PDA

View Full Version : Un singur tel, o medalie la Olimpiada



stebog
27th November 2006, 12:26
uccesul repurtat la Campionatul Mondial din Rusia le-a închis gura cîrcotașilor, care considerau inoportună prezența pe banca tehnică a naționalei feminine a lui Gheorghe Tadici, un tehnician vulcanic, care nu agreează mofturile vedetelor (vezi cazul Amariei). Ratarea calificării la Campionatul European părea să-i slăbească poziția, dar performanțele de la Cupa Mondială îi dau răgazul să construiască în liniște o echipă competitivă pentru Jocurile Olimpice din 2008.

Reporter: V-a trecut supărarea pentru ratarea calificării la Campionatul European după rezultatul înregistrat la Cupa Mondială?
Tadici: Supărarea mi-a trecut mai demult, acum am confirmat încă o dată că sîntem, pe drept și nu întîmplător, vicecampioni mondiali en-titre. În opinia mea și a fetelor este mai important să obții rezultate la competițiile unde te duci, decît.....

continuarea: http://www.kickeronline.ro/content/view/2309/39/lang,/

Cosmin Salajan
27th November 2006, 13:08
parerea mea ca .... daca ne calificam la olimpiada........
o sa esuam lamentabil......

Selene-Celesta
27th November 2006, 13:22
parerea mea ca .... daca ne calificam la olimpiada........
o sa esuam lamentabil......
De ce crezi asta?

Cosmin Salajan
27th November 2006, 13:31
asta e parerea mea

YoYoyOi
27th November 2006, 13:46
Ne calificam Cosmin. Ar fi culmea sa n-o facem. Si o sa facem si o figura frumoasa. Nu stiu daca o sa luam o medalie. Mai e pina atunci. Dar de esuat, nu esuam.

SORENSEN
27th November 2006, 21:35
Asta e maxim pt o Nationala ...medalia la olimpiada (doar fotbalul e diferit ...se emrg cu under-23 acolo)
IAr Cosmin ne-a obisnuit cu pesimismul sau pur obiectiv....cu privire la actuala echipa nationala .