PDA

View Full Version : 2 ani de la castigarea titlului



megastar
15th May 2013, 20:51
Pe 15 mai 2011 Oțelul învingea pe teren propriu pe Poli Timișoara cu 2-1, în penultima etapă a Ligii I, victorie care îi asigura matematic câștigarea titlului de campioană. Azi, la prânz, roș-alb-albaștrii au serbat împlinirea a doi ani de la acel eveniment istoric alături de fani.

Mai întâi, au scos trofeul din vitrină și l-au expus la marginea terenului de fotbal de la Colegiul Național „Costache Negri”, unde Costin, Viglianti, Cojoc, Murgoci, Tudorie, Simaitis, Băjenaru, Gazale și managerul general Narcis Răducan au susținut un joc demonstrativ contra echipei liceului. Puștii liceului s-au îngrămădit să obțină autografe de la campionii din 2011, să facă poze cu aceștia și trofeul, iar apoi își etalau mândri cadoul primit de la idoli, brățările roș-alb-albastre.

Sergiu Costin, căpitanul echipei în acel meci istoric din urmă cu doi ani, a profitat de ocazie pentru a transmite „La mulți ani” familiei unui fan care și-a botezat cu numele său copilul născut în ziua câștigării campionatului. „Face doi ani și micuțul Costin Patriche, îi transmit lui și întregii familii să fie fericiți, la fel cum am fost toți în acea noapte de pomină. Această zi specială din viața mea o voi celebra mereu, de fiecare dată pe 15 mai va trebui să le fac cinste prietenilor. Se poate repeta performanța pe viitor, dacă se dorește cu adevărat”, a spus Costin.

De asemenea, actualul conducător Narcis Răducan are deja la planuri pentru revenirea Oțelului în prim-planul Ligii I. „E o onoare pentru mine să port tricoul de campion al Oțelului și să particip la această sărbătoare. Prin faptul că Oțelul a câștigat titlul în 2011 s-a dovedit că se poate pentru oricine și sperăm ca pe viitor să ne mai înmulțim trofeele. E o acțiune bună pentru a-i atrage pe tineri către stadion, suntem vinovați că am cam neglijat acest gen de acțiuni în ultima”, a declarat Răducan.

Apoi, spre seară, trofeul de campioană a fost pus la dispoziția suporterilor la magazinul oficial al clubului pentru fotografii alături de o parte dintre jucătorii care au fost pe teren în acel meci de poveste din 15 mai 2011, Branko Grahovac, Cristian Sîrghi, Gabriel Giurgiu, Sergiu Costin, Gabriel Paraschiv, Cătălin Iorga, Silviu Ilie, Ioan Filip și Ionuț Neagu.
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/970694_497274963672660_1378330529_n.jpg

Hingherul
15th May 2013, 20:51
primii doi ani sunt mai grei. de acum nici n-o sa simtiti cand se face suta :happy:happy:happy

Cristy RVD
15th May 2013, 20:58
:))

Shinnok
15th May 2013, 20:59
leodacin, ce parere ai de asta? :D

Cristy RVD
15th May 2013, 21:00
tim, ce zici de astia?

Shinnok
15th May 2013, 21:01
degeaba zici matale. tim e mai soft decat leo :D

megastar
15th May 2013, 21:03
Si cica SDR-ul nu se au ca fratii. Un stelist striga dupa un dinamovist, un rapidist dupa un stelist . Nu pot sa neg senzatia de bine cand vad cata lume ne place .

Shinnok
15th May 2013, 21:04
unii va pot compara chiar cu buricul pamantului :D

Cristy RVD
15th May 2013, 21:04
stai sa vezi cand afla tim ca l-ai facut stelist.
nici nu vreau sa ma gandesc :D

megastar
15th May 2013, 21:11
unii va pot compara chiar cu buricul pamantului :D

Cand primim atatea aprecieri e imposibil sa nu o luam razna.


stai sa vezi cand afla tim ca l-ai facut stelist.
nici nu vreau sa ma gandesc :D

Cu toate ca nu imi place sa vorbesc de oameni ce nu sunt de fata, stelistii si otelarii stiu cand nenea asta de la Timisoara era cu Forta Steaua in gura. Pacat ca s-au sters mesajele de pe forum ca dadeam cu citat.

Cristy RVD
15th May 2013, 21:14
Tocmai p-asta n-o cred :)

Hingherul
15th May 2013, 21:32
stelistii si otelarii stiu cand nenea asta de la Timisoara era cu Forta Steaua in gura.

ce decadere.... acum a ajuns cu dinamo-n falci :D
bine, la cat si-a lucrat falcile la referendum ia in ele ce vrea muschiu lui :))

Shinnok
15th May 2013, 21:32
ce a fost si ce a ajuns... :D

delaparis
15th May 2013, 21:34
Si cica SDR-ul nu se au ca fratii. Un stelist striga dupa un dinamovist, un rapidist dupa un stelist . Nu pot sa neg senzatia de bine cand vad cata lume ne place .

Nu vad post dinamovist pe aici ... :rolleyes:

Freek
15th May 2013, 21:34
@Shinnok si Hingheru'

Ba da separat postati? :D

Cristy RVD
15th May 2013, 21:35
Stai sa apara si Jeleul :))

delaoltenia
15th May 2013, 21:39
Mega,va iubiti echipa si este normal ca an de an sa va sarbatoriti realizarile.Stima si respect pentru adevaratii suporteri!

Tim
15th May 2013, 21:56
Mega,va iubiti echipa si este normal ca an de an sa va sarbatoriti realizarile.Stima si respect pentru adevaratii suporteri!:happy

Eu nu inteleg de ce te face lumea oltean.:D

Hingherul
15th May 2013, 21:58
Timule, e adevarat ca ai umblat cu forza Stelei in gura cum te acuza initiatorul threadului? :D

delaparis
15th May 2013, 22:00
2 ani de la castigarea titlului

Stai ca nu e grav Steaua a asteptat mai mult ... :D

Tim
15th May 2013, 22:03
Timule, e adevarat ca ai umblat cu forza Stelei in gura cum te acuza initiatorul threadului? :DDeschide threadul " Apel Antistelist" si iti raspund acolo.:D

Shinnok
15th May 2013, 22:04
Stai ca nu e grav Steaua a asteptat mai mult ... :D

zise delaparis, care a asteptat 19 ani pentru ai sai araboi :D

Hingherul
15th May 2013, 22:04
Deschide threadul " Apel Antistelist" si iti raspund acolo.:D

fa apel antirasi si in secunda 2 ai threadul pe care il vrei, deschis :D

megastar
15th May 2013, 22:06
Mega,va iubiti echipa si este normal ca an de an sa va sarbatoriti realizarile.Stima si respect pentru adevaratii suporteri!

Multumim ca intelegi.

Hingherul
15th May 2013, 22:09
ce aroganti sunt galatenii astia... Timule, contraataca cu un thread aniversar pentru campionatele lui Poli! :))

cip
15th May 2013, 22:11
:happy

Eu nu inteleg de ce te face lumea oltean.:D
oltean stelist uslas...cum naiba :o:
gaseste tu ceva mai rau :D

Shinnok
15th May 2013, 22:35
Deschide threadul " Apel Antistelist" si iti raspund acolo.:D

cyB10JBMsG8

:D