PDA

View Full Version : Transferuri de la U Cluj si Rapid



megastar
16th May 2013, 10:54
Oficialii moldovenilor vor să profite de retrogradările Rapidului și Universității Cluj pentru a-și întări echipa în vederea sezonului 2013-2014, cînd țintesc o prezență în cupele europene.

Surse autorizate susțin că antrenorul Petre Grigoraș și președintele Narcis Răducan au în plan să schimbe din temelii lotul, cele mai importante nume la care s-au gîndit fiind următoarele:

1. Peterson Pecanha (Rapid), portar, 33 de ani
2. Nicolae Grigore (Rapid), mijlocaș central, 29 de ani
3. Nwakaeme Tony (U Cluj), atacant, 24 de ani
4. Costin Curelea (Dinamo Minsk), atacant, 28 de ani

Curelea e doar împrumutat în Belarus pînă la vară, cînd trebuie să se întoarcă la Sportul. El a fost dorit de Grig și în iarnă, însă nu s-a ajuns la o înțelegere financiară cu Vasile Șiman.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/otelul-si-a-alcatuit-lista-de-achizitii-pentru-anul-viitor-vor-doi-rapidisti-si-un-jucator-de-la-u-cluj-398751.html

Doctor_Satan
16th May 2013, 11:22
Suna bine cele 4 nume. Daca se concretizeaza si scapam de cateva putori din lot, atunci clasarea pe loc de cupe europene devine un obiectiv realist.

Tim
17th May 2013, 10:50
Iar va mint astia ca pe prescolari.

megastar
17th May 2013, 10:57
Iar va mint astia ca pe prescolari.

Astia care? Stirea e din gsp fara a fi confirmata in vreun fel de oficialii nostri.

Doctor_Satan
17th May 2013, 10:59
Iar va mint astia ca pe prescolari.

Mai stim pe unii care pun botul la tot ce le spune patronul. ;)

BBB
17th May 2013, 13:21
Cu mentiunea ca Tony are 35 de ani, doar noroc va doresc :D

Doctor_Satan
17th May 2013, 13:44
Astia spun ca are 30:
http://liga1.ro/html/pagina_personala_jucator/Nwakaeme_Anthony-1243.html
Oricum, pe teren se misca mai bine decat adormitul de Vancea.

megastar
17th May 2013, 14:23
Oricum, pe teren se misca mai bine decat adormitul de Vancea.

Te rog frumos... pana la Vancea. Ai vazut ce gol a inscris cu Medias? :happy

Doctor_Satan
17th May 2013, 15:42
De pe o terasa din Medias, ca noi la pauza am fost invitati sa iesim la plimbare, remember?
Si ala a fost cu noroc. Ma bucur pentru ce gol a marcat, e chiar de topul celor mai frumoase ale sezonului. Dar primele 5 locuri nu le putem obtine cu el in echipa. E lent, marcheaza rar, n-are tehnica si nu-si poate depasi adversarul.
Cand mi-am dorit schimbarea lui Pena, ma gandeam la o imbunatatire a atacului, nu la o scadere.

megastar
17th May 2013, 16:17
De pe o terasa din Medias, ca noi la pauza am fost invitati sa iesim la plimbare, remember?
Si ala a fost cu noroc. Ma bucur pentru ce gol a marcat, e chiar de topul celor mai frumoase ale sezonului. Dar primele 5 locuri nu le putem obtine cu el in echipa. E lent, marcheaza rar, n-are tehnica si nu-si poate depasi adversarul.
Cand mi-am dorit schimbarea lui Pena, ma gandeam la o imbunatatire a atacului, nu la o scadere.

EU glumeam... ala e super gol dar e din instinct. S-a vazut valoarea in restul meciurilor.