PDA

View Full Version : Etapa 18 : Rapid - Pandurii Tg. Jiu



Pages : [1] 2

tuxie
27th November 2006, 11:58
Duminica, 03.12.2006
Ora: 20.00
NATIONAL TV

Comentarii despre meci, inainte si dupa.

YoYoyOi
27th November 2006, 12:30
egal, zic eu.

tuxie
27th November 2006, 12:30
Cred ca o sa ma risc pe un X2 la pariuri :D

grande
27th November 2006, 13:30
egal, zic eu.

Asa sa fie ,dar voi sa pierdeti cu Timisoara :happy

YoYoyOi
27th November 2006, 13:32
dream on....dream on :D

TaciAcolo
27th November 2006, 14:28
x2 clar cota si mare pt cine baga la pariuri :) ...pariati cu incredere

noir_desir
27th November 2006, 14:53
Bate Rapidul cu 2-0.

*Coco*
27th November 2006, 19:37
Egal se termina cel mai probabil 0-0:D

kain
27th November 2006, 19:40
Egal se termina cel mai probabil 0-0:D

De unde atat ? Victorie Rapid. ;)

Sevilla86
27th November 2006, 23:07
Si eu cred ca bate Rapid. O sa fie o victorie chinuita, la limita. Rapid acasa joaca foarte bine si nu cred ca Pandurii pot realiza surpriza... din pacate.
Rapid 2-1 Pandurii

Cipus
27th November 2006, 23:32
90% castiga Rapid, 10% se termina egal. Rapid are de razbunat egalul din prima etapa. Pandurii au facut de doua ori la rand 0-0 nu cred ca vor mai reusi inca unul desi nu ar fi exclus.

crissis
27th November 2006, 23:57
Desi am votat 1 as prefera un egal si de ce nu o infringere a Rapidului

grande
28th November 2006, 00:21
Moldovenii sunt cu noi !:ras-plans:

Telespan
28th November 2006, 00:27
...nu conteaza cite le dam ,conteaza trei puncte.........FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!

Telespan
28th November 2006, 01:21
Cred ca o sa ma risc pe un X2 la pariuri :D

...eu daca as fi in locul tau as pune $25k pe mina Pandurilor:ok: Te faci dintr-o lovitura,cit plateste la casele de pariuri pentru Tg jiu?

chinezu
28th November 2006, 08:37
2-0(buga,vio)

*Coco*
28th November 2006, 09:23
Ce faceti ma acuma nu mai dati scoruri din alea fabuloase cum dadeati in prima etapa:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Angel66
28th November 2006, 11:16
daca tii neaparat...cate vreti?e super oferta!!:D :evil:

the lion king
28th November 2006, 13:01
toata CRAIOVA e cu PANDURII.baieti,pe ei...avem un antrenor care a bagat rapidu in B unde de fapt ii e locul.ATACANTUL GEANA NEAGOE PRIN GOLUL SAU IMPOTRIVA rapidului a RETROGRADAT-O IN DIVIZIA B,Neagoe fiind jucator al UNIVERSITATII CRAIOVA.GEANA NEAGOE,A BAGAT rapidu-n B!!!!rapid cfr, 10 ANI AI STAT IN B!!!!!!:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :rock:

grande
28th November 2006, 13:42
avem un antrenor care a bagat rapidu in B unde de fapt ii e locul.:

Mai bine tziai regla ceasul sa te scoale in fiecare zi pe ora 9 ca se obijnuiesti cu matineul !
Revenind la meci ,vom face scorul etapei si sti de ce ,pentru ca suntem mai smecheri decit voi !:jerk:

Angel66
28th November 2006, 14:03
nu-i problema!ii lasam sa vorbeasca de divizia B...amintirile sunt proaspete!:happy vi s-a facut dor baieti?nu-i nimic...e acolo,va asteapta la anul!:evil: :happy :happy

va asteptam in Giulesti!sa va aratam care va e locul!:drak:

the lion king
28th November 2006, 14:06
da,mah,dar o data in 41 de ani e total diferit de 10 ani numai la MATINEU si derbyuri cu FEPA 74 BARLAD.....rapid echipa de MATINEU.Hai NEAGOE!!!!!

Angel66
28th November 2006, 14:09
da mah...auzi la el..Rapid echipa de matineu!:happy vezi ca faci confuzii!nu mai traiti in trecut!craiova de azi nu mai inseamna nimic!abtine-te de la comentarii...ptr ca nu exista termen de comparatie intre Rapid si craiova!
si aici se vb despre meciul Rapid-pandurii!daca nu ai nimic de spus despre asta,abtine-te!

Sergio_D
28th November 2006, 14:16
In legatura cu meciul Rapid - Pandurii...

Din partea mea, puteti sa spuneti aici ca bateti cu 4-0, 10-0, 60-0... nu e bai. Asa s-a intamplat de fiecare data, si la meciul Pandurii-Rapid, dar si in meciurile cu Dinamo, Steaua si mai stiu eu care. Cu toate acestea, stiti bine ce s-a intamplat in acele meciuri :drak:

Asa ca... luam bataie cu 5-0 :happy

Angel66
28th November 2006, 14:22
5-0 poate nu...dar 3 tot luati!:D si tin sa-ti aduc aminte ca jucati pe Giulesti!:D asa ca...sperati!speranta moare ultima...dar moare!:evil:

Sergio_D
28th November 2006, 14:25
Speranta va muri dupa minutul 90, si dupa prelungiri, tocmai atunci cand nu vom mai avea nevoie de ea si cand ne vom bucura dupa un meci reusit in care nu am pierdut :ok:

Dupa meciul mai putin reusit cu Mlada Boleslav, eu nu as fi chiar asa de increzator in fortele echipei voastre...:cool:
Dar, eh, voi sperati :ok:

Angel66
28th November 2006, 14:29
ei bine...noi suntem increzatori in fortele echipei noastre,pentru ca avem si in ce sa fim increzatori!Rapidul a demonstrat ca este o echipa valoroasa,capabila sa invinga pe oricine!eu nu stiu de unde atata incredere la tine...in pandurii!este o diferenta neta de valoare intre echipe!dar cum spuneam...speranta moare ultima...in cazul vostru o sa moara pe la 3-0!:D :evil:

Sergio_D
28th November 2006, 14:39
Scuze, dar, Pandurii - Rapid 0-0. Remember ? Unde a fost diferenta aceea de valoare de care vorbesti ? :rolleyes:
Rezultatul meciului tine de forma in care se afla echipa in acel moment. Gandeste-te, poate ca Rapidul va prinde o zi groaznica iar Pandurii una extraordinara. Sau invers. Valoarea nu este de ajuns pentru a castiga un meci. Daca ar fi asa, cum explici: Pandurii - Dinamo 1-0 ?

Sunt increzator in echipa mea pentru ca a demonstrat ca poate sa faca fata "marilor echipe" (umflate cu pompa uneori)

TaciAcolo
28th November 2006, 14:58
Avem antrenor !!!..(de ce duc lipsa multe echipe) stie sa-i motiveze mai ales la meciurile astea cu echipe umflate cu pompa batem 0-1

CrAzY92
28th November 2006, 15:47
bate pandurii fara numar !:happy

Tyler Durden
28th November 2006, 21:39
Forza Rapid. Forza Poli!!!


7-0????serios,exagerezi....ati avut 3 ocazii mai mari ...dar hai sa discutam de altceva.ati batut,aveti un patron dinamovist si comunist,aveti bani,influenta,sunteti din bucuresti deci nu aveti nimic in comun cu Craiova si Timisoara care sunt anti buCUResti,v-o trage Neagoe din nou si va linistiti.

Amice, tu ai mancat praz inainte de a posta asta sau asa esti tu ,,genial" in general...

Aurel.D
29th November 2006, 11:23
Am o rugaminte la olteni: chiar daca tineti (si) cu "U" Craiova, rezumati-va sa discutati despre Pandurii pe acest thread.
Multam:)

the lion king
29th November 2006, 18:27
pai da,dar Neagoe care e antrenor la PANDURII are amintiri frumoase din giulesti pe vremea cand era la CRAIOVA...de aici legatura.SI CE AMINTIRI!!!!!

grande
29th November 2006, 19:46
Avetzi grija sa nu ne stricatzi gazonul ,deci descaltarea este obligatorie in Giulesti !!!

the lion king
29th November 2006, 19:56
de acord cu tine,ne descaltam....ca sa ne luam bocancii...cam mizerie prin zona aia!!!!

grande
29th November 2006, 20:12
ne descaltam!!!!

Aoleuuu muica ce aroma olteneasca cu iz de praz pe Giulesti !

Sergio_D
29th November 2006, 20:21
@ grande: refera-te strict la acest meci, nu mai sta tu de grija oltenilor :)
Cred ca daca scoateti un rezultat bun la Atena, nu veti castiga si meciul cu Pandurii :cool:

grande
29th November 2006, 20:29
@ Sergio D
Da ce mah tu esti avocatul oltenilor sau la voi asa se poarta ?
Despre meci ce pot sa-ti spun ,decit sa nu va uitatzi sacul acasa ,deci mare atentie la golaveraj !

ps. esti multumit acum ?

Sergio_D
29th November 2006, 20:32
Nu ma, doar ca sunt si eu tot de prin Oltenia :P, eu imi apar saracia, si nevoile, si neamul :happy

Ma bucur pentru tine, ma bucur ca esti optimist.
Bafta la Atena, aveti mare nevoie...

Cipus
30th November 2006, 04:16
Ciudat, anul trecut Rapid mergea bine in UEFA si mai rau in campionat, acum e invers, merge ceas in campionat si mai rau in UEFA. Si-a dat seama ca trebuie sa prinda locul 2 si implicit Liga Campionilor, sau e o coincidentza? Ma intreb atunci ce are Steaua de spus, pentru ca in mare parte, al 2-lea loc in Liga pe care l-am primit sezonul acesta i se datoreaza in mare masura Stelei (60% Steaua, 40% Rapid, 10% Dinamo). Victorie la Atena si va urma si victorie in campionat, o infrangere sau egal la Atena si eliminarea din UEFA cred ca i-ar ambitiona si mai tare sa obtina locul 2 la final.

TaciAcolo
30th November 2006, 12:46
nu ati aflat?:o: ...bate Pandurii 2-1:yeah:

Sergio_D
30th November 2006, 15:18
Ciudat, anul trecut Rapid mergea bine in UEFA si mai rau in campionat, acum e invers, merge ceas in campionat si mai rau in UEFA. Si-a dat seama ca trebuie sa prinda locul 2 si implicit Liga Campionilor, sau e o coincidentza? Ma intreb atunci ce are Steaua de spus, pentru ca in mare parte, al 2-lea loc in Liga pe care l-am primit sezonul acesta i se datoreaza in mare masura Stelei (60% Steaua, 40% Rapid, 10% Dinamo). Victorie la Atena si va urma si victorie in campionat, o infrangere sau egal la Atena si eliminarea din UEFA cred ca i-ar ambitiona si mai tare sa obtina locul 2 la final.

Vezi ca ai gresit procentele :)

Eu sper in felul urmator: Rapidul sa bata la Atena si apoi sa vina obositi si euforici si sa piarda lamentabil :evil:

YoYoyOi
30th November 2006, 18:06
Da Sergio, a gresit procentele:D ultimele 10 procente nu se mai iau in calcul:evil:

luciano_1644
30th November 2006, 18:25
Bate lejer Rapidul.Asta ca sa se impace cat de cat cu fanii,dupa ratarea calificarii in primavara europeana,care se va intampla in seara asta.Deci 1 solist!

the lion king
30th November 2006, 20:13
:D esti nostim...dar eu cred ca nu se califica in primavara si nu cred ca bat pe PANDURII/hello ...pt ca-i vor retine iar in aeroport.:D

Cipus
1st December 2006, 01:17
Aveti dreptate, mea culpa... rectific 60% Steaua pentru parcursul de anul trecut dar si a anilor precedenti (coeficientul UEFA se calculeaza pe ultimii 5 ani) Rapid 30% pentru parcursul de anul trecut, iar Dinamo 10%. Acum e bine?
Rapidul a dat-o in bara anul asta in UEFA, totusi mai e o sansa, dupa calculele mele PSG nu trebuie sa invinga la Atena iar Mlada sa nu invinga la Tel Aviv. In campionat victorie impotriva lui Pandurii cu 1-0, parerea mea

Sergio_D
1st December 2006, 02:38
Bate lejer Rapidul.Asta ca sa se impace cat de cat cu fanii,dupa ratarea calificarii in primavara europeana,care se va intampla in seara asta.Deci 1 solist!

Tu chiar crezi ce spui ? Vai ce usor e sa faci afirmatii... :) Putina obiectivitate nu ar strica. Asa, pot spune si eu ca bat Pandurii, ca sa faca pe plac fanilor, sa aduca prima victorie in campionat impotriva SDR-ului :happy

@ Cipus
Se vede ca Rapidul este la ora actuala o echipa debusolata, nu mai stiu pe ce planeta traiesc. Tind sa cred ca i-au privit prea de sus pe cehi sau pe evrei, si de asta nu au castigat in UEFA. Ceva e in neregula acolo si sper ca Pandurii sa speculeze acea neregula :evil:

Cipus
1st December 2006, 02:48
Se vede ca Rapidul este la ora actuala o echipa debusolata, nu mai stiu pe ce planeta traiesc. Tind sa cred ca i-au privit prea de sus pe cehi sau pe evrei, si de asta nu au castigat in UEFA. Ceva e in neregula acolo si sper ca Pandurii sa speculeze acea neregula :evil:

Ai dreptate, mai ales ca lipseste Dani Coman (a lipsit si in meciul tur) ar putea profita chiar si din lovituri libere sau contraatacuri rapide, depinde si de forma lui Vranjkovic. S-a vazut in meciul cu Mlada cate spatii pot aparea in aparare, au avut noroc atunci cu Coman, acum nu mai e el sa vedem ca va fi. Mai e si Mazilu accidentat, iar ceilalti atacanti nu par a fi intr-o forma prea buna. Ramane de vazut daca Pandurii stiu sa profite, premise sunt pentru a spera intr-un rezultat bun.

kain
1st December 2006, 15:08
Bat Pandurii cand o zbura porcu` :D

grande
1st December 2006, 15:35
Bat Pandurii cand o zbura porcu` :D

adica ,La Anul si la Multi Ani !:ras-plans: :ras-plans:

cosimo1
1st December 2006, 21:05
Va castiga rapidul,fara probleme

m4st3r
1st December 2006, 21:56
bate rapid...

Lordliv
1st December 2006, 22:41
egal!
geana ,mai curajos ca juniorul!

Lauryca
2nd December 2006, 00:18
Bate Rapidul cu 1-0... 3 puncte si atat.

Cipus
2nd December 2006, 04:21
Va castiga rapidul,fara probleme

Privind spre autogolul lui Popete din meciul cu Vaslui e usor sa spui asta. Eu presimt insa ca Pandurii vor face un meci bun la Rapid (nu cred ca mai joaca Popete, desi Mandrean e suspendat ar putea juca Bogoi). Ramane de vazut si daca vor obtine vreun punct, oricum un meci interesant

Lauryca
2nd December 2006, 08:13
Privind spre autogolul lui Popete din meciul cu Vaslui e usor sa spui asta. Eu presimt insa ca Pandurii vor face un meci bun la Rapid (nu cred ca mai joaca Popete, desi Mandrean e suspendat ar putea juca Bogoi). Ramane de vazut si daca vor obtine vreun punct, oricum un meci interesant

Daca nu dadea Popete autogolul, cred ca s-ar fi terminat egal. Dar Rapidul are un lot mai valoros decât Vasluiul, asa ca pronosticurile noastre au ceva baza reala. Ne suspectezi de prea mult "umflat în pene" când vorbim despre echipe pe care le-am batut; si nu e asa, ca nici un meci nu seamana cu altul. Noi doar am dat niste pronosticuri, si-atât (nici macar nu le-am argumentat).

Pepsi-Cola
2nd December 2006, 08:29
Merg pe o victorie a Rapidului cu 1-0 sau 2-1

gtibi
2nd December 2006, 10:35
2-1

olyyxy
2nd December 2006, 11:40
Ar fi super sa faca si lui Rapid surpriza de i-a facutolui Dinamo in drumul spre Cupa romaniei dar eu cred ca un rezultat rezonabil ar fi si 1-1:D ca in tur

olyyxy
2nd December 2006, 11:41
Hai Pandurii

olyyxy
2nd December 2006, 11:44
>>>>>>>>>>>>>>Rapid 0-1 Pandurii<<<<<<<<<<<<<am vazut prea multe surprize in campinoanul romanesc nu ar fi rau daca ar mai fi inca una:P/hello

YoYoyOi
2nd December 2006, 11:55
olyyxy vorbesti singur?
Nu mai face postari succesive te rog. Incearca sa cuprinzi totul intr-un singur post;)

Zauri
2nd December 2006, 11:58
Trebuie sa faca un anumit numar de posturi pe zi.E incepator

TaciAcolo
2nd December 2006, 12:05
imi place de voi ..sunteti realisti nu mai vad scoruri 4-0 5-0 7-0 :ras-plans:

grande
2nd December 2006, 15:56
imi place de voi ..sunteti realisti nu mai vad scoruri 4-0 5-0 7-0 :ras-plans:

Poate ceva de genul asta ,3-0 4-0 6-0 :ras-plans: :ras-plans:

Cipus
3rd December 2006, 05:26
Daca nu dadea Popete autogolul, cred ca s-ar fi terminat egal. Dar Rapidul are un lot mai valoros decât Vasluiul, asa ca pronosticurile noastre au ceva baza reala. Ne suspectezi de prea mult "umflat în pene" când vorbim despre echipe pe care le-am batut; si nu e asa, ca nici un meci nu seamana cu altul. Noi doar am dat niste pronosticuri, si-atât (nici macar nu le-am argumentat).

Eu nu suspectez pe nimeni ca nu sunt detectiv. Ideea era adresata unui vasluian care visa intr-o zi la UEFA, ori asta nu se poate pentru ca Vasluiul nu poate urca mai sus de locul 7 in clasament. Locul pe care il ocupa acum e provizoriu, urmeaza in curand decaderea sunt sigur, nu mult, pana pe locul 10-11.
Pandurii pot furniza surpriza etapa asta, depinde doar de ei, apararea va fi cheia meciului cu Rapidul. Daca nu ia gol in prima repriza au sanse mari chiar sa invinga parerea mea

TaciAcolo
3rd December 2006, 14:31
se pare ca jiji lea promis la panduri o sacosa de bani :P ...am aflat din surse sigure meci pe viatza si pe moarte :ras-plans: prevad un 0-0

kain
3rd December 2006, 14:33
Prevad un 2-0. :)

*Coco*
3rd December 2006, 14:35
Prevad sigur un 0-0:P
Daca e sa bata rapid nu bate la mai mult de 1 gol diferenta
Dar sunt sigur ca nu bat:P

Ferko
3rd December 2006, 16:18
Daca nu bate Rapid va fi deranj mare in Giulesti.

Jerry20cm
3rd December 2006, 20:38
nu stiu ce-i in capul lui Neagoe asta, de nu-l baga pe Ilie Iordache:(.

*Coco*
3rd December 2006, 20:48
nu stiu ce-i in capul lui Neagoe asta, de nu-l baga pe Ilie Iordache:(.

Il baga pe final si scapa pe contraatac si castiga Pandurii 1-0:yeah:

Jerry20cm
3rd December 2006, 20:48
asa sa fie;)

TaciAcolo
3rd December 2006, 20:48
in min 60 deobicei intra:P

Jerry20cm
3rd December 2006, 20:50
Pai ar trebuii, iti dai seama.
Mi-e mila de Perja dak intra Tiganu; ;)

YoYoyOi
3rd December 2006, 20:51
Mama ce autobaza au astia:o:

TaciAcolo
3rd December 2006, 20:52
merge stas fara rateu :)

*Coco*
3rd December 2006, 20:53
Mama ce autobaza au astia:o:
Si ce`ai vrea frate ?Cand sti ca vi si joci in bucuresti la o echipa buna care nu a mai pierdut de 7 meciuri ce ai vrea sa faci sa iesi la joc sa iti incarce sacu cu goluri?:D
Hehe e bun si un egal la rapid ca etapa viitoare aveam cu dinamo:D

Jerry20cm
3rd December 2006, 20:54
sa vezi ce atac au dak intra Iordache:D
Hai ca v-am inebunit:D

TaciAcolo
3rd December 2006, 20:54
coco YoYoyOi e fata :)

*Coco*
3rd December 2006, 20:56
coco YoYoyOi e fata :)

:great: :great: :great: Pe asta nu o stiam:D

YoYoyOi
3rd December 2006, 20:58
Io nu vreau nimic Coco, chiar imi place autobaza lor, imi convine, frate:D

TaciAcolo
3rd December 2006, 20:59
se apara calm nu bombardeaza mingi :) ..acum incearca contraatacuri :P

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:00
te toaca arbitru asta fluiera tot :mda:

Navarro
3rd December 2006, 21:02
Ce arbitru varza...cica fault in atac la Vintilescu...si ala nu ii facu nimic ciricliului :D

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:03
si cate au mai fost in prim a repriza asa nush cred ac de frica fluiera tot

Cipus
3rd December 2006, 21:03
coco YoYoyOi e fata :)

Avem si o fata? si e stelista din cate se pare... foarte frumos o fata care stie ce vrea :ok: :ok: :ok:

kain
3rd December 2006, 21:05
Ce meci inchis.. Zicu se joaca cu ocaziile ca de obicei.. vreau sa se duca pana in poarta cu mingea.. :P

Navarro
3rd December 2006, 21:05
Avem si o fata? si e stelista din cate se pare... foarte frumos o fata care stie ce vrea :ok: :ok: :ok:
Da nu vazusi ce avatar de ultras stelist are? :P

LE : Maftei asta e criminal ba vere...Doamne in ce hal a intrat la Orac.....:(

Cipus
3rd December 2006, 21:05
eu nu am cum sa vad meciul decat online faza cu faza dar sunt in urma rau. Deocamdata se adevereste, a fost 0-0 la pauza, si sunt sanse mari sa plece neinvinsi din Giulesti, Zicu e intr-o forma slaba din cate imi dau seama

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:05
nu se mai apropiara de poarta de 30 d emin :ras-plans:

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:06
asta nu a fost fault de rosu??????:o: :o: :o:

kain
3rd December 2006, 21:06
Fault de galben..

Toshiro
3rd December 2006, 21:08
Unde-o fi invatat Maftei arte martiale? In vama la greci?:o:
Un fault criminal, de rosu direct!

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:08
daca era invers sa dedea fara emotii ....:no:

kain
3rd December 2006, 21:09
Mda.. cum ziceti voi..

Toshiro
3rd December 2006, 21:17
Vai, i-a stricat Griffiths planurile lui Razvan. Acu' tre' sa dea si Pandurii gol...:mda:

crissis
3rd December 2006, 21:18
Rapid-Pandurii 1-0 :no:

YoYoyOi
3rd December 2006, 21:21
na ca s-a defectat un autobuz din autobaza :mda:

Cipus
3rd December 2006, 21:24
na ca s-a defectat un autobuz din autobaza :mda:

Nu sunt prea multe motive de bucurie, se tine Rapidul scai de Steaua si o asteapta la cotitura sa-i ia locul 2 echivalent cu preliminariile CL

cosimo1
3rd December 2006, 21:25
Coco!!!bucurestiul e mai aproape de vaslui,cum de nu te-ai dus sa-ti sustii echipa,cum am mai spus tu stii sa-ti sustii echipa numai in fata calculatorului

YoYoyOi
3rd December 2006, 21:26
Mai e mult pina departe Cipus;)

Ulysses
3rd December 2006, 21:35
hai pandurii

Cipus
3rd December 2006, 21:38
Mai e mult pina departe Cipus;)

adica pana la finalul campionatului? Steaua si Rapid sunt cam egale valoric in momentul de fata, sa vedem pana in primavara cine face achizitii mai interesante. E ca la poker: a mers Copos pe o cacealma si a pierdut: Griffiths (cu tot cu golul de azi, n-are fata de Rapid) :ciocan: A tras si Becali: un as: Thereau :D . Randul lui Copos: o pereche castigatoare: Mazilu si Lazar :ok: , a pulsat si Gigi tot o pereche: O.Petre si G.Coman: tzeapa pe jumatate :headbang: .... si jocul se anunta interesant in pauza competitionala.

YoYoyOi
3rd December 2006, 21:47
gooooooooooool Vintilescuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

1-1/hello

starsteel
3rd December 2006, 21:47
GOOLLLL Pandurii! 1-1 min.93

Toshiro
3rd December 2006, 21:47
Vai, i-a stricat Griffiths planurile lui Razvan. Acu' tre' sa dea si Pandurii gol...:mda: Si-au dat...:happy :happy :happy

m8k
3rd December 2006, 21:48
wow 1-1, dar mi s-a parut offside!

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:49
hai cu golu 2

Navarro
3rd December 2006, 21:49
Bine baaaaaaa!!Bravo Geana!!! :ok: /hello /hello

Ulysses
3rd December 2006, 21:49
bravoooooooooooooo panduriiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!! hahahahahahaha copos fugi din tara ca ai echipa puscarie si te mai aresteaza si dna-ul!!!!!!!!!!!

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:49
asta e sa zica si mersi rapidisti pt un punct

m8k
3rd December 2006, 21:49
1-1 final!:D

crissis
3rd December 2006, 21:49
Rapid-Pandurii 1-1:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Felicitari Pandurii pentru egalul obtinut in Gilesti

YoYoyOi
3rd December 2006, 21:50
a fost ofsaid la golul Pandurilor, dar.....

dede
3rd December 2006, 21:50
:o:
asta da viata...sa te aperi tot meciul si sa scoti un egal :ras-plans:

gtibi
3rd December 2006, 21:50
Bravo Pandurii!

starsteel
3rd December 2006, 21:50
Cine nu a vrut ca sa se incheie turul? HA, HA, HA!

Toshiro
3rd December 2006, 21:51
Razvan Lucescu va declara din nou: "Nu e un meci decisiv, de aceea un rezultat de egalitate nu e un dezastru pentru noi."...:ok:

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:51
acum asteapta bani d ela jiji :) aveua promisi de aseara

Cipus
3rd December 2006, 21:51
cine a dat?

duru2000
3rd December 2006, 21:52
:rosu: o logica simpla spune ca Pandurii = Panatinaikos = PSG
Jenant daca nici pe amicii lui Mircea Sandu nu reusiti sa-i zdrobiti, atunci sa nu mai sperati la primavara europeana...

Toshiro
3rd December 2006, 21:52
a fost ofsaid la golul Pandurilor, dar.....


Pe ce te bazezi? :evil: :evil: :evil: :evil:

Zax
3rd December 2006, 21:52
Pwahahahahahahahahahahahahahaha !!!!!!!!

Toshiro
3rd December 2006, 21:53
cine a dat? Dumnezeu...

Cristian
3rd December 2006, 21:53
Asa s-a terminat ? :happy

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:53
vinti gol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

YoYoyOi
3rd December 2006, 21:54
Vintilescu a dat gol Cipus

Navarro
3rd December 2006, 21:54
Anul asta oltenii luara 2 puncte in Giulesti ...:D

kain
3rd December 2006, 21:55
asta e sa zica si mersi rapidisti pt un punct

N-ati avut o ocazie tot meciu`.. DOAMNE CE IDIOTI, PANDURII ECHIPA CALUSARILOR.. DOAMNE AJUTA-I CA NU STIU CE ZIC !!!!!!!!!

Incubus
3rd December 2006, 21:55
bravo Pandurilor , ma asteptam sa scoateti un rezultat bun sub pod.

TaciAcolo
3rd December 2006, 21:55
nu-i echipa mai frumoasa .......ca Pandurii!!!!!! :ras-plans: ....acum zice lucescu ca gazonu infect e de vina :ras-plans:

Ferko
3rd December 2006, 21:56
Urmeaza tot felul de scuze ale lui Razvan si tot felul de acuze la aresa Padurilor pentru ca s-au aparat tot meciul. Precum spuneam MARE deranj in Giulesti este deja.

punkrockme
3rd December 2006, 21:56
Asa sa fie ,dar voi sa pierdeti cu Timisoara :happy

hoopa...rapidu a facut egal..si steaua a castigat ieri....ce s-o fi intamplat

Sevilla86
3rd December 2006, 21:56
Pwahahahahahahahahahahahahahaha !!!!!!!!

Subscriu!

Pandurii merita! Merita sa piarda cu 2, 3-0:happy
Pt rezultatul asta sa-i multumiti lui Zicu (stiti voi de ce) si lui Razvan!!! De ce a jucat Rapid pe contre ultimul sfert de ora? In loc sa tina mingea sa joace la posesie si sa impinga jocul in jumatatea adversa, Rapid a facut exact ceea ce nu trebuia: A JUCAT PE CONTRE:happy :happy :happy
Bravo Razvan!!!

poli-umt
3rd December 2006, 21:57
1-1 rezultat meritat de cei de la Tg. Jiu,rapidu nu merge sezonul asta ca cel precedent.

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:00
cum a fost cum na fost.... Pandurii anu asta a batut dinamo in cupa a facut de 2

ori egal cu rapid si inca un egal cu steaua acasa ...multi se asteptau sa nu

facem nici baremul de puncte.

Bravo Geana !!! Bravo Pandurii!!!/OLE/

kain
3rd December 2006, 22:00
Subscriu!

Pandurii merita! Merita sa piarda cu 2, 3-0:happy
Pt rezultatul asta sa-i multumiti lui Zicu (stiti voi de ce) si lui Razvan!!! De ce a jucat Rapid pe contre ultimul sfert de ora? In loc sa tina mingea sa joace la posesie si sa impinga jocul in jumatatea adversa, Rapid a facut exact ceea ce nu trebuia: A JUCAT PE CONTRE:happy :happy :happy
Bravo Razvan!!!

Nu are nici o legatura jocul practicat de Rapid, ultima greseala din minutul 93, cand trebuia sa se fi fluierat deja.. Aia a fost greseala de aparare.. si de relaxare.. Doamne, prost sa fi, noroc sa ai -> Pandurii Targiu-Jiu, MAREA REVELATIE A CAMPIONATULUI, care nu au avut mai mult de jumatate de ocazie in tot meciu` se lauda acum ca au facut meciul vietii si sunt nemultumiti ca nu au luat toate cele 3 puncte. BRAVO BA, mai aveti putin si ajungeti in CHAMPIONS LEAGUE, FELICITARI :ras-plans: :mda:

*Coco*
3rd December 2006, 22:01
Rapidistilor acuma tot terenu fu de tina:happy :happy :happy :happy
Cine zice ca a fost Off-side la gol e nebun

Navarro
3rd December 2006, 22:03
Bravo Coco ii baturati pe ciriklii!! :D

Incubus
3rd December 2006, 22:03
Rapidistilor acuma tot terenu fu de tina:happy :happy :happy :happy
Cine zice ca a fost Off-side la gol e nebun

se vede pe reluare, a fost 5 cm in offside:ras-plans:

YoYoyOi
3rd December 2006, 22:04
eu sint nebuna Coco;)

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:05
au fost furati sa faca infarct razvanel cu echipa lui care a speriat europa numai

egaluri nu fu in stare sa-i umileasca pe Pandurii :ras-plans: :happy :ras-plans: :happy

Navarro
3rd December 2006, 22:05
se vede pe reluare, a fost 5 cm in offside:ras-plans:
Ba vere masurasi bine?? :drak:

cosimo1
3rd December 2006, 22:07
Rapidistilor acuma tot terenu fu de tina:happy :happy :happy :happy
Cine zice ca a fost Off-side la gol e nebun

se vede clar ca a fost off-side,dar ce conteaza,daca e pt.echipalui coco merge:rosu: :headbang:

*Coco*
3rd December 2006, 22:08
Ma ala nu a fost offside
Si ce sa mai ziceam ca Maftei merita:rosu: clar la acea faza si Rapidu dadu un gol cu noroc
Asta e 1-1 si va zicem LA REVEDERE

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:09
YOyoyoi te rog frumos posteaza o poza sa vad cat d emare a fost off-said :D

duru2000
3rd December 2006, 22:09
Acest meci ca si celelalte 17 dinainte ale Pandurilor nu trebuia sa se joace !!! Sportul Studentesc stie de ce...
Pacat oricum, acum Jiji Copos isi va pune tunurile pe ei...

*Coco*
3rd December 2006, 22:10
se vede clar ca a fost off-side,dar ce conteaza,daca e pt.echipalui coco merge:rosu: :headbang:

Deci din cadrul ce a aratat la TV nu poate sa isi dea nimeni seama daca a fost offside sau nu
Daca tu imi arati cadru filmat din alta pozitie atunci iti spun daca a fost sau nu
Si daca fu din off-side ce?:happy
Rapid mare echipa cum se intituleaza tr sa zburde pe teren cu o echipa ce merita sa joace in Liga II cum zice Lucescu

starsteel
3rd December 2006, 22:10
Nu are nici o legatura jocul practicat de Rapid, ultima greseala din minutul 93, cand trebuia sa se fi fluierat deja...
Cand se acorda 3 minute de prelungiri meciul se termina in min.93....gol marcat in min.93 inseamna in intervalul 92.00-92.59

YoYoyOi
3rd December 2006, 22:10
YOyoyoi te rog frumos posteaza o poza sa vad cat d emare a fost off-said :D

e pe vine, wait and see;)

inter
3rd December 2006, 22:11
bine mey pandurilor ...felicitari!

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:11
Acest meci ca si celelalte 17 dinainte ale Pandurilor nu trebuia sa se joace !!! Sportul Studentesc stie de ce...
Pacat oricum, acum Jiji Copos isi va pune tunurile pe ei...

ba ma lasi acum as fi vazut un 3-0 fara emotii pt rapidisti cu sportul

Celtic
3rd December 2006, 22:11
Urmeaza declaratia lui muro shavo maftei ''... n-au jucat la fel de tare si cu Steaua ............ toate echipele care joaca cu noi vrea sa ne bata :( ''
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

cosimo1
3rd December 2006, 22:15
[QUOTE=*Coco*;952476]
Si daca fu din off-side ce?:happy

pai ce am spus eu ceva ca a fost gol din off-side,eu numai am relatat cum sa marcat,si am spus ca daca e pt.echipa ta!!!!!!!.......:rosu:

kain
3rd December 2006, 22:16
Urmeaza declaratia lui muro shavo maftei ''... n-au jucat la fel de tare si cu Steaua ............ toate echipele care joaca cu noi vrea sa ne bata :( ''
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Ba ma lasi cu Steaua ta? La pariu ca nu o sa zica nimic de Steaua? :no:
O sa zica ca trebuia sa se incheie meciul demult.. arbitrul a lasat meciul pana in minutul 95.
Starsteel : golul din cate am vazut eu a fost marcat in minutul 93`25 cam asa.. deci nu a fost in intervalul 92-92`59.. cum zici tu.. ;)

Balaci
3rd December 2006, 22:17
Hei,hei Pandurii.Intamplator sau nu,dar de ceva vreme Craiova si cu PAndurii au un traseu asemanator,se tin scai una de alta!

duru2000
3rd December 2006, 22:19
ba ma lasi acum as fi vazut un 3-0 fara emotii pt rapidisti cu sportul

Nu, am fi vazut fotbal deschis, frumos, nu o autobaza in poarta "sarutului"... poate mozolului cu damf de mititei cu Mircea Sandu...

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:21
Nu, am fi vazut fotbal deschis, frumos, nu o autobaza in poarta "sarutului"... poate mozolului cu damf de mititei cu Mircea Sandu...

un meci deschis spre poarta pt rapidisti ;)

Sergio_D
3rd December 2006, 22:23
Meci egal si gata, comentariile nu isi mai au rostul. Daca fantasticii rapidisti ar fi fost asa de buni, ar fi dat cateva goluri si nu si-ar mai fi facut probleme. Unii sunteti de toata jena, incercati sa scuzati prestatia lamentabila a Rapidului din ultima vreme. Jocul lor nu merge si basta!

apparte
3rd December 2006, 22:23
Ba ma lasi cu Steaua ta? La pariu ca nu o sa zica nimic de Steaua? :no:
O sa zica ca trebuia sa se incheie meciul demult.. arbitrul a lasat meciul pana in minutul 95.
Starsteel : golul din cate am vazut eu a fost marcat in minutul 93`25 cam asa.. deci nu a fost in intervalul 92-92`59.. cum zici tu.. ;)

Eu zic sa te mai uiti odata,golul s-a dat in min 92(intervalul 91-92),pt ca in min 92,45 jocul era deja reluat cu rapidistii asaltand careul Pandurilor!

starsteel
3rd December 2006, 22:24
...O sa zica ca trebuia sa se incheie meciul demult.. arbitrul a lasat meciul pana in minutul 95.
Starsteel : golul din cate am vazut eu a fost marcat in minutul 93`25 cam asa.. deci nu a fost in intervalul 92-92`59.. cum zici tu.. ;)

Vrajeala ieftina golul a fost dat inainte de 93.00 iar meciul a tinut pana in 95.00 pt. un eventual gol izbavitor al Rapidului.....dar nu a venit, mare pacat:P :happy

Incubus
3rd December 2006, 22:25
Ba ma lasi cu Steaua ta? La pariu ca nu o sa zica nimic de Steaua? :no:
O sa zica ca trebuia sa se incheie meciul demult.. arbitrul a lasat meciul pana in minutul 95.
Starsteel : golul din cate am vazut eu a fost marcat in minutul 93`25 cam asa.. deci nu a fost in intervalul 92-92`59.. cum zici tu.. ;)

daca te uiti la reluarea de pe OLS, in minutul 92:40 (cand incepe reluarea) deja se bucurau Pandurii

Sevilla86
3rd December 2006, 22:26
Nu, am fi vazut fotbal deschis, frumos, nu o autobaza in poarta "sarutului"... poate mozolului cu damf de mititei cu Mircea Sandu...

Rapidistii a pierdut doua puncte pe mana lor... au avut ocazii, au ratat si nu au fost in stare sa gestioneze avantajul de un gol. Ma intreb cat o sa mai stea Razvan la Rapid?

kain
3rd December 2006, 22:27
92:35.. acum m-am uitat la reluare.. ma rog trebuia sa se fluiere.. :P Noroc chior ptr. PANDURII.. marea echipa..

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:28
92:35.. acum m-am uitat la reluare.. ma rog trebuia sa se fluiere.. :P

3 min de prelungire sau acordat

gheran
3rd December 2006, 22:29
se stie ca steaua e cea mai tare.s-a incurcat putin dar asta e.cat despre [edit] asa le trebuie.gol perfect valabil.min 93

kain
3rd December 2006, 22:29
3 min de prelungire sau acordat

Si ce? Nu ai mai vazut meci in care sa se fluiere cu 20 de secunde mai devreme? Plus ca pe teren nu se mai juca nimic.. :ok:


Si dupa marcarea golului a mai prelungit partida cu 2 min
In Clasament nu conteaza jocul prestat ci REZULTATUL

A mai prelungit meciul sa-i oftice pe rapidisti.. O sa retin spusele tale cu "In clasament nu conteaza jocul prestat ci REZULTATUL" ;) Si o sa ti le reamintesc la momentul oportun. ;)

*Coco*
3rd December 2006, 22:29
Si dupa marcarea golului a mai prelungit partida cu 2 min
In Clasament nu conteaza jocul prestat ci REZULTATUL

YoYoyOi
3rd December 2006, 22:31
M-am saturat sa tot aud comentatorii partidelor Rapidului cum baga:"Zicu Zicu...se intoarce...Zicu, in dreapta s-a demarcat Buga(whatever), Zicu, il dribleaza pe X...Zicu se intoarce spre poarta...Zicu....Zicu.....Zicu...mare ocazie a Rapiduluiiiiiiii :no:

duru2000
3rd December 2006, 22:33
Si dupa marcarea golului a mai prelungit partida cu 2 min
In Clasament nu conteaza jocul prestat ci REZULTATUL

Pentru spectatori conteaza si spectacolul, fiindca de aceea platesc bilet. :mda:

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:35
sa nu mai zicem ca rapid trb s ajoace in 10 dupa intrarea criminala a lu maftei :P

Andutzu
3rd December 2006, 22:35
ce penal egalati in prelungiri...

remy
3rd December 2006, 22:36
Iar niste arbitri strica un rezultat !
Primul a fost Coltescu, care n-a dat fault CLAR la Zicu, pt. ca apoi, asistentul s-o faca lata, acordand un gol din offside pt. Pandurii !
Exact ce-am zis eu, ca se face totul pentru a ajuta pe Steaua sa termine pe 2 !
Curios ca si ieri, dupa ce LPF si FRF au facut totul ca si Goian sa fie iertat de o etapa (ERA RECIDIVIST !) si sa joace pentru Steaua cu Poli Timisoara, pentru ca apoi sa fie iertati stelistii de vreo 3 cartonase rosii.
DEJA TOTUL E CLAR SI ANUL ASTA !
Nu mai luptati, celelalte echipe, ca Steaua are acontat locul 2, ca doar Jiji e sponsorul FRF si LPF, si "tatucul" trebuie multumit cu un loc 2, pt. o posibila calificare in CH. LEAGUE !
RAPIDUL PUTEA SA FACA ORICE AZI, CA ORICUM ARBITRUL ERA MONTAT SA-I FURE.

kain
3rd December 2006, 22:36
Rezumatul meciului ( Adevarul ) -> http://www.prosport.ro/articole/egali-cu-antijocul/17554

Sevilla86
3rd December 2006, 22:37
M-am saturat sa tot aud comentatorii partidelor Rapidului cum baga:"Zicu Zicu...

Mie imi place sa aud de Zicu: "ce ratare!!!!!!", "a tinut mingea prea mult", "un dribling inutil", "ar fi trebuit sa paseze", "s-a complicat inutil" :ok:

Sergio_D
3rd December 2006, 22:37
Iar niste arbitri strica un rezultat !
Primul a fost Coltescu, care n-a dat fault CLAR la Zicu, pt. ca apoi, asistentul s-o faca lata, acordand un gol din offside pt. Pandurii !
Exact ce-am zis eu, ca se face totul pentru a ajuta pe Steaua sa termine pe 2 !
Curios ca si ieri, dupa ce LPF si FRF au facut totul ca si Goian sa fie iertat de o etapa (ERA RECIDIVIST !) si sa joace pentru Steaua cu Poli Timisoara, pentru ca apoi sa fie iertati stelistii de vreo 3 cartonase rosii.
DEJA TOTUL E CLAR SI ANUL ASTA !
Nu mai luptati, celelalte echipe, ca Steaua are acontat locul 2, ca doar Jiji e sponsorul FRF si LPF, si "tatucul" trebuie multumit cu un loc 2, pt. o posibila calificare in CH. LEAGUE !
RAPIDUL PUTEA SA FACA ORICE AZI, CA ORICUM ARBITRUL ERA MONTAT SA-I FURE.

Ioaneee !!! :happy
Lasa Steaua !!! Uit-o !!! Baga divort !!! :happy
Zii si tu ceva de meciul Rapid - Pandurii ! ;)

*Coco*
3rd December 2006, 22:37
Si inca ceva de remarcat inca o data spiritul tipic giulesteano[edit] de la sfarsitul meciului
Cand acei "tarani" daca pot sa ii numesc asa aruncau cu tot felul de obiecte si scuipau care Neagoe care a bagat Rapiduuuuuuuu in B

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:38
Iar niste arbitri strica un rezultat !
Primul a fost Coltescu, care n-a dat fault CLAR la Zicu, pt. ca apoi, asistentul s-o faca lata, acordand un gol din offside pt. Pandurii !
Exact ce-am zis eu, ca se face totul pentru a ajuta pe Steaua sa termine pe 2 !
Curios ca si ieri, dupa ce LPF si FRF au facut totul ca si Goian sa fie iertat de o etapa (ERA RECIDIVIST !) si sa joace pentru Steaua cu Poli Timisoara, pentru ca apoi sa fie iertati stelistii de vreo 3 cartonase rosii.
DEJA TOTUL E CLAR SI ANUL ASTA !
Nu mai luptati, celelalte echipe, ca Steaua are acontat locul 2, ca doar Jiji e sponsorul FRF si LPF, si "tatucul" trebuie multumit cu un loc 2, pt. o posibila calificare in CH. LEAGUE !
RAPIDUL PUTEA SA FACA ORICE AZI, CA ORICUM ARBITRUL ERA MONTAT SA-I FURE.


Si de intrarea criminala a lu Maftei ce zici?

STEAUA-MANIA
3rd December 2006, 22:38
M-am saturat sa tot aud comentatorii partidelor Rapidului cum baga:"Zicu Zicu...se intoarce...Zicu, in dreapta s-a demarcat Buga(whatever), Zicu, il dribleaza pe X...Zicu se intoarce spre poarta...Zicu....Zicu.....Zicu...mare ocazie a Rapiduluiiiiiiii :no:

:o: stai asa,ca nu inteleg...ai prefera ca,comentatorul sa zica "zicu a marcat pt rapid!"?:o: parca sustii pe STEAUA...:mda:

kain
3rd December 2006, 22:39
Si inca ceva de remarcat inca o data spiritul tipic giulesteano-tiganesc de la sfarsitul meciului
Cand acei "tarani" daca pot sa ii numesc asa aruncau cu tot felul de obiecte si scuipau care Neagoe care a bagat Rapiduuuuuuuu in B

La ce nervi avea toata lumea era si normal ca aruncau.. ;) si Stelistii ar fi facut-o si Dinamovistii si oricine , asa ca stai calm :D

starsteel
3rd December 2006, 22:40
Iar niste arbitri strica un rezultat !
....
RAPIDUL PUTEA SA FACA ORICE AZI, CA ORICUM ARBITRUL ERA MONTAT SA-I FURE.
Ridicol ca intotdeauna, ce imi place....."Dinamo si Rapid se iubesc la infinit!"

lucian_iasi
3rd December 2006, 22:42
Si de intrarea criminala a lu Maftei ce zici?

Nimik,nu vezi ca el numai steaua viseaza?

Stiai ca,Coltescu a arbitrat 2 meciuri in aceeasi etapa? :happy :happy

Doris lasa-ne :evil: :evil:

kain
3rd December 2006, 22:43
Intrarea lui Maftei a fost cam de rosu.. Arbitrul nu a dat.. alta greseala pe langa cea din ultimul minut.. :headbang:

YoYoyOi
3rd December 2006, 22:45
:o: stai asa,ca nu inteleg...ai prefera ca,comentatorul sa zica "zicu a marcat pt rapid!"?:o: parca sustii pe STEAUA...:mda:

nu vad ce treaba are Steaua aici:o:

Eu doar am zis ca ma enerveaza ala ca-i impotent. Atit. Atita o mai freaca si o mai invirte ca pina la urma ma enerveaza si pe mine. Ce sa mai zic de rapidisti?

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:46
Injurat pe toata durata meciului de fanii situati la tribuna 0, Eugen Neagoe s-a razbunat imediat dupa ce Vintilescu a reusit sa egaleze in minutul 93. Antrenorul gorjenilor s-a dezlantuit si le-a aratat degetul mijlociu suporterilor giulesteni. Acestia au luat foc si au inceput sa arunce cu sticle si seminte spre banca oaspetilor, iar Constantin Zotta a incercat sa-l calmeze pe Neagoe. "Cine esti tu ma?", a reactionat tehnicianul. Directorul general al Rapidului n-a ramas dator: "Potoleste-te."

Bravo Geana ..../hello

Incubus
3rd December 2006, 22:47
La ce nervi avea toata lumea era si normal ca aruncau.. ;) si Stelistii ar fi facut-o si Dinamovistii si oricine , asa ca stai calm :D

Esti in eroare aici; aia la fiecare meci arunca obiecte sau scuipa catre banca adversarilor :rosu: . Si daca ti se pare normal, probabil ai aceeasi (lipsa de) educatie ca si cei de sub pod.

kain
3rd December 2006, 22:51
Esti in eroare aici; aia la fiecare meci arunca obiecte sau scuipa catre banca adversarilor :rosu: . Si daca ti se pare normal, probabil ai aceeasi (lipsa de) educatie ca si cei de sub pod.

Cred ca tu esti in eroare.. daca la fiecare meci aia arunca cu obiecte sau scuipa atunci inseamna ca ai vazut la viata ta cateva oi roz.. ;)

Toshiro
3rd December 2006, 22:51
...RAPIDUL PUTEA SA FACA ORICE AZI, CA ORICUM ARBITRUL ERA MONTAT SA-I FURE.Iar o pun rapidistii de-o miloaga la FARE...:mda:

Hopa, a venit Razvan la Realitatea! Doris, fii atent...:headbang:

ultras_sportul
3rd December 2006, 22:51
Rapid nu sunt favoritii mei dar Pandurii in mod cert sunt pe lista mea neagra. Dupa ce ne-au furat locul din prima liga se pare ca s-au alimentat cu precadere de la o hazna publica pentru ca au noroc incredibil. sper ca norocul asta sa li se termine in Jiu :ciocan:

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:52
razvanel foarte multe ocazii...:ras-plans::ras-plans:

rhadoo
3rd December 2006, 22:53
felicitari pandurilor!
nu am vazut meciul,dar se pare ca ostilitatile sau desfasurat tipic giulestean,flegme picioare in gura si injuraturi
va asteptam la PETROSANI cu "paine si sare"!
HAI JIUL PETROSANI!

crissis
3rd December 2006, 22:53
Esti in eroare aici; aia la fiecare meci arunca obiecte sau scuipa catre banca adversarilor :rosu: . Si daca ti se pare normal, probabil ai aceeasi (lipsa de) educatie ca si cei de sub pod.

Dupa suporterii dinamovisti :no: cei mai civilizati suporteri sunt cei ai Rapidului :rosu:

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:53
felicitam jiul sa-i bateti la Petronsani!!!:ras-plans:

Toshiro
3rd December 2006, 22:54
Razvan: "Cupa UEFA, in care am fi meritat mult mai mult...":sleep:

SORENSEN
3rd December 2006, 22:54
1-1 :happy ....

TaciAcolo
3rd December 2006, 22:55
1-1 :happy ....

0-0 :happy :happy :happy

Sevilla86
3rd December 2006, 22:59
Cristi_Galati, dorian27, fanatik_sb, Ferko, LEgionaru, lordliv, mblue, olyyxy, Sergio_D, VirgilP, Vladek, YoYoyOi

Felicitari!!! Au votat X :ok:

starsteel
3rd December 2006, 22:59
Ce ridicol e Razvan ....."daca scoatem primele 5 etape aveam un parcurs perfect".....inclusiv meciul de astazi? :P

*Coco*
3rd December 2006, 23:08
A fost OFF-SIDE?:happy
http://photo.ringo.com/171/171634840RL326113839.jpg
http://photo.ringo.com/171/171634802RL229374203.jpg
http://photo.ringo.com/171/171634802RL229374203.jpg

YoYoyOi
3rd December 2006, 23:13
Gata Coco, ai dreptate, n-a fost.
Mie asa mi s-a parut dupa singura reluare data.

Bravo Pandurii/hello

Sergio_D
3rd December 2006, 23:14
Vreau sa vad reactiile rapidistilor! :D
Curios cum dupa un rezultat slab, acestia dispar ca prin minune... :ras-plans:

TaciAcolo
3rd December 2006, 23:15
iar uitai nr golurilor date de rapidisti parca ne umilira :ras-plans:

Toshiro
3rd December 2006, 23:16
Gata Coco, ai dreptate, n-a fost. Zau ca-mi pare rau ca n-a fost off-side...:yeah:

TaciAcolo
3rd December 2006, 23:17
putin pare in offsaid da e la limita cum se spune:P

Sevilla86
3rd December 2006, 23:18
http://www.gsptv.ro/index/id/1320

Si eu cred la fel, nu a fost off-side.
Dar nu-mi dau seama daca nr 23 de la Jiul atinge sau nu mingea...

Gica Chioru
3rd December 2006, 23:19
Bey, Coco, pune ma imaginea intreaga, asa cum e, chiar dupa ce atinge ala mingea cu capul, sa fie evident ca iar se milogesc astia.

*Coco*
3rd December 2006, 23:20
Bey, Coco, pune ma imaginea intreaga, asa cum e, chiar dupa ce atinge ala mingea cu capul, sa fie evident ca iar se milogesc astia.

Pai acolo nici vorba de off-side unde deviaza ala cu capu ce dracu ei aici vorbesc de off-side
Nu a fost asta e :evil:

starsteel
3rd December 2006, 23:25
Vreau sa vad reactiile rapidistilor! :D
Curios cum dupa un rezultat slab, acestia dispar ca prin minune... :ras-plans:
Exagerezi, amarul egalului ii face sa nu aiba chef de discutii....e o atitudine normala.

TaciAcolo
3rd December 2006, 23:41
Craciunescu la recursul etape: "indiscutabil nu a fost offsaid":P

Next ...Dinamo:evil:

Sunchase
4th December 2006, 00:03
Foarte, foarte urat jocul pandurilor. A fost echipa care S-a aparat in cel mai josnic mod pe care l-am vazut in sezonul asta in giulesti, am ratat din nou mult am jucat si slab si pandurii au inscris in min 94 la singura faza de poarta.
Daca la gol se poate spune ca mai mult nu a fost offside am avut un gol anulat la Buga cu 10 minute inainte.Jur ca din momentul am zis ca vom fi egalati :D

Pacat de 2 puncte pierdute aiurea dar accidente de genul asta se mai intampla..

superchumbo
4th December 2006, 00:03
0-0 :happy :happy :happy
2005/2006 .....
15
Pandurii Tg-Jiu 25 30 6 7 17 22 44 -22


sunteti in liga 1 datorita banilor si manevrelor

nu va flatati singuri prea tare ca nu e cazul

YoYoyOi
4th December 2006, 00:06
Sunchase nu a fost gol anulat. Se fluierase inainte;)

Sunchase
4th December 2006, 00:09
Buga driblase portarul si era singur in 4 m :D

STEAUA-MANIA
4th December 2006, 00:14
ala ca-i impotent.
Chiar e?:o: :happy cand egalezi in min 93..se numeste "culo" pe italiana..adica ai avut noroc..si STEAUA a pierdut mai multe pct in prelungiri.Asta e..keep walking

YoYoyOi
4th December 2006, 00:15
Da, chiar, a facut si Buga un lucru bun in ultima vreme si nu i-a iesit. Avea acum sansa sa se revanseze. Poate alta data are mai mult noroc. Numai cu Steaua sa nu aiba ;)

Hard
4th December 2006, 01:24
In sfarsit stiu si eu unde mai joaca Daniel Orac:D

Rossi
4th December 2006, 01:38
Rapid a dominat meciul de la un capat la altul si corect ar fi fost sa castige cu un 4-0 ...

Parerea mea este ca golul egalizator marcat de olteni a fost din offside

Diodude
4th December 2006, 02:11
Ca Rapid merita astazi victoria e posibil,nu am vazut meciul dar am auzit ca Pandurii nu au avut nici o ocazie clara pana la gol,deci in concluzie nu meritau sa plece cu un punct din giulesti.Ceea ce ma deranjeaza insa este felul in care acest lautar numit razvan lucescu gaseste intotdeauna sa critice arbitrii dupa orice esec al echipei sale , avand aceeasi atitudine de las ca si balaurul cel batran de la donetk.Nu l-am auzit niciodata pe acest tambalagiu sa critice un arbitraj dupa o victorie a echipei sale obtinuta cu ajutorul unor greseli de arbitraj.De fiecare data cand rezultatul ii convine ne spune ca el nu discuta arbitrajul,insa cand nu are rezultatul si el si tac-su pierd meciurile din cauza arbitrilor!!!!!!!!!!!Iar ca o concluzie,pentru toti rapidistii,nu mai o aburiti cu offside-ul de astazi ca nu a fost offside.Craciunescu a zis-o foarte clar la Recursul Etapei„Indiscutabil, nu este ofsaid”.

TaciAcolo
4th December 2006, 02:38
scoru ramana rapidu puncta pe prestatia artistica Pandurii pe tabela:P

Telespan
4th December 2006, 06:18
Ca Rapid merita astazi victoria e posibil,nu am vazut meciul dar am auzit ca Pandurii nu au avut nici o ocazie clara pana la gol,deci in concluzie nu meritau sa plece cu un punct din giulesti.Ceea ce ma deranjeaza insa este felul in care acest lautar numit razvan lucescu gaseste intotdeauna sa critice arbitrii dupa orice esec al echipei sale , avand aceeasi atitudine de las ca si balaurul cel batran de la donetk.Nu l-am auzit niciodata pe acest tambalagiu sa critice un arbitraj dupa o victorie a echipei sale obtinuta cu ajutorul unor greseli de arbitraj.De fiecare data cand rezultatul ii convine ne spune ca el nu discuta arbitrajul,insa cand nu are rezultatul si el si tac-su pierd meciurile din cauza arbitrilor!!!!!!!!!!!Iar ca o concluzie,pentru toti rapidistii,nu mai o aburiti cu offside-ul de astazi ca nu a fost offside.Craciunescu a zis-o foarte clar la Recursul Etapei„Indiscutabil, nu este ofsaid”.

...deci craciunesc a zis k nu a fost offside,pai ce era sa zika si el daca fisu a fost centralul..............:jerk:
se vede clar k a fost offside .............. asa k las-o usor cu aburelile tale:rosu:

Bumbescu
4th December 2006, 08:15
Rapid a dominat meciul de la un capat la altul si corect ar fi fost sa castige cu un 4-0 ...

Parerea mea este ca golul egalizator marcat de olteni a fost din offside

Tocmai de-aia satisfactia noastra e mai mare:D

Leo
4th December 2006, 08:22
Penibil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*Coco*
4th December 2006, 09:07
Daca la gol se poate spune ca mai mult nu a fost offside am avut un gol anulat la Buga cu 10 minute inainte.Jur ca din momentul am zis ca vom fi egalati :D



Ba Buga nici nu a dat cu ea in poarta a dat cu ea in bara:happy :happy :happy
Asa ca las`o dracu

*Coco*
4th December 2006, 09:10
Rapid a dominat meciul de la un capat la altul si corect ar fi fost sa castige cu un 4-0 ...

Parerea mea este ca golul egalizator marcat de olteni a fost din offside

Bine ma ca nu zisasi 7-0:happy :happy
LAsa ca etapa viitoare veniti voi la Tg-Jiu si plecati de aici cum ati iesit si din CUPA:happy :happy

Cipus
4th December 2006, 09:28
...deci craciunesc a zis k nu a fost offside,pai ce era sa zika si el daca fisu a fost centralul..............:jerk:
se vede clar k a fost offside .............. asa k las-o usor cu aburelile tale:rosu:

La offside nesemnalizat nu e centralul vinovat ci tusierul. In concluzie daca fii-su era tusier avea motive sa-l apere spunand ca n-a fost offside asa nu vad niciun motiv. Initial si mie mi s-a parut offside clar, dar la o vizualizare mai atenta e la limita, exista acel avantaj care se da atacantului. Greseala mare a lui Marius Constantin care s-a oprit sa ceara offside in loc sa-l atace pe Vintilescu, asa a avut timp sa preia si sa suteze. Nemeritat scorul raportat la numarul de ocazii dar fotbalul se joaca pe goluri

YoYoyOi
4th December 2006, 10:23
Greseala asta a lui Marius Constantin este din ce in ce mai frecventa la noi. Am observat si la meciurile de afara ca jucatorii cind "au impresia" ce e ofsaid se opresc si fac semn arbitrului, in loc sa continue faza si apoi sa comenteze. De multe ori adversarul ramine singur cu portarul in astfel de situatii. La fel se intimpla si in cazul unor faulturi usoare. In loc sa se ridice si sa continue faza, fac scandal si se lamenteaza, dar mingea merge mai departe si astfel ramine cel putin un jucator nemarcat. Astfel de atitudine poate ingropa o echipa. Si se observa asta la majoritatea echipelor de la noi.

Aurel.D
4th December 2006, 10:41
Foarte, foarte urat jocul pandurilor. A fost echipa care S-a aparat in cel mai josnic mod pe care l-am vazut in sezonul asta in giulesti, am ratat din nou mult am jucat si slab si pandurii au inscris in min 94 la singura faza de poarta.


Asa au jucat si cu Dinamo in campionat, cum fac majoritatea echipelor din provincie....asta este ce sa ii faci!? Putine echipe din provincie vin la Bucuresti sa joace fotbal!:ciocan:
Sa vedem etapa viitoare ce o sa fie...:)

Cipus
4th December 2006, 11:14
Greseala asta a lui Marius Constantin este din ce in ce mai frecventa la noi.

La noi in Romania cred ca te referi ca doar esti stelista ... sau la noi la Rapid? :)


se observa asta la majoritatea echipelor de la noi.

Ma surprinzi cate cunosti despre fotbal, tu sigur esti fata? din ceea ce spui mai sus reiese ca tu chiar urmaresti toate meciurile, asa este? te admir daca e asa :ok:

YoYoyOi
4th December 2006, 11:18
Urmaresc aproape toate meciurile, mai ales cind am timp liber. Si ma refeream la toate echipele nu doar la Steaua cind am zis de mentalitatea de rahat a jucatorilo. Tot se milogesc si se agita si uita ca-s in teren sa joace nu sa faca sedinte cu arbitrii.
Si da, sigur sint fata, ultima data cind am verificat asa era :D

Bumbescu
4th December 2006, 11:19
Ma surprinzi cate cunosti despre fotbal, tu sigur esti fata? din ceea ce spui mai sus reiese ca tu chiar urmaresti toate meciurile, asa este? te admir daca e asa :ok:

Si eu o admir:D

YoYoyOi
4th December 2006, 11:24
Hai lasati vrajeala si admiratiile si vorbiti despre fotbal:D
Va sanctionez pt trolling imediat:drak:

Ella14
4th December 2006, 12:10
Imi pare rau pt. Rapid. Dupa cum s-a desfasurat meciul, meritau victoria, dar daca un aparator se opreste sa gesticuleze si sa vocifereze cerind "indurare", nu mai poti sa spui ca ai avut ghinion. Ghinion se numeste in momentul in care aparatorul se bate pe minge si nu da voie sa se suteze la poarta!! De aici si pana la a da vina pe arbitraj si pe nesansa, e mult. Cu astfel de practici ( ma refer la cele de sus enumerate ) nu avem echipe sa joace in UEFA sau CL!

Sunchase
4th December 2006, 12:20
A fost offside clar.Craciunescu a fost penibil cand a spus ca e grea faza si cand imediat i-a adus aminte ioanitoaia ca a arbitrat ala mic , a luat un ton de verdict : indiscutabil.
Atacantul ciupeste mingea de la Marius Constantin cu varful.Offside de jumate de metru

raja_bell
4th December 2006, 12:21
pandurii din tg jiu imi sunt simpatici!!! de ce? pentru ca demonstreaza cat de multe se pot realiza cu vointa, determinare si multa munca!
in vara au luat in mod justificat locul sportului in prima divizia, dar echipa nu parea in stare sa faca fata in prima liga! au mai facut vreo 2-3 transferuri, dar au ramas subiect de misto, mai toata lumea intrebandu-se daca vor fi in stare sa acumuleze 10 puncte ...
ei bine, asta i-a ambitionat! constienti de faptul ca dpdv fotbalistic nu se pot compara decat cu putine echipe, ei au exploatat "la maxx" resursele de care dispun: disciplina, daruire, munca!
astfel au reusit sa obtina egaluri cu steaua si rapid, i-au eliminat din cupa romaniei pe reperezentatii ministerului de interne si au invins fcu politehnica timisoara!!! si ce daca au fost dominati in toate aceste meciuri? scopul scuza mijloacele ...
vorbe putine, aere inexistente, dar atitudine in teren! pentru toate astea imi exprim respectul fata de aceasta echipa care s-a mai ales cu un simpatizant! :ok:

Toshiro
4th December 2006, 12:24
Uf, mi-a venit inima la loc, raja... Credeam ca inca mai e tuxie pe urmele tale si te-ascunzi prin f'un ungher intunecat...

remy
4th December 2006, 12:42
Pai acolo nici vorba de off-side unde deviaza ala cu capu ce dracu ei aici vorbesc de off-side
Nu a fost asta e :evil:
Mai, copile, eu te inteleg ca tii cu Pandurii, si mai inteleg ca te bucuri (de parca ar fi castigat Pandurii ! :mda:) pentru ... egal, dar tu nu stii ca se face totul ca Steaua sa ocupe locul 2 la final, si pentru asta arbitrii sunt principala arma.
Pt. clarificare, vezi faza golului, unde a fost offside clar la cei de la Pandurii !
Ce sa mai zic ca Steaua a fost ajutata rau la meciul cu Poli Timisoara ! :rosu:
E clar ca nu mai e o intamplare asta !
Ce zici de ceea ce se arata mai jos, nu e real ce spun eu:

Arbitraj cu scandal
Remus Răureanu

Giuleștenii au acuzat violent arbitrajul, cea mai importantă fază reclamată fiind cea a golului de 1-1, marcat din ofsaid. Finalul meciului i-a găsit pe rapidiști strînși în jurul brigăzii de arbitri, protestînd vehement. Cea mai fierbinte fază a partidei s-a consumat în ultimele secunde ale prelungirilor, cînd o centrare în careul lui Apoula a fost prelungită de Zoicaș spre Vintilescu, iar aceasta a înscris pentru 1-1. Reluările TV au arătat că, în momentul pasei, autorul golului era în ofsaid, aflîndu-se cu cîțiva centimetri mai aproape de poartă decît Marius Constantin, ultimul fundaș al Rapidului. Asistentul Dragoș Iliescu n-a semnalizat însă poziția lui Vintilescu. "Nu se poate așa ceva! Iliescu ne-a îngropat și la partida tur, de la Tîrgu Jiu", a zis directorul general, Constantin Zotta. Gazdele au mai acuzat două decizii ale arbitrilor. În minutul 81, Buga a scăpat singur cu Adnan Guso, dar a fost oprit eronat de către Marcel Savaniu, care a indicat ofsaid. Apoi, în minutul 90+2, Zicu a fost ținut de tricou la marginea careului, "centralul" Teo Crăciunescu n-a dat nimic, iar din continuarea fazei s-a făcut 1-1.

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/12/64684/1-1633393075275cb4520f2_660_495_.jpg???!!!
Steaua => o rusine ! :jerk: Numai cu ajutorul FRF si LPF mai poate ocupa locul 2 !
Sa vedeti ce vor fi furate Dinamo, Rapid si CFR Cluj de-acum, de arbitri !
Ca doar Jiji n-a cotizat degeaba pt. a-i reinscauna pe Corleone si pe Sandu !

Toshiro
4th December 2006, 12:49
Auzi, doris, da' la penalty-uri neacordate cum sta Rapidu'?
Si nu inteleg de ce te framanta atata golu' Pandurilor. Ca doar ii tine la distanta pe Rapid si va pastrati sansele la locu' 2... Ca Jiji a cotizat ca principala lui arma sa-i aduca inc-un titlu. Ai vazut si tu repetitia cu FCU Politehnica BkP. Asta v-asteapta si pe voi. Daca nu mai rau...:evil:

*Coco*
4th December 2006, 12:58
Ia zi ma de cartonasul:rosu: pe care il merita Maftei nu ziceti nimic rapidistilor?
Ba daca erati echipa buna cum va considerati ne dadeati 2-3 goluri si nu mai stateati cu morcovu pana in ultimele secunde
Pai si asa ultimele 15 min nu ati jucat nimic si ce vroiati sa si castigati?
Soarta frate asta e a fost ofside sau nu mai conteaza e 1-1 scor final si nu mai poate nimeni sa modifice scorul decat sa suspendarea aluia pe o perioada de timp din arbitraj...

remy
4th December 2006, 13:06
Si uite-asa, ajutand echipe fara sa aiba macar dreptul sa joace in Liga 1, ajuta si pe Steaua arbitrii !
Turul asta a fost macel, ajutandu-i arbitrii cel mai mult din istorie pe Steaua !
De cate ori n-au fost oertati de eliminari, de suspendari, de cate ori li s-au dat 11 metri fara sa fie, iar adversarilor, nu li s-au dat, cu toate ca erau clare !
Rapidul poate sa joace perfect, ca nu vor putea face nimic, pentru ca vor avea parte de arbitraje nefavorabile (si CFR Cluj si Dinamo), ca sa nu mai aiba probleme Steaua pentru locul 2 !
Sa vedeti la meciul direct, Rapid - Steaua, ce vor face arbitrii (stiu din surse sigure ca se va face totul sa castige Steaua, sau macar egal sa se termine) !!!

Toshiro
4th December 2006, 13:07
Ia zi ma de cartonasul:rosu: pe care il merita Maftei nu ziceti nimic rapidistilor?
...suspendarea aluia pe o perioada de timp din arbitraj...Pai, de-asta-l suspenda...:happy

gheran
4th December 2006, 13:48
ole ole multumim rapidule...

golul pandurilor e perfect valabil.asa e cand nu poti mai mult dai vina pe arbitri...

the lion king
4th December 2006, 14:13
si uite asa s-au adeverit prezicerile mele.PANDURII au plecat neinvinsi din giulesriul ala necivilizat.unde esti grande?ziceai ca face si drege rapidu,dau o carutza de goluri....anu asta ciuciu europa si ciuciu locul 2.nici cupa nu o luati.TIMISOARA de-abia astea[pta.de ce ati dat cu sticle in Geana Neagoe cel care v-a bagat in B la golul PANDURILOR?de NECAZ...OLTENII SUNT NASII VOSTRII.veniti voi la CRAIOVA......

TaciAcolo
4th December 2006, 14:25
Sa vedem etapa viitoare ce o sa fie...:)

Etapa viitoare nu castigati :drak: ..doar avem antrenor:P

TaciAcolo
4th December 2006, 14:29
pandurii din tg jiu imi sunt simpatici!!! de ce? pentru ca demonstreaza cat de multe se pot realiza cu vointa, determinare si multa munca!
in vara au luat in mod justificat locul sportului in prima divizia, dar echipa nu parea in stare sa faca fata in prima liga! au mai facut vreo 2-3 transferuri, dar au ramas subiect de misto, mai toata lumea intrebandu-se daca vor fi in stare sa acumuleze 10 puncte ...
ei bine, asta i-a ambitionat! constienti de faptul ca dpdv fotbalistic nu se pot compara decat cu putine echipe, ei au exploatat "la maxx" resursele de care dispun: disciplina, daruire, munca!
astfel au reusit sa obtina egaluri cu steaua si rapid, i-au eliminat din cupa romaniei pe reperezentatii ministerului de interne si au invins fcu politehnica timisoara!!! si ce daca au fost dominati in toate aceste meciuri? scopul scuza mijloacele ...
vorbe putine, aere inexistente, dar atitudine in teren! pentru toate astea imi exprim respectul fata de aceasta echipa care s-a mai ales cu un simpatizant! :ok:


Asa doar cu darurie si ambitie (si bani incasati pana acum 10000 euro de om) imi aduc aminte cand toti se rugau sa fim huiduiti pe toate

stadionele pe unde jucam si sa luam de la 4 goluri in sus ...uite ca cel mai

prost rezultat al nostru a fost 1-3 cu cfr acasa ..in rest am deranjat miticii :evil:

the lion king
4th December 2006, 14:40
:D vreau sa vb cu grande,marele rapidist...unde esti domne? ciocu mic....:D

KappA 2006
4th December 2006, 15:03
Mai, copile, eu te inteleg ca tii cu Pandurii, si mai inteleg ca te bucuri (de parca ar fi castigat Pandurii ! :mda:) pentru ... egal, dar tu nu stii ca se face totul ca Steaua sa ocupe locul 2 la final, si pentru asta arbitrii sunt principala arma.
Pt. clarificare, vezi faza golului, unde a fost offside clar la cei de la Pandurii !
Ce sa mai zic ca Steaua a fost ajutata rau la meciul cu Poli Timisoara ! :rosu:
E clar ca nu mai e o intamplare asta !
Ce zici de ceea ce se arata mai jos, nu e real ce spun eu:
???!!!
Steaua => o rusine ! :jerk: Numai cu ajutorul FRF si LPF mai poate ocupa locul 2 !
Sa vedeti ce vor fi furate Dinamo, Rapid si CFR Cluj de-acum, de arbitri !
Ca doar Jiji n-a cotizat degeaba pt. a-i reinscauna pe Corleone si pe Sandu !

Si unde e offside-ul aci? Eu vad ca atacantul e pe linie cu mingea, fundasul rapidist nu conteaza la faza asta, piciorul atacantului care trimite mingea e pe linie cu coechipierul caruia ii trimite mingea
Macar daca vrei sa arati ca e offside nu veni cu poza asta din care reiese ca nu e, ca te faci de ras
Cat despre steaua, dinamo si rapid, toate fura ca-n codru si apoi striga una la alta, hoti nesimtiti...

Cipus
4th December 2006, 15:13
Hai lasati vrajeala si admiratiile:D

Ok, esti si modesta, inca o bila alba. Acum serios vorbind cred ca o sa te mariti cu un fotbalist sau cel putin cu un microbist infocat :) . O sa te dau exemplu sotiei mele care nici nu vrea sa auda de fotbal :ok:


vorbiti despre fotbal

Pai despre meci nu stiu ce as mai putea spune, eu mi-am expus parerea, acum ii las pe baieti sa se certe, mie nu-mi sta in caracter... fotbalul se joaca pe goluri, Vintilescu a fost cu cativa centimetri in fata lui Constantin, marele meu brasovean, si in astfel de cazuri atacantii au avantaj. Parerea mea ca era buna ideea cu fanta de lumina pacat ca nu se mai tine cont de ea, este exact ca si in cazul mingii, daca nu a depasit linia portii cu intreaga circumferinta nu e gol si cu asta cred am spus tot despre meci

Cipus
4th December 2006, 15:22
Si unde e offside-ul aci? Eu vad ca atacantul e pe linie cu mingea, fundasul rapidist nu conteaza la faza asta, piciorul atacantului care trimite mingea e pe linie cu coechipierul caruia ii trimite mingea

Bravo, te felicit, la asta chiar nu m-am gandit. Zoicas cand atinge mingea are varful ghetei pe linie cu Vintilescu, nu mai conteaza pozitia lui M.Constantin care oricum era degeaba pe acolo.

polist_4ever
4th December 2006, 16:21
Imi pare rau ca Rapid nu a castigat pt ca merita din plin dar asta e fotbalul....golul oltenilor a venit pe o greseala MARE de aparare asa ca....au profitat din plin.....oricum sper ca la finalul campionatului Rapid sa fie pe 2 sau de ce nu chiar pe 1....mai greu pe 1 dar niciodata nu se stie...