PDA

View Full Version : OLS Draft - GRUPA C



Xaviesta
5th May 2013, 12:41
Votati 2 din cele 3 echipe. Voturile pentru o singura echipa, sau pentru toate 3 nu se iau in considerare. Primele 2 echipe merg mai departe.

De preferat sa argumentati voturile intr-un post.


Cristy RVD

http://this11.com/boards/abEIKCUacK.jpg (http://this11.com)

Rezerve:

23. De Sanctis
11. Torres
7. Muniain
13. Oscar
21. Boateng
13. Aquilani
18. Michu
16. Banega
12. Giovinco

Razor

http://this11.com/boards/abEIrblaii.jpg

Rezerve:

12.Pepe Reina
17.Alvaro Arbeloa
20.Philippe Mexes
16.Benedikt Howedes
13.Gervinho
8.Felipe Melo
7.Fredy Guarin
9.Roberto Soldado
15.Lukas Podolski

aLLiin

http://this11.com/boards/abEIKiqafo.jpg

Rezerve:

21. Tom Cleverley
20. Danny Welbeck
17. Aaron Lennon
18. Andrés Guardado
6. Joao Moutinho
25. Blaise Matuidi
19. Adriano Correia
30. Daniel van Buyten
13. Anders Lindegaard

Leo
6th May 2013, 11:22
Cristy RVD
Gotze in formula asta este un RM, iar el in mod normal joaca CAM. Chiellini joaca fundas central, nu pe stanga.
In rest atacul bun si echipa bna per total.

Razor
Silva nu este aripa, este mijlocas.Apararea super ok. Imi plac mijlocasii centrali, nu ai cum sa treci de ei.

aLLiin
Asezarea asta lasa multe spatii libere in ofensiva. Indiferent cat de buni sunt pasatorii pasele nu pot ajunge la atacanti.


Votul meu merge la Razor si Cristy RVD.

Razor
6th May 2013, 16:06
Cristy RVD
Razor
Silva nu este aripa, este mijlocas.Apararea super ok. Imi plac mijlocasii centrali, nu ai cum sa treci de ei.
.

Full name David Josué Jiménez Silva
Date of birth 8 January 1986 (age 27)
Place of birth Arguineguín, Canary Islands
Height 1.70 m (5 ft 7 in)
Playing position Attacking midfielder / Winger

L-am vazut de multe ori la City pe aceeasi pozitie...si la nationala Spaniei care joaca in format 4-3-3 mai tot timpul. :D

Trim0b
6th May 2013, 23:36
Cristy
Pe Chiellini l-as fi jucat in centru,langa Dante,in rest o echipa de 5 stele

Razor
Sneijder e cam depasit...in aparare Varane mi se pare veriga slaba(oscileaza evolutiile)
Reus si Silva care-l ajuta pe Balotelli(in mare forma) este o combinatie foarte buna

alin
Jucatori excelenti...nu-mi place deloc formula de joc,cum a zis si leo:lasa multe spatii libere

Xaviesta
6th May 2013, 23:55
Cristy
Pe Xabi Alonso vad ca l-ai asezat mai jos, dar el e mijlocas central. Puteai sa il pui fix langa Gerrard, ar fi mers.
Bale-Gotze-Muller ar fi mers mult mai bine, chiar daca Bale e CF acum.
Chiellini e fundas central.

Razor
Echipa e perfect asezata. Silva acolo joaca la Spania, uneori si la City.

aLLiin
Alin are si el o echipa buna, formatia 4-4-2 , ca United. De fapt are multi de la United.:)) Totusi mi se pare putin mai slaba decat celelalte echipe. In alta grupa cred ca s-ar fi calificat.

Cristy RVD
6th May 2013, 23:58
Gotze da, joaca mult mai mult CAM, dar daca ne uitam la evolutiile si la jocul lui Muller din ultima vreme, vedem ca marcheaza multe, enorm de multe goluri din pozitia de al 2-lea varf. La nevoie, Muller poate juca si ST, lucru pe care Gotze nu-l poate face. Eu asa i-as vedea si la nationala Germaniei, cu Reus in stanga, cu toate ca acolo strica Ozil putin socotelile.

Xaviesta
7th May 2013, 00:00
Bale a marcat si mai multe goluri din pozitia de al 2-lea varf.

Dytza
7th May 2013, 13:09
Cristy RVD: Echipa este foarte buna, ai facut o singura greseala, ca nu ti-ai ales un fundas stanga, iar Chiellini, desi a mai jucat acolo, nu o poate face la un nivel foarte ridicat.

Linia de 3 din spatele varfului, Bale - Muller - Gotze poate face diferenta in fata oricui iar Lewandowski nu mai are nevoie de niciun cuvant.

Nu cred ca are rost sa discutam despre care ar fi fost ordinea mai buna pentru cei 3. Bale - Gotze - Muller/Gotze - Bale - Muller. Toti 3 sunt jucatori foarte inteligenti care pot juca pe oricare dintre cele 3 pozitii, iar faptul ca isi pot schimba locurile in timpul meciului nu poate decat sa te ajute.

Razor: Apararea imi place, desi Varane oscileaza putin in evolutii. Boateng a fost foarte slab sezonul asta, iar Sneijder nu a parut sa isi revina. Silva si Reus pot sa ii ofere foarte multe ocazii lui Balotelli. Echipa e destul de buna per total.

aLLiin: Cred ca ai fi avut o sansa foarte mare sa treci mai departe daca ai fi ales o alta formatie. Luati unul cate unul, jucatorii tai sunt peste cei ai lui Razor.

4-4-2 nu prea mai este folosit decat la United. Pacat, pentru ca ai pe banca un jucator perfect de 4-3-3, Joao Moutinho. Blaise Matuidi ar fi putut si el intra titular langa Carrick. Asta pentru ca nu imi place deloc Valencia.

Eu as fi jucat asa:

http://this11.com/boards/abEJOZgah3.jpg

Si sincer, in formatia asta, echipa mi se pare mai puternica decat cea a lui Razor.

Voturile mele merg la Razor si Cristy.

Edit: Dupa ce am votat: WOW, nu ma asteptam ca diferenta sa fie asa mare :|

Mirel10
7th May 2013, 16:45
Cristy RVD:
Ai echipa cea mai buna din aceasta grupa din punctul meu de vedere .In afara de Chielini care il joci LB restul jucatorilor mi se par foarte bine pusi in teren si foarte in forma in momentul de fata !Atacul este de exceptie,mijlocul este foarte inchegat cei 2 jucand o perioada destul de lunga la liverpool .

Razor
Apararea este foarte buna ,este punctul forte al acestei echipe .Boateng nu prea se simte in largul lui acolo in pozitia de CM ,iar Silva destul de slabutz sezonul asta comparativ cu ce poate oferi si ce calitati are !In rest echipa este foarte bine pusa la punct si Balloteli este vedeta din atac care poate transa un meci de unul singur ;)

aLLiin
Echipa ta este destul de buna ,totusi parerea mea este ca ai exagerat un pic cu jucatorii de la UTD .Valencia destul de slab sezonul asta oferind putine ocazii echipei sale .in rest Carrick a facut poate sezonul carierei la utd ,van persie si-a facut datoria de atacant ,iar Ferdinand desi nu sunt un adept al jocului sau a prins totusi echipa anului in PL!Echipa este per total buna ,dar se putea si mai bine ,Moutinio era o solutie!

Voturile mele merg la Cristy RVD si aLLiin (care are jucatori mai in forma in acest sezon)

aLLiin
7th May 2013, 23:03
La aceasta editie am vrut sa merg pe scheletul si tactica lui United, nu regret alegerea facuta.