PDA

View Full Version : Finala: Petrolul - CFR Cluj 1-0



Pages : [1] 2

Leo
22nd May 2013, 22:32
1 iunie 2013
Arena Nationala

Hingherul
22nd May 2013, 22:42
hai petrolu`! petrolist de mic... ce dracu sa fac

Freek
22nd May 2013, 22:43
O sa fie full de CFR-isti pe stadion:D

Gabri3l
23rd May 2013, 00:03
o sa fie o finala mai mult decat interesanta intre 2 echipe bune, foste campioane ale Romaniei si cu trofee in palmares.....

desi am mai jucat finale de cupa , e prima data cand se intalnesc cele 2 echipe......e bine pentru noi ca jucam ca si acasa. HAI PETROLUL!

Ess
23rd May 2013, 00:05
elore az ploiesti olaj!!!! :happy

Gabri3l
23rd May 2013, 00:11
O sa fie full de CFR-isti pe stadion:D

iti dai seama:D....dar cred ca or sa ocoleasca Ploiestiul in drum spre capitala. si sa vedem pe unde, ca trenurile sunt cam ocupate, DN1 va fii o maree galben - albastra, autostrada la fel.... poate vin cu avionul:)/// in afara de cei 20 000 de petrolisti care vor fi prezenti pe National Arena, cam toata Romania va tine cu Petrolul in aceasta finala, Petrolul-Cfr:yes:

m8k
23rd May 2013, 00:16
Finala CFR CLuj contra ex U cluj ! Clujui fruncea!:ok:

Gabri3l
23rd May 2013, 00:24
Finala CFR CLuj contra ex U cluj ! Clujui fruncea!:ok:

au prins franarii glas dupa calificarea in finala :))...PETROLUL PLOIESTI(echipa multi campioana natioanala, cu cupa castigate in palmares) nu este nici un ex U cluj si nici nu va fi vreodata(echipa la fel cu traditie ca si noi, dar fara niciun palmares, din pacate pentru ei.. care meritau mult mai mult decat cei de la Cfr de-a lungul istoriei, referitor la trofee). din cei veniti de acolo, mai sunt prin lot vreo cativa jucatori. in rest jucatorii importanti ai campionatului, gen Bokila, Hamza, Alcenat, Geraldo si altii nici nu stiu de U Cluj..
dar cei care au venit de la U Cluj care au terminat sezonul trecut pe la mijlocul clasamentului nu prea au ajutat prea mult... dar la PETROLUL au intalnit suporteri adevarati, dorinta de performanta, echipa cu trofee... era normal sa avem un sezon reusit atat in campionat cat si in cupa. :ok:

Ess
23rd May 2013, 00:27
au prins franarii glas dupa calificarea in finala :))...PETROLUL PLOIESTI nu este nici un ex U cluj. din cei veniti de acolo, mai sunt prin lot vreo cativa jucatori. in rest jucatorii importanti ai campionatului, gen Bokila, Hamza, Alcenat, Geraldo si altii nici nu stiu de U Cluj..
dar cei care au venit de la U Cluj care au terminat sezonul trecut pe la mijlocul clasamentului nu prea au ajutat prea mult... dar la PETROLUL au intalnit suporteri adevarati, dorinta de performanta, echipa cu trofee... era normal sa avem un sezon reusit atat in campionat cat si in cupa. :ok:

exact ce-ti spuneam dincolo :ok:

Gabri3l
23rd May 2013, 00:37
ok, sa lasam asa.........si sa castige echipa mai buna! adik noi, Petrolul :ok:
yo ma bucur ca jucam finala cu Cfr si nu cu echipa taranului ******** de la Giurgiu

m8k
23rd May 2013, 00:50
Taranul ala a facut din nimic mai mult la Ploiesti decat petrolul cu toata sustinerea "suporterilor" lupi! A fost inlaturat de infractorul bucsa de acolo! Cum am mai spus, jucam finala cu fosta U Cluj!:ok:

delaparis
23rd May 2013, 00:51
Ess si Gabriel vorbesc pe cai ne-ferate
Nu putem "opri" Progresul :D

CFR e favorita asa cum am spus si pe thd interzis de "astia" :)

Shinnok
23rd May 2013, 04:16
X solist :D

sa castige cine vrea.

Doctor_Satan
23rd May 2013, 11:01
hai petrolu`! petrolist de mic... ce dracu sa fac

Cand la echipe favorite scrie "doar Steaua". :rolleyes:

Sper sa castige Romania. :P

delaoltenia
23rd May 2013, 11:05
Avand in vedere locul ocupat in clasament si de ce nu modul de exprimare pe teren,Petrolul este favorita acestei finale.

Bobi Cearton
23rd May 2013, 11:08
CFR-ul e echipa smechera, harsaita pe frontul european, petrolistii nu trebuie sa se avante in atac ca bezmeticii, trebuie sa fie si ei ceva mai destepti.:D

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 11:12
asa cum e de bun simt ca orice microbist cu capul pe umeri sa semneze apelul antistelist al lui timache,si in aceasta finala trebuie sa tina cu totii cu petrolul.chefereul nu merita trofeul anul asta.

*Coco*
23rd May 2013, 11:15
o sa fie o finala mai mult decat interesanta intre 2 echipe bune, foste campioane ale Romaniei si cu trofee in palmares.....

desi am mai jucat finale de cupa , e prima data cand se intalnesc cele 2 echipe......e bine pentru noi ca jucam ca si acasa. HAI PETROLUL!

Ce ai ma te-au rascolit campionatele castigate din anii 30 si 50 ?:happy

aLLiin
23rd May 2013, 12:06
Petrolul castiga cupa.

delaoltenia
23rd May 2013, 12:12
CFR-ul e echipa smechera, harsaita pe frontul european, petrolistii nu trebuie sa se avante in atac ca bezmeticii, trebuie sa fie si ei ceva mai destepti.:D
:))
Inlocuiesti un singur cuvant si-i definesti mult mai bine.



HAI ROMANIA! ;)

Bobi Cearton
23rd May 2013, 13:06
Din Paris pan la Buzau
De la Baia la Pitesti
Toata tara striga-n hau:D
Cupa vine la Ploiesti!:D

delaoltenia
23rd May 2013, 13:11
Cine spunea ca prahovenii nu s-au nascut poeti? :cool:

Razvan T.
23rd May 2013, 13:17
Doamne iarta-ma, dar hai draghe chefere! :P

**** Walter! :P

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 13:25
Doamne iarta-ma, dar hai draghe chefere! :P

**** Walter! :P

asta zic si eu perversiune...:))
nu dragostea dintre tine si walter ci cea dintre tine si chefere...:))

Razvan T.
23rd May 2013, 13:28
walter a reusit sa depaseasca Cfr-ul in inima mea :)) ... ce plm sa fac :D

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 13:36
walter a reusit sa depaseasca Cfr-ul in inima mea :)) ... ce plm sa fac :D

eu zic sa te uiti cateva minute la poze cu iulica muresan si-ti trece...:yes:

SpyS
23rd May 2013, 13:37
Ce ai ma te-au rascolit campionatele castigate din anii 30 si 50 ?:happy

Oltenas, stai jos ca esti ridicol! Nu te mai baga in seama cu echipe mari care te depasesc. Concentreaza-te in continuare pe Pandurii tai, poate poate cu putin noroc si cu ajutor din partea Petrolului o sa pupati si voi macar 1 data in istoria voastra cupele europene. ;)

Razvan T.
23rd May 2013, 13:44
eu zic sa te uiti cateva minute la poze cu iulica muresan si-ti trece...:yes:

eventual dau in hepatita :P ... posibil acest sentiment sa fi aparut prin faptul ca nu i-am mai vazut de mult :)
Oricum ii normal sa tineti cu Petrolul, dar la mine ii putin mai dificil avand in vedere ca noi suntem in ***** din cauza politicii Walter&co. :(

SpyS
23rd May 2013, 13:45
Sa vina cupa la Ploiesti!!!!!

http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

Bobi Cearton
23rd May 2013, 14:05
Daca juca Marinescu eram convins 67-85% ca Petrolul va lua Cupa. Asa, merg 50-50, mijlocasii Mojica, Bugema, Guierme sunt cam chiauni, nu-mi inspira incredere totala:D

BBB
23rd May 2013, 15:36
Evident ca honvezii o castiga :)) Cine plm altcineva. Ria Ria hungaria! sa ii crape ficatu sobolanului busca

*Coco*
23rd May 2013, 15:44
Oltenas, stai jos ca esti ridicol! Nu te mai baga in seama cu echipe mari care te depasesc. Concentreaza-te in continuare pe Pandurii tai, poate poate cu putin noroc si cu ajutor din partea Petrolului o sa pupati si voi macar 1 data in istoria voastra cupele europene. ;)

Ce ajutor din partea voastra ma laba trista ? Tu te auzi ce spui ?:happy

Sa imi bag pl daca am mai vazut asa ceva, astia au stat numai in B, au scos si ei capul de 2 sezoane si acum se vad mare forta in Liga I:headbang:

sun
23rd May 2013, 15:45
CFR are avantajul experientei unor astfel de finale. Plus asta poate fi singura sansa a lor de a prinde Europa ( dar doar in cazul in care Petrolul termina pe 4 ).

Petrolul are avantajul valorii superioare, a antrenorului mai bun si a terenului aproape de casa. ( chiar si suporterii neutri vor tine mai degraba cu Petrolul decat "Ria Ria CFR" :D )

pronostic x ( 1-1 ) cu prelungiri, unde Petrolul castiga.

BBB
23rd May 2013, 15:49
Sa imi bag pl daca am mai vazut asa ceva, astia au stat numai in B, au scos si ei capul de 2 sezoane si acum se vad mare forta in Liga I:headbang:

Pai da, pentru ca trofeele din perioada cand mingea avea siret obliga la multe :D

*Coco*
23rd May 2013, 15:52
Plm au luat si ei titluri prin anii 30, 50 si 60 cand jucau aia cu basca pe cap si pentru aia sunt mare forta:))
Da-o in plm ba, au trecut 50 de ani de cand ati luat ultimul titlu , de atunci v-ati batut numai in mediocritate.

Vine paduche ala si imi spune mie ca Betrolul e mare echipa si ma depaseste lucrul acesta. Hai ma ce dracu :))

BBB
23rd May 2013, 15:54
La o adica, daca e sa o luam pe labarii de astea, cei mai tari is Gloria Bistrita, ca ei is vampiri deci nemuritori. Va fac pe toti

*Coco*
23rd May 2013, 15:58
Pai cand ii auzi, Petrolul e echipa mare, ba lasa-ma dracu, e o simpla echipa de traditie care a scos si ea capul in liga I de 2 sezoane, dupa ce a stat 20 de ani in BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB
Dar sa vi sa te lauzi cu titlurile castigate acum 50 de ani , da-o in plm de treaba :))

BBB
23rd May 2013, 16:00
Is curios daca suporterii lui Pro Vercelli din Italia is la fel de al dracu, ca si aia au 7 titluri :))

Srdjan
23rd May 2013, 16:01
Sper la un meci frumos, simpatizez cu Petrolul aici :D.

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 16:03
Pai cand ii auzi, Petrolul e echipa mare, ba lasa-ma dracu, e o simpla echipa de traditie care a scos si ea capul in liga I de 2 sezoane, dupa ce a stat 20 de ani in BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB
Dar sa vi sa te lauzi cu titlurile castigate acum 50 de ani , da-o in plm de treaba :))


altii se lauda cu cate-un titlu de vicecampioana...
chiar nu inteleg de ce n-ar avea dreptul petrolul sa se laude cu plamaresul sau...:groggy:

BBB
23rd May 2013, 16:05
altii se lauda cu cate-un titlu de vicecampioana...
chiar nu inteleg de ce n-ar avea dreptul petrolul sa se laude cu plamaresul sau...:groggy:

Ii ca si cum te-ai mandri tu ca tataia tau a luptat in razboi. Pentru tine e ceva, pe restu ii doare in **** si ii plictisesti cu atata informatie :)) Asa-i si cu astia

*Coco*
23rd May 2013, 16:06
Hai ma ce dracu, vi sa te lauzi cu niste titluri castigate acum 60-70 de ani si de atunci nu mai contezi in fotbalul romanesc .
Sa castige ei Cupa acum, sa se claseze pe pozitia secunda si de la anul ii includem in categoria echipelor "mari" pana atunci ramane doar o echipa de traditie care a scos capul in Liga I de 2 sezone, nimic mai mult.

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 16:09
Ii ca si cum te-ai mandri tu ca tataia tau a luptat in razboi. Pentru tine e ceva, pe restu ii doare in **** si ii plictisesti cu atata informatie :)) Asa-i si cu astia

:thinkso:
am inteles bine ? adica daca tu te lauzi cu trofeele castigate de arpy (vreo doua cinstite ) pe noi , restu' , ar trebui sa ne doara in **** de strabunii tai care au luptat in razboi ,nu ? :rolleyes:

BBB
23rd May 2013, 16:10
:thinkso:
am inteles bine ? daca tu te lauzi cu trofeele castigate de arpy (vreo doua cinstite ) pe noi , restu' , ar trebui sa ne doara in ****,nu ? :rolleyes:

Ce Arpy ma? :)) Eu sunt pinguin pseudo-universitar. Eu nu ma laud cu nimic :)) Si in nici un caz nu as scoate ochii la nimeni cu trofee castigate cand strabunica mulgea vaca.

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 16:14
Ce Arpy ma? :)) Eu sunt pinguin pseudo-universitar. Eu nu ma laud cu nimic :))

pai nu vad cu ce ati putea sa va mandriti...singurul vostru trofeu dateaza tot de acum 50 de ani...asta nu inseamna ca u nu este o echipa de traditie care merita sa fie numita echipa mare ,in comparatie cu echipe de genul urzicenilor care au obtinut un trofeu mult mai recent...:confused:
logica ta e nitel stramba...

BBB
23rd May 2013, 16:17
poate eu imi sustin echipa ca imi place cum arata gazonul pe stadionul respectiv in ziua meciului. mi se rupe de trofee. deja discutia asta e aberanta sincer :D

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 16:20
a fost aberanta de la inceput.sincer.

BBB
23rd May 2013, 16:22
a fost aberanta de la inceput.sincer.

da, am inteles ca esti din categoria care numara trofeele si tot scoate ochii la altii cu nu stiu ce titluri din 1900 toamna. hai sa vorbim de prezent, **** mea

*Coco*
23rd May 2013, 16:22
Pai a fost. Dar nu ai cum sa nu te iei de astia care vin si spun : " Nu te mai baga in seama cu echipe mari care te depasesc." Noi avem titluri castigate ma, acum 50-70 de ani :D Suntem o mare echipa :D

SpyS
23rd May 2013, 16:25
pai nu vad cu ce ati putea sa va mandriti...singurul vostru trofeu dateaza tot de acum 50 de ani...asta nu inseamna ca u nu este o echipa de traditie care merita sa fie numita echipa mare ,in comparatie cu echipe de genul urzicenilor care au obtinut un trofeu mult mai recent...:confused:
logica ta e nitel stramba...

Man, iti pierzi timpul degeaba cu din astia gen Coco, BBB(ce nick predestinat au unii :)) ) , ei nu fac altceva decat sa se bage in seama cu suporteri ai unor echipe de traditie ca sa para si ei mai importanti pe forum. N-are rost cu ei, nu vezi ca vorbesti cu unul care tine cu Pandurii si care din invidie si frustrare isi permite sa abereze despre echipele de traditie si cu palmares din Romania. ;)

Pandurii o echipa de kkt care trebuia sa fie demult in B daca nu era ajutata de Nasu' mafiotu de la FRF. ;)
Si asta isi permite sa vorbeasca despre echipe importante gen Petrolul si mai ales sa abereze cica au stat in B 20 de ani si au acum au scos capul. HAHAH! :) Pai si cat a stat in B, adica vreo 7 ani, Petrolul a fost mereo o echipa de TOP3. Ce amuzant poate fi un oltenas frastrat precum Cocosanel.

In acest campionat: PETROLUL - Pandurii 4-0; Pandurii - PETROLUL 1-3;

Ma scuzati acum, promit sa nu mai bag in seama astfel se suporteri pe acest topic. :ok:

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 16:27
da, am inteles ca esti din categoria care numara trofeele si tot scoate ochii la altii cu nu stiu ce titluri din 1900 toamna. hai sa vorbim de prezent, **** mea

ai inteles pe dracu.
da' daca insisti si vrei sa vorbim despre prezent ,in **** noastra :rolleyes:,chiar acum petrolul este o echipa uriasa in comparatie cu u. asta e purul adevar,mi-s absolut indiferente amandoua ,da' petrolul e pe 3 in liga,calificata in finala cupei iar u e retrogradata pentru ca nu si-a luat licenta...
despre pandurii lui coco ce pot sa spun decat ca e o creatie absolut artificala a unui grup mafiot condus de condescu ,care va disparea tot atat de brusc si definitiv precum urziceniul lui bucsaru ...;)

*Coco*
23rd May 2013, 16:28
:happy Te intreb si eu ceva, ce varsta ai? Ai mai mult de 14 ani ?:D

BBB
23rd May 2013, 16:28
Gata ba, nu va mai legati de numaratorii de trofee, sa apreciem munca strabunicilor lor :D

Am inteles cum sta treaba. In fata echipelor cu trofee stai drepti, daca nu ai trofee destule sa te pui cu ele. Ei uite, ma pis pe trofeele tuturor

*Coco*
23rd May 2013, 16:33
despre pandurii lui coco ce pot sa spun decat ca e o creatie absolut artificala a unui grup mafiot condus de condescu ,care va disparea tot atat de brusc si definitiv precum urziceniul lui bucsaru ...;)

Nu sunt ba ai mei, e echipa in orasul in care m-am nascut si traiesc, si unde vad meciuri de Liga I, atata tot.
Dar ca idee, spui numai prosti, sa pui ca e o creatie artificiala, o echipa care s-a infintat acum 50 de ani:D Si de disparut nu va disparea:)

Creatie artificiala e Uriziceni, Vaslui, Corona Brasov, Damila si cine plm s-a mai infintat peste noapte

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 16:34
Gata ba, nu va mai legati de numaratorii de trofee, sa apreciem munca strabunicilor lor :D

Am inteles cum sta treaba. In fata echipelor cu trofee stai drepti, daca nu ai trofee destule sa te pui cu ele. Ei uite, ma pis pe trofeele tuturor

te intreaba colegu' coco ceva ...:sneaky:

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 16:35
Nu sunt ba ai mei, e echipa in orasul in care m-am nascut si traiesc, si unde vad meciuri de Liga I, atata tot.
Dar ca idee, spui numai prosti, sa pui ca e o creatie artificiala o echipa care s-a infintat acum 50 de ani:D Si de disparut nu va disparea:)

va disparea din prima liga daca condescu (cacofonie inevitabila ) ajunge acolo unde ii este locul,langa gigi becali...:ok:

SpyS
23rd May 2013, 16:36
CFR are avantajul experientei unor astfel de finale. Plus asta poate fi singura sansa a lor de a prinde Europa ( dar doar in cazul in care Petrolul termina pe 4 ).

Petrolul are avantajul valorii superioare, a antrenorului mai bun si a terenului aproape de casa. ( chiar si suporterii neutri vor tine mai degraba cu Petrolul decat "Ria Ria CFR" :D )

pronostic x ( 1-1 ) cu prelungiri, unde Petrolul castiga.

Pai e normal ca toata Romania va tine cu Petrolul in aceasta finala. :D

Ai descris foarte bine mai sus, dar cred ca toata experienta lor ai celor de la Cfr va fi anulata de valoarea individuala mai buna a unor jucatori de la Petrolul si de faptul ca ploiestenii vor juca cu zeci de mii de suporteri pe stadion.:ok:

Apropo de finale, in toata istoria celor 2 echipe , asta de acum va fi a 4- a finala pentru fiecare dintre ele.

*Coco*
23rd May 2013, 16:37
Nu e echipa lui :P pe ala de la ploiesti il intrebam cati ani are :D

BBB
23rd May 2013, 16:38
Eu am facut 14 ani vara viitoare

*Coco*
23rd May 2013, 16:39
Apropo de finale, in toata istoria celor 2 echipe , asta de acum va fi a 4- a finala pentru fiecare dintre ele.

Voi cu finale in anii 52,62 :happy:happysi 95 ultima voastra mare performanta cand ati castigat cupa si CFR cu finale dupa 2007.:D

cimitiru' ghencea
23rd May 2013, 16:39
Pai e normal ca toata Romania va tine cu Petrolul in aceasta finala. :D

Ai descris foarte bine mai sus, dar cred ca toata experienta lor ai celor de la Cfr va fi anulata de valoarea individuala mai buna a unor jucatori de la Petrolul si de faptul ca ploiestenii vor juca cu zeci de mii de suporteri pe stadion.:ok:

Apropo de finale, in toata istoria celor 2 echipe , asta de acum va fi a 4- a finala pentru fiecare dintre ele.

si nu vor tine cu clujul nu pe motiv de riaria hungaria ci pe motiv de hotii demonstrate facute de pascani si muresan...;)

BBB
23rd May 2013, 16:41
pana una alta cine-i anchetat de DNA sau DIICOT sau cum plm e? busca pusca sau pascani si muresan?

SpyS
23rd May 2013, 16:51
ai inteles pe dracu.
da' daca insisti si vrei sa vorbim despre prezent ,in **** noastra :rolleyes:,chiar acum petrolul este o echipa uriasa in comparatie cu u. asta e purul adevar,mi-s absolut indiferente amandoua ,da' petrolul e pe 3 in liga,calificata in finala cupei iar u e retrogradata pentru ca nu si-a luat licenta...
despre pandurii lui coco ce pot sa spun decat ca e o creatie absolut artificala a unui grup mafiot condus de condescu ,care va disparea tot atat de brusc si definitiv precum urziceniul lui bucsaru ...;)

Uite cum se vad suporterii adevarati ai unor echipe importante care stiu despre ce vorbesc! Nu-ti trebuie mare lucru pentru asta, doar sa stii cum este sa fi suporter adevarat si realist. ;)


si nu vor tine cu clujul nu pe motiv de riaria hungaria ci pe motiv de hotii demonstrate facute de pascani si muresan...;)

Motivele sunt multe si diversificate oricum.:) ;)

BBB
23rd May 2013, 16:56
bla bla bla, hai cu cupa in gruia si busca pusca la puscarie, restul e gargara de 2 lei

SpyS
23rd May 2013, 16:58
pana una alta cine-i anchetat de DNA sau DIICOT sau cum plm e? busca pusca sau pascani si muresan?

Dupa ce vad ca tot va lametati pe aici de Walter, Dna, diicoT etc, nu -mi mai ramane sa spun decat ca diferenta intre noi si voi, este ca pe noi ne doare'n **** daca este anchetat cineva sau nu. Petrolul nu sta in Walter sau mai stii tu cine altcineva, asa cum nu a stat nici in Bercea la vremea respectiva, ne-am dus in B cu capul sus, iar acum suntem mai puternici ca oricand.

Acelasi lucru inca mai ma astept si de cei de la U Cluj, sa nu mai depinda de unul sau de altul care le vin si apoi pleaca. Le doresc celor de la U sa revina cat mai puternici din liga a 2a si sa se bata si ei la campionat si cupe, daca nu de la anul macar in viitorul apropiat. :ok:

Tifosi Grant
23rd May 2013, 17:00
Cand la echipe favorite scrie "doar Steaua". :rolleyes:

Sper sa castige Romania. :P

Tu nu stii ca cei ce tin... sau ma rog, de dau stelisti sunt oameni de cea mai joasa speta posibila?

ontopc: Sper sa bata adevaratii rivali, Petrolul Ploiesti!

SpyS
23rd May 2013, 17:02
bla bla bla, hai cu cupa in gruia si busca pusca la puscarie, restul e gargara de 2 lei

Am impresia ca tu tii cu Cfr de curand, de cand au scos si ei capul(ca sa citez pe cineva:) ) in loc sa tii cu o echipa mult mai importanta prin prisma traditiei in Cluj. Da' in fine fiecare cu echipa lui. ;)


Cat despre Cupa in Gruia, la anul si la multi ani! :ok: Nici la campionat nu va vad bine sezonul viitor desi Arpica se tot alinta in ultima vreme.

Farmecul Vietii
23rd May 2013, 17:04
Pai e normal ca toata Romania va tine cu Petrolul in aceasta finala. :D

Ai descris foarte bine mai sus, dar cred ca toata experienta lor ai celor de la Cfr va fi anulata de valoarea individuala mai buna a unor jucatori de la Petrolul si de faptul ca ploiestenii vor juca cu zeci de mii de suporteri pe stadion.:ok:

Apropo de finale, in toata istoria celor 2 echipe , asta de acum va fi a 4- a finala pentru fiecare dintre ele.

Va fi o finala interesanta insa n-as marsa pe faptul ca valoarea individuala va bate experienta.Petrolul e o echipa naiva, spectaculoasa dar naiva, voi stiti mai bine cate puncte ati pierdut ratand o sumedenie de ocazii iar adversarul pedepsindu-va pentru ineficienta.Inca n-ati castigat nimic cu echipa asta! Finalele nu se joaca, se castiga! Sunt sigur ca Petrolul va juca, isi va creea ocazii, insa va si rata.CFR stie sa castige, daca e ceva la care se pricep, asta e: stiu sa joace finalele si sa le castige. Asa ca, in pofida diferentei de valoare, de sustinere din tribune, de joc etalat in acest an, CFR pleaca cu prima sansa, cel putin in ochii mei.

BBB
23rd May 2013, 17:06
Why do I even bother :nope:

SpyS
23rd May 2013, 17:09
Tu nu stii ca cei ce tin... sau ma rog, de dau stelisti sunt oameni de cea mai joasa speta posibila?

ontopc: Sper sa bata adevaratii rivali, Petrolul Ploiesti!

Multumim, sper sa reveniti si voi cat mai curand in prima linie. Liga I are nevoie de echipele adevarate ca si Rapid. :ok: Din pacate, doar noi Petrolul, am mai ramane din echipele de traditie cu suporteri care sa tinem steagul sus in fatza celor 2 echipe comuniste la anul, sper sa si reusim pe teren, ca in tribune nu se pune problema. Vedem ce va fii, la meciul din cupa cu Otelul am afisat un banner in acest sens in peluza noastra(nu stiu daca s-a vazut la tv) , legat de echipele de traditie care dispar din liga I pe nedrept. bafta oricum cu Copos! :ok:

BBB
23rd May 2013, 17:10
Cum de nu s-a gandit cineva sa faca o liga a suporterilor care sustin echipe cu trofee si traditie? Sa lupte toti impotriva mafiei din fotbalul romanesc. Sa lase deoparte orice rivalitate! Iti dai seama cum ar fi o organizatie cu 150 trofee in spate si cu traditie la patrat? :))

Bobi Cearton
23rd May 2013, 17:21
Hai sa nu comparam Petrolul cu Pandurii. Pandurii au supravietuit datorita lui Condescu, a federatiei si a politicii. E un fel de Flacara Moreni, Victoria Bucuresti, etc.

zebe
23rd May 2013, 17:26
Ii fain sa ai echipa de traditie in oras, dar sa vii sa repeti la fiecare postare aceleasi cuvinte obosite (traditie, trofee, istorie etc) denota anumite lipsuri. :)

Castiga CFR in ciuda celor cateva ZECI DE MII de fani prahoveni.

*Coco*
23rd May 2013, 18:19
Hai sa nu comparam Petrolul cu Pandurii. Pandurii au supravietuit datorita lui Condescu, a federatiei si a politicii. E un fel de Flacara Moreni, Victoria Bucuresti, etc.

Te- ai trezit si tu din somn si incurci sula cu prefectura?:o: Cine a comparat cele 2 echipe ? Poate tu in vise:D

Razvan T.
23rd May 2013, 19:07
Am impresia ca tu tii cu Cfr de curand, de cand au scos si ei capul(ca sa citez pe cineva:) ) in loc sa tii cu o echipa mult mai importanta prin prisma traditiei in Cluj. Da' in fine fiecare cu echipa lui. ;)


Cat despre Cupa in Gruia, la anul si la multi ani! :ok: Nici la campionat nu va vad bine sezonul viitor desi Arpica se tot alinta in ultima vreme.

Tine cu Universitatea de mult si si-a exprimat tot timpul parerea fara sa fie dus de instinctul de turma.
Daca ii sa ne luam cu traditie si alea, alea iti spun ca traditia tine mai mult de unicitatea istoriei unei echipe, de evenimente, de oameni si nu neaparat de trofee. :D

Razvan T.
23rd May 2013, 19:10
Te- ai trezit si tu din somn si incurci sula cu prefectura?:o: Cine a comparat cele 2 echipe ? Poate tu in vise:D

Io zic sa-i intrebi de fuziunea astra-petrolul din 2003 :happy ... sau de cum se gandeau sa ia si palmaresul de la juventus bucuresti sa aiba mai multe trofee :D

deocamdata U Cluj nu a fuzionat cu Cfr. :cool:

cip
23rd May 2013, 19:24
ce chestie,uite-asa ajunge omul onest sa tina cu Petrolul :D

Bobi Cearton
23rd May 2013, 19:40
Cine nu tine cu Petrolul ori e ungur ori e bozgor:)

Shinnok
23rd May 2013, 19:51
:))

eu din este debrecen sunt.

BBB
23rd May 2013, 20:22
Cine nu tine cu Petrolul ori e ungur ori e bozgor:)

Nu am dovezi, dar banuiesc ca stra-stra bunica mea a fost unguroaica din Kolozsvar :D

Razvan T.
23rd May 2013, 20:25
Tre sa caut si io in istorie. :D

Shinnok
23rd May 2013, 20:26
elore cfr

cip
23rd May 2013, 20:28
baftalo Petrolul

BBB
23rd May 2013, 20:42
baftalo Petrolul

Cu asta ai zis totul :happy

cip
23rd May 2013, 20:59
am ales raul cel mai mic...n-ai tu de unde sa stii.e o chestie tipic romaneasca:))

cimitiru' ghencea
24th May 2013, 10:37
Ii ca si cum te-ai mandri tu ca tataia tau a luptat in razboi. Pentru tine e ceva, pe restu ii doare in **** si ii plictisesti cu atata informatie :)) Asa-i si cu astia



vezi ca intotdeauna este cineva pe care nu-l doare ?:D
PS imi cer scuze ca ai picat victima colaterala vendettei "moderatorului" dario...:)
eu unul nu m-am simtit deloc vexat de replica ta,dupa cum am vazut ca nici tu n-ai luat ca pe un afront personal replica mea....asa le place insa unora sa se bage in seama si sa goneasca userii de pe "mult prea po****tul" OLS...;)

SwedishMafia
24th May 2013, 11:31
Indecis.Nu stiu pe cine vreau sa invinga Steaua in supercupa romaniei...sa-l vad ofticat pe muresan sau pe balbaitu de contra.:D

Nightwish
24th May 2013, 23:23
iti dai seama:D....dar cred ca or sa ocoleasca Ploiestiul in drum spre capitala. si sa vedem pe unde, ca trenurile sunt cam ocupate, DN1 va fii o maree galben - albastra, autostrada la fel.... poate vin cu avionul:)/// in afara de cei 20 000 de petrolisti care vor fi prezenti pe National Arena, cam toata Romania va tine cu Petrolul in aceasta finala, Petrolul-Cfr:yes:
Cam toata Romania in afara arcului carpatic...

Pai e normal ca toata Romania va tine cu Petrolul in aceasta finala. :D

Ai descris foarte bine mai sus, dar cred ca toata experienta lor ai celor de la Cfr va fi anulata de valoarea individuala mai buna a unor jucatori de la Petrolul si de faptul ca ploiestenii vor juca cu zeci de mii de suporteri pe stadion.:ok:

Apropo de finale, in toata istoria celor 2 echipe , asta de acum va fi a 4- a finala pentru fiecare dintre ele.
What? Ce zici de valoarea individuala superioara a celor de la Petrolul?:)) O fi vandut CFR-ul cei mai buni jucatori si o fi trecand printr-o perioada mai proasta, insa Transfermarkt (http://www.transfermarkt.co.uk/en/divizia-a/startseite/wettbewerb_RO1.html) zice ca CFR are o valoare a lotului de 30 de milioane de euro iar Petrolul de 18 milioane :rolleyes:

N0_NaM3
25th May 2013, 00:03
Numai cetateni, Doamne, numai cetateni...

Freek
25th May 2013, 00:08
Tragic! :groggy:

Bobi Cearton
25th May 2013, 10:05
Va fi cea mai mare deplasare făcută vreodată în România!

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/cupa-romaniei/va-fi-cea-mai-mare-deplasare-facuta-vreodata-in-romania-cate-bilete-a-vandut-petrolul-pentru-finala-cupei-10900438

Nico21
25th May 2013, 11:18
Hai Petrolul !

Cristy RVD
25th May 2013, 11:22
Bafta Petrolul!

Nightwish
25th May 2013, 11:51
Va fi cea mai mare deplasare făcută vreodată în România!

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/cupa-romaniei/va-fi-cea-mai-mare-deplasare-facuta-vreodata-in-romania-cate-bilete-a-vandut-petrolul-pentru-finala-cupei-10900438
Merci, pentru ploiesteni un drum la Bucuresti este ca si pentru clujeni unul pana la Campia Turzii.. Vreo 60 de km, nu?

*Coco*
25th May 2013, 11:59
Va fi cea mai mare deplasare făcută vreodată în România!

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/cupa-romaniei/va-fi-cea-mai-mare-deplasare-facuta-vreodata-in-romania-cate-bilete-a-vandut-petrolul-pentru-finala-cupei-10900438

Cea mai mare facuta de Petrolul probabil, dar de o echipa din Romania e Craiova care a adus 20.000 de oameni la ultima finala a Cupei disputata de Craiova in Capitala.(1998)

TaciAcolo
25th May 2013, 12:00
40 de km :) ce deplasare

Bobi Cearton
25th May 2013, 14:44
N-ati inteles, drumul de intoarcere va fi parcurs pe jos.:D

SpyS
25th May 2013, 16:43
Fanii Petrolului vin în număr mare pe Național Arena. Record de bilete vîndute

Petrolul vrea neapărat să cîștige Cupa României, iar fanii nu se lasă mai prejos. Vor fi alături de Contra și compania la marele meci de pe 1 iunie, pînă acum achiziționînd aproape 15.000 de bilete din totalul de 19.000 pe care le-au primit.

Interesul foarte mare arătat de fanii ploieșteni pentru acest meci i-a determinat pe oficialii echipei să depună o cerere și pentru deschiderea inelului 3 la tribuna a doua.

http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_446_x_248/2013/05/25/572863-567975-petrolul.jpg
Mai sînt disponibile bilete la peluză, la tribuna I și la sectorul VIP.

http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/fanii-petrolului-vin-in-numar-mare-pe-national-arena-record-de-bilete-vindute-399559.html

Vom veni la finala cel putin 25. 000 de petrolisti cu siguranta! :ok:

Ma astept la maxim 1000 de la Cfr! :D

N0_NaM3
25th May 2013, 19:20
40 de km :) ce deplasare

Alt oltean obosit !

Pierre de Timp
25th May 2013, 19:34
Cand Romania va avea o infrastructura de transport ca in tarile civilizate atunci am putea critica alti suporteri pentru neprezentare.
Pana atunci eu zic ca ar fi cazul se ne vedem de ale noastre, sa o lasam mai moale cu ironiile ieftine, sa respectam alti suporteri pe cat avem pretentii sa fim respectati noi.

Nightwish
25th May 2013, 19:46
Cand Romania va avea o infrastructura de transport ca in tarile civilizate atunci am putea critica alti suporteri pentru neprezentare.
Pana atunci eu zic ca ar fi cazul se ne vedem de ale noastre, sa o lasam mai moale cu ironiile ieftine, sa respectam alti suporteri pe cat avem pretentii sa fim respectati noi.
Ei, tu exagerezi acuma.. Crezi ca daca minunatii suporteri ai Petrolului ar fi avut de mers pentru finala Cupei Romaniei vreo 7-8 ore cu masina, cam ca si cum s-ar fi jucat finala pe la Zalau, crezi ca nu ar fi fost vreo 25000 in tribunele minunatului stadion Zalau Arena? :D Garantat ar fi realizat cea mai mare deplasare ( expresie mai tampita decat asta mai rar ) din fotbalul romanesc :rolleyes:

nayram
25th May 2013, 19:57
castiga cfr, o echipa mult mai valoroasa. Petrolistii sunt genul de echipa care fac 1sezon bun si pe urma nu mai aude nimeni de ei. La anu vor reveni la mediocritate

BBB
25th May 2013, 20:00
Sa-i dam Cezarului ce-i al Cezarului, sau cum e vorba. Pana una alta, fanii Petrolului sunt singurii din tara asta care isi muta curu in numar asa mare la un meci, considerat deplasare, fie el "aproape de casa". Prin absurd, daca era finala la Campia Turzii, erau acolo 20.000 cfristi? Pana-i cucu. Cu toate astea, hai cu cupa in Gruia, ca nu joaca suporterii pe teren :D

Pierre de Timp
25th May 2013, 20:02
Crezi ca daca minunatii suporteri ai Petrolului ar fi avut de mers pentru finala Cupei Romaniei vreo 7-8 ore cu masina, cam ca si cum s-ar fi jucat finala pe la Zalau, crezi ca nu ar fi fost vreo 25000 in tribunele minunatului stadion Zalau Arena?
Au fost cazuri in care am mers 6-7 ore cu trenul constient fiind ca Sibiul lu' Nicu ala micu nu-l 'bate' decat Steaua si Dinamo (asa cum bateau ei in perioada de glorie). Si era un simplu meci de campionat daramite o finala de cupa. Poate nu 25k dar oricum, la nevoie ne miscam destui.

delaoltenia
25th May 2013, 20:18
Aveti onoarea si placerea sa discutati cu Tyler.
Pierrde timpul pe forum. :D

Nightwish
25th May 2013, 21:07
Tyler e petrolist? :shocked::evil:

Pierre de Timp
25th May 2013, 22:46
Aveti onoarea si placerea sa discutati cu Tyler.
Pierrde timpul pe forum. :D
De la IP-ul meu la IP-ul lui Tyler sunt 500 de km, aproximativ aceiasi distanta dintre cerebelul tau si al unui om inteligent care nu acuza pana nu verifica.
Sfat 1. Nu ma confunda nici cu Cimi (desi el e mai aproape)
Sfat 2. Daca ai dovezi ca am mai multe conturi, baneza-ma.
Sfat 3. Nu mai fi nesimtit. Cum am spus mai sus verifica si pe urma acuza.

delaparis
25th May 2013, 22:49
Sfat 3. Nu mai fii nesimtit. Cum am spus mai sus verifica si pe urma acuza.

Nu e Tyler :D

Nightwish
26th May 2013, 12:30
Nu e Tyler :D

Categoric :))

delaoltenia
26th May 2013, 12:37
Nu e Tyler :D
Clar!
Intre timp a editat. :D


A doua incercare,Duba? :cool:

cimitiru' ghencea
27th May 2013, 09:49
De la IP-ul meu la IP-ul lui Tyler sunt 500 de km, aproximativ aceiasi distanta dintre cerebelul tau si al unui om inteligent care nu acuza pana nu verifica.
Sfat 1. Nu ma confunda nici cu Cimi (desi el e mai aproape)
Sfat 2. Daca ai dovezi ca am mai multe conturi, baneza-ma.
Sfat 3. Nu mai fi nesimtit. Cum am spus mai sus verifica si pe urma acuza.

daca erai cimi,luai bann pentru chestia aia cu cerebelul...
pe dario il supara cel mai mult adevarul...:D

Ess
29th May 2013, 23:40
dupa seara asta, e oabla treaba: petrolul nu e favorita. e castigatoarea cupei! :ok:

elore az olay :happy:

sper ca bornescu sa fie titular!

Hingherul
29th May 2013, 23:43
deci hai CFR. mai bine sa ia cupa un ungur decat un hot drogat!

Ess
29th May 2013, 23:53
deci hai CFR. mai bine sa ia cupa un ungur decat un hot drogat!

ba trogloditule...tu tot cu aialalti tii decat tin io!
am zis "elore az olay" tu repede cu "hai franarii". hai pe ra, 'rai a dracu' satz dau cu omor!

Hingherul
30th May 2013, 00:03
hai bre ca zau ca-s ceferist. odata am mers si cu nasu` :D
sa vezi tu ca ii rrrupeti pe fumatii aia. asta daca nu se apuca drogatii sa va manance jucatorii :))

SpyS
30th May 2013, 02:55
Hingherul, acelasi stelist frustrat care si acum mai sufera dupa ce a aflat toata Romania cat de mult sunt "iubiti" stelistii in Republica Ploiesti. :ok:

Nu de alta, dar cred ca a auzit din fata tv-ului si dedicatiile pentru ei de la meciul din ultima etapa cu Gazu cand 10 000 de petrolisti au cantat la unison, PELUZA-TRIBUNA: CINE FUTE FATA CAMPIONILOR??? - ESTE GALERIA LUPILOR!!! ;)

Cat despre meciul cu Cfr din cupa, o sa ii batem si contra arbitrilor. :ok:

Dexter30
30th May 2013, 10:46
Daca Petrolul ia cupa cine merge in EL? Astra de pe locul 4 sau CFR in calitate de finalista de cupa?

*Coco*
30th May 2013, 10:58
Astra de pe 4.
Ca coeficient ar fi ideal ca CFR sa ia Cupa pentru ca va fi cap de serie inclusiv in play-off ul Europa League.
Petrolul va fi cap de serie in Turul II daca va castiga Cupa, daca nu vor reusi castigarea Cupei vor pleca cu sansa a doua inca din primul tur .

z3uSS
30th May 2013, 12:20
Dupa tigania de aseara imi doresc ca cfr sa castige cupa. Si chiar cred ca o vor face. Ar fi si un adversar redutabil pt supercupa (sunt convins ca se vor pregati intens sa castige campionatul la anul)

Dexter30
30th May 2013, 15:46
Astra de pe 4.


Aha, mersi. Pai in cazul asta clar tin cu CFR in finala. Ar fi pacat ca o echipa ce a facut 10 puncte in CL anul trecut sa nu participe in cupele europene.

Hingherul
30th May 2013, 22:47
http://s13.postimg.org/fbcao0p7b/canibalii_1_3ff573c2418f4c.jpg

Leo
31st May 2013, 12:52
Onoarea de a arbitra acest meci o are Istvan Kovacs (29 de ani).

gicu_strutu
31st May 2013, 13:00
daca cfr-ul era un club care se respecta,puteau face acelasi lucru ca si petrolul,inchiriau mijloace de transport si veneau cu suporteri pe national arena.Dar ii doare in cot de suporteri.

gicu_strutu
31st May 2013, 13:00
hai petrolul

Hingherul
31st May 2013, 13:11
strutocamila asta e taran autentic sau clona obosita sau poate fumata?

Tyler Durden
31st May 2013, 13:20
Nu stiu altii cum sunt, dar mie incep sa-mi fie din ce in ce mai simpatici republicanii. Forza lupiiiiiiiiiii! :D

Doctor_Satan
31st May 2013, 15:01
deci hai CFR. mai bine sa ia cupa un ungur decat un hot drogat!

Mai bine un hot ungur decat unul roman? :groggy:

Hingherul
31st May 2013, 15:05
prefer un hot educat. daca tot te fura de ce sa iti dea si cu scaunu` in cap? :D

m8k
31st May 2013, 16:35
Ce probleme aveti voi! Eu prefer un tigan cinstit!:))

Tyler Durden
31st May 2013, 16:45
Dr.Satan ar fi in stare sa prefere un roman hot unui ungur cinstit. Totusi nu-nteleg de ce a parasit meleagurile moldave si s-a dus intr-un oras intemeiat de unguri.:D

m8k
31st May 2013, 16:57
Probabil l-a violat un ungur si chiar daca el merge mereu spre casa pe ulita unda s-a produs evenimentul nu mai apare unguru'!:))

doraly
31st May 2013, 19:57
Forza Petrolul!

Jerome LeBanner
31st May 2013, 20:25
Tyler, ti-ai revenit din cheful de aseara?:groggy:

Tyler Durden
1st June 2013, 00:53
Baejtinebun? Adica vrei sa sugerezi ca eu beau? :D

Shinnok
1st June 2013, 01:05
vorba lu' razvan,


Tu ai nume si renume, fortza, fortza CFR! :D

:happy

Pierre de Timp
1st June 2013, 04:04
deci hai CFR. mai bine sa ia cupa un ungur decat un hot drogat!
Cate din alea 24 le-ati castigat pe teren, fara ordine de sus sau blaturi?
Din droguri mai ai sanse sa-ti revii, din imbecilitate...mori cu ea. Dovada cea mai concreta, 21000+ mesaje de tot rasul-plansul: ura, fiere, flame, trolling.
Cica tu esti modelator?

OT Fie cel mai bun sa castige. Bafta CFR-ul (dar nu prea mult :P)
HAI PETROLUL! /hello/hello

SpyS
1st June 2013, 10:03
PETROLUL in capitala/inainte de finala! LUPII SHOW

BKg_RBQ84Ic&feature=youtu.be

Astazi la finala peste 25 000 de lupi galbeni vom face din nou legea pe stadion! :ok:

CU PETROLUL TOT INAINTE!

http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

SpyS
1st June 2013, 10:14
Azi noapte, in capitala

TLYDWwNYqWk#!

Suntem betivi, drogati si rai,
Pusi pe scandaluri si batai,
Ne doare'n **** cine sunteti voi,
LUPII GALBENI suntem noi.

lalalalalalalala,lalalalalalala

Jucam acasa'n deplasare,
Facem show-uri pe orice stadioane,
Peste tot cu capul sus am fost,
Alfel n'ar avea vreun rost.

lalalalalalalala,lalalalalalala

PETROLUL nostru e nemuritor,
Peste tot deasupra tuturor,
Orice ar fi, orice s-ar intampla,
Asta e TRADITIA!!! :bere:

Aurel.D
1st June 2013, 10:35
Adânci și însuflețitoare versuri! :D

Tyler Durden
1st June 2013, 10:38
Adânci și însuflețitoare versuri! :D

De mare angajament.

Oricum, lupii ar trebui sa aiba grija azi pe unde merg. Nu ca m-as bucura sa li se intample ceva, dar nu se stie de unde sare...iepurele.:D

six
1st June 2013, 10:54
Balaj la centru....deci se stie...cine castiga :happy

Bobi Cearton
1st June 2013, 11:01
Astrele (celebrele babaroase ale lui Niculae:D) sunt favorabile Petrolului, maica Maritza din Pelopones a prezis un 3-0 pt gazari:yes:

Il futea grija pe Trica:jerk:(secondat de privirile afirmative ale lui Cadu:jerk:)ca Bornescu a luat doar 8 etape suspendare:rolleyes:

Muscati din ei!:D

m8k
1st June 2013, 11:01
Balaj la centru....deci se stie...cine castiga :happy

E "romanul" Istvan, deci se stie si mai bine!:D

BBB
1st June 2013, 11:03
M-am trezit azi dimineata cu o ura de cfristi fara margini. Hai Petrolul! Cupa la lupi! Ungure, Balaj arbitreaza, nu IStvan kovaci.

m8k
1st June 2013, 11:07
pinguine, aia nu se cheama ura ci invidie masiva!:ok:
Acum vad si eu ca l-au schimbat pe unguru nostru, dar Balaj cum are timp sa ajunga din Baia Mare daca azi a primit vestea?:))

BBB
1st June 2013, 11:40
pinguine, aia nu se cheama ura ci invidie masiva!:ok:
Acum vad si eu ca l-au schimbat pe unguru nostru, dar Balaj cum are timp sa ajunga din Baia Mare daca azi a primit vestea?:))

Da, is invidios ca nu-s un ungur nespalat. Ce sa zic. Iți bate lanțu.

Leo
1st June 2013, 11:41
Kovaci arbitreaza Supercupa, iar Balaj finala de asta seara.

BBB
1st June 2013, 11:44
Kovaci arbitreaza Supercupa, iar Balaj finala de asta seara.

Cat de jenant, sa fie delegat arbitrul de casa al cfr-ului la aceasta finala.

Leo
1st June 2013, 11:54
Daca castiga Petrolul ce o sa zici?

BBB
1st June 2013, 11:56
Daca castiga Petrolul ce o sa zici?

Nu stiu, am vreme sa ma gandesc la ceva inteligent pana la ora aia.

Leo
1st June 2013, 12:00
Imi este indiferent cine castiga Cupa Romaniei. Sper doar sa fie un meci frumos, fara batai si fara a se face remarcat arbitrul.

BBB
1st June 2013, 12:07
Imi este indiferent cine castiga Cupa Romaniei. Sper doar sa fie un meci frumos, fara batai si fara a se face remarcat arbitrul.

Bine , eu tot sper sa castige Petrolul, insa sunt convins 100% ca Cupa merge la cfr. Adevaru-i ca-s prea "smecheri" ca sa rateze ei asa ceva.

m8k
1st June 2013, 12:26
Tu esti convins doar de insolventa, faliment, TAS si altele!

Nightwish
1st June 2013, 13:08
Azi noapte, in capitala

Suntem betivi, drogati si rai,
Pusi pe scandaluri si batai,
Ne doare'n **** cine sunteti voi,
LUPII GALBENI suntem noi.

lalalalalalalala,lalalalalalala

Jucam acasa'n deplasare,
Facem show-uri pe orice stadioane,
Peste tot cu capul sus am fost,
Alfel n'ar avea vreun rost.

lalalalalalalala,lalalalalalala

PETROLUL nostru e nemuritor,
Peste tot deasupra tuturor,
Orice ar fi, orice s-ar intampla,
Asta e TRADITIA!!! :bere:

Cine sare, lupii sare :D


Il futea grija pe Trica:jerk:(secondat de privirile afirmative ale lui Cadu:jerk:)ca Bornescu a luat doar 8 etape suspendare:rolleyes:
Muscati din ei!:D
Nu e normal sa-l futa grija? Cadu a primit pentru un fault de joc 9 etape iar nebunu musca alt jucator si ia 8, in conditiile in care e si recidivist? E rusinos!

cataa.
1st June 2013, 13:15
Nu e normal sa-l futa grija? Cadu a primit pentru un fault de joc 9 etape iar nebunu musca alt jucator si ia 8, in conditiile in care e si recidivist? E rusinos!

un fault de joc cu 5 dinti scosi nu ti se pare corect 9 etape?:) din care s-a redus la 6

Nightwish
1st June 2013, 13:23
Nu e normal sa-l futa grija? Cadu a primit pentru un fault de joc 9 etape iar nebunu musca alt jucator si ia 8, in conditiile in care e si recidivist? E rusinos!

un fault de joc cu 5 dinti scosi nu ti se pare corect 9 etape?:) din care s-a redus la 6
Cei 5 dinti care erau initial 4, adica 3, de fapt 2, incisivul :rolleyes:

m8k
1st June 2013, 13:36
uistilor, sa nu imi zice ca nu va pasa de CFR! Cum intrati pe forum primul lucru la care va uitati e CFR-ul! Eu nu am postat pe un tread cu u de mult timp, asta inseamna ca ma ..beep pe voi! Pentru voi nu conteaza nici ce a facut walter cu voi cand vine vorba de CFR!:rosu:

cataa.
1st June 2013, 14:01
uistilor, sa nu imi zice ca nu va pasa de CFR! Cum intrati pe forum primul lucru la care va uitati e CFR-ul! Eu nu am postat pe un tread cu u de mult timp, asta inseamna ca ma ..beep pe voi! Pentru voi nu conteaza nici ce a facut walter cu voi cand vine vorba de CFR!:rosu:

cu tine ce-i ma?:)) suporter de tastatura. banuiesc ca nici la finala nu mergi cum nu ai fost nici in gruia la nici un meci sezonul asta. Acest thread e deschis pentru toti nu doar pt franari si petrolisti.

Bobi Cearton
1st June 2013, 14:49
Bornescu nu trebuia sa ia nicio etapa, intre el si Baobab a avut loc intelegere amiabila, iordanianul a recunoscut muscatura, totul e ok.:D

Trairile interioare ale lui Borni ii confera vinovatie partiala, el a luat calea canibalismului in momentul in care Astra conducea cu 1-0 si Baobabu tragea de timp (prin min 60).

Judecam d'ampulea pe altii, emitem axiome morale, ii putem la zid pe toti. Cine suntem noi, pana la urma?:D

Hai Petrolul!:D

Freek
1st June 2013, 14:56
Imi este indiferent cine castiga Cupa Romaniei. Sper doar sa fie un meci frumos, fara batai si fara a se face remarcat arbitrul.

Cam asa zic si eu.
Pacat ca nu va fi un stadion plin.


Cine suntem noi, pana la urma?:D



Suntem cetateni europeni. si avem drepturi.

TaciAcolo
1st June 2013, 14:57
faina finala condusa de balaj cfr -poli acum 2 ani la tg-jiu;)

eventHorizon
1st June 2013, 15:58
Interesanta alegerea arbitrului pt finala asta de cupa. Dupa ce ani buni le-a fost arbitru de casa, dupa un Pandurii - CFR 2-1, din 24.09.2012, s-au schimbat lucrurile:

Arpad Paszkany: „Balaj ne-a arbitrat cu ură. Are o oftică împotriva noastră"!

Paszkany: "Am dovezi că firmele lui Balaj au datorii"
"Deși are datorii, nivelul lui de trai este foarte bun. Nu pot să spun de unde vin banii, pentru că n-am dovezi. Dar am dovezi că firmele lui au datorii. Aici se ridică un mare semn de întrebare, pentru că nu se cunoaște de unde are bani, dacă firmele lui au datorii", a mai spus șeful clujenilor. Cristi Balaj a fost acuzat sezonul trecut că a luat 500 de mii de euro de la CFR


Paszkany vrea sa ii trimita DNA-ul pe cap lui Cristi Balaj. Sustine ca arbitrul are datorii de milioane de euro la stat. Porumboiu a sarit in apararea lui Balaj. "Sunt mai rai ca ********ii", i-a caracterizat finantatorul vasluian pe ceferisti.

Azi domnul Balaj ii va demonstra ca firmele lui n-au datorii :D

Leo
1st June 2013, 16:36
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7949/10915706/1/cupa-cupa.jpg?width=815

delaoltenia
1st June 2013, 16:46
Petrolistii au pregatit un autocar descoperit pentru o eventuala petrecere care va incepe de la Hipodromul din Ploiesti.

http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/petrolul-va-petrece-tot-cu-un-autocar-descoperit-daca-va-cistiga-cupa-romaniei-detaliile-eventualei-petreceri-400138.html

pe garduri
1st June 2013, 17:08
faina finala condusa de balaj cfr -poli acum 2 ani la tg-jiu;)

cred ca acum 4 ani :D

samar
1st June 2013, 18:34
Castiga CFR...??? :D

Shinnok
1st June 2013, 18:36
cred ca mai bine castiga petrolul. vreau sa vad Astra in E.L. :D

Hingherul
1st June 2013, 18:37
am inteles ca rapiduletu` nu moare dar chiar asa repede sa se reincarneze la ploiesti nu ma asteptam :D

Freek
1st June 2013, 18:38
cred ca mai bine castiga petrolul. vreau sa vad Astra in E.L. :D

Eu nu mai vreau sa vad echipe din astea fantoma, fara suporteri, migratoare, in EL. :groggy:

Shinnok
1st June 2013, 18:39
adevarul e ca CFR e cu mult peste Astra la capitolul suporteri :D

Freek
1st June 2013, 18:40
Cred ca m mai zis tot pe thread-ul asta. Putini cati sunt acolo (2 3 sau 4) sunt...exista :rolleyes:

Shinnok
1st June 2013, 18:41
era si un fan Astra pe-aici prin 2010 :D

Freek
1st June 2013, 18:42
Iti dai seama ce tragedie pentru el, nu se mai identifica cu echipa de cand s-a mutat la Giurgiu :nope:

BBB
1st June 2013, 18:51
adevarul e ca CFR e cu mult peste Astra la capitolul suporteri :D

Tati, astia duc la FINALA 50 oameni :)) Astra cred ca era in stare sa mobilizeze macar 2000 de giboni. cfr ca suporteri se bat cu chiajna si lupul singuratic de la urziceni.

Freek
1st June 2013, 18:58
2000 de giboni? :thinkso: ma rog, mobiliza 2000 contracost. Sigur, mare realizare...

eventHorizon
1st June 2013, 19:50
Tati, astia duc la FINALA 50 oameni :))

Poate asa a fost intelegerea, Petrolul sa vina cu suporterii si CFR-ul cu arbitrii :D

Bobi Cearton
1st June 2013, 19:51
In aceasta seara ploiestenii uita de realitati, se bucura de fortbal, de Petrolu, de oras, sunt un tot idealist.:D

aLEX_U_1919
1st June 2013, 19:59
sper sa bata petrolul, cefere are mai multe trofee decat suporteri prezenti la o finala de cupa cred ca bat recordul mondial

delaoltenia
1st June 2013, 20:06
Tati, astia duc la FINALA 50 oameni :)) Astra cred ca era in stare sa mobilizeze macar 2000 de giboni. cfr ca suporteri se bat cu chiajna si lupul singuratic de la urziceni.
Azi esti roman...sau??!! :cool:

Freek
1st June 2013, 20:38
Grea alegere. Cupa Romaniei sau Cupa Germaniei :D

dextercioby
1st June 2013, 20:39
Unde vezi cupa Germaniei ? E vreun post ?

Freek
1st June 2013, 20:41
Am presupus ca e pe Eurosport 2. :confused: Sa caut...

edit: cica dolcesport.
21:00Fotbal DFB Cup - finala: Bayern Munchen - VfB Stuttgart

samar
1st June 2013, 20:41
Deci...castiga CFR :D

dextercioby
1st June 2013, 20:43
Anul trecut n-a fost. Stiu sigur, ca n-am vazut 5-2-ul pentru Borussia. :D

nayram
1st June 2013, 20:45
unde e coregrafia petrolului? Nu se compara meciul asta cu ce a fost la Steaua-Brasov ...

dextercioby
1st June 2013, 20:46
Bgms, n-am dolce, sint digi-tal. :(

Hingherul
1st June 2013, 20:48
Elore CFR! dezintoxicati intoxicatii ;)

Freek
1st June 2013, 20:49
Bgms, n-am dolce, sint digi-tal. :(


Nici eu n-am. Mi-am instalat sopcast :headbang:



unde e coregrafia petrolului? Nu se compara meciul asta cu ce a fost la Steaua-Brasov ...

Nu se compara in general ce e la ei cu ce e la voi. Sunt peste voi sunt peste noi, sunt peste toti sezonul asta :yes:

samar
1st June 2013, 20:49
Sa castige cel mai bun :D

Hingherul
1st June 2013, 20:49
Bgms, n-am dolce, sint digi-tal. :(


Nici eu n-am. Mi-am instalat sopcast :headbang:




bai bre astia, meciul e pe protv :)

Freek
1st June 2013, 20:52
Cupa Germaniei bre:D.

Hingherul
1st June 2013, 20:53
aaaa, gata, va pute Romanica? :D

Freek
1st June 2013, 20:54
Puche puche dar ne-am obisnuit. :rolleyes: Ma uit cand colo cand ici :D.

Grinco
1st June 2013, 20:55
Grea alegere. Cupa Romaniei sau Cupa Germaniei :D

Depinde ce vrei sa vezi, fotbal sau un rahat :D

Hingherul
1st June 2013, 20:56
gooooooooooooooooooooooool ai lu` cluuuuuuuuuuj. in cateva minute.

ue ue petrolu

krokobaursolzos
1st June 2013, 20:57
superb gol :D

Leo
1st June 2013, 20:58
Frumoasa faza lui Bokila.

Hingherul
1st June 2013, 20:58
Ma uit cand colo cand ici :D.

http://www.ua.all.biz/img/ua/service_catalog/49835.jpeg

sun
1st June 2013, 21:01
Elore cfr! Elore cfr

krokobaursolzos
1st June 2013, 21:03
Frumoasa faza lui Bokila.

Nu-l selectioneaza Pitzi?

Freek
1st June 2013, 21:05
http://www.ua.all.biz/img/ua/service_catalog/49835.jpeg

wrong

http://24.media.tumblr.com/tumblr_l4nwyz9Eqn1qayy7ro1_r1_500.png

Leo
1st June 2013, 21:05
Nu-l selectioneaza Pitzi?

Pai poate?

Aurel.D
1st June 2013, 21:06
Ce simplu a marcat Bokila! În general Petrolul joacă simplu, fără complicații, mai ales în apărare. Așa și trebuie. CFR, cu siguranță nu va lăsa lucrurile așa.

Hingherul
1st June 2013, 21:07
wrong

de unde sa stiu eu cum ai tu televizoarele asezate :))

Grinco
1st June 2013, 21:07
Ba, ce multi au venit aia. De departe cea mai tare galerie din Liga 1.

Freek
1st June 2013, 21:07
Nu-l selectioneaza Pitzi?

Pacat ca a jucat pentru Congo. :nope: Bine dar cum merge la noi treaba asta cu naturalizarea...


de unde sa stiu eu cum ai tu televizoarele asezate :))

Te iert.

krokobaursolzos
1st June 2013, 21:15
Pai poate?


... macar pentru meciul cu Trinidad ... :happy

Leo
1st June 2013, 21:25
... macar pentru meciul cu Trinidad ... :happy

Ar merge, mai ales ca nu sunt convocati stelisti. :D

krokobaursolzos
1st June 2013, 21:30
... si s-ar incadra in culoarea locala :D

Taquito
1st June 2013, 21:32
arbitru ăla trebuia sa se imbrace in alta culoare

RunRun1730
1st June 2013, 21:45
Credeam ca-l duce capu Pitzi si baga si natioanala sa joace la pauza meciului...macar profita de prezentza suporterilor....mai ales ca's Totzi in galben :D Cine stie cand Mai vede el atata lume in galben la un meci al natzionalei Lui...

Nightwish
1st June 2013, 21:45
arbitru ăla trebuia sa se imbrace in alta culoare
Te referi la Balaj pentru ca nu a dat un penalty clar in favoarea CFR-ului la scorul de 0-0 sau e vorba de alt arbitru?
LE: haha, uite ca am depasit 7000 de posturi.. Din nou :D

relansat
1st June 2013, 21:51
cu intarziere vad si eu golul lui bokila. fabulos. asa ceva mai rar. gol din preluare. golul sezonului pentru mine :D

gol de atacant de rasa. hai petrolul. unde-s suporterii lui cfr in tribune? :))

RunRun1730
1st June 2013, 21:54
cu intarziere vad si eu golul lui bokila. fabulos. asa ceva mai rar. gol din preluare. golul sezonului pentru mine :D

gol de atacant de rasa. hai petrolul. unde-s suporterii lui cfr in tribune? :))

Te referi la rudele Lui Arpy din SzekelyLand?:))

relansat
1st June 2013, 22:01
Macar de veneau cu boxele pe National Arena. Si tot era ceva :D

Shinnok
1st June 2013, 22:02
a inceput Valencia.

relansat
1st June 2013, 22:03
Pe cand o discutie despre naturalizarea lui Bokila? =))

RunRun1730
1st June 2013, 22:06
Nu vreau sa ma gandesc cine joaca in deplasare in supercupa romaniei...in caz ca o sa castige Petrolul azi...

relansat
1st June 2013, 22:12
Si eu care il credeam mare magar doar pe Cadu. Vad ca nici Muresan nu se lasa mai prejos.

Presimt un 1-1 spre final si prelungiri. Pareri? :D

Freek
1st June 2013, 22:13
Da. Parerea mea, 2-0 si la revedere.

relansat
1st June 2013, 22:15
Ar fi de senzatie un 2-0 pe contraatac :D

RunRun1730
1st June 2013, 22:16
Astia de la Petrolu zici ca-s "U"...numai aia cedau nervos in meciurile cu CFR :)) sau ei sunt?:))

Grinco
1st June 2013, 22:19
Daca bate Petrolul singura parte naspa e ca merge Astra in EL. O alta echipa fara niciun rost.

Shinnok
1st June 2013, 22:20
eu zic invers. daca bate petrolul, singura parte buna e ca merge Astra in EL :)) :D

Grinco
1st June 2013, 22:24
eu zic invers. daca bate petrolul, singura parte buna e ca merge Astra in EL :)) :D
De ce? Pentru cine e bine in afara de aia din club si vreo 26 de suporteri? Bine, nu ca s-ar califica in grupe sau ceva :D

Cristy RVD
1st June 2013, 22:24
Wow, astia sunt doar 30.000 de oameni in tribuna? Stiu meciuri in care peste 50.000 nu faceau nici un sfert din atmosfera de astazi.
Daca mai sunt lucruri de respectat in fotbalul romanesc,galeria FCP e unul dintre ele :ok:

RunRun1730
1st June 2013, 22:26
cica in judetele harghita si covasna s au instalat Mai multe ecrane gigant, suflarea maghiara traieste la maxim returul Romania-Ungaria

Leo
1st June 2013, 22:27
Wow, astia sunt doar 30.000 de oameni in tribuna? Stiu meciuri in care peste 50.000 nu faceau nici un sfert din atmosfera de astazi.
Daca mai sunt lucruri de respectat in fotbalul romanesc,galeria FCP e unul dintre ele :ok:

Cea mai tare galerie din Romania in momentul de fata. :)

relansat
1st June 2013, 22:27
E de apreciat pana isi da cu tesla-n coaie iar.

Shinnok
1st June 2013, 22:29
:happy

relansat
1st June 2013, 22:30
Cad ceferistii ca spicele in careu. Nici doua zile daca s-ar mai juca, nu da penalti Balaj. De ce? Ptr ca pur si simplu e prea bun.

Dexter30
1st June 2013, 22:30
Se arunca astia de la Cfr din 2 in 2 minute in careu. :))

Freek
1st June 2013, 22:31
Spera si ei. Pe final cica schimba intervalul...din minut in minut se vor arunca.

RunRun1730
1st June 2013, 22:35
Nu stiti fotbal...la CFR, fotbalul nu se joaca pe goluri ...drept dovada cazaturile in careu

Dexter30
1st June 2013, 22:40
Nu stiti fotbal...la CFR, fotbalul nu se joaca pe goluri ...drept dovada cazaturile in careu

Da sunt penibili, tot returul au fost asa. Totusi intr-un fel imi pare rau ca nu o sa fie prezenti in Europa. Cu experienta lor si eventualele intariri sigur ar face o figura mai buna decat Astra.

LE: Offside clar.

relansat
1st June 2013, 22:41
Bravo Petrolul! Succes in Europa! Felicitari si miilor de suporteri prezenti in tribune.

Freek
1st June 2013, 22:43
Felicitari Petrolul! Mult succes in Europa, fanii astia merita mult mai mult. :yes:

Leo
1st June 2013, 22:45
Felicitari Petrolul! Felicitari tuturor suporterilor petrolisti prezenti la meci!

RunRun1730
1st June 2013, 22:45
Bravo ploiestenilor.pacat de suporteri...o sa i lucreze si pe astia Walter..

Nightwish
1st June 2013, 22:45
Da sunt penibili, tot returul au fost asa. Totusi intr-un fel imi pare rau ca nu o sa fie prezenti in Europa. Cu experienta lor si eventualele intariri sigur ar face o figura mai buna decat Astra.

LE: Offside clar.
Serios? Eu as vrea sa vad o reluare, pentru ca nu cred ca mingea a fost deviata catre Cadu.
Si ca veni vorba de arbitraj, Boudjema a scapat de o eliminare dupa ce l-a lovit pe Camora din spate fara minge. Nu de alta, insa probabil Balaj nu a vrut macel :rosu:

Grinco
1st June 2013, 22:47
Serios? Eu as vrea sa vad o reluare, pentru ca nu cred ca mingea a fost deviata catre Cadu.

Corect, nu mi s-a parut deloc clara faza, cel putin din singura reluare data de cocalarii de la ProTV. Pana una alta, felicitari lui Contra.

Razor
1st June 2013, 22:48
Felicitari Petrolul...extraordinari fanii ploiesteni prezenti la meci. :ok:

Tifosi Grant
1st June 2013, 22:55
sa speram ca vom mai vedea petrolul la Bucuresti, doar 2 fulare cu petrolul dupa ziua de azi nu imi sunt de ajuns :D:D

TZEFERU
1st June 2013, 22:55
Felicitari Petrolul !. Multumim CFR ! - a fost un sezon mai slab dar macar am avut parte de o finala. La anul o sa fim mai buni.

Hingherul
1st June 2013, 22:56
petrolu` a avut un dealer mai bun in seara asta.

Bobi Cearton
1st June 2013, 22:59
Balas nu mai poate arbitra afara din cauza unui raport trimis la UEFA de Paskani. Ar fi avut motive sa fluiere anti-CFR. Asta seara a judecat corect.

SwedishMafia
1st June 2013, 23:03
Felicitari,Petrolul!:ok:

Hingherul
1st June 2013, 23:05
bai ceferistilor, in seara asta ati facut ungaria de ras :D

fl0o
1st June 2013, 23:15
Bravo ba! Sunteti buni... bateti Steaua!

sa speram ca vom mai vedea petrolul la Bucuresti, doar 2 fulare cu petrolul dupa ziua de azi nu imi sunt de ajuns :D:DAi fugarit ceva mosnegi sau ce?

eventHorizon
1st June 2013, 23:15
Serios? Eu as vrea sa vad o reluare, pentru ca nu cred ca mingea a fost deviata catre Cadu.
Si ca veni vorba de arbitraj, Boudjema a scapat de o eliminare dupa ce l-a lovit pe Camora din spate fara minge. Nu de alta, insa probabil Balaj nu a vrut macel :rosu:

Decat sa-ti faci nervi pe aici cu romanii, nu mai bine va inscrieti voi in cupa Budapestei? Ati strange oricum mai mult de 50 de suporteri :D

N-am crezut ca o sa spun asta vreodata, dar...
Bravo, Petrolul! :D