PDA

View Full Version : Campionatul mondial 2013



El Pistolero
20th April 2013, 17:10
A inceput o noua editie a CM. Cel mai important e ca Ronnie a revenit dupa un an de zile ca sa isi apere trofeul. :D

Primul tur:
RONNIE O'SULLIVAN v MARCUS CAMPBELL
ALLISTER CARTER v BEN WOOLLASTON
STUART BINGHAM v SAM BAIRD
JOHN HIGGINS v MARK DAVIS
SHAUN MURPHY v MARTIN GOULD
GRAEME DOTT v PETER EBDON
MATTHEW STEVENS v MARCO FU
JUDD TRUMP v DOMINIC DALE
NEIL ROBERTSON v ROBERT MILKINS
RICKY WALDEN v MICHAEL HOLT
MARK WILLIAMS v MICHAEL WHITE
STEPHEN MAGUIRE v DECHAWAT POOMJAENG
MARK ALLEN v MARK KING
DING JUNHUI v ALAN MCMANUS
BARRY HAWKINS v JACK LISOWSKI
MARK SELBY v MATTHEW SELT

cataa.
20th April 2013, 23:53
RONNIE O'SULLIVAN v MARCUS CAMPBELL 10-4

Catalin1987
22nd April 2013, 12:01
Ce revenire ar fi pt Ronnie sa castige Campionatul Mondial...

cataa.
22nd April 2013, 17:02
primele meciuri terminate:
RONNIE O'SULLIVAN v MARCUS CAMPBELL 10-4
MARK WILLIAMS v MICHAEL WHITE 6-10
BARRY HAWKINS v JACK LISOWSKI 10-3
SHAUN MURPHY v MARTIN GOULD 10-5

El Pistolero
22nd April 2013, 19:32
S-a dus si Higgins acasa.

SwedishMafia
23rd April 2013, 00:07
The Rocket mai ia un titlu mondial.Iar isi anunta retragerea.Iar se roaga astia sa revina la CM.Si tot-asa!:))

cataa.
23rd April 2013, 14:07
S-a dus si Higgins acasa.

favoritul meu..:confused:

snookerinfo
24th April 2013, 14:03
Stephen Maguire 9 v 10 Dechawat Poomjaeng

krapulax
25th April 2013, 20:01
vreo 3 campioni mondiali au iesit in primul tur. 4 cu ebdon chiar, macar el nu era capdeserie. williams si higgins scosi de 2 nume de legenda in snooker: white si davis. altii, evident. a mai iesit- mare surpriza zic eu- neil robertson. deseara un meci neasteptat- poomjaeng- m. white.

in mod normal castiga selby titlul

cataa.
26th April 2013, 09:42
Primul tur:
RONNIE O'SULLIVAN v MARCUS CAMPBELL 10-4
ALLISTER CARTER v BEN WOOLLASTON 10-4
STUART BINGHAM v SAM BAIRD 10-2
JOHN HIGGINS v MARK DAVIS 6-10
SHAUN MURPHY v MARTIN GOULD 10-5
GRAEME DOTT v PETER EBDON 10-6
MATTHEW STEVENS v MARCO FU 7-10
JUDD TRUMP v DOMINIC DALE 10-5
NEIL ROBERTSON v ROBERT MILKINS 8-10
RICKY WALDEN v MICHAEL HOLT 10-1
MARK WILLIAMS v MICHAEL WHITE 6-10
STEPHEN MAGUIRE v DECHAWAT POOMJAENG 9-10
MARK ALLEN v MARK KING 8-10
DING JUNHUI v ALAN MCMANUS 10-5
BARRY HAWKINS v JACK LISOWSKI 10-3
MARK SELBY v MATTHEW SELT 10-4

in optimi joaca:

RONNIE O'SULLIVAN - ALLISTER CARTER
STUART BINGHAM - MARK DAVIS
SHAUN MURPHY - GRAEME DOTT 6-2 (dupa prima sesiune)
MARCO FU - JUDD TRUMP
ROBERT MILKINS - RICKY WALDEN
MICHAEL WHITE - DECHAWAT POOMJAENG 7-1 (dupa prima sesiune)
MARK KING - DING JUNHUI
BARRY HAWKINS - MARK SELBY

Hopshio
26th April 2013, 11:48
surprinzatoare eliminarea lui Neil...sper sa ajung saptamana viitoare la vreun meci..din cate am inteles mai sunt bilete.

El Pistolero
27th April 2013, 20:22
S-a dus si Selby. Ronnie mare favorit acum sa isi apere trofeul.

Freek
27th April 2013, 22:36
A trecut Trump de Fu, da? am prins ieri pirma sesiune unde a avut 3 break-uri de peste 100 (parca). Pare in forma, sper sa-l vad in finala vs. Ronnie:D.

El Pistolero
28th April 2013, 00:15
A trecut. Poate da de Ronnie in semifinale.

Hopshio
28th April 2013, 18:31
A trecut Trump de Fu, da? am prins ieri pirma sesiune unde a avut 3 break-uri de peste 100 (parca). Pare in forma, sper sa-l vad in finala vs. Ronnie:D.

a ramas cu 3 break-uri..a facut un meci bun..cred ca o sa dea de ronnie..

Ding a avut o revenire frumoasa..a fost condus cu 6-2....si azi cand s-a reluat partida a facut 4-0 ...acum e 6-6 si poate sa treaca la conducere pentru prima data ;)

El Pistolero
28th April 2013, 18:55
9-7 Ronnie dupa 2 sesiuni. Maine seara e ultima.

cataa.
30th April 2013, 16:27
RONNIE O'SULLIVAN - ALLISTER CARTER 13-8
STUART BINGHAM - MARK DAVIS 13-10
SHAUN MURPHY - GRAEME DOTT 13-11
MARCO FU - JUDD TRUMP 7-13
ROBERT MILKINS - RICKY WALDEN 11-13
MICHAEL WHITE - DECHAWAT POOMJAENG 13-3
MARK KING - DING JUNHUI 9-13
BARRY HAWKINS - MARK SELBY 13-10

mai departe joaca:
RONNIE O'SULLIVAN - STUART BINGHAM
SHAUN MURPHY - JUDD TRUMP
RICKY WALDEN - MICHAEL WHITE
DING JUNHUI - BARRY HAWKINS

sannicola
30th April 2013, 18:52
Ca din pusca a plecat Ronnie 7-0 cu Bingham :D.

Freek
30th April 2013, 19:57
mai departe joaca:
RONNIE O'SULLIVAN - STUART BINGHAM
SHAUN MURPHY - JUDD TRUMP
RICKY WALDEN - MICHAEL WHITE
DING JUNHUI - BARRY HAWKINS

Stiti cumva cum se fac perechile mai departe? tragere la sorti sau...?

sannicola
30th April 2013, 20:39
RONNIE O'SULLIVAN 7 - 1 STUART BINGHAM vs SHAUN MURPHY 6 - 2 JUDD TRUMP

RICKY WALDEN 6 - 2 MICHAEL WHITE vs DING JUNHUI 3 - 5 BARRY HAWKINS

Asa se joaca.

Posibile semifinale O'Sullivan - Murphy si Walden cu Ding zic eu :P.

cataa.
1st May 2013, 10:58
Stiti cumva cum se fac perechile mai departe? tragere la sorti sau...?

castigatorii dintre RONNIE O'SULLIVAN - STUART BINGHAM si SHAUN MURPHY - JUDD TRUMP si castigatorii dintre RICKY WALDEN - MICHAEL WHITE si DING JUNHUI - BARRY HAWKINS

dupa primele sesiuni scorul arata asa:
RONNIE O'SULLIVAN - STUART BINGHAM 7-1
SHAUN MURPHY - JUDD TRUMP 8-8
RICKY WALDEN - MICHAEL WHITE 6-2
DING JUNHUI - BARRY HAWKINS 7-9

sannicola
1st May 2013, 13:20
Ce il rupe pe ala 11-1 pentru Ronnie...

Freek
1st May 2013, 13:54
Mersi cataa.

Il umileste Ronnie pe Bingham. :groggy:

Roddicted
1st May 2013, 13:57
Ronnie is the man :yeah:

Va fi interesanta o semi cu Trump/Murphy.Cine trece de partea asta de tablou castiga si titlul

Freek
1st May 2013, 14:02
Mi-ar fi placut un 13-1, dar nu ii placea lui Bingham :D. 12-2

El Pistolero
1st May 2013, 15:21
12-4 si mai are de jucat si in sesiunea de seara, probabil 1-2 jocuri. Sper sa joace cu Trump. Si da, cine ajunge de pe partea asta in finala o va si castiga.

Roddicted
1st May 2013, 22:28
foarte tensionat ultimul frame de la Trump vs Murphy :ok:

Hopshio
1st May 2013, 22:51
da..a fost superb meciul ... :D..

El Pistolero
1st May 2013, 23:05
Da. Frumos de tot. Sa-l vedem cu Ronnie pe Trump.

Freek
1st May 2013, 23:30
da..a fost superb meciul ... :D..

Atat de curios sunt incat ma uit la reluare.

Freek
2nd May 2013, 01:11
Si nu imi pare rau.:D Intr-adevar a fost foarte frumos meciul.

SwedishMafia
2nd May 2013, 10:12
Ce culoare favorabil pentru The Rocket....Cica iar se retrage definitiv...Yeah,right:happy

cataa.
2nd May 2013, 11:21
RONNIE O'SULLIVAN - STUART BINGHAM 13-4
SHAUN MURPHY - JUDD TRUMP 12-13
RICKY WALDEN - MICHAEL WHITE 13-6
DING JUNHUI - BARRY HAWKINS 7-13

Semifinale:
RONNIE O'SULLIVAN - JUDD TRUMP (azi la ora 15:00 incepe prima sesiune:D)
RICKY WALDEN - BARRY HAWKINS

Utilizator
2nd May 2013, 13:11
Ronnie s-a calificat lejer in semifinala.
Aseara in ultima sesiune, e expediat frame-ul necesar cu o mina plina de plictis si detasare de parca venise intre doua beri cu baietii la barul din colt.
Bingham arata precum un elev tratat caruia profesorul i-a oferit pentru putina vreme un tratament egal. A jucat plin de respect si apasat de povara mizei, dar mult mai mult nu putea face. Si-a atins limitele.

Judd a avut batalie mare cu Shawn.
Frameurile 22 si 25 au fost fantastice ca tensiune, durata si desfasurare. Au fost multe greseli de ambele parti si datorate presiunii, dar spectacolul a fost total. Iarasi remarcabila revenirea lui Judd de la 8-4 la 8-8 si modul in care s-a mentinut mai apoi la conducere. Per total Judd a meritat calificarea, dar nu era o surpriza daca castiga Shawn, care a avut si el meciul in mana de cateva ori.

Semifinala Ronnie-Judd e de fapt finala. Si eu cred ca invingatorul din aceasta semifinala va iesi campion. Si mai cred ca va fi o semifinala rapida, amandoi fiind jucatori ce nu suporta snookereala interminabila si care au placerea atacului.

A doua semifinala concureaza cu mari sanse la cea mai slaba semifinala ever la Crucible. Probabil ca Hawkins va merge in finala pentru ca e totusi mai bun decat Walden. Si ar fi bine asta pentru a da un pic de suspans in finala.

Mi-ar place ca Ronnie sa castige. Ar fi a 5a oara la Sheffield si cred ca o merita din plin. E un mare campion care si-a valorificat prea putin marele talent in titluri mondiale. Mi-ar place sa-l depaseasca pe Hendry la titluri pentru ca mi se pare un jucator mult mai mare. Dar asta va fi extrem de greu.
Imi place foarte mult si Judd, dar fiind foarte tanar sunt convins ca va mai avea si alte sanse.

Cristy RVD
2nd May 2013, 13:14
Mie mi s-a parut un meci destul de slab la Judd cu Murphy. Corect, a fost tensiune pana spre final, au fost si unele frame-uri spectaculoase, dar, cel putin in ultima repriza, au fost enorm de multe ratari.

Utilizator
2nd May 2013, 13:45
Finalul a fost slab calitativ si cu foarte multe ratari, dar tensiunea si desfasurarea a fost atractiva.
Dar in primele 20 de frameuri au fost multe momente de inalt nivel. Si chiar si pe final au fost cateva snookere foarte frumoase.
E drept ca Trump are uneori un control mai slab pe bila alba, dar tot el a avut cateva reveniri pe pozitie de toata frumusetea.
In conditii de presiune a ratat mult, dar ianinte a avut cateva lovituri absolut remarcabile. La lovituri de distanta mi se pare de departe cel mai bun din circuit.

Prin comparatie, celelalte meciuri din sferturi au fost sub batalia din meciul asta unde fortele au fost echilibrate. Meciul lui Ronnie cu Bingham a fost interesant doar partial, prin prisma faptului ca juca The Rocket. Altfel nu a avut miza si nici istoric, a fost un fel de bifa a lui O'Sullivan ca trebuia sa joace si acest meci. Celelalte doua au fost plictisitoare, cel dintre Walden si White fiind de un nivel extrem de scazut pentru faza asta a competitiei.

Freek
2nd May 2013, 13:52
Ce culoare favorabil pentru The Rocket....Cica iar se retrage definitiv...Yeah,right:happy

Citeste articolul asta si poate te prinzi de ce se tot intoarce:D.

http://www.telegraph.co.uk/sport/othersports/snooker/10032418/Snooker-World-Championship-2013-Ronnie-OSullivan-this-is-my-last-farewell.html

Hopshio
2nd May 2013, 15:43
"M-am intors in snooker doar pentru a vedea daca mai pot sa reaprind focul din mine, sa vad daca mi-a fost dor de ceva anume. Si se pare ca nu! Nu i-am simtit deloc lipsa!", a spus O'Sullivan la finalul partidei cu Bingham.

"Nu am nicio intentie sa ma intorc aici la anul. Vreau doar sa-mi duc la capat contractul cu sponsorul meu, care mi-a cerut sa joc 10 competitii daca ma plictisesc. Nu voi investi prea mult in sportul asta, nu-mi voi da sufletul!", a mai comentat Ronnie, care a dezvaluit ca nu mai face fata presiunii de nivel inalt: "Poate nu mai stiu cum sa ma comport in situatii cum sunt cele din partidele. De cand ma stiu, am facut doar snooker. E singurul lucru pe care stiu sa-l fac, doar asa imi pot sustine familia. Dar nu am cum sa merg mai departe stiind ca sunt nefericit! Imi doresc sa zambesc si sa spun ca maine va fi mai bine, insa nu sunt genul ala de om. M-am intors in primul rand pentru ca aveam nevoie de bani - inca am datorii la scoli pe ultimele doua sau trei trimestre!".

Trump: "Toată lumea se teme de numele lui! Vai, Doamne, joc cu Ronnie O'Sullivan, nu pot să cîștig! Dar dacă vrei să joci pe scena mare, acolo unde vreau să joc eu, atunci trebuie să dovedesc tuturor că se înșală", a explicat tînărul în vîrstă de 23 de ani pentru BBC. Într-adevăr, Trump îl conduce pe Ronnie cu 6-5.
Toată lumea crede că Ronnie este la o distanță enormă de ceilalți, dar eu l-am bătut de mai multe ori decît m-a bătut el pe mine! Jocul meu cel mai bun e la fel ca jocul său cel mai bun. În plus, fratele meu i-a văzut meciurile și mi-a explicat că nu joacă cine știe ce", a atacat Trump.
"Ronnie joacă foarte bine dacă e la șefia meciului. Dacă îl conduce celălalt, o să vedeți ce se întîmplă. Jocul meu a devenit mult mai matur și cred că o să îl înving", a explicat Trump. Răspunsul lui O'Sullivan a venit indirect, la conferința sa de presă: "Sînt sătul de snooker, dar va fi nevoie de cineva care să mă tîrască de la masă pentru a pierde!".

El Pistolero
2nd May 2013, 16:06
Frumos jocul 2, decis prin repozitionarea bilei negre. A castigat Trump si a egalat la 1.

Hopshio
2nd May 2013, 16:06
1-1 dupa primele 2 frame-uri.. :D..a avut ronnie 1-0...iar al doilea a fost castigat dupa repozitionarea bilei negre

Hopshio
2nd May 2013, 16:16
2-1 ronnie

Freek
2nd May 2013, 16:27
3-1, he's running the show :rolleyes:. Prima sesiune zic ca asa ramane, a lui Ronnie.

Freek
2nd May 2013, 17:50
Sau nu:D.

Roddicted
2nd May 2013, 18:04
egal.Cam fraier Ronnie deoarece a cedat usor vreo 2 jocuri
Dar de asta il sustinem :D

Johnny D
2nd May 2013, 22:26
Am zis-o de cateva zile inca insa n-am apucat sa postez: Trump va castiga campionatul mondial!
Cine vrea sa faca bani, are ocazia maine sa joace o cota de peste 2! A revenit de la 2-7 cu Murphy si azi de la 1-4, jucand un snooker slab! O'Sullivan doar in compania lu Bingham a jucat snooker foarte bun la acest CM, dar Bingham saracu s-a pierdut intr-un hal far'de hal! Eu sunt aproape sigur ca Trump il va invinge, anticipez ca maine va juca un snooker mult mai bun decat azi, exact cum a facut-o cu Murphy!


Cine chiar nu crede, poate sa puna un pariu cu mine pe poza la avatar o perioada de timp!
Avertizare: inca n-am pierdut un asemenea pariu, deci onoarea de a ma invinge in premiera va apartine chiar pe O'Sullivan, daca va tine!:D

Johnny D
2nd May 2013, 22:36
E drept ca Trump are uneori un control mai slab pe bila alba, dar tot el a avut cateva reveniri pe pozitie de toata frumusetea.
In conditii de presiune a ratat mult, dar ianinte a avut cateva lovituri absolut remarcabile.
La lovituri de distanta mi se pare de departe cel mai bun din circuit.
In opinia mea, cel mai bun jucator din circuit la lovituri de distanta a fost Neil Robertson, campionul mondial din 2010!
Pe o perioada de 2-3 ani pana in 2010 inclusiv, a fost peste ce este Trump azi la acest capitol, dar de cca. un an, ceva s-a intamplat cu el... Mai ales dupa acea semifinala de PTC in compania lui Tom Ford de acu cateva luni cand a sarit pe acolo de bucurie dupa ce-a castigat cu 4-3, a facut gesturi de viking nebun, numa bine ca n-a sarit la arbitru la gat, ca le facea pe toate. Aici la CM a fost dezastru!
Insa, astept sa-si revina la forma de odinioara in sezonul urmator, pentru mine, el e tintasul nr 1 din circuit in continuare!

86
2nd May 2013, 23:21
3 jocuri facute cadou de O'Sullivan:headbang:, trump in afara de lovituri de distanta si de siguranta, nu e cine stie ce. Cred ca va castiga Ronnie la 3-4 jocuri diferenta semifinala.

Freek
2nd May 2013, 23:24
A revenit de la 2-7 cu Murphy si azi de la 1-4, jucand un snooker slab!

Iar jocul lui Ronnie a fost de cea mai buna calitate...

Johnny D
2nd May 2013, 23:29
Iar jocul lui Ronnie a fost de cea mai buna calitate...
Doar cu Bingham cum spuneam, in primele 2 turiri am vazut fisuri mari, doar ca nu prea a fost cine le exploata, maine va fi si inca si cum!;)

S-ar putea sa ma insel evident, dar eu pe Trump il vad campion mondial! Nu poti nici sa-ti bati joc de snooker sa faci pauza 1 an si apoi sa ai pretentia ca esti cel mai bun! Unde mai pui ca mai nimeni nu ia 2 CM la rand, cam ca si in CL la fotbal, e acelasi blestem.
Inca din debutul turneului am zis ca Trump sau Selby vor fi, Selby a avut ceva probleme fizice, deci...:P

Freek
2nd May 2013, 23:41
Nu esti singurul care il vede campion.
Dupa cum incepuse Trump eram sigur ca pierde sesiunea, dar avut si noroc. Oricum, nu conteaza ce se va intampla maine, pentru mine e o placere sa-i vad in acelasi meci pe amandoi.

Johnny D
3rd May 2013, 00:05
Tocmai asta ziceam si eu, a jucat prost si-a terminat 4-4, acu 2 zile a jucat prost si-a terminat 2-7 cu Murphy!
Dar mai apoi l-a curatat pe Shaun!:P Iar unii il vedeau pe Murphy favorit inca de saptamana trecuta, asta spune multe.

cataa.
3rd May 2013, 11:19
3 jocuri facute cadou de O'Sullivan:headbang:, trump in afara de lovituri de distanta si de siguranta, nu e cine stie ce. Cred ca va castiga Ronnie la 3-4 jocuri diferenta semifinala.

Nu o poti lua asa.. si Trump i-a facut cadou 2 jocuri:)..pana la urma cine greseste pierde si sper sa greseasca mai mult O'Sullivan:D...in schimb semifinala dintre Walden si Hawkins foarte slaba mai ales dupa ce au aratat aseara, foarte multe ratari si scorul nemeritat zic eu. Cred ca azi isi va reveni Hawkins si va reduce din diferenta.

Hopshio
3rd May 2013, 11:53
Am zis-o de cateva zile inca insa n-am apucat sa postez: Trump va castiga campionatul mondial!
Cine vrea sa faca bani, are ocazia maine sa joace o cota de peste 2! A revenit de la 2-7 cu Murphy si azi de la 1-4, jucand un snooker slab! O'Sullivan doar in compania lu Bingham a jucat snooker foarte bun la acest CM, dar Bingham saracu s-a pierdut intr-un hal far'de hal! Eu sunt aproape sigur ca Trump il va invinge, anticipez ca maine va juca un snooker mult mai bun decat azi, exact cum a facut-o cu Murphy!


Cine chiar nu crede, poate sa puna un pariu cu mine pe poza la avatar o perioada de timp!
Avertizare: inca n-am pierdut un asemenea pariu, deci onoarea de a ma invinge in premiera va apartine chiar pe O'Sullivan, daca va tine!:D

iti accept provocarea :D..eu ti-am zis pe mess ca eu cred ca o sa bata ronnie :D

Johnny D
3rd May 2013, 12:59
Foarte bine! Pentru cutezanta pe care ai avut-o, pe Basescu te pun sa-l porti la avatar 2 saptamanai!:D
Apoi in urmatoarele 2 saptamani, cine stie, poate pe Nadal intr-o ipostaza sexi, sigur esti fan!:sneaky:

Roddicted
3rd May 2013, 13:06
gresesti foarte tare.O'Sullivan este un fenomen, este dintr-o cu totul alta categorie fata de restul, un talent inimaginabil.Atunci cand joaca bine te umileste, iar cand o face doar decent iti da cateva sperante pentru ca la final sa te lase tot fara sanse.
Inclusiv cand joaca slab si nu are chef tot este o placere sa-l urmaresti, dar la editia asta mi se pare foarte motivat si nu vad sa se impiedice de cineva :D

Hopshio
3rd May 2013, 13:36
6-6...se merge cap la cap...trump nu a condus niciodata..de fapt O'Sullivan nu a fost condus la campionatul asta pana acum..

Hopshio
3rd May 2013, 14:15
8-6 Ronnie :D...trebuie sa ma gandesc ce avatar sa iti pun :D

sannicola
3rd May 2013, 14:32
9-6 daca se termina 10-6 ii perfect :D.

86
3rd May 2013, 14:35
o sesiune cam stearsa, Trump nu prea este in apele lui. Daca nu se trezeste, se rupe echilibrul meciului.

Hopshio
3rd May 2013, 15:06
9-7 s-a terminat sesiunea...

El Pistolero
3rd May 2013, 15:07
Joc facut cadou. 9-7 si inca se joaca calificarea.

Johnny D
3rd May 2013, 15:20
gresesti foarte tare.O'Sullivan este un fenomen, este dintr-o cu totul alta categorie fata de restul, un talent inimaginabil.Atunci cand joaca bine te umileste, iar cand o face doar decent iti da cateva sperante pentru ca la final sa te lase tot fara sanse.
Inclusiv cand joaca slab si nu are chef tot este o placere sa-l urmaresti, dar la editia asta mi se pare foarte motivat si nu vad sa se impiedice de cineva :D
Da? Si atunci cum explici ca are 9 semifinale de CM, si a castigat doar 4, insa doar alea in care a condus detasat!?
Cand e meci echilibrat o cam ia sus mai de fiecare data, asta cum explici?:rolleyes:
Azi pana in frame-ul 12 cica Trump a avut parte de 9 kick-uri pe cand O'Sullivan de zero, nu stiu cine a fost mai norocos pana acu!:rolleyes:

6-6...se merge cap la cap...trump nu a condus niciodata..de fapt O'Sullivan nu a fost condus la campionatul asta pana acum..
Intocmai!;)

o sesiune cam stearsa, Trump nu prea este in apele lui. Daca nu se trezeste, se rupe echilibrul meciului.
7-9 si inca nu s-a trezit, inca joaca prost!:)) Works fine for me!:P

Utilizator
3rd May 2013, 15:23
Ronnie nu face cadouri. Cred ca pur si simplu se plictiseste si greseste.
Sper sa ajunga in finala si sa castige. Daca retragerea asta va fi definitiva, sa ramana macar cu cinci titluri la activ.
Le merita din plin si daca era mai putin capricios cred ca acum avea vreo 8 titluri castigate.

Hopshio
3rd May 2013, 21:46
11-8 pentru Ronnie..a fost la 11-7 ...s-a reusit si prima sutare din acest meci..Trump a reusit un break de 117 puncte :)

86
3rd May 2013, 22:04
cam mare faultul la bila galbena, prea a fost neglijent Trump.

Trim0b
3rd May 2013, 22:08
Trump nu are nici cea mai mica sansa...cand crede ca revine ii taie Ronnie macaroana

Trim0b
3rd May 2013, 23:08
13-9...frumos frame

Johnny D
3rd May 2013, 23:37
Trump ataca absolut tot! Am trait s-o vad si p-asta, Ronnie e ala mai defensiv de la masa!:happy

Trump nu are nici cea mai mica sansa...cand crede ca revine ii taie Ronnie macaroana
Depinde de ultimul frame, si de acesta evident. Daca scorul final va fi 13-11 de la 13-8... eu as zice ca Trump are toate sansele!:P

Roddicted
3rd May 2013, 23:45
hai mai johnny.
Ronnie e mega motivat, nu are cum sa piarda.Plus valoarea, care iti place sau nu sa recunosti este peste Trump, mai ales la un meci cu maxim de 33 jocuri.

Johnny D
3rd May 2013, 23:47
Mie nu imi pare peste Trump, Ronnie mental a fost peste el pana acum, ca si joc nu cred, cel putin la loviturile de distanta Trump a fost clar mai bun!

Trim0b
3rd May 2013, 23:48
Michaela incepe sa fie din ce in ce mai enervanta

El Pistolero
3rd May 2013, 23:49
Hmm...parca toate jocurile grele le castiga Trump. :)) Hai cu 5-3 in sesiunea asta si 14-10 la general.

Johnny D
3rd May 2013, 23:49
Si mentalul cred ca va face diferenta pana la final, acesta e un joc crucial pentru Trump si mentalul sau!

Hmm...parca toate jocurile grele le caastiga Trump. :))
Ba, pe dracu! Este singurul care are break de peste 100, ma lasi cu din astea!?:rolleyes:

cataa.
3rd May 2013, 23:50
hai cu 13-11 si vedem maine restul:D

Johnny D
3rd May 2013, 23:52
Fascinant cum ataca tot Trump, il stiam ofensiv dar nici chiar pana dincolo de nebunie!:))

O'Sullivan il are acum in mana, daca va inchide acest frame, va controla finala si o va castiga, parerea mea!

cataa.
4th May 2013, 00:02
la scorul asta ii foarte greu in ultima sesiune:)) dar nu imposibil...trump a pierdut pe ratarile lui...

Hopshio
4th May 2013, 00:12
la ce ora e maine ultima sesiune?

iuli
4th May 2013, 01:04
JD, esti hater mare de tot. Higgins e tot bomba insa.

Ce daca are break de peste 100? Toate jocurile incalcite le-a castigat Trump, alea lejere le-a luat Ronnie. Cu breakuri de 70-90, suficiente insa sa aiba avantaj.

Si tot il plangi pe Trump ca a jucat prost. Pai Ronnie cum mama naibii a facut-o? Bine? A fost foarte slab in primele doua sesiuni, ziceau si Carter si Hendry aceleasi lucruri. Acum a jucat un pic mai bine si diferenta a fost destul de clara.

cataa.
4th May 2013, 09:51
la ce ora e maine ultima sesiune?

la 16:30...dar nu transmite pe eurosport romania din cate stiu..

Trim0b
4th May 2013, 13:00
niste hoti...sa ne oblige sa facem abonament pe siteu lor...

El Pistolero
4th May 2013, 13:25
Dau Bundesliga si Giro la ora aia. Vor transmite la 6:30 in direct daca nu se termina meciul pana atunci sau inregistrat. Pana una alta, astia din semifinala a 2-a sunt praf. S-ar putea sa fie una dintre cele mai dezechilibrate finale din istorie.

Roddicted
4th May 2013, 14:03
probabil au si presiune pe ei.Iti dai seama ca nici unul nu se gandea ca poate ajunge sa joace cu trofeul pe masa

Hopshio
4th May 2013, 16:41
eu ma uit pe bbc :D..sunt streamuri pe net destule

Roddicted
4th May 2013, 16:45
da si tu un link


LE:hai ca am gasit

Hopshio
4th May 2013, 16:46
http://lsh.streamhunter.eu/static/popups/14917803722400.html

Trim0b
4th May 2013, 17:08
16-10...se mai pune problema castigatorului?

Hopshio
4th May 2013, 17:13
clar ca nu..abia astept finala.. :D..ma duc in fata la Teatru Crucible ca e amenajat de la inceputul turneului..dar nu am avut timp ..:D sper sa joace cu hawkins in finala

Johnny D
4th May 2013, 17:17
O'Sullivan il are acum in mana, daca va inchide acest frame, va controla finala si o va castiga, parerea mea!
Era clar inca de ieri, acel joc 24 a fost decisiv d.p.d.v. psihologic pentru Trump. Nu-l mai vedeam putand remonta in speta fata de sine insusi diferenta fata de O'Sullivan dupa acel joc pierdut, nu cred ca a putut depasi acel moment, era de anticipat. Insa chiar de ar fi reusit sa-l depaseasca, chiar si asa diferenta era deja prea mare pentru a mai avea azi sanse reale.

JD, esti hater mare de tot. Higgins e tot bomba insa.

Habar n-ai bre tulpina uscata, pe ce pamant cresti. Tu esti defapt hater, nu eu, esti o panarama din aia ce nu-l suporta pe Higgins ce e usor de mirosit chiar si fara nas, dar cand te uiti in oglinda cred ca ma vezi pe mine in loc de tine!:))
Eu n-am nicio treaba cu O'Sullivan, doar ca imi parea Trump mai bun inainte de aceasta semifinala si prea era toata lumea cu O'Sullivan care isi cam bate joc de acest sport pana la urma "vin la CM sa-mi platesc facturile ca snooker-ul in general ma plictiseste":)), oricine ar fi zis treaba asta era privit ca un magar nesimtit si pus la colt, insa lui O'Sullivan i se iarta, pe el il facem doar impertinent si atat, au mai fost si altii din insula care au spus treaba asta inainte de semifinala, nu sunt eu mai rasarit! Faptul ca sunt de acord cu remarca in sine ma face om normal, eram dur daca o judecam mai aspru eventual, insa nu fu cazu.
Tu insa esti un frustrat notoriu asa cum sunt multi, probabil aveti un fan club deja "cum sa ne exprimam frustrarile despre John Higgins", iti spun eu cum: neplatindu-ti facturile la internet deoarece cu oameni ca voi pe internet, acesta devine o povara pentru oricine are nenorocul sa intalneasca asemenea exponate imersate in prostie ale naturii umane.

PS: Aline, astept poza!:D

El Pistolero
4th May 2013, 17:37
Ronnie in finala. :yeah:

Hopshio
4th May 2013, 17:42
Pacat ca Ronnie nu si-a schimbat decizia de a mai juca si la anul..a fost intrebat la interviul de dupa semifinala daca s-a razgandit cumva..dar a zis ca nu..

Roddicted
4th May 2013, 18:30
Ronnie se poate razgandi si cu o zi inainte de turneu :happy

El Pistolero
4th May 2013, 18:32
Pana la anul se mai razgandeste de 100 de ori. ^ Exact. :))

sannicola
4th May 2013, 18:36
Sunt ceva sanse sa piarda finala :D.
Am vazut ceva frame-uri din a 2 semifinala slab de tot dracu stie cum au ajuns acolo.

Hopshio
4th May 2013, 18:57
cine credeti ca va fi oponentul lui Ronnie?

El Pistolero
4th May 2013, 19:05
Mai conteaza? :)) Eu sper sa fie Walden.

iuli
4th May 2013, 19:05
JD, ramai acelasi pres, nu vreau sa continui discutia cu tine. Ca esti un idiot ai aratat-o a nu stiu cata oara, o stie tot forumul asta.

Daca si neinteresantul de Higgins are hateri, atunci ce mai poate fi de spus? :))

Hopshio
4th May 2013, 19:15
Mai conteaza? :)) Eu sper sa fie Walden.

pentru mine da :)) am pe hawkins pentru 450 lei :))

Hopshio
4th May 2013, 19:18
PS: Aline, astept poza!:D

uite aici..pentru pariul pierdut.. :D

http://img822.imageshack.us/img822/2981/garethbalez.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/822/garethbalez.jpg/)

SwedishMafia
4th May 2013, 19:20
care a fost cel mai mare break de la acest CM?

El Pistolero
4th May 2013, 19:58
143 Robertson in primul tur.

Hopshio
4th May 2013, 21:30
primul joc al semifinalei dintre Walden si Hawkins se decide prin repozitionarea bilei negre

Hawkins a castigat si conduce pentru prima data :)

Hopshio
4th May 2013, 21:55
de la 12-8 pentru Walden, se ajunge la 12-14 pentru Hawkins..hai inca 3 :D ..

Hopshio
4th May 2013, 22:23
saracu Walden :)) 15-12...7 frame-uri la rand :D

Trim0b
4th May 2013, 22:31
Hawkins e pe val:D

oricum in finala e victima sigura...

Hopshio
4th May 2013, 22:56
saracu Walden..sta acolo in scaun si nu stie cum sa isi stapaneasca nervii..tot isi roade buza :))

12-8 a fost ..acum e 12-16 ....Hawkins mai are nevoie de un frame.. :) ..

Hopshio
5th May 2013, 00:11
Walden castiga doua jocuri consecutive..16-14 pentru Hawkins

Hopshio
5th May 2013, 00:32
Meci Hawkins :D..17-14 oricum nu il vad sa faca ceva in finala impotriva lui Ronnie :)

El Pistolero
5th May 2013, 00:35
Parca in finala se joaca primul la 18 (35 jocuri). Deci probabil 18-9 pentru Ronnie. Nu-l vad pe asta facand mai mult de 9-10 jocuri.

iuli
5th May 2013, 02:17
A luat Trump 11, asta nu ia mai mult de 7.

Johnny D
5th May 2013, 06:33
uite aici..pentru pariul pierdut.. :D

http://img822.imageshack.us/img822/2981/garethbalez.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/822/garethbalez.jpg/)
Misto poza, cred ca are in degete emblema lu Arsenal, numa fix d-aia il pun la avatar 2 saptamani! Ce noroc!:D

A luat Trump 11, asta nu ia mai mult de 7.
Si tu crezi ca Trump a jucat la maxim!? Hai sa fim seriosi!:))
Uite o particica din declaratia lui O'Sullivan de dupa meci: "I don't think either of us played anywhere near our best, there was a lot of tension out there. It was the newcomer, the future of the game, against someone who's been around a long time, who wears his heart on his sleeve". Aici sunt total de acord cu el, insa la Ronnie ma asteptam ca n-a jucat un an aproape nimic, Trump insa m-a surprins neplacut sa fie sub forma lui buna si cred ca nu doar pe mine, ci pe multi cunoscatori din jurul acestui sport.

Hawkins ia doar 7 jocuri!?:)) Pariu cu orcine ca ia de la 10 in sus! Hai ca am nevoie de poze la avatar!:cool:

Johnny D
5th May 2013, 14:16
Ii da cineva vreo sansa lu Hawkins azi!?:D
Eu cred ca poate juca mai bine decat a facut-o Trump in ultimele 2 zile, dar probabil n-o va face, insa ii dau o sansa din cinci!:P

Hopshio
5th May 2013, 16:17
ii dau 2% sanse :D

Trim0b
5th May 2013, 16:29
un link se poate???

cataa.
5th May 2013, 16:38
il bate Hawkins:D

cataa.
5th May 2013, 16:39
1-0 O'sullivan:)

El Pistolero
5th May 2013, 16:42
Ah...a 2-a oara cand rateaza break-ul de peste 100. Si ce break fabulos era. :D

Trim0b
5th May 2013, 16:45
voi unde va uitati la meci?:-?

cataa.
5th May 2013, 16:58
voi unde va uitati la meci?:-?

incearca http://lsh.streamhunter.eu/static/popups/14960403729840.html

Hopshio
5th May 2013, 17:10
2-2 dupa 4 frame-uri

Trim0b
5th May 2013, 17:10
incearca http://lsh.streamhunter.eu/static/popups/14960403729840.html

merci:yes:

cataa.
5th May 2013, 17:10
2-2 :d

El Pistolero
5th May 2013, 17:46
3-2 pentru ala. :mda: Pentru prima data condus Ronnie la acest turneu.

Cristy RVD
5th May 2013, 17:49
Se tine bine Hawkins. Sper sa castige prima sesiune.

Johnny D
5th May 2013, 18:09
Hawkins ia doar 7 jocuri!?:)) Pariu cu orcine ca ia de la 10 in sus! Hai ca am nevoie de poze la avatar!:cool:
Ce v-am zis!?:cool: O'Sullivan nu joaca chiar cel mai bun snooker al carierei, si nici nu prea are cum dupa o asa pauza.

3-2 pentru ala. :mda: Pentru prima data condus Ronnie la acest turneu.
Hopa!:o::D

El Pistolero
5th May 2013, 18:10
Revine cu un break de peste 100. 4-3 acum pentru el.

El Pistolero
5th May 2013, 18:21
Break de fix 100 de puncte si 5-3. :D

Johnny D
5th May 2013, 21:56
V-am zis ca sunt ceva sanse ca Hawkins sa joace mai bine decat Trump, nu ma dezamageste deloc, finala poate fi foarte echilibrata!:)

Hopshio
5th May 2013, 23:08
7-7 :D...ronnie probabil face 8-7...pentru hawkins ar fi superb un 8-8 dupa primele 2 sesiuni

SwedishMafia
5th May 2013, 23:34
Ronnie,un geniu....
Cumva doar castigatoru de frame,are voie sa ia pauza de pishu`?:))

Cristina
5th May 2013, 23:54
Cat mai e scorul?

Hopshio
5th May 2013, 23:59
9-7 si 55-48 ronnie si el e la masa

sannicola
5th May 2013, 23:59
Face Ronnie 10-7 acus si ii gata pe ziua de azi :).

Hopshio
6th May 2013, 00:06
mai interesant ar fi un 9-8

ce greseala a facut hawkins ...10-7

sannicola
6th May 2013, 00:08
Era cat pe ce sa fure ultimul frame Hawkins :D.

Trim0b
6th May 2013, 00:10
superb:ok:

Freek
6th May 2013, 00:12
Intr-adevar, superb:D.

Pacat ca nu a fost reluare la bila aia verde. Ce noroc...:D

El Pistolero
6th May 2013, 00:13
Fantastic ultimul frame. Cele 2 snookere la bila roz facute de Ronnie au fost fabuloase. Se tine scai Hawkins, dar nu il vad sa reziste asa pana in sesiunea finala.

Trim0b
6th May 2013, 00:18
pe mine m-a surprins Ronnie,mult prea calm,parca nu e el:D

Freek
6th May 2013, 00:18
Intrebare.

Il suportati pe Bontea? anul asta mi se pare insuportabil, are niste texte... Zilele trecute n-am mai rezistat si am dat pe comentariu in engleza.

Johnny D
6th May 2013, 00:20
Ronnie,un geniu....
Cumva doar castigatoru de frame,are voie sa ia pauza de pishu`?:))
Nu, dar el simte ca se poate elibera odata reusit sa isi tina adversaru in fotoliu in frame, sa-l tina si-n pauza ca sa faca un fel de double whammy!:))

El Pistolero
6th May 2013, 00:26
Mie imi place Bontea ca incearca sa explice fiecare lovitura, unde vrea sa ajunga bila, ce fel de efect baga jucatorul si chestii din astea tehnice. :D

Johnny D
6th May 2013, 00:28
Da, el saracu incearca sa-ti povesteasca cum vede jucatorul masa, pe cand Ancutza e mai plezirist asa! Fac o combinatie foarte buna cei 2, problema e cand apar habarnistii astia noi care parca reproduc mecanic de pe casetele lu Bontea si Ancuta fara sa proceseze mai nimic!:))

Freek
6th May 2013, 00:33
Eu nu ma leg de faptul ca incearca sa explice, ci ma leg doar de ce vorbe are in el (sa ma exprim mai din topor). Imi place ca incearca sa explice desi eu tot ce vad cu ochii mei incerc sa pun in aplicare:D. Plus ca mi se pare ca face pe desteptul cand nu este necesar.
Ancuta :yes:

Johnny D
6th May 2013, 02:11
Prea ii cauti nod in papura, e fascinant cum se tachineaza cei 2 din cand in cand!:evil:
Se vede ca sunt prieteni vechi si fac comentariu superb!

Freek
6th May 2013, 02:35
Mda. Hai ca am reusit sa ii incurc:hmm:. Deci Ancuta sux, Bontea :yes: De la drob se trage... Rusine Dinu Patriciu.

Se tachineaza ei, bine, dar cand e singur e si mai horror decat atunci cand e cu Bontea. De exemplu in serara asta mi-a pus capac cand era Hawkins la masa si ei tot spuneau (defapt Ancuta tot comenta) care ar fi variantele, Hawkins loveste bila rosie de care tot vorbea la care il auzi pe gretos "Asa tati, ne-ai ascultat..."
Stiu, sunt sensibil :rolleyes:

Maine la ce ora incepe? la 15:00 sau la 16:30?

Shinnok
6th May 2013, 02:49
ce Ancuta? sunt ceva chizde?

Hopshio
6th May 2013, 10:36
Freek la 16:30

si eu tot asta ma intreb :)) ancutza..si o confunda pe ancutza cu Bontea..care ma gandesc ca barbat..ce voce are ancutza de poti sa crezi ca e barbat? :)) sau ancutza e ceva porecla si de fapt e tot barbat :-??

mai are ce sa ii faca hawkins lui ronnie? sau il bate ronnie? :D

Trim0b
6th May 2013, 11:28
nu e porecla,e numele de familie.Marius Ancuta

Hopshio
6th May 2013, 11:33
:)) asa ....tot ma miram ca ce vorbiti de ancutza.. :D mersi ;)

Roddicted
6th May 2013, 11:38
mda, am rezistat sa ma uit aseara pana la final.Hawkins incapatanat asa cum ma asteptam dar Ronnie arata inca o data ca vrea cu adevarat turneul asta.Este concentrat, calm, are mult mai multa rabdare fata de cum il stim.

Johnny D
6th May 2013, 14:37
Azi va rescrie istoria! Multa apa a curs pe Dunare si Volga de cand n-a mai luat cineva CM de 2 ori la rand!

Utilizator
6th May 2013, 16:05
Multa apa a curs pe Dunare si Volga de cand n-a mai luat cineva CM de 2 ori la rand!

Mai precis de la Hendry in '96 nu a mai luat nimeni CM macar de doua ori la rand. E drept ca Hendry il luase atunci de 5 ori la rand.
Un alt record interesant este cel al lui Jimmy White care intre '90-'94 a pierdut in finala CM de 5 ori consecutiv. Asta da ghinion, dar e drept ca Jimmy, mare talent dar capricios, cred a ajutat un pic ghinionul. De altfel de la el incoace nu a mai pierdut nimeni de doua ori consecutiv titlul mondial.

Hopshio
6th May 2013, 16:36
incepe :D..Hai Ronnie :D

Trim0b
6th May 2013, 16:38
come on Ronnie :D

Hopshio
6th May 2013, 16:57
cativa romani pe acolo prin tribune cu tricouri cu steagul romaniei :D 10-8

El Pistolero
6th May 2013, 16:58
Ce cadouri...deloc nu ii intra loviturile de distanta. :mda:

Hopshio
6th May 2013, 17:37
12-8...ce ghinion a avut hawkins..dar si ronnie la bila aia rosie de a intrat

Hopshio
6th May 2013, 18:12
Ronnie Jr juca si el snooker :D..in afara teatrului este o masa de snooker si tocmai ce l-a aratat cum dadea si el in mingi

sannicola
6th May 2013, 19:14
Ii gata are 15-10 inainte de ultima sesiune, acelas scor a fost si anul trecut in finala cu Carter.
P.S. A terminat cu un break de 123 :D.

El Pistolero
6th May 2013, 19:15
15-10 pentru Ronnie. Inca 3 jocuri si gata.

Cristina
6th May 2013, 21:19
Cat poate sa ma enerveze Marius Ancuta. :headbang:

SwedishMafia
6th May 2013, 21:24
Cu ce lovitura a inchis masa...:hmm:
Unde au disparut aia 2 romani din tribuna?:D

sannicola
6th May 2013, 21:25
Cat poate sa ma enerveze Marius Ancuta. :headbang:

Eu inca ii incurc :D care dintre ei a jucat/joaca snooker?

Cristina
6th May 2013, 21:28
Eu aveam impresia ca amandoi au jucat snooker.
Stai ca iti dau un filmulet cu el sa ii vezi moaca...cere pumni non-stop. :D
uxuNII5uwOU

Hopshio
6th May 2013, 21:33
chiar ca is foarte enervanti..amandoi...:|

sannicola
6th May 2013, 21:33
Numa pletosu ala vorbeste :)) ala ii Bontea parca dupa voce.

Cristina
6th May 2013, 21:35
Nu...ala ii Ancuta.Deci recapitulam...ala cu vocea nasoala,cu parul latos si care face comentarii aiurea pe post e Ancuta.
Celalalt e Bontea.

sannicola
6th May 2013, 21:40
Gata am inteles :D imi place mai mult de Bontea cum comenteaza are vocea mai calma....Astia 2 comenteaza pe Eurosport snooker de vreo 10-12 ani, azi i-am vazut la fata pentru prima oara :P.
16-12 inca 2 pentru Ronnie.

SwedishMafia
6th May 2013, 21:50
federina,pisica ti-a mancat butonul mute?:D

cataa.
6th May 2013, 21:51
il bate Hawkins:D

Cristina
6th May 2013, 21:54
federina,pisica ti-a mancat butonul mute?:D

Nu pisi,dar imi place sa aud si eu zgomotul bilelelor,reactiile publicului.:D

SwedishMafia
6th May 2013, 22:02
vrei cam multe,pisi...si bile,si public si comentatori.nu poti sa ai toate in viata:D
The Rocket la un frame de-al 5 lea titlu mondial!!!

El Pistolero
6th May 2013, 22:05
Amandoi au jucat si inca mai joaca snooker cred. Bontea a fost si campion national. Pana una alta, parca imi pare rau ca se termina. Inca un joc si Ronnie spune adio snooker-ului. :|

Cristina
6th May 2013, 22:07
Amandoi au jucat si inca mai joaca snooker cred. Bontea a fost si campion national. Pana una alta, parca imi pare rau ca se termina. Inca un joc si Ronnie spune adio snooker-ului. :|


Pana la anul se razgandeste! :D

El Pistolero
6th May 2013, 22:34
Geniul s-a intors. A 5-a oara campion mondial. :yeah:

Cristina
6th May 2013, 22:34
Pana la anul se razgandeste! :D

Bow to the king!:yeah:

Foarte frumos vb Hawkins.
Imi place de el. :)

Hopshio
6th May 2013, 22:34
Felicitari Ronnie! Superb!

Felicitari Hawkins..i-a tinut piept cu brio

Hopshio
6th May 2013, 22:38
Femeia aia ii ia interviu si el isi baga mana in nas :)) :)) :)) :))

Cristina
6th May 2013, 22:38
Putem sa stam linistiti.Dupa cum il vad,la anul e tot pe aici.:D
Da,e cam magareata. :))

Freek
6th May 2013, 22:39
Are ticul asta sa se scarpine in nas si sa isi bage deshtele in ureche apoi sa uita sa vada ce a iesit:D.

Bravo Ronnie. Hai si la anu'!/hello

p.s. deci nu doar mie mi se parea Ancuta enervant. Good.

SwedishMafia
6th May 2013, 22:44
Cand a fost intrebat daca va juca si la anu la CM,a zis 'we will see",deci va fi present!:))O sa retraga dupa ce-l depaseste pe Hendry la CM castigate.

El Pistolero
6th May 2013, 22:45
Hai ca a lasat o urma de speranta...poate il vedem si la anul. :D

Cristina
6th May 2013, 22:46
Ti-am zis eu sa stai chill ca nu ne lasa cu ochii in soare. :D

BlueEnergy
6th May 2013, 22:54
Felicitari Ronnie!!! :D
Care a fost premiul cel mare? Anul trecut castigatorul, adica Ronnie a luat 250.000 de lire sterline. Anul acesta e la fel sau ceva mai mult? :D Prin sferturi declara Ronnie ca a venit sa joace aici ca sa isi plateasca scoala la copii pentru urmatorii doi ani. Wtf!! :) Acum cu siguranta le plateste si facultatea. :D

sannicola
6th May 2013, 22:58
La fel a ramas...

Prize Money
02nd April 2013
Here's the prize money breakdown for the 2013 Betfair World Championship.



Winner: £250,000
Runner-up: £125,000
Semi-finals: £52,000
Quarter-finals: £24,050
Last 16: £16,000
Last 32: £12,000
Last 48: £8,200
Last 64: £4,600
High break (TV): £10,000
High break (non-TV): £1,000

Total: £1,111,000

Freek
6th May 2013, 23:00
Mare greseala au facut cand au scos premiul pentru 147.

Utilizator
7th May 2013, 11:14
Bravo Ronnie, 5 titluri mondiale sunt mai aproape de valoarea lui.
Mi-as dori sa tot revina si sa castige inca 2-3 titluri ca sa-l depaseasca pe Hendry. Hendry si mai ales Davis au fost jucatori de mare calitate, dar au excelat mai ales datorita seriozitatii, constantei, antrenamentului.
Ronnie e peste ei la talent si o dovada e ca a castigat acest titlu mondial venind dupa o vacanta de 1 an. Dar e marcat de depresii ce-l fac capricios si labil. Fara problemele de sanatate detinea acum vreo 10 titluri mondiale.

Altfel a fost un turneu final slab, fara prea multe meciuri memorabile.
Peste toate, raman cateva frameuri si lovituri de geniu ale lui Ronnie si efortul lui Hawkins care si-a depasit cu mult conditia.
Mi-a parut rau de Hawkins ca e baiat bun si imi plac cei ce incearca sa-si depaseasca conditia. S-a vazut ca a jucat meciul vietii lui in finala, dar nu a avut nicio sansa cu Ronnie si era nedrept pentru snooker sa castige.

BlueEnergy
7th May 2013, 14:08
http://www.youtube.com/watch?v=tIyfLTFrN_U

Prea tare! :D

86
7th May 2013, 16:25
cum bine spunea Hawkins:" e infricosator cu cata usurinta joaca ronnie la masa" ( ma rog, ceva de genul)
Cred ca si asta e secretul lui, se simte " ca acasa" la masa de snooker.

Utilizator
7th May 2013, 18:55
asta zicea si John Parrot in comentariul de la BBC: cand il vezi pe Ronnie jucand, snookerul iti pare un sport cu mult mai simplu decat este in realitate.
Intr-adevar, e capabil sa joace la buzunar din pozitii aproape imposibile si controlul pe bila alba e extrem de bun la Ronnie. A avut de ex. cateva lovituri in care bila alba s-a intors cu efect printre cateva bile rosii si dupa o curba numai de el stiuta s-a asezat frumos in pozitie aproape perfecta la bila albastra.
Ce e infricosator este faptul ca Ronnie a venit dupa o pauza imensa si si-a aparat titlul de campion fara prea mari probleme. Sigur ca altul era discursul daca juca finala cu Selby, Robertson sau Higgins de ex. Pe de alta parte i-a eliminat fara probleme pe Ali Carter (15) si Judd Trump (3) care sunt jucatori de valoare, plus Bingham care desi e un soricel cuminte era 8 mondial inainte de world cup si Hawkins (14).
Singurul care poate sa-l distruga pe Ronnie este Ebdon. Mental adica. :D

Vadim
8th May 2013, 12:51
Ronnie are un contract un turneele PTC, e clar ca se antreneaza si mai joaca si acolo, dar nu mai vrea sa piarda vremea pe bani putini. Plus ca uraste deplasari gen China.