PDA

View Full Version : De Ce Am Fost Banat ?



Rossi
27th November 2006, 12:52
Dear BIANCO-ROSSI,

You have received an infraction at OnlineSport Forum.

935963

Reason: Pocire voita nume membru forum/echipa/club
-------
Poli who?
Scrie pe tabla de 1000 de ori: FCU Politehnica Timisoara.
Stai jos. Trei.
-------

This infraction is worth 3 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

All the best,
OnlineSport Forum

http://www.lpf.ro/timisoara.htm

daca eu am 3 tu ai 1 ...

intra sa vezi ....

nu e nici o pocire de nume .... asa scrie pe siteul lpf ....

sau te pomenesti ca tu stii mai bine ca astia de la Liga Profesionista de Fotbal ....

Rossi
27th November 2006, 12:53
Politehnica Timisoara a jucat cu Dinamo II acum o saptamana si a pierdut cu 2-0 :ok:

Jerry20cm
27th November 2006, 12:55
eu te-am banat, nu el.
motivul: citeste-ti ultimele posturi si-ti vei da singur seama care a fost motivul. ;)

starsteel
27th November 2006, 12:56
Banarea vad ca e pt. o zi Jerry hai sa dam dovada de ingaduinta si poate ii dai drumul sa zicem intr-o ora. A acumulat 17 puncte de penalizare si-a primit rasplata principalul scop e de linistire nu de eliminare.

YoYoyOi
27th November 2006, 12:58
"Batrine":P esti prea moale:ok:

starsteel
27th November 2006, 13:01
Daca toti am fi rai ce-ar iesi?.... Jerry e mai tanar sangele e mai iute eu mai batran .....poate mai intelept? :happy
P.S. Deci sunt mos Yoyo, lasa ca ti-o coc eu! :mda:

YoYoyOi
27th November 2006, 13:04
Nu mi-o coace, las-o necoapta.:D
Jerry a procedat corect:ok:

realmadrid.com
28th November 2006, 13:20
De unde a mai aparut clona aia amatorilor :D ?. Chiar asa, cand adminul nu are pe ce sa-mi dea ban, se mai inventeaza o clona ?.

dinparis si mariustr, sunteti pe din afara :D

Kainsashiki
28th November 2006, 13:24
http://img86.imageshack.us/img86/764/capture2bs9.jpg

e acelasi ip..

acum doua intrebari pt tine:

intri de la net-cafe ?
ai net prin retea si iesiti mai multi pe acelasi ip ?

delaparis
28th November 2006, 13:24
.com : Tie iti plac pozele ? ;)

realmadrid.com
28th November 2006, 13:42
@diablo

Nu intru de la netcafe, intru ocazional de la un prieten, care este pe din afara cu sportul, deci nu cred ca-l intereseaza.

Intru doar de acasa...si habar nam ce ip am.

Din curiozitate, altul daca intra cu proxi, nu poate sa-si puna ce ip vrea ?. Cum se gaseste un user cu ip-ul ca al meu, gata, este clona mea...fara nici un comentariu..

MariusTR
28th November 2006, 13:46
Ionutz, tie iti place sa faci ce nu se face si sa ignori Regulamentul OLS.
La prima clona te-am iertat , desi trebuia sa-ti banam clona si sa faci tu pauza pentru clonare.
Acum nu mai e cazul, ca ti-ai creat inca o clona. Daca te lasam, iti faceai inca o clona si inca una ...

Cum pot respecta alti useri Regulamentul, poti si tu.

Eu nu inteleg de ce desi ai userul .com , mai ai chef si de clone pentru diverse scopuri!

Eu ti-am dat banul , nu adminul ;) Vadim te-a iertat la prima clona , eu nu.
Ar trebui sa-i multumesti lui Vadim pentru ca te-a acceptat cu pacatele tale, nu sa-l improsti cu noroi.

Intreaga responsabilitate pentru vacanta data tie o am eu.

Daca la revenire peste o saptamana continui practica de clonare in scopuri dubioase, o sa fie la fel.

Kainsashiki
28th November 2006, 13:47
nu poate sa-ti ia nimeni ip-ul, indiferent daca intra cu proxy sau nu

Vadim
28th November 2006, 13:53
Se pare ca dot comul si-a facut un obicei sa intre cu clone... Pe de o parte e de inteles. Poate de acum inainte sa ii zicem "dot clomul". :D

realmadrid.com
28th November 2006, 13:54
@Diablo
Kko, au mai fost cazuri din astea, cu ip-uri identice si nu erau clone :D.

@MariusTR

Poti sa ajungi tu si propietarul ols.ro, nu ma intereseaza ce faci tu, nu ti-am cerut parerea. De acu cand primesc un avertisment sau orice altceva, lasa pe altii sa-mi raspunda :ok:

@Vadim

Acelasi umor de kkt, si fara rost :D. Pana una alta, daca este cum spui tu, am invatat de la cei buni. Il mai stii pe liliac :D ?

MariusTR
28th November 2006, 14:00
@MariusTR

Poti sa ajungi tu si propietarul ols.ro, nu ma intereseaza ce faci tu, nu ti-am cerut parerea. De acu cand primesc un avertisment sau orice altceva, lasa pe altii sa-mi raspunda :ok:

:happy Incorect, Ionutz.
In primul rand, nu am planuri de preluare a OLS ( :ras-plans: Ionutz si presupunerile lui )
Si in al doilea rand, cand dau o sanctiune ( eu ti-am dat pauza de recreere sa inveti sa nu mai folosesti clone ) , eu sunt si cel care trebuie sa justifice sanctiunea. :ok:

realmadrid.com
28th November 2006, 14:02
Eh, atunci, sa stii de la mine, ca nu dau 2 bani pe parerea ta :D. In rest, cum o mai duci, vii la FM :drak: ?...sau n-ai bani pt biletul de tren :D ?

MariusTR
28th November 2006, 14:03
Treaba ta , Ionutz, puteai sa negociezi cu mine reducerea pedepsei, ca poate te lasam sa zburzi mai repede, eu sunt un om rational, care ii intelege pe userii ca tine ... cum vrei....

Vadim
28th November 2006, 14:07
@Vadim

Acelasi umor de kkt, si fara rost :D. Pana una alta, daca este cum spui tu, am invatat de la cei buni. Il mai stii pe liliac :D ?
Asta sunt eu, clomule... :D Liliak a zburat o data povestile fantastice ale "personajului tuciuriu", asa cum e numit cineva de catre angajatii lui pe care se face ca ii plateste, iar ei se fac ca lucreaza la perete. :D

ps: nu uita vremurile cand lucram la prosport si nu doream sa imi apara numele pe forum in unele situatii. Si, doi la mana, nu uita ca eu sunt printre putinii care scriu pe forum cu numele real.

realmadrid.com
28th November 2006, 14:11
@MariusTR

Ce sa negociez :D ?, nimic nu se negociaza. Daca maria ta crede ca mi-am facut clona, banul este meritat :D.

@Vadim

Cum mai merge la servici ? :D...mai lucrezi acolo :D ?.

PS_Ce kko, cand am ban, am decat 25 de pm, deci nu pot sa trimit :D

Vadim
28th November 2006, 14:17
Nu, acum pot in sfarsit sa lucrez pentru mine. Am zis "am lucrat" la prosport, i-am pus punct, e la trecut, e la cv.

realmadrid.com
3rd December 2006, 13:53
Vadime, e cam naspa, ca atunci cand esti banat, n-ai voie sa ai decat 25 de PM-uri parca, iar eu am vreo 200 si ceva, deci nu prea pot sa trimit :D

Vadim
3rd December 2006, 14:23
Pai sa o rezozolv sa nu mai trimiti nici unul nu? :D Ce faci tu acolo pe pm? :D

realmadrid.com
14th December 2006, 00:02
Cat de penal esti Vadime la faza asta :ok:. In primul rand, nu am primit ban definitiv, pe LN am primit ban o saptamana, care a expirat. Cum ai vazut acum, si te deranja pe tine prezenta mea ai mai inventat o clona...pt a putea sa-mi dai ban permanent :D. Nu stiu de ce te f*** pe tine ca mai scriu pe Spania, unde chiar imi facea placere. Dar daca tu nu vrei, sa fii sanatos :D

Ceao ceao !


valiente, chiar nu stiu cum ai ajuns moderator acolo, ai lins pe cineva in cur, cum iti sta in putinta. Oricum, iti recomand sa nu te mai certi cu suporterii Barcelonei, pt ca iti dau clasa toti....esti sub orice forumist de pe Spania :D. Si atunci cand spuneam cheslky, deranjam doar un ratat....nu este la fel cum ai spune "rrapid" sau "stiaua", unde jingesc o gramada de suporteri.

Vadim
14th December 2006, 00:19
Eu nu am nimic cu tine, imi esti chiar simpatic uneori. Dupa cum vezi altii au sesizat ce faci tu si deznodamantul asta e. Chiar ti-am trimis un PM saptamanile trecute (cand erai banat permanent, nu 7 zile cum spui tu) in care iti spuneam ca iti anulez banul daca iti bagi mintile in cap. Nici nu ai raspuns. Bafta pe orice forum vrei tu, vezi ca e unul tare www.suporteri.ro ! :D Sincer, nu am chef si nici timp sa polemizez cu tine, e pierdere de vreme.

realmadrid.com
14th December 2006, 00:23
Maestre, n-am raspuns pt ca nu puteam sa-ti trimit PM, am zis asta un pic mai sus (mesajul din 3 decembrie de pe acest thread, este postat imediat dupa ce am vazut pm-ul de la tine) :D. Oricum vorbesc degeaba, ca nu crezi, sau nu vrei sa crezi....n-am nevoie sa-mi fac clone pt scandal, atata timp cat eu discutam doar pe Spania...nu vad sensul.

Forza Real Madrid ! :D

Vadim
14th December 2006, 00:26
Oricum, mai exista si YM nu? Nu numai cand ai nevoie de invitatii la SIAB.

Nu iti interzic sa scrii pe forum in masura in care lasi smecheriile si nu iti mai faci clone. Nu e voie sa faci pe nimeni "ratat", sa jignesti si sa intepi userii. Poti si vrei sa faci asta? ok, daca nu - nu.

Si nu uita ca forumul Spania era mort pana au venit moderatorii pe care ii acuzi mai sus. Iar cand era mort faceai misto de mine ca revine Catalanul.

realmadrid.com
14th December 2006, 00:33
Cand am vorbit ultima oara cu tine pe YM, in legatura cu clona aia, ai raspuns sec si mi-ai dat de inteles ca e ca tine. Iar cu invitatia....daca imi scoti ochii pt asta ce pot sa zic :ok:

Vadim
14th December 2006, 00:36
Nu iti scot ochii, ca nu ma cheama Vasile314tzurka. :D

Repet, nu am nimic cu tine, daca vii cu ganduri bune nu am nici o problema sa scrii, stii bine asta. Cred ca resentimele sunt mai mult la tine decat la mine, sincer.

Nu are sens sa o lungim si sa facem povestea vietilor. Daca tu crezi ca poti scrie aici si sa respecti un regulament iti scot banul. Daca nu, spune ca nu poti si nu e nici o problema. Dar daca inca o data se mai plang altii de tine... pisica e la tine.

Sasuke Uchiha
14th December 2006, 01:42
valiente, chiar nu stiu cum ai ajuns moderator acolo, ai lins pe cineva in cur, cum iti sta in putinta. Oricum, iti recomand sa nu te mai certi cu suporterii Barcelonei, pt ca iti dau clasa toti....esti sub orice forumist de pe Spania :D. Si atunci cand spuneam cheslky, deranjam doar un ratat....nu este la fel cum ai spune "rrapid" sau "stiaua", unde jingesc o gramada de suporteri.

ciao my friend ! :cya:

Vadim
14th December 2006, 02:03
Stii ce e culmea? Ca pustiul asta, Ionut (realmadrid.com) zici ca are 40 de ani, vede numai intrigi si jocuri in loc sa aiba un spirit tanar. Ce sa zic, are un viitor mare in fata.

realmadrid.com
15th December 2006, 00:09
Asa e Vadime...sa stii ca e cam najpa cand intri pe forum seara, dupa ce ziua ai fost si tu pe la scoala si prin alte locuri...si sa vezi ca ti-ai mai "tras" o clona :D...si un ban definitiv :D.

Vad ca YM-ul nu-ti merge, sau nu vrei sa-ti mearga :D, asa ca iti spun aici. Ai zis ca daca ma "potolesc" imi scoti banul, deci...baga mare. Vreau doar sa scriu unde inca imi mai place, Spania si Snooker si n-am treaba cu restul userilor sau moderatorilor, atata timp cat ma lasa si ei. Ramane la decizia ta :ok:


PS_Sunt sigur ca mai devreme sau mai tarziu va mai aparea o clona...cu care sa ma aleg din nou cu un ban :D

Vadim
16th December 2006, 00:57
YM-ul imi merge perfect, daca ma cauti pe mine. Nu am primit nimic de la tine. Daca se mai plange lumea de tine si tot nu vii cu placere aici nu are sens. Avand in vedere ca Delaparis a dat ban-ul (ce e drept dupa ce am vorbit inainte) el trebuie sa il scoata, asta e regula.

delaparis
16th December 2006, 01:23
Bun ... relamadrid.com revendica inocenta in afacerea asta si atitudinea lui pe forum in ultimul timp nu poate fi sactionata ... in consecinta banul este ridicat sperand ca nu se face o eroare prin acest act :cool:

Sper sa se clarifice pana la urma ce se intampla cu userii care posteaza pe acel ip :rolleyes:

MariusTR
18th December 2006, 12:36
Eu ce am facut, bre tovarasi, de am fost banat ?
Nu-i destul ca va comportati cu forumistii obisnuiti ca si cu niste caini, mai faceti magarii si cu fostii moderatori.
Frumos va sade.

Jerry20cm
18th December 2006, 12:38
chiar, de ce oi fi fost banat?

MariusTR
18th December 2006, 12:43
Nu stiu, mai jerry, chiar as vrea sa aflu de ce m-ai banat tu pe mine, deoarece nu am facut nimic care sa justifice asta.
Stiam de abuzurile moderatorilor OLS si stiu cum actioneaza ei ca sa "justifice" abuzul, fiindca am fost si eu prezent la mii de discutii in care forumistul era bataia de joc a unora ca tine, dar asta e deja exagerat, eu nu am facut nimic ca sa merit acest ban.
Sau cata vreme OLS creste, nu conteaza ce se face ?

MariusTR
18th December 2006, 12:45
In plus decizia de ban a unui user se anunta pe LN, daca e sa se respecte CArta Moderatorilor.
In cazul meu nu exista motiv.

delaparis
18th December 2006, 12:46
Eu am zis si repet ...
Ce-si face omul cu mana lui ...:rolleyes:

MariusTR
18th December 2006, 12:47
MariusTR, ban 24 ore.
asa de revenire.
Ce motiv e asta?
Fiindca am revenit, voi ma banati ?
Ce dreq mai e si asta ?

Jerry20cm
18th December 2006, 12:48
Nu stiu, mai jerry, chiar as vrea sa aflu de ce m-ai banat tu pe mine, deoarece nu am facut nimic care sa justifice asta.
Stiam de abuzurile moderatorilor OLS si stiu cum actioneaza ei ca sa "justifice" abuzul, fiindca am fost si eu prezent la mii de discutii in care forumistul era bataia de joc a unora ca tine, dar asta e deja exagerat, eu nu am facut nimic ca sa merit acest ban.
Sau cata vreme OLS creste, nu conteaza ce se face ?

oricum esti retras de pe forum, ce conteaza ca ai ban 1 zi?
stii bine ce-ai facut, nu trebuie sa-ti mai explic.

MariusTR
18th December 2006, 12:50
Ce anume am facut? Nu am incalcat nici un punct din Regulamentul OLS, e doar o masura menita sa batjocoreasca un vechi user.
Chiar trebuie sa transformati orice user vechi intr-un dusman al OLS fara motiv? Eu ce anume am facut?
Pentru ce e decizia asta, am facut ceva azi ?

Jerry20cm
18th December 2006, 12:54
nu mariusica, nimik.

MariusTR
18th December 2006, 12:57
Serios, trebuie sa existe un motiv pentru asa ceva, esti moderator si trebuie sa dai si o explicatie. Nu poti sa banezi pe cineva "doar asa".
Vorbesc la modul cel mai serios, ce am facut ca sa merit acest ban?

Jerry20cm
18th December 2006, 12:59
stii tu mai bine ca mine;)

MariusTR
18th December 2006, 13:05
Nu am incalcat Regulamentul azi cu nimic. Am postat toata ziua fara sa incalc nimic, stiu ce e ala un Regulament, fiindca am moderat pe baza lui.
Are cineva de pe acest forum ceva cu userul MariusTr, este pus in plan sa ma scoateti afara de aici ? repet, azi nu am incalcat Regulamentul.
Daca doar trebuie ca sa va bateti joc de userul MariusTr fara nici o greata, din indiferent ce motiv, spuneti sa stiu si eu si restul forumistilor care contribuie la cresterea acestui forum... daca e o antipatie personala din partea unuia din conducere si nu trebuie justificata, atunci spuneti, dar vreau sa stiu, atat ...

Vadim
18th December 2006, 13:11
Marius, nu mai exagera, ai postat pe acel thread ca sa fii inclus in poll, desi cel care a creat pollul ti-a spus ca nu vrea. Ai fost avertizat sa nu mai scrii pe tema aia ca nu are sens. Facem dintr-un thread petitie online? Fa tu alt poll, maine. Stii ca aici se practica banurile de "racorire" de o zi. Stiu ca nu pica bine, dar nu e vina noastra. Uite ca esti ciumeg, ai dunga rosie...

MariusTR
18th December 2006, 13:13
Vadim, problema e alta aici.
Am postat ca sa fiu inclus in poll, dar nu am provocat un motiv viabil ca sa fiu banat. Cunosc Regulamentul, fiindca am si moderat pe baza lui. Ca sa banezi un user e nevoie de un motiv, ori eu nu am gresit in fata Regulamentului. Vrei sa provoci iesirea mea fortata de aici? Vrei sa ma determini sa ma transform in omul rau si nemultumit? Daca nu, atunci spune te rog pe baza carui punct din Regulament m-ai banat.

MariusTR
18th December 2006, 13:28
Stiu ca nu pica bine, dar nu e vina noastra. Uite ca esti ciumeg, ai dunga rosie...
Nu e vina voastra ca se intampla si alte magarii pe aici, nu-i asa?
Acum am vazut cum e sa fii in locul userului pedepsit de catre asa zis "moderatorii" preamaretului OLS, fara ca sa aibe o vina evidenta, doar aceea ca nu e pe placul vostru. Nu degeaba si-a luat Tudose oamenii de valoare si te-a parasit. Meriti.
Nu-i nici o problema, ai mai castigat un contestatar, nu aveai destui... nu-i vina noastra, nu-i asa?

Vadim
18th December 2006, 13:38
Astept sa mai ia si alti oameni "de valoare", e super sa ai o lada de gunoi. Scapi de o gramana de specimene. In ceea ce priveste adevaratii oameni de valoare, ei sunt aici si fac cel mai mare forum de sport din Romania.

Nu imi fac probleme de contestatari, am cu miile, asta inseamna sa fii persoana publica.

MariusTR
18th December 2006, 13:44
Ce oameni de valoare ai ? Niste copii care-si zic "pinguini" si care nu fac decat chat pe Diverse, un subforum fara valoare informativa ? In afara de acel thread de chat, nu exista Diverse. Niste skinhead-si cu mania banat-ului ? Forumul creste, dar nu datorita valorii moderatorilor tai , pe care-i alegi la plezneala. Am fost si eu in randul lor si am vazut ce fel de oameni alegi moderatori, oameni absolut fara valoare , doar ca au timp de stat la PC si pierdut vremea... certuri multe pe aria dedicata moderatorilor, ura si razbunari intre moderatori, asta inseamna acest forum.

tchibos
18th December 2006, 13:46
eu imi aduc aminte de un fost moderator care a dat ban pentru mai putin, asa ca stai flex Marius, ca sa folosesc o expresie de ciumeg :)

Vadim
18th December 2006, 13:46
Bine, ok, am inteles parerea ta. Nu sunt de acord cu ea, nu o combat ca nu are sens. Esti suparat si vorbesti fara nici o sustinere. E simplu sa arunci cu vorbe.

MariusTR
18th December 2006, 13:47
Tu esti un om destul de ok, Vadim, nu e vina ta. Sunt aici alti factori in discutie.

YoYoyOi
18th December 2006, 13:48
Mda :sleep:

delaparis
18th December 2006, 13:48
Marius tu iti dai seama ca acum jignesti pe toata lumea ? :rolleyes:

Chiar nu inteleg unde vrei sa ajungi in stilul asta. :no:

Jerry20cm
18th December 2006, 13:49
Ce oameni de valoare ai ? Niste copii care-si zic "pinguini" si care nu fac decat chat pe Diverse, un subforum fara valoare informativa ? In afara de acel thread de chat, nu exista Diverse. Niste skinhead-si cu mania banat-ului ? Forumul creste, dar nu datorita valorii moderatorilor tai , pe care-i alegi la plezneala. Am fost si eu in randul lor si am vazut ce fel de oameni alegi moderatori, oameni absolut fara valoare , doar ca au timp de stat la PC si pierdut vremea... certuri multe pe aria dedicata moderatorilor, ura si razbunari intre moderatori, asta inseamna acest forum.

esti obligat sa scrii pe acest forum?

YoYoyOi
18th December 2006, 13:49
Pai ia ghici unde bate :rolleyes:

MariusTR
18th December 2006, 13:51
M-am gandit sa-mi exprim parerea in mod inofensiv si fara sa jignesc.
Nu am injurat sau folosit cuvinte vulgare, am zis cum vad eu.

Jerry20cm
18th December 2006, 13:57
curios e faptul ca acum vreo 2 luni(cand inca era moderator) il lauda pe Vadim pt. modul cum a reusit sa inlocuiasca ,,vechea garda". Ba chiar spunea ca ,,noua garda" e mai buna ca ,,vechea garda".
dar de la....te poti astepta la orice.

MariusTR
18th December 2006, 14:05
Asa am crezut la momentul respectiv, ca cei noi sunt de valoare. Am observat apoi cu adevarat sensul celor de observat dupa ce am stat in mijlocul lor, moderatorii sunt alesi pe criterii puerile, la recomandarea celor existenti, fara sa-i testeze nimeni. Nu cred ca macar 1/4 din moderatorii prezenti au treaba cu sportul. Se ocupa cu razbunari si urmarirea userilor " preferati" pe care-i vaneaza pe tot forumul.

A deschis Vadim un thread pe aria moderatorilor in care sesiza ca se exagereaza cu razbunarile, userii sunt pedepsiti fara motive evidente. Si-a dat si el seama de asta, dar cata vreme OLS creste, care-i problema?

daca urmariti atenti, veti vedea ca 80% din pedepsele luate de useri sunt de fapt niste polite ale "moderatorilor" , niste schite de ceea ce inseamna moderatorul de forum.

Normal ca nu sunt multumit ca azi am fost si eu in locul userului incorect pedepsit, dar ce zic eu nu are legatura cu asta, asta stau lucrurile. Subforumul Diverse inseamna doar aberatia sterila dintre 3-4 oameni ce-si zic "pinguini" si consta doar in asta :aberatie.

Vadim
18th December 2006, 14:08
La cresterea forumului contribuie multi factori. Nu vreau sa ii spun, nu dau nimanui nici o lectie. Rezultatele se vad si la forum si la site si la altele care vor fi. Chiar inchei discutia. Repet, e bine ca exista o lada de gunoi, care contribuie si ea decisiv la cresterea acestui forum, nu glumesc deloc.

Nu stiu daca exista o veche garda si o noua garda. Exista moderatorii carora le place aici, carora le place sportul. Numai de ei depinde sa ramana, am mai zis, eu in afara de Tudose si de King of Hell nu imi amintest sa fii dat afara pe cineva. Pe primul l-am prins cu mata in sac si s-a cerut afara pentru ca stia ce il asteapta, al doilea si-a batut joc de oameni si l-am dat eu afara. "Dat afara" vorba vine, pentru ca nici unul si nici altul nu au fost angajati aici, nu exista demisii decat pentru cei care vor functii inchipuite.

MariusTR
18th December 2006, 14:18
Tudose si-a facut planurile pentru forumul lui cu multe luni inainte, nu tu l-ai scos afara. Si-a luat oamenii care te contestau si au ales alta cale.

Vadim
18th December 2006, 14:32
Corect. Si nu a fost nici primul si ultimul. Vor mai fi. Asta arata inca o daca ca Onlinesport este (vorbesc la nivel de forum ca asta ne intereseaza aici) un lider. Altii se iau dupa el si vor si ei sa fie la fel. Vezi ca si gsp.ro are un forum relativ clona dupa Onlinesport. Nu conteaza ca nu ajung nici la degetul mic (ca nu asta e discutia), dar ramane ideea ca Onlinesport e un mare motor. Si de multe ori aceste lucrui debaraseaza forumul de un mare balast de oameni care au strans frustrari si nu mai aduc nimic pozitiv. Din fericire acum cred ca nu e cazul si o sa am grija sa tin cat pot de mult sa nu fie cazul, mai ales prin moderatorii deschisi la minte si independenti.

MariusTR
18th December 2006, 14:37
Foarte bine.
Am decis si eu ca nu sunt vrednic de OLS si mai bine lasati-mi userul banat. Fac parte din categoria lazii de gunoi. Doar o sa citesc cand o sa fie vreun meci important, ca nu-mi plac moderatorii de aici si nu am nici o placere sa mai fiu tinta razbunarilor nimanui, mai ales a parodiilor astora de "moderatori" care nu au treaba cu sportul ( majoritatea ).
Baneaza-ma definitiv. Foarte bine.

Vadim
18th December 2006, 14:40
Atunci cred ca esti de acord ca multi moderatori, ma refer in special la cei care se implica si pe RA (asa cum erai si tu), aduc putere prin independenta. Chiar daca asta a dus azi la banarea ta... La urma urmei, stii bine regula cu semnaturile... :) Cred ca s-a actionat in spiritul regulamentului.

MariusTR
18th December 2006, 14:43
Sincer, nu-mi plac moderatorii de pe OLS , care nu fac decat aiureli si nu am chef sa ma baneze vreu coate goale ca si jerry, pe motive doar de tine stiute via "nu-mi place moaca ta", asa cum fac 80% din "moderatorii" de pe OLS.Vreau sa am userul banat definitiv. Daca ma debanezi, deschid threaduri in care il chem pe Tudose inapoi ;)
In fond , nu ai nevoie de unul care te contesta sa-ti posteze pe forum.

Jerry20cm
18th December 2006, 14:45
prostia din tine depaseste cu mult limitele cunoscute.
mai ai si 27 de ani, pacat, totusi se observa ca ai facut ceva scoala, dar te-a distrus de tot.

Vadim
18th December 2006, 14:46
Cheama-l frate cat vrei tu. Dar eu zic sa te duci tu ca muntele la Mohamed, pentru ca Mohamed nu va veni la munte. Nu de alta, dar il asteapta cneva sa ii dea un spitz intre buci ca revolutionarii lui Paunescu in 1989. :D Dar daca vrei sa fii banat definitiv, e ok, uite o rezolv eu. Sau il poti ruga pe Jerry, daca tu crezi ca el taie capete mai usor.

MariusTR
18th December 2006, 14:48
Am zis omeneste ,fiindca nu vreau sa ma apuc sa injur pe forum. Pot face si asta , dar nu-i indicat. Nivelul moderatorilor tai este sub 0 si nu vreau sa mai postez, doar sa citesc.

YoYoyOi
18th December 2006, 14:48
Este o vorba general valabila: "ce-si face omul cu mina lui se numeste lucru manual" sa nu zic mai multe;)

Vadim
18th December 2006, 14:58
Am zis omeneste ,fiindca nu vreau sa ma apuc sa injur pe forum. Pot face si asta , dar nu-i indicat. Nivelul moderatorilor tai este sub 0 si nu vreau sa mai postez, doar sa citesc.
Ok, da-i logoff atunci. Sau mai e o solutie, poti sa iti schimbi parola cu una pusa fara sa te uiti. Apoi dai logoff. Treaba asta functioneaza, iti zic ca au mai facut-o altii. :drak:

Jerry20cm
18th December 2006, 15:02
mai pe scurt :cya:

pinki
18th December 2006, 15:18
aoleo, marius.... nu zic mai multe :mda:

si cica nu jignesti pe nimeni, da, se observa sa stii :mda:

tchibos
18th December 2006, 15:40
Nivelul moderatorilor tai este sub 0 si nu vreau sa mai postez, doar sa citesc.

Marius nu mai vorbi prostii ca nu e asa. Fiecare stie cel putin de 10 ori mai multe din sport pe sectiunea pe care e moderator decat tine. Asa ca noroiul tine-l acasa sau intra in clubul aruncatorilor de noroi. Cred ca stii la ce ma refer.

Hard
20th December 2006, 02:45
Sincer, nu-mi plac moderatorii de pe OLS , care nu fac decat aiureli si nu am chef sa ma baneze vreu coate goale ca si jerry, pe motive doar de tine stiute via "nu-mi place moaca ta", asa cum fac 80% din "moderatorii" de pe OLS.Vreau sa am userul banat definitiv. Daca ma debanezi, deschid threaduri in care il chem pe Tudose inapoi ;)
In fond , nu ai nevoie de unul care te contesta sa-ti posteze pe forum.

Salut,ai uitat episodul Marius-Bumbescu :D

e o vorba,cand iti spun 2 ca esti beat,du-te si te culca,iar dimineatza 1 pahar cu apa si lamaie si gata:D esti ca nou,la mine a mers:D

Rossi
8th February 2007, 04:00
cati stelisti si-au luat ban permanent si cati dinamovisti ?! ...nr "cainilor" este de 10 ori mai mare ...

cum apare un dinamovist mai infocat , cum il banati definitiv ....

la aia care injura si jignesc le dati ban 3 zile .....si celor care acuza steaua de blat sau de vreo magarie facuta cu arbitrul , le dati ban permanent ...:rosu: :rosu:

asta inseamna ols ...stelism online ...

chiar si dupa atatia ani , obiectivitatea pe acest forum ramane o necunoscuta

sanatate

Rossi
8th February 2007, 04:04
Am observat apoi cu adevarat sensul celor de observat dupa ce am stat in mijlocul lor, moderatorii sunt alesi pe criterii puerile, la recomandarea celor existenti, fara sa-i testeze nimeni. Nu cred ca macar 1/4 din moderatorii prezenti au treaba cu sportul. Se ocupa cu razbunari si urmarirea userilor " preferati" pe care-i vaneaza pe tot forumul.


daca urmariti atenti, veti vedea ca 80% din pedepsele luate de useri sunt de fapt niste polite ale "moderatorilor" , niste schite de ceea ce inseamna moderatorul de forum.



EXACT !!!! nu se ocupa decat cu platitul politelor !!!

Cosmin Salajan
8th February 2007, 09:39
parerea voastra, poate vi se pare normal ceea ce faceti voi, dar ce fac altii e anormal

p.s. nu am treaba cu nici o echipa de fotbal, nu simpatizez nici una

Rossi
26th May 2007, 10:44
5th February 2007 DiabLo:
BIANCO-ROSSI, 3 zile ban pentru a se calma si sa lase fanatismul acasa.

5th February 2007 Vadim :
Steaua-mania, ban 7 zile pentru atacuri repetate in ciuda avertismentelor primite.
Alaturi de alti 2 useri, Steaua-mania este in carti pentru ban permanent.

6th February 2007 DiabLo:
BIANCO-ROSSI, ban permanent
STEAUA-MANIA, ban permanent
remy, ban permanent.

Motivul: eliminarea scandalagiilor de pe forum

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=971&page=99

dinamovistii au ramas cu banurile permanente si lui STEAUA-MANIA i'a fost scos banul dupa doua saptamani
http://www.onlinesport.ro/forum/search.php?searchid=590577
:rosu:

delaparis
26th May 2007, 10:52
Cu STEAUA-MANIA s-a rezolvat pentru ca a inteles sa termine cu atacurile permanente la adresa suporterilor altor echipe si mai ales la adresa dinamovistilor ... Cei care nu inteleg asta nu mai au voie sa posteze pe forum indiferent cu ce echipa simpatizeaza.

Rossi
26th May 2007, 13:13
Cu STEAUA-MANIA s-a rezolvat pentru ca a inteles sa termine cu atacurile permanente la adresa suporterilor altor echipe si mai ales la adresa dinamovistilor ... Cei care nu inteleg asta nu mai au voie sa posteze pe forum indiferent cu ce echipa simpatizeaza.

cel care a provocat a avut ban 2 saptamani
cel care a raspuns provocarii (pentru ca moderatorii nu au luat masuri) a luat ban permanent .
e corect ?

Universal
26th May 2007, 13:53
cel care a provocat a avut ban 2 saptamani
cel care a raspuns provocarii (pentru ca moderatorii nu au luat masuri) a luat ban permanent .
e corect ?

Tu nu intelegi un lucru: Tu esti fanatic si nu vrei sa vezi realitatea in fata.
Simplu. Arata-mi un lucru pe care la-i facut cu folos in forum, in loc sa fii ''agitator'' ?

Rossi
27th May 2007, 00:03
hmm ..eu spre deosebire de tine mi-am asumat toate greselile ...alea care au fost ...nu am venit cu mistocareala , ca a postat X sau Y de pe contul meu , asa cum ai facut tu ca sa scapi de ban

dar tu ce ai facut pe acest forum in afara ca ai vanat dinamovisti ?

delaparis
27th May 2007, 00:06
asta cam asa e ..

in plus este si moderator :rolleyes:

Dar in sfarsit eu vreau sa stiu ce intentii ai tu , BIANCO ... sa fie clar aici pe forum

Rossi
27th May 2007, 00:15
asta cam asa e ..
in plus este si moderator :rolleyes:
Dar in sfarsit eu vreau sa stiu ce intentii ai tu , BIANCO ... sa fie clar aici pe forum
ce intentii sa am ?! intentii bune ...
o sa incerc sa nu mai raspund provocarilor si atacurilor la persona ...si o sa incerc sa comunic mai mult cu moderatorii (macar cu o parte dintre ei) ... si o sa-i las pe ei sa imparta dreptatea

Aurel.D
27th May 2007, 19:05
Nu este bine....:confused:

Jerry20cm
14th June 2007, 17:31
am luat primul ban :D ... dupa 2 ani :D

delaparis
14th June 2007, 17:38
te-am avertizat inainte ... nu ai tinut cont :(

pinki
14th June 2007, 17:40
de ce i-ati pus dunga rosie? :D

delaparis
14th June 2007, 17:43
pentru ca vorbit urat :D

Jerry20cm
14th June 2007, 17:44
uite, mah pink, ce mi-au facut :(
unde erai sa-mi iei apararea ?:(

Celso
14th June 2007, 17:46
ce bine iti sta in rosu bai Jerry:drak: :D

Jerry20cm
14th June 2007, 17:46
asa, mah dinamovistule, imi sta bine?:mda:
dai o bere sa te iert:D

Celso
14th June 2007, 17:47
ok cand iesi de aici...nu fa apel...ca ti se mareste pedeapsa:evil: :D

pinki
14th June 2007, 17:48
bai, parizianule, ce-ai facut? :D :P

Jerry20cm
14th June 2007, 17:49
asa, pink, omoara-i:D

delaparis
14th June 2007, 17:50
bai, parizianule, ce-ai facut? :D :P

l-am banat pe jerry :D


acum el trebuie sa ceara reducerea pedepsei ... discutam si vedem dupa :D

YoYoyOi
14th June 2007, 17:53
l-a banat pe jerry :yeah:
l-a banat pe jerry :yeah:
l-a banat pe jerry :yeah:

pinki
14th June 2007, 17:53
hai ca parlamentez eu pt el :D

Jerry20cm
14th June 2007, 17:55
lasa, nu cer nicio micsorare ...
e bine aici:D ... mareste-mi suspendare la vreo 2-3 zile:D

pinki
14th June 2007, 17:58
eh bine, daca nu vrei, nu vrei :P

Jerry20cm
14th June 2007, 17:59
da tot poti sa te iei de interistu' parizian:D

Jerry20cm
14th June 2007, 18:07
luluta :kiss:

Jerry20cm
14th June 2007, 18:07
Bah, spuneti-i lu' ala sa-mi zica si mie meciul din Finlanda:D

YoYoyOi
14th June 2007, 18:11
ba ala zi-i lu' jerry meciul din Finlanda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dardar_3
14th June 2007, 20:31
de ce i-ati pus dunga rosie? :D


Sa nu i se vada centimetri....:cry:... sau sa afle si el cine e prima echipa din Milano...:groggy:


da tot poti sa te iei de interistu' parizian:D


Ete ca ti-o facu acusa... daca te mananca... ce sa-ti fac...:happy :happy :happy

Jerry20cm
14th June 2007, 21:22
razi, verisoare, razi, acum cat mai poti :D

dardar_3
14th June 2007, 21:36
Tutun si rabdare jerricule:

http://www.arcetri.astro.it/~cesa/jks/Moratti.jpg

YoYoyOi
14th June 2007, 21:37
wow :cry: :cry:

Vadim
14th June 2007, 21:41
Jerry ce faci frate sa nu imi vina sa cred ca te vad cu dunga rosie....

pinki
14th June 2007, 21:49
:cry: :cry:


n-a vrut sa parlamentez cu parizianu' sa-i scot dunga aia, deh, ii place la racoare :P

Jerry20cm
14th June 2007, 22:41
Jerry ce faci frate sa nu imi vina sa cred ca te vad cu dunga rosie....

na, mah vadime
i-am crescut, i-am educat si uite ce-mi fac:D

Universal
14th June 2007, 22:54
lasa ca o sa scapi :)

Ioca10
14th June 2007, 22:56
te-ai tunat ma?:D...sa stii ca nu prea te prinde rosu asta:D

Vadim
14th June 2007, 23:02
na, mah vadime
i-am crescut, i-am educat si uite ce-mi fac:D
Musca mana care i-a hranit... :D

Universal
14th June 2007, 23:02
Daca e suporterul Stelei, ii prinde chiar foarte bine.

Jerry , sa revii elegant pe forum

YoYoyOi
14th June 2007, 23:04
ti-as arunca o chifteluta, dar mi s-a rupt prastia :happy

delaparis
14th June 2007, 23:14
Daca e suporterul Stelei, ii prinde chiar foarte bine.



huh ? :shocked:

asha ... :D

Jerry20cm
14th June 2007, 23:17
si unde mai pui ca am luat ban si de la un interist de al meu:D

@ioca: era misto daca aveam si numele scris cu albastru :cool:

YoYoyOi
14th June 2007, 23:18
Uni :happy ce dulcel e asa..... :happy

Jerry20cm
14th June 2007, 23:19
stelisto, las' ca ies eu de aici ...:D

delaparis
14th June 2007, 23:20
si unde mai pui ca am luat ban si de la un interist de al meu:D

:

pai nu vrei sa ma asculti :( ce sa fac ? ... sa te las sa faci scandal cu pocire la sir de nume la dinamovisti ? :D :drak:

frate frate dar branza-i pe bani :happy

YoYoyOi
14th June 2007, 23:20
ma ameninti????
vezi ca e cam caldut pe aici, poate vrei o vacanta mai lunga la racoare :evil:

Jerry20cm
14th June 2007, 23:23
si cand te gandesti ca tineam si cu PSG ... :rolleyes:

pai tot am ramas cu alea 21 de puncte, n-am rezolvat mai nimic:(:D

Vadim
14th June 2007, 23:24
Ia-ti tricou, fular, abonament la stadionul lui PSG si mai vorbim... :D Atunci poate ai o sansa. ;)

delaparis
14th June 2007, 23:26
si cand te gandesti ca tineam si cu PSG ... :rolleyes:

pai tot am ramas cu alea 21 de puncte, n-am rezolvat mai nimic:(:D
tu cu PSG ? :happy ... lasa ... :D

apropos ti-am evitat alea 30 de puncte care te tineau trei zile la racoare :rolleyes: ;)

Jerry20cm
14th June 2007, 23:28
las', e bine si aici, e mai liniste:D

Big Sexy
14th June 2007, 23:30
eventual albastru cu italic, huh? :)
las ca trece ban-ul

Jerry20cm
14th June 2007, 23:31
da, misto asa:D
am o ultima dorinta:D: faceti-mi nick-ul albastru si taiat cu rosu:D

delaparis
14th June 2007, 23:33
de ce ? rosu pe alb nu-i bine ? esti si tu dinamovist o data in viata ta :D

Jerry20cm
14th June 2007, 23:34
nu, ca acum e rosu- pe negru, mai naspa :( ... milanist :(

Jerry20cm
14th June 2007, 23:37
De ce a luat ban Maldini?

dardar_3
14th June 2007, 23:40
Da pe orizontala... sa semene cu ai tai...:cry:..
albastru si negru

maldini
14th June 2007, 23:48
De ce a luat ban Maldini?

Am luat ban pentru ca unii AU VOIE SA AIBA SEMNATURA SCRISA IN BOLD iar altii nu :rosu: PE OLS REGULAMENTUL ESTE UNUL PENTRU MODERATORI SI ALTUL PENTRU SIMPLI USERI !

Jerry20cm
14th June 2007, 23:55
lasa, verisoare
acum am si eu cine sa vorbesc:D

Jerry20cm
15th June 2007, 00:00
gata, ies, ma duc sa ma uit la Laura Andresan :D

Universal
15th June 2007, 00:00
paI::urmatoarea idee ar fi ca Nick-ul sa fie i culori, asta daca are de gand Vadim

Jerry20cm
15th June 2007, 00:03
uite ca acum am vazut:

La multi ani, penny!
multa sanatate, fericire, iubire si tot ce-ti mai doresti tu
aaa si sa nu-ti faca probleme lacetti-ul:D

Universal
15th June 2007, 00:09
Lacetti? ce marca este? ca nu am auzit de ea, am auzit de numele acesta....stai 2 microfoane...Kalos;alcetti, dar nu mai stiu maca masinii....este cred americana...Hyundai nu poate fi,nici Dodge, este ceva foarte ieftin, insa ce numai, ca nu stiu..zi-mi tu

Universal
15th June 2007, 00:10
Daihatsu ...nici,Mitsubishi, deloc, aaaa Chevrolet,nu?

Jerry20cm
15th June 2007, 00:12
da, chevrolet:D