PDA

View Full Version : Etapa 29: FC Brasov - Rapid 2-0



Shinnok
27th April 2013, 04:26
04 Mai 2013, 14:00 - Antena1

Shinnok
27th April 2013, 04:35
x.

delaoltenia
28th April 2013, 23:35
1.

Tyler Durden
30th April 2013, 13:53
Cumparam si de data asta arbitrajul si luam cele trei puncte.

Freek
30th April 2013, 19:47
Ii cumparam cu mititeii ramasi de la Rada de acasa si asa ne asiguram cele 3 puncte.:yes: Deci due...

Shinnok
30th April 2013, 19:49
blat clar, este? :D

Freek
30th April 2013, 19:52
Blat pentru cunoscatori, meci pe bune pentru amatori. Deci esti pro sau amateur?:D

Shinnok
30th April 2013, 19:53
pro, evident. doar tin cu echipa italiana :D

Freek
30th April 2013, 19:55
Bai, ai chef de galceava? Unde-i Juve? :hmm:

Shinnok
30th April 2013, 19:56
in inima lu' eu :D:D:D

Freek
30th April 2013, 19:58
La fel ca Rapidu' :floricica: Voteaza due fara griji :D

Shinnok
30th April 2013, 19:59
nu poci a schimba votul. trebuie facuta clona.

samar
1st May 2013, 22:27
Yes We Can :D

2 solistic de la artistic :ok:

tfsRapid
1st May 2013, 22:31
toti rapidistii la Brasov !

Johnny D
2nd May 2013, 00:13
Greu de crezut ca nu ne bat astia, sunt prea buni!
Iar noi de obicei pierdem si cand suntem buni si avem moral aici, daramite acum...
Avem noi alte meciuri mult mai importante pe la comisii, noroc ca astea nu-s impotriva Stelei sau chiar Timisoarei, ca erau pierdute din start.

Leo
2nd May 2013, 11:38
Egal.
0-0

samar
2nd May 2013, 22:41
toti rapidistii la Brasov !

:yeah::yeah::yeah:

Johnny D
2nd May 2013, 22:44
Meci frumos va fi sigur!:) Sa speram ca si pentru noi!:))

tfsRapid
2nd May 2013, 23:20
:yeah::yeah::yeah:

era si continuarea "in infern". Trebuia sa fie la meciul cu spurcatii dar nu ne-au lasat ACABii cu bannerul.....

Farmecul Vietii
3rd May 2013, 00:44
Chiar nu mi-am format o parere despre meciul asta, insa ora de desfasurare e marsava si perfida, noi nu pre jucam la ore din astea de agricultori, deci plecam din start cu un dezavantaj.

samar
3rd May 2013, 10:49
era si continuarea "in infern". Trebuia sa fie la meciul cu spurcatii dar nu ne-au lasat ACABii cu bannerul.....

Stiu! Eram chiar langa birouri atunci cand multi dintre baietii din galerie au returnat destule bannere pregatite special pt meciul ala!

Hingherul
4th May 2013, 14:14
1-0 Brasooooooov

samar
4th May 2013, 14:31
Mardare....:headbang:

Hingherul
4th May 2013, 15:52
decat 2-0 :D

.... la rapidistii saraci......

Shinnok
4th May 2013, 15:52
2-0!

tfsRapid
4th May 2013, 15:55
ce comenteaza oile. Poate nu stiti sa cititi, nu scrie steaua in titlu, ci Brasov RAPID asa ca dispareti dracu la stana voastra. Ce senzatie de ***** e cand te uiti la un meci de la TV.....

Hingherul
4th May 2013, 15:56
ce sucarit e asta cu limita de varsta mai mica cu 10 ani :))

Shinnok
4th May 2013, 15:57
el nici vara nu-i la mal :D

tfsRapid
4th May 2013, 15:57
ce sucarit e asta cu limita de varsta mai mica cu 10 ani :))

bine ma fraiere, daca esti tot tare-n pasarica, hai sa ne vedem face2face ca te crezi prea smecher

Hingherul
4th May 2013, 15:57
felicitari inteleptilor votanti: andrei_x, Dario, Duba, Hingherul, Taquito

Hingherul
4th May 2013, 15:59
bine ma fraiere, daca esti tot tare-n pasarica, hai sa ne vedem face2face ca te crezi prea smecher

ce sa fac cioculet cu tine? e si asa prea mult ca te mai bag in seama pe aici. stai dracu infasurat in steagu` tau ca numai de spitalizare nu ai nevoie acum de sarbatori. puradelule :D

tfsRapid
4th May 2013, 16:01
ce sa fac cioculet cu tine? e si asa prea mult ca te mai bag in seama pe aici. stai dracu infasurat in steagu` tau ca numai de spitalizare nu ai nevoie acum de sarbatori. puradelule :D

uuuuh, periculosule.....



ps: oaie belita, puradel nu e jignire si/sau atac la persoana?

Johnny D
4th May 2013, 16:01
Greu de crezut ca nu ne bat astia, sunt prea buni!
Iar noi de obicei pierdem si cand suntem buni si avem moral aici, daramite acum...
Avem noi alte meciuri mult mai importante pe la comisii, noroc ca astea nu-s impotriva Stelei sau chiar Timisoarei, ca erau pierdute din start.
Eh, era clar!:P

Hingherul
4th May 2013, 16:03
uuuuh, periculosule.....



ps: oaie belita, puradel nu e jignire si/sau atac la persoana?

nu dar oaie belita este. pac inca un cartonas :D

PURADÉL ~i m. fam. 1) Copil de țigan. 2) Copil mic; prichindel; prâslea. /<ung. purdé

samar
4th May 2013, 16:08
Sa-nteleg ca (virgula) copil de tzigan nu e o aluzie ceva, nu? :D

tfsRapid
4th May 2013, 16:08
nu dar oaie belita este. pac inca un cartonas :D

PURADÉL ~i m. fam. 1) Copil de țigan. 2) Copil mic; prichindel; prâslea. /<ung. purdé

Pai ma faci copil de tigan? Pai ba prostule, eu sunt mai alb decat esti tu si vei fii vreodata. Crezi ca daca imi dai warn, ma afecteaza? ma doare-n oua de cartonasele tale, ai auzit oaie? Daca ai un ***** de acces pe un forum, crezi ca ma impresionezi? Daca tot te dai mare smecher, mare stelist, hai fata in fata sau esti unul dintre cele 30 de oi razboinice fugind de un singur jandarm?

Hingherul
4th May 2013, 16:10
Sa-nteleg ca (virgula) copil de tzigan nu e o aluzie ceva, nu? :D

eu il priveam ca pe un prichindel. nu ii cunosc familia incat sa imi permit sa il fac tigan :D

samar
4th May 2013, 16:15
eu il priveam ca pe un prichindel. nu ii cunosc familia incat sa imi permit sa il fac tigan :D

E misto cand esti la butoane iar sefii tai sunt ocupati....:rolleyes:


In concluzie, ca sa incheiem aluziile de prost gust ale unora care din asta traiesc, va doresc sa aveti parte de o noapte de Inviere deosebita si nu uitati sa fiti intotdeauna mandri, indiferent de echipa cu care solidarizati/hello

nayram
4th May 2013, 16:20
cedeaza nervos tiganii?:D

samar
4th May 2013, 16:21
cedeaza nervos tiganii?:D

Nu avem motive serioase ca sa va imitam, hahalera :D

Bobi Cearton
4th May 2013, 16:34
Ciudatenii existentiale, cand joci cu foamea-n gat ai rezultate, aduni puncte; cum dai de o bruma de bani, nu-ti mai arde de efort.

samar
4th May 2013, 16:37
Ciudatenii existentiale, cand joci cu foamea-n gat ai rezultate, aduni puncte; cum dai de o bruma de bani, nu-ti mai arde de efort.

Nu sunt ciudatenii avand in vedere situatia in sine combinata cu cea actuala....
Tie ti-ar mai sta mintea la job in ajunul unei Sarbatori importante? ;)

patriot
4th May 2013, 16:45
Pai ma faci copil de tigan? Pai ba prostule, eu sunt mai alb decat esti tu si vei fii vreodata. Crezi ca daca imi dai warn, ma afecteaza? ma doare-n oua de cartonasele tale, ai auzit oaie? Daca ai un ***** de acces pe un forum, crezi ca ma impresionezi? Daca tot te dai mare smecher, mare stelist, hai fata in fata sau esti unul dintre cele 30 de oi razboinice fugind de un singur jandarm?

tu esti *de pe forumul asta,pe langa rapid esti si fan Poli,desi cred ca timisorenilor de pe forum putin le pasa de voi.....aaaaaa,esti fan si B.M......stai sa ghicesc de ce:pt ca fanii lui Poli si ai nemtilor sunt infratiti?......si acu urmeaza intrebarea logica:tu ce cauti in combinatia asta?.......la rapid nu sunt ultras si ti o spun prieteneste ca unul care am stat 20 de ani pe stadioane si i am cunoscut pe unii chipurile mai rasariti dintre voi,din O.H.,Maniacs etc.....cand aveau o problema hop cu totii la Jack,sper ca cunosti personajul,iar atunci cand au facut gura mai mare ghici cine a venit peste voi in casa??????ai ghicit?......sa nu ti dau mai multe detalii ca sunt plictisit....am vazut multe dar nazisti infratiti cu tigani si condusi de unul n am vazut......daca ultrasii lu Steaua si Dinamo sunt cam la fel......voi baietel sunteti alta lume....ciao

Farmecul Vietii
4th May 2013, 19:03
Plange fetele iar?:D Dar ce au fetele acolo sub obrajori? Sunt lacrimi de frustrare? Nu le place tiganii la fete? De ce nu se muta la Moscova, in patria mama? S-ar bucura si tatuca Stalin, s-ar intoarce copiii acasa si n-ar mai murdari topicurile Rapidului.

Johnny D
5th May 2013, 06:50
Pai ma faci copil de tigan? Pai ba prostule, eu sunt mai alb decat esti tu si vei fii vreodata. Crezi ca daca imi dai warn, ma afecteaza? ma doare-n oua de cartonasele tale, ai auzit oaie? Daca ai un ***** de acces pe un forum, crezi ca ma impresionezi? Daca tot te dai mare smecher, mare stelist, hai fata in fata sau esti unul dintre cele 30 de oi razboinice fugind de un singur jandarm?
Ai grija cu ofensele, rasa ariana poarta culori ros-albastre pe aici!
Trebuie sa fii foarte foarte grijuliu cat de direct ii atingi la maselele cariate, altfel o patesti!:P

E misto cand esti la butoane iar sefii tai sunt ocupati....:rolleyes:

In a-l sustine si incuraja!:rolleyes:

Tifosi Grant
5th May 2013, 13:10
Era clar ca o sa pierdem la Brasov....

Johnny D
6th May 2013, 00:22
Eu am zis chiar dinainte de meci!:P
Asta e, Brasovul e foarte foarte buna cand joaca cu echipele cu blazon sau cele de top!

Duba
7th May 2013, 08:08
Era clar ca o sa pierdem la Brasov....

Normal ca era clar, daca arbitrajul a fost corect. Ce, vroiati alte doua goluri inscrise neregulamentar ca in meciul cu Viitorul?

Tifosi Grant
7th May 2013, 12:23
Normal ca era clar, daca arbitrajul a fost corect. Ce, vroiati alte doua goluri inscrise neregulamentar ca in meciul cu Viitorul?

Macar daca ne-ar fii dat doua penaltyuri cum a dat Tudor in steaua-Petrolul in favoarea voastra

Duba
7th May 2013, 15:13
Macar daca ne-ar fii dat doua penaltyuri cum a dat Tudor in steaua-Petrolul in favoarea voastra

Numai ca cele doua au fost acordate 100% corect. Absolut nimeni n-a avut nimic de obiectat. Nici macar Craciunescu in emisunea de analiza a arbitajelor.

Uncle Ben
7th May 2013, 15:21
Numai ca cele doua au fost acordate 100% corect. Absolut nimeni n-a avut nimic de obiectat. Nici macar Craciunescu in emisunea de analiza a arbitajelor.
Deci Craciunescu are dreptate...
L-ai vazut cand a spus ca Dinamo, la Bistrita, a avut doua penalty-uri neacordate, mai clare decat cel putin unul dintre cele primite? Sau doar ce este in legatura cu Steaua (si favorabil acesteia) este de crezut?
Bre, pe bune, mai faci multa panarama pe aici, numai asa, de amorul artei? :D

Duba
7th May 2013, 15:30
Nu fac ma panarama. Spun doar adevarul, dar obsev ca va doare. Va doare rau. Chiar mi-e mila de voi, cand va vad cat suferiti. Sanatate!

Tyler Durden
7th May 2013, 15:34
Sanatate Duba, sanatate Steaua! :D

Uncle Ben
7th May 2013, 15:38
Nu fac ma panarama. Spun doar adevarul, dar obsev ca va doare. Va doare rau. Chiar mi-e mila de voi, cand va vad cat suferiti. Sanatate!
Adica dumele lui nea Nelu Craciunescu sunt bune doar ca argument "proStea'ua", altfel n-au valoare...
Daca un papleaca de arbitru face praf un meci al lui Dinamo, hai sa sarim la gatul Militiei (care fura prin "metode traditionale", matale stii mai bine ca oricine), lasam dreq ce spune Craciunescu! :))

Duba
7th May 2013, 15:42
De ce te-oi fi bagat tu ca musa pe acest topic chiar nu inteleg!!!!!!!! Sau acum esti si avocatul subpodarilor?????!!!!!!!

Tyler Durden
7th May 2013, 15:45
Vrea sa vada daca mai poate sa-ti miste placa dintr-o singura smucitura de mijloc.:D

Uncle Ben
7th May 2013, 15:50
De ce te-oi fi bagat tu ca musa pe acest topic chiar nu inteleg!!!!!!!! Sau acum esti si avocatul subpodarilor?????!!!!!!!
Doar nu credeai ca toata Liga lui Mitica are ca avocat pe Justin, omul lui nea Gigi, si impresar pe Anamaria manelistului... :))
M-ai facut curios de ce nea Nelu Craciunescu graieste adevarat despre marca inregistrata a Ciobanului, iar cand zice ceva de Dinamo, ramane cum ai stabilit matale, anume "blat Dinamo, cu arbitrul"!