PDA

View Full Version : OLS Draft - GRUPA D



Xaviesta
5th May 2013, 13:45
Votati 2 din cele 3 echipe. Voturile pentru o singura echipa, sau pentru toate 3 nu se iau in considerare. Primele 2 echipe merg mai departe.

De preferat sa argumentati voturile intr-un post.

Mirel10

http://this11.com/boards/abEIpHQah1.jpg

Rezerve:

99.Tatarusanu
4. Vlad Chirches
24. Gary Cahill
27. Ryan Bertrand
55. AKe
30.Stewart Downing
15. Demba BA
18. Romelu Lukaku
19. Raul Rusescu

sun

http://this11.com/boards/abEI4iOamq.jpg (http://this11.com)

Rezerve:

Abiatti
Bonucci
Dzeko
Fischer
Tevez
Huddlestone
Jagielka
Henderson
Dempsey

lucian_iasi

http://this11.com/boards/abEISaYap4.jpg

Rezerve:

20. Hermann
16. Santana
22. Pizzarro
17.James Rodríguez
6. Sven Bender
21. Diego Ribas
13. Jose Manuel Pinto
27. Christian Maggio
99. Chicharito

Leo
6th May 2013, 12:12
Mirel10
Atacul super ok, imi place. In schimb apararea lasa de dorit.

sun
Di Maria joaca pe dreapta din cate stiu eu.

lucian_iasi
Puyol si Pique in ultima vreme mi se par cam depasiti. Mai bun mi se pare rezerva Santana.
Valdes cam instabil.


Votul meu merge catre Mirel10 si sun.

Xaviesta
6th May 2013, 18:20
lucian_iasi
Valdes e cel mai bun portar la ora asta. Sau daca nu e primul, atunci al 2-lea.
Echipa e perfecta. Pique si Puyol se inteleg f bine, iar mijlocul e solid. Wilshere cred ca ar juca mai bine daca ar avea un jucator ca Mikel langa el, care sa coboare mult in aparare. Falcao - Navas cred ca ar functiona perfect in realitate.

sun
Ai asezat prost multi jucatori. Nu stiu cum poti sa ii tii pe Tevez si Dzeko rezerve, iar pe Drogba il pui titular. Kagawa nu prea joaca in banda, in niciun caz nu joaca acolo. Aia nu e pozitia lui Di Maria. Gonalons e mijlocas defensiv.
Apararea nu e rea, dar si aici ai facut o greseala. Bonucci e clar peste Mertesacker.

Mirel10
Formatia mi se pare prea ofensiva. Baines si Srna nu sunt fundasi centrali, chiar daca ii joci mai retrasi. Mai bine jucai cu Cahill titular. In rest, imi place echipa. Fellaini - Yaya e un cuplu solid, seamana destul de mult. Apoi Cazorla in fata lor. Bun.
Linia Schurrle-Hazard-Robben arata bine si cred ca de asta are nevoie Gomez ca sa iasa in evidenta. Dar repet, formatia prea ofensiva. Barcelona a jucat cam asa ceva in ultimul sezon cu Pep, dar a reusit sa castige 4 trofee.

Echipa lui lucian e clar peste celelalte, doar el merita sa mearga mai departe. Al 2-lea vot merge la Mirel, el macar a asezat ceva mai bine, si jucatorii lui sunt clar mai buni.

sun
6th May 2013, 23:13
iara esti mai destept ca Papa Noe ?

1) Angel di Maria is a versatile left winger who can play just as well along the right or serve as a second attacker

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1193041476158/1330008104630/jugador/Jugador/Di_Maria.htm

Documenteaza-te frate inainte sa mai debitezi pe aici

2) pe Gonalons l-am pus mijlocas defensiv, sau nu se vede nici asta ?

3) Pique si Puyol se inteleg f bine ??? asta a fost acum 2-3 ani. Cand Barcelona chiar batea adversarii, nu isi lua 7 boabe

4) NOrmal ca echipa lui Lucian e perfecta. Are jucatori de la Barcelona :)) Si Valdes cel mai bun portar???? DELUSIONAL

Xaviesta
6th May 2013, 23:41
iara esti mai destept ca Papa Noe ?

1) Angel di Maria is a versatile left winger who can play just as well along the right or serve as a second attacker

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1193041476158/1330008104630/jugador/Jugador/Di_Maria.htm

Documenteaza-te frate inainte sa mai debitezi pe aici

2) pe Gonalons l-am pus mijlocas defensiv, sau nu se vede nici asta ?

3) Pique si Puyol se inteleg f bine ??? asta a fost acum 2-3 ani. Cand Barcelona chiar batea adversarii, nu isi lua 7 boabe

4) NOrmal ca echipa lui Lucian e perfecta. Are jucatori de la Barcelona :)) Si Valdes cel mai bun portar???? DELUSIONAL

1. Di Maria joaca RM/RW la Real si Argentina. Trece in cealalta parte foarte rar. Di Maria nu incepe niciun meci ca LW, trece acolo doar cand Mou e in situatii de criza si joaca cu multi atacanti. Atunci Ronaldo trece atacant central, Ozil RW, Di Maria LW, iar Kaka CAM. Credeam ca stii ceva fotbal, sau doar te uiti pe wikipedia? Daca pe Wikipedia scrie ca Pepe joaca si mijlocas defensiv (Mourinho il baga acolo f rar doar ca sa joace Varane) asta nu inseamna ca el e mijlocas. Pepe n-are treaba cu pasele, jocul de constructie etc. Trist:(

2. Gonalons nu e mijlocas defensiv in echipa ta. Cambiasso ce e atunci? Dar ma rog:))

3. Barcelona a luat campionatul sezonul asta, iar sezonul trecut a luat 4 trofee. Cum naiba sa spui ca nu se inteleg? Adica ei se inteleg doar cand castiga 6 trofee pe an?

4. Normal ca e perfecta. Tu probabil ai auzit doar de Messi si Ronaldo. Isco e genial, Nasri si-a revenit, iar de Navas si Falcao nu mai zic nimic. Mijlocul e solid iar prezenta lui Mikel acolo ii permite lui Wilshere sa urce mai mult, acolo unde se simte mai bine.
Valdes e cel mai bun la ora asta. E cel mai in forma. Am zis, poate e un portar peste el, dar doar atat. Vorbeste mai frumos, ok? Aici discutam, e un joc, de ce ai mai participat daca faci asa? Si-asa l-ai votat pe lord in grupa mea fara sa scrii ceva, asta doar asa, ca ai probleme.

sun
7th May 2013, 00:02
e de pe siteul lui Real Madrid, inainte sa il pun LW am vrut cu tot dinadinsul sa vad ce picior joaca. m-am documentat atent si am ales configuratia aia de Mijlocasi ofensivi ca sa tin cont de oameni ca tine, care stiu fiecare jucator din Europa pe ce picior joaca din memorie

La faza cu mijlocasii centrali ai exagerat. Nu i-am pus chiar in aceeasi linie numai din scopuri estetice. Asta e postul in care am scris echipa : http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=3790344#post3790344 Deci esti carcotas aici.

Valdes nu e cel mai bun portar, nu e nici macar in top 5 la ora actuala. Pique si Puyol se inteleg, dar numai la nivelul campionatului spaniei. Si apropo si de Puyol si Pique : Barcelona a luat 37 de goluri in 34 de meciuri in campionat, doar a 3-a aparare. A luat 12 goluri in 6 meciuri in fazele eliminatorii in CL. Apararea Barcelonei a fost de top acum 2-3 ani, acum e outdated. Asta e realitatea.

is de acord ca lucian are cea mai buna echipa ( l-am si votat )

Cristy RVD
7th May 2013, 00:06
Valdes cel mai bun din lume? Cred ca iti bati joc de cititorii forumului.

Trim0b
7th May 2013, 00:23
Mirel
Imi place echipa,chiar daca voi spuneti ca are apararea slaba...Fellaini si Yaya Toure sunt mijlocasi box to box deci il ajuta foarte mult pe Terry
In atac nu sunt prea multe de spus...as fi jucat cu Hazard in banda si as fi luat un playmaker in locu lu Schurrle

sun
Ozil si DiMaria 2 pasatori excelenti...il ajuta mult pe Drogba,un marcator pur-sange
Kagawa nu prea joaca in banda...noroc cu Zabaleta ca il ajuta
Cambiasso si Gonalons 2 jucatori capabili sa duca greul la mijloc

lucian_iasi
Echipa buna...nu imi place mijlocu...dupa parerea mea intr-un meci 70% din meci il fac mijlocasii...Mikel mi se pare extrem de slab,iar Wilshere e mai ofensiv,un jucator firav

Xaviesta
7th May 2013, 00:32
Valdes cel mai bun din lume? Cred ca iti bati joc de cititorii forumului.

Vezi ca tu te-ai facut de cacao si cu Pique. Daca spun ca un jucator e cel mai in forma, probabil tu crezi ca e cel mai bun in general. Valdes e ala care ne-a salvat cu PSG si alte echipe in ultima vreme, dar haterii nu vad treaba asta.

Xaviesta
7th May 2013, 00:35
ici.

Valdes nu e cel mai bun portar, nu e nici macar in top 5 la ora actuala. Pique si Puyol se inteleg, dar numai la nivelul campionatului spaniei. Si apropo si de Puyol si Pique : Barcelona a luat 37 de goluri in 34 de meciuri in campionat, doar a 3-a aparare. A luat 12 goluri in 6 meciuri in fazele eliminatorii in CL. Apararea Barcelonei a fost de top acum 2-3 ani, acum e outdated. Asta e realitatea.

is de acord ca lucian are cea mai buna echipa ( l-am si votat )

Pacat ca uiti ca Puyol are 35 de ani, e accidentat non-stop, iar sezonul asta Barcelona a tot jucat in aparare cu Pique-Bartra, Pique-Adriano, Bartra-Adriano, Bartra-Abidal. Noi vorbim de cum se inteleg ei in general, nu ca isi ia Barcelona goluri cu Abidal si Adriano fundasi centrali, iar Pinto in poarta timp de 6-7 etape.

Cat despre Gonalons, el e maxim mijlocas defensiv, a jucat si fundas central. Nu stiu cum poti sa il pui atat de avansat, mai ales ca e in fata lui Cambiasso.

Leo
7th May 2013, 00:43
Xaviesta, Valdes este un portar bun (in niciun caz cel mai bun) dar are evolutii ciudate..............cand gafeaza ca un incepator, cand are interventii salvatoare.

Puyol a fost mai mult accidentat cum bine ai punctat si tu, deci nu prea a jucat.

La jocul asta cu voturi, eu am inteles ca jucatorii trebuie sa fie in forma, sa joace si mai ales sa joace pe posturile pe care ii asezam.

Cristy RVD
7th May 2013, 00:45
Dumnezeule mare, tu joci prea mult fifa si pes, bai baiatule.

Xaviesta
7th May 2013, 00:46
A gafat o data in SuperCupa. Aia e gafa, nu alte goluri din devieri cu bulan(vezi golul 2 din meciul cu PSG) Valdes e cel mai in forma si nu o zic eu, o zic mai toti care se uita la meciurile Barçei. Fara el eram morti sezonul asta, inclusiv cu PSG. Doar pe Neuer il vad peste el in momentul asta.

Xaviesta
7th May 2013, 00:48
Dumnezeule mare, tu joci prea mult fifa si pes, bai baiatule.

Cine a zis ca joc fifa si pes, bai baiatule? Si nu vad ce legatura are asta cu ce discutam noi. Totusi, Vades si in fifa e in primii 4 daca asta te ajuta. Sau si aia de la FIFA sunt prosti de i-au dat overall-ul ala? Pique e si el in top 3, alaturi de Thiago Silva, amandoi au acelasi overall. Sunt prosti,nu ? scuza-ma ca nu ma pricep la fel de bine ca tine, la fel si cei de la Fifa.

Leo
7th May 2013, 00:52
A gafat o data in SuperCupa. Aia e gafa, nu alte goluri din devieri cu bulan(vezi golul 2 din meciul cu PSG) Valdes e cel mai in forma si nu o zic eu, o zic mai toti care se uita la meciurile Barçei. Fara el eram morti sezonul asta, inclusiv cu PSG. Doar pe Neuer il vad peste el in momentul asta.

E parerea ta si o respect. Eu am alta parere.

sun
7th May 2013, 01:26
Xaviesta, vezi ca daca Gonalons e in fata lui Cambisso, tu joci 2-5-3. You make the choice. 2-5-3... complet modern

http://onlinesport.ro/forum/showthre...44#post3790344 asta e linkul cu pozitiile in echipa mea, si il pun aici in fiecare post al meu, pana te obosesti sa il accesezi si sa vezi ca esti carcotas.

Faptul ca Valdes v-a salvat sezonul asta in anumite meciuri importante nu l-a impiedicat sa ia 7 bobite de la Bayern. :evil:

Xaviesta
7th May 2013, 01:40
Tocmai de aia folosim this 11 pentru formatii. Sa ii asezi ca in realitate. Nu stiu cum poti sa il pui pe Gonalons mai avansat decat Cam iasso

Vidal si Busuqets au pozitia de CDM pe site-uri desi nu e asa. Vidal asa avea pana acum putin timp. Nu joaca pe acelasi post. Mai continui sa te faci de ras?

Ce limbaj frumos ai.



Valdes n-a avut nicio vina cu Bayern. Cand Casillas isi lua 5 si 6 de la Barcelona de ce n-ai zis nimic? In astfel de situatii portarul nu are ce sa faca. La fel si Buffon vs Spania la Euro. Alte argumente mai bune nu ai?

Razor
7th May 2013, 01:48
Mirel10
Cred ca ar fi fost mai potrivit Cazorla in locul lui Hazard si belgianul aripa stanga.Fellaini la mijloc cu Toure si 4 fundasi.

sun
Pe Kagawa nu prea il vad ca aripa si Di Maria mergea pe dreapta.In rest e destul de ok echipa..era bine daca ii gaseai si lui Tevez un loc in primul 11 , a jucat bine in ultima vreme.

lucian_iasi
Puyol nu mai e "la putere" , dar in rest e o echipa buna si solida.

sun
7th May 2013, 08:13
Alte argumente mai bune nu ai?

nu mai insist. Daca continui sa afirmi ca Gonalons e in fata lui Cambiasso, atunci tu joci 2-5-3. Si cu asta basta.

Frumos sistem :bere:

Xaviesta
7th May 2013, 10:05
Nu mai vorbi aiurea. Nu ai argumente si insisti cu 2-5-3. Penibil. Ia zi, daca joc 2-5-3, de ce la prima editie cu voturi nu ai zis nimic? Atunci chiar m-ai votat, cred. Acum joc mai defensiv decat atunci pentru ca il am pe Song, iar Marchisio coboara si el. Da, eu pe Gonalons il vad asezat mai avansat decat Cambiasso. E vina ta ca l-ai pus asa, eu doar am observat.

http://img255.imageshack.us/img255/6814/85854911.png

Cand o sa bagi la cap ca eu joc ca Barcelona, cu fundasii laterali foarte avansati?

sun
7th May 2013, 12:22
conform asezarilor tale, joci 2-5-3. nu e nicio rusine.

Alaba e la nivelul lui Vidal. Daca vidal e CDM atunci Alaba e RM. La fel si cu Marcelo & Walker si Martinez. Nu ai decat 2 fundasi, cei centrali.

Faptul ca joci ca Barcelona denota lipsa ta de imaginatie.

Dytza
7th May 2013, 14:31
Mirel10: Nu mi se pare foarte inspirata formatia cu 3 fundasi, mai ales ca 2 dintre ei sunt fundasi laterali (Srna provine chiar din mijlocas dreapta). Nu cred ca formatiile cu 3 fundasi mai functioneaza atata timp cat nu ai in linia de mijloc 2 mijlocasi laterali care sa faca faza defensiva foarte bine (Lichtsteiner si Asamoah in 3-5-2 la Juve), adica pe faza defensiva sa se transforme in linie de 5.

Si nu inteleg de ce ai facut alegerea asta. Ai pe banca un fundas central bun, Cahill pe care il puteai juca langa Terry. Mai departe, Fellaini-Yaya -- Santi e un mijloc perfect, Robben si Hazard in benzi sunt foarte buni iar Gomez desi marcheaza doar goluri simple, e mereu la locul potrivit iar Hazard - Cazorla si Robben ii pot oferi destule ocazii.

sun: La fel, cateva alegeri neinspirate. Mertesacker foarte lent, si ar fi putut intra Bonucci in locul lui chiar daca nu e mare diferenta intre cei doi.

Cambiasso - Gonalons mi se pare un cuplu de mijlocasi cam "limitat". Cei 2 nu iti pot oferi mai nimic din profunzime (cum ar face-o Fellaini si Yaya de exemplu). Di Maria poate juca si in stanga (acolo a jucat la inceput la Benfica), iar Ozil a jucat in dreapta mai mult decat a facut-o Kagawa pe care nu l-am vazut acolo. Mourinho il mai joaca pe Ozil in dreapta atunci cand il are pe teren in acelasi timp cu Modric/Kaka. Oricat de bun ar fi Drogba nu l-as fi ales niciodata in primul 11 inaintea lui Tevez sau Dzeko.

lucian_iasi: Singurul care merita votul fara nicio ezitare. Apararea este foarte buna, cu Piszczek si Alba care pot ajuta mult pe faza ofensiva. Mikel ii poate da o libertate mai mare lui Wilshere. Imi place foarte mult Isco, dar imi plac la fel de mult Navas si Nasri. Si cred ca lui Falcao i-ar placea foarte mult un jucator ca Navas.

Unul din voturi este clar al lui lucian iar intre sun si mirel il aleg pe Mirel, pentru ca are jucatori mult mai buni si mai in forma.