PDA

View Full Version : Etapa 18: Apulum - Steaua



ADelPiero
20th March 2005, 17:35
Duminica, 3 aprilie 2005: Apulum - Steaua, ora 14:00, National TV (in tur 0-3)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

vlad1607
20th March 2005, 17:39
Dc vrea sa mai spere la un loc sub soarele diviziei A ,echipa din Alba Iulia tre sa nu piarda cu sTiaua .

Seahawk
20th March 2005, 19:48
... iar daca Stiaua nu vrea sa piarda din avansul contra lui Dinamo, vor trebui sa invinga la Alba - lucru pe care cred ca'l vor si face cu usurinta :yeah:

fia
20th March 2005, 19:53
Mda, la ce forma are Steaua si la ce forma au cei de la Apulum, pronosticul e unul singur, 2 solist.

ADelPiero
20th March 2005, 20:20
fia, noi suntem mai puternici acasa :evil:

THE HUN
20th March 2005, 21:21
Imi pare rau dar 2 solist.

ce_bine_e
20th March 2005, 23:14
trebe 2 pt poli:) daca nu era sa ne batem cu ei la retreogradere as fi mers pe 1 dar asa trebe 2:P

Catalanul
20th March 2005, 23:27
din pacate (pentru Apulum) cred ca Steaua va castiga iar ardelenii vor mai face inca un pas spre Divizia B :(

Quartz@nu
21st March 2005, 00:23
2 solist , iar alba se pregateste incet ,incet de B.....

ADelPiero
21st March 2005, 11:56
asa zic si eu.... dar 0-5 la pauza :evil:

baden
21st March 2005, 20:43
eu cred ca va fi o surpriza pentru toti acest meci.

Paul
21st March 2005, 20:46
loooool
ce vaca sunt
am pus "1" din reflex :D

dragos_popa17
21st March 2005, 20:59
Nu prea sunt multe de spus. Un meci bine venit pentru Steaua, de incalzire. Nu cred ca Apulum poate pune probleme Stelei acum.

baden
22nd March 2005, 00:08
loooool
ce vaca sunt
am pus "1" din reflex :D
nu trebuie sa-ti para rau ... are cota mai buna la pariuri !!!

GeKuRA
22nd March 2005, 00:25
2 pt. Steaua !!! Aplulum nu are ce sa faca in fata Stelei ... !!! :)

Seahawk
22nd March 2005, 03:06
RA']2 pt. Steaua !!! Aplulum nu are ce sa faca in fata Stelei ... !!! :)
ba da :) Apulum are ce sa faca :) iti zic eu ce.. sa joace fotbal :D :ok:

ADY19
22nd March 2005, 07:17
Depinde mult si de atitudinea oierului antrenor. Daca i-ar i se nazareste lui ca vrea sa-l bage pe Radoi prin poarta ce facem?:D. Normal nu ar trebui sa fie probleme.... NORMAL

remus
22nd March 2005, 16:12
Meciul e mai greu decat pare :Conform optimului motivational , Stelistii vor fi submotivati in acest meci , iar dupa dezastrul cu poli iasi din tur , nici un meci nu e castigat inainte de a fi terminat.

Deci , bineinteles ca STEAUA va invinge.

A observat cineva ca STEAUA-DINAMO se joaca pe 10 aprilie ,iar Steaua-Rapid pe 13?

ADelPiero
22nd March 2005, 21:47
ce tare as vrea sa fim Iasul din tur in acest meci ;)

Catalanul
22nd March 2005, 22:28
A observat cineva ca STEAUA-DINAMO se joaca pe 10 aprilie ce coincidenta :D clasicul din Romania se joaca in aceeasi zi cand va avea loc si el clasico din Spania, real - Barça :P

radcom
23rd March 2005, 08:54
STEAUA va defila prin Alba Iulia.La cum joaca Apulum(vezi meciul de la Iasi), nu le mai dau nici o sansa.

ADelPiero
23rd March 2005, 12:19
punem mine(sa putem castiga si noi) in prima repriza in terenul advers:evil: ... si nu stiu care pe care`l va matura:evil:

Angelina Jolie
23rd March 2005, 15:50
Ar fi bine sa bata Alba-Iulia daca vor sa mai stea in A. Nu de alta dar dupa aceea vin la Cluj iar noi nu ne mai putem permite pasi gresiti acasa. HAI ARDEALUL!!!

Ayrton
23rd March 2005, 18:04
Bat cornutele (chiar daca Paul se crede vaca, tot oitze sunt) din Ghencea... din pacate...

be@
23rd March 2005, 20:31
M-as bucura sa fie un egal....dar greu de crezut!Nu stiu cum sa va explic,dar am o satisfactie imensa cand stelutza pierde puncte!As da orice,numai sa nu iasa nici anul asta campioana!

ADelPiero
23rd March 2005, 21:14
acesta e singurul meci, in care ma voi bucura daca pierde Steaua :rolleyes:

uti2102
23rd March 2005, 23:15
Be@, dar cine vrei tu sa iasa campioana ?! Aia care ne fac de ras in cupele europene ?! Hai fii serios.

ADelPiero
24th March 2005, 03:48
aia care se pregatesc de un an pt CL :evil:

ADelPiero
24th March 2005, 18:12
dupa unele informatii, s`ar putea ca APULUM sa nu fie programata etapa aceasta:(

radcom
24th March 2005, 18:15
aia care se pregatesc de un an pt CL :evil:
PARDON!!! De vreo 2 ani shi ceva... :evil: :evil: :evil:

be@
24th March 2005, 20:15
Se pare ca Apulum nu a fost programata in campionat,datorita unei datorii catre formatia Odorheiul Secuiesc!Daca nu plateste aceasta datorie,risca sa piarda la masa verde,si atunci ADIO DIVIZIA A!

ADelPiero
24th March 2005, 23:47
asa si ? care`i faza? :mda: ... mi`e frica sa nu rad eu la sfarsit de voi :rosu:

EDMOND_
25th March 2005, 00:03
"Astăzi, Comisia pentru Statutul Jucătorului din cadrul FRF a decis ca echipa Apulum Alba Iulia să fie sancţionată cu neprogramarea în campionatul diviziei A, până la achitarea integrală a obligaţiilor financiare faţă de F.C. Budvar Odorheiu Secuiesc. Apulum are de achitat datorii faţă de Budvar Odorheiu Secuiescu pentru jucătorul Octavian Sîrbu, sosit la gruparea pregătită de Alin Artimon la începutul acestui sezon. Următorul meci al echipei Apulum este programat în compania formaţiei Steaua Bucureşti, pe 3 aprilie"

De fapt care este treaba? Ce inseamna asta? S-a mai intamplat vreodata in divizia A?

uti2102
25th March 2005, 00:07
Doar prin B am mai auzit. Pare-se datoriile la stat se pot intarzia, dar intre cluburi ba. Oricum, e vorba de cateva mii sau zeci de mii (deshi nu cred) de euro. O s-o rezolve Apulumishtii.

EDMOND_
25th March 2005, 00:25
Pai, si!!? Se mai joaca meciul? Se amana? Ce inseamna de fapt neprogramare? Nu a fost o faza apropiata cu Sportul acum ceva timp?
Nu mai retin ce a fost atunci...

Si daca nu se joaca sambata cand se va juca?

ADelPiero
25th March 2005, 00:31
deci, Malusel rezolva totul rapid... scoate banu` 1-2 ... cand il strange usa ;)

p.s. adica pierd ai mei cu 3-0 :)

Paul
25th March 2005, 11:29
Patronu ... cu tot respectu pe care ti`l port da voi la anu nu mai jucati in A :
Sunt 2 ipoteze :

a) Dati faliment
b) Retrogradati

ADelPiero
25th March 2005, 15:46
paulica: 3) Ramanem cel putin pana in vara in DIVIZIA A ;)

GeKuRA
25th March 2005, 23:45
da ... pana la inceputul verii ... mai avetzi putin .. :(

ADelPiero
26th March 2005, 14:32
legat de acea neprogramare... in ziarele locale, nu a aparut nici o stire legat de acel subiect... iar jucatorii se antreneaza normal ... fara sa`i fii auzit ca vorbesc despre neprogramare ;)

Corrado*
26th March 2005, 16:58
3 boabe. Scurt. Ca in tur :evil: Lu` Apulum le`au plecat shi cativa jucatori de baza, Steaua e pe val, toate curg in favoarea noastra. :)

Delpi te duci la meci?

ADelPiero
26th March 2005, 23:46
inca, in galerie la Steaua !!! cum sa pierd eu asemenea meci ?!?!?! :D

remus
28th March 2005, 13:56
alta coincidenta " ciudata " - utimul meci al Stelei in campionat a fost ............
STEAUA-APULUM 3 - 0 ( pe 3 decembrie 2004 ) :ok:

ADelPiero
28th March 2005, 15:51
o presupusa.... dar am zis ... meciul se va juca :ok:

bazz
28th March 2005, 15:54
A votat cineva cu apulum?Aha 3 :o: ....Sunteti nebuni...da din aia simpatici! :ok: Imi pare rau da nu cred ca aveti vreo sansa!Oricum bafta! /hello /hello /hello

ADelPiero
28th March 2005, 15:56
unul a votat din greseala... unul e dinamovist... si altul e NEBUN :evil:

GeKuRA
28th March 2005, 17:15
tu care esti ? :D:D:D ala cu sperantza (NEBUNUL) ;)

Paul
28th March 2005, 21:17
am votat 1 din greseala /reflex.

Cand pariez in general pun doar semnul 1 (caut meciul si pun 1).
Asa pun si la concursul de pe forum ...doar semnul "1".

GeKuRA
28th March 2005, 21:39
Paul - greseala
ADelPiero - Nebunul
rezulta ca .. Ayrton e dinamovist :D:D:D

Paul
28th March 2005, 21:43
ce noutate ...

L|L|aKu-
29th March 2005, 03:43
teoretic ar trebui sa bata steaua.

Corrado*
29th March 2005, 03:45
:) Mai pui la indoiala acest fapt? Nu vezi rezultatele la poll? :D
Nu are ce alege Steaua din ei, desi imi provoaca mila, mai au un pic shi dau faliment saracii...

FORZA STEAUA

baden
29th March 2005, 23:19
RA']Paul - greseala
ADelPiero - Nebunul
rezulta ca .. Ayrton e dinamovist :D:D:D

dai cu "pietre" in cine nu trebuie ...
Ultimii 2 cred ca au pus egal ... iar eu nu sunt dinamovist si nici rapidist -
de cele mai multe ori tin cu steaua .

Acum am o banuiala ... asa ca eu am votat 2 (daca nu se adevereste inseamna ca am gresit ... nu ca sunt dinamovist sau rapidist)

PS
mai am doua jocuri in care am votat "ciudat"
Timisoara - Bacau 1-2 (nu numai rezultatul ... ci si numarul de goluri pe care cred ca-l vor reusi bacauanii e "ciudat")
Dinamo - Poli Iasi 0-1 (daca dinamo nu inscrie pana prin min. 30 ... va fi nasol de ei ... pentru ca eu cred ca Iasul va inscrie inainte de pauza ... si Andone se va pierde cu firea)
iar pentru asta ...
Apulum - Steaua 1-0 (in ultimele minute se va inscrie un gol ... nu stiu de ce ... dar cred ca va fi "gafa" lui "Hamu")

vlad1607
29th March 2005, 23:27
am votat 1 din greseala /reflex.

Cand pariez in general pun doar semnul 1 (caut meciul si pun 1).
Asa pun si la concursul de pe forum ...doar semnul "1".

:ciocan: la Dinamo-Poli Iasi ai pus X :D mai testeaza reflexele amice :D

ADelPiero
30th March 2005, 03:07
:) Mai pui la indoiala acest fapt? Nu vezi rezultatele la poll? :D
Nu are ce alege Steaua din ei, desi imi provoaca mila, mai au un pic shi dau faliment saracii...

FORZA STEAUA


bai strumfule... vezi sa nu faci cunostinta cu ala mic, gras, crezt si urat ;) (adica Malusel).... numa` :ciocan: ... si stele verzi o sa vezi ;)

ronaldinho
31st March 2005, 02:06
va fi intrarea marelui oier, in marele oras al Unirii. Sa-l vedeti ce va scoate din el :D. Meci de 2, dar am eu o presimtire ca una din cele 3 se va inpotmoli etapa asta. Ramane de vazut care.

ADelPiero
31st March 2005, 02:25
100 de mii biletu` ... haida cine mai vrea.... va fac eu rost cu 200 :evil: ... nu ratati un asemenea meci... vor fi multe goluri :evil:

ce_bine_e
31st March 2005, 12:11
eu tzin cu steaua...va datzi seama de ce nu?:P

radcom
1st April 2005, 18:20
/hello /hello /hello Sa intre STEAUA in competitie!!!!!!!!!!!!!!! :happy :happy :happy

ADelPiero
3rd April 2005, 01:54
21.000 de bilete s`au vandut... fiecare bilet... 100 mii.... nebunie mare :shock: o sa fie

Steaua /OLE/ Unirea /OLE/

Mihai
3rd April 2005, 01:55
Delpi te duci la meci?

ADelPiero
3rd April 2005, 02:02
in final... m`am decis... ma duc :D ... cu 2 ore mai rpd ... sa prind loc pe scaun :cool:

incanada2005
3rd April 2005, 02:58
0-3 pentru Steaua

ADelPiero
3rd April 2005, 03:59
poate... 0-3 la pauza :D

Echipe probabile:

FC UNIREA: Mincă - Jercălău, C. Ciobanu, D. Minea, R. Cos­ma, C. Bar - Hardău, Chivescu, Iurişniţi, Găldean - Giuchici; rezerve: Opric - Kiraly, Ad. Popescu, Nedelea, Mitrofan, Lupaşcu, C. Nagy (absenţi: Fl. Cotora, M. Stanciu, Ghenţi, R. Oprea - accidentaţi, Ov. Maier - plecat, Bazic, Pavlovic - fără "carte verde");

STEAUA: Hamutovski - Ogăraru, M. Rădoi, Ghionea, P. Marin - N. Dică, Paraschiv, D. Munteanu, Boştină - A. Cristea, Diniţă (ab­senţi: Opriţa, Curt - accidentaţi).

Arbitri: Aug. Constantin (Rm. Vîl­cea), A. Oniţă (Constanţa), I. Popa (Paşcani), rezervă C-tin Făniţă (Timişoara);

observatori: M. Dancu (Sibiu), I. Igna (Timişoara).

Angelina Jolie
3rd April 2005, 10:34
Delpiero tu tii cu Steaua sau cu Alba Iulia?
HAI ARDEALUL!

remus
3rd April 2005, 10:37
va tine Cu " L`etoile blanche " :D

radcom
3rd April 2005, 10:56
/OLE/
FORZA STEAUA!!!! :happy :happy :happy

Paul
3rd April 2005, 11:05
poate... 0-3 la pauza :D

Echipe probabile:

FC UNIREA: Mincă - Jercălău, C. Ciobanu, D. Minea, R. Cos­ma, C. Bar - Hardău, Chivescu, Iurişniţi, Găldean - Giuchici; rezerve: Opric - Kiraly, Ad. Popescu, Nedelea, Mitrofan, Lupaşcu, C. Nagy (absenţi: Fl. Cotora, M. Stanciu, Ghenţi, R. Oprea - accidentaţi, Ov. Maier - plecat, Bazic, Pavlovic - fără "carte verde");

STEAUA: Hamutovski - Ogăraru, M. Rădoi, Ghionea, P. Marin - N. Dică, Paraschiv, D. Munteanu, Boştină - A. Cristea, Diniţă (ab­senţi: Opriţa, Curt - accidentaţi).

Arbitri: Aug. Constantin (Rm. Vîl­cea), A. Oniţă (Constanţa), I. Popa (Paşcani), rezervă C-tin Făniţă (Timişoara);

observatori: M. Dancu (Sibiu), I. Igna (Timişoara).

Am vb. cu amicul meu de la Steaua , zice ca formula corecta este cu Dumitru, dar fara Bostina !

Pancujunior
3rd April 2005, 13:30
2-1

be@
3rd April 2005, 14:09
Un egal ar fi excelent!

ADelPiero
3rd April 2005, 14:16
Paul... cu Bostina ... a dat si gol ....

1-1 momentan.... primul gol al Stelei a fost dat cadou de arbitru:rosu: NU A FOST 11 M !!!!!! HUUUUUUU ! :evil:

be@
3rd April 2005, 14:17
Pai tu nu esti la meci????

vlad1607
3rd April 2005, 14:24
Lupta Alba Iulia ! :)

ADelPiero
3rd April 2005, 14:28
s`au evaporat biletele ... azi nu s`au mai vandut :( am ramas fara belet :(

tudor
3rd April 2005, 14:31
pe bune ??? ca la TV se vede clar ca mai sunt locuri !!! :o:

ADelPiero
3rd April 2005, 14:34
parca tre` sa fie un anumit nr de locuri libere...nu?

tudor
3rd April 2005, 14:36
stai ma, va credeti in Cupa UEFA? :D ca acolo e regula asta cu 10% :D

ADelPiero
3rd April 2005, 14:42
in meciul din sezonul trecut au fost discutii... pe aceasta tema...ca a fost prea plin stadionu... tot la meciul cu Steaua...

uti2102
3rd April 2005, 14:52
1-1 la pauza. Steaua a controlat jocul dar n-a fost suficient de lucida. Frumos golul alba-iulienilor dar e inadmisibila lipsa de reactzie a jucatorilor stelishti. Terenul denivelat pune insa evidente probleme....Sper intr-o redresare in repriza secunda, mai multe ocazii shi finalizari mai bune pentru Steaua. HAI BAIETZI !!!

PS : Constantin parca s-a molipisit de la Tudor. E enervant prin deciziile pe care le ia. La faza penaltiului s-a lasat pacalit de Cristea, care a fost de fapt agatzat la jumatate de metru in afara careului. Apoi, la faza loviturii indirecte, Minca nu a prins mingea in prima faza, doar a respins-o.....trebuie sa ma uit pe regulament dar nu cred k a comis o infractziune (repet, in prima faza a respins mingea cu palma, nu a prins-o in doua maini...)

ADelPiero
3rd April 2005, 14:55
alpopa, bine ca recunosti ca nu a fost 11m :mda: ... acesta e singurul meci in care nu tin cu Steaua :D

Bega
3rd April 2005, 15:02
Chiar trebuie sa-i furati pe amaritii astia de la Alba Iulia? Ar fi si culmea sa va mai si bucurati dupa o eventuala victorie cu "augustusi" din astia la centru. Ce dracu, nu sunteti siguri pe voi? Se vede clar ca sunteti mai buni, dar jucati fotbal, nu faceti spectacol din asta penibil.

jay
3rd April 2005, 15:09
Cata nesimtire!!! Denumirea clubului pe vremuri a fost CCA, acum aceleasi initiale reprezinta atuul principal al clubului ghencist. Puteti sa-mi spuneti un singur meci din acest campionat in care echipa de langa cimitire a fost dezavantajata de arbitraj? Ceausescu, fratele Paunescu, Gigi Becali, bleah!:(
Desi echipa mea se lupta alaturi de Alba pentru evitarea retrogradarii, eu le urez mult succes uniristilor! Pentru gloria Ardealului, pentru umilirea leprelor de sorginte bolsevica, pentru corectitudinea fotbalului romanesc, HAI UNIREA!

be@
3rd April 2005, 15:15
RUSINE!!!!!! S-a vazut clar ca Andrei Cristea a fost faultat in afara careului!

Pancujunior
3rd April 2005, 15:30
inca 20 min :)

MARCEL55
3rd April 2005, 15:36
Probabil JIJI a contribuit cu cascaval din plin pentru augustus ca sa poata arbitra in asa hal.

timo
3rd April 2005, 15:37
Sunt total dezamagit de prestatia STELEI si incep sa cred ca aventura europeana a fost posibila si cu ceva noroc ... ceva mai mult.
In meciul de astazi Dica a fost PRAF iar echipa in general submediocru.
Asa nu castigan sub nici o forma campionatul... tare imi este frica de dinamo si rapid.

be@
3rd April 2005, 15:41
Sunt total dezamagit de prestatia STELEI si incep sa cred ca aventura europeana a fost posibila si cu ceva noroc ... ceva mai mult.
In meciul de astazi Dica a fost PRAF iar echipa in general submediocru.
Asa nu castigan sub nici o forma campionatul... tare imi este frica de dinamo si rapid.

Iata ca mai sunt si stelisti cu picioarele pe pamant.Felicitari!

ADelPiero
3rd April 2005, 15:55
1-1 rezultat final ... pacat de ultimele 2 ocazii ale Unirii ;) ata e... e bun si 1 punct ...totusi, am jucat cu Steaua :D

Pancujunior
3rd April 2005, 15:58
esteeeee
steaua o sa faca pasi rapid din fruntea clasamentului
titlul este pierdut pentru ei!!
o sa vedeti

be@
3rd April 2005, 15:59
Felicitari ,Apulum! /hello

Steaua,s-o tii tot asa ! :ok:

ronaldinho
3rd April 2005, 15:59
va fi intrarea marelui oier, in marele oras al Unirii. Sa-l vedeti ce va scoate din el :D. Meci de 2, dar am eu o presimtire ca una din cele 3 se va inpotmoli etapa asta. Ramane de vazut care.
Mare prezicator :D . CE bine-mi pare ca ati luat teapa, ce bine.... :yeah: .Campionatul devine foarte strans in acest moment.

uti2102
3rd April 2005, 16:01
Joc foarte slab al Stelei. Nu shtiu ce shanse avem la Bistritza cu un astfel de joc...Oricum, am avut shi ghinion la cele 2 bare...... :mda:
Aia care striga sus shi tare "HOTZII" sa mai dea un ochi pe caseta meciului. Sa faca ochii mari de tot shi sa se uite : faultul n-a fost la mai mult de douazeci de centimetri in afara careului. Nu ca asta ar fi o scuza pentru arbitru, dar de aici shi pana a spune ca a fost cumparat de Steaua....e cale lunga. Dar de la frustratzi ma ashtept la orice :drak:


Campionatul devine foarte strans in acest moment.
Foarte, voi shi catzeii suntetzi la 4 puncte de noi :mda: Pana la meciul direct :D

ADelPiero
3rd April 2005, 16:06
alpopa, si eu sunt stelist juma :D ... dar am puterea sa zic ca Steaua a fost ajutata de arbitru !!!!!!!

uti2102
3rd April 2005, 16:07
:happy Din moment ce a dat un penalty ce nu a fost normal ca a fost ajutata. Eu am vrut sa spun ca unii "frustratzi" exagereaza voit, de parca Augustus putea sa-shi dea seama daca faultul a fost 20 de cm mai incolo sau mai incoace. Sa fim serioshi, 5 din 10 arbitrii se inshelau la faza asta.

vlad1607
3rd April 2005, 16:11
Felicitari ardelenilor :) popica las-o ca miroase :D

Corrado*
3rd April 2005, 16:11
Si eu sunt stelist infocat. Dar adevaru` e ca 21.Cristea trebuia sa ia al doilea galben, pentru ca a lovit mingea dupa fluier. :rolleyes:

ADelPiero
3rd April 2005, 16:13
exact, alta faza:rosu:.... alpopa, mai pune o "idee" pe arbitraje

uti2102
3rd April 2005, 16:23
Cand a lovit dupa fluier ?!

miril
3rd April 2005, 16:24
Si eliminarea lui Giuchici?

ADelPiero
3rd April 2005, 16:28
la o faza cand a fost offside... s`a enervat si a dat in ea ... dar, ai mei, cum sunt prosti si nu comenteaza... a scapat :mda:

cip_81
3rd April 2005, 16:29
Ca sa nu mai pomenim de cotul lui radoi (baietasul asta trebuie temperat)...pentru o faza exact, identica si la fel Maxim a luat cartonas rosu.Diferenta e ca unul joaca la Sportul, iar celalalt intre cimitire.

vlad1607
3rd April 2005, 16:36
Mirela nu e la prima faza de genul asta.

uti2102
3rd April 2005, 16:37
:happy Hai ca o datzi in diverse baietzi. Daca s-ar putea arbitrul sa scoata cartonashe doar pentru stelishti, nu ?! :happy
"Cotul" lui Radoi a fost o saritura obishnuita la cap, deloc diferita de cea a lui Maxim, eliminat mult prea ushor de arbitrul meciului de la Craiova. Cat despre eliminarea lui Giuchici, a fost perfect justificata. A impiedicat executarea unei lovituri libere, lucru care se sanctzioneaza cu galben. Al doilea in cazul lui.

PS : despre lovirea intentzionata a balonului, de catre Cristea, dupa fluierul arbitrului, o sa ma mai informez; cred k mi-a scapat, daca nu cumva e o noua exagerare a voastra; totushi, daca faza e similara cu cea de la Piteshti, cand Cristea merita intr-adevar al doilea galben, pentru acelashi gest, o sa completez "prestatzia" lui Augustus.

arcasul75
3rd April 2005, 16:38
felicitari apulum...forza dinamo, acum e momentul sa le taiem macaroana stelistilor...

vlad1607
3rd April 2005, 16:39
mai degraba sa le taiem branza cascavalul urda :happy
Cu totzii in ghena..stiu ca pute da ce sa-i faci :D :D eu unul o sa fiu prezent :D

jay
3rd April 2005, 16:42
AlPopa, de ce ii consideri frustrati pe cei care acuza arbitrajul partinitor din meciul de azi de la Alba? Eu cred ca majoritatea suporterilor prefera ca echipa lor sa fie arbitrata corect, nu ajutata de fluierasi! Mi-ar fi rusine sa fiu stelist! Trecut odios, prezent mizerabil!

uti2102
3rd April 2005, 16:42
AlPopa, de ce ii consideri frustrati pe cei care acuza arbitrajul partinitor din meciul de azi de la Alba?
Arbitraj partinitor ?! :happy: Ma faci sa rad. De fapt, cred k arbitrul ne-a facut un deserviciu major dandu-ne penalty. Daca dadea fault in afara careului il elimina pe jucatorul gazda, acesta fiind ultimul aparator! Mai gandeshte-te inainte sa scrii ! Cu mitocanii de obicei nu discut ! :jerk:

@vlad
Va datzi zmei degeaba. Cu fundul in poarta nu shtitzi sa jucatzi, asha ca n-avetzi nici o shansa cu noi. Va dam multe ! :D

miril
3rd April 2005, 16:44
Alpopa, eu nu am vazut meciul, dar l-am ascultat pe TotalSport Radio, care a calificat arbitrajul lui Augustus drept slab, prin vicierea rezultatului, la acordarea 11-ului si eliminarea facila a lui Giuchici. Au...apreciat si specialitatea lui Radoi. stii tu care. Aici nu mai este vorba de intentie, ci de potentialitatea de periculozitate a gestului. Una peste alta, Steaua a jucat sub asteptari cu sau fara ajutorul intentionat a lui Augustus.

King of Hell
3rd April 2005, 16:45
Penalty din burta...0 sanse sa ia steaua campionatul anul asta...

arcasul75
3rd April 2005, 16:46
e cam devreme sa estimezi rezultatul...eu merg insa pe mana lui dinamo...este in forma mai buna actualmente. la steaua au fost multe momente tensionate in ultima vreme. iar andone tace si face, nu jigneste tot ce intalneste in cale precum face oierul...

miril
3rd April 2005, 16:47
Cu mitocanii...

uti2102
3rd April 2005, 16:48
Nu intzeleg unde e neintzelegerea Miril. Tzi-am spus doar ca Augustus a arbitrat slab, fiind aproape la fel de enervant ca Tudor. Dar e mult spus viciere de rezultat. Singura lui gresheala a fost la penalty, cand poate 5 din 10 arbitrii ar fi luat aceeashi decizie. Sa-ntzeleg ca era mai bine pentru "frustratzi" sa vada bine faza shi sa-l dea afara pe jucatorul gazda ?! Va zic io, nu era, pentru ca in avantaj numeric cashtigam meciul...
Cat despre celelalte comentarii, care insinueaza practici de prin groapa la adresa arbitrilor.....cred k nici nu mai trebuie comentate.

miril
3rd April 2005, 16:51
Alpopa, inteleg ce vrei sa spui, dar 11 nu a fost, iar, daca s-ar fi impus eliminarea in minutul doi, exista si posibilitatea ca Steaua sa nu fi profitat, mica ce este adevarat, dar existenta. Deci, cuvantul viciere nu este exagerat.

jay
3rd April 2005, 16:54
Cu mitocanii de obicei nu discut ! :jerk:
Eleganta tipic ghencista... Clar, e bine sa iau o noua pauza cu postarile la unele sectiuni ale acestui forum.

uti2102
3rd April 2005, 16:55
@Miril
:D Intzeleg ce zici. Pe de o parte a viciat ca a dat penalty, pe de alta parte ca nu l-a eliminat pe jucatorul gazda :drak: Interesant, cred k numai la noi in campionat sunt faze d-astea fara ieshire.
Dar explica-i tu mai bine lui Claudiu, se pare ca are papushi cu jucatorii Stelei shi face voodoo p-acasa :D Asha ura care da in nesimtzire n-am mai vazut de mult... "trecut odios, prezent mizerabil" :jerk:
Chiar asha, cauta-ne pe dincolo Claudiu. Chiar o sa pun ceva in sensul asta in semnatura mea.

miril
3rd April 2005, 16:55
Claudiu, ce esti asa de sensibil, bre?

vlad1607
3rd April 2005, 16:56
Popica om trai si om vedea....stiu ca apararea noastra e slaba relax....da nici cu aia intalnita azi nu ati marcat pe bune asa ca....:D

cip_81
3rd April 2005, 17:00
Totusi, sa nu fim carcatosi, steaua trebuie felicitata pentru acest rezultat de egalitate...l-a meritat. :D

uti2102
3rd April 2005, 17:03
l-a meritat. :D
Cred k e prima oara cand suntem de acord :mda:

uti2102
3rd April 2005, 17:19
Miril, vezi pe GSp ca au bagat video cu faza penaltiului. E filmat bine, se vede ca a fost in afara. Insa sunt curios cum ar fi putut arbitrul sa-shi dea seama. De fapt, nici gazdele n-au protestat.

miril
3rd April 2005, 17:29
O sa incerc sa ma uit. Multumesc!

apparte
3rd April 2005, 17:37
N-a fost 11m!S-a vazut f clar!Dar acolo trebuia lovitura libera si eliminare!In 10 oameni din min 1 nu stiu ce ar fi putut face albaiulienii.Steaua a jucat execrabil,in 10 oameni tot meciul(Dica),iar pana-n min 60 in 9(puneti-l si pe Munteanu,care a inceput sa joace abia din acel minut)!Nu inteleg de ce l-a fortat pe Munteanu care e la al 3-lea meci intr-o saptamana...cred c-ar trebui odihnit la Bistrita.Desi a jucat slab azi,Steaua a avut si ghinion,cele 2 bare sunt marturie!Sa speram ca s-a terminat cu ghinionul!

cip_81
3rd April 2005, 17:46
Deci pana la urma s-ar fi jucat 10 la 10...Dica nu a existat.

ADelPiero
3rd April 2005, 17:50
si apoi :rosu: pt Cristea... daca avea ochi arbitru :mda:

Paul
3rd April 2005, 17:54
mi`am downloadat si eu rezumnatul ca am fost plecat si nu am vazut meciul

1) OK , n`a fost 11 m , dar a fost eliminare pt. fundasul lui Alba !
2) Sa le fie rusine !

ronaldinho
3rd April 2005, 17:56
felicitari apulum...forza dinamo, acum e momentul sa le taiem macaroana stelistilor...
:rosu: cu ce??? bagati blatul in Ghencea? :o:

vlad1607
3rd April 2005, 17:59
ronaldinho tu esti mariusica copy/paste max 2?? ca atata stii sa zici....s-a stricat banda?

Paul
3rd April 2005, 18:02
:rosu: cu ce??? bagati blatul in Ghencea? :o:

lasa`i mah sa spere ...

uti2102
3rd April 2005, 18:03
Uitatzi aici momentul contactului. In afara careului cu ......catzi cm ?! :D

miril
3rd April 2005, 18:04
Din ce se vede, daca a fost fault, se putea da eliminare!

ronaldinho
3rd April 2005, 18:05
:degete: stai bah sa aflu si eu rezultatul de diseara. poate intra si Rapid in lupta pentru titlu :D . Lasa banda. Stiu ca e veche, dar nu e inca expirata. :D Daca nu luati anul asta nimic, promit sa nu mai zic nimic; daca te linisteste cu ceva.

cip_81
3rd April 2005, 18:05
Bai, ronaldinho, tu ai grave probleme...pe cuvantul meu.Vezi mai bine de meciul marfarelor de diseara.

arcasul75
3rd April 2005, 18:05
Stii ff bine ca mingea e rotunda. Daca ai uitat, cred ca ti-au adus aminte albaiulienii... si o sa iti confirme CAINII...

ADelPiero
3rd April 2005, 18:20
alpopa, 20cm ... ;) si din pod vedeam ca nu a fost :evil::evil:

baden
3rd April 2005, 18:25
Va rog sa urmariti arbitrajul acestui "cavaler" al fluierului. Etapa anterioara am spus despre el ca e cu "pluta". Acum a arbitrat putin mai "bine" ... dar consider ca este un prost (fara sa trec ghilimele). Eu sper ca pana la urma din respect pentru banii pe care ii dam la meciuri ... sper ca sa se renunte la el ... sau sa fie pus sa arbitreze numai meciurile de tipul ( Rapid - Dinamo, Dinamo - Gloria Bistrita)

Vadim
3rd April 2005, 18:26
N-a fost penalty. Se vede din avion.

uti2102
3rd April 2005, 18:29
Hai sa fim serioshi Vadime. Poate s-o vedea din avion, dar numai dupa ce stai cateva zeci de minute sa desfaci frameurile....Nimeni nu putea sa-shi dea seama, poate doar tushierul. Oricum, repet, nimeni n-a protestat. Nu incerc sa-l scuz pe arbitru, insa a fost decizie 50/50.

baden
3rd April 2005, 18:37
Hai sa fim serioshi Vadime. Poate s-o vedea din avion, dar numai dupa ce stai cateva zeci de minute sa desfaci frameurile....Nimeni nu putea sa-shi dea seama, poate doar tushierul. Oricum, repet, nimeni n-a protestat. Nu incerc sa-l scuz pe arbitru, insa a fost decizie 50/50.
nu ai ce scuza la acest arbitru ... n-a fost o singura faza gresita ... a mai gresit si altele (chiar daca ar putea fi banuit de impartialitate) ...
sustin ca el si cu tusierii lui gresesc numai si numai din prostie

Vadim
3rd April 2005, 18:45
Tusierul trebuia sa semnalizeze in afara careului. Iar centralul daca nu era sigur trebuia sa dea lovitura libera.

miril
3rd April 2005, 18:49
Aici ii dau dreptate lui Vadim. Si prin campionatul italian si nu numai, marile echipe au parte de decizii in favoarea lor, intr-o mare proportie. Dar repet, din ce se vede, fundasul lui Apulum putea primii cartonasul rosu.

ADelPiero
3rd April 2005, 18:55
putea... dar nu era 11m ...si daca il scotea afara pe Minea... ne "instalam" in aparare ... si nu cred ca se mai putea in scrie :D

THE HUN
3rd April 2005, 19:29
Nu am vazut meciul dar rezultatul final mi-a inselat placut asteptarile,cred ca la ora asta lui jiji ia picat iara buza in gura ca dupa meciul cu Villareal.Sunt curios ce fel de perle o sa-i behaie gura,probabil iar Zenga e de vina ca n-a bagat vreun jucator( din gama febletile lu jiji ) aflat in forma ( de varza).

ADelPiero
3rd April 2005, 19:31
Gigi a fost destul de linistit la meci... chiar si la sfarsit, nu parea afectat ...

THE HUN
3rd April 2005, 20:00
Gigi a fost destul de linistit la meci... chiar si la sfarsit, nu parea afectat ...
Probabil are nevoie de ceva timp sa iasa din transa provocata de rezultat.

remus
3rd April 2005, 21:27
Meciul e mai greu decat pare :Conform optimului motivational , Stelistii vor fi submotivati in acest meci , iar dupa dezastrul cu poli iasi din tur , nici un meci nu e castigat inainte de a fi terminat.

Am cobit. Fir-ar ... am pierdut 2 puncte mari de tot astazi . :(

:headbang:

ADelPiero
3rd April 2005, 21:31
EU am castigat :D 2 puncte azi :P

be@
3rd April 2005, 21:32
Am cobit. Fir-ar ... am pierdut 2 puncte mari de tot astazi . :(

:headbang:

Si-o sa mai pierdeti.....PAREREA MEA!

radcom
3rd April 2005, 21:51
Daca vor fi numai 2 pana la sfarshitul campionatului,...OK...

Puc
3rd April 2005, 21:52
slab steaua... :no:

be@
3rd April 2005, 21:56
Puc,da' U. cum a jucat? :evil:

Mambo
3rd April 2005, 21:56
Steaua a jucat slab astazi.Dinamo este pe primul lok dar sa nu uitam ca steaua are 2 restante pe care le vor castiga la sigur!!!! :ok:

Pancujunior
3rd April 2005, 22:10
steaua are 2 restante pe care le vor castiga la sigur!!!! :ok:

da ce esti tu nostradamus? :happy

ADelPiero
3rd April 2005, 22:23
normal;) ... si eu sunt de acord cu el ! cu bistrita nici nu se pune problema... si cu rapid ... 3-0 sec :D

Puc
3rd April 2005, 23:03
Puc,da' U. cum a jucat?

Da be,o să vedem la sfirsitul campionatului cine o să cadă in "B".Si chiar dacă o sa pice Stiinta,dupa 40 de ani ...nu-i bai, :) ,traditia nu se pierde.Oricum tu trebuie sa stii mai bine cum e pe-acolo ,adica in "B" ,ai ceva experienta :P .

Mihai
3rd April 2005, 23:08
Am venit sa ma iau de stelisti! A fost furt pe fata ce au facut arbitrii! Pai se poate...
URAT de tot ce s-a intamplat! pai 11m ala a fost pe nedrept! Radoi faulteaza ca nesimtitul si in rest echipa nu a jucat nimic!
Ce faceti superstarilor??? Sunteti obisniti sa jucati doar cu echipe din Spania... Lasa ca va aducem noi cu picoarele pe pamant...

http://fep.hpc.pub.ro/~fia/alte/11m.jpg

ADelPiero
3rd April 2005, 23:38
tusierul era pe linie !!! trebuia sa intervina, nebunu` !!

fia
3rd April 2005, 23:43
DelPiero, tu cu cine ai tinut? Si a doua intrebare, ai fost la meci :D?

ADelPiero
3rd April 2005, 23:46
sincer, cu UNIREA :D ... acestia au mare nevoie de puncte :( ... orice punct e excelent pt team ;)

uti2102
4th April 2005, 00:08
Radoi faulteaza ca nesimtitul si in rest echipa nu a jucat nimic!

Uite-te la meci intai. :ok: Dup-aia vorbeshte. :ok:

Mihai
4th April 2005, 00:17
Ohoooo m-am uitat! SI nu mi-a placut ce am vazut!
Poate m-am exprimat gresit, Radoi a faultat odata (cu cotul) urat de tot, si d-aia am zis asa!

Daca ma contrazici ca echipa a jucat prost, atunci spune-mi si mie dc super steaua care a ajuns pana in optimi s-a impiedicat de echipa de pe locul 15?

uti2102
4th April 2005, 00:33
Nu te contrazic de jocul echipei, te contrazic de ce zici de Radoi. A sarit la cap la faza aia, asha cum se sare de zeci sau sute de ori intr-un meci. Uite-te shi la alte campionate ca sa ai shi alte puncte de reper; dak compari doar cu ce se intampla in campionatul nostru de fatalai, in care totzi se vaita shi se trantesc pe jos cand joaca cu Steaua....... :mda:

Mihai
4th April 2005, 00:39
Sa zicem ca ai dreptate! Cu arbitrii nu prea am nimic, ca nu prea il favorizeaza pe Radoi! Dar cand ii aud pe comentatorii TV cat il pupa-n fund, simt ca mor! Marele Radoi, bravul Radoi, supermegaultra Radoi, wonder Radoi :D, nu stiu daca ma intelegi dar simt ca MOR!!!
Si nu ca il lauda cand joaca bine dar: intra unu mai barbateste la Radoi, incepe comentatorul: o avea ceva Radoi, oare s-a accidentat, o intrare criminala a jucatorului X asupra celui mai bun jucator din Divizia A, uite ca se ridica, BRAVO Radoi (aici de obicei tipa...) asa, esti un exemplu pentru toti jucatorii din Romania!
Si asta nu se intampla in meciurile din cupele europene, unde trebuie pupati daca joaca bine, ci in campionatul nostru!
Cam asta ma enerveaza la Radoi, in rest imi place foarte mult de el si e un jucator foarte bun!!!

ADelPiero
4th April 2005, 01:05
Un jandarm lovit şi zeci de
scaune rupte de suporterii stelişti

Un jandarm a fost lovit în cap cu un obiect contondent şi zeci de scaune au fost distruse de către suporterii stelişti prezenţi, duminică, pe stadionul Cetate din Alba Iulia, la meciul dintre echipele Apulum - Steaua, desfăşurat în cadrul etapei a XVIII-a. Aproximativ 200 de suporteri stelişti au fost reţinuţi imediat după sfârşitul meciului de către echipele de Intervenţie Rapidă şi jandarmi, pentru a-i legitima şi identifica pe cei care au vandalizat stadionul şi l-au lovit pe jandarm. Acesta, care avea cel puţin 100 de kilograme, asigura ordinea chiar în preajma galeriei steliste. Plin de sânge, jandarmul a fost imediat transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Alba, unde a fost diagnosticat cu plagă contuză frontală. El nu a necesitat internarea în spital. Celelalte incidente semnalate au fost minore, inerente unui meci de fotbal desfăşurat pe un stadion din România. De menţionat că pentru buna desfăşurare a meciului şi asigurarea ordinei, au fost mobilizaţi peste 200 de jandarmi din judeţele Alba şi Cluj. Desfăşurat în prezenţa a circa 18.000 de spectatori, meciul dintre echipele Apulum Alba Iulia şi Steaua Bucureşti s-a terminat cu scorul de 1-1.

(prosport)

suporterita
4th April 2005, 09:27
e doar un meci, asta a fost.nu as vrea sa se intimple alte lucruri mai rele cum ar fii plecarea lui Dica.au jucat prost,nu le-a iesit nimic si a fost o asemanare izbitoare cu meciul Steaua-Poli Iasi din tur.presiunea care o exercita ziarele si in special Gigi Becali este de rau augur, "Steaua trebuie sa ia campionatul",Steaua este blazonul Romaniei...etc. avem o problema,lasind la o parte acest meci slab,toate echipele care vor juca cu Steaua se vor aseza pe 16 m cu tancurile.meciul de ieri ne-a aratat extrem de clar un lucru:nu a fost Neaga.Dorinel Munteanu a jucat lent si execrabil tocmai unde aveam nevoie cel mai mult ,la mijlocul terenului.sa nu isi faca iluzii cineva ca Steaua va pierde campionatul insa este jenant ce se intimpla,la o echipa care vine din optimile cupei UEFA.Cristea baiatul de aur a lui Gigi si Dinita baiatul cel cuminte au ratat ca niste ageamii,Dica doarme somnul indolentei si Gigi Becali distruge echipa cu tot felul de elucubratii fotbalistice inventate de el.e greu.

HaoTic
4th April 2005, 10:11
In legatuta cu incidentele din final, va spun eu ce s-a intamplat. Un grup de copii de maxim 10 ani au intrat pe stadion si au flututat steagurile Unirii. Cand au vazut "suporterii" Stelei parca au turbat. Au patruns in stadion si s-au luat dupa ei. Apropo jumatate dintre ei erau beti manga, si faceau talente, inainte de inceperea meciului prin preajma stadionului. Tipic bucurestean.
No nu-i bai, ca si-au capatat-o de la jandarmi, turmele de oi. Macar daca retrogradam, am o satisfactie. Nu mai vad asemenea specimene in Alba Iulia.

suporterita
4th April 2005, 10:25
cine n-are ce face pleaca in provincie cu sticla-n buzunar.toti sunt la fel,nu numai Steaua are suporteri de acest fel.fenomenul fotbal in Romania asa este perceput de suporter, cu alcoolul la cap.bineinteles mai sunt si exceptii dar primavara intirzie pentru ca sunt putini cei cu educatie.

ADelPiero
4th April 2005, 10:38
revin cu o poza din presa locala, cu respectivul jandarm

Red Heat
4th April 2005, 12:20
Steaua va intampina mari probleme cu echipe care se vor aseza pe trei linii in fata careului, pentru ca, asa cum am mai spus-o, nu are macar un atacant de careu veritabil. Daca mai punem la socoteala si lipsa evidenta de forma a lui Dica si chiar a lui Dinita, al 5-lea sezon fara trofeu a echipei din Ghencea nu este prea departe..

...sa nu uit. ma mira cum agresivitatea (in sensul negativ al cuvantului) lui Radoi nu este sanctionata in continuare. si nu e prima data..

armin
4th April 2005, 12:34
Meciul a fost o palma data lui Becali pt urmatoarele 2 motive:
1) S-a scapat de Neaga dar n-a adus un inlocuitor.
2) A tot urlat ca Steaua n-are adversar in Romania.

Personal consider ca aceasta n-a fost prima palma. Cu Neaga in locul lui Dinita Steaua putea mai mult si cu Villareal.

Arbitraj mai mult decat penibil. Cea mai relevanta faza a fost cea cu "pasa" la portarul gazdelor. Apoi 11m, cartonasul, etc. Jenant...

uti2102
4th April 2005, 12:42
Cea mai relevanta faza a fost cea cu "pasa" la portarul gazdelor
*******ul de arbitru nu pentru asta a dat indirecta, ci pentru ca i s-a parut lui ca Minca a luat mingea de doua ori in mana :D De fapt, a respins-o cu palma in prima faza, asha ca din punctul meu de vedere faza poate fi vazuta drept "prindere in doi timp a mingii de catre portar", deci in nici un caz nu se impunea indirecta.
La penalty nu prea ai ce sa-i reproshezi, era practic imposibil sa-shi dea seama, mai ales ca tushierul nu l-a ajutat nici un pic. Dar oricum, un fel de Tudor II acest arbitru.... :ciocan:

radcom
4th April 2005, 12:50
Ai perfecta dreptate, alpopa.Eu personal sunt chiar mai fericit cand ne mai ajuta arbitrii, :) pt. ca ma saturasem in anii trecutzi sa vad cum dinamo ia puncte nemeritat. :no:
Sa se mai oftice shi dinamovishtii, sa vada shi ei cum e! :evil:

ADelPiero
4th April 2005, 12:51
alpopa, te`ai informat despre "cazul" cristea? ... cand a scapat de al 2lea cartonas galben...
iti mai dau ceva:

(...)Altfel, Constantin a condus partida într-o manieră proprie. Cristea a lovit mingea după fluierul lui, dar n-a primit al doilea "galben". Giuchici, pentru acelaşi lucru, a fost eliminat de pe teren în minutul 90+2.(...)

p.s. alta poza cu "grasutul" meu ;)

uti2102
4th April 2005, 12:53
cand ne mai ajuta arbitrii
Pai din contra, indiferent ce zic unii sau altzii, eu consider ca arbitrul ne-a dezavantajat clar : dak s-ar fi trezit bine de dimineatza ar fi dat roshu in primul minut lui Minea shi lovitura libera. Cu un om in plus timp de 90 de minute nu cred k mai aveam emotzii....dar asta e.....cum zicea shi Miril : arbitrul a influentzat rezultatul final - in ce sens vrea fiecare sa vada :D

gusti
4th April 2005, 12:58
pai dupa cum se vede buturuga mica rastoarna carul mare ... o echipa parasita de jucatori .. fara bani .. cu un antrenor care nici el nu isi punea mari sperante in acest meci.. uite ca s-a intamplat .... si daca constantin nu muta faultul in careu ... ei poate era surpriza secolului... si daca stam sa ne gandim ca 4 dintre titulari de la Apulum ( dupa prosportul de ieri ) au meciuri in div A cat are Steaua in acest sezon in UEFA...

alpopa sunt si eu stelist dar daca tu vrei ca oricine care joaca cu steaua sa joace cu un om mai putin .... atunci hai sa ne lasam de fotbal ..

Darkslowstar
4th April 2005, 13:16
Pai din contra, indiferent ce zic unii sau altzii, eu consider ca arbitrul ne-a dezavantajat clar : dak s-ar fi trezit bine de dimineatza ar fi dat roshu in primul minut lui Minea shi lovitura libera. Cu un om in plus timp de 90 de minute nu cred k mai aveam emotzii....dar asta e.....cum zicea shi Miril : arbitrul a influentzat rezultatul final - in ce sens vrea fiecare sa vada :D

Haide Alpopa, revino cu picioarele pe pamant. Steaua a inceput returul la fel ca si anul trecut, cu ajutor de la oamenii in negru. Becaliotii nu au priceput iarasi ca Dinamo e campioana la arbitrii (smenuri in general) si ca nu au nici o sansa decat jucand fotbal.
Minea trebuia elminat, dar faultul a fost clar in afara careului. Plus ca Radoi trebuia eliminat (si suspendat vreo 6 etape pt. ca e recidivist), la fel si Cristea. Cum poti sa mai spui ca v-a dezavantajat. Te stiam fair play, nu ma dezamagi.

radcom
4th April 2005, 13:17
alpopa sunt si eu stelist dar daca tu vrei ca oricine care joaca cu steaua sa joace cu un om mai putin .... atunci hai sa ne lasam de fotbal ..
Scuze, ca am intervenit eu, dar eliminare se impunea din min.1.Probabil arbitrul shi-a dat seama ca a greshit, dar acrezut ca mai toata lumea ca STEAUA va face scor.

uti2102
4th April 2005, 13:23
Minea trebuia elminat, dar faultul a fost clar in afara careului. Plus ca Radoi trebuia eliminat (si suspendat vreo 6 etape pt. ca e recidivist), la fel si Cristea. Cum poti sa mai spui ca v-a dezavantajat. Te stiam fair play, nu ma dezamagi.
Din moment ce nu a eliminat un jucator gazda in minutul 1 cred k ne-a dezavantajat clar, mai ales vazand evolutzia ulterioara a jocului. Cu un om in plus am fi cashtigat meciul.
Tu ai vazut meciul ?! Potzi sa-mi spui cu ce a greshit Radoi ?! :o Voi nu prea atzi practicat sportul asta se pare. Intzelegeam daca ziceai de Cristea, care a lovit mingea dupa fluierul arbitrului, dar Radoi ce-a mai facut ?! A sarit la cap este ?! Mai bine statea jos. :mda:

@gusti : din moment ce era corect sa dea eliminare shi lovitura libera, eu asta vreau : sa se arbitreze corect ! Daca Minea a faultat de roshu in primul minut e normal sa-mi doresc eliminarea lui.

Darkslowstar
4th April 2005, 13:37
De ce oare numai voi si Dinamo sunteti dezavantajati in halul asta? Imi doresc si eu pt. Steagu un penalty aiurea (pt noi, nu contra, cum am avut atatea) si sa nu elimine jucatori in situatii clare. Hai sa zicem ca la radoi nu ste atat de evident, dar la Cristea a fost strigator la cer. Per total, luand in considerare totul, se vede din avion ca Steaua e in avantaj. O echipa poate juca mai bine in 10 decat in 11, deci nu e sigur ca ati fi castigat cu Apullum in 10. Un gol e un avantaj mai sigur decat un om in minus.

ADelPiero
4th April 2005, 13:42
alpopa, daca il dadea pe ala afara... erai sigur ca va castiga Steaua ? :thinkso: ... eu zic ca nu... ti`am zis, se baga toata echipa in aparare si nu stiu daca se mai putea inscrie...oricum, am jucat cu 2 mijlocasi la inchidere si 2 fundasi centrali ... deci, profil defensiv ...

radcom
4th April 2005, 13:45
:no: Aici, te contrazic Darkslowstar.Cu un om in minus din min.1, Apulum nu apuca sa mai dea nici acel gol :no: ,...shi ishi mai luau cateva "pe costum". :)

ultra_alba
4th April 2005, 13:53
pacat am fi putut invinge

uti2102
4th April 2005, 14:01
De ce oare numai voi si Dinamo sunteti dezavantajati in halul asta?
Itzi intzeleg aluzia, dar aici trebuie sa-tzi amintesc ca peste tot in lume exista senzatzia ca echipele mari sunt ajutate de arbitraj. De ce spun "senzatzia" ?! Pentru ca echipe ca Steaua, Dinamo sau Rapid (ca sa ma rezum numai la campionatul nostru) sunt in majoritatea timpului in terenul advers, au de vreo 2 sau 3 ori mai multe incursiuni in preajma careului decat adversarii lor. Deci practic ar avea de 2 sau 3 ori shanse mai mari ca arbitrul sa gresheasca in favoarea lor fazele de atac shi de 2 sau de 3 ori shanse mai mici ca arbitrul sa gresheasca in defavoarea lor fazele in care se apara.
Normal ca Steagul tau are shanse mici sa obtzina un penalti la un fault la limita careului din moment ce ajunge foarte rar in acea zona a terenului (vezi meciul cu Otzelul). Shi tot normal, probabilistic vorbind, e ca Steagul sa fie penalizata cu un penalti (gen cel de la Alba Iulia) din moment ce mare parte din timp jocul se desfashoara in preajma propriului careu.
Inca o data o spun, eu nu vreau sa acopar nici o gresheala a arbitrilor, chiar sunt dezgustat de unele prestatzii ale acestora, dar sa arunci in carca Stelei acuzatzii de genul "arbitru cumparat" pentru o faza ca cea de la Alba Iulia, in care mai mult ne-a dezavantajat decat ne-a avantajat, e exagerat.

Darkslowstar
4th April 2005, 14:43
Alpopa, rationamentul tau este propabil corect, numai ca realitatea este ca echipele mari chiar sunt ajutate. Poate mai putin rapidul, dar steaua si dinamo sigur. Noi am avut ieri la galati un penalty clar (hent in careu) si Tudor nu s-a sinchisit. Daca erau echipele erei comuniste in locul nsotru era sigur penalty. Normal ca fiind echipe ofensive au mai multe sanse pe atacul lor )de gol sau de greseala) dar parca coincidentele sunt mult prea multe. Mai stim si noi ceva fotbal, chiar daca voi si Dinamo ati cam monopolizat campionatul si avem si noi ochi cu care sa vedem ceea ce este evident.
Eu n-am zis arbitru cumparat ci doar ca Constantin v-a ajutat. Parere care mi-o mentin in lipsa unor argumente contrarii (per total).

Radcom, esti cumva mama omida under cover? Uneori o echipa joaca mult mai bine cu un om in minus, Nu poti sa sti.
Semnatura ta imi aduce aminte de alt greucean al forumului, prietenii stiu care? :)
Iasul rosu se mandreste cu optiunile lui. Cel mai mare never, dar cel mai tare (de cap, rosu, bolsevic oras mare) da

radcom
4th April 2005, 16:59
Radcom, esti cumva mama omida under cover? Uneori o echipa joaca mult mai bine cu un om in minus, Nu poti sa sti.
Semnatura ta imi aduce aminte de alt greucean al forumului, prietenii stiu care? :)
Iasul rosu se mandreste cu optiunile lui. Cel mai mare never, dar cel mai tare (de cap, rosu, bolsevic oras mare) da

Am vazut totzi ce a jucat Apulum, :no: shi nu spune tu ca fara 1 om, din min.1 ar fi jucat mai bine.Dar poate... :P
In legatura cu semnatura mea, MA MANDRESC CU VERIDICITATEA ACESTEIA !!! /hello (Daca nu crezi verifica nishte statistici mai recente!)
Din cate imi dau seama, nu ai vizitat niciodata orashul IASI. Nu cred ca "atributele" scrise de tine in paranteza vor putea fi vreodata asociate "orashului culturii"(IASI,daca nu stiai)! :rosu:
Cat despre "greuceanul" de care ti-ai amintit,...nu ma intereseaza! :D

Darkslowstar
4th April 2005, 17:14
Am vizitat orasul Iasi si am constat ca nu se poate compara cu Brasovul. Aveti primar pesedist si sunteti cel mai mare (prob, ca mai e si Constanta) oras cu pesedei la conducere. Deci sunteti un oras rosu. Bolsevic vine de aici. Intredavar stati bine la cultura dar cu o floare nu s eface primavara. Oricum gata, ca suntem OT pe aici.
Eu va doresc personal multa bafta cu exceptia meciului direct din Copou. :)

uti2102
4th April 2005, 17:14
Daca erau echipele erei comuniste in locul nsotru era sigur penalty.
Care-s echipele comuniste ?! :o:
Shi Steagu ce e ?! :mda:
Asta numesc eu complex sau frustrare. :mda: Au trecut 15 ani, iar Steaua tot cea mai buna a ramas shi in perioada asta. :D



Eu n-am zis arbitru cumparat ci doar ca Constantin v-a ajutat. Parere care mi-o mentin in lipsa unor argumente contrarii (per total).

Cum tzi-am zis, parerea initziala e ca ne-a ajutat cu penaltyul, dar ne-a facut un mare deserviciu ca nu l-a eliminat pe jucatorul gazda. Inca o data itzi spun, jucam 90 de minute cu un om in plus !!! Nu numai ca gazdelor le-ar fi fost imposibil sa inscrie, dar mai mult ca sigur ca pana la urma reduta lor ar fi cedat. Dupa cum a decurs jocul, s-a vazut ca "avantajul" lui s-a dovedit a fi mai degraba un dezavantaj. Asta e o lectzie shi pentru viatza - potzi sa crezi k ai pacalit destinul, dar de fapt el te-a pacalit pe tine. Acordand penalty shi nu eliminare+lovitura libera arbitrul a pacalit Steaua ieri....orice atzi spune voi.

Darkslowstar
4th April 2005, 17:25
Echipele comuniste sunt cele aduse de comunisti din URSS, mai sunt si altele care jucau fotbal inainte de a veni T 34-urile.

Rationamentul tau e interesant, dar e dificil sa spui cum ar fi fost mai bine pt. voi. Oricum ati pornit cu un avantaj si nu ati reusit sa-l gestionati. Ramane oricum Cristea care ar fi trebuit sa nu mai joace cu Dinamo, si asta e un avantaj cert. Din pacate nu va ajuta cu nimic pt. ca numai o suspendare la un meci atat de important l-ar fi invatat minte si probabil va repeta gestul in Europa si va fi avertizat aiurea.

Mihai
4th April 2005, 17:47
Am vazut ca ati pus poze cu jandarmul acela lovit!
Oare cate poze se pot pune cu suporteri batuti mar (cu sau FARA motiv) de analfabetii aia :ok:
Si eu nu sunt stelist, ca sa iau aparearea ultrasilor din ghencea.

uti2102
4th April 2005, 17:47
Deci shi Steagu impartasheshte istoria Rapiduletzului ?! Adik va pupatzi cu comunishtii inainte sa intre cu tancurile in Bucureshti pe Shoseaua Colentina ?!
Asta chiar ca e dizgratzios... :mda:

Dark :happy: mai uita-te pe program. Jucam cu Gloria, Dinamo e mai incolo :happy: Cristea oricum nu lipsea cu Dinamo.

Ayrton
4th April 2005, 18:27
Inca o data itzi spun, jucam 90 de minute cu un om in plus !!!

Ce vorbesti dom'ne?!? :rosu: Dar daca Mirela Radoi primea cuvenitul cartonas rosu? :rosu: Dar daca Ardei Cristea primea cel de-al doilea galben si implicit era eliminat :rosu: (asa cum a fost Giuchici) pt lovire minge mult dupa fluierul arbitrului?

Darkslowstar
4th April 2005, 18:59
Deci shi Steagu impartasheshte istoria Rapiduletzului ?! Adik va pupatzi cu comunishtii inainte sa intre cu tancurile in Bucureshti pe Shoseaua Colentina ?!



De unde pana unde ai tras o concluzie atat de aiuritoare? Am zis eu ceva asemanator. Noi nu ne-am pupat cu comunistii decat cu forta, echipa a fost nationalizata ca toate din tara, in afara de voi si de Dinamo, care ati venit cu ei.

Ai dreptate cu Cristea, uitasem de meciul de miercuri (bafta :ok:), probabil lua 1 etapa. Cu Radoi e alta poveste.

uti2102
4th April 2005, 23:02
Ce vorbesti dom'ne?!? :rosu: Dar daca Mirela Radoi primea cuvenitul cartonas rosu? :rosu: Dar daca Ardei Cristea primea cel de-al doilea galben si implicit era eliminat :rosu: (asa cum a fost Giuchici) pt lovire minge mult dupa fluierul arbitrului?
Pana sa-l dea afara pe Cristea dadeam vreo 2 goluri. A facut gestul asta prin minutul 60, deci.....nu sta in picioare comparatzia.
Iar de Radoi ce vorbeshti dom'le ?! Ce-a facut ?! :o: Voi avetzi asha boala pe el ca daca da un pic mai tare in minge trebe eliminat..... :mda:


De unde pana unde ai tras o concluzie atat de aiuritoare? Am zis eu ceva asemanator. Noi nu ne-am pupat cu comunistii decat cu forta, echipa a fost nationalizata ca toate din tara, in afara de voi si de Dinamo, care ati venit cu ei.

Bine bre, m-ai facut shi comunist :mda: Shi dak tot am venit de undeva, poate-mi zici shi de unde ma trag. Kamtchatka cumva ?! :mda:

Mihai
4th April 2005, 23:05
Eu personal ti-am zis de ce am boala! Prea mult pup-in-curism strica (din partea comentatorilor ma refeream) :ok:

radcom
5th April 2005, 07:33
[Q
UOTE=Darkslowstar]
ok... :mda:

Darkslowstar
5th April 2005, 10:30
Bine bre, m-ai facut shi comunist :mda: Shi dak tot am venit de undeva, poate-mi zici shi de unde ma trag. Kamtchatka cumva ?! :mda:

Kamtchatka e un loc foarte interesant, ar fi inetresant sa te tragi de acolo :D.
Nu te-am facut eu comunist :drak:
Oricum ascendenta voastra comunista e atat de notorie incat nu mai merita a fi comentata. Stai linstit ca n-am nimci cu tine. Reglam noi toata chestia la o bere la urmatorul FM. :P

ADelPiero
6th April 2005, 19:50
faceti blat aici in public ? :evil: ... macar "reglati"`va pe pm:evil:

Darkslowstar
6th April 2005, 19:54
Mie imi este lene :D

ADelPiero
7th April 2005, 01:48
ai grija ce faci cu lenea asta... altii au murit din cauza ei :evil:

Mihai
7th April 2005, 10:51
Pe cine minti tu ma...
Din lene nu a murit nimeni...
Chiar nu vezi ce bine o duc alesii nostrii :D

ADelPiero
7th April 2005, 12:43
la tine nu tine faza asta... stiu... tu esti specimen rar :rolleyes: