PDA

View Full Version : Demisia lui Grigoras acceptata



megastar
5th June 2013, 14:14
Surse din cadrul clubului gălățean susțin că Lucian Ciofoaia, președintele Consiliului de Administrație al FC Oțelul SA, a aprobat astăzi cererea de demisie depusă de antrenorul principal Petre Grigoraș în urmă cu o săptămână.


Grigoraș a confirmat că a fost contactat și anunțat că urmează să primească un document prin care i se va solicita plata unor despăgubiri.

"Am fost contactat de o doamnă care s-a recomandat a fi de la resurse umane, n-o cunosc personal, mi-a spus că voi primi o hârtie prin care mi se cer niște despăgubiri în urma demisiei mele. Nu știu dacă nu mai e cale de întoarcere, trebuie să văd și ce mi se cere înainte să semnez. Poate vor să-mi ceară viața sau casa. Momentan las lucrurile să meargă de la sine", a spus Grigoraș.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/exclusiv-demisia-lui-petre-grigoras-acceptata-de-otelul-poate-vor-sa-mi-ceara-viata-sau-casa-10929461

Doctor_Satan
5th June 2013, 15:30
Ce inseamna sa te bagi in afaceri cu Adamescu.
Plus ca asta e o cofirmare a spuselor lui Grigoras: ca nu se vor aduce jucatori, iar obiectivul este incercarea de salvare de la retrogradare.
Trebuie sa scapam cat mai repede de parazit, pentru ca asta nu mai lasa nimic in urma lui.

Tim
5th June 2013, 15:45
B.T. continua.:ok:

megastar
5th June 2013, 16:38
B.T. continua.:ok:

Nici macar nu a inceput, ce sa continue? Blesteme din astea ca alea tale sa tot ai parte.

Doctor_Satan
6th June 2013, 07:49
B.T. continua.:ok:

Iar te retinem din sarbatorirea alaturi de ceilalti 3 suporteri a promovarii Recasului?
Voua v-a tras-o Iancu si acum le doresti si altora un patron ca al vostru?

fl0o
6th June 2013, 18:04
B.T. continua.:ok:
Cu asta , va las in anonimatul vostru.
:cya:Cand pleci?

Doctor_Satan
7th June 2013, 07:47
Pai ca de obicei: una zice si alta face. Ne-am obisnuit deja cu el.

Marius
7th June 2013, 08:20
Bine c-a plecat Grig, puneau astia sechestru si pe el :D

Tim
7th June 2013, 08:51
atunci cum PLM au primit astia licenta? Ce tara de *****.:headbang:



http://dunareabatrana.ro/201306062675/anaf-a-sechestrat-otelul.html

megastar
7th June 2013, 09:06
atunci cum PLM au primit astia licenta? Ce tara de *****.:headbang:



http://dunareabatrana.ro/201306062675/anaf-a-sechestrat-otelul.html

Cum, n-ai facut un topic separat?

Tim
7th June 2013, 09:10
Ce mai ziceti acum galatenilor? Acum 2 ani urlasti ca apucatii impreuna cu blestematul de stan sa fim retrogradati pentru ca avem datorii.
Acum ce ziceti? Nu va crapa obrazul de rusine?

megastar
7th June 2013, 09:15
Bine c-a plecat Grig, puneau astia sechestru si pe el :D

Esti sigur ca a plecat? Sa vedem cat ii cer baietii daca vrea sa plece.

megastar
7th June 2013, 09:18
Ce mai ziceti acum galatenilor? Acum 2 ani urlasti ca apucatii impreuna cu blestematul de stan sa fim retrogradati pentru ca avem datorii.
Acum ce ziceti? Nu va crapa obrazul de rusine?

1. Habar nu ai ce criterii se iau in considerare cand se da o licenta.
2. Nu stiu cati galateni au fost interesati de soarta FC Timisoara la acea ora. Poate aici pe forum cativa, dar iti garantez ca la Galati exista probleme mai mari decat soarta Timisoarei fotbalistice.

megastar
7th June 2013, 11:34
Petre Grigoraș și-a dat demisia de la Oțelul, iar patronatul nu numai că a acceptat-o, dar cere acum despăgubiri în valoare de 18.000 de euro de la antrenor, pentru rezilierea prematură a contractului.
Tehnicianul a primit deja o hârtie prin care este informat că ruperea unilaterală a înțelegerii cu Oțelul ar însemna ca el să fie nevoit să plătească o anumită sumă de bani pentru a putea pleca, deoarece Grig mai avea un an de contract cu echipa noastră.

http://dunareabatrana.ro/201306072676/demisia-il-costa-18000-pe-grig.html

Tim
7th June 2013, 11:51
Eu in locul lui Grigoras as ramane si as retrograda echipa, sa ii iasa banii pe nas lui Adamescu.:D

megastar
7th June 2013, 12:03
Grigoras a amenintat ca daca nu e lasat sa plece isi prelungeste concediul medical.
Oricum Mihai Terzi, director general Sageata Navodari l-a dat de gol pe Grigoras. A vrut sa il aduca acolo insa Grig l-a refuzat: „Din pacate, Petre Grigoras este in litigiu cu Otelul Galati si ne multumeste ca l-am contactat. A spus ca are oferte mai bune, dar ca pana nu termina cu Galatiul, nu poate vorbi cu nimeni”.

fl0o
7th June 2013, 19:54
Eu in locul lui Grigoras as ramane si as retrograda echipa, sa ii iasa banii pe nas lui Adamescu.:DDe asta n-ai reusit inca sa treci de nivelul cu papusi.