PDA

View Full Version : Etapa 30: Dinamo - Ceahlaul Piatra Neamt 1-1



Shinnok
3rd May 2013, 08:01
07 Mai 2013, 19:00 - Dolce

Shinnok
3rd May 2013, 08:07
1 :>

Hingherul
3rd May 2013, 22:27
bat rasii din penalty. vreo 5-6 in functie de cat e nevoie

delaoltenia
3rd May 2013, 23:11
3 puncte pentru revelatia returului :D

Shinnok
4th May 2013, 01:20
cui ii mai pasa de astia? :))

Leo
6th May 2013, 11:54
1 solist.

ricochet4
6th May 2013, 14:03
Stie cineva jucatorii suspendati pentru meciul asta ?

*Coco*
6th May 2013, 16:50
Mai conteaza? Atat timp cat moldovenii vor sta capra mereu in fata cainilor?

Duba
6th May 2013, 16:58
Da cine n-a stat capra in acest retur?!

86
6th May 2013, 17:07
un "derby" clasic al blaturilor.

Freek
6th May 2013, 23:15
2. Dinamo va juca cu rezervele, urmeaza emciul cu Steaua.

Farmecul Vietii
7th May 2013, 09:41
Cum sa joace cu rezervele? asta e un "clasic"...trebuie "sarbatorit" ca atare.Plus ca in tur n-au venit cu arbitrii la Piatra si au pus-o de un rezultat "alb".

Leo
7th May 2013, 11:18
Simpatici foc.

delaoltenia
7th May 2013, 12:16
Dinamo: Balgradean - L.Rus, Dandea, D.Grigore, Musat - C.Matei, Tudose, Curtean, D.Rotariu - Danciulescu, M.Alexe

Ceahlaul: B.Miron - Dumitras, Marc, Ichim, M.Rusu - Monroy, V.Achim - Badescu, Golubovic, Stana - Constantinescu

Uncle Ben
7th May 2013, 14:02
Da cine n-a stat capra in acest retur?!
Daffy Duba, am inteles ideea, dar pe matale nu te mira obstinatia cu care Ioan Niculae continua sa ascunda urmele blatului Dinamo - Astra? De atunci omul a schimbat vreo 2 antrenori, s-a "lasat" batut de aproape toata lumea si isi face cu ou si cu otet, necontenit, jucatorii!

Badie, zi-le, bre, ca ai glumit, ca nebunul ala e in stare sa desfiinteze echipa numai ca sa scape de gura matale! :))

BBB
7th May 2013, 15:11
Nu vreau sa fiu magar, dar este cineva pe aici care crede ca nu se mai fac blaturi in Liga 1? Adica un fel de antiteza la Stucan? Ca eu nu pot sa vorbesc la modul serios de meciul asta fara sa ma pufneasca rasul.

Edit: Ai de capu' meu ce lot de divizia B are Dinamo :|

Uncle Ben
7th May 2013, 15:17
Nu vreau sa fiu magar, dar este cineva pe aici care crede ca nu se mai fac blaturi in Liga 1? Adica un fel de antiteza la Stucan? Ca eu nu pot sa vorbesc la modul serios de meciul asta fara sa ma pufneasca rasul.
Blaturi se fac peste tot in lume!
Poate este incorect spus "blat", dar daca o echipa este "cu sacii in caruta" iar cealalta in mare nevoie de puncte, e omeneste ca prima sa nu puna osul decat daca intre cele doua exista o prea mare rivalitate! Ca sa nu mai vorbim de situatii reciproc avantajoase cand, sa zicem, un rezultat de egalitate satisface ambele combatante...

La situatia amintita de mine, cu o Astra care nu mai sperie pe nimeni inca de cand a inceput returul, crezi c-am vorbit cu pacat la acuzele de blat ale lui Duba? Dar Astra - U Cluj, a fost blat?

Leo
7th May 2013, 15:17
Stie cineva jucatorii suspendati pentru meciul asta ?

Luchin

BBB
7th May 2013, 15:22
La situatia amintita de mine, cu o Astra care nu mai sperie pe nimeni inca de cand a inceput returul, crezi c-am vorbit cu pacat la acuzele de blat ale lui Duba? Dar Astra - U Cluj, a fost blat?

Nu se stie niciodata :)) Am asistat la destule faze si nu ma mai pronunt.

Uncle Ben
7th May 2013, 15:28
Nu se stie niciodata :)) Am asistat la destule faze si nu ma mai pronunt.
Bre, eu zic ca nimeni nu este atat de cretin incat sa-si saboteze propria echipa! Daca vrea sa desfiinteze Astra si sa iasa din fotbal, Niculae are la indemana solutia lui Bucsaru, nu sa tot schimbe antrenorii, sa compromita obiectivul (locul de Europa League), mai ales impotriva unor echipa care n-au bani de blaturi si nici nu stiu ce altceva ar putea oferi!
Ipotetic vorbind, ar putea fi un troc pentru puncte in editia viitoare, dar cum sa faci asa ceva cu un U Cluj care nici macar nu stii daca va primi licenta?! :))

BBB
7th May 2013, 15:29
faci asa ceva cu un U Cluj care nici macar nu stii daca va primi licenta?! :))

primeste, walter e prieten cu dumitru dragomir. deja pune presiune peste tot mitica ca U Cluj si Rapid sa ia licenta.

Tim
7th May 2013, 15:29
Meciul asta mai exista?

De ce?:drak:

BBB
7th May 2013, 15:31
Meciul asta mai exista?

De ce?:drak:

Ca sa parieze mafia sarbeasca a pariurilor pe numarul de cornere :))

Leo
7th May 2013, 15:36
Ceahlaul trebuie sa pice in B.

Tim
7th May 2013, 15:36
Ca sa parieze mafia sarbeasca a pariurilor pe numarul de cornere :))Ce stim , azi cate vor fi?:evil:


Leo, ce sa pariez la meciul asta?

Leo
7th May 2013, 15:38
Tim, eu merg pe 1. Ultimele 3 bilete le-am pierdut. Deci, nu te lua dupa mine.

Bobi Cearton
7th May 2013, 19:05
Meciul a inceput de 5 min, Dinamo ataca in valuri, golul puteste in aer. Hai Ceahlaul!:D

Bobi Cearton
7th May 2013, 19:22
1-0 pt moldoveni.:D

Shinnok
7th May 2013, 19:24
mare blat pufos :D se termina 2-1.

Bobi Cearton
7th May 2013, 19:26
Asa se intampla peste tot in ultimele 4-5 etape, au loc mizerii de meciuri. Asta pare unu serios.:D

Farmecul Vietii
7th May 2013, 19:57
Iar se chinuie dinamo? Fluierasii inca nu si-au facut simtita prezenta?

Hingherul
7th May 2013, 20:46
buna seara! am auzit ca IAR ati avut rasi la TV :D

Shinnok
7th May 2013, 20:46
buna seara! am auzit ca IAR ati avut rasi la TV :D

si inca mai avem nitel :D

Hingherul
7th May 2013, 20:48
mai prind prea putin ca sa ma bucur de ei cum trebuie
se vede Europa League? :D

Farmecul Vietii
7th May 2013, 20:49
Grea e viata cand nu te ajuta nimeni.

Hingherul
7th May 2013, 20:50
ce corner "muncit" au primit rasii :))

cu pomana a fost tot meciul?

Shinnok
7th May 2013, 20:50
ete ca se termina 1-1 :))

batem la astia ca la covoare etapa viitoare.

Hingherul
7th May 2013, 20:51
ete ca se termina 1-1 :))


sa vina NEC Nijmegen! /hello/hello/hello

KpaC
7th May 2013, 20:52
uite blatul ..nu a fost blatul :) bun si 1 punct

*Coco*
7th May 2013, 20:56
Pe vremea lui Borcea, in partidele cu Ceahlaul, Dinamo avea 6 puncte asigurate, acum in era Negoita trebuia sa mai treaca mult timp ca Dinamo sa primeasca 3 puncte de pomana.

cip
7th May 2013, 20:56
bun si 1 punct
de ce bre,cu slabii astia era o pita de mancat...complexele va doboara:D

Shinnok
7th May 2013, 20:58
haida, bre, sunteti prea rautacisti cu echipa care joaca cel mai frumos fotbal din tarisoara :D

Leo
7th May 2013, 20:58
Ca sa vezi ca nu a fost blat.

Bobi Cearton
7th May 2013, 20:58
Javrele astea de la Dolce spun ca Dinamo trebuia sa primeasca 2 lovituri de la 11 m. In timpul meciului cei de la Dinamo n-au comentat nimic:(

cip
7th May 2013, 21:02
Javrele astea de la Dolce spun ca Dinamo trebuia sa primeasca 2 lovituri de la 11 m. In timpul meciului cei de la Dinamo n-au comentat nimic:(
pai ce sa mai zica si dinamovistii dupa alea doua de la Bistrita?
inca doua consecutive bateau deja la ochi :D

Leo
7th May 2013, 21:04
pai ce sa mai zica si dinamovistii dupa alea doua de la Bistrita?
inca doua cconsecutive bateau la ochi :D

Dinamovistii spun sa-ti vezi de ACS si de penaltyurile moca pe care le primesc.

Bobi Cearton
7th May 2013, 21:05
pai ce sa mai zica si dinamovistii dupa alea doua de la Bistrita?
inca doua cconsecutive bateau la ochi :D

N-am vazut un meci asa slab de mult timp, in ultimele 20 min jucatorii ambelor echipe nu puteau sa mai alerge:(:D

cip
7th May 2013, 21:08
Dinamovistii spun sa-ti vezi de ACS si de penaltyurile moca pe care le primesc.
dinamovistii sa-si vada de treaba,noua mai multe ni s-au scos din plasa...;)

Leo
7th May 2013, 21:08
N-am vazut un meci asa slab de mult timp, in ultimele 20 min jucatorii ambelor echipe nu puteau sa mai alerge:(:D

Mielul, cozonacul, vinul si sampania de Pasti e de vina.

cip
7th May 2013, 21:11
N-am vazut un meci asa slab de mult timp, in ultimele 20 min jucatorii ambelor echipe nu puteau sa mai alerge:(:D
multam fain de rezumat,inseamna ca n-am pierdut nimic :D

Leo
7th May 2013, 21:14
multam fain de rezumat,inseamna ca n-am pierdut nimic :D

Bine ai facut. La terasa cu o negresa in fata e mai bine decat in fata ecranului.
Acelasi lucru sa-l faci si maine.

Caramea morbida
7th May 2013, 21:17
Dinamo a avut cel putin un penalty refuzat. Dar asa se intampla in campionatul nostru, echipele mici sunt mereu furate de arbitri.
Nici nu stiu ce sa fac; sa rad sau sa rad? Cred ca o sa :happy

Shinnok
7th May 2013, 21:19
dafuq :D

nayram
7th May 2013, 21:20
nici cand e blat nu castiga rasii? asta le e valoarea, vai de ei:D

Srdjan
7th May 2013, 21:24
O semi-bomba aici :D

Leo
7th May 2013, 21:25
Semi bomba pe dracu. Am vrut tineri in echipa si ii avem.

delaoltenia
7th May 2013, 21:27
bai,ce fac astia,rateaza europa? :cool:

cip
7th May 2013, 21:30
dupa ani si ani...:rolleyes:
blaturi dovedite,meci rejucat :o:,Pinalty spasit cu punctul zero in fotbalul romanesc...prietenie mare aici :))
de urmarit pariurile din China :D

Leo
7th May 2013, 21:34
dupa ani si ani...:rolleyes:
blaturi dovedite,meci rejucat :o:,Pinalty spasit cu punctul zero in fotbalul romanesc...prietenie mare aici :))
de urmarit pariurile din China :D

Ai uitat sa spui ca Pinalty e dinamovist.

BBB
7th May 2013, 21:34
bai,ce fac astia,rateaza europa? :cool:

Asculta la mine, astia au echipa care in mod normal se bate la retrogradare! Daca nu ar fi "Dinamo", la anul i-ai vedea pe 16. Musat =))

cip
7th May 2013, 21:39
Ai uitat sa spui ca Pinalty e dinamovist.
sadea,a spus si el...
mie sa-mi spui de ce ati rejucat meciul ala cu ei,dupa ce o tara intreaga a vazut ca ati facut balet...ce rejucat,trebuia sa va desfiinteze pe amandoua instant,voi si satelitul...ca proba era suficienta caseta meciului :D

Leo
7th May 2013, 21:41
Ca sa se mire unii asa ca tine.

cip
7th May 2013, 21:49
ei hai ca mi-ai zis-o :D

Uncle Ben
7th May 2013, 22:55
Hmmm, blat? Dubooo, Napoleoanee, am o veste proasta pentru matale: e paranoia, bre!
Partea buna e ca n-o sa te simti singur... E plin salonul de stelisti! :))

Duba
8th May 2013, 07:42
Hmmm, blat? Dubooo, Napoleoanee, am o veste proasta pentru matale: e paranoia, bre!
Partea buna e ca n-o sa te simti singur... E plin salonul de stelisti! :))

Cumetre, paranoia e in curtea altora. Sau ai uitat ce aberatii ai emis referitor la meciurile Stelei cu Chiajna si Viitorul?????
Cat priveste meciul cu Ceahlaul, era greu de aranjat, cum greu a fost si cu U. Cluj. Cu echipele care se bat la retrogradare e mai dificil. Chiar si pentru voi, experti in asa ceva.:D

laurdog
8th May 2013, 08:59
Baaaa, prost jucam frate. N-avem nicio treaba cu lotul asta. Ma rog la Dumnezeu sa nu prindem loc de EL.
radu petrescu trebuie sa dispara din fotbal ca si rusandu, ca si popa din Pitesti. Acest cretin de arbitru este cel care in tur cu Bistrita ne-a omorat si care la Sibiu i-a cam scos campioni pe cei de la CFR. Idiotii astia nu ar mai trebui sa arbitreze in veci.

Uncle Ben
8th May 2013, 15:24
Cumetre, paranoia e in curtea altora. Sau ai uitat ce aberatii ai emis referitor la meciurile Stelei cu Chiajna si Viitorul?????
Cat priveste meciul cu Ceahlaul, era greu de aranjat, cum greu a fost si cu U. Cluj. Cu echipele care se bat la retrogradare e mai dificil. Chiar si pentru voi, experti in asa ceva.:D
Pace tie, crestine, desi ai fi meritat sa te atac la masele!
Azi ai inceput sa realizezi ca ...au fost si meciuri greu de aranjat, dupa ce ieri spuneai "pai cine nu a stat capra in acest retur?" Eu ti-am dat doar doua exemple (si pe buna dreptate, chiar daca nu vrei sa recunosti!) de meciuri-comedie ale Stelei; matale dai cu oistea in gardul lui Dinamo, il faci praf, dar n-ai de gand sa-ti recunosti vina nici macar pe jumatate! :mda: