PDA

View Full Version : Viitorul antrenor?



Leo
24th April 2013, 11:33
Se stie ca Talnar va fi schimbat in vara. Cine credeti ca va veni in locul lui?

Utilizator
24th April 2013, 11:50
habar n-am cine va veni, dar nu as vrea sa vina Andone sau un strain neverificat serios.
nu m-ar incanta nici sa ramana Talnar sau sa vina Selymes.
dintre optiunile de sus oscilez intre Multescu si Contra.
Desi nu se lauda cu performante notabile pana acum, cred ca totusi Multescu ar fi mai indicat pentru reconstructie. Nu-l vad pe Contra avand rabdare si ochi pentru asa ceva.

Ma tot gandesc de ceva vreme care ar fi antrenorul potrivit in acest moment la Dinamo si nu am gasit raspuns.
Probabil ca Lucescu sr. ar fi varianta ideala si singura optiune castigatoare din start. Dar asta nu se poate.

torinezu
24th April 2013, 13:53
nu stiu cine va veni, dar cu siguranta nu-l vreau pe andone, oricat de dinamovist o fi. nici pe selymes nu-l doresc. :nah:
as vrea un antrenor care sa construiasca o echipa, chiar si nedinamovist. grigoras are contract cu otelul.
deocamdata multescu pare a fi o solutie viabila. parca si rednic, dar e mult prea bine in belgia...

petea
24th April 2013, 20:13
Multescu, NUUUUUUUUUUUUUU!

laurdog
25th April 2013, 09:06
Fara dubii as opta pentru Gurita dar are contract si ar trebui probabil sa i se faca o oferta extrem de serioasa. Cand antrena la Timisoara am crezut ca are succes datorita lotului bun facut de jabba insa iata ca omu' are stofa de mare antrenor. Atuul baietilor astia tineri este ca au apucat sa joace afara si stiu si alte metode de pregatire decat cei care si-au mancat tineretile doar in Romanica.
In locul lui Negoita-stiu ca citeste toate forumurile sportive!!!!!-as face orice sa il aduc pe Gura si as incerca imposibilul:aducerea lui Lupescu in administratie.
Oare visez prea mult?

cimitiru' ghencea
25th April 2013, 09:37
si eu as merge pe mana lui contra mai degraba decat pe cea a lui multescu.dar nu stiu cat de convingator este proiectul lui negoita.vara asta vom vedea daca omul are ganduri serioase sau vrea numai sa spele niste bani si sa dea niste tunuri vanzand niste jucatori ...

torinezu
25th April 2013, 12:20
ce tunuri poate da cineva la dinamo din vanzari de jucatori? :o:

gurita a mai fost propus, parca de borcea, si nu s-a materializat nimic. acum are o echipa foarte buna si nu cred ca ar pleca de la ploiesti.
lupescu ar veni in administratie cand va termina angajamentul de la uefa, chiar el a zis. deocamdata sta bine merci acolo si nu cred ca poate fi urnit, nici macar de negoita si proiectul lui.

Utilizator
25th April 2013, 13:42
e foarte greu sa gasesti antrenori romani care sa prezinte incredere si sa poata fi o optiune la Dinamo.

Grigoras e marota dinamovistului si a fost mereu prezentat ca optiune viabila. Poate fi, dar e si un tip capricios care nu stiu cat ar avea sustinere la Dinamo din partea conducerii.

Sincer vorbind mie imi place Pustai. A facut treaba la Gaz Metan, continua foarte bine la Pandurii.
La Gaz Metan practic a dus echipa din B in A si a ridicat-o intre echipele foarte bune ale campionatului fara sa aiba prea multe resurse.
E clar ca e un tip destept (evident peste media din fotbal in mod cert) din moment ce a absolvit matematica; asta nu e ceva obisnuit si accesibil mai ales pentru un fotbalist. Sunt convins ca e si documentat si se perfectioneaza mereu in ale antrenoratului.
Activand ca profesor de matematica si ca antrenor de juniori in C la Medias e clar ca are ceva calitati in a lucra cu oamenii, respectiv tineri.
E tanar, modest si muncitor, exact ce trebuie.

Eu l-as vrea pe Pustai la Dinamo si cred ca ar face treaba buna. Parca a mai fost in carti candva.
Poate merita trecut pe lista in poll. De fapt Multescu a preluat echipa lui la Medias.

Aici un interviu mai vechi cu el: http://adevarul.ro/news/sport/cristi-pustai-de-scarba-fotbalului--ales-matematica-1_50abe9887c42d5a663824f60/index.html

Aurel.D
25th April 2013, 17:43
Eu aș vrea un antrenor străin, dar evident, unul pregătit, dornic de afirmare.
Până la urmă nici Heynkes nu ar fi de lepădat. :D Sau măcar al treilea secund al lui.

Leo
30th April 2013, 10:00
Se pare ca viitorul antrenor va fi actualul.

Utilizator
30th April 2013, 11:07
eu as paria ca nu ramane Talnar.
nu are cum sa performeze, e un tip extraordinar, un om muncitor, dar pare sa fie de moda veche in ale antrenoratului.

Leo
30th April 2013, 11:22
Din moment ce face planul de pregatire pt vara, e clar ca ramane.

Utilizator
30th April 2013, 12:32
eh, cati n-au facut planuri de viitor si au plecat inainte de a le incepe...
planurile pentru pregatirea de vara trebuie facute in mare oricum. trebuie stabilit unde pleaca echipa in cantonament, amicale samd. dar asta nu impiedica venirea altui antrenor care sa se integreze in acest plan deja stabilit si daca ceva nu-i convine sa schimbe din mers. nu ar fi prima data, dar planurile astea generice sunt acceptate cam de orice antrenor. difera insa metodele de pregatire dar pentru asta nu e nevoie de mari pregatiri din vreme.

Utilizator
8th May 2013, 11:29
dupa ultimele meciuri cred ca ne-am convins cu totii ca pe langa ceva achizitii de jucatori avem nevoie si de un nou antrenor.
Talnar e baiat de zahar, dar nu-l vad facand performanta la Dinamo.

petea
8th May 2013, 20:51
dupa ultimele meciuri cred ca ne-am convins cu totii ca pe langa ceva achizitii de jucatori avem nevoie si de un nou antrenor.
Talnar e baiat de zahar, dar nu-l vad facand performanta la Dinamo.

Nici n-are cu cine.
Dinamo in ultimii 20 de ani a avut un singur antrenor :Rednic!:yes:

Leo
12th May 2013, 10:18
"Avem cinci variante de antrenori pe listă în acest moment. Patru antrenori români și unul străin. Cel din străinătate a mai antrenat în România. Printre aceste variante se numără și Cornel Țălnar. Nu am început nicio negociere. Avem în vedere o conducere tehnică altfel structurată", a declarat Constantin Anghelache la Sport.ro


E destul de clar pt toata lumea ca ''Tantarul'' va fi schimbat. Dinamo are nevoie de un antrenor adevarat. Pe lista sunt: Petre Grigoras, Gigi Multescu si Ioan Ovidiu Sabau care este liber de contract, Cristi Bergodi, fara angajament si Dario Bonetti............plus Talnar.


Negoita doreste si un preparator fizic din strainatate.

Taquito
12th May 2013, 21:09
Multescu mi se pare cel mai potrivit.. a aratat si la Petrolul si la Astra ca e antrenor bun

Utilizator
12th May 2013, 21:38
Cred ca dupa meciul cu Steaua s-a lamurit toata lumea ca Dinamo n-are antrenor. O fi lotul slab, dar jocul nu are nicio idee. Echipe cu lot sub cel de la Dinamo joaca mult mai coerent.

E jenant si ceea ce a subliniat Negoita: cum naiba e posibil ca Mister sa-si blameze propria echipa in public In loc sa se imPlice si sa o ajute sa devina mai buna?

E nevoie de o schimbare serioasa la echipa.

Leo
13th May 2013, 19:12
Una din optiuni cade. Bonetti are planuri din vara.

"Am aflat rezultatul de pe internet. Nu mă pot pronunța, fiindcă nu am văzut meciul, dar îmi pare rău pentru Dinamo. Dinamo e în inima mea, dar am alte variante. Din vară am alte opțiuni, pe care nu vi le pot spune. Mi-am rezolvat problemele cu Dinamo, nu mai au să-mi dea bani", a spus Dario Bonetti pentru Libertatea.

Mario Di Lazi
14th May 2013, 20:22
Multescu a facut treaba pe la echipe de mijlocul clasamentului... nu cred ca este potrivit pentru Dinamo.

Aurel.D
15th May 2013, 20:37
Cică Ionuț Badea ar avea șanse mari să vină antrenor la Dinamo. Nu ar fi rău, dar să vină măcar pe 3-4 ani și să fie lăsat în pace.

torinezu
16th May 2013, 13:57
E nevoie de o schimbare serioasa la echipa.
prima mutare ar fi pensionarea lui dinu. in ultimii vreo 10-12 ani nu a facut absolut nimic, in afara de a-i critica pe jucatori, antrenori si conducatori. :rosu:


Multescu a facut treaba pe la echipe de mijlocul clasamentului... nu cred ca este potrivit pentru Dinamo.
dar nici sabau sau selymes sau ionut badea. ce naiba, chiar nu mai sunt si alti antrenori in afara de cei care au trecut pe la dinamo ca jucatori? :rolleyes:

cimitiru' ghencea
16th May 2013, 17:02
saptamana asta, imbecilii de la pro tv au dat in fiecare zi ca principal favorit la postul de antrenor principal la dinamo,un alt nume.
luni a fost razvan lucescu , marti a fost christiano bergodi,ieri a fost ionut badea...
*******i in slujba oierului...

Utilizator
16th May 2013, 17:54
super, poate il vor prezenta si pe favoritul meu si cred candidatul ideal la pozitia de manager general la Dinamo: Arsene Wenger.
Ar costa mult, ar cere reabilitarea serioasa a bazei materiale, dar sigur ar face echipa de top cu buget redus. :)

Altfel e clar de ce ProTV procedeaza astfel; ii ia la rand pe toti cei care au o minuscula sansa de a deveni antrenor la Dinamo ca apoi sa se bata cu caramida-n piept: V-AM SPUS NOI CA X VINE LA DINAMO.

petea
16th May 2013, 20:10
super, poate il vor prezenta si pe favoritul meu si cred candidatul ideal la pozitia de manager general la Dinamo: Arsene Wenger.
Ar costa mult, ar cere reabilitarea serioasa a bazei materiale, dar sigur ar face echipa de top cu buget redus. :)

Altfel e clar de ce ProTV procedeaza astfel; ii ia la rand pe toti cei care au o minuscula sansa de a deveni antrenor la Dinamo ca apoi sa se bata cu caramida-n piept: V-AM SPUS NOI CA X VINE LA DINAMO.

Numai Multescu, nu!!!:D

cimitiru' ghencea
17th May 2013, 09:26
ca o confirmare a stupizeniei protv ,astazi a fost randul lui cosmin contra sa fie desemnat principalul favorit la postul de antrenor .
asta nu m-ar supara prea tare sa vina.desi a vorbit de rau despre dinamo (chiar daca antrenat in ura irational-banatana anti-dinamo) are o calitate foarte necesara pentru a face treaba buna : e negru in ceru' gurii ca cea mai neagra-n ceru' gurii catea maidaneza cu pui...:ok:

torinezu
20th May 2013, 10:21
contra a spus clar ca mai are un an cu petrolul si nu-l intereseaza sa plece.

Leo
20th May 2013, 12:42
Talnar e bun la Dinamo 2. Daca iubeste Dinamo sa-si dea demisia.

laurdog
20th May 2013, 12:54
Pe mine ma distreaza astia in presa, in fiecare zi vin cu cate un antrenor pentru ca in final sa ne spuna: "asa cum v-am anuntat noul antrenor al lui Dinamo este...."!
Penibil.
Azi e.......Rednic, astept editiile de maine.

Calandrinon
20th May 2013, 13:19
sa schimbe careva acel "viitorul" din titlu...

torinezu
20th May 2013, 13:25
sa schimbe careva acel "viitorul" din titlu...
credeam ca vrei sa zici ca viitorul antrenor sa fie dinu... :D

Calandrinon
20th May 2013, 13:27
credeam ca vrei sa zici ca viitorul antrenor sa fie dinu... :D

vorba lu`Tim :D

torinezu
20th May 2013, 13:30
nush ce zice tim. eu nu citesc alte thd.-uri. :drak:

cimitiru' ghencea
20th May 2013, 15:03
adica vrea stf...:))

torinezu
22nd May 2013, 13:41
tim? pe mine? ca nu-l vreau pe dinu? :o: :P


mda, cred ca talnar si-a atins nivelul maxim si e cazul s-o recunoasca si el. totusi, daca rednic ramane in belgia si gurita la petrolul, in afara de multescu nu vad cine ar fi bun. poate bergodi.

Utilizator
22nd May 2013, 13:46
mah, daca vine Bergodi o sa incepi precum cu Bonetti. :)
Astia nu vin sa faca miracole, vor timp, au fitze, raspund arogant, trateaza egal jucatorii si nu pupa-n cur 'liderii de vestiar'.
Sigur va fi iarasi revolta daca vine un antrenor strain si nu pleaca jucatorii cu pretentii de lider.

Rednic e si el din aceiasi categorie, doar ca e mai priceput in romanisme si stie cum sa bage fitile sa-i invrajbeasca pe unii cu altii si sa evite astfel un vestiar unit impotriva lui. Rednic e cea mai buna varianta dintre posibili, dar cred ca sunt sanse mici.

Multescu e baiat bun, e mai pregatit decat Talnar, dar nici cu el nu trebuie sa ne asteptam la mari performante.
E solutia acceptabila dintre antrenorii ieftini pe care si-i permite Dinamo.

Leo
22nd May 2013, 13:48
Nu mai vreau pe niciunul din cei care au fost antrenori la Dinamo. Vreau un antrenor strain, tanar, la curent cu tot ce-i modern in materie de fotbal.

torinezu
22nd May 2013, 13:59
mah, daca vine Bergodi o sa incepi precum cu Bonetti. :)

nu, promit solemn. http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-angelic006.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

Vreau un antrenor strain, tanar, la curent cu tot ce-i modern in materie de fotbal.
strain, tanar si la curent. hm, n-avem lovele pentru asa ceva. pai noi nu putem sa-i tinem pe rotariu, roman si buia... :nah:
multescu nu-i bun? :thinkso:

cimitiru' ghencea
22nd May 2013, 14:01
Nu mai vreau pe niciunul din cei care au fost antrenori la Dinamo. Vreau un antrenor strain, tanar, la curent cu tot ce-i modern in materie de fotbal.

clar.hizo e numa' bun.nu mai stiu,sdrobis s-a lasat ? :D

Leo
22nd May 2013, 14:03
clar.hizo e numa' bun.nu mai stiu,sdrobis s-a lasat ? :D

Du-te-n dragostea mea!

Utilizator
22nd May 2013, 14:09
Sdrobis e scouter la Dinamo. :D
Mai e si Halagian liber. :)

Leo
24th May 2013, 12:28
"Contra este un antrenor foarte bun, este dinamovist, dar este sub contract. Nu este cazul acum să vină la Dinamo. La un moment dat poate va veni la Dinamo"
(Ionut Negoita)

Utilizator
24th May 2013, 13:07
Cand a declarat Negoita asta?

In alta ordine de idei, mi-e greu sa spun daca Contra e bun la Dinamo sau nu.
Am semne de intrebare si relativ la valoarea lui Contra; e asa de bun incat sa faca o echipa la Dinamo? La Timisoara si la petrolul a avut din start echipa legata de altii.
Pana la urma un singur lucru e clar: e nevoie de un alt antrenor decat Talnar si e nevoie de unul capabil sa faca o echipa competitiva cu resurse putine si promovand mai cu curaj tineri jucatori. Nu stiu cine poate fi acela, dar cand vor decide viitorul antrenor trebuie sa aiba asta in vedere.

Leo
24th May 2013, 13:12
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/negoita-a-lamurit-lucrurile-contra-este-un-antrenor-foarte-bun-dar-nu-vine-acum-la-dinamo-10898513

Utilizator
24th May 2013, 13:22
multumesc. asta e cu Contra, om vedea cine va fi antrenor pana la urma.
din ce declara negoita nu e inca decis ca Rotariu pleaca la Vaslui. Sa speram ca nu-l pierdem.

Utilizator
24th May 2013, 13:29
apropo de discutiile cu Contra, zice intr-un articol GSP ca:
'Cornel Dinu a purtat deja o discuție cu Contra despre disponibilitatea sa de a veni la Dinamo și a aflat de ce își dorește tehnicianul să plece de la Ploiești [...]'
http://www1.gsp.ro/fotbal/liga-1/contra-le-da-sperante-antrenorul-petrolului-e-tentat-sa-accepte-o-oferta-de-la-dinamo-399421.html

Nu stiu daca Mister are acum toata dorinta de a se mai implica in viitorul lui Dinamo si nu stiu cat era de indicat sa fie el cel ce poarta aceste discutii.

Leo
24th May 2013, 13:29
Nimic nu e sigur. Vedem ce va fi. Contra are un conflict cu Walter si poate pleca oricand.

torinezu
27th May 2013, 14:45
cica negoita ar fi ales. dintre multele posibilitati si propuneri, de nu le mai stim numarul, la sugestia presedintelui anghelache:rolleyes:, antrenorul echipei se pare ca va fi... ionut badea! :confused: este o alegere buna: ieftin, linistit, cuminte, face ce zic sefii, are experienta in echipe retrogradabile, a jucat la dinamo... :rolleyes:

Leo
27th May 2013, 22:58
N-am vazut asa ceva, tot taxezi.

Uncle Ben
28th May 2013, 00:24
N-am vazut asa ceva, tot taxezi.
Gata, bre, le-am dat "la loc comanda": Niculae nu mai face jocurile la Petrolul, iar Contra nu mai este la Astra! :D

torinezu
29th May 2013, 10:02
rednic si grigoras sunt liberi de contracte. :)
sper sa nu-i vad pe banca pe selymes sau ionut badea. :mad:
ma bucur ca cercelus mai are un an de contract la arabi, care sper sa i-l prelungeasca cu inca vreo 4-5... :cya:

Leo
29th May 2013, 11:32
Se pare ca Grigoras si-a dat acordul pt a veni la Dinamo, dar a pus 2 conditii: cooptarea in staff a unor persoane numite de el si unele transferuri.

torinezu
29th May 2013, 12:32
sa aduca pe cine vrea in staff-ul lui, chiar si nedinamovisti!:sneaky: dar sa fie lasat sa faca treaba. o prima miscare in sensul asta ar fi trecerea lui dinu pe linia spre vaslui...
cu transferurile o sa fie o mica problema, dar avem tineri carora sunt sigur ca grig le va da mai multe sanse decat predecesorul. :ok:

Leo
29th May 2013, 18:57
"Am auzit că Ionuț Negoiță m-ar dori la echipă și, dacă într-adevăr mă sună să vin, o voi face. Iubesc Dinamo, iubesc suporterii și garantez că pot construi o echipă care să se bată din nou la titlul de campioană. Simt că am lăsat o muncă neterminată, îmi lipsește, iar în situația în care ar exista și o posibilitate de a cumpăra jucători, chiar și cu bani puțin, 100% voi avea succes! Am luat două trofee, fără mercato, încercînd să construiesc. Aștept telefonul și vin", a explicat Dario Bonetti.

Marius
29th May 2013, 19:00
Am auzit ca Jupp Heynckes e liber de contract...

Leo
29th May 2013, 19:43
Sa-l ia steluta.

Utilizator
30th May 2013, 13:53
corect era sa spui: il vrei la Steaua? :D

Utilizator
30th May 2013, 13:55
presa spune ca a intrat si Ganea in carti.
cred ca au anuntat pana acum ca potentiali antrenori la Dinamo jumatate din antrenorii din Liga 1 si nu numai.

Aurel.D
30th May 2013, 18:46
Oare Negoița n-o avea altceva de făcut toată ziua decât să se gândească la antrenorii disponibili din Liga I?? Cred că și presa umflă informațiile astea. Altfel, ar putea să se orienteze și spre un antrenor străin.

Utilizator
30th May 2013, 20:13
Pai presa a pus otova pe lista presupusilor viitori antrenori si pe Bergodi si chiar pe Bonetti.
Altfel azi l-au pus pe lista si pe Ciobi.

torinezu
31st May 2013, 09:47
fix ciobi mai lipsea. care ciobi a fost dat afara si de la iasi, de bun ce e... :rolleyes: astazi in prosport e dat ca fiind in pole position selymes. probabil ca maine va fi ganea si tot asa...
anghelache zicea ca are timp destul sa aleaga. ei bine, NU! NU E TIMP! :nah:

Fedayn
31st May 2013, 09:49
parca vad ca o sa'l regretam pe "papa" :D

torinezu
31st May 2013, 10:39
tot ce se poate. daca nu facea declaratiile alea (si sunt convins ca impins de la spate de dinu cornel), poate ca inca era antrenor. oricum, decat selymes (care a reusit un nou si rasunator "succes" cu dinamo 2 la braila, 0-3)... :rolleyes:

Utilizator
31st May 2013, 12:11
Nu stiu de ce dar eu cred ca o sa fie bine la Dinamo.
Va fi important ce jucatori raman si aduc. Sunt multi de acum care si-au trait traiul sau sunt plafonati si nu pot evolua spre performanta.
Talnar nu e mai bun decat Selymes sau altii de pe aici, dar eu sper sa vina un antrenor mai bun. Dinamo a jucat prost sub Talnar si in meciurile cu echipe mai tari nu a avut solutii ca sa spere la puncte. Iar jucatorii ar fi trebuit sa produca rezultate daca tineau asa de mult la Talnar. Sunt convins ca Talnar ramanea in continuare daca reusea sa termine pe 3-4 si asta era perfect posibil cu alt antrenor. Eu sunt convins ca inclusiv Bonetti ar fi terminat pe podium, la el nu miscau jucatorii in front si Dinamo nu a jucat niciodata asa de prost precum sub Talnar. Dar asta e, unii dintre jucatorii actuali manati de cloaca din spate au nasit antrenori si au o mare responsabilitate in contra-performanta de anul asta. Decat jucatori cu potential dar lenesi si intriganti, mai bine tineri necunoscuti care sa are terenul si sa asculte de antrenor.

Utilizator
31st May 2013, 12:27
Si apropo de Bonetti: stiu ca Tori a avut un cui impotriva lui, dar sa nu uitam ca Bonetti niciodata nu si-a criticat jucatorii, niciodata nu s-a plans de conditii si mereu a tintit spre un final pe podium.
S-a facut misto cu 'una grande partida', dar el in felul asta isi apara echipa.
Iar Bonetti a fost sapat de javrele din conducere care erau falite, de Mister si fratii Becali ca aducea jucatori de la altii, de jucatorii aflati sub contract cu becaliotii. Talnar a fost 'papa' si nu a facut nimic.

Aurel.D
1st June 2013, 21:00
Selymes, noul antrenor!! Ori Țălnar or Selymes, tot dracul ăla!! :headbang:

Utilizator
2nd June 2013, 00:54
Eu cred ca Selymes e mai bun decat Talnar.
Nu e ce vroiam, lotul nu pare sa creasca valoric, dar macar se face curatenia atat de asteptata.
Poate se rupe ghinionul.

delaparis
2nd June 2013, 01:03
Macar Selymes vorbeste corect romaneste :D

torinezu
2nd June 2013, 10:49
sincer, cred ca selymes e cea mai proasta alegere. :mad: singurul criteriu a fost ca-i cel mai ieftin. faptul ca in 8 meciuri la echipa secunda a avut doar o victorie si un egal, restul infrangeri jenante in ultimele sase etape, spune totul despre valoarea lui de antrenor. si oricum, nu il cred capabil sa formeze o echipa.:rolleyes: nu stiu de ce dreaq l-au mai schimbat pe talnar. :confused:
in conditiile astea, chiar si bonetti ar fi fost mai bun. :mda:

Leo
2nd June 2013, 11:27
Grigoras era cea mai buna solutie.


Am inteles ca scarba de Rednic a cerut 15.000 pe luna, asta in conditiile in care a promis ca va antrena un an gratis.

laurdog
2nd June 2013, 12:05
Dumnezeu sa ne ajute!

Tim
2nd June 2013, 12:06
Dumnezeu sa ne ajute!

Pe ce motiv?:drak:

laurdog
2nd June 2013, 12:15
Trebuie sa existe cineva care sa se opuna epidemiei ovine, or in ritmul asta nu putem. Altii nici atat. In scurt timp te voi vedea si pe tine cu pachet la Jilava.:mad:

Tim
2nd June 2013, 12:40
De ce nu crezi in ziua de MARTI?:evil:

Aurel.D
3rd June 2013, 20:16
Hai că s-a mai amânat câteva zile numirea noului antrenor. :) Vineri este următorul termen, și Negoiță se mai gândește dacă îl va numi pe Selymes. Parcă văd că intră Rednic pe fir!

torinezu
4th June 2013, 10:01
numai cand am auzit ca impresarul lui selymes este anamaria prodan-reghe(n)campf, pe care selymes o apreciaza f. mult, mi s-a facut greata... :rolleyes:

cimitiru' ghencea
4th June 2013, 10:13
mi-a placut mult si replica: "poa' sa fie antrenorul lui dinamo,face numa' ce-i spun eu"...
adica,de exemplu,inainte de steaua-dinamo ,cordoaica ii zice lu' tibi "il bagi pe ala,pe ala si pe ala" ,iar tibi zice " sa traiti,am inteles !".
pana isi schimba impresarul,la revedere,selymess ! :rolleyes:

Leo
4th June 2013, 10:58
Raman la parerea ca Grigoras e cea mai buna varianta in conditiile actuale de la DINAMO. El poate face o echipa competitiva dintr-o adunatura de jucatori.

Cat priveste sistemul de salarizare care se vrea implementat de Negoita, mi se pare unul foarte bun. Ba mai mult, eu zic ca si bonusurile sa fie date numai acelora care merita, nu si celor care fac gafe dupa gafe.

torinezu
5th June 2013, 14:20
mda, a venit marele antrenor din ucraina ca sa-l gireze pe micul antrenor de la dinamo 2, asa ca se pare ca selymes va conduce pe dinamo de pe banca in urmatorul campionat.:headbang:
linia de clasament "reusita" de selymes la dinamo 2 in ultimele 8 etape (atat cat a antrenat), este: 8 jocuri, 1 victorie, 1 egal, 6 infrangeri, 4 pcte, golaveraj 6-19, retrogradare in liga atreia! cu mentiunea ca infrangerile au reprezentat ultimele sase meciuri consecutive.:mad:
asta-i antrenorul pentru care garanteaza m.lucescu...:rolleyes:
ca sa nu mai zic ca s-a bagat pentru mentinerea lui c. dinu in organigrama clubului.
punand la socoteala si faptul ca i-am pierdut pe rotariu, neacsa si, mai nou, ionut serban, care au aterizat cu totii la vaslui!!!!, negoita incepe foarte, foarte prost sezonul. poate ar trebui sa nu mai asculte de toti specialistii binevoitori... :mad:

Fedayn
5th June 2013, 16:55
antrenorul echipei va fi......multescu ;)

Aurel.D
5th June 2013, 17:49
Între Selymes si Mulțescu, l-aș alege de 10 ori pe Mulțescu. Cunoaște bine fotbalul, are ochi la jucătorii talentați, este tocmai bun pentru o reconstrucție Singurul lui minus: este prea blând. :)
Ce mă nemulțumește...antrenor cu portarii Cătălin Mulțescu? Hmmm...și uitasem de el. Este dinamovist, dar sub valoarea unui antrenor de portari. In fine, MULT SUCCES noii conduceri tehnice!!

laurdog
6th June 2013, 08:50
Bine ai venit nea Gigi si multa bafta. Pe de alta parte obiectivul trasat si anume locurile 1-4 mi se pare nerealist, Multescu e antrenor, un antrenor foarte bun dar nu.......Harry Potter!
Sunt cel putin 4 echipe mai puternice ca noi si deocamdata nu le putem lua fata indiferent cat de..................SMURD e nea Gigi.

cimitiru' ghencea
6th June 2013, 09:10
batran.obosit.blajin.
cam astea ar fi atributele de astazi ale lui multescu.
asta e,la "potenta" financiara a lui negoita,se pare ca atat ne permitem...plus ca grigoras este si bolnav de inima...:rolleyes:
pe de alta parte decat cercelus,baiatu' lui tata sau selymess,antrenoru' japitei , multescu e chiar o solutie rezonabila...
bafta la facut din rahat bici !:D

Calandrinon
6th June 2013, 09:11
Pe langa faptul ca nu avem jucatori, mai pierdem si tinerele talente... Bineinteles, in favoarea lui Porumboiu ?!
Sincer, nu-i prevad viata lunga la Dinamo lui Multescu. In scurt timp o sa-si dea seama ca nu are cu cine, cu ce...

torinezu
6th June 2013, 09:44
bine ca negoita mai face si dupa capul lui. :) multescu e cea mai buna solutie in momentul asta (bine, si grig), cu toate ca-i batran, obosit si blajin si ii doresc mult succes. :ok:
obiectivul impus insa e prea fantezist (cred ca e ideea lui anghelache:sneaky:), nu vad cum am putea ajunge pe unul din locurile 1-4 inca din sezonul urmator, cand noi nici nu stim ce jucatori avem, ba mai si pierdem din sperantele pe care am pus ochii.
cat despre selymes, duca-se in rusia, pe la vladivostok, impreuna cu impresarul (a)... :cya:

petea
8th February 2019, 13:40
Sper ca in urmatorii 10 ani antrenor sa fie doar Mircea Rednic!