PDA

View Full Version : Etapa 18 : Gloria Bistrita - Ceahlaul Piatra Neamt



tuxie
27th November 2006, 11:51
Vineri, 1 Decembrie 2006
Ora 14:00
Telesport

Comentarii despre meci, inainte si dupa.

noir_desir
27th November 2006, 14:58
Bate Gloria cu 1-0.

Cipus
27th November 2006, 23:40
In mod normal e randul Gloriei sa castige si privind jucatorii celor 2 echipe si faptul ca in tur a castigat Ceahlaul. Insa cum moldovenii au nevoie de puncte iar Gloria sta mai mult decat bine in clasament (nu viseaza ei la UEFA), cred ca o sa castige tot Ceahlaul sau va fi egal. In mod normal apararea Gloriei nu are cum sa primeasca gol de la Ceahlaul insa cred ca exista premise pentru un aranjament. sa speram ca nu va fi asa, pentru ca Gloria are o alta fata sezonul acesta si ar fi pacat sa strice ce a facut pana acum

crissis
27th November 2006, 23:49
Sa speram ca tata jean in retur nu va incepe cu meciurile strategice si impartirile fratesti de puncte.
Gloria-Ceahlaul 1

grande
28th November 2006, 00:25
Victorie a gazdelor .

chinezu
28th November 2006, 08:39
2-1.

superchumbo
28th November 2006, 10:50
Sa speram ca tata jean in retur nu va incepe cu meciurile strategice si impartirile fratesti de puncte.
Gloria-Ceahlaul 1

eeee, nu !!!!!!


fara aceste doua echipe blat n-ar fi aparut in dictionar

vandal
28th November 2006, 16:15
nu va fi blat...am incredere in ceahlaul...forza moldavia
ps: credeam ca ai 255.255.255.0 de posturi...asa am citit in graba :)

superchumbo
28th November 2006, 16:25
credeam ca ai 255.255.255.0 de posturi...asa am citit in graba :)

daca eram doris si remy la un loc poate :)

danpuric78
28th November 2006, 21:51
eeee, nu !!!!!!


fara aceste doua echipe blat n-ar fi aparut in dictionar
cand steaua inventa notiunea de blat, echipele astea erau in B.

m4st3r
28th November 2006, 21:54
2-0

Cipus
29th November 2006, 01:04
apropos unde-i delaparis? nu mai are el grija de noi?

delaparis
29th November 2006, 01:12
apropos unde-i delaparis? nu mai are el grija de noi?


prezent ... :D

probleme ? :cool:

Cipus
29th November 2006, 02:29
prezent ... :D

probleme ? :cool:

nu, doar ca nu stiam ce s-a intamplat cu tine si de ce a facut altcineva thread-urile, iar ale tale au fost sterse? nu mai esti tu administrator?

delaparis
29th November 2006, 02:33
Nu am fost si nu mai sunt ...:D

Doar ca nu am avut timp sa ma ocup ...

Dc nu sunt bune deschise de altii ? :D

Cipus
30th November 2006, 04:48
Nu am fost si nu mai sunt ...:D

Doar ca nu am avut timp sa ma ocup ...

Dc nu sunt bune deschise de altii ? :D

Nu e absolut nici o problema, oricum nu prea ma pricep la detaliile tehnice ale forum-ului, si cati moderatori are. Abia am aflat ce inseamna "ban", iti dai seama cat mai am de invatat :o: . Consider ca ma pricep mai mult la detaliile tehnice ale campionatului nostru, si imi face placere sa scriu pe forum, intr-o zi chiar am realizat ca nu mai sunt "junior" ci am devenit "senior" (interesant, ma intreb dupa alte vreo 200 de postari ce urmeaza? sper ca nu pensionar) :) Revenind la meci, cred ca pana la urma se termina egal 0-0. Daca ar pierde Gloria am intra la suspiciuni si nu cred ca are curaj Gloria sa mai intre iar in jocuri strategice, asa pentru egal nu cred ca se supara nimeni, sau de ce nu? poate chiar va juca pe bune si ar castiga

lolo_grupa_c
30th November 2006, 18:26
inevitabil se stie rezultatul..sa ajuns la perioada in care gazdele castiga mereu...parerea mea...1 solist..

tu26dor
30th November 2006, 21:04
normal ar fi 1 solist. dar ceahlaul are nevoie de un egal afara ca de aer....hi hi...
nush ce sa zic ... oare se termina egal?:P

Cipus
1st December 2006, 03:29
Eu zic egal, Ceahlaul nu are cum sa bata, daca ar castiga ar fi banuit de blat. Daca bate Gloria ar fi normal insa nu cred

resita
1st December 2006, 12:50
BATE GLORIA.:ok:

acasa gloria joaca bine.

starsteel
1st December 2006, 16:06
Eu zic egal, Ceahlaul nu are cum sa bata, daca ar castiga ar fi banuit de blat. Daca bate Gloria ar fi normal insa nu cred
Din pacate nu realizezi ca Bistrita e rusinea campionatului intern si punctele oferite in prima etapa se intorc in meciul retur. Sa spuna cineva ca meciul asta a existat la pariuri......doar la Casa de pariuri Kamikaze. :D
Ai o scuza ca esti departe, fanii de fotbal din Romania stiau rezultatul la meciul asta din prima etapa a campionatului.
P.S. Meciul a trezit un mare interes....21 de postari cu tot cu a mea. Eu nu-i pot intelege pe cei cateva sute de bistriteni care se duc la meci.....de fapt chiar imi e mila de ei intr-un campionat nu vad mai mult de 3-4 jocuri pe bune. Sabau sa nu mai spuna cineva ca e integru deja sta de prea mult timp la Bistrita.

Cipus
1st December 2006, 17:25
Cunosc modul in care se impart punctele dupa principiul "eu bat la mine si tu bati la tine" insa in tur Gloria nu zic ca n-a mai facut deloc astfel de aranjamente poate a mai facut dar mai putine, dar au fost numeroase meciuri pe care eu le-am considerat curate: la Iasi, la UTA, la Otelul, apoi in meciurile de acasa in care n-a invins: cu Jiul, cu Dinamo si cu Unirea. Parerea mea ca s-ar fi pus semne de intrebare in cazul in care invingea Ceahlaul care se afla pe loc retrogradabil si care nu are prea multe sperante de supravietuire fara victorii "afara". Din punctul meu de vedere Gloria a jucat corect si merita felicitari. Crede-ma eu sunt brasovean si am fost la un meci FC Brasov-FCM Bacau. Bacaul era in criza mare de puncte, si meciul era aranjat ca Brasovul sa piarda. Atat de slab au jucat moldovenii incat nu au reusit sa inscrie niciun gol desi era evident ca brasovenii au facut tot posibilul sa-i lase sa marcheze. Intr-un tarziu, prin minutul 80 sub fluieraturile propriilor suporteri Andrasi II a inscris 2 goluri si astfel FC Brasov a castigat meciul.

kain
2nd December 2006, 14:15
Gloria - Ceahlăul 2-1
Păcurar 63, Mureșan 73 / M. Ilie 77