (un autogol și o bâlbâială în careu), asta trece în domeniul penibilului. Are noroc Pep, va juca doar 2 meciuri cu Dortmund. Meciul a demonstrat că la orice oră Borussia poate să învingă.

O să-ți dai seama de adevărata valoare a lui Pep, în sezonul ăsta.

Nu voi fi surprins. Poate remediază ceva dar tot nu o să fie îndeajuns.

Nadalfan
28th July 2013, 14:48
Ai fost campioană la o diferență foarte mare și acum la un singur meci iei patru goluri (un autogol și o bâlbâială în careu), asta trece în domeniul penibilului. Are noroc Pep, va juca doar 2 meciuri cu Dortmund. Meciul a demonstrat că la orice oră Borussia poate să învingă.

O să-ți dai seama de adevărata valoare a lui Pep, în sezonul ăsta.

Nu voi fi surprins. Poate remediază ceva dar tot nu o să fie îndeajuns.

Bayern totusi a avut multi absent.Au lipsit vreo 3 titulari zic eu(Neuer,Dante si Gotze).Cu Neuer in poarta nu luau golul de 1-0 marcat de Reus.
Chiar daca sunt fan Borussia nu sunt foarte increzator ca vom lua titlul.Mai degraba as vrea sa ajungem iarasi undeva in semifinala sau finala ligii.

phife
28th July 2013, 14:51
Nadalfan , nu lua Neuer golul ala lua altul. Dante putea schimba jocul insea Gotze nu. Jucatorii de la Borussia il stiu de cand avea 15-16 ani , nu cred ca-i mai poate surprinde.
Campionatul poate fi castigat.

Srdjan
28th July 2013, 16:55
Pep m-a pasat in ceata ieri cu câteva chestii. In primul rând decizia de a-l juca pe Dante atacant in ultimele 5 minute a fost stupida, apoi un creier al echipe de anul trecut, Schweinsteiger nu a fost titular. Martinez nu a fost nici măcar rezerva, apoi Thiago, aici sunt de părere ca nu a fost pregătit sa înceapă pentru Bayern . Apoi jocul de pase, o mulțime de pase aiurea in careul tau, la Barca juca in felul asta deoarece avea jucătorii care construiau atacuri așa, insa Bayern e o echipa care joaca pe un stil mai direct si mai organizat, o organizare care a lipsit in jocul de aseară.

Sezonul trecut Bayern a bătut-o pe Barca prin jocul lor de atac direct, așa cum au jucat Robben si Lahm ieri la primul gol si mai importantă cred ca a fost organizarea lor din defensiva, care a fost haotica ieri. Daca Pep nu vroia sa păstreze măcar puțin din stilul lui Heynckes mai bine nu semna cu Bayern, deoarece stilul care vrea el sa îl implementeze nu merge in Germania. Daca Bayern nu ar fi avut un sezon perfect atunci înfrângerea de aseară nu ar fi fost așa gravă, insa totuși bavarezii sunt campioni UCL si au luat titlul la pas in Germania.

Intr-o alta ordine de idei, tot respectul pentru Klopp

phife
29th July 2013, 00:59
schweini e o piesa importanta pentru Bayern si daca va fi tinut rezerva in continuare echipa lor va avea doar de pierdut. Sincer risca sa-l piarda si pe Lahm si baiatul sa intre intr-un con de umbra.
Nu-l vad bine pe Pep. La Borussia din cateva pase si valoarea individuala se ajunge in situatie de finalizare. Valoarea unui fotbalist nu sta in cate pase da el , astfel individualitatile care le-au adus trofeul anul trecut se pierd.

10_koln
29th July 2013, 18:13
Daca Pep nu vroia sa păstreze măcar puțin din stilul lui Heynckes mai bine nu semna cu Bayern, deoarece stilul care vrea el sa îl implementeze nu merge in Germania.

La ce lot are ar putea juca 2 stiluri, cel al lui Jupp (a adus atâtea victorii) și o combinație între ce vrea să facă el și cel cunoscut. Nu poți schimba dintr-o dată.

Meciul a fost foarte atrăgător și la un nivel foarte ridicat. Nu știu cine se mai poate ridica la nivelul prestat de cele două. Dacă nu se ridică niciuna atunci Dortmund poate lejer câștiga sezonul.

Depinde doar de Pep, dacă vrea să lase în umbră jucători foarte buni...să se despartă de niște valori. Să aplice stilul dorit...va avea probleme foarte mari, până acum nu a dat roade.

Xaviesta
29th July 2013, 18:47
Cand naiba o sa intelegeti ca Pep a jucat cu cateva rezerve din mai multe motive? Gotze, Ribery, Neuer - accidentati. Schwinsteiger si martinez doar ce au revenit din vacanta. E cam penibil sa spui ca Pep nu va reusi la Bayern dupa doar un meci pierdut. Si ce meci... Nu conteaza aproape delic in conparatie cu CL , campionatul. Chiar si cupa.
Pep i-a lasat pe banca si pe Xavi si multi alti jucatori in SuperCupa Spaniei. Aveti rabdare.

Sir. Eko
29th July 2013, 19:10
Cand naiba o sa intelegeti ca Pep a jucat cu cateva rezerve din mai multe motive? Gotze, Ribery, Neuer - accidentati. Schwinsteiger si martinez doar ce au revenit din vacanta. E cam penibil sa spui ca Pep nu va reusi la Bayern dupa doar un meci pierdut. Si ce meci... Nu conteaza aproape delic in conparatie cu CL , campionatul. Chiar si cupa.
Pep i-a lasat pe banca si pe Xavi si multi alti jucatori in SuperCupa Spaniei. Aveti rabdare.

Taci ma. Nu stii tu fotbal da ???
Iti spun o singura data, atentie mare. UN ANTRENOR, UN JUCATOR etc SE JUDECA DUPA PRIMU MECI, ce naiba, nici nu trebuie sa fie un meci, 15 minute ii ok...defapt 10...sau un clip pe youtube. Ajung 2 minute sa il vezi si gata..e INCREDIBILI sau e PENIBIL.

Cine are timp sa urmareasca cateva meciuri...sa treaca cateva luni sa apuce si Pep sa faca ceva la echipa aia...neah. A pierdut cu Dortmund, in supercupa. E clara treaba. Termina pe 10. Maxim, daca are noroc.

Shinnok
4th August 2013, 20:15
SV Darmstadt 98 a eliminat-o pe Borussia Monchengladbach din Cupa :D

lucian_iasi
4th August 2013, 20:27
Rusinos :D

Iar Saarbrucken a eliminat pe Werder Bremen cu 3-1 dupa prelungiri!:))

Mari surprize prin Cupa Germaniei de multe ori si mai ales in primele 2 tururi

Shinnok
5th August 2013, 00:41
SV Sandhausen a scos-o pe Nurnberg :D

aLLiin
9th August 2013, 13:40
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=644061

Dante7
9th August 2013, 21:32
Un ochi la Bayern si unu la PSG :D

Shinnok
10th August 2013, 17:04
Hertha are 2-0 cu Frankfurt :ok:

phife
10th August 2013, 17:14
Borussia nu joaca rau dar nu verticalizeaza. E drept ca in echipa compacta a celor de la Augsburg cu pase treci doar fara picioare dar nu pot sa nu le recunosc meirtele. La nivel tactic e un meci bun dar nu s-a dat drumu la spectacol.

lucian_iasi
10th August 2013, 17:56
Dubla Aubameyang la debutul in Bundesliga
2-0 Dortmund :ok:

Nadalfan
10th August 2013, 18:07
Dubla Aubameyang la debutul in Bundesliga
2-0 Dortmund :ok:

Chiar tripla.Pare un transfer foarte bun.

lucian_iasi
10th August 2013, 18:20
Augsburg - Dortmund 0-4 :ok:

Hannover - Wolfsburg 2-0

Hertha - Frankfurt 6-1 :o::o::o:

Hoffenheim - Nurnberg 2-2

Leverkusen - Freiburg 3-1 :ok:

Shinnok
10th August 2013, 18:23
Hertha a fost incredibila astazi, fara cuvinte! :ok: Frankfurt, de nerecunoscut.

Felicitari, Borussia! :ok:

phife
10th August 2013, 18:26
Borussia a invis pe fondul unui joc foarte slab pana la final cu 4-0 o echipa a celor de la Augsburg foarte bine asezata tactic.
Dar la BVB tactica e religie pentru Klopp si e foarte greu sa-l surprinzi , au jucat la capacitate minima 70 de minute cu multe greseli personale apoi ca la un semn s-au trezit si Reus si Lewa.
Mi-au iesit ambele pronosticuri la scor corect etapa asta , 3-1 Bayern , 4-0 Borussia :) Ce campionat frumos , daca o echipa care s-a salvat de la retrogradare joaca tactic asa bine si are stadionul plin cu suporteri care nu s-au oprit din cantat nici dupa ultimul fluier :D

Nadalfan
10th August 2013, 19:04
Biletele celor de la Dortmund si Bayern pe intreg campionatul au fost vandute.Mi se pare incredibil asa ceva.

phife
10th August 2013, 19:08
Pentru finala ucl de anul trecut au fost peste 500 000 de cereri de bilete care nu au putut fi onorate la BVB.

YoNuTzz
11th August 2013, 00:17
incredibila hertha :)

Shinnok
11th August 2013, 10:05
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1151039_717115601661992_900426481_n.jpg

phife
11th August 2013, 12:56
^:):cya::great:

Dante7
11th August 2013, 13:27
pedo Klopp ?:D

YoNuTzz
11th August 2013, 20:34
a inceput in forta rau de tot bundesliga sezonul asta ! :D

Taquito
11th August 2013, 20:51
se joaca f. spectaculos in Bundesliga, direct pe poarta, pase in adancime, ocazii multe

sannicola
11th August 2013, 23:04
Tot mai placut de urmarit campionatul asta de la an la an :yes:.In prima etapa din 9 partide in 7 au fost de la 4 goluri in sus,37 de goluri in toata etapa o medie de 4.11 :).

phife
12th August 2013, 23:18
ocOGKxy7onU

si nu au una dintre cele mai puternice galerii.
Oricum stadioanele sunt proiectate sa fie asa , in germania si in liga a 3-a se canta din primul pana in ultimul rand :)

Dante7
13th August 2013, 23:15
stiam clipu' :) Fantastici suporteri !

El Pistolero
17th August 2013, 18:00
Catastrofal joaca Bayern. Pep l-a bagat pe Shaqiri titular iar acesta a fost petarda meciului.

mariomax
17th August 2013, 18:31
Bayrn joaca slab. fara Robben si Ribery atacul e mort. daca e numai unul pe teren partea opusa e paralizata, iar joc e urat asa.

Dante7
17th August 2013, 19:31
Ce mic scorul la Bayern, chiar asa de prost au jucat ? Vad pe statistici: 66% posesie, 15 ocazii, 9 suturi pe poarta :groggy:

Stewie Griffin
17th August 2013, 19:31
Au jucat dezordonat.

Shinnok
17th August 2013, 20:31
ce frumos a inceput Schalke campionatul :))

dextercioby
17th August 2013, 23:23
Tiago si Ribery n-au ce cauta impreuna pe teren.

YoNuTzz
17th August 2013, 23:52
cate goluri si-au luat hamburg si schalke in aceste prime 2 etape...

cat despre bayern...vor castiga campionatul, dar vor avea probleme in UCL...

Dante7
18th August 2013, 18:27
wow la Dortmund ! Au mai pus si YNWA.

phife
18th August 2013, 18:29
e imnul neoficial al echipei de cand era sa ne desfiintam. Eintracht ( si nu , nu Frankfurt ) a deplasat 7000 de oameni la Dortmund. Asta spune ceva despre Bundesliga.

Trim0b
18th August 2013, 18:34
Reus pe banca?:groggy:

phife
18th August 2013, 18:54
Dupa minutul 65 ii distruge Borussia :)

Dante7
18th August 2013, 18:55
e imnul neoficial al echipei

Stiu asta.:) Remarcam doar atmosfera. Senzational !

Shinnok
18th August 2013, 19:02
Trim0b, tii cu Borussia?:)

phife
18th August 2013, 19:04
nu e doar arian convins :)

Trim0b
18th August 2013, 19:44
Trim0b, tii cu Borussia?:)

Eu tin cu 2 echipe,restu' sunt doar simpatii:ok:

Dante7
18th August 2013, 19:48
Doar 0-0 pana acum ?

Shinnok
18th August 2013, 19:50
vad ca a intrat Reus.

El Pistolero
18th August 2013, 19:56
Iarasi festival de ratari la Dortmund.

Dante7
18th August 2013, 19:58
se cam profileaza cea mai mare surpriza din acest weekend. La Arsenal parca ma asteptam.

El Pistolero
18th August 2013, 20:03
In sfarsit. 1-0 Dortmund.

Shinnok
18th August 2013, 20:03
gooooooooooool!

lucian_iasi
18th August 2013, 20:05
In sfarsit gol Borussia :D 1-0 :D

vifor_x
18th August 2013, 20:06
era si timpu'

lucian_iasi
18th August 2013, 20:14
2-0 :D primul gol a fost mai greu de dat
Reus din penalty

Shinnok
18th August 2013, 20:17
na dracie!

vifor_x
18th August 2013, 20:21
PTIUUU...ce emotii

Shinnok
18th August 2013, 20:23
scor final 2-1. s-a dus... :D

dextercioby
18th August 2013, 22:03
Barca i-a dat 7-0 unei echipe de top in Spania si Dortmund doar 2-1 unei nou promovate ? Bundesliga e mai slaba decit se spune. :D

phife
18th August 2013, 23:37
Barca i-a dat 7-0 unei echipe de top in Spania si Dortmund doar 2-1 unei nou promovate ? Bundesliga e mai slaba decit se spune. :D

zau? O nou promovata a adus 7000 de fani intr-o deplasare. O nou promovata din Germania poate pune probleme intr-un campionat unde conteaza mai mult de 2 echipe si unde media de spectatori la meci e cea mai mare din lume - dubla fata de la liga ;)

Dante7
18th August 2013, 23:40
zau? O nou promovata a adus 7000 de fani intr-o deplasare. O nou promovata din Germania poate pune probleme intr-un campionat unde conteaza mai mult de 2 echipe si unde media de spectatori la meci e cea mai mare din lume - dubla fata de la liga ;)

pana anul trecut, cu Bayern, Barca si-a cam facut de cap cu echipele nemtesti.

dextercioby cred ca a glumit...

dextercioby
19th August 2013, 00:38
Bai, frate, nu mai poate omu' sa bage o ironie. :o:

phife
19th August 2013, 00:38
din cate tin eu minte spaniolii de 2 ani n-au mai pupat finala UCL in timp ce nemtii da.
Ma dexter cu asa ceva nici sa nu glumesti ma :D

dextercioby
19th August 2013, 00:44
Sa dai 98 de goluri in 34 de etape in Bundesliga e ceva ce nu se compara cu nimic in lumea asta, poa'sa dea Messi 100 de goluri in LaLiga si Barcuta 200 cu totul. E cu totul alt joc.

Dante7
19th August 2013, 00:45
din cate tin eu minte spaniolii de 2 ani n-au mai pupat finala UCL in timp ce nemtii da.

Iar Barca are vreo 6 prezente consecutive in semifinalele UCL.(record)

dextercioby
19th August 2013, 00:47
Semifinalele nu tin de cald nimanui. Si Leeds a ajuns acolo si era la un pas de desfiintare.

Dante7
19th August 2013, 00:49
Semifinalele nu tin de cald nimanui.

si finalele pierdute tin ? Ca nici Bayern n-a castigat toate finalele in care a jucat...

phife
19th August 2013, 00:50
Iar Barca are vreo 6 prezente consecutive in semifinalele UCL.(record)

6 semifinale nu fac cat o finala.
Sa fim sinceri , la situatia financiara in care se afla La Liga comparativ cu Bundesliga e clar ca pe termen lung spaniolii n-o s-o mai duca mult.
Depinde , o finala ca aia cu chelsea da. Totusi sunt de parere ca-i mai bine sa prinzi o finala indiferent daca o pierzi sau nu.

dextercioby
19th August 2013, 00:52
Daca fiscul din spania ii iarta de datorii pe spinarea nemtilor (practic), or s-o duca mult si bine. :rosu:

Dante7
19th August 2013, 00:53
6 semifinale nu fac cat o finala.

Da' cate atunci, 7 ?:))


Sa fim sinceri , la situatia financiara in care se afla La Liga comparativ cu Bundesliga e clar ca pe termen lung spaniolii n-o s-o mai duca mult.

las' ca din cate stiu si englezii sunt pana in gat de datorii. Iar Barca nu e tocmai echipa care sa arunce cu banii. Daca era, poate reusea sa-l transfere pe David Luiz sau Thiago Silva :mda:

phife
19th August 2013, 00:57
ma Dante nici Barca n-a castigat toate finalele pe care le-a jucat. Una stiu sigur cel putin :)

Dante7
19th August 2013, 01:03
Apara Tatarusanu !!! Aaaaa, asta, Duckadam !:D

Ziceam doar ca daca 6 semifinale consecutive sunt de ignorat, desi reprezinta un record, inseamna ca nici finalele pierdute nu sunt mai presus, daca vreti sa fim mai catolici decat papa si sa spunem ca doar trofeul conteaza.

dextercioby
19th August 2013, 01:05
Pai la Ch League conteaza aproape doar trofeul, ca incepind cu sferturile de finala (accesibile pina si unor muritori de rind ca sahtior) te umpli de bani oricum.

YoNuTzz
19th August 2013, 01:06
greu dortmund...bine ca au facut 6 puncte...

phife
19th August 2013, 01:37
eintracht e o echipa buna. Cu un campionat ca Bundesliga unele adversare din UCL sunt o gura de aer proaspat:D

Shinnok
23rd August 2013, 22:24
Borussia 0-0 Werder (pauza)

ciudat. ma rog :D

dextercioby
23rd August 2013, 22:35
Nu mai e werderul de anul trecut.

Srdjan
23rd August 2013, 22:43
1-0 Borussia, Lewandowski

Shinnok
23rd August 2013, 22:43
Lewa /hello

Srdjan
23rd August 2013, 22:56
Cat rateaza BVB

phife
23rd August 2013, 23:10
werder e o echipa puternica . Nu stiu cate echipe si-l permit pe Hunt atacant.
Aubameyang WTF omule?
Ce contra frumoasa...Hofmann asa tanar si asa tehnic.

phife
23rd August 2013, 23:10
a 2-a oara cand hunt scoate de pe linie...
AUBAMEYAMG ( sau cum s-o scrie) ce dracu omule..
Bun meci tactic , cel mai frumos , curat si cel mai important : mereu cu stadioanele pline campionat din lume mai da un meci frumos.
Ai mei s-au intrecut in ratari , asta e :)

Sir. Eko
24th August 2013, 17:02
Robben face hent, arbitru da penalty pentru Bayern...

YoNuTzz
24th August 2013, 17:04
mda...pai bayern e o echipa mare...noroc ca au ratat...

Shinnok
24th August 2013, 17:04
rateazaaaaa :))

bine ca am spus ca am pariat pe ei :> buna tactica.

Sir. Eko
24th August 2013, 17:13
rateazaaaaa :))

bine ca am spus ca am pariat pe ei :> buna tactica.

:)) ai bagat pe Bayern ?
Ce cota aveau ?

Shinnok
24th August 2013, 17:14
n-am bagat, asa am scris pe sectiunea "Pariuri":D

1.11 :happy

Shinnok
24th August 2013, 17:18
hmm, 0-0 la pauza.

si Borussia, si Bayern au inceput greoi campionatul asta.

Sir. Eko
24th August 2013, 17:34
n-am bagat, asa am scris pe sectiunea "Pariuri":D

1.11 :happy

:))

Xaviesta
24th August 2013, 17:52
Si eu am pe Bayern la pariuri. :facepalm:

Shinnok
24th August 2013, 17:52
Si eu am pe Bayern la pariuri. :facepalm:
e un semn :))

TaciAcolo
24th August 2013, 17:53
parca vad ca se termina 1-0 min 90 golul... de kkt bayernu asta il aveam 3 plus

Shinnok
24th August 2013, 17:55
hai, ca incepe OM. ziceti si voi daca da gol Nurnberg :D

Shinnok
24th August 2013, 17:59
baejnebun?

Xaviesta
24th August 2013, 18:05
Pe bune daca inteleg ce vrea Pep cu Lahm in zona centrala. Robben ramane singur si nu primeste deloc ajutor. Muller intra, schimba jocul, Lahm trece din nou in dreapta si centreaza pentru Ribery.

http://this11.com/boards/abFnpwvadB.jpg

phife
24th August 2013, 18:18
greoi si slabuti bavarezii. Paradoxal , nu ? :))

Shinnok
24th August 2013, 18:19
a plouat cu cartonase rosii etapa asta :))

YoNuTzz
24th August 2013, 20:07
slabi cei de la bayern in acest inceput de campionat...

ps: ce inceput dezastruos are schalke...sper sa nu rateze si calificarea in grupele UCL...

El Pistolero
24th August 2013, 20:25
Pep are un fix cu Thiago. Deocamdata spanioul n-are nicio idee despre jocul lui Bayern. N-are ce sa caute in primul 11. Kroos trebuie sa fie acolo.

Sir. Eko
26th August 2013, 17:13
Pep are un fix cu Thiago. Deocamdata spanioul n-are nicio idee despre jocul lui Bayern. N-are ce sa caute in primul 11. Kroos trebuie sa fie acolo.

S-a rupt Thiago.

Srdjan
26th August 2013, 17:38
6 saptamanii sta din ce am inteles eu

sanyi68
26th August 2013, 17:48
Asa am inteles si eu in jur de 6-7 saptamini

dextercioby
26th August 2013, 20:59
Kroos e titular.

Nadalfan
26th August 2013, 21:09
Kroos e titular.

De unde ai scos-o pasta?Thiago si Gotze sunt peste el si vor fi in mod normal titulari la Bayern.Kroos va fi rezerva.

dextercioby
26th August 2013, 21:41
Pe Goetze l-as vedea calcindu-se pe bombeuri cu Robben, mai ramin 2 posturi cu 3 oameni: Mueller, Thiago si Kroos, ca Ribery e de neinlocuit in meciurile serioase (primul vineri).

El Pistolero
26th August 2013, 21:41
Thiago peste Kroos? Hai ma ce naiba! La greseli poate.

dextercioby
26th August 2013, 21:47
Tu crezi ca *cu un dribling se face primavara ? E spaniolul atasat de Thiago. Normal Bayern are 60 de meciuri oficiale anul asta. Minutele (in lipsa accidentarilor) vor fi impartite cit de cit egal.

Razor
27th August 2013, 21:03
Bayern nu stie sa bata la mai mult de 1 gol diferenta ? E a doua oara la rand cand ii iau la handicap si sunt aproape sa pierd din nou biletul din cauza lor.

El Pistolero
27th August 2013, 21:24
Haha...doar egal pentru Pep. Bine maestre. :D

Shinnok
27th August 2013, 21:25
si ma gandeam sa pun pe ei :)) nu am avut curaj si am stiut eu ce-am stiut :P

phife
27th August 2013, 21:27
ANU NOSTRU baaa :floricica: Bayer

YoNuTzz
27th August 2013, 21:37
primul pas gresit pentru un bayern care sufera...

sannicola
27th August 2013, 21:43
Ii clar de evitat la pariuri Bayern in perioada asta.La 3+ au tot cote de 1.35-1.40 si teapa la fel si la handicap...

dextercioby
27th August 2013, 22:08
Echipa a 2-a...teapa.

dextercioby
27th August 2013, 22:55
Anu' trecut echipa a 2-a dadea 2-0 lui Freiburg.

Dante7
28th August 2013, 01:50
ANU NOSTRU baaa :floricica: Bayer

ce nu-ti place la Leverkusen ?:D


Haha...doar egal pentru Pep. Bine maestre. :D

Ura pt Barca s-a transmit catre Bayern ?:))


primul pas gresit pentru un bayern care sufera...

le ce sezon au avut cu Heynckes, parca e de inteles un recul...

Sir. Eko
1st September 2013, 17:43
Ce bine joaca Maxim. Ce gol. Al doilea azi.

TaciAcolo
1st September 2013, 17:44
Maxim zi mare! 2 goluri 2 pase de gol in 55 de minute./hello

YoNuTzz
1st September 2013, 17:56
mai bine facea stuttgart jocul asta in meciul cu rijeka din EL decat azi...

Dante7
1st September 2013, 17:58
mai bine facea stuttgart jocul asta in meciul cu rijeka din EL decat azi...

stia Milan ce stia cand a pierdut la Verona :D

Shinnok
1st September 2013, 20:22
Frankfurt 1-2 Borussia Dortmund

inca un pas spre titlu :D

dextercioby
1st September 2013, 20:25
Pina acum Mkhitaryan si Obameyang pariuri cistigatoare. Au impreuna 5 goluri in campionat.

TheIceMan
2nd September 2013, 06:40
hai ca da semne in sfarsit si HSV ca e este echipa de fotbal :)

El Pistolero
14th September 2013, 21:15
Tocmai ce a luat 6 de la Dortmund. :D

lucian_iasi
14th September 2013, 21:20
Borussia Show :yes:

sannicola
14th September 2013, 21:21
31 Ocazii de gol 4
21 Șuturi pe poartă 2

wtf :groggy:

El Pistolero
14th September 2013, 21:34
Probabil cel mai frumos joc din lume la ora actuala. :ok:

YoNuTzz
15th September 2013, 00:23
super borussia :ok:

carlo
15th September 2013, 18:17
Borussia joaca un super-fotbal si personal ii vad campioni in Bundesliga sezonul 2013-2014.Si cel putin in semifinalele CL.Iar Marco Reus ii va face uitati pe Messi,Ronaldo si restul.

Dante7
16th September 2013, 00:26
Probabil cel mai frumos joc din lume la ora actuala. :ok:

cam asa ceva...

atdi
16th September 2013, 02:07
Borussia mi se pare mai solida decat sezonul trecut, iar nou venitii sau integrat extrem de repede in angrenajul gandit de Klopp. Dupa jocul prestat din punctul meu de vedere sunt principalii favoriti la trofeul CL.

iulian_1976
20th September 2013, 19:12
In sfarsit am o satisfactie :) vad si eu Schalka calarita .

El Pistolero
21st September 2013, 18:20
Doar egal Dortmund la Nurnberg. Pe undeva de asteptat, multe absente in lotul Borussiei.
Sa vedem ce face Bayern, care are meci la Schalke.

Dante7
21st September 2013, 19:55
hai ca incepe sa joace si Bayernul lui Guardiola.

iulian_1976
21st September 2013, 22:00
Schalke 04 0 - 4 Bayern Munich

FC Bayern, Deutscher Meister, ja, so heißt er mein Verein. /hello

Stewie Griffin
21st September 2013, 22:19
Mreu un meci cu Nunberg va fi foarte greu.

PS: Felicitarii bavarezilor pentru victorie.

iulian_1976
21st September 2013, 22:22
Video cu golurile .

http://sport1.md/video/schalke_04_0_4_bayern_m_nchen_21_09_2013

krapulax
21st September 2013, 23:16
Schalke 04 0 - 4 Bayern Munich

FC Bayern, Deutscher Meister, ja, so heißt er mein Verein. /hello
mersi, dupa ce i-a 0b0sit steaua 0ricine ii batea

Dante7
21st September 2013, 23:18
mersi, dupa ce i-a 0b0sit steaua 0ricine ii batea

:)):))

Super meci, super Bayern !:ok:

iulian_1976
22nd September 2013, 01:14
mersi, dupa ce i-a 0b0sit steaua 0ricine ii batea

...si Steaua ii batea banuiesc :))

Taquito
29th September 2013, 19:59
sunt frumoase meciurile cu multe goluri dar cand vezi etapa de etapa meciuri de 3-3 nu prea e ok

TaciAcolo
29th September 2013, 20:01
Maxim creste.... mare jucator! o sa ajunga la o forta din europa in curand

dextercioby
29th September 2013, 20:02
sunt frumoase meciurile cu multe goluri dar cand vezi etapa de etapa meciuri de 3-3 nu prea e ok

Uita-te ma, la Ligue1, cu 15 goluri pe etapa...:rolleyes:

Claudiu96
29th September 2013, 21:28
Prea bine a jucat Stuttgart. Maxim este un jucator foarte bun si poate sa creasca. Sper sa ajute echipa sa ajunga in Europa League.
Hamburg pe loc de retrogadare ... Werder s-au prostit iar si au facut egal intr-un meci pe care trebuiau sa il castige. Tipic lor ...

El Pistolero
5th October 2013, 18:13
Hummels s-a kkt in toata munca echipei. Un rezultat absolut mincinos, M'Gladbach n-a miscat azi deloc si totusi castiga.

YoNuTzz
5th October 2013, 18:49
pacat de infrangerea lui dortmund...

din pacate cred ca incepand cu etapa asta, bayern se va desprinde...

Srdjan
5th October 2013, 18:59
Ce mai joaca Maxim, se descurca?

BlueEnergy
5th October 2013, 20:17
Nu-mi vine sa cred ca a pierdut Borussia. Si in ce hal au dominat cel putin prima repriza.

El Pistolero
5th October 2013, 20:24
Poate se incurca si Bayern. Deocamdata 1-1 la Leverkusen, poate singura echipa care poate sa ii puna probleme serioase Bayern-ului in acest tur de campionat. Exceptand Dortmund-ul bineinteles. :)

Lordul
5th October 2013, 20:46
pai a pierdut Borussia dar tot cu o Borussie

El Pistolero
5th October 2013, 20:50
Superb meci la Leverkusen-Bayern.

dextercioby
5th October 2013, 20:55
Era 3-1 pina acum cu Robben pe teren. Shaqiri mina moarta.

Taquito
5th October 2013, 21:10
a intrat si Robben

se joaca la nivel de CL. f. bine se apara Leverkusen, din pacate nu au un mijlocas cu viziune sa dea pasa decisiva pe contraatac

a intrat si Goetze in min 85. s-ar putea ca acest transfer sa fie buda vieții lui.
cum a fost Quaresma la Inter. a plecat mare jucator de la Porto(cel mai bun din campionat la acel moment) si a stat numai pe bara

El Pistolero
5th October 2013, 21:23
Frumos final. Bayern a atacat ca si Dortmund azi dar nu a reusit sa castige. Oricum un punct important cu o echipa buna.
Dupa 8 etape avem:
1. Bayern - 19
2. Dortmund - 18
3. Leverkusen - 18

Taquito
5th October 2013, 21:23
cat de prost e Manolo. strigă gol si nu vede faultul ăsta, ăla era cu spatele la Ribery si cică tot el faulteaza

Numero Dieci
6th October 2013, 12:34
a intrat si Robben

se joaca la nivel de CL. f. bine se apara Leverkusen, din pacate nu au un mijlocas cu viziune sa dea pasa decisiva pe contraatac

a intrat si Goetze in min 85. s-ar putea ca acest transfer sa fie buda vieții lui.
cum a fost Quaresma la Inter. a plecat mare jucator de la Porto(cel mai bun din campionat la acel moment) si a stat numai pe bara

Quaresma a stat pe bara pt ca atunci cand a jucat a fost foarte slab.

dextercioby
6th October 2013, 13:20
A gresit aseara Guardiola. A incercat sa-i dea o sansa lu' Shaq intr-un meci capital si dup=aia cind a intrat 15 min Robben, normal c-a arestat balonul.

Claudiu96
6th October 2013, 18:02
Hamburg face spectacol , 5-0 , chiar acum s-a marcat al 5-lea , portarul iese si respinge pe jos , poarta e goala si Arslan marcheaza de la distanta. Frumos joc. :D

10_koln
14th October 2013, 15:03
Etapa 13 e meciul, totuși nu știu de ce am această impresie, Dortmund va câștiga.

Claudiu96
18th October 2013, 23:42
Gol fantoma la Hoffenheim - Leverkusen 1-2 ( adevarat 1-1 ) :))
Cred ca 1-1 va fi scorul , nu poti sa faci asa ceva ... arbitrul nu l-a vazut pe Kiessling ca si-a pus mainile in cap , crezand ca a ratat ?
Aia de la Hoffenheim macar stiau ca golul fost validat ? Portarul 100% stia ca a fost pe langa.
http://manunitedfans.lockerdome.com/articles/110004286

dextercioby
19th October 2013, 00:44
Nu se poate asa ceva, era taiata plasa acolo. :D Se poate overrule la comisii, oare ?

Jeleul
26th October 2013, 15:45
Foarte tare reportaju despre Draxler inainte de meci. O mentalitate nemteasca, nu fetite fitoase gen ronaldo sau fardatu ala de Zlatanel.

Cine naiba se uita la falimentarii aia de spanioli expirati cand avem Schalke cu Dortmund ?

El Pistolero
26th October 2013, 16:50
Superba faza! 1-0 Dortmund.

El Pistolero
26th October 2013, 17:02
S-a enervat Pep sau de ce i-a schimbat pe Kroos si Robben dupa doar 25 de min.?

lucian_iasi
26th October 2013, 17:44
2-0 Dortmund :D
Sahin

YoNuTzz
26th October 2013, 17:48
daca dortmund iau 6/6 din deplasarile de la arsenal si schalke sunt geniali...

in schimb schalke...ar avea 2 meciuri pierdute acasa cu chelsea si dortmund fara gol inscris momentan...

DanutBM
26th October 2013, 18:52
S-a enervat Pep sau de ce i-a schimbat pe Kroos si Robben dupa doar 25 de min.?

S-au accidentat amandoi din pacate :(
Despre meci : a fost un meci foarte , foarte greu, Hertha are niste contraatacuri extraordinar de bune , sper sa ramana constanti tot sezonul . Victoria este insa meritata :) .

dextercioby
26th October 2013, 22:13
Accidentati ? :( Deci a iesit bine din greseala ?? Pff, eu ma bucurasem ca si-a dat seama ca formula de start era gresita. Mandzukic e nr. 1.

Claudiu96
27th October 2013, 11:06
eu am crezut ca nu mai are rabdare Pep si i-a bagat pe Mandzukic si Gotze pentru ca scorul era 0-1.
Oricum , superb Schalke - Dortmud. Pacat de penalty-ul ratat de boateng , dar victorie meritata de Dortmund.

El Pistolero
27th October 2013, 11:20
eHM5Gk-Nom8

phife
27th October 2013, 20:09
eHM5Gk-Nom8


haha:)
Mare om! Mare antrenor.:ok:

Claudiu96
27th October 2013, 21:47
Poate ati vazut ce a facut Olivier Baumann astazi :) El a dat toate golurile lui Hamburg :)
Moenchengladbach e o forta acasa , trebuie sa prinda cupele europene echipa asta :D

TheIceMan
27th October 2013, 23:59
Poate ati vazut ce a facut Olivier Baumann astazi :) El a dat toate golurile lui Hamburg :)
:))
isi revin si dinozaurii, sa speram :)

lucian_iasi
28th October 2013, 16:49
A fost respins apelul celor de la Hoffenheim.Ramane scorul 1-2 la meciul cu Leverkusen.

Claudiu96
28th October 2013, 22:06
Foarte nedrept. Trebuia macar rejucare ...

DanutBM
28th October 2013, 22:11
De acord cu Claudiu, trebuia rejucare.

Claudiu96
28th October 2013, 23:04
Apropo , ati vazut cine era pe stadionul lui Bayern ? :D Iluminatii ???
http://www.goal.com/en-india/news/5611/mysterious-circles/2013/10/27/4363324/mysterious-figures-at-bayern-munich?ICID=HP_HN_3
Ciudat , nu stiu de ce nu imi vine sa ma amuz pe chestia asta ...

Jeleul
1st November 2013, 10:25
Sehr interessantes spiel. Borussia - Vfb :)

phife
1st November 2013, 23:11
BVB ruleaza fin.
Lewa - cel mai bun atacant din lume. Si ca finalizator-si ca pasator.
Serios acum - daca o sa-l piarda gratis ai mei sa-l luam pe Suarez. E pe stilul lui Lewa-unul dintre putinii din lume.

Claudiu96
1st November 2013, 23:12
6-1 Dortmund. Astia fac ce facea Bayern anul trecut cand marca foarte mult.

El Pistolero
2nd November 2013, 00:44
Incantator fotbal practicat de Dortmund. :ok:

YoNuTzz
2nd November 2013, 16:32
epica dortmund

victorie la arsenal, victorie la schalke in 2 mari derby-uri + acum 6-1 cu stuttgart

carlo
2nd November 2013, 19:01
Maxim a fost neexistent,ca de obicei impotriva echipelor mari.Comentatorii nu ii pomenesc numele decat la cornere sau lovituri libere,in rest un jucator de pluton.Daca ar auzi Klopp si Guardiola ca presa romana vorbeste de transferul lui Maxim la Dortmund sau Bayern...de rasul curcilor!
In alta ordine de idei,personal cred ca Borussia va lua campionatul si va accede cel putin semifinalele CL.

Rynke
2nd November 2013, 19:10
A dat pasa de gol in meciul cu Dortmund...

Jeleul
2nd November 2013, 20:23
Maxim a fost neexistent,ca de obicei impotriva echipelor mari.Comentatorii nu ii pomenesc numele decat la cornere sau lovituri libere,in rest un jucator de pluton.Daca ar auzi Klopp si Guardiola ca presa romana vorbeste de transferul lui Maxim la Dortmund sau Bayern...de rasul curcilor!
In alta ordine de idei,personal cred ca Borussia va lua campionatul si va accede cel putin semifinalele CL.

Tocmai ai scris o mare prostie.

Maxim nu este zeu pe pamant. Ieri toata echipa nu a jucat mai deloc exceptand cateva parti mici din prima repriza si nu e nimic iesit din comun avand in vedere cu ce ECHIPA au jucat, iar in conditiile astea cum vrei matale ca un SINGUR jucator sa se bata cu o echipa intreaga mai ales ca vorbim de Borussia, daca ceilalti coechipieri nu-I ofera sprijinul necesar sa creeze avantaje si ocazii in ofensiva ?

Pai dupa "logica" asta a ta, foarte dubioasa, daca era unu din Messi, Robben, Ribery, Ronaldo etc. in echipa lui Vfb era 7 - 6 pentru Stuttgart ?

Stuttgart nu este in acest moment o echipa cu mari pretentii in Bundesliga, si sunt sigur ca, conducatorii, suporterii chiar si antrenorul si jucatorii sunt constienti de asta iar infrangerile cu echipe gen Borussia, Bayern nu este ceva dramatic. Probabil ca ei se gandesc la un loc de Europa, si nu Dortmund ori Bayern sunt echipele cu, care se asteapta sa faca puncte. Duelurile lor sunt cu echipe de mijlocul si cele din josul clasamentului din Germania. Normal, victoriile cu echipele de la topul clasamentului sunt binevenite si incantatoare mai ales pentru fani, dar asta nu inseamna ca este ceva neaparat, nu acum.

Totusi, vorbim de Borussia, o echipa care de un an si ceva poate face pipi pe orice echipa din lumea asta.

Iar aia cu "decat la cornere si lovituri libere" este o prostie si mai mare. Pai vorbim pe cifre, care spun ca Maxim este top assistul din Bundesliga, aste peste niste jucatori super-mega cotati si talentati. Ce conteaza ca este din corner, lovitura libera sau alte faze din joc ?

Claudiu96
2nd November 2013, 22:28
Cica Leverkusen nu e asa de bagata in seama in campionat desi se tine de Bayern si Dotmund. Ehh , am aflat si de ce ... Sa pierzi cu Brawnshweig ... Sa zica mersi ca ia locul 3 ...

Maxim e un jucator foarte bun. Joaca asa de bine intr-un campionat ca Bundesliga si la o echipa cu pretentii de cupe europene , ce vrei mai mult ? Plus ca e creierul echipei.

Rynke
2nd November 2013, 22:39
Leverkusen e prea inconstanta...

carlo
3rd November 2013, 13:07
Maxim nu este zeu pe pamant. Ieri toata echipa nu a jucat mai deloc exceptand cateva parti mici din prima repriza si nu e nimic iesit din comun avand in vedere cu ce ECHIPA au jucat, iar in conditiile astea cum vrei matale ca un SINGUR jucator sa se bata cu o echipa intreaga mai ales ca vorbim de Borussia, daca ceilalti coechipieri nu-I ofera sprijinul necesar sa creeze avantaje si ocazii in ofensiva ?

Logica ta care este?Daca echipa e buna,e bun si Maxim?Prin ce iese el in evidenta atunci cand ceilalti sunt varza?In afara de cornerul de la golul Vfb-ului ce a mai reusit Maxim?I-ai vazut multele pase la adversar si suturile care au vrut sa fie pe poarta dar de fapt au ajuns in parcarea stadionului?

Iar aia cu "decat la cornere si lovituri libere" este o prostie si mai mare. Pai vorbim pe cifre, care spun ca Maxim este top assistul din Bundesliga, aste peste niste jucatori super-mega cotati si talentati. Ce conteaza ca este din corner, lovitura libera sau alte faze din joc ?

Asta e chiar tare!Una este sa ai un assist din joc gen Reus,Riberry,Diego si multi altii si alta este sa-i pui,cu un munte de noroc,mingea pe cap unuia din corner sau din lovitura libera.Sper ca vei reusi sa faci diferenta.

Maxim e un jucator foarte bun. Joaca asa de bine intr-un campionat ca Bundesliga si la o echipa cu pretentii de cupe europene , ce vrei mai mult ? Plus ca e creierul echipei.

Da...creierul echipei.
Problema ta si a jeleului este ca puneti botul la ce scrie presa din Ro si nu sunteti obiectivi!E adevarat,Maxim este la ora actuala poate cel mai bun produs al fotbalului din Ro,dar este mult prea departe de valoarea adevarata.Numai ca trebuie sa ne mandrim si noi cu ceva...Am avut printi,am avut briliante pentru ca asa ii vedeam noi,ce au facut toate "valorile" astea pentru fotbalul romanesc stim cu totii.

Rynke
3rd November 2013, 14:19
@Carlo Maxim poate sa creasca e inca tanar .
In alta ordine de idei , ma bucur ca Mandzu e titular, locul lui e in echipa de start.

Rynke
3rd November 2013, 15:14
@Carlo Maxim poate sa creasca e inca tanar .
In alta ordine de idei , ma bucur ca Mandzu e titular, locul lui e in echipa de start.

Am uitat sa zic, Guardiola este genial , desi era 1-1 el il scoate pe Manzu si il introduce pe Kroos, iar Muller trece drept fals 9 , si marcheaza golul victoriei.

Sir. Eko
3rd November 2013, 15:23
Maxim nu este zeu pe pamant. Ieri toata echipa nu a jucat mai deloc exceptand cateva parti mici din prima repriza si nu e nimic iesit din comun avand in vedere cu ce ECHIPA au jucat, iar in conditiile astea cum vrei matale ca un SINGUR jucator sa se bata cu o echipa intreaga mai ales ca vorbim de Borussia, daca ceilalti coechipieri nu-I ofera sprijinul necesar sa creeze avantaje si ocazii in ofensiva ?

Logica ta care este?Daca echipa e buna,e bun si Maxim?Prin ce iese el in evidenta atunci cand ceilalti sunt varza?In afara de cornerul de la golul Vfb-ului ce a mai reusit Maxim?I-ai vazut multele pase la adversar si suturile care au vrut sa fie pe poarta dar de fapt au ajuns in parcarea stadionului?

Iar aia cu "decat la cornere si lovituri libere" este o prostie si mai mare. Pai vorbim pe cifre, care spun ca Maxim este top assistul din Bundesliga, aste peste niste jucatori super-mega cotati si talentati. Ce conteaza ca este din corner, lovitura libera sau alte faze din joc ?

Asta e chiar tare!Una este sa ai un assist din joc gen Reus,Riberry,Diego si multi altii si alta este sa-i pui,cu un munte de noroc,mingea pe cap unuia din corner sau din lovitura libera.Sper ca vei reusi sa faci diferenta.

Maxim e un jucator foarte bun. Joaca asa de bine intr-un campionat ca Bundesliga si la o echipa cu pretentii de cupe europene , ce vrei mai mult ? Plus ca e creierul echipei.

Da...creierul echipei.
Problema ta si a jeleului este ca puneti botul la ce scrie presa din Ro si nu sunteti obiectivi!E adevarat,Maxim este la ora actuala poate cel mai bun produs al fotbalului din Ro,dar este mult prea departe de valoarea adevarata.Numai ca trebuie sa ne mandrim si noi cu ceva...Am avut printi,am avut briliante pentru ca asa ii vedeam noi,ce au facut toate "valorile" astea pentru fotbalul romanesc stim cu totii.

Deci dupa logica ta, Maxim trebuia sa dea 5 goluri si sa egaleze de unu singur? Au pierdut cu 6-1 ! Nimeni nu a jucat bine, au fost distrusi.

Maxim bate foarte bine cornerele si loviturile libere. Nu e o coincidenta ca are atatea pase de gol din faze fixe, nu are legatura cu norocu.


Iar ultima parte nu o inteleg deloc. Deci Maxim e cel mai bun jucator roman, dar esti suparat ca nu e world class ? Nu a zis nimeni ca e, nu inteleg ce te deranjeaza ca il lauda presa, au motive. E probabil cel mai in forma, cel mai bun jucator pe care il avem. Dar evident nu joaca titular la nationala...ca mnah, Stancu si Bucur...
Legatura pe care o faci apoi cu briliante...nu inteleg.

Jeleul
4th November 2013, 09:51
carlo, nici nu ma mai obosesc sa-ti scriu, ai scos si tu niste propozitii din context, pe care din nou le-ai comentat aiurea in tramvai fara nici o logica si departe de realitate.

carlo
4th November 2013, 11:01
Deci dupa logica ta, Maxim trebuia sa dea 5 goluri si sa egaleze de unu singur? Au pierdut cu 6-1 ! Nimeni nu a jucat bine, au fost distrusi.

Maxim bate foarte bine cornerele si loviturile libere. Nu e o coincidenta ca are atatea pase de gol din faze fixe, nu are legatura cu norocu.

Dar dupa logica ta,el chiar intentioneaza sa-i puna mingea pe cap lui Haggui in meciul de la Dortmund?Aici e vorba pur si simplu de noroc,mai devreme sau mai tarziu nu va mai functiona.Si de fapt,atunci cand esti creierul echipei,asa cum sustin unii pe-aici,incerci sa tragi echipa dupa tine atunci cand vezi ca ceva nu merge.


Legatura pe care o faci apoi cu briliante...nu inteleg.

Foarte simplu:ne mandrim cu briliantul Mutu si cu printul Cristea si cati altii or mai fi.Ce au facut valorile astea pentru nationala si in general,pentru fotbalul din RO?Acest lucru se intampla acum si cu Maxim,este ridicat in slavi de toata lumea pentru ce?Ce a realizat Maxim pana in momentul de fata?Se vorbeste de transfer la Bayern sau Borussia.In locul cui ar putea juca Maxim la München sau Dortmund?Repet,faptul ca este supraevaluat i-ar putea strica intr-un fel cariera.In Germania astfel de talente sunt mult mai protejate de presa si cei din lumea fotbalului.

aLLiin
9th November 2013, 00:32
Hannover - Braunschweig 0-0

Claudiu96
9th November 2013, 00:48
Braunschweig trebuie sa se duca mai repede unde ii este locul , Liga 2 ...

Nadalfan
9th November 2013, 14:47
Braunschweig trebuie sa se duca mai repede unde ii este locul , Liga 2 ...

Oamenii de vreo 5 etape au inceput sa-si revina.In astea 5 meciuri i-au batut pe Wolfsburg in singurul meci pe care acestia nu l-au castigat acasa,au pierdut in prelungiri cu Schalke dupa un meci in care au condus de doua ori,au pierdut la Mainz intr-un meci in care din ce am observat intr-un rezumat l-au cam dominat,iar apoi in ultimele doua etape i-au batut pe cei de la Leverkusen si au facut egal in deplasare ieri cu Hannover care si-au castigat toate punctele din clasament acasa semn ca sunt o echipa redutabila pe teren propiu.A si sa nu uit si de meciul cu Borussia in care baietii de la Eintracht au jucat extraordinar.Sincer n-as vrea sa pice.Mai degraba mi-ar placea sa-i vad in zweite pe Nurnberg si Freibourg.