PDA

View Full Version : Hannibal



Cneazul
17th April 2013, 01:21
http://entertainment.ie/images_content/rectangle/620x372/HannibalMads.jpg

E un serial produs de NBC insa e dat la noi de AXN.
E facut oarecum dupa The silence of the lambs, unul dintre cele mai bune filme All-time. Si aici avem un Jack Crafford, un Hannibal Lecter, etc.
Actorii sunt foarte buni, chiar daca au aparut doar doua episoade, Mads Mikkelsen joaca genial. Hugh Dancy sau Lawrence Fishburne nu sunt nici ei de lepadat.
E un serial psihologic, se pune mult accentul pe analiza personajelor. Imi place, pe alocuri chiar se seamana cu Dexter. Abia astept episoade noi.

Freek
17th April 2013, 01:33
E facut oarecum dupa The silence of the lambs, unul dintre cele mai bune filme All-time.

Dupa Red Dragon, dar face parte din aceeasi serie.


The series is based on characters and elements appearing in the novel Red Dragon by Thomas Harris

Si mie mi-a placut si imi palce la nebunie de Mads cum joaca aici in Hannibal. O singura teama am, sa nu fie anulat din prostie de catre astia de la NBC. Daca era la AMC nici nu imi faceam griji, il terminau 98%. :D

Cneazul
17th April 2013, 18:25
bun, si Red Dragon nu e dupa Silence of the Lambs? :D

Freek
17th April 2013, 20:35
Din cate stiu eu Red Dragon e prequel. Ordinea cred ca e asta: Red Dragon > Silence of the Lambs > Hannibal. I can google it dar mi-e lene, daca vorbesc prostii pardon:D.

Freek
22nd April 2013, 18:26
NBC has pulled next Thursday’s grislier-than-usual episode of Hannibal in the wake of this week’s Boston Marathon bombings, Variety reports.

The decision came after exec producer Bryan Fuller phoned the network to express his concern about the content of the episode, this season’s fourth, which involves children-on-children murder.

NBC will instead jump ahead to Episode 5. Viewers shouldn’t expect any continuity issues, per Variety.

As a result of the move, Hannibal‘s season finale will now air one week earlier on June 20
http://tvline.com/2013/04/19/hannibal-episode-4-pulled-boston-bombings/

Sensibilosi rau hamericanii.

Eddy DoubleD
22nd April 2013, 18:50
:happy

Roddicted
22nd April 2013, 19:02
sensibili sau imbecili? :D

Freek
22nd April 2013, 19:07
Si si.

Stati ca am gugalit si wikipedia mi-a spus ca in alte tari episodul va fi difuzat. Deci ma uit pe AXN...


spoiler spoiler spoiler [...] was pulled from the schedule at the request of creator Bryan Fuller. The episode will still be broadcast in other countries

Hopshio
22nd April 2013, 19:26
e bun serialul? vreau sa il incep si eu azi

Roddicted
22nd April 2013, 19:43
atat.Era chiar tampenie sa sara peste el in toate tarile

Freek
22nd April 2013, 21:44
e bun serialul? vreau sa il incep si eu azi

E bun.

Cneazul
2nd May 2013, 12:10
m`am uitat la episodul 4. tampiti rau americanii. Nu a fost nimic ciudat la episodul ala

Freek
1st June 2013, 01:38
Sezonul 2 confirmat.

Cristina
1st June 2013, 16:18
Il ador pe Mads.:D

Eddy DoubleD
3rd June 2013, 12:32
Word. Foarte bine isi joaca personajul:ok:

Freek
16th June 2013, 00:49
Mai e un episod pana la finalul sezonului numeros uno. Cum vi se mai pare?

Eddy DoubleD
16th June 2013, 00:54
Ok. Inca nu m-am prins totusi in ce directie merge serialul:)

r0bby
16th June 2013, 08:05
Red Dragon?

Cneazul
20th June 2013, 11:36
Ok. Inca nu m-am prins totusi in ce directie merge serialul:)

tocmai asta imi place la el. Nu e deloc previzibil. Situatia se schimba de la un episod la altul

Eddy DoubleD
20th June 2013, 13:03
tocmai asta imi place la el. Nu e deloc previzibil. Situatia se schimba de la un episod la altul

Nu ma refeream la asta. Insa, daca m-ar pune cineva sa-i formulez o idee generala a filmului, sincerc, nu prea as putea sa o fac:D

Freek
20th June 2013, 15:29
Da, e ciudat din punctul asta de vedere si sincer in ultima perioada nu m-a dat cu nimic pe spate (nu sa fac pe desteptul, dar are momente cand e destul de previzibil), chiar in anumite momente ma plictiseste fantastic... Oricum, pana la urma e un serial de calitate.

Sir Black
22nd January 2014, 22:26
/watch?v=XVhl6WgMTGw

messi19
24th January 2014, 12:51
nu e bun pt pofticiosi. cand le prezinta cate o mancare de aia smechera Hannibal la invitati... mereu ma ia fuamia :D.
bun serialul.

Johnny D
6th April 2014, 10:02
Superb ultimul episod, si urmatorul adica episodul 7 din seria 2 va fi foarte tare!:sneaky:
Hannibal a decis sa-l elibereze pe Will ca sa se poata confrunta cu prietenul sau cel mai intim mano a mano, face to face, genial!

Cristyniku
3rd May 2014, 23:34
Ma bate gandul raaaaaau sa-l incerc. Nu prea am timp in perioada asta, dar dupa sesiune aproape sigur il incep :D.

Johnny D
5th May 2014, 07:03
Sunt cam dezamagit de faptul ca Hannibal l-a transformat pe justitiarul nostru intr-un criminal, lucru la care sincer nu ma asteptam mai ales dupa ce a avut acele instincte puternice de dreptate, el transformandu-se dintr-o fiinta justitiara intr-una senzoriala prin influenta lui Hannibal. Dezamagitor.:(
:(

YoNuTzz
5th May 2014, 17:37
Deja devine exagerat serialul, acum ca Will brings the meat at the dinner...Sau poate Will merge la bluff, desi cred ca Hannibal ar recunoaste "the human meat"..

Noroc ca au introdus personajul Mason Verger...Poate asa devine mai interesant

Eddy DoubleD
5th May 2014, 17:40
Stiam eu de ce ma opresc la primul sezon:))

Johnny D
20th May 2014, 00:16
Se pare ca si Will e un fel de Floki, presupuneam asta de vreo 2 episoade incoace, doar ca e o problema de cadru aici.
Situatia e mult mai sinistra, aproape inumana comparativ cu cea din Vikings care desi rudimentara, e mult mai usor de inclus in definitia de om.

YoNuTzz
25th May 2014, 16:04
Ultimele 2 episoade 12 si 13 au fost foarte bune...

12-le a fost foarte disturbing, iar de season finale nu mai zic...

sa va uitati :ok:

cataa.
25th May 2014, 20:53
Ultimele 2 episoade 12 si 13 au fost foarte bune...

12-le a fost foarte disturbing, iar de season finale nu mai zic...

sa va uitati :ok:

da au fost ok...dar per total un sezon care in mare parte a fost foarte plictisitor ... abia am asteptat sa se termine:D

Johnny D
1st June 2014, 00:33
Bolnav finalul... Nu se termina ca-n Vikings, asta e clar!:))

Ok. Inca nu m-am prins totusi in ce directie merge serialul:)
In directia protagonistului, doar e Hannibal, the superintelinget criminal mastermind.
Cam ca si-n filme, doar ca usor mai putin animalic.

Cneazul
22nd May 2015, 18:23
Watch out, Fannibals!
https://www.facebook.com/NBCHannibal/videos/vb.383662898323153/897914183564686/?type=1&theater
PS. As vrea sa imi rezolv si eu asa problemele :D

Cneazul
5th June 2015, 00:09
La noapte apare Hannibal. Au in fata o provocare imensa, avand in vedere ca o sa fie un cu totul alt serial. Parca vad ca o sa apara diversi insi pe aici care o sa zica dupa episodul 2 sau 3 ca nu se mai uita, ca e slab, etc. Asa au zis si pe threadul Prison Break sau altele. Una e sa faci un serial gen The Mentalist, sau Breaking Bad, in care actiunea ramane oarecum constanta, si alta e sa schimbi cu totul formatul serialului. Am facut comparatia cu Prison Break deoarece si aici vom avea partea de un sezon on the hunt, cum a fost sezonul 2 din PB. Practic o sa se schimbe totul in serial, dar cred ca va ramane la fel de bun!

Cneazul
9th June 2015, 13:37
Foarte bun episodul! A fost un prim episod de sezon excelent. Dupa cum ziceau si cei de la Tv Fanatic: "a fost atat de bun, incat nici nu iti pasa ca nu a aratat nimic din ce s-a intamplat cu Will Graham si ceilalti de la FBI".
Sa vedem in urmatoarele episoade in ce directie se va indrepta show-ul.

Johnny D
12th June 2015, 07:53
Bonjour!:)

Cneazul
12th June 2015, 10:45
:yes:

Cneazul
23rd June 2015, 00:48
Deja m-am saturat sa trimit mailuri si scrisori in SUA. Fuck you, USA! Uitati-va la Utopia si Desperate Housewifes, nemernicilor!
http://www.buzzfeed.com/kateaurthur/nbc-has-canceled-hannibal?bffb&utm_term=4ldqpgp#.qj7ngW3za

Eddy DoubleD
23rd June 2015, 01:56
Nu degeaba am renuntat la el dupa primul sezon. Lipsea ceva.

Sir. Eko
23rd June 2015, 11:14
Deja m-am saturat sa trimit mailuri si scrisori in SUA. Fuck you, USA! Uitati-va la Utopia si Desperate Housewifes, nemernicilor!
]

:))

Cneazul
23rd June 2015, 13:53
Nu degeaba am renuntat la el dupa primul sezon. Lipsea ceva.

Pacat. Finalul sezonului 2 a fost mai badass decat finalurile din GoT :D

Eddy DoubleD
23rd June 2015, 16:38
Am simtit ca n-are viata lunga. Nu poti sa stai intr-un singur actor. Acum Mads poate sa vina in GoT:cool::cool::cool:

http://40.media.tumblr.com/216b79ff6e8f2b242b6ccdd4af7c29ef/tumblr_mpp0c5iDVU1rggtjlo1_500.jpg

Cneazul
23rd June 2015, 17:33
:yes:

cataa.
23rd June 2015, 19:10
ma mir ca nu l-o anulat dupa sezonul 2...

Cneazul
23rd June 2015, 23:18
Pai daca l-ar fi anulat dupa season finale din 2 era jale. Am vazut peste 100 de seriale, dar nicaieri nu s-a terminat vreun sezon cu un cliffhanger mai mare. Practic soarta tuturor personajelor era nestiuta.

YoNuTzz
23rd June 2015, 23:38
finalul sezonului 2 a fost epic...

sezonul 3 a inceput un pic mai slabut, dar sunt sigur ca isi va reveni pe parcurs...

pacat...poate totusi se gaseste un alt post care sa ia sezonul 4...

daca nu, americanii sunt niste retarzi...

Cneazul
24th June 2015, 03:27
Sezonul 3 nu e neaparat mai slab, doar ca au pus accent mai mult pe aspectele filosofice. Incearca acum sa contureze mai bine personajele, sa le arate backgroundul, sa ne explice lucrurile care ii indeamna sa faca X sau Y. Din pacate daca faci asta, iti ramane mai putin timp pentru actiunea propriu-zisa. Sper insa ca doar primele episoade sa fie asa, iar in urmatoarele sa avem parte de actiune.
Nu stiu daca au terminat de filmat tot sezonul, insa daca nu au terminat mi-e putin frica sa nu filmeze un final pe fuga, doar pentru ca show-ul a fost anulat.

Cneazul
7th July 2015, 12:13
Blow me, Netflix!
Iar Amazon is varza, ma mir cum de nu au luat ei show-ul. Nu se uita nimeni la show-urile lor. Doar Bosch si Mozart in the Jungle ce au avut un pic de audienta.
http://www.ew.com/article/2015/07/06/hannibal-bryan-fuller-netflix-amazon

Cneazul
12th July 2015, 17:16
Is singurul care nu a inteles nimic din episodul 6? Toti stiau unde sunt ceilalti, wtf. Iar ultima scena si mai wtf. Cum naiba au ajuns aia acolo?

YoNuTzz
20th July 2015, 11:34
episodul 7 din sezonul 3 a fost cel mai sick episod de pana acum din toate cele 3 sezoane...

holy shit !

Cneazul
25th July 2015, 15:11
Dap, foarte bun episodul 7. Au explicat la inceput si anumite aspecte din ep 6. A fost interesant modul in care au decis sa "il prinda" pe Hannibal. In carti, respectiv filme, Will il prinde pe dr Lecter, in schimb in serial Hannibal se preda pentru ca Will sa stie unde e. Episodul 8 a fost si el foarte bun. Imi plac decorurile imaginare pe care le-au ales la intalnirea dintre Hannibal si Alana, respectiv Will.