PDA

View Full Version : Ce jucatori mai avem?



Darkslowstar
21st March 2005, 13:26
Pareri despre jucatorii actuali din lotul Steagului.

Darkslowstar
21st March 2005, 13:31
M-am bucurat sa aud ca Tatarciuc, brasovean de-al nostru a debutat cu succes in echipa vineri. Este bine sa ne bazam pe jucatori locali, pt ca ei sunt mai atasati de culorile Brasovului.

De asemenea este de remarcat evolutia excelenta a lui Pesici. Cred ca Dossey va freca banca multa vreme de acum incolo. Avem din nou portar. Se pare ca la stranieri ne pricepem sa aducem numai portari. Bine si asa.

Darkslowstar
17th January 2006, 15:21
Interviu cu Ciprian Radutoiu in Ultrasport:

“Vom promova!”
Ultrasport doreşte să creeze un obicei din a da cuvântul acelor jucători care „vorbesc” şi în teren indiferent de vârstă sau de echipa la care evoluează. De departe cel mai bun jucător al echipei FC Braşov în acest tur de campionat a fost Ciprian Răduţoiu, care la numai 18 ani ne-a delectat în 15 partide cu un „vocabular” bogat în materie de tehnică, ambiţie şi devotament.

“Nu am fost dorit la FC Braşov!”
Ultrasport: Pentru început spune-ne câte ceva despre tine?
Ciprian Răduţoiu: Până acum, scurta mea carieră de fotbalist este una deosebit de tristă în care m-am simţit de multe ori singur, abandonat şi nedorit. Totul a început în vara lui 2005 când, la venirea domnului Mulţescu, am fost trimis la FC Ghimbav fără măcar să particip la vreun antrenament sub comanda dumnealui şi nici măcar să mă număr printre cei cel puţin 100 de jucători care s-au „plimbat” în vara trecută pe la FC Braşov. Chiar au existat persoane care la acea vreme nu-mi găseau rostul la această echipă şi atunci am simţit că nu am fost dorit la FC Braşov. Spre surpriza mea, deşi mă rugam la Dumnezeu foarte mult în acea perioadă, în marţea premergătoare meciului de la Piatra-Neamţ, din prima etapă, domnul Mulţescu m-a chemat la un antrenament în care eu mă pregăteam cu „secundul”, iar restul jucătorilor cu dumnealui. La meciul cu Ceahlăul am fost titular şi am jucat ce ştiam eu mai bine, fiindcă pe mulţi din jucătorii de la noi atunci îi văzusem prima dată. Momentan sunt jucătorul lui FC Braşov până în vară, când îmi termin junioratul şi încă nu ştiu pe ce drum o s-o apuc.

„Braşovul nu are juniori”
Ultrasport: S-a renunţat la Codruţ Catană care a confirmat la Forex, era să se renunţe şi la tine, care ar fi cauzele?
C.R: Acum s-a schimbat conducerea şi sperăm că va fi spre binele echipei, astfel că nu vreau să vorbesc prea mult despre fosta conducere. Însă aş sublinia două aspecte pe care însăşi fosta conducere le-a expus presei şi anume: înainte de începerea campionatului au anunţat că Braşovul nu are juniori şi că aceştia trebuie aduşi din altă parte, iar al doilea aspect a fost anunţat după terminarea turului şi anume că selecţia din vară a fost greşită!

„Parcă eram blestemaţi”
Ultrasport: Per ansamblu evoluţia voastră din tur poate fi pusă sub motto-ul: „acasă zmei (6 victorii 2 remize 0 goluri primite) în deplasare mieluşei” (1 victorie 3 remize 3 înfrângeri). Ce crezi că v-a lipsit în acest tur de campionat ?
C.R: E greu de spus, ne-am trezit abia după coşmarul de sub Pietricica din prima etapă (0-3). Acasă echipele ne ştiu de frică şi vin să se apere, în deplasare mereu jucăm cu stadionul plin şi asta motivează echipa gazdă în plus şi e foarte greu. Ne-a lipsit luciditatea la finalizare în momentele cheie ale partidelor din deplasare, însă am avut şi unele meciuri în care forţa noastră ofensivă a lăsat de dorit. Schimbarea de antrenor nu a adus o modificare în ceea ce priveşte atmosfera din echipă care era foarte bună, însă parcă eram blestemaţi, altfel nu ştiu cum să îmi explic meciurile de la Roman, Săcele sau acasă cu Târgovişte. Sistemul 4-4-2 mă avantajează, vreau să simt că toată banda e a mea, dacă jucăm 3-5-2 nu mă simt în largul meu.
Ultrasport: Deşi stadionul este aproape pustiu, publicul care vine mereu te aplaudă şi te susţine; care crezi că e motivul?
C.R: Eu cred că sunt mai multe motive pentru care iubitorii echipei FC Braşov nu vin la stadion. În primul rând din cauza evoluţiilor noastre modeste, dar şi din cauza orei matinale de disputare a partidelor şi nu în ultimul rând foarte mulţi braşoveni sunt încă supăraţi şi dezamăgiţi de retrogradarea echipei însă noi vom face tot posibilul să reînviem în ei dorinţa de a veni la stadion. Şi ei trebuie să ne înţeleagă că suntem o nouă generaţie de jucători şi că avem nevoie şi de sprijinul lor. Lumea mă aplaudă fiindcă vede în mine dorinţa de a lupta pentru victorie, ei văd că eu joc meci de meci cu ambiţie şi că îmi doresc din suflet să promovăm. Mulţi poate nu cred, dar eu la multe meciuri ieşeam la pauză din vestiar cu lacrimi în ochi deoarece antrenorul ţipa la mine de parcă eram cel mai slab de pe teren, dar asta mă motiva şi mai mult. Regret nespus turul ăsta de campionat fiindcă am pierdut multe puncte prosteşte şi aş da timpul înapoi ca să rejucăm acele meciuri pentru a recupera punctele pierdute. Însă trebuie să recunosc că tot ce am realizat personal în acest tur de campionat a fost prin ambiţie şi cu ajutorul lui Dumnezeu.

„Meciul cu Forex va fi o mare revanşă!”
Ultrasport: Cum vezi returul de campionat?
C.R: O să fie război total. În principiu lupta se va da între noi şi Forex pentru locul doi de baraj, fiindcă alte echipe cu lot sau resurse financiare nu prea sunt. Noi suntem obligaţi să câştigăm toate meciurile însă eu personal cred că mai avem şanse şi la locul 1, fiindcă prima etapă jucăm cu Ceahlăul, iar în retur echipele aflate în zona retrogradării nu vor ceda aşa uşor punctele nemţenilor astfel, dacă ne ajută Dumnezeu, avem şanse să prindem promovarea directă. Legat de adversarii noştri de la Forex, noi îi respectăm şi cred că meciul cu ei va fi o mare revanşă, indiferent de locul din clasament pe care îl vor ocupa echipele în acel moment. Cât despre declaraţiile lui Codruţ (Catană) că noi i-am fi numit în vreun fel, eu sincer nu l-am văzut pe el pe la noi în vestiar, deci nu ştiu cum a ajuns el în posesia acestor informaţii.
Ultrasport: Care este antrenorul, jucătorul şi echipa favorită din România? Dar din străinătate?
C.R: Chiar dacă nu mai antrenează în România, mie îmi place de Walter Zenga; Deşi sunt fan Steaua, jucătorul meu preferat este Florentin Petre de la Dinamo pe care îl consider chiar prieten, fiindcă m-a ajutat foarte mult, vorbesc des cu el la telefon şi spre deosebire de alţii el mă încurajează şi mă face să fiu mai puternic, să trec peste greutăţi şi pe această cale doresc să îi mulţumesc. Din străinătate mi-aş dori să joc sub comanda domnului Mircea Lucescu şi îmi place de la echipa mea favorită Real Madrid, jucătorul David Beckham pentru felul deosebit de a centra încă de pe vremea când fascina lumea pe „Teatrul Viselor” din Manchester.
Ultrasport: În afară de fotbal ce iţi mai place să faci? Cu fetele cum stai?
C.R: Sincer dorm! Şi nu fiindcă îmi place, ci fiindcă cred că îmi face bine. În rest, îmi place să joc biliard, să ascult muzică de orice fel mai puţin rock. Am prietenă de opt luni, ea este din Covasna ca şi mine de altfel, însă eu m-am născut în Braşov şi doar locuiesc în Covasna. Ea face şcoala aici, dar săptămâna asta (n.r trecută) încă nu ne-am văzut. Am terminat şcoala şi am ales să merg pe linia sportivă, fiindcă de mic sunt nebun după fotbal şi mă rog la Dumnezeu să am sănătate şi să îmi împlinesc visul de a juca fotbal la nivel înalt.

“Vom promova”
Ultrasport: Care sunt planurile tale de viitor?
C.R: Vreau să ajung fotbalist şi oriunde aş fi să îmi meargă bine. În viitorul apropiat vreau să batem Ceahlăul, echipă care nu joacă corect şi care anul trecut „a dat cadou” multe puncte ca anul acesta să le recupereze; dacă însă ajungem la baraj mi-aş dori adversari accesibili, FC Oradea şi CSM Râmnicu-Vâlcea. Însă indiferent de adversar eu cred că vom promova! Deşi am avut la fiecare meci emoţii că nu voi fi titular vreau să dovedesc că, indiferent de antrenor, joc fiindcă merit. Vreau să le închid gura celor care nu au avut încredere în mine şi m-au numit „ăla de 30 de kg”. Am ales fotbal şi nu sunt trişor, nu umblu prin discoteci, stau la hotel şi sunt dispus să renunţ la orice pentru a-mi atinge scopul de a deveni fotbalist
Înainte să încheiem acest interviu vreau să mulţumesc în mod special mamei mele, fratelui meu, unchiului meu şi tuturor care au fost alături de mine şi la bine şi la rău şi nu în ultimul rând îi mulţumesc bunului Dumnezeu

de_kid
18th January 2006, 15:15
frumos:)

Darkslowstar
18th January 2006, 16:05
Are personalitate baiatul asta, la cei 18 ani ai lui. L-am introdus printre favoritii mei de la Brasov. Sper sa nu aiba probleme la club din cauza asta. Il cunoaste cineva, avem cum sa dam de el? Sa-l aducem aici, sa vorbeasca cu noi?

lucirvr
19th January 2006, 00:25
Deosebit fata de ce am mai vazut in media de la noi. Ce sa zic copile mult succes si putere sa reusesti sa ajungi unde vrei tu spre binele nostru si al echipei noastre. Suna a conservatorism ca idee si exprimare dar oricum asta as vrea sa aud de la mai multi din jucatorii nostri : determinare si dorinta de afirmare indiferent de sacrificii (No problem etc.)

Darkslowstar
19th January 2006, 01:59
Asta am si vazut la Radutoiu in toamna asta. Are un viitor bun copilul asta, daca nu se pierde prin discoteci si intre femei. O beer are voie sa bea, dar numai cu noi :)

GruppoApparte
19th January 2006, 06:28
Dark nu are voie nici o bere sa bea ... de la o bere ajunge la doua si tot asa ... lasa baiatu sa se tina de fotbal ... fara pic de alcool ca o sa i fie mai bine :)

de_kid
19th January 2006, 15:43
bine mey , un suc alcoolizat e bun?

Darkslowstar
19th January 2006, 15:46
Poate vorbim cu catva jucatori (poate ne ajuta cei de la Ultrasport) sa-i aducem aici, sa le punem intrebari, asa cum se face pe subforumurile Argesului si ale Craiovei. Radutiou, si pe mai cine vreti? Nu stiu sigur daca se poate face, dar hai sa incercam, macar.

de_kid
19th January 2006, 15:54
pai da dar nu te-ai gandit ca ei s-ar putea sa nu aiba acces la internet?

Darkslowstar
19th January 2006, 16:02
Eh spanac, daca vor, pot sa mearga la un net-cafe sau la un ziar, nu-i asta problema. O rezolvam noi, daca e asa. Putem sa facem un user separat si sa le scriem raspunsurile pe forum unul din noi, etd

de_kid
19th January 2006, 16:13
ahaaaaaaa , buna ideea cu spanacul , poate prind si ei mai multa forta :)))

GruppoApparte
19th January 2006, 18:51
dark e buna ideea , acuma asteptam sa o pui in aplicare , contam pe tine :P

Darkslowstar
19th January 2006, 19:01
O sa incerc sa iau legatura cu catva jucatori, sper sa si reusesc si o sa va dau un update in cateva zile sper. :)

GruppoApparte
19th January 2006, 19:42
dark macar cu un jucator da asa mai reprezentativ , te lasam pe tine sa alegi mai bine , oricum sa ne scri ce cum unde ce ai vorbit totul :)

Darkslowstar
19th January 2006, 19:47
Deocamdata poti sa spui orice fel de nume vrei tu, pt ca nu stiu daca se poate face treaba, doar o sa incerc. Tu pe cine ai mai vrea?

GruppoApparte
19th January 2006, 23:51
hmm sincer nu am o preferinta anume dar oricum daca este sa fie treaba trebuie sa stim dinainte cu ceva timp sa se adune ceva lume ... merita incercat

Darkslowstar
20th January 2006, 09:15
Pai nu va fi ceva live, gen chat cum fac GSP /Prosport, dacac gasim pe cienva omul seva inscrie pe forum si va posta ca oricare din noi.

de_kid
20th January 2006, 14:56
bine , ii asteptam cu bratele deschise

GruppoApparte
21st January 2006, 08:28
e bine si asa :)

de_kid
21st January 2006, 09:05
poate pana la vara ma transfera pe mine la steagu' haha

Darkslowstar
21st January 2006, 13:18
Pe ce post joci? :D

BZB da ca sigur venirea portarului Curca si mai ales a lui Artiom Karamian de la Rapid! Super

de_kid
21st January 2006, 16:57
mai sunt Anghel si Manea de la foreX.....+Tames care nu s-a inteles cu FC Arges asa ca s-ar putea sa vina la Steagu' pana la urma

de_kid
21st January 2006, 16:59
eu joc AM RLC daca ai jucat vreodata manager stii ce inseamna , daca nu iti spun eu atacand ofensiv Right Left Center

de_kid
21st January 2006, 17:01
La juniori nu ai un post definitiv...tre sa le incerci pe toate ca sa iti dai seama ce ti se potriveste...

Darkslowstar
22nd January 2006, 14:55
Tames e oferit de Netoiu impreuna cu Chihaia la chinezi, pt a-l aduce pe Alexa inapoi, asa ca nu stiu daca vine el la noi. Si ma indoiecs ca va accepta sa vina in B.

de_kid
22nd January 2006, 21:57
daca nu o sa gaseasca echipa o sa vina aici...si nu prea cred ca o sa gaseasca asa usor...

de_kid
22nd January 2006, 22:24
mihalcea se pare ca a ajuns la national :)

Darkslowstar
22nd January 2006, 22:45
Chiar Mihalcea nu venea el din Coreea sa vina la noi in div B. Sa fim seriosi!

de_kid
23rd January 2006, 12:36
a zis ca daca eram in divizia A nici nu mai statea pe ganduri si venea la noi...asa a zis ca are oferte si din div A si o sa semneze contract doar pana in vara...hehe

Darkslowstar
23rd January 2006, 12:40
Eu il inteleg si pe Mihalcea, era un mare pas inapoi sa se intorca in Romania, in div B. Oricum ma indoiesc ca, si daca eram in A, ne alegea ala pe noi, cand poate sa evolueze in Bucuresti. Asta e!

de_kid
23rd January 2006, 12:58
pai ne aleagea pe noi pt ca se intelege foarte bine cu talnar si cu sensei...nu venea la brasov ca sa-mi dedice mie glurile din fiecare sambata dimineata...

GruppoApparte
23rd January 2006, 20:38
nu venea mai mult ca sigur numai vorbe , nu cred ca i oferea brasovu atatia bani incat sa vina :) ... oricum numai sa vina pana la vara nu ar fi avut rost , mai mult strica echipa decat sa-i faca un bine

Darkslowstar
23rd January 2006, 23:04
Nu cred ca reusim sa aducem pe cineva in perioada asta la noi pe forum, pt ca baietii sunt in cantonament cu echipa si nu cred ca au voie/timp sa ajunga pe net. Cred ca o pregatim pt perioada competitionala, sau cand se vor intoacre baietii din Turcia.

GruppoApparte
24th January 2006, 05:24
pai deocamdata stim cu toti ca nu se poate dar pe viitor , totul este realizabil ...

DIXX
24th January 2006, 09:38
Sintem prea putini sa vina cineva pe forum.Am mai vorbit odata cu Bodea pe bzb,yo Tudor si Clau dar n-a iesit cine stie ce.

Darkslowstar
24th January 2006, 10:55
Acum suntem mai multi si mai sunt unii la Levente, Rainman, Petrecarescu, care ar veni imediat la asa ceva si daca ne socotim pe noi, Tudor, lucivr, etc ne facem vreo 10 insi, ceea ce este suficient, zic eu.

PS ati vazut ca au mai inceput sa apara si alti brasoveni, la handbal, de ex. Important e sa fie ceva activitate, sa aiba lumea unde sa vina.

GruppoApparte
24th January 2006, 16:15
fi sigur ca or sa inceapa sa intre tot mai multi .. da tre indrumati si spre fotbal

lucirvr
24th January 2006, 22:36
Or sa vina dar trebe sa miste si echipa noastra ceva.atentie de la anul 90% avem si o echipa de rugby in divizia nationala: CFR Brasov(acolo joc eu) caci e pe primul loc in divizia A la 13 puncte in fata Lupeniului.Concurenta e mare daca exista performanta.Lumea vine la meciuri, dar sa aiba ce vedea.

DIXX
25th January 2006, 01:03
Am jucat fotbal si hochei dar imi place si rugbyul mult,e un sport adevarat.Inseamna ca te iau pe tine si pe Micutul si facem partie pe unde mergem.

de_kid
14th February 2006, 22:15
Uite ca minimercato aproape s-a terminat iar noi ne-am ales cu ceva jucatori care spre deosebire de alti ani sunt mult mai cunoscuti(asta in ciuda faptului ca evoluam in divizia B) . Probabil ca antrenorul nu se poate plange de lipsa portarilor fiind cumparati 3 portari cunoscuti...este vorba de Colceag(venit din grecia) , Curca(Rapid) si Posteuca(Dinamo , titularul nationalei de juniori a romaniei) , fundasii adusi in aceasta iarna sunt Neacsu si Aldea care sunt folositi titulari in meciurile de pregatire si din cate am observat joaca chiar bine , mijlocasii adusi la echipa sunt Karamian si Dumitru (Rapid) si Hidisan de la CS Otopeni , nu imi doresc decat ca acesti jucatori sa confirme si la sfarsitul sezonului sa sarbatorim mult asteptata promovare

lucirvr
14th February 2006, 22:27
mai suna superbine ce au adus oamenii astia la echipa sa vedem insa si faptele.Abia astept razbunarea pt cheahlaiul

tudoor
14th February 2006, 22:29
Se pare ca a fost o pauza buna pentru noi, la acest capitol! Mi se pare ca Talnar a "primit" tot ce a cerut... poate mai putin Anghel si Manea, care vin din vara. sunt curios sa-l vad pe Hidisan asta, dar cred ca cel mai important transfer e tot Karamian. bine ca s-a rezolvat si cu portarii. eu cred ca am iesit mai bine, plecand Dossey si venind Colgeac, Curca si Posteauca!
oricum sper sa nu avem probleme cu atacu... Prodan mi se pare totusi slabutz, Vasiliu cand prinde un meci bun, cand nu face nimic... iar Peres, Cristescu, Dedu si Nicolaie n-au aratat nimic! sper sa le fi prins bine pauza asta, si antrenamentele lui Talnar!
sincer va spus sunt mult mai optimist acum decat cu o luna in urma :ok:

lucirvr
14th February 2006, 22:52
te comtrazic oleaca cu prodan care a dat destule goluri in tur, daca e lasa sa-si faca treaba o baga in plasa fara emotii.om vedea

Darkslowstar
15th February 2006, 00:26
Prodan are nevoie sa fie servit bine, el nefiind genul de jucator care sa-si faca singur faza, ca Buga. Karamian e un mare castig si probabil si Hidisan. La portari stam foarte bine, de foarte multa vreme nemaiavand 3 portari de valoare. Vasiliu, Dedu si Peres sunt inca foarte tineri si au nevoie sa creasca langa jucatori experimentati. Acum ii avem asa ca acum ar trebui sa vina si rezultatele.

tudoor
15th February 2006, 01:12
A dat si Prodan asta ce-i drept ceva goluri, da mie nu mi se pare ca ne putem baza pe el sa ne castige un meci. nici nu-i un atacant puternic, gen buldozer, nici tehnic nu-i, nici din ala care apare odata pe meci si atunci inscrie... e ceva in genu lui Surdu :D oricum mi-as dori eu sa ai dreptate si sa ne castige el meciurile...
vad ca in amicale Talnar joaca mult cu Peres si Liviu Nicolaie.. sa vedem ce-o sa iasa pana la urma!

de_kid
15th February 2006, 08:39
Mai mult ca sigur nu staiti dar peres a venit in vara de la gloria bistrita unde in singurul meci international pe care l-a jucat a reusit sa inscrie toate cele 3 golui ale gloriei in intertoto , intr-un final am reusit sa il transferam dar sta foarte prost cu conditia fizica din cate am observat , ori nu a fost lasat sa joace de catre antrenori . Daca imi aduc bine aminte in ultimul meci a dat 3 goluri , prodan este bun pt divizia B in timp ce jucatori ca vasiliu si dedu au inscris si in putinele meciuri de divizia A in care au avut ocazia sa joace , pe Nicolae nu il cunosc dar am vazut ca a inscris si el vreo 4 goluri sezonul asta...in maxim 2 ani toti cei 4 atacanti tineri pe care ii avem vor deveni competitivi si pregatiti pentru divizia A

de_kid
15th February 2006, 08:56
Ce am uitat sa mentionez este faptul ca achizitiile facute in compartimentul median sunt dupa parerea mea cele mai reusite pt ca acesta a fost punctul nostru slab in tur...pe langa radutoiu care este un jucator fantastic au mai venit inca 3 jucatori si mijlocul echipes s-a schimbat radical , probabil ca aveam nevoie de creativitatea lui karamian care daca imi aduc bine aminte la meciul cu steaua din div A a insirat pe teren toata apararea adversa si fara imprecizia lui surdu care a ratat singur cu poarta goala din 2m alta era campioana acum . Dar astea sunt discutii care pe noi ne intereseaza prea putin , important e ca acesti jucatori au venit la echipa iar conducerea este obligata sa ii tina la echipa cat mai mult pt ca merita...am incredere in cei nou veniti si as putea sa garantez pentru ei ca o sa confirme si o sa ne ajute sa promovam .

Darkslowstar
15th February 2006, 11:40
Liviu Nicolae mai are mult pana sa aspirela un post de titular. Deocamdata va fi rezervasi daca va da cateva goluri poate ajunge si titular. Important este ca acum avem multe solutii in atac si concurenta existenta ii va obliga pe jucatori sa dea tot ce au mai bun.

de_kid
15th February 2006, 15:00
daca nici acum nu confirma atunci inseamna ca nu au valoare...la ce mijlocasi avem nu mai au nici o scuza :)

Darkslowstar
15th February 2006, 15:07
Acum depinde foarte multa de tzantar.at de scula de antrenor este. I-a fost adus cam tot ce a cerut, Deci nu ar avea nici o scuza. exista dubluri pt majoritatea posturilor. De abia astept meciul cu nemtenii, sa vedem si ce echipa avem. Fotbalisti sunt!

de_kid
15th February 2006, 15:11
Hidisan a dat deja un gol pt FC Brasov...Incepe sa imi placa baiatul asta hehe

Darkslowstar
15th February 2006, 15:19
Ai idee de ce nu joaca Radutoiu? E accidentat cumva?

de_kid
15th February 2006, 15:25
DA nici macar nu a plecat in turcia cu echipa...

Darkslowstar
15th February 2006, 16:18
Parca e accidentat, nu? Eu asa imi aduc aminte. E o piesa esentiala in angrenajul nostru si e pacat ca nu poate sa joace acum.

tudoor
15th February 2006, 16:20
era racit.. deci nimic grav :D n-o facut deplasarea in turcia da o joace imediat cum se intorc baietii... :ok:

Darkslowstar
15th February 2006, 16:23
M-ai linistit :D. Baiatul asta ajunge incet incet favoritul meu de la Steagu. :D

de_kid
15th February 2006, 21:34
Mi-a placut interviul lui pentru ultrasport si pentru suporteri...impresionant :)

RaiNMaN
15th February 2006, 22:52
O revenit Bodea ! Hai k e bine

de_kid
16th February 2006, 09:19
Din partea mea poate sa se lase de fotbal...avem destui fundasi tineri dornici de afirmare

Darkslowstar
16th February 2006, 17:59
Care au mare nevoie sa creasca langa jucatori experimentati. Ati vazut ce gafa antologica a facut Poverlovici, inca mai are de invatat. Aldea e si el un castig si nu e cu mult mai tanar decat Bodea, are 29. In afara de ei doi nu mai avem fundasi centrali de valoare. Pasca nu m-a convins, inca?

de_kid
16th February 2006, 22:02
mai e si neacsu , maghici...parca mai stiam cativa dar nu imi vin acum in minte

tudoor
16th February 2006, 22:25
ar mai fi Sandru care e jucat cateva meciuri, da si el destul de slab si Poverlovici, care a avut niste meciuri bune. oricum pentru divizia B eu zic ca stam destul de bine, da daca promovam e clar ca mai trebe intarita apararea!
a scris azi in ziar ca se mai incerca aducerea lui Anghel... vai ce bine ne-ar prinde!!!

de_kid
17th February 2006, 10:30
da sa-l ia de mana si pe manea si sa vina la pachet :)

lucirvr
20th February 2006, 00:19
cre ca doar din vara, da om vedea, pana la urma mai sunt doar 2 saptamani si vine cheahaliul. Hai Steagu!

Darkslowstar
20th February 2006, 08:51
Nu stiu dac avem neaparata nevoie de ei si daca nu vin in urmatoarele cateva zile va fi destul de greu sa se integreze in jocul echipei. Om vedea noi pana miercuri-joi, daca nu auzim nimic inseana ca a picat treaba.

de_kid
20th February 2006, 13:33
ii batem pe ceahlai si fara ei...:)

Darkslowstar
20th February 2006, 13:52
Asta da, dar tre sa ne gandim si la celalalte 14 meciuri. In mod sigur am evea nevoie de ei de acum. La mijloc cu prea avem solutii la capitolul mijlocas de creatie, in afara de Hidisan si Manole. Karamian este atacant chiar daca a fost bagat la mijloc, nu prea face jocul. Manea rules :ok:

de_kid
20th February 2006, 14:20
de la forex un alt mijlocas adevarat e stanga...spre deosebire de vremea in care juca la noi acum e mult mai matur in plus nu rateaza 11m...a date vreo 5-6 goluri in tur din penalty :)

Darkslowstar
20th February 2006, 15:20
Altul la care am renuntat foarte usor. Daca ii aveam pe baietii astia asta vara (Coman, Anghel, Catana, Stanga, Manea) aveam acum probabil vreo 10 puncte in plus. :(

de_kid
20th February 2006, 20:07
e au fost puncte pierdute foarte usor atunci cand echipa nu reusea sa inscrie...sper ca acum mijlocul se va misca bine si totul va fi OK