PDA

View Full Version : Sergiu Costin ramane la Otelul



megastar
29th May 2013, 13:57
După un sezon în care s-au luptat să evite retrogradarea, iată că cei de la Oțelul s-au mișcat rapid și i-au prelungit contractul pe încă un sezon vetereanului Sergiu Costin.
Fostul căpitan al Oțelului a semnat prelungirea contractului pe încă un an, experiența sa fiind benefică clubului gălățean.
"Sergiu face parte din istoria clubului, iar în ultimele luni ne-a ajutat în momente foarte dificile, așa că i-am propus prelungirea pe încă un an. Ne-am înțeles, iar el va fi jucătorul Oțelului și sezonul viitor", a spus Narcis Răducan pentru ProSport.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/sergiu-costin-a-semnat-prelungirea-contractului-cu-otelul-face-parte-din-istoria-clubului-10908507

Doctor_Satan
29th May 2013, 14:54
Tata Jean a comis-o in cateva meciuri, dar cred ca este un om util la club pentru a-i invata pe tinerii fundasi secretele acestei meserii. Se stie ca fundasii devin tot mai buni la pozitionare pe masura ce acumuleaza experienta de joc.
De plecat n-as vrea sa plece, ca si plecarea lui Pena mi-am dorit-o dar l-am primit in schimb pe Vancea, asa ca daca pleaca Sergiu, cine stie ce pleasna aduce Raducan in locul lui.

fl0o
29th May 2013, 15:08
Foarte bine, e experimentat, e nevoie de el...
De Paraschiv stie cineva ceva, mai are de gand sa fugareasca mingea in curtea noastra? :D

megastar
29th May 2013, 16:17
Foarte bine, e experimentat, e nevoie de el...
De Paraschiv stie cineva ceva, mai are de gand sa fugareasca mingea in curtea noastra? :D

Din ce a vorbit un prieten cu Narcis Raducan, semneaza si Para . Oricum acum cateva zile cand am vorbit eu cu Paraschiv la magazinul oficial, el isi dorea sa ramana dar nu stia cum se va rezolva situatia de la club si daca va fi pastrat.