PDA

View Full Version : Otelul Galati va avea licenta si pentru anul viitor



megastar
27th April 2013, 13:26
La sfarsitul lunii martie Narcis Raducan anunta ca nu vor fi probleme cu obtinerea licentei pentru Otelul Galati.
“Am depus dosarul de licentiere, in principiu nu exista probleme, asa cum si anul trecut am fost printre primele cluburi care au primit licenta. Emotii mari nu sunt, exista o permanenta comunicare cu oamenii de la Federatie pentru a indeplini toate punctele. Ne-am facut temele cum trebuie.”
Astazi a venit si confirmarea spuselor lui Raducan. FRF a instiintat 14 cluburi din cele 18 prezente in Liga 1 ca vor primi licenta pentru sezonul viitor, desi problemele financiare grave din campionat pareau sa ameninte mai multe echipe.Patru cluburi au insa mari emotii in continuare : Rapid, “U” Cluj, CS Severin si Gloria Bistrita.

http://fcotelulgalati.info/otelul-galati-are-licenta-pentru-sezonul-viitor.html

Tim
30th April 2013, 16:34
Minciuna galateana continua:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/inca-o-echipa-fara-licenta-otelul-a-primit-vestea-in-aceasta-dupa-amiaza-397529.html

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/exclusiv-lovitura-grea-pentru-o-fosta-campioana-din-liga-i-otelul-nu-a-luat-licenta-pentru-sezonul-2013-2014-10823779


http://dunareabatrana.ro/201304302570/otelul-fara-licenta.html

tfsRapid
30th April 2013, 17:36
otelule, sa te vad in serie b.
Acum 2 ani radeati de POLI, se intoarce roata. La anul va fii randul ovinelor.

Tim
30th April 2013, 17:47
otelule, sa te vad in serie b.
Acum 2 ani radeati de POLI, se intoarce roata. La anul va fii randul ovinelor.

Nu radeau mah, ei ne-au retrogradat. E o mare diferenta.

megastar
30th April 2013, 18:00
otelule, sa te vad in serie b.
Acum 2 ani radeati de POLI, se intoarce roata. La anul va fii randul ovinelor.

Acu' pe bune, tocmai voi rapidistii vorbiti de retrogradare? Deasemenea tin sa iti amintesc faptul ca galatenii nu au ras niciodata de desfiintarea lui Poli. Dupa cum spunea un timisorean, avem prea multe pile pentru a nu scapa si de data asta. In momentul de fata Stan, Dragomir, Sandu si restul "mafiotilor" lucreaza pentru Otelul.

Tim
30th April 2013, 18:15
Acu' pe bune, tocmai voi rapidistii vorbiti de retrogradare? Deasemenea tin sa iti amintesc faptul ca galatenii nu au ras niciodata de desfiintarea lui Poli. Dupa cum spunea un timisorean, avem prea multe pile pentru a nu scapa si de data asta. In momentul de fata Stan, Dragomir, Sandu si restul "mafiotilor" lucreaza pentru Otelul.

Nu mah, ei lucreaza ca sa spele cele 20 de milioane de euro din UCL. Asta e toata miza, voi nu contati.

O sa-mi dai dreptate cu timpul.

megastar
30th April 2013, 18:32
Nu mah, ei lucreaza ca sa spele cele 20 de milioane de euro din UCL. Asta e toata miza, voi nu contati.

O sa-mi dai dreptate cu timpul.

20 milioane de euro sunt un mizilic pe langa sumele care se invart la primarie de exemplu, daca ma intelegi. Oricum Otelul a luat vreo 18 milioane maxim din care am tot trait de atunci. Deci suma devine ridicol de mica pentru ca cei de mai sus sa fie interesati.
Ce ma enerveaza la toata chestia asta e ca intr-adevar e tavalit numele Otelul intr-un nou scandal. Toata discutia a aparut datorita faptului ca cei de la noi au uitat sa depuna niste acte in ceea ce priveste componenta actionariatului. Imi vine sa mor cand aud rahaturi de astea. Lipsa totala de profesionalism.

fl0o
30th April 2013, 18:34
otelule, sa te vad in serie b.
Acum 2 ani radeati de POLI, se intoarce roata. La anul va fii randul ovinelor.Ba asta... vezi de echipa ta!

Shinnok
30th April 2013, 18:55
otelule, sa te vad in serie b.
Acum 2 ani radeati de POLI, se intoarce roata. La anul va fii randul ovinelor.

ce se mai bucura astia de raul altuia... de parca ei n-ar avea purceaua moarta in cotet ; ) )

Tim
30th April 2013, 19:18
Lipsa totala de profesionalism.....sau premeditare?:rolleyes:

cip
30th April 2013, 19:24
trist,foarte trist...:(
un club de mare traditie,cu sociosi civilizati si devotati...


:happy:)):happy

Tim
30th April 2013, 19:30
Trist pe dracu' , mie imi vine sa trag un chef ca in povesti...:D

cip
30th April 2013, 19:40
huo bre,ca si eu am pus sampania la rece :))

Leo
30th April 2013, 19:52
20 milioane de euro sunt un mizilic pe langa sumele care se invart la primarie de exemplu, daca ma intelegi. Oricum Otelul a luat vreo 18 milioane maxim din care am tot trait de atunci. Deci suma devine ridicol de mica pentru ca cei de mai sus sa fie interesati.
Ce ma enerveaza la toata chestia asta e ca intr-adevar e tavalit numele Otelul intr-un nou scandal. Toata discutia a aparut datorita faptului ca cei de la noi au uitat sa depuna niste acte in ceea ce priveste componenta actionariatului. Imi vine sa mor cand aud rahaturi de astea. Lipsa totala de profesionalism.

Cum sa uiti asa ceva? E prima oara ca acesti oameni fac dosarul pt Licenta?

megastar
30th April 2013, 20:02
Cum sa uiti asa ceva? E prima oara ca acesti oameni fac dosarul pt Licenta?

Deocamdata nu ma pot pronunta. Trebuie sa aflu mai multe.
Vom vedea pana la urma daca s-au uitat hartiile sau s-au cerut hartii suplimentare.