PDA

View Full Version : Comentarii la Iulian Lazialu vs. Bumbescu



Kainsashiki
27th November 2006, 14:44
comentarii aici la duelul dintre cei doi:)

Kainsashiki
27th November 2006, 14:50
Bumbescule, imi pare rau pt tine dar nu ti-ai ales bine adversarul..:D

tu probabil crezi ca el este vreun pusti teribilist care scrie ca sa se afle-n treaba..dar ai sa vezi zilelele astea cate stie :D

Mario Di Lazi
27th November 2006, 15:21
Forza Iulian Lazialu ... :)

pinki
27th November 2006, 18:39
daca ar scrie si ei cu mai multe de "enter" ar fi tare bine :D eu n-am reusit sa citesc decat primele 2 replici :lol:

noir_desir
27th November 2006, 19:53
"castiga" Bumbescu fara probleme... :D

pinki
27th November 2006, 22:30
gata, am parcurs si eu discutia :D interesant :) nu va zic cine cred eu ca are castig de cauza so far :evil:

YoYoyOi
27th November 2006, 22:36
Pfoai ce m-am chinuit.Imi pare rau ca nu am citit replicile lor de la inceput. Acum a trebuit sa citesc tot si am avut ce citi.

Din cite vad duelul a intrat in timeout si e mai bine asa. Mai bine pt Iulian pt ca are timp sa recupereze terenul pierdut.
A provocat la duel din cauza afirmatiilor lui Bumbescu referitoare la Gyr, poet despre care n-a zis mai nimic. Ca apoi sa-l acuze ca l-a facut "pusti teribilist" ca mai apoi sa-l acuze ca l-a facut "fanatic".
Si tema principala a duelului a fost lasata in background, in prim plan aparind aceste doua acuze. Nu a explicat deloc de ce nu este teribilist sau fanatic, nu a explicat deloc de ce crede in doctrina respectiva. Lucruri de altfel neinteresante in acest duel care il are in postura de tema principala pe "distinsul poet", dar care apar cu insistenta.
Cind aduci pe cineva in tribunal trebuie sa prezinti probe. Petentul aduce dovezile, dupa care acuzatul raspunde cu dovezile lui. Pina acum Iulian nu mi-a aratat de ce nu ar trebui "sa se spele pe miini" inainte de a vorbi de Gyr.
Noi in postura de jurati, sa nu zic judecatori, nu stim nimic de Gyr si asteptam sa aflam de la Iulian. Dar cred ca am asteptat prea mult. El trebuia sa dovedeasca faptul ca are tot dreptul sa vorbeasca de respectivul poet si sa ne faca si pe noi sa-l credem.
Nu stiu daca a pierdut definitiv, dar sigur a pierdut la imagine. Propaganda pe care o face legionarismului sau miscarii la care este afiliat, ma intereseaza mult prea putin ca sa fi meritat osteneala de a citi tot ce a scris. Pot spune ca ne-a jignit intelectul obligindu-ne sa citim parerile lui despre acele miscari si mindria de a face parte din ele.
Ar fi bine sa treaca totusi la miez daca mai vrea sa cistige ceva teren. Si sa renunte la intrebarile obsesive "de ce m-ai facut pusti teribilist" sau " de ce m-ai facut fanatic"!

Hard
28th November 2006, 00:49
Ce time-out ca vad ca au inceput iar.Personal ma cam sperie baietii astia cu Gyr-ul lor:happy...

MariusTR
28th November 2006, 09:54
Cei care imi stiu profilul , stiu ca eu nu ma impac bine cu cei mici de varsta, adolescenti in formare. Am avut de a face pe aici cu vreo doi-trei din generatia Pro, generatia manga, mandinga si Bambi .

Insa acest Iulian este de alta categorie din cate l-am citit. Tineretea nu-l trage in jos ca pe restul pustilor. Asta e bine pentru el.

Bumbescule, ai dat de dreq cu Iulian, le are omul si le are la el.

delaparis
28th November 2006, 10:17
:sneaky:

Ceva nu e in regula cu lupta asta ...

Nu spun ce deocamdata dar presimt ca se vor lua decizii severe in curand

YoYoyOi
28th November 2006, 10:46
Yeah, i know:ok:

Kainsashiki
28th November 2006, 19:52
am si eu o intrebare...a citit cineva pana acum toate posturile celor doi ???:D

pinki
28th November 2006, 20:10
eu :D in 3 zile :ras-plans: sau 2, cate au fost :)

de cand au inceput sa dea mai multi de enter am urmarit mai cu interes duelul :happy

r0bby
28th November 2006, 20:13
Da....si m-am plictisit foarte tare!:D

MariusTR
28th November 2006, 20:31
Astia nu stiu ce e aia paruiala.


Trebuie bagate mesaje nimicitoare ... adversarul facut KO din 2 posturi concentrate ... altfel adoarme coana Veta in spatele tejghelei :D

pinki
28th November 2006, 20:33
a fost duel intelectual mai, ce stiti voi :P

MariusTR
28th November 2006, 20:37
Duel intelectual , ce sa zic :ras-plans:

Iulian: "Fanta de lumina parcurge sinergetic haul diluant in mecanica cuantica paralela cu sinusoidala absoluta!"
Bumbescu: "Nu e adevarat, eu te contrazic grotesc! Inelul cuantic nu atinge perpendiculara haului diluant! Na, ca ti-am zis-o!"

:sleep: :sleep:

pinki
28th November 2006, 20:50
:ras-plans: :ras-plans:

mie mi-a placut duelul :cool:

MariusTR
28th November 2006, 21:15
Mie mi-a placut replica asta ... geniala! :

Asa, ia sa vedem....Eminescu...of de ce sa il bagam si pe Eminescu aici, in porcaiala noastra, nu-mi place si ma enervezi.

Buna asta, porcaiala ... unde , mai nene porcaiala ? Ca noi o cautam pana ne-am plictisit ( Uite si la colegul meu cum doarme dus de o ora urmarind disputa asta... "Trezeste-te mai colega , ca au inceput porcaiala!" ... ) :ras-plans:

r0bby
28th November 2006, 21:27
De unde ca a fost un duel plictisitor!Cica intelectual:D!

delaparis
29th November 2006, 01:55
Lazialu eliminat ... lupta terminata ...

Kainsashiki
29th November 2006, 02:00
mai bine ca s-a terminat :) si asa Iulian din pacate o sa plece cateva zile..

racer06_lazio
29th November 2006, 06:36
a fost blat...sortii au fost potrivnici....las' ka il bate cu alte okazii...
mana sus cine vrea revansa :D:D:D:D:D:D

Sergiu
29th November 2006, 09:28
Ce a fost ciudat e ca nu am prea inteles despre ce s-a vorbit. Habar n-am ce e cu Gyr, dar Iulian parea ca stie totusi.
Ori despre asta era vorba din cate am inteles: stie sau nu Iulian despre Gyr. Daca a pierdut lupta inseamna ca nu stie? E ciudat.

pinki
29th November 2006, 13:35
oricum, un rezultat echitabil, zic eu :)

dardar_3
29th November 2006, 15:13
Lazialu eliminat ... lupta terminata ...

Cat a fost blatul:drak:?...

:P:P:P.... Poate o sa aiba oportunitatea Iulica sa isi ia revansa:D

Iulian Lazialu
29th November 2006, 16:18
Eu cred ca am toate motivele sa ies cu capul sus din acest duel.
Pt cei care au citit replicile de la duel si-au dat seama ca eu am cunostinte despre Radu Gyr.
Am argumentat acest lucru http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=937790&postcount=18
Bumbescu nu o adus nici un argument ca sa sustina ca eu nu stiu nimica despre Radu Gyr.
Victorios era cu adevarat doar daca ma invingea cu un argument ca eu nu stiu nimic despre Radu Gyr sau ML

Mario Di Lazi
29th November 2006, 17:11
Lazialu eliminat ... lupta terminata ...

Domn arbitru ... mai prelungeste si matale cu vreo ... 6 minute :D ... Ca e sunt sigur ca lazialul meu este in stare sa-l zdrobeasca pe fundasul ala de la Steaua ... :D

delaparis
29th November 2006, 17:21
Au gresit tehnic amandoi dar Iulian a de doua ori ... sorry

De fapt scopul trebuia sa fie definit mai exact daca tot s-a vrut sa se discute pe alte subiecte ...

racer06_lazio
29th November 2006, 18:09
blat clar...nu l-au lasat pe iulica sa se desfasoare....
dar oricum...cred k si-a cam indeplinit scopul bataliei...asa k iulian bravo:D

Kainsashiki
29th November 2006, 18:10
Lazialii sunt uniti si asteapta cu nerabdare derbyul cu AS Roma :happy

racer06_lazio
29th November 2006, 18:14
pana la moarte.....
si asteptam victoria cu roma m....da:D:D:D:D:D

Bumbescu
30th November 2006, 08:25
Pentru ca "adversarul" meu a postat aici(stiam ca nu e voie) o s-o fac si eu , sper insa sa ne oprim aici.
Scopul luptei nu a existat, nu a fost vorba decat de dorinta respectivului de aface atmosfera si de a iesi in evidenta.
Nu a demonstrat ca stie absolut nimic, din punct de vedere al a "sti=a intelege, a patrunde" ci doar din punctul de vedere al "a sti=a ingurgita fara filtru si gandire proprie".
Iar distinsilor suporteri laziali care au postat replici atat de pline de substanta aici le spun ca e mult mai bine pt amicul lor ca lupta s-a terminat, ar fi fost desfiintat si mai tare, chiar ultimul sau post fiind un prilej fantastic.
In final o sa parafrazez un prieten si o sa spun ca respectivul nu avea cum sa castige si sa demonstreze ceva in fata mea atata timp cat reprezinta "ceea ce urasc cel mai mult pe lumea asta": prostia militanta.

racer06_lazio
30th November 2006, 11:44
stimate domn...park se terminase duelul...nu stiu de ce te agiti din nou...ai castigat bravo...sanatate si virtute....goodbye...nu trebuie sa il provoci din nou....

delaparis
30th November 2006, 11:52
Bumbescu pe comentarii ai voie dupa lupta ... nu ai voie pe "Votati etc..."

Racer esti leader pe aici ?

Bumbescu
30th November 2006, 11:54
Ok, dar ar fi bine sa ne oprim aici, nu de alta dar pe urma nu ar fi decat o continuare a luptei din arena si nu mi se pare normal.

Iulian Lazialu
30th November 2006, 13:17
Atat de mult ai deviat de la subiectul discutiei incat ai inceput sa vorbesti de viata mea personala.
Nu am mai vorbit despre viata mea personala,sper ca va fi ultima oara,insa acum ma fac nevoit sa o fac.

M-am nascut in octombrie 1989 in judetul Botosani.Mama mea este asistent maternal iar tatal meu medic veterinar.
Cand aveam 5 ani ,din motive care nu le pot spune aici, parintii mei s-au mutat la tara.
La varsta de 7 ani m-am pierdut tatal,la inmormantare i-am promis ca voi face orice pt a ii duce cinstea si a o face pe mama mea bucuroasa.
Cine are cunostinte la tara sau locuieste acolo stie cum este.Mai tot timpul este ocupat cu cultivatul pamantului,ingrijirea animalelor in general cu treburile gospodaresti.
Am crescut inconjurat de animale,in natura,cu aer curat liber si m-am bucurat de toate darurile naturii,din aceasta cauza am inceput sa iubesc animalele si natura.Am luat parte la toate treburile gospodariei de la cultivatul pamantului pana la maturatul prin curte,invatand sa nu imi fie rusine de nici o munca,de asemeni nu imi este rusine sa spun ca am facut/fac aceste lucruri mai rusine mi s-ar parea sa zic,ca imi petrec timpul frecand menta prin cartier si traiesc exclusiv pe spinarea parintilor.
Am facut scoala generala in localitate si am incercat pe cat posibil sa ma tin de promisiunea facuta atunci.Am obtinut premii in toti anii din generala.
Inca de mic mio placut istoria,mio placut sa citesc in special istorie,am participat la olimpiada iar de fiecare data m-am clasat in primii 5 pe judet.
Dupa terminarea scolii generale am luat cu brio testele nationale, si am devenit elev al Colegiului Gheorghe Asachi Botosani profilul ''stiinte sociale'' unde obiectul principal este istoria.
Ascult orice fel de muzica de la psaltica pana la rock(exclus manele).
Imi place sportul :fotbal(portar fc botosani 2) si canotaj.
Nu am prietena,si nu cred ca acest fapt este o problema ci cred ca nu este acum un lucru foarte important,poti la fel de bine sa iubesti si la 27 de ani,acum sa te bucuri de tinerete si sa te formezi.
Nu m-am apropiat de doctrina legionara din teribilism, ca sa ma duc intr-o gasca si sa ma ddau mare :uite ma ios legionar habar neavand de ce vorbesc ci m-am apropiat pt ca mio placut istoria,mio placut sa citesc si mi-am dat seama ca ideile despre cum trebuie sa respecti semenii,natura ,e potrivesc si mie insa va trebui sa pun in aplicare ceea ce spune acolo.
Faptul ca am aderat la o miscare nationalista nu am facuto pt ca am vrut sa ma dau mare la cineva,nu am facut asta din teribilism,sau mio obligat cineva ci din faptul ca vreau sa ma implic,
Nu cred ca asa isi petrece copilaria un pusti teribilist care citeste cateva randuri din miscarea.com si gata se crede legionar si se duce la toti spunand noua lui descoperire.
Eu nici macar nu am timp de asa ceva pt ca eu mai tot timpul sunt ocupat(nu stiu daca 5% din posturile mele pe forum sunt scrise in zile de weekend).

Iar pt domnu bumbescu:crezi ce vrei,faci ce vrei,vorbesti ce vrei.
Lumea si-a dat seama ca stiu despre ce vorbesc http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=940581&postcount=24 http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=938213&postcount=9

Bumbescu
30th November 2006, 13:44
Nu am vorbit despre viata personala a nimanui, in primul rand pt ca nu ma intereseaza; am citit oarecum in sila(mi se pare cel putin ciudat sa postezi asa ceva) autobiografia siropoasa-lacrimogena pe care ne-ai daruit-o tuturor.
Vreau sa spun ca parinti poate am pierdut toti, viata grea, la fel poate avem toti, astea sunt lucruri cu care nu iesi pe tapet in vazul lumii.
Nu mi-e clar cum copilul unei asistente maternale poate milita atat de vartos pt interzicerea avorturilor, dar sunt poate medici in stare sa explice si asta.
Oricate premii ai luat, imi pare rau, nu ai ramas decat un biet agramat, semianalfabet.
Stiu ca sunt dur in exprimare, dar, crede-ma , te dispretuiesc, iti spun f sincer asta.
In final Domnu Bumbescu te roaga sa-l lasi dracului in pace si sa nu i te mai adresezi vreodata, ca ce-ai patit zilele astea e nimic fata de ce ar putea urma.Adio.

luma
30th November 2006, 13:52
Iulian si Bumbescu, s-a ajuns prea departe. Va rog sa incetati cu jignirile.

pinki
30th November 2006, 13:55
subscriu :)

Bumbescu
30th November 2006, 13:57
Promit sa nu mai postez nimic.

Iulian Lazialu
30th November 2006, 14:20
am pus asta aci pt a isi da seama fiecare cata dreptate ai tu cand ma faci analfabet si teribilist.
faptul ca un om cu peste 10 ani mai mare ca mine nu a reusit pe tot parcursul discutiei sa aduca niste argumente credibile cum ca eu nu stiu ceva de radu gyr ci a argumentat cu teribilist,fanatic si nu a putut gasi 2 definitii dupa care so legat de viata mea personala acuzandu-ma ca nu am prietena sau ca nu am primit o educatie corecta de la parinti,subliniaza adevaratul tau nivel.
sigur ca nu vei putea intelege de ce sunt impotriva avortului pt tu nici macar nu ai putut defini cuvintele teribilist si fanatic.
nu am patit nimic,asa cum si tu nu ai castigat nimic ai castigat doar pt ca cineva a pus punct discutii noastre.
nu,nu ma voi adresa DOMNULUI bubescu pt ca nu exista nici un domn in acest user.
acum ma ameninti?cu ce mai? pt ca tu nu ai nimic, pana si nickul nu este al tau:D :D este numele unui mare jucator la a carui valoare intelectuala(nu zic cea sportiva) tu nu te vei ridica niciodata:D :D

delaparis
30th November 2006, 14:22
Iulian vezi ca lupta a luat sfarsit ... acum sanctiunile sunt "adevarate" daca pot sa ma exprim asa.

Iulian Lazialu
30th November 2006, 14:32
analfabet:no: :no: asta nu e jignire??
gata,am terminat.