PDA

View Full Version : Etapa 18: Rapid - CFR Ecomax Cluj



ADelPiero
20th March 2005, 17:04
Duminica, 3 aprilie 2005: Rapid - CFR Ecomax Cluj, ora 20:15, TVR 1 (in tur 1-1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

vlad1607
20th March 2005, 17:06
Rapidul dupa transferurile din iarna formeaza o trupa buna dc joaca titularii..probabul va castiga .

Angelina Jolie
20th March 2005, 17:55
S-ar putea sa luam o caruta de goluri daca nu ne revenim pana atunci din ameteala. Mai avem putin si intram in zona retragradarii asa ca ar fi cazul sa facem ceva.

Hai provincia!!
20th March 2005, 18:15
cfr-u o sa faca o surpriza !!! RAPID o sa piarda ca se dau prea mari CFR o sa vina la cj cu cel putin 1 p

roxana_cj
20th March 2005, 18:16
Valy din pacate are dreptate..... Daca Anca&co nu-si revin e naspa treaba! Dar oricum .... fie ca suntem la Bucuresti fie la Cluj in fata televizorului facem galerie!
FORTZA CFR!
@Hai provincia! Doamne da sa ai dreptate! Si sa-i spulberam pe mitici!

Angelina Jolie
20th March 2005, 18:41
Pana acum am fost tot optimist si am pierdut. Acum sunt pesimist, poate castigam.

fia
20th March 2005, 19:53
Pai e bine sa fii pesimist, doar o sa jucati pe Giulesti, nu a batut nimeni aici

Seahawk
20th March 2005, 19:53
joaca Rapid CFR contra lui CFR :)) se exclud CFR`urile si ramane Rapidul lol :P eu zic ca vor invinge rapidishtii.. probabil un 3-1

fia
20th March 2005, 19:54
Nu se numeste Rapid CFR !

ADelPiero
20th March 2005, 19:56
bate Clujul fara probleme ! 0-2 scor final !

Catalanul
20th March 2005, 23:44
lol delpi' :shock: cred ca nici tu nu crezi ceea ce zici :D dupa ultimele evolutii ale celor 2 echipe meciul este de 1 solist :mda: slabe sanse pentru CFR de a scoate vreun punct... ushor, uhsor intra si ei in zona fierbinte a clasamentului :mad:

Quartz@nu
21st March 2005, 00:13
merg pe un 1 solist in meciul asta ....cfr este pe topogan :no:

THE HUN
21st March 2005, 02:19
Bate Clujul asta numai pt. a mai schimba monotonia de pe Giulesti.

Pancone
21st March 2005, 14:26
Bune argumente aduc si cei din Cluj ;)
Imi aduc aminte cum cineva din Iasi a spus ca e sigur ca iasul invinge in Giulesti datorita faptul ca l-a vazut pe antrenorul Popa la televizor ;)

Darkslowstar
21st March 2005, 16:25
Meci de 1 solist. Sper ca CFR-ul sa-si revina sa-si ia macar punctele de acasa, ca sa nu aiba probleme cu retrogradarea. Rapidul ar putea sa traga la titlu, la ce echipa (peste cea de acum 2 ani) si-a facut. Foarte buna campanie de transferuri. Pacat ca L-ati luat pe Buga de la noi, dar ma bucur pt. el, ca are ocazia sa lupte pt titlu.

ucluj1919
22nd March 2005, 02:55
0-1 pentru CFR

TZEFERU
22nd March 2005, 03:11
Personal nu cred in nici o surpriza, avem sanse teoretice. Asta daca echipa si-a revenit. Daca jucam ca pina acum sansele noastre sint ZERO barat. (la nevoie pot fi folosite chiar 2 bare). M-ar bucura sa pierdem greu.
Da' to cu CFR tin.

Vorba aia: Asa de mare e binele pe care il astept incit orice rau mi se pare o fericire.

HAI CFR!!

King of Hell
22nd March 2005, 13:01
0-1 pentru CFR

Du-te in gruia!!!! :rosu: :mda:

Ayrton
22nd March 2005, 14:48
bate Rapid... lejer... 2-3 goluri... trebuie sa prinda si ei curaj inainte de meciul cu Steaoa...

Virus
22nd March 2005, 16:44
O sa fie un meci interesant in care CFR-ul va face coregrafie alb-visinie pe tot stadionul :lol: Sansele apartin categoric rapidului, dar s-au mai intamplat surprize in fotbal.
ORICE-AR FI VREODATA, ORICE S-AR INTAMPLA CFR SA STII NOI TE VOM IUBI!!!

GeKuRA
22nd March 2005, 23:55
1 ... pai cum ////////////////////////
sa bata tot acasa astia ... oricum nu ma mai intereseaza .. chiar ma bucur pt. ei ..
dar si-o iau de la Stiaua.... :D:D:D ;)

Mihai
23rd March 2005, 00:16
bate Clujul fara probleme ! 0-2 scor final !
Ma faci sa rad :evil: :evil: :evil:


bate Rapid... lejer... 2-3 goluri... trebuie sa prinda si ei curaj inainte de meciul cu Steaoa...

Ce sustinator infocat are rapidul mai nou :cool:


Eu merg pe un 2-0 /hello

roxana_cj
23rd March 2005, 19:15
Sunt sigura ca cei de la CFR vor face tot posibilul sa castige! /hello
HAI CFR! :yeah:

King of Hell
23rd March 2005, 20:08
Da bine...de la meciu cu Timisoara tot va aud cum faceti tot posibilu sa castigati si faze de astea..sa dea Dumnezeu si la meciu cu Brasov din ultima etapa tot asa sa va aud..lasa ca ii batem pe astia..si facem primele puncte in returu asta...SERIE C! SERIE C!

Angelina Jolie
23rd March 2005, 22:09
Ma nici sa vrem nu putem pica in C. In schimb voi daca vreti cu adevarat puteti.

roxana_cj
24th March 2005, 19:50
Axaphat am un sfat pentru tine!
Du-te in clasa intai si vezi cum incepe alfabetul! :headbang: Daca dupa A urmeaza C si nu e nimic intre ... eu ma las de facultate!

DD-Viola
24th March 2005, 20:05
...Axaphat , cum se face ca esti mereu "pentru contra" ?...Haida Clujul !

ADelPiero
25th March 2005, 00:05
viola, inca nu ti`ai dat seama ? :D ... depinde ce stare de spirit are:evil:... agreseaza toate echipele (asa pe rand) :D ....

GeKuRA
26th March 2005, 00:03
CLUJ-ul ia bataitza .... nu ma intereseaza care .. "U" sau ne-"U"(CFR) - un singur Cluj este in A ...

Angelina Jolie
26th March 2005, 09:49
...Axaphat , cum se face ca esti mereu "pentru contra" ?...Haida Clujul !
Lasa ca ne face reclama gratuita. Macar si-a schimbat avatarul anti-CFR deci tot e ceva.
Altfel, eu cred ca cei care mizeaza pe victoria noastra glumesc, pt ca la modul jalnic in care ne prezentam momentan nu avem nici o sansa.

bazz
28th March 2005, 09:12
Tre sa calce si astia stramb acasa nu?Cred ca baietiii de la cluj fiind tot cu "CFR"stiu sa schimbe un macaz!Oricum am votat X!

GeKuRA
28th March 2005, 11:26
ai votat X(crucea lu' Sf. Andrei...) deci esti singurul :D:D:D acu depinde la cine e maneta .;)

rasheedkpenny
28th March 2005, 11:42
Pai e bine sa fii pesimist, doar o sa jucati pe Giulesti, nu a batut nimeni aici


Si sa speram ca n-o sa incepem chiar acum... :D

Corrado*
29th March 2005, 03:52
Cica am votat X :D
Eu unul sper sa marcheze Anca, dar si Ilyes... in proprie poarta... :evil:

Pustoai-k
29th March 2005, 19:37
Bate Rapid!!!! :degete:

CoolRain
29th March 2005, 19:50
Chiar asa, Rapidul cand o sa calce stramb pe teren propriu? E posibil cu Clujul... Pronostic X :P

Angelina Jolie
29th March 2005, 20:50
Ar fi minunat ca dupa ultimele framantari de la CFR sa scoatem un punct in Giulesti.

vlad1607
29th March 2005, 21:06
O victorie ca Rapidului e probabila in acest moment desi am o mica simpatie pt echipa Clujeana.

ronaldinho
31st March 2005, 01:57
Favorita mea e CFR Cluj (in acest meci) :) scor 0-3 :drak:
Hoooo. N-a luat Rapidul atatea goluri acasa tot turul :rolleyes: ; aproape :P . Realist vorbind, Rapidul are prima sansa. Subiectiv, tot Rapidul are prima sansa :D . 2-0. Nu stiu cum se simte Buga dupa decesul tatalui lui, dar sper ca galeria sa fie alaturi de el. Burdujan cred ca e un pic obosit dupa aceste 2 meciuri ala tineretului, dar in aceleasi conditii va juca si petre de la dinamo. Dat fiind situatiile delicate ale lui Buga si Burdujan + accidentarea lui Nico, cred ca Luce jr va apela la serviciile lui Jerica pt acest meci. Daca nu titular, cred ca tot va prinde o repriza. HAI RAPID /hello /hello /hello

ce_bine_e
31st March 2005, 12:14
dupe cele 2 infrageri la ce sa ne asteptam decat la o noua in frangere!.................oricum clujenilor dupa un tur pe care eu mi l-as fi dorit la iasi, atzi inceput f prost, eu sper sa va redresatzi, dar veti pierde in giulesti! :rosu: -pt acest inceput dejamagitor!

TZEFERU
1st April 2005, 18:50
Ultimul meci in Giulesti intre Rapid si CFR Cluj s-a disputat in Septembrie 1975.
Scor final 3-0. pt. Rapid. A marcat Neagu (toate golurile). Nu mi-a cazut bine deloc.
Sper sa nu se repete istoria.

HAI CFR!!!.....si Anca baghe gol!!!

roxana_cj
1st April 2005, 19:10
HAI CFR! Speram intr-o victorie! Cativa dintre jucatori trebuie sa-si confirme locul in echipa!

Virus
2nd April 2005, 00:40
Meciul incepe de la 0-0 si se joaca 11 pe 11. HAI CFR! Ne vedem in Giulesti! :cya:

fia
2nd April 2005, 09:23
Scor final 3-0. pt. Rapid. A marcat Neagu (toate golurile). Nu mi-a cazut bine deloc.
Sper sa nu se repete istoria.Pai nu o sa se repete, anul asta nu o sa dea Neagu, o sa dea de exemplu Burdujan :ok:

tchibos
2nd April 2005, 19:59
desi rapid e favorita, o surpriza ar fi extraordinara, dar nici un egal nu ar fi rau. Forta Clujul, provincia e cu voi :ok:

Mihai
2nd April 2005, 20:04
Ce vise, cate sperante! 3-0 pt Rapid :ok:

Angelina Jolie
2nd April 2005, 22:52
Nu 3-0 iar. Nu mai vreau. Daca e sa pierdem sa fie un 2-1 sau ceva de genul. Dar eu sper sa BATEM. Detonam bomba in Giulesti. HAI CFR!!!

ADelPiero
2nd April 2005, 23:21
Ce vise, cate sperante! 3-0 pt Rapid :ok:

moama ce m`as bucura sa te loveasca "R"ealitatea CFR :evil:

apparte
2nd April 2005, 23:34
moama ce m`as bucura sa te loveasca "R"ealitatea CFR :evil:
Mey,tu daca esti locul 1 in divizia a VI-a esti tare???? :ok: Hai ca poate ne vedem la Alba la meci(daca vii in galeria Stelei :ok: si daca nu se-mbata in seara asta cel cu care tre' sa merg la meci :no: ).

rasheedkpenny
2nd April 2005, 23:36
vedem maine seara ce se intampla... ma gasiti pe stadion! Incurajand Rapidul!

fia
2nd April 2005, 23:41
Si pe mine :D...

Virus
3rd April 2005, 00:01
Eu pe stadion incurajand CFR-ul!!! FORTA CFR!

fia
3rd April 2005, 00:04
Sa speram ca nu o sa ne injurati... noi o sa facem tot posibilul sa nu... Daca nu se poate si nu se poate, si trebuie injurat cineva hai sa-i dam cu Dinamo si cu Steaua :ok:

Angelina Jolie
3rd April 2005, 00:45
Pai ma gandesc ca rapidistii ar cam avea motive sa ne injure, pt ca in tur ne-am cam dat in petec. Nu stiu exact cum a fost pt ca nu am fost la acel meci dar nu a fost nici vorba de "fratia" intre feroviari de care se pomenea. Nu stiu daca din vina galeriei sau a tuturor spectatorilor care de obicei sunt anti-Bucuresti pe aici pe la noi.

fia
3rd April 2005, 00:47
Nu suntem noi ranchinosi, cu voi tot am facut bine ca am luat un punct, tinand cont cat de varza am fsot in deplasare in tur :D... Nici eu nu am fost la meci, nu stiu daca s-au injurat :D

ADelPiero
3rd April 2005, 01:09
aparte... cum m`ai depistat ? :D

Mihai
3rd April 2005, 01:16
vedem maine seara ce se intampla... ma gasiti pe stadion! Incurajand Rapidul!

Si eu Rasheed unde stai?

incanada2005
3rd April 2005, 02:57
bate Rapid cu 2-0

Anca,Oncica&CO.
3rd April 2005, 10:02
Meci greu.Speram la un meci egal.Cred ca antrenorul Sunda a sunat "DESTEPTAREA" pentru echipa din Gruia. Hai CFR!Lupta CFR!

roxana_cj
3rd April 2005, 13:53
Poate se repeta rezultatul din tur! N-ar fi rau! CFR forever!

rasheedkpenny
3rd April 2005, 13:55
Nu suntem noi ranchinosi, cu voi tot am facut bine ca am luat un punct, tinand cont cat de varza am fsot in deplasare in tur :D... Nici eu nu am fost la meci, nu stiu daca s-au injurat :D

Am vorbit eu cu niste clujeni rapidisti care au fost la meci... si s-a injurat! :no:

Greu de spus cum se vor comporta galeriile! :) In teren FORZA RAPID!

Mihai, o sa stau la 1 sau in galerie... ne vedem prin plexiglas! :) :drak:

ronaldinho
3rd April 2005, 18:15
Rapid trebuie sa castige in aceasta seara, ca sa profite de pasul gresit al Stelei. Iar peste 2 etape poate ne trezim pe primul loc, cu un egal intre blatuliana si turma, si cu o victorie a noastra in Ghencea. FORZA RAPID!!!

be@
3rd April 2005, 20:35
Bravo,Flavius! Si tu ......Ce dureros e sa-ti vezi fostii jucatori cum inscriu pentru altii si nu pt. noi... :headbang:

ADelPiero
3rd April 2005, 21:53
2-0 pt rapid .. momentan :( ... inca aprox. 15 min ...

Pancujunior
3rd April 2005, 22:31
3-0 :shock:
steaua e pe tobogan :great:

fia
3rd April 2005, 22:32
Hai ca i-am batut si p-astia!
Bah dar frig a fost...

ADelPiero
3rd April 2005, 22:33
de abia astept sa va loveasca "fulgeru`" Steaua :D :evil:

fia
3rd April 2005, 22:40
Hai sa fim seriosi... Steau nu a arata nimic in meciul de azi, in schimb noi am jucat binishor... Ii facem praf... Oricum o sa fie cu moralul la pamant ca le-o da si Dinamo inainte...

ADelPiero
3rd April 2005, 23:07
nici un meci nu e la fel .... asa ca ... o sa vezi u .. ;)
noi am pierdut cu echipe varza... si am scos egal cu STEAUA ...

rasheedkpenny
3rd April 2005, 23:22
Referitor la meciul de azi... Rapid a jucat foarte bine, pacat ca nu a marcat mai mult!
Mi-a placut ca la 2-0 nu ne-am bagat cu fundul in poarta; destept Lucescu jr. ca a bagat in teren jucatori care au vrut sa se afirme (Grigore, Vasilache)

FORZA RAPID!

Pentru poze de la meci accesati: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=235507#post235506

fia
3rd April 2005, 23:24
Revin cu problema mea : AM MURIT DE FRIG!!!!!!!!
Abia acum a inceput sa ma dezmortesc...

Da, am jucat bine... Deja sunt 9 victorii acasa... Sa batem si pe National si suntem in carti pentru titlu.

Mihai
3rd April 2005, 23:35
Si eu am inghetat! Nici acum nu m-am incalzit! Meci frumos, de tot mi-a placut mult de nr 18 de la Rapid N. Grigore!

ADelPiero
3rd April 2005, 23:43
lasa ma ... ce va tot plangeti... altii in ploaie, dezbracati si n`au nici o treaba... si voi cu subele pe voi si tot faceti galagie :rosu: :evil:

TZEFERU
3rd April 2005, 23:43
Na bun, hai ca am facut-o si pa asta.

fia
3rd April 2005, 23:44
Felicitari si numeroasei galerii a CFR-ului... cred ca au fost 25,dar aveau un banner ;)

Mihai
3rd April 2005, 23:46
Felicit si eu galeria CFR-ului! Nu am auzit nici o scandare obscena din partea lor! Erau si departe rau, dar mi-au placut :ok:
De mentionat ca nici noi nu i-am injurat deloc :D

be@
3rd April 2005, 23:50
Dar pe "prietenii" vostri i-ati injurat,ca v-am auzit !

fia
3rd April 2005, 23:53
Pai noi nu voiam, dar daca canta toata peluza, am zis sa sarim si noi ca ne era frig... si cum sa sari fara sa canti... si cum sa canti altceva decat peluza

Mihai
3rd April 2005, 23:53
Si pe Dinamo si pe Steaua! I-am luat la rand :D
oricum steaua a primat...

THE HUN
4th April 2005, 01:00
Cheia succesului echipei Rapid a fost transformarea lui Coman din portar in libero,la cate suturi spre poarta(nici nu se discuta pe poarta) a avutC.F.R.-ul nici nu le-a trebuit portar.

ADelPiero
4th April 2005, 01:09
pacat ca nu au prins clujenii, o ocazie sa`l faca de kko pe COman :evil:

Pancone
4th April 2005, 12:14
Usurel meci cum era de asteptat... ?
Pacat insa ca ratat extrem de mult :(
Dupa ce revine si Nico o sa devina plictisitor campionatul :P

Virus
4th April 2005, 13:19
Asta este... Rapidul a fost mai buna. Ne asteptam oarecum la o infrangere desi noi speram altceva dar oricum dureros scorul. Galeria noastra a fost dezastruoasa dar eu am spus ca si daca trebuie sa cant de unul singur tot voi canta. De auzit e clar ca nu ne-ati auzit dar stati linistiti ca nu am injurat. Se pare ca echipa noastra fiind nou promovata are un joc foarte prost in deplasarile in care domina galeria adversa. Mai avem de invatat. Oricum raman cu CFR-ul si stiu ca isi vor reveni!

Pustoai-k
4th April 2005, 15:45
Ole ole multumim Rapidule ! /hello /hello

Angelina Jolie
4th April 2005, 16:02
Am dovedit(din nou) ca suntem o echipa mica si ca mergem in deplasari doar la ciupeala. Noi incepem sa atacam cand suntem condusi cu 2-0.

Mihai
4th April 2005, 17:40
Usurel meci cum era de asteptat... ?
Pacat insa ca ratat extrem de mult :(
Dupa ce revine si Nico o sa devina plictisitor campionatul :P

Cred ca ai uitat cat poate sa rateze si nebunu' ala :ok:

roxana_cj
4th April 2005, 19:25
Nu numai eu sunt de parerea ca Rapidul a fost ajutat putin si de arbitri! Daca revedeti meciul veti observa niste semnalizari gresite ale tusierilor si niste cartonase galbene gratuite acordate clujenilor!
Clar ca Rapidul a fost peste noi, dar asta nu inseamna ca de fiecare data cand clujenii puteau sa plece pe contraatac arbitrul trebuia sa fluiere!
Sa-i fie rusine (arbitrului)!
Sa-si dea demisia ca nu merita sa mai fie in A!

Mihai
4th April 2005, 20:02
Eu nu am vazut nimic, dar poate sunt subiectiv! Asa si mie mi s-au parut niste faulturi dure la inceputul meciului asupra lui Ilyes!
Singurul fault pe care il stiu nesanctionat, facut de Rapid a fost cand a scapat Anca si inca unul spre poarta noastra si M. Constantin l-a tinut rau de tot, p-ala si arbitrul nu a fluierat nimic :ok:

Angelina Jolie
4th April 2005, 21:57
O fi dat un 5% gazdelor dar in rest arbitrul a fost corect, cred eu.

TZEFERU
5th April 2005, 03:50
Am dovedit(din nou) ca suntem o echipa mica si ca mergem in deplasari doar la ciupeala. Noi incepem sa atacam cand suntem condusi cu 2-0.

Pai da, pentru ca sa ataci tre sa si fugi, mai nou nu le avem cu fugitul. Iar sa dam gol se pare ca nu trebe sa fim jenati daca se poate.
Eu inca tot sper sa ne revenim.

Virus
5th April 2005, 18:09
Gata... hai sa uitam meciul asta. Au fost mai buni si gata. Mergem mai departe FORTZA CFR.