PDA

View Full Version : Etapa 27: Steaua - Petrolul Ploiesti 2-2



Pages : [1] 2 3

Shinnok
13th April 2013, 23:45
22 Aprilie 2013, 20:45 - Antena1

Shinnok
13th April 2013, 23:47
1 :cool:

Jeleul
13th April 2013, 23:48
2.

Julio_Zane
14th April 2013, 00:40
1 clar.

N0_NaM3
14th April 2013, 03:04
Daca e blat, ca in tur, e 1! Daca jucam pe bune, ii calcam in 'piciere' !

nayram
14th April 2013, 11:00
inca o victorie acasa pentru campioni!
si cine voteaza cu petrolu va primi un cadou de la no_nam3

La cei trei, care au votat 2 solist, le urez 'multa sanatate' ! ;)

Bobi Cearton
14th April 2013, 11:22
Pana sa se dispute acest meci, Petrolul va juca la Galati cu Otelul. Simplu, petrolistii vor bifa inca 2 victorii pe linie:D: 1-0 la Galati, 1-0 la Bucuresti. Echipele conduse de Contra ffff greu.

Shinnok
14th April 2013, 13:32
Steaua va incheia sezonul cu victorii pe linie in meciurile de acasa, deci no chance! :cool:

SpyS
14th April 2013, 19:15
Meci echilibrat 1X2.

Pentru petrolisti s-ar putea sa se simta oboseala dupa meciul din cupa de la Galati, stelistii sunt OUT demult din aceasta competitie si vor fi odihniti, mai ales ca joaca si pe teren propriu.

Cred ca vom veni +3000 sa facem show ca de fiecare data. HAI PETROLUL!

Gabriel28
15th April 2013, 00:57
Daca e blat, ca in tur, e 1! Daca jucam pe bune, ii calcam in 'piciere' !

Te inteleg, esti mandru ca FCP are in sfarsit o echipa, dar de aici pana sa ne calcati pe noi in picioare pe un teren de fotbal e cale lunga. Bafta :)

Victorie Steaua. /hello

N0_NaM3
15th April 2013, 01:59
Te inteleg, esti mandru ca FCP are in sfarsit o echipa, dar de aici pana sa ne calcati pe noi in picioare pe un teren de fotbal e cale lunga. Bafta :)

Victorie Steaua. /hello

Am fost mandru intotdeauna de FCP, indiferent de situatia in care am fost ! ;)

Bobi Cearton
15th April 2013, 08:23
Pungile cu urina penetreaza tartacuta viermelui:D:

MM: "Vom avea un meci cu o altă echipă ai cărei suporteri și-au descoperit peste noapte o rivalitate imensă cu Steaua. O victorie cu Petrolul ar însemna tranșarea titlului pentru noi"

delaoltenia
15th April 2013, 10:03
egal sau victorie,tot una
in poll 1

Gabri3l
15th April 2013, 11:41
Pungile cu urina penetreaza tartacuta viermelui:D:

MM: "Vom avea un meci cu o altă echipă ai cărei suporteri și-au descoperit peste noapte o rivalitate imensă cu Steaua. O victorie cu Petrolul ar însemna tranșarea titlului pentru noi"



mm e un idiot....

pe vremea cand el habar nu avea de fotbal ...Petrolul se lupta pentru cupe si campionate castigate impotriva unor echipe precum si steaua... Petrolul Ploiesti umplea vechiul stadion "23 August"... ca dovada ca era(si este) o echipa importanta a fotbalului romanesc. cei de la steaua scoteau soldatii cu forta din cazarma sa le faca galerie.. pff

FcP
15th April 2013, 13:13
http://img822.imageshack.us/img822/2973/60214955058873164836415.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/822/60214955058873164836415.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/spitalul-de-urgenta-lupii-la-stana

laurdog
15th April 2013, 13:48
Unde se joaca?

Bobi Cearton
15th April 2013, 14:04
Unde se joaca?

Pe NA.

laurdog
15th April 2013, 14:05
As vrea sa vad 3000 de gazari la meci. Vor face legea in tribune.

Bobi Cearton
15th April 2013, 14:09
As vrea sa vad 3000 de gazari la meci. Vor face legea in tribune.

Ploiestiul e aproape, vor veni multi. Petrolul e in forma, echipele conduse de Gurita nu prea iau bataie, conditii propice pentru o mare victorie.

SwedishMafia
15th April 2013, 14:11
Am fost mandru intotdeauna de FCP, indiferent de situatia in care am fost ! ;)

adica si cand v-ati numit csm Ploiesti?:D bate echipa lu` gurita,clar!:D

laurdog
15th April 2013, 14:15
Ploiestiul e aproape, vor veni multi. Petrolul e in forma, echipele conduse de Gurita nu prea iau bataie, conditii propice pentru o mare victorie.

Mie mi se pare ca in momentul de fata Petrolul joaca cel mai bun fotbal, asta probabil si din cauza ca aia deja sunt campioni si nu mai sunt asa concentrati. Nu as spune ca e meritul exclusiv al lui Gurita pentru ca ei au jucat frumos si pe timpul lui Rednic si cu Multescu si chiar si cu Rachita. Au niste jucatori mai mult decat interesanti.

Bobi Cearton
15th April 2013, 14:18
adica si cand v-ati numit csm Ploiesti?:D bate echipa lu` gurita,clar!:D

Daca aveai sange-n tine mergeai aseara in Giulesti, cred ca ti-e frica si cand mergi pe jos.:D

Tyler Durden
15th April 2013, 14:39
Succes rivalilor in duelul cu clona. ;)

Aurel.D
15th April 2013, 16:17
Cum mă, diliul se ia acum de suporterii Petrolului?? :happy De râsul lumii!! Un control urgent la Bălăceanca, ăsta nu mai trebuie lăsat să umble printre oameni! :D

Tyler Durden
15th April 2013, 16:18
Nici acum nu umbla printre oameni, umbla printre stelisti. :D

86
15th April 2013, 16:39
Ar trebui sa castigam cu o echipa care nu pacaleste fotbalul, fragmentand impreuna cu arbitrul jocul, obtinand un rezultat mincinos( vezi meciul de aseara:D)

Hingherul
15th April 2013, 18:39
1 spre 24 dar nu m-ar deranja un 2 aici. anti rasi!

Uncle Ben
15th April 2013, 19:08
Dupa meciul cu Rapid, trupetii lui Reghe au cerut sa faca recuperare la Spitalul Militar din Focsani!
Cica se simt slabiti, nu mai au resurse, dar ar putea identifica vreo cateva impreuna cu blondina de la Resurse Umane! :D

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/ancheta-la-spitalul-militar-focsani-dupa-o-petrecere-cu-directorul-si-angajate-in-ipostaze-indecente.html?utm_source=stirileprotv.ro&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter+StirileProtv+12all+ORANGE0 4%2F15%2F2013+14%3A16&utm_content=septemi26%40gmail.com

FcP
15th April 2013, 20:04
Asta e genul de meci in care e clar ca ccel mai bine e sa fii stelist. Daca bate steaua o sa auzim "sa vina Real Madrid, sa vina Barcelona, nu mai avem adversari in Romania", daca vor pierde vor incepe cu ":)))) oricum avem 100 de puncte avans" , "e bine ca a batut Petrolul ca sa ramana in fata lui Dinamo" .

Dennis
16th April 2013, 10:03
2 egaluri in deplasare si toata lumea a prins glas. Petrolul e o echipa frumoasa, care joaca deschis, ceea ce inseamna ca va fii cu atat mai greu sa nu castigam.

4-2.

Aurel.D
16th April 2013, 10:21
Daca e blat, ca in tur, e 1! Daca jucam pe bune, ii calcam in 'piciere' !

Repetă prima parte și zi-o mai tare! :D

Catalin1987
16th April 2013, 11:02
Va fi un meci spectaculos... Cel mai bun sa castige !

N0_NaM3
16th April 2013, 13:53
Repetă prima parte și zi-o mai tare! :D

Pai s-a vazut destul de clar, mai ales in repriza a doua, deci nu are rost sa 'o ardem in balarii'! ;)

Razvan T.
16th April 2013, 14:04
Dupa meciurile vandute ciobanului din perioada "U" Cluj si Petrolul in tur s-ar putea ca jj sa o lase mai moale avand in vedere ca nu mai are nimic de pierdut.
Nu uitati declaratia din tur a ciobanului ... "Steaua pe primul loc, Petrolul pe 2." :P

86
16th April 2013, 14:50
Daca steaua a facut blat cu petrolul in meciul tur, voi de mai sustineti niste blatisti?:confused:

Calandrinon
16th April 2013, 14:58
meciul asta e un fel de "lupul paznic la oi"

Aurel.D
16th April 2013, 16:26
3 000 de fani petrolisti se pregătesc să vină la meci. Ăștia le vor da lecții de cum se comportă o galerie celor 12 000 venite la meci să facă poze pt feisbuc și să nu se plictisească pe la vreun fast fud! :D

Bobi Cearton
16th April 2013, 18:03
Se anunta balamuc in toata regula pe 22. Taranimea ros-albastra va fi prezenta in par, s-au vandut deja 11.000 de belete. De la Ploiesti conducta galben-albastra va curge pe 3 carari: 2000 buc lupi cu trenu + 1000 buc cu maxi-taxi + 4000 pe jos:D

Freek
16th April 2013, 18:08
E un farmec aparte pe NA pentru stelisti. Vand bilete in draci dar pe Ghencea bate vantul.

Uncle Ben
16th April 2013, 18:15
E si ceva frustrare dupa ce favoritii au fost abandonati in groapa cu lei (parai si euro!) a Giulestiului, sa se descurce cum pot, plus cea derivand din ultimele doua asistentze inregistrate de "caini", tot pe National Arena!
Trebuie sa arate ca nu sunt mai prejos, nu credeti?

86
16th April 2013, 18:31
Da, oare de ce prefera lumea pe un stadion nou, frumos si nu pe unul mai vechi decat multi dintrei ei. Chiar nu inteleg.:confused:

Bobi Cearton
16th April 2013, 18:35
Mi-am adus aminte cum se furisa Valter Bucsa prin palat pe la nea Gigi.:(
Sa castige cel mai bun!:yes::D

Freek
16th April 2013, 18:40
Da, oare de ce prefera lumea pe un stadion nou, frumos si nu pe unul mai vechi decat multi dintrei ei. Chiar nu inteleg.:confused:

Pai Ghencea nu mai e templu? dar stai ca e vechi si e naspa, dar nu pute:D.

Uncle Ben
16th April 2013, 18:42
Pai Ghencea nu mai e templu? dar stai ca e vechi si e naspa, dar nu pute:D.
Giulestiul "cade pe voi", bre, doar Ghencea e de un ultramodernism ce i-ar permite sa mai fie pasuita de la demolare... :D

Freek
16th April 2013, 18:49
Adevaru' e ca damburile alea de pamant au un aer ultramodern:D Oricum ce le pasa, au unde sa joace. Bine ca au facut astia NA ca altfel jucau iar pe la Buzau.

Marius
16th April 2013, 19:01
Presimt ca niste tuciurii din provincie si-o vor lua grav de tot.

Uncle Ben
16th April 2013, 19:02
Steaua e peste tot acasa! Ai vazut ca nici nu e nevoie sa ceara un foc, fiindca tot incep sa curga brichetele oferite! :D

Bobi Cearton
16th April 2013, 19:11
Presimt ca niste tuciurii din provincie si-o vor lua grav de tot.

Presimt ca tuciuriul Bokila va arunca in depresie, in ajun de Paste, turma memelucilor.

Marius
16th April 2013, 19:36
Presimt ca tuciuriul Bokila va arunca in depresie, in ajun de Paste, turma memelucilor.

Ala-i negru. Tuciurii sunt alta specie :D

Bobi Cearton
16th April 2013, 20:18
Ala-i negru. Tuciurii sunt alta specie :D

Ai evadat din Sobibor si ai ajuns in Obor. Bine-ti sade sa-ti renegi trecutu...tuciuriu:D

Sevilla86
17th April 2013, 00:59
Sa vina multi petrolisti, astia-s mai civilizati. De fapt oricine pare civilizat in comparatie cu bronzatii de sub pod.
Poate cu ocazia asta vedem si fotbal.

Asta chiar e derby, se intalnesc ocupantele locului 1 si 2 :D

Shinnok
17th April 2013, 01:00
Sa vina multi petrolisti, astia-s mai civilizati.

http://s3.amazonaws.com/rapgenius/not-sure-if-serious-or-just-trolling.jpg

Sevilla86
17th April 2013, 01:05
Am zis mai civilizati, nu civilizati :D
Vorba aia, Genghis Khan era mai civilizat decat Hitler :D

"Suporrterrii" rapidului si ai craiovei sunt ceva aparrte...

Gabri3l
17th April 2013, 07:46
2 solist..

dupa cum se stie deja in Ploiesti, bucuresti este doar un oras de la marginea REPUBLICII PLOIESTI...

peste putin timp cand PLOIESTI va deveni si de facto CAPITALA a celei mai importante regiuni SUD(excluzand bucurestiul) de peste 3 milioane de locuitori, se va 3,14sa din mers pe bucuresti si pe viitor..

cei 3000 de lupi care vor veni din toata tara(inclusiv bucuresti, dar mai ales Ploiesti-Prahova) la acest meci cu oile, vom face ravagii printre stelisti in peluza rezervata pentru noi, vom sfasia sudul stelistilor din acea peluza... sper doar ca stelistii sa ne primeasca macar cu steagurile mari pe stadion ca sa nu-i umilim totusi prea tare, ca la cantece de peluza e clar ca ii dominam din mers fatza de cele 2-3 pe care le au ei in program ...

ps: 2-0 pt PETROLUL Ploiesti.

z3uSS
17th April 2013, 08:56
2 solist..

dupa cum se stie deja in Ploiesti, bucuresti este doar un oras de la marginea REPUBLICII PLOIESTI...

peste putin timp cand PLOIESTI va deveni si de facto CAPITALA a celei mai importante regiuni SUD(excluzand bucurestiul) de peste 3 milioane de locuitori, se va 3,14sa din mers pe bucuresti si pe viitor..

cei 3000 de lupi care vor veni din toata tara(inclusiv bucuresti, dar mai ales Ploiesti-Prahova) la acest meci cu oile, vom face ravagii printre stelisti in peluza rezervata pentru noi, vom sfasia sudul stelistilor din acea peluza... sper doar ca stelistii sa ne primeasca macar cu steagurile mari pe stadion ca sa nu-i umilim totusi prea tare, ca la cantece de peluza e clar ca ii dominam din mers fatza de cele 2-3 pe care le au ei in program ...

ps: 2-0 pt PETROLUL Ploiesti.

:)))))))))))))))))))))))))))))

BlueEnergy
17th April 2013, 09:00
2 solist..

dupa cum se stie deja in Ploiesti, bucuresti este doar un oras de la marginea REPUBLICII PLOIESTI...

peste putin timp cand PLOIESTI va deveni si de facto CAPITALA a celei mai importante regiuni SUD(excluzand bucurestiul) de peste 3 milioane de locuitori, se va 3,14sa din mers pe bucuresti si pe viitor..

cei 3000 de lupi care vor veni din toata tara(inclusiv bucuresti, dar mai ales Ploiesti-Prahova) la acest meci cu oile, vom face ravagii printre stelisti in peluza rezervata pentru noi, vom sfasia sudul stelistilor din acea peluza... sper doar ca stelistii sa ne primeasca macar cu steagurile mari pe stadion ca sa nu-i umilim totusi prea tare, ca la cantece de peluza e clar ca ii dominam din mers fatza de cele 2-3 pe care le au ei in program ...

ps: 2-0 pt PETROLUL Ploiesti.

Eu iti sugerez sa nu mai fumezi plante inainte de a posta! :D

laurdog
17th April 2013, 09:02
Nu rade bre zeusule ca iooooo sunt de acord cu....................ps-ul.:P

z3uSS
17th April 2013, 09:04
Nu rade bre zeusule ca iooooo sunt de acord cu....................ps-ul.:P

Laure nu de "PS" radeam eu :)
PS: nu prea cred ca scoate punct/puncte petrolul luni. Dar mingea e rotunda :)

laurdog
17th April 2013, 09:06
Laure nu de "PS" radeam eu :)
PS: nu prea cred ca scoate punct/puncte petrolul luni. Dar mingea e rotunda :)

Pai ala era singurul lucru coerent si demn de bagat in seama.:D

z3uSS
17th April 2013, 09:12
Pai ala era singurul lucru coerent si demn de bagat in seama.:D

Dorinta nu e realitate. Nu vad cum ar putea castiga petrolul. Asa cum nu am vazut cum ar fi putut castiga steaua in potcoava.

Bobi Cearton
17th April 2013, 09:23
Laure nu de "PS" radeam eu :)
PS: nu prea cred ca scoate punct/puncte petrolul luni. Dar mingea e rotunda :)

Mai tata, dar siguri mai sunteti pe voi:rolleyes:

z3uSS
17th April 2013, 09:29
Pai lipsa de motivatie nu e chiar asa de mare la steaua ca sa-i bata petrolul. Iar reghetonu' lu peste zic eu ca e mai antrenor ca gurita :)

SpyS
17th April 2013, 09:36
2 solist..

dupa cum se stie deja in Ploiesti, bucuresti este doar un oras de la marginea REPUBLICII PLOIESTI...

peste putin timp cand PLOIESTI va deveni si de facto CAPITALA a celei mai importante regiuni SUD(excluzand bucurestiul) de peste 3 milioane de locuitori, se va 3,14sa din mers pe bucuresti si pe viitor..

cei 3000 de lupi care vor veni din toata tara(inclusiv bucuresti, dar mai ales Ploiesti-Prahova) la acest meci cu oile, vom face ravagii printre stelisti in peluza rezervata pentru noi, vom sfasia sudul stelistilor din acea peluza... sper doar ca stelistii sa ne primeasca macar cu steagurile mari pe stadion ca sa nu-i umilim totusi prea tare, ca la cantece de peluza e clar ca ii dominam din mers fatza de cele 2-3 pe care le au ei in program ...

ps: 2-0 pt PETROLUL Ploiesti.

Intru totul de acord. :ok:

http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

Bobi Cearton
17th April 2013, 09:43
Intru totul de acord. :ok:

http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

Pe ei, pe mama lor!:)

Bobi Cearton
17th April 2013, 09:52
Ar fi o problema, Petrolul are de disputat si meciul cu Otelul, prioritate nr.1 conform spuselor lui Gurita. Posibila oboseala survenita se poate transforma intr-un entuziasm de nedescris:D daca vor invinge la Galati.

Leo
17th April 2013, 13:32
Egal. Cu putin noroc, echipa care joaca cel mai frumos fotbal la ora actuala poate castiga.
Hai Petrolul!

laurdog
17th April 2013, 13:41
Da, oare de ce prefera lumea pe un stadion nou, frumos si nu pe unul mai vechi decat multi dintrei ei. Chiar nu inteleg.:confused:

Dintre toate echipele mari sunteti ultimii care ar trebui sa va plangeti. Stadionul vostru-fara pista!!!- a fost dat in folosinta in 1974, al nostru in.......1951 iar al rapizilor pe timpul..................regelui Carol!!!!
Si noua si rapidistilor ne-ar fi convenit sa avem un stadion ca al vostru si nu ne mai trebuia AN.
Poti spune altceva, de exemplu ca e dificil de plecat la ore tarzii din zona aia de periferie dar nu ca aveti un stadion vechi si demodat.;)

Sevilla86
17th April 2013, 14:55
Sa deschida cineva thread-ul marelui derby ca mai sunt doar 3 saptamani :D
Sa discutam despre lucrurile cu adevarat importante, Petrolu' o sa vina si o sa plece. Fac ei putina galagie da' nu-i baga nimeni in seama.
Petrolu', Brasov sau Severin, toti o apa si-un pamant.

laurdog
17th April 2013, 15:04
Daca se deschide de acum in preajma meciului o sa mai comenteze rapidistii si ceilalti ca noi o sa fim cu dunga rosie.:D

Tyler Durden
17th April 2013, 15:14
Sa discutam despre lucrurile cu adevarat importante, Petrolu' o sa vina si o sa plece. Fac ei putina galagie da' nu-i baga nimeni in seama.
Petrolu', Brasov sau Severin, toti o apa si-un pamant.

Ce arogante de saivan! Diferenta dintre asta si Gigi Becali e minima!

Sevilla86
17th April 2013, 15:20
Ce arogante de saivan! Diferenta dintre asta si Gigi Becali e minima!

Ce nu intelegi? Astea 3 puncte nu au nici o importanta pentru noi. Daca inca se juca titlul, n-as fi spus ce-am spus.
Pentru Petrolul sunt 3 puncte importante, pentru noi mai ramane doar ambitia lu' Reghe de a termina la 24 de puncte distante de locul 2. Cu dinamo e derby si conteaza cat de cat, dar de meciul asta cu petrolu'... ma doare in basca :D

raul rusescu
17th April 2013, 15:28
Pai Ghencea nu mai e templu? dar stai ca e vechi si e naspa, dar nu pute:D. shhh voi deabia ati fost in stare sa aduceti 10000pe giulesti cu steaua :happy:happy

eventHorizon
17th April 2013, 16:03
Ce nu intelegi? Astea 3 puncte nu au nici o importanta pentru noi. Daca inca se juca titlul, n-as fi spus ce-am spus.
Pentru Petrolul sunt 3 puncte importante, pentru noi mai ramane doar ambitia lu' Reghe de a termina la 24 de puncte distante de locul 2. Cu dinamo e derby si conteaza cat de cat, dar de meciul asta cu petrolu'... ma doare in basca :D

De eram moderator iti dadeam un ban de vreo 6 luni pt arogantele tale si te mai si postam pe prima pagina a sitelui, doar ca sa te fac de ras!
NU se poate sa desconsideri in halul asta niste oameni doar fiindca tin cu niste echipe puturoase si neimportante. Fii si tu baiat bun si intelege ca in viata lor amara de suporteri, in lipsa de orice alte bucurii si satisfactii, doar meciurile cu Steaua le mai pot alina suferinta. Si de astea vrei sa ii privezi? Cu ce drept? :groggy:
Mai bine fa un minim de efort si minte-i frumos ca meciurile cu rapid si petrolul sunt extrem de importante pt noi, chiar vitale, si poate scapi, DACA AI NOROC, fara sa-ti dea astia vreun pumn in mufa sau sa te binecuvinteze cu scuipati si brichete :D

Tyler Durden
17th April 2013, 16:07
shhh voi deabia ati fost in stare sa aduceti 10000pe giulesti cu steaua :happy:happy

Iar vorbesc astia in dialectul ghencist.:D

Sevilla86
17th April 2013, 16:10
Tot sezonul am asteptat meciul cu Petrolul. Inca 124 de ore pana la meci... da, numar orele!
In opinia mea, sezonul asta e ratat daca nu batem Petrolul. Degeaba castigi titlul si joci in CL daca nu scotem macar un egal de prestigiu cu Petrolul.

eventHorizon
17th April 2013, 16:18
Doar 124 de ore? Valeu, nu mai pot de emotii. Zi-mi si mie cum faci sa treaca timpul mai repede? :))

Trebuie sa ne mobilizam ca giulestenii pt meciul asta ultra mega important, si sa ne facem provizii mari de scuipati. Doar asa putem invinge adversarul!!!!
Pe ei, pe sora lor! :D

Cristyniku
17th April 2013, 16:30
Hai cu victoria stelistilor/hello! In special pentru evenimentele din 2011;).

Razvan T.
17th April 2013, 16:38
Cand ii vezi pe unii te si ia durerea de cap. :D

Gabri3l
17th April 2013, 16:39
Hai cu victoria stelistilor/hello! In special pentru evenimentele din 2011;).

o sa vina si randul vostru.....
deocamdata noi suntem putin ocupati cu meciul de cupa de la Galati ... as fi vrut sa va batem mai bine in cupa decat in campionat...dar ce sa vezi, steaua nu prea exista aici ..asta e. poate in super cupa.

Sevilla86
17th April 2013, 16:45
Ca sa vezi... noi ne gandim deja la derby, iar Petrolistii se gandesc la meciul de Cupa si la Supercupa.
Deci am avut dreptate, pe nimeni nu prea intereseaza meciul asta.

PS: inca 123 de ore si 58 de minute pana la meci.

Cristyniku
17th April 2013, 16:51
De cand e cupa mai importanta decat campionatul:happy? Oricum, mai e mult pana departe. Aveti rabdare sa va vedeti cu trofeul in vitrina si dupa mai vorbim. De fapt, inca n-ati trecut de semifinale :)).

Aurel.D
17th April 2013, 17:03
Iar vorbesc astia in dialectul ghencist.:D

Trebuie neapărat creat un ”Dex” al Prelungirii, că nu se mai poate...:D Măcar așa o să știm că sunt ei, că când să iexprimă.

florian.X
17th April 2013, 17:08
Cand ii vezi pe unii te si ia durerea de cap. :D
te pui cu tikytaka, n'ai minte...cu voi am jucat??? ia un nurofen sa'ti treaca:happy:happy
sau ia DEXul, sa intelegi :)):happy...nimic nu stii, 'te dreq:D

N0_NaM3
17th April 2013, 18:07
Nu poti sa mergi la 'budă' de astia....Asa mandri sunt de ei si oitele lor!

Hingherul
17th April 2013, 18:37
nu se mai termina odata campionatul asta sa inceapa C.L...... ne stricam stilul cu toate ciurucurile aici :D

samar
17th April 2013, 18:41
nu se mai termina odata campionatul asta sa inceapa C.L...... ne stricam stilul cu toate ciurucurile aici :D

Care "stil"???? :D Ala cu "coafura rezista"???? :happy

Hingherul
17th April 2013, 18:43
pai in loc sa jucam fotbal ajungem sa invatam bataie de strada :D

samar
17th April 2013, 18:47
Saracutzii de voi.... :D

Vreti initiere?:P

Hingherul
17th April 2013, 18:48
vrem fotbal! nu stiti voi d`astea :P

samar
17th April 2013, 18:51
Eh lasa ca si fotbalul are sub-foldere :D

Hingherul
17th April 2013, 18:51
acu` nu mai are. cel putin 6 etape sunt in recycle bin :D

samar
17th April 2013, 18:55
Sa crezi tu ....:sneaky:

Freek
17th April 2013, 20:48
shhh voi deabia ati fost in stare sa aduceti 10000pe giulesti cu steaua :happy:happy

":)))))))))"
Cauta care e capacitatea stadionului si comentam dupa.

N0_NaM3
17th April 2013, 21:00
":)))))))))"
Cauta care e capacitatea stadionului si comentam dupa.

Ei n-au fost in stare sa se duca 406 insi, in acelasi oras, si se umfla in pene acum. :)

Gabriel28
17th April 2013, 21:11
Nu poti sa mergi la 'budă' de astia....Asa mandri sunt de ei si oitele lor!

Mai mandrii ca voi care de 1 an aveti si voi iar echipa in prima liga nu suntem ;)

tfsRapid
17th April 2013, 22:59
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/526563_371888199596184_1122857705_n.jpg

sper sa ii omoare lupii, si in teren, dar mai ales pe strazi.

Sevilla86
17th April 2013, 23:22
sper sa ii omoare lupii, si in teren, dar mai ales pe strazi.

Ce ma, vin minerii?! :o:
Cu Zmarandscu goal keeper nu mi-e frica!!!

Radu
17th April 2013, 23:49
sper sa ii omoare lupii, si in teren, dar mai ales pe strazi.
Ce doresti ma saracule? Nu v-a ajuns bataia pe care ati primit-o duminica? Nu uita, aia ce au fost acolo, reprezinta 1% din SUD STEAUA!

Nico21
18th April 2013, 00:15
Ce doresti ma saracule? Nu v-a ajuns bataia pe care ati primit-o duminica? Nu uita, aia ce au fost acolo, reprezinta 1% din SUD STEAUA!




Termina-te odata cu SUD STEAUA....aia sunt niste gaozari poponari,in marea lor majoritate....carui rapidist ar putea sa ii fie frica de fraiericii aia?pe cine naiba ati batut voi,terminatilor?voi nu ati avut curaj nici macar sa veniti la meci....

Sevilla86
18th April 2013, 03:33
E 3 jumate si n-am somn, ma gandesc numai la Petrolul...
Revine Nikolic de luni, aveti mare noroc ca nu revine putin mai devreme :D
Am sapat transee ca cica vin 3,000 de ploiesteni sa ne rupa. Ma duc sa-i bat pe-astia din gruppo nord sa-mi fac incalzirea pentru lupi.

Inca 113 ore si 12 minute pana la meci.

Julio_Zane
18th April 2013, 03:59
batem la 1,poate 2 goluri diferenta...important e sa nu facem niciun pas gresit.

catalindan93
19th April 2013, 01:08
Excluzand Steaua , Petrolul practica in momentul actual cel mai bun fotbal din restul echipelor din Liga 1. Se prefigureaza un meci frumos, in care cred ca Steaua se va impune , fiind totusi la un nivel superior Petrolului.

FcP
19th April 2013, 12:15
http://img163.imageshack.us/img163/3162/48516929.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/163/48516929.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

:D adevarul cred ca e la mijloc :))

Bobi Cearton
19th April 2013, 18:33
Bokila e accidentat, Steaua odihnita. Greu pt Petrolul.

samar
19th April 2013, 18:34
...dar nu imposibil, nu? :mda:

Sa nu-mi spui ca si astia se lasa mai jos ca si caprioarele? :D

Bobi Cearton
19th April 2013, 18:50
Tactica e sa te dai lovit, sa faci pe mieluselu si sa lovesti fulgerator.:D

Fara Bokila (sper sa se refaca pana luni) randamentul Petrolului scade cu 25-30%. Congolezu poa sa le scoata ochii din cap fundasilor stelisti.

cip
19th April 2013, 18:56
deci Petrolul a aratat cum sa zdrobesti o echipa cel mult submediocra (dar cu ifose) la ea acasa,ceea ce "stelarii" n-au reusit...cu un arbitraj relativ decent,bate Petrolul 2-0 la relanti...bine,daca arbitreaza ceva arbitri patrioti se schimba datele problemei :D

Bobi Cearton
19th April 2013, 19:01
deci Petrolul a aratat cum sa zdrobesti o echipa cel mult submediocra la ea acasa,ceea ce "galacticii" n-au reusit...cu un arbitraj relativ decent,bate Petrolul 2-0 la relanti...bine,daca arbitreaza ceva arbitri patrioti se schimba datele problemei :D

Sa nu se sperie astia negrii de la Petrolul de prostimea din tribune:D Sau poate ca sunt obisnuiti din Africa sa nu bage in seama oracaielile venite din copaci:D

Shinnok
19th April 2013, 19:05
frontul antistelist isi face mari sperante inainte de acest meci. habemus un deja vu cat Marian Iancu :D

cip
19th April 2013, 19:07
Sa nu se sperie astia negrii de la Petrolul de prostimea din tribune:D Sau poate sunt obisnuiti de prin Africa sa nu bage in seama oracaielile venite din copaci:D
eh,acum ce vrei si tu...au umilit Galatiul si-acum au meci cu Steaua,suficient cat sa-i simpatizez pt moment...:))

Bobi Cearton
19th April 2013, 19:08
frontul antistelist isi face mari sperante inainte de acest meci. habemus un deja vu cat Marian Iancu :D

Am auzit ca Prodanca il va rapi pe Bourceanu si-l va duce la Florenta. Ce parere ai?


eh,acum ce vrei si tu...au umilit Galatiul si-acum au meci cu Steaua,suficient cat sa-i simpatizez pt moment...:))

Cunosc cativa tinerei din galeria Petrolului, sunt f disciplinati, nu accepta in trupa lor persoane care nu poseda insemnele echipei si pe cei care nu canta.

Shinnok
19th April 2013, 19:10
Prodanca si Bour series coming soon.

cip
19th April 2013, 19:11
frontul antistelist isi face mari sperante inainte de acest meci. habemus un deja vu cat Marian Iancu :D
daca bateati si voi blatistii,eram neutru :D

Shinnok
19th April 2013, 19:12
i-am batut in tur cu 3-1, ii batem iar pe 10 mai... :sneaky:

cip
19th April 2013, 19:21
Cunosc cativa tinerei din galeria Petrolului, sunt f disciplinati, nu accepta in trupa lor persoane care nu poseda insemnele echipei si pe cei care nu canta.
asta-i ceva groaznic,deci nu pot sa ma infiltrez...:headbang:
bine ca mi-ai spus,aveam pregatita o mascota cu un lup cenusiu si-un rezervor plin,ma opreau astia la turnicheti ...plus ca nu stiu decat cantece poliste,dar aici o dadeam la pace pe melodie,ca ne-au copiat si au devenit comune din ce-am auzit...inlocuiam Poli cu Petrolul si hop,ni vu ni connu :D

mach
19th April 2013, 19:26
aici cu ce se mai arunca ?! sucuri, prajituri .....la noi au aruncat astia cu o masa si o roaba. iaca de asta-i frumos campionatul nostru. :)

Bobi Cearton
19th April 2013, 19:30
asta-i ceva groaznic,deci nu pot sa ma infiltrez...:headbang:
bine ca mi-ai spus,aveam pregatita o mascota cu un lup cenusiu si-un rezervor plin,ma opreau astia la turnicheti ...plus ca nu stiu decat cantece poliste,dar aici o dadeam la pace pe melodie,ca ne-au copiat si au devenit comune din ce-am auzit...inlocuiam Poli cu Petrolul si hop,ni vu ni connu :D

Furi o reclama d'aia de la Petrom cu lupu si te prezinti cu ea. Vei fi acceptat instantaneu.:D

cip
19th April 2013, 19:37
Furi o reclama d'aia de la Petrom cu lupu si te prezinti cu ea. Vei fi acceptat instantaneu.:D
prea complicat si oricum simt ca mi se pun prea multe piedici,deja devine riscant,dosare penale alea alea ca de ce tii cu Petrolul,de ce-ai furat reclama,intrebari stanjenitoare-n cruce care te zapacesc...cred ca mai bine ma duc la ACS-Maciuca maine :D

LUPULGALBEN
19th April 2013, 20:17
asta-i ceva groaznic,deci nu pot sa ma infiltrez...:headbang:
bine ca mi-ai spus,aveam pregatita o mascota cu un lup cenusiu si-un rezervor plin,ma opreau astia la turnicheti ...plus ca nu stiu decat cantece poliste,dar aici o dadeam la pace pe melodie,ca ne-au copiat si au devenit comune din ce-am auzit...inlocuiam Poli cu Petrolul si hop,ni vu ni connu :D

ce cantece v-am furat? ia vezi, poate anumite cantece le cantam dinaintea voastra...:)
nu stiu daca voi in 2009 cantati dupa linia asta melodica: https://www.youtube.com/watch?v=b7_mi2P5joQ

cip
19th April 2013, 20:25
ce cantece v-am furat? ia vezi, poate anumite cantece le cantam dinaintea voastra...:)
nu stiu daca voi in 2009 cantati melodia asta: https://www.youtube.com/watch?v=b7_mi2P5joQ
PS: Oricum nu e furata de la voi, e furata de la partizan. Voi tot de acolo ati furat-o:))
asa e,noi de la Partizan :)
voi de la noi,deja sunteti la a 3-a mana :D

LUPULGALBEN
19th April 2013, 20:30
asa e,noi de la Partizan :)
voi de la noi,deja sunteti la a 3-a mana :D

Pai si voi de cand o cantati? Sunt curios, arata-mi video cu galeria voastra ca o canta in anul 2009 :D
Cred ca voi sunteti a 3-a mana:D

LUPULGALBEN
19th April 2013, 20:44
Pai si voi de cand o cantati? Sunt curios, arata-mi video cu galeria voastra ca o canta in anul 2009 :D
Cred ca voi sunteti a 3-a mana:D

Revenind putin, probabil n-am voie sa fac dublu post, imi cer scuze dar nu mai pot edita...
In timisoara voastra, melodia asta s-a auzit PRIMA OARA pe 4 decembrie 2009(nu in galerie, nici pomeneala, ci la formatia aia rock a voastra 'noi din banat')
La Petrolul, ti-am aratat un filmulet de pe 1 noiembrie 2009.
Cine a copiat de la cine?:))
Inteleg, noi eram in liga a 3-a atunci, nu era asa de interesant(a) fotbalul(galeria) in liga aia, doar pe voi va ridica in slavi unii si altii.

Bobi Cearton
19th April 2013, 21:00
Lupule, esti in forma asta-seara:D, de Grozavu ce mai stii? Si-a bagat mintile-n cap? E nevoie de el luni.

LUPULGALBEN
19th April 2013, 21:02
Lupule, esti in forma asta-seara:D, de Grozavu ce mai stii? Si-a bagat mintile-n cap? E nevoie de el luni.
Abia astept sa ma duc pe mall arena sa mai rad putin de galeria stelista, in rest, de grozav, pot sa confirm ca e mare nevoie de el PE BANCA DE REZERVE/IN AFARA LOTULUI.

ProtectedPR
19th April 2013, 21:25
Steaua bate 2-1

LUPULGALBEN
19th April 2013, 21:52
Steaua bate 2-1
La polo. Eu, incerc sa fiu totusi obiectiv, daca nu se termina egal, o sa bata PETROLUL.

Bobi Cearton
19th April 2013, 22:27
Se anunță o atmosferă incendiară la Steaua - Petrolul! "Lupii" atacă în haită Național Arena.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/se-anunta-o-atmosfera-incendiara-la-steaua-petrolul-lupii-ataca-in-haita-national-arena-ce-anunt-au-facut-azi-10769947

Fanii au închiriat o garnitură de tren cu 14 vagoane, cu o capacitate de 4.800 de locuri!

Ce dracu vagoane sunt astea in care incap 350 de oameni:confused::D

SpyS
19th April 2013, 22:36
Hahahaha!!! Se pare ca LUPII vor sta din nou in aceiasi peluza la meciul asta cu cei de la Sud Steaua. La fel ca in campionatul trecut cand am facut ravagii/hello

http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal-intern/video-vezi-incidentele-din-tribunele-stadionului-steaua-de-la-meciul-cu-petrolul-din-mai-2012-20558/

milanezu
19th April 2013, 23:44
deci lupii sare!!!

Hingherul
19th April 2013, 23:46
ca cangurii :happy:happy:happy

Gabri3l
19th April 2013, 23:54
ati vazut ce frumos cantau jucatorii Petrolului in autocarul echipei dupa victoria din cupa de la Galati, nu?!!!.........
" La la la la, la la la la, m..eeeeeeeeeee steauaaaaaaaaaaaaa!!!"" :ok:

SwedishMafia
20th April 2013, 00:35
Cica prin Bucuresti, se spune ca PH vine de la patria hotilor?Lume invidioasa?:))

LUPULGALBEN
20th April 2013, 07:31
ca cangurii :happy:happy:happy
si oile behaie...
ce penibili sunteti. macar noi nu am gresit coregrafii: 1e47...
probabil de aia nu va mai plateste acum coregrafiile jiji, ca a vazut cat de oi sunteti.
oricum, steaua este cancerul romaniei, din 1947 de cand exista. o echipa comunista, care a ajuns 'mare' datorita diverselor ajutoare. asta este echipa pe care o sustineti, o mare murdarie. au venit altii(rusii) si v-au facut echipa...vai ce traditie aveti, spurcatilor.

delaoltenia
20th April 2013, 07:45
gugaleste nitel si vei afla care-i prima echipa bolsevica din RO

despre meciul cu astia micuti de langa rafinarie,o "pata de culoare" pe etapa cu numarul 27 ;) :D

Duba
20th April 2013, 08:00
si oile behaie...
ce penibili sunteti. macar noi nu am gresit coregrafii: 1e47...
probabil de aia nu va mai plateste acum coregrafiile jiji, ca a vazut cat de oi sunteti.
oricum, steaua este cancerul romaniei, din 1947 de cand exista. o echipa comunista, care a ajuns 'mare' datorita diverselor ajutoare. asta este echipa pe care o sustineti, o mare murdarie. au venit altii(rusii) si v-au facut echipa...vai ce traditie aveti, spurcatilor.

Copile, "echipa comunista" zici???!!! Pai zi-mi o echipa care n-a fost comunista in acea perioada? "Cancerul Romamiei" a castigat trofee europene, a jucat finale si semifinale, pe care neam de neamul tau nu vei mai avea parte. "Cancerul Romaniei" a adus, si dupa '89, aproape an de an, cu mici exceptii, cele mai multe puncte pentru fotbalul ramanesc din care s-au infruptat mai toate echipele care au jucat in cupele europene in frunte cu CFR, Urziceni si Otelul.
"Diverse ajutoare" au primit si alte echipe, inclusiv voi, care ati profitat de desfiintatrea Juventusului Bucuresti, echipa considerata burgheza. Iar cu jucatorii primiti cadou (de la comunisti) s-a infiintat Petrolul, ani buni dupa Steaua, mai precis in 1952. Asta-i adevarul istoric, nu povestile pe care frustrato-complexatii le tot spun in tribuna sau aiurea.

z3uSS
20th April 2013, 08:18
Astia de la ploiesti...mai usurel cu elanul ca mi-e ca o sa cadeti de sus rau de tot luni :))

cip
20th April 2013, 08:48
Copile, "echipa comunista" zici???!!! Pai zi-mi o echipa care n-a fost comunista in acea perioada?
same old Duba,ei lasa ca si voi...:))
voi si Dinamo ati aparut din neant implinind fanteziile lui Beria si desfiintand Carmen si Ciocanul,doua echipe oneste...ce-o tot dai la intors?

hai ca m-am enervat,sfortza lupii galbeni! :D

Duba
20th April 2013, 08:51
Astia de la ploiesti...mai usurel cu elanul ca mi-e ca o sa cadeti de sus rau de tot luni :))

Lasa-i sa viseze! Asa se intampla cand ai stat zeci de ani prin divizii inferioare, cand de zeci de ani n-ai mai castigat nimic, iar acum, dupa ce le-a facut PDL-ul stadion si le-a alocat bani pentru echipa de la bugetul Primariei, iar ei saracutii, in prostia lor, au votat cu ceilalti ... viseaza, viseaza si iar viseaza. Mai au doua zile sa viseze. Pana luni, la 22,30. Saracutii!!! :D

LUPULGALBEN
20th April 2013, 08:51
Copile, "echipa comunista" zici???!!! Pai zi-mi o echipa care n-a fost comunista in acea perioada? "Cancerul Romamiei" a castigat trofee europene, a jucat finale si semifinale, pe care neam de neamul tau nu vei mai avea parte. "Cancerul Romaniei" a adus, si dupa '89, aproape an de an, cu mici exceptii, cele mai multe puncte pentru fotbalul ramanesc din care s-au infruptat mai toate echipele care au jucat in cupele europene in frunte cu CFR, Urziceni si Otelul.
"Diverse ajutoare" au primit si alte echipe, inclusiv voi, care ati profitat de desfiintatrea Juventusului Bucuresti, echipa considerata burgheza. Iar cu jucatorii primiti cadou (de la comunisti) s-a infiintat Petrolul, ani buni dupa Steaua, mai precis in 1952. Asta-i adevarul istoric, nu povestile pe care frustrato-complexatii le tot spun in tribuna sau aiurea.

Pai e o diferenta intre a fi infiintat de comunisti, ajutat de ei sa cresti, si doar a muta o echipa la Ploiesti. VOI SUNTETI INFIINTATI DE COMUNISTI, LA FEL SI DINAMO. Da ma, a avut o mare sustinere in perioada comunista, cea mai mare, fiind febletea lui nea ceasca si ati reusit sa castigati niste trofee. N-ati reusit asta decat cu ajutorul politicului, sunteti murdari pe maini si pe toata gura de ***** si vad ca va place. Finala din 86 a fost cea mai urata din toata istoria fotbalului de club, iar parcursul vostru a fost cel mai bun atunci, dar astea sunt alte detalii care nu conteaza..
Dupa 89', n-ati mai facut mare lucru(dar pentru ca aveati banii comunistilor, v-ati descurcat cel mai bine), ati decazut usor, pana in zilele noastre cand va conduce un adevarat cioban(GIGI BECALI), usor analfabet si foarte prost... Va meritati soarta:D.

delaoltenia
20th April 2013, 08:57
Programul caselor de bilete este urmatorul:

Vineri - 10:00 - 18:00
Sambata - 10:00 - 17:00
Duminica - 10:00 - 14:00
Luni - incepand cu ora 10:00

Preturile tichetelor sunt urmatoarele:

PELUZE - Inel 3 10 LEI
PELUZE - Inel 2 15 LEI
PELUZE - Inel 1 15 LEI

TRIBUNA A II-A - Inel 3 20 LEI
TRIBUNA A II-A - Inel 2 25 LEI
TRIBUNA A II-A - Inel 1 - sectoarele periferice 25 LEI
TRIBUNA A II-a - Inel 1 - sectoarele centrale 30 LEI

TRIBUNA I - Inel 3 20 LEI
TRIBUNA I - Inel 2 25 LEI

VIP 3 75 LEI
VIP 2 100 LEI
VIP 1 150 LEI

LOJE 450 LEI

Farmecul Vietii
20th April 2013, 08:59
Pe teren lucrurile sunt cam echilibrate.Cska-ul nu prea mai tureaza ca-n tur, nu stiu ce se intampla cu ceaiurile alea colorate, cred ca trebuie amendat preparatorul, plus ca transferul lu' Pitzi talent pe banca poate fi factor inhibator pentru stelistii chemati de Pitzi de la Nationala, e si asta o chestie.

Betrol chiar a crescut ca exprimare, o echipa "vie" cu ceva guri de tun in pofta de joc, Bokila si Hamza, pacat ca nu joaca frantuzu'.Dar se stie ca Walter mafiotu' cam trage la Palat, iar aratarea bolsevica nu se poate deda de la apucaturile comuniste care au facut din ea o echipa mare si iubita de bobor, si de Pitzi Talent, care probabil a fost transferat pentru a compune un nou imn pe ritmuri incendiare cocalare, caci uzatul imn germanic "Scooter-Maria" s-a cam "fumat".

Putem avea certitudinea ca acest meci se joaca pe bune? Niciodata nu o putem avea!

Duba
20th April 2013, 09:01
same old Duba,ei lasa ca si voi...:))
voi si Dinamo ati aparut din neant implinind fanteziile lui Beria si desfiintand Carmen si Ciocanul,doua echipe oneste...ce-o tot dai la intors?

hai ca m-am enervat,sfortza lupii galbeni! :D

Ti-am mai explicat, dar vad ca nu prea te duce ... sau ii plac povestile frustrato-complexatilor. Carmenul a fost desfiintat din cauza primei echipe comuniste din Romania, CFR, Lokomotiva, Rapid. Cum ii vrei sa-i spui. Patronul Carmenului, Ionel Mociornita a explicat in Sportul Po****r din vara lui '47 (inainte ca Steaua sa se infiinteze) ca citez: "Eu nu tin aceasta echipa (nota mea - Carmen), decat pt. a lupta cu Ciocanul si cu echipele ceferiste. Cu una ma rafuiesc rasial (nota mea - Ciocanul reprezenta echipa comunitatii evreiesti; foarte numeroasa la acea vreme), cu celelalte (nota mea - printre ele si CFR Bucuresti, actualul rapid) ma rafuiesc politic." Pricepusi sau ai nevoie si de un desen? Hai ca-ti atasez si jpg-ul cu ziarul respectiv poate asa pricepi mai usor.:D

delaoltenia
20th April 2013, 09:06
Ti-am mai explicat, dar vad ca nu prea te duce ... sau ii plac povestile frustrato-complexatilor. Carmenul a fost desfiintat din cauza primei echipe comuniste din Romania, CFR, Lokomotiva, Rapid. Cum ii vrei sa-i spui. Patronul Carmenului, Ionel Mociornita a explicat in Sportul Po****r din vara lui '47 (inainte ca Steaua sa se infiinteze) ca citez: "Eu nu tin aceasta echipa (nota mea - Carmen), decat pt. a lupta cu Ciocanul si cu echipele ceferiste. Cu una ma rafuiesc rasial (nota mea - Ciocanul reprezenta echipa comunitatii evreiesti; foarte numeroasa la acea vreme), cu celelalte (nota mea - printre ele si CFR Bucuresti, actualul rapid) ma rafuiesc politic." Pricepusi sau ai nevoie si de un desen? Hai ca-ti atasez si jpg-ul cu ziarul respectiv poate asa pricepi mai usor.:D
Efortul tau e de laudat,din pacate nu ai cu cine.

Victoria e obligatorie cu micutii de langa rafinarie.Victoria trebuie obtinuta mereu,chiar daca ti-ai atins scopul,castigarea campionatului.:ok:

cip
20th April 2013, 09:13
Ti-am mai explicat, dar vad ca nu prea te duce ... sau ii plac povestile frustrato-complexatilor. Carmenul a fost desfiintat din cauza primei echipe comuniste din Romania, CFR, Lokomotiva, Rapid. Cum ii vrei sa-i spui. Patronul Carmenului, Ionel Mociornita a explicat in Sportul Po****r din vara lui '47 (inainte ca Steaua sa se infiinteze) ca citez: "Eu nu tin aceasta echipa (nota mea - Carmen), decat pt. a lupta cu Ciocanul si cu echipele ceferiste. Cu una ma rafuiesc rasial (nota mea - Ciocanul reprezenta echipa comunitatii evreiesti; foarte numeroasa la acea vreme), cu celelalte (nota mea - printre ele si CFR Bucuresti, actualul rapid) ma rafuiesc politic." Pricepusi sau ai nevoie si de un desen? Hai ca-ti atasez si jpg-ul cu ziarul respectiv poate asa pricepi mai usor.:D
gata bre,acum am inteles...:)
din acest moment va declar curati ca lacrima...:rolleyes:
acum te rog sa-mi explici cum ati promovat :D

LUPULGALBEN
20th April 2013, 09:28
Voi nu intelegeti anumite fenomene. De ce atata ura pentru Steaua? Pai cand toata presa ii pupa picioarele lui jiji, de steaua auzi peste tot, horia grasanovici mai ca-i face o felatie in direct lui jiji si lu' mm, incepe sa ti se taie. Asta ajuta la cresterea urii si in colaborare cu alte chestii => tragedii. Presimt ca in urmatorii ani o sa moara cativa stelisti(da, de-a binelea). Abia apoi lucrurile se vor mai potoli.

Paul Atreides
20th April 2013, 09:32
Întîia cucerire a Occidentului! Citește povestea primei echipe a Stelei care a făcut furori în Europa



Chiar în perioada în care erau fondate cupele europene moderne, Steaua, pe atunci CCA, a scos capul în Europa pentru prima oară. Nu a jucat în Cupa Campionilor sau Cupa Orașelor Tîrguri, ci într-un memorabil turneu în Anglia


Naționala României a fost prima înscrisă la un Campionat Mondial. Venus a deschis drumul participărilor românești în cupele europene, printr-o dublă cu Ujpest în Cupa Europei Centrale. Dinamo, întîia participantă în Cupa Campionilor Europeni.

Înainte să realizeze marile performanțe continentale cunoscute de iubitorii fotbalului din țară, Steaua a fost și ea deschizătoare de drumuri. Astfel, în toamna anului 1956, celebra echipă a CCA a fost prima trupă din România care a dat piept cu fotbalul englez chiar în patria acestui sport.

Întocmai ca celebrul Gheorghiță, eroul din „Baltagul” lui Sadoveanu, Steaua anilor ’60 a întreprins un drum inițatic: străbătînd mai întîi Europa, apoi Anglia, în căutarea afirmării și a recunoașterii pe plan continental, atît de sărace în acea vreme. Timpuri denumite, pe bună dreptate, „evul mediu” al fotbalului românesc, datorită puținelor meciuri internaționale și lipsei de participări la principalele turnee fotbalistice mondiale și europene.


Învinși în Estul Sălbatic

Cum s-a ajuns la acest turneu? Grație insularilor de la Luton Town. „Pălărierii” au traversat întreaga Europă pentru a testa forța rușilor de la ȚSKA și Dinamo Moscova. După două victorii clare, au poposit pe 23 August, pentru o „dublă” cu omoloagele CCA și Dinamo București. Ultima, campioană en-titre a României.

Dar Luton și-a continuat parcursul excelent în spațiul comunist. Victorie cu Dinamo, 2-1. Dar atît. 100.000 de spectatori aveau să asiste la o minune mai mare decît o echipă din Anglia venită la București. O echipă din Anglia învinsă în Capitală.

Și în mare stil! CCA trecea ușor de Luton, 5-1. „Domnilor, aveți un team fantastic! Este unul din cele mai bune de pe continent”, spunea Percy Mitchell, oficial al englezilor. Vorbe mari, vorbe care au deschis drumul Stelei către Occident.

Cu „tunarii”, în ceață

Așa avea să înceapă aventura CCA-ului. Mai exact, într-o duminică de octombrie 1956, după o victorie mare, la Arad, cu Flamura Roșie – UTA. Campioana provinciei. Însă steliștii visau deja la altă provincie. Una complet necunoscută lor.

Și ce echipă! Steliștii înfocați o știu și acum, rostind-o cu același patos cu care îi enumeră pe cîștigătorii Cupei Campionilor Europeni. Toți știu de rivalitatea dintre „Țop” Voinescu și Toma. Frații Zavoda. Apolzan, omul care a inventat postul de libero, chiar dacă nu a primit brevet. Onisie și Bone. Experimentatul Victor Dumitrescu. „Profesorul” Constantin, „Sfinxul” Alecsandrescu, Ghiță Cacoveanu și Tătaru I.

Ajunși la Londra după mai multe escale, la Arad, Praga și Bruxelles, „militarii” au făcut cunoștință atît cu o „ceață densă, apăsătoare, lipicioasă parcă, cu greu străpunsă de lumina electrică obișnuită”, după cum observa M. Apostol, cronicarul care a însoțit echipa în periplul britanic, cît și cu nocturna.

Care avea să le dea mari probleme! Primul meci, cu Arsenal (1-1), se îndrepta spre victoria CCA-ului. „Profesorul” Constantin, pe atunci doar „Crăcănel”, marcase primul gol românesc pe pămînt englezesc (49). În scenă au intrat, însă, reflectoarele, dar și Voinescu, portarul „de gumă”. Intrat în locul accidentatului Toma, acesta a fost învins cu zece minute înainte de final. „Mingea a venit de sus în jos, n-am putut să o aștept cu ochii în reflectoare”, s-a plîns „Țop” în presa vremii. Lumina vestului învinsese, dar nu cîștigase războiul.

Șapte goluri în două partide!

Dacă, în programul de meci de la meciul cu Arsenal, CCA a fost denumită „Red Star” („Steaua Roșie”), cei de la Sheffield Wednesday au găsit altă titulatură: „CCA – National team of Rumania”. Exagerare? Nici pe departe, selecționata țării jucînd, în urmă cu doar cîteva luni, un celebru meci la Belgrad cu o echipă formată din 10 steliști și un dinamovist.

Iar românii au continuat să impresioneze. După un 3-3 spectaculos cu Wednesday, jurnaliștii de la Daily Mail au exclamat: „Jocul cu pase scurte al vizitatorilor a încurcat de multe ori apărarea lui Sheffield. Acest stil merită copiat și combinat cu jocul bazat pe pase în adîncime folosit de echipele noastre”.


Cei de la Luton au probat acest lucru, în încercarea de a-și lua revanșa pentru umilința de la București. Au reușit să își îmbunătățească performanța, primind mai puține goluri și marcînd mai multe. Dar insuficient: 4-3 pentru CCA, după 0-3 la mijlocul primei reprize! Plus golul legendar înscris de Onisie, al cărui șut a rupt plasa. Poveste? Nu. Victoria însă, de poveste! Prima obținută în Albion. Românii păreau invincibili!

Duș rece ca zîmbetul lupilor

Meciul cu Wolverhampton era ultimul. Cea mai în formă dintre cele patru echipe, clasată pe locul 7 în campionat. Mulți au spus că „militarii” erau obosiți. Că arbitrul a tras cu gazdele. Cert este un singur lucru: Wolves a învins la scor, 5-0, drept un răspuns pentru obrăznicia românilor de a rezista fără înfrîngere timp de trei meciuri.

Arsenal Londra – CCA 1-1. Au marcat: Holton (79) / Constantin (49)
Sheffield Wednesday – CCA 3-3. Au marcat: Frogatt (18), Quixhall (43), Watson (50) / Alecsandrescu (16), V. Moldovan (56, 65)
Luton Town – CCA 3-4. Au marcat: Gregory (10), Cummings (14), Adam (21) / Constantin (28, 59), Alecsandrescu (50), Onisie (57)
Wolves – CCA 5-0. Au marcat: Murray (3), Hooper (20), Broadbent (62), Both (77), Mullen (81)

Comparați cu echipa de aur a Ungariei

Ion „Țop” Voinescu (n. 1929) – portar, „remarcat prin reflexe, detentă și elasticitate”*
Costică Toma (1928-2008) – portar, „sobru și sigur în intervenții”
Vasile „Tigrul Akbar” Zavoda II (n. 1929) – fundaș dreapta, „apărător robust, tenace, dar niciodată dur sau periculos”
Alexandru „Piți” Apolzan (1927-1982) – „stoper, a strălucit prin tehnica loviturii de cap, a preluării și deposedării”
Victor Dumitrescu (1924-1997) – fundaș stînga, „dotat cu deosebite calități psiho-fizice: forță, viteză, angajament, dăruire)
Tiberiu Bone (1929-1983) – mijlocaș, „s-a făcut remarcat prin intuiție, tehnică ireproșabilă, creativitate și calm”
Ștefan „Totoșu” Onisie (1925-1984) – bombardierul CCA-ului, „jucător de travaliu, dar cu o bună tehnică individuală”
Ghiță Cacoveanu (n. 1935) – extremă clasică dreapta, „viteză excepțională, o bună tehnică a centrării din acțiune”
Gheorghe Constantin „Profesorul” (1932-2010) – „maestru al pasei și al loviturii de cap, excelent constructor de faze și conducător de joc”
Ion Alecsandrescu „Sfinxul” (1928-2000) – atacant, „dotat cu calitățile fizice și tehnice ale omului de gol”
Francisc „Feri” Zavoda I (n. 1927) – „fotbalist complet, cu o excelentă tehnică individuală și remarcabilă intuiție tactică”
Nicolae Tătaru (1931-2001) – extremă stînga, „remarcat prin viteză, centrări precise și forța șutului”
Restul lotului: Traian Ivănescu, Victor Moldovan, Iosif Bukossy, Gheorghe Staicu, Ghibea (junior)

* descrierile sunt extrase din cartea „Fotbal de la A la Z”

Meciurile Stelei cu echipe din străinătate pînă la turneul englez

0-0 cu ȚDNA (ȚSKA) Sofia (1952)
2-2 cu La Gantoise (1952)
1-0 cu Dinamo Tbilisi (1953)
4-1 cu Charleroi (1956)
5-1 cu Luton Town (1956)
2-3 cu Dinamo Berlin (1956)

„Stadionul echipei Arsenal este unul complet acoperit (...) Spațiul rezervat spectatorilor este destul de înghesuit, se vede că metrul pătrat de pămînt se vinde destul de scump la Londra! În ceea ce privește frumusețea per ansamblu, Stadionul Republicii este cu multe clase peste stadionul Arsenal” – M. Apostol


„La șutul lui Onisie, mingea a rupt plasa. Nu, nu e o figură de stil. Șutul lui Onisie, prins cu ristul, a rupt plasa. Mingea venită ca o rachetă a trecut prin plasă, oprindu-se în tribune. Portarul Stretton privea, cu mîinile în șold, uimit, gaura lăsată de minge. L-au imitat, nu mai puțin uimiți, arbitrul de tușă și fundașii englezi. În tribune, domnea o liniște mormîntală. Spectatorii nu credeau... ceea ce văzuseră cu ochii lor” – M. Apostol

Tyler Durden
20th April 2013, 09:32
Ti-am mai explicat, dar vad ca nu prea te duce ... sau ii plac povestile frustrato-complexatilor. Carmenul a fost desfiintat din cauza primei echipe comuniste din Romania, CFR, Lokomotiva, Rapid. Cum ii vrei sa-i spui. Patronul Carmenului, Ionel Mociornita a explicat in Sportul Po****r din vara lui '47 (inainte ca Steaua sa se infiinteze) ca citez: "Eu nu tin aceasta echipa (nota mea - Carmen), decat pt. a lupta cu Ciocanul si cu echipele ceferiste. Cu una ma rafuiesc rasial (nota mea - Ciocanul reprezenta echipa comunitatii evreiesti; foarte numeroasa la acea vreme), cu celelalte (nota mea - printre ele si CFR Bucuresti, actualul rapid) ma rafuiesc politic." Pricepusi sau ai nevoie si de un desen? Hai ca-ti atasez si jpg-ul cu ziarul respectiv poate asa pricepi mai usor.:D
Nenoricitule si mistificatorule, cum ai dedus ma tu ca echipa Carmen a fost desfiintata din cauza Rapidului???!!!Ori cat ati vrea voi sa rescrieti istoria, nu o sa reusiti. Toata lumea stie ca voi ati fost echipa bolsevica prin excelenta, echipa de suflet a clanului Ceausescu.
Baga la capul ala batran:Considerat unul dintre făuritorii actualei echipe Steaua, Savu povestea, în urmă cu un an, pentru EVZ: “În 1946, m-au chemat la București să ajut la înființarea unui club după model sovietic. Eram ofițer venit de pe front și mă pregăteam de însurătoare, la Deva. În primă fază, am refuzat, motivând că în două săptămâni mă însor. Până la urmă, m-am prezentat în Capitală, am ajutat la formarea clubului ASA București și apoi m-am și însurat”, și-a amintit Savu.

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/a-murit-ilie-savu-parintele-stelei-311365.html

Paul Atreides
20th April 2013, 09:36
C.C.A BUCURESTI 1952



1952...Iarna e grea, terenurile desfundate, nămolul ajunge și la 10 cm ... La Predeal, în cantonament, se „coace” marea echipă a CCA-aului. Doamne, ce trupa!

„Topică” Voinescu si Toma in poartă! Cea mai mare rivalitate din fotbalul românesc. Si cea mai fair!

Apolzan, marele „Piti”, e si el acolo. A dus-o greu în tinerețe. Un an a mîncat numai mazăre. Cînd avea meci, la „Rogifer”, muncitorii puneau mînă de la mînă și îi luau ouă și carne, să nu moară pe gazon...Acum e „căpitanul” CCA-ului.

Frații Zavoda...”Tigrul Akbar”, Vasile, povestește și acum, în vestiar, cum s-a dezechipat alături de Grosics, Kosics, Pușkaș ori Zakarias în celebra tabără de juniori de la Budapesta.

Uite-l și pe Bone! „Bă, tu ai avut chelie de la cini ani!”, rîde de el Gică Popescu Întîiul, tehnicianul cu care echipa cucerise, cu un an înainte, primul titlu. Avea să rămînă cel mai tînăr antrenor-campion din istorie. Cu chelia aia plecase „Totoșu” de pe „Maracana” din Oradea, celebrul „Tîrg al Cailor”, pentru a fi aruncat direct în finala Cupei României!!! Cîți antrenori ar avea, astăzi, curajul să facă asta?

A venit și Petschovski, marele fotbalist de la ITA! Avea să rateze un singur meci și să puncteze de nouă ori!

„Golden team” pornise la drum. Pentru un deceniu, fotbalul romanesc era acaparat! Flamaropol, fotbalistul – hocheist. Azi lumea așa cunoaște cel mai mare patinoar din țară: „Mihai Flamaropol”. Puțin știu, însă, că după ce evoluase la „Telefoane” și „Juventus”, cu crosa și pucul, „Flama” ajunsese pe gazon. Nu se descurcase rău din moment ce aduna patru selecții în echipa națională, într-o perioadă în care partidele cu selecționata aveau loc din an în Paște. După ce se retrăgea din fotbal, revenea pe gheață, unde, ca antrenor, avea mari succese.

ECHIPA STANDARD CCA '52:

Toma (Voinescu) – Zavoda II, Apolzan – Dumitrescu (Ivănescu), Balint, Bone – Moldovan, Zavoda I, Drăgan, Petschovski, Moldoveanu. Antrenor: Gică Popescu „I”

Tyler Durden
20th April 2013, 09:38
Iar a evadat asta din coltul porno?

Duba
20th April 2013, 09:40
Pai e o diferenta intre a fi infiintat de comunisti, ajutat de ei sa cresti, si doar a muta o echipa la Ploiesti. 1.VOI SUNTETI INFIINTATI DE COMUNISTI, LA FEL SI DINAMO. Da ma, a avut o mare sustinere in perioada comunista, cea mai mare, fiind febletea lui nea ceasca si ati reusit sa castigati niste trofee. 2 N-ati reusit asta decat cu ajutorul politicului, sunteti murdari pe maini si pe toata gura de ***** si vad ca va place. 3Finala din 86 a fost cea mai urata din toata istoria fotbalului de club, iar parcursul vostru a fost cel mai bun atunci, dar astea sunt alte detalii care nu conteaza..
4Dupa 89', n-ati mai facut mare lucru (dar pentru ca aveati banii comunistilor, v-ati descurcat cel mai bine), ati decazut usor, pana in zilele noastre cand va conduce un adevarat cioban(GIGI BECALI), usor analfabet si foarte prost... Va meritati soarta:D.

1. Ai uitat sa mentionezi echipa pe care o sustii, al carei an de infiintare este 1952 sau '53, nu mai tin minte exact. De altfel, daca ai sa citesti Fotbal de la A la Z, vei observa ca acel an este cel al aparitiei Petrolului, NICIDECUM POVESTILE PE CARE L-ATI INVENTAT de un an doi. Ai uitat, de asemenea sa mentionezi pe Universitatea Craiova, fondata si ea in 1948, de la un an dupa Steaua. Sau pe ei i-au infiintat anglo-americanii? Ai uitat sa mentionezi Otelul Galati, infiintat (MARE ATENTIE!!!!!!) in 1964. Deci la ani buni dupa de bolsevicii pusesera mana pe tara. Pe FC Arges, SC Bacau etc. Copilas baga la capatana, daca posezi asa ceva: TOATE ECHIPELE AU FOST COMUNISTE IN ACEA PERIOADA. PUR SI SIMPLU, NU SE PUTEA ALTFEL.

2. Nu ma ignoranta in stare pura. Am reusit sa castigam trofee europene datorita valorii. Datorita disciplinei care a fost si, din fericire, mai este la clublul STEAUA. "Politicul", ignorant mic, nu joaca fotbal. Iar in cupele europene, nici atat.

3. Este ca ti-ai dori sa jucati si voi cea mai urata finala de Cupa Campionilor???? Cat despre detalii ... daca ati castiga de aceiasi maniera o cupa europeana, sunt sigur ca nu le-ai mai considera detalii.:D

4. Incep cu o intrebare. Ce ati facut voi dupa '89????? Ce au facut celelalte echipe romanesti dupa '89?????? Din cate stiu eu, tot Steaua a tinut steagul sus. A jucat o semifinala de Cupa UEFA, un sfert de Cupa Cupelor, a jucat de ATENTIE!!!! 6 ori (de fiecare data trecand de tururi preliminare) in Liga Campionilor, de nici nu mai tin minte cate ori in primavara europeana, de 9 ori consecutiv in grupele Europa League sau Liga Campionilor. Cand veti ajunge voi, "marea echipa" ASTROLUL sa aveti performantele STELEI in cupele europene sa-mi trimiti un email. Pana atunci ciocu' mic.

In ceea cel priveste pe "ciobanul' Gigi Becali, mai bine un "cioban" decat un gunoier ca Walter. Pana una alta, Gigi are performante in Europa la care niciun alt patron n-are curajul macar sa viseze, poate cu exceptia lui Paskany.

cip
20th April 2013, 09:41
acum te rog sa-mi explici cum ati promovat :D





“În 1946, m-au chemat la București să ajut la înființarea unui club după model sovietic...

Până la urmă, m-am prezentat în Capitală, am ajutat la formarea clubului ASA București și apoi m-am și însurat”, și-a amintit Savu.

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/a-murit-ilie-savu-parintele-stelei-311365.html
aha...:rolleyes:
gata Duba,nu mai e nevoie sa explici nimic...:D

Duba
20th April 2013, 09:46
gata bre,acum am inteles...:)
din acest moment va declar curati ca lacrima...:rolleyes:
acum te rog sa-mi explici cum ati promovat :D

Exact la fel cum a promovat si rapidul prin anii '30. Adica direct in prima divizie. Exact asa cum ati facut-o si voi, cum au facut multe si multe echipe.

Tyler Durden
20th April 2013, 09:48
Cat de mult poate sa mistifice batranelul asta, eu bag mana-n foc ca asta a avut vreo functie in partid pe vremea comunistilor, ca prea incearca sa ne dovedeasca faptul ca luna-i verde si 2+2= 5.
1. Cum se face ca echipele armatei si milititiei au aparut ca ciupericile dupa ploaia bolsevica si au inceput sa domine campionatele interne in tot blocul estic?

2. Haha, datorita disciplinei si nu lui Ilie Ceausescu & Valentin, cei doi artizani ai crearii acelei echipe valoroase. Noape buna, copii...

3. Cat priveste intrebarea de final, asta e un pseudo-intrebare. In fotbalul romanesc s-a intamplat acelasi lucru ca-n societatea romaneasca in genere, vechile structuri comuniste au supravetuit si s-au adaptat noilor realitati perpetuandu-si influenta. Steaua a beneficiat din plin de capitalul simbolic dobandit in per. comunista, de suporterii dobanditi inainte de '89 (generatia Sevilla), de filiera filo-stelista din structurile de conducere ale fotbalului romanesc.

Paul Atreides
20th April 2013, 09:51
Iar a evadat asta din coltul porno?



Mortul nu stie ca e mort iar prostul nu stie ca e prost

Tyler Durden
20th April 2013, 09:53
Mortul nu stie ca e mort iar prostul nu stie ca e prost

Exact, tu nu stii, dar las' ca-ti spunem noi!:D

cip
20th April 2013, 09:56
Exact la fel cum a promovat si rapidul prin anii '30. Adica direct in prima divizie. Exact asa cum ati facut-o si voi, cum au facut multe si multe echipe.
iti explic diferentele dupa ce ma intorc de la derby-ul cu Damila Maciuca :D

z3uSS
20th April 2013, 10:01
Voi nu intelegeti anumite fenomene. De ce atata ura pentru Steaua? Pai cand toata presa ii pupa picioarele lui jiji, de steaua auzi peste tot, horia grasanovici mai ca-i face o felatie in direct lui jiji si lu' mm, incepe sa ti se taie. Asta ajuta la cresterea urii si in colaborare cu alte chestii => tragedii. Presimt ca in urmatorii ani o sa moara cativa stelisti(da, de-a binelea). Abia apoi lucrurile se vor mai potoli.

sindromul minoritatii. amuzant e ca voi va uitati mult mai mult la oier si memelu ca stelistii. pe alocuri chiar le sorbiti "vorbele". cum altfel sa va alimentati ura asta stupida si penibila ?

eu sa fiu in locul vostru mi-as vedea de echipa mea si m-as amuza copios de spectacolul grotesc pe care il fac conducatorii stelei. daca nici penibilii astia nu va ofera motive sa radeti zi de zi ...

Duba
20th April 2013, 10:03
Cat de mult poate sa mistifice batranelul asta, eu bag mana-n foc ca asta a avut vreo functie in partid pe vremea comunistilor, ca prea incearca sa ne dovedeasca faptul ca luna-i verde si 2+2= 5.
1. Cum se face ca echipele armatei si milititiei au aparut ca ciupericile dupa ploaia bolsevica si au inceput sa domine campionatele interne in tot blocul estic?

2. Haha, datorita disciplinei si nu lui Ilie Ceausescu & Valentin, cei doi artizani ai crearii acelei echipe valoroase. Noape buna, copii...

3. Cat priveste intrebarea de final, asta e un pseudo-intrebare. In fotbalul romanesc s-a intamplat acelasi lucru ca-n societatea romaneasca in genere, vechile structuri comuniste au supravetuit si s-au adaptat noilor realitati perpetuandu-si influenta. Steaua a beneficiat din plin de capitalul simbolic dobandit in per. comunista, de suporterii dobanditi inainte de '89 (generatia Sevilla), de filiera filo-stelista din structurile de conducere ale fotbalului romanesc.

Minti de rupi!!!!!!!!!!!

1Nu echipele armatei "au aparut ca ciupericile dupa ploaia bolsevica", ci echipele ceferiste, Uita-te in anuare si numara cate echipe cferiste au activat in campionatul 1946-1947, cand Steaua nu era inca infiintata. Armata a avut maxim 2 echipe in prima liga. Steaua (CCA-ul) si ASA Armata Campulung, infiintata la un an distanta si promovata dupa cativa ani.

2. Nu ma ignoranto-frustrato-comprexatule, nea Ion Alexandrescu impreuna cu Jenei Emeric si Puiu Iordanescu au faurit acea MARE ECHIPA A STELEI. Folclorul, ca sa nu spun cretinismele care se vehiculeaza in tribuna care se pisa si scuipa meci de meci pe banca oaspetilor, le pot crede doar cei care n-au trait acele vremuri si pun botul, asa cum o faci si tu, la toate minciunile frustratilor.

3. Bun, daca s-a intamplat acelasi lucru, de ce dinamo n-a tinut pasul. De ce voi, dupa ce ati fost preluati de un comunist notoriu, dupa ce v-au fost alocati bani cu galeata chiar de la bugetul de stat (remember peluza Vacaroiu; aia din care aruncati cu brichete, petarde, pietre si alte nenorociri) n-ati ajuns sa obtineti macar un sfert din rezultatele SUPER CAMPIOANEI STEAUA BUCURESTI????????

Uncle Ben
20th April 2013, 10:05
voi si Dinamo ati aparut din neant implinind fanteziile lui Beria si desfiintand Carmen si Ciocanul,doua echipe oneste...ce-o tot dai la intors?

Bre, recunoaste macar ca Dinamo tot a schitat un gest de disidenta sau de originalitate cand a hotarat sa adopte alte culori (alb-rosu, nu alb-albastru, ca pe ...duba :D de Militie)!
TSKA Bucuresti a importat pana si culorile mamei moscovite... :D

iti explic diferentele dupa ce ma intorc de la derby-ul cu Damila Maciuca :D
Sa nu te plangi ca esti sarac (si cinstit!)... Nici la Banu nu esti punctual, de parca ai avea de dat! :D

Bobi Cearton
20th April 2013, 10:07
Bokila nu stie de comunism, el stie sa dea torpile:yes:
Tatarusane, nici nu stii cat de mic incepi sa fii!:yes::D

Duba
20th April 2013, 10:09
Bokila nu stie de comunism, el stie sa dea torpile:yes:
Tatarusane, nici nu stii cat de mic incepi sa fii!:yes::D

Na, ca aparu si amaratul asta fara echipa. Si tu esti ma complexat de performantele Stelei???? :D

Bobi Cearton
20th April 2013, 10:10
Na, ca aparu si amaratul asta fara echipa. Si tu esti ma complexat de performantele Stelei???? :D

Esti un porc.

Duba
20th April 2013, 10:12
Esti un porc.

Multumesc! Dragut ca toti cei care nu pot dormi din cauza Stelei.

Tyler Durden
20th April 2013, 10:12
1. Eu vorbeau de blocul comunist, tataie, de CSKA-uri. Ia pune tu in balanta realizarile echipelor cazone si cele ale altor echipe. Lokomotiv Plovdiv > CSKA Sofia, nu-i asa? Da, stiu, in toate tarile astea a fost vorba de disciplina si abnegatie...

2. Nu neg rolul acelor nume, insa fara sprijin politic erati vax albina. Fara scounterii din fam. Ceausescu nu ajungeati atat de sus, trust me.

3. Celor de la Dinamo nu le-a mers atat de bine ca voi, insa daca te uiti bine la rezultate, dupa voi, cam tot ei se afla intr-un clasament al trofeelor.
Haha, finalul e apoteotic, asta nu-i suporter, asta traieste cu ideologia steaua lipita de neuron. Deci: MEDICAMENTE!:)))

z3uSS
20th April 2013, 10:14
surprinzator e ca desi la meciul asta se poate vb si despre fotbal ... voi tot cu teoria conspiratiei si mortii dezgropati o ardeti :) ce va mai place shaormaaaaaaa :D

florian.X
20th April 2013, 10:15
mornin'...numa' comunisme p'aici :))...pe principiul "comunismu' tau e mai comunist decat comunismu' meu" :))

Tyler Durden
20th April 2013, 10:16
ce va mai place shaormaaaaaaa :D

Sa fie cu de toate!:D
N-as fi percutat la discutie, daca Duba nu arunca mizeria cum ca echipa fascistoidului Mociornita ar fi fost desfiintata de Rapid.:)

Tim
20th April 2013, 10:19
Salutare Tylere, salutare zeussule.

Tyler Durden
20th April 2013, 10:20
Ai uitat sa-l saluti pe Duby.:D
Salve.

Duba
20th April 2013, 10:21
1. Eu vorbeau de blocul comunist, tataie, de CSKA-uri. Ia pune tu in balanta realizarile echipelor cazone si cele ale altor echipe. Lokomotiv Plovdiv > CSKA Sofia, nu-i asa? Da, stiu, in toate tarile astea a fost vorba de disciplina si abnegatie...

2. Nu neg rolul acelor nume, insa fara sprijin politic erati vax albina. Fara scounterii din fam. Ceausescu nu ajungeati atat de sus, trust me.

3. Celor de la Dinamo nu le-a mers atat de bine ca voi, insa daca te uiti bine la rezultate, dupa voi, cam tot ei se afla intr-un clasament al trofeelor.
Haha, finalul e apoteotic, asta nu-i suporter, asta traieste cu ideologia steaua lipita de neuron. Deci: MEDICAMENTE!:)))

Ha, ha, ha!!!! Ma ca pe mine de ras. Ce-o mai da la intors mitomanul asta!!!!! Nu ma mira, asa sunt toti julestenii.

Auzi la el, "finalul e apoteotic"!!!!!! Astora cand le spui adevarul in fata, ii doare capul si vor MEDICAMENTE.:D Pai ce am spus neadevarat????!!!!! Nu in perioada guvernului Vacaroiu vi s-au alocat bani de la bugetul de stat pentru peluza??????? Nu era nea Nicu Votcaroiu la voi in tribuna etapa de etapa in acea perioada?

Duba
20th April 2013, 10:23
Sa fie cu de toate!:D
N-as fi percutat la discutie, daca Duba nu arunca mizeria cum ca echipa fascistoidului Mociornita ar fi fost desfiintata de Rapid.:)

Din pacate pt. voi, aceasta a fost una din cauze (a se vedea declaratia lui Mociornita din Sportul Po****r).

Tim
20th April 2013, 10:24
Ai uitat sa-l saluti pe Duby.:D
Salve.Ma stii, nu ma bag peste jucariile altora.:D

Tyler Durden
20th April 2013, 10:26
Lol, adica eu o intorc, insa tu te legi de final, punand intre paranteze adevaratele probleme!:))
Cand cineva de varsta a treia vine cu un slogan pueril de elevul Dima dintr-a saptea, e normal sa ma gandesc ca esti caz de Obregia!:))

Bobi Cearton
20th April 2013, 10:28
Multumesc! Dragut ca toti cei care nu pot dormi din cauza Stelei.

Dorm, stai linistit, boala ta e ca jignesti primu. Raspunsurile tale sunt motivate de un instinct de autoaparare, probabil putin amestecat cu o dorinta de razbunare asupra atacatorilor, considerati inamici.

z3uSS
20th April 2013, 10:29
OT: 3-1 pt steaua. asta daca nu vin astia de la ploiesti cu zeita fortuna dupa ei. si daca nimereste reghetonu' fundasul dreapta meciul asta :D
spor cu, virgula, comunismul :D

Tyler Durden
20th April 2013, 10:30
Din pacate pt. voi, aceasta a fost una din cauze (a se vedea declaratia lui Mociornita din Sportul Po****r).

Doamne, omu' asta e senil...
Ce minte bolnava poa' sa faca astfel de deducti compet ilogice? Omu' ala da o declaratia ce poate fi citita in postul lui Duba, apoi clubul Rapid vine si-i desfiinteaza echipa?
Ca nu mai spunem ca desfiintarea Carmenului a facut ca Steaua sa aiba loc direct in liga intai. Da, Steaua, echipa generalului care a intors armele si s-a alaturat armatei rosii, Steaua echipa facuta dupa model bolsevic.:D

florian.X
20th April 2013, 10:32
Doamne, omu' asta e senil...
Ce minte bolnava poa' sa faca astfel de deducti compet ilogice? Omu' ala da o declaratia ce poate fi citita in postul lui Duba, apoi clubul Rapid vine si-i desfiinteaza echipa?
Ca nu mai spunem ca desfiintarea Carmenului a facut ca Steaua sa aiba loc direct in liga intai. Da, Steaua, echipa generalului care a intors armele si s-a alaturat armatei rosii, Steaua echipa facutadupa model bolsevic.:D

1.exista locuri la 9 pentru toti :))...
2.ofticosule :happy:happy

Tyler Durden
20th April 2013, 10:33
Raspunsurile tale sunt motivate de un instinct de autoaparare, probabil putin amestecat cu o dorinta de razbunare asupra atacatorilor, considerati inamici.

Nu-ncerca sa aplici grile psihologice in cazuri ce tin de psihiatrie.:D

LUPULGALBEN
20th April 2013, 12:00
1. Ai uitat sa mentionezi echipa pe care o sustii, al carei an de infiintare este 1952 sau '53, nu mai tin minte exact. De altfel, daca ai sa citesti Fotbal de la A la Z, vei observa ca acel an este cel al aparitiei Petrolului, NICIDECUM POVESTILE PE CARE L-ATI INVENTAT de un an doi. Ai uitat, de asemenea sa mentionezi pe Universitatea Craiova, fondata si ea in 1948, de la un an dupa Steaua. Sau pe ei i-au infiintat anglo-americanii? Ai uitat sa mentionezi Otelul Galati, infiintat (MARE ATENTIE!!!!!!) in 1964. Deci la ani buni dupa de bolsevicii pusesera mana pe tara. Pe FC Arges, SC Bacau etc. Copilas baga la capatana, daca posezi asa ceva: TOATE ECHIPELE AU FOST COMUNISTE IN ACEA PERIOADA. PUR SI SIMPLU, NU SE PUTEA ALTFEL.

2. Nu ma ignoranta in stare pura. Am reusit sa castigam trofee europene datorita valorii. Datorita disciplinei care a fost si, din fericire, mai este la clublul STEAUA. "Politicul", ignorant mic, nu joaca fotbal. Iar in cupele europene, nici atat.

3. Este ca ti-ai dori sa jucati si voi cea mai urata finala de Cupa Campionilor???? Cat despre detalii ... daca ati castiga de aceiasi maniera o cupa europeana, sunt sigur ca nu le-ai mai considera detalii.:D

4. Incep cu o intrebare. Ce ati facut voi dupa '89????? Ce au facut celelalte echipe romanesti dupa '89?????? Din cate stiu eu, tot Steaua a tinut steagul sus. A jucat o semifinala de Cupa UEFA, un sfert de Cupa Cupelor, a jucat de ATENTIE!!!! 6 ori (de fiecare data trecand de tururi preliminare) in Liga Campionilor, de nici nu mai tin minte cate ori in primavara europeana, de 9 ori consecutiv in grupele Europa League sau Liga Campionilor. Cand veti ajunge voi, "marea echipa" ASTROLUL sa aveti performantele STELEI in cupele europene sa-mi trimiti un email. Pana atunci ciocu' mic.

In ceea cel priveste pe "ciobanul' Gigi Becali, mai bine un "cioban" decat un gunoier ca Walter. Pana una alta, Gigi are performante in Europa la care niciun alt patron n-are curajul macar sa viseze, poate cu exceptia lui Paskany.

1.Amice, hai sa-ti predau o mica lectie de istorie... Nu stiu daca ai auzit de continuitate si alte 'balarii' de genul acesta, dar ma rog, ca sa-ti sustii ideile e clar ca trebuie sa treci peste niste fapte reale istorice. O sa-ti dau un mic exemplu: dacii locuiau pe aceste meleaguri, acum 2000 de ani, iar noi suntem urmasii lor si ai invadatorilor. Chit ca nu avem prea multe lucruri in comun, nu vorbim aceeasi limba, nu avem acelasi nume. Aici e vorba de continuitate.
Cu PETROLUL PLOIESTI, cam tot despre asta e vorba, noi suntem urmasii lui Juventus Bucuresti, care apoi a devenit Distributia Bucuresti, PETROLUL BUCURESTI + alte cateva nume. In 1952, aceasta echipa a fost mutata la Ploiesti. Desigur, incepand cu 1946, si-au bagat coada comunistii in aceasta echipa frumoasa. Dovada continuitatii sta clar in ILIE OANA care si-a inceput cariera in 1937 si a continuat la PETROLUL PLOIESTI. Ca aceasta echipa si-a schimbat numele, orasul(dar nu si jucatorii) nu inseamna ca nu exista aceasta continuitate.
2. Aici n-as avea ce sa combat, de vreme ce nu ai nicio idee clar exprimata. Da, ati fost ajutati politic si financiar de catre comunisti. Asta este adevarul, altul nu mai exista.
3. Ati castigat o finala datorita factorilor pe care-i stim cu totii. Va mandriti cu succesele comunismului. Si sa nu mai zic ca sunteti plini de ***** la gura? Nu cred ca o sa mai castigati vreodata asa ceva. Dar puteti sa visati in continuare.
4. Noi n-am facut nimic dupa 89' pe plan extern, nici voi n-ati facut nimic si punct. Avantul vostru dupa 89' oricum a fost dat de infrastructura, banii si po****ritatea lasata mostenire de comunisti. Acum ce mai reprezentati voi? Ati castigat cupa uefa/liga campionilor si nu stiu eu? Performanta e castigarea unei cupe, nu ca ai ajuns pana in faza grupelor nu stiu unde.

Tyler Durden
20th April 2013, 12:10
Lupule, uite ma aici:
“Doresc să informez opinia publică fotbalistică și pe susținătorii FC Bihor Oradea că în 1988 noi n-am pierdut cinstit jocul cu Steaua, ci numai la ordinul primului-secretar Sorcoiu și al adjunctului acestuia, Vulturar, amenințați, la rândul lor, de Ilie și Valentin Ceaușescu cu pierderea scaunului… Atunci când mi s-a întâmplat necazul, eram în apropierea absolutului, îl adulmecam cu toată ființa mea. Dar, în afara primului joc, cel cu Craiova, nu mi s-a permis de către primul-secretar să joc cinstit nici măcar prima repriză”, scria Mateianu în memoriile sale, fără să spere, la acea oră, că rândurile sale vor ajunge vreodată la cunoștința publicului. “Că nu am avut voie să batem Steaua, Dinamo, Victoria a fost tragedia întregului fotbal românesc. Postul primilor secretari ai județelor Maramureș și Bihor era legat de tovarașul Ilie Ceaușescu”, spunea Mateianu. Dar na, toti sunt niste frustrati loviti de cecitate, care nu vor sa accepte rezultatele Stelei, obtinute prin disciplina si abnegatie!:))
http://mateiudrea.wordpress.com/2012/02/06/povestea-unui-scandal-celebru/

LUPULGALBEN
20th April 2013, 12:14
Lupule, uite ma aici:
“Doresc să informez opinia publică fotbalistică și pe susținătorii FC Bihor Oradea că în 1988 noi n-am pierdut cinstit jocul cu Steaua, ci numai la ordinul primului-secretar Sorcoiu și al adjunctului acestuia, Vulturar, amenințați, la rândul lor, de Ilie și Valentin Ceaușescu cu pierderea scaunului… Atunci când mi s-a întâmplat necazul, eram în apropierea absolutului, îl adulmecam cu toată ființa mea. Dar, în afara primului joc, cel cu Craiova, nu mi s-a permis de către primul-secretar să joc cinstit nici măcar prima repriză”, scria Mateianu în memoriile sale, fără să spere, la acea oră, că rândurile sale vor ajunge vreodată la cunoștința publicului. “Că nu am avut voie să batem Steaua, Dinamo, Victoria a fost tragedia întregului fotbal românesc. Postul primilor secretari ai județelor Maramureș și Bihor era legat de tovarașul Ilie Ceaușescu”, spunea Mateianu. Dar na, toti sunt niste frustrati loviti de cecitate, care nu vor sa accepte rezultatele Stelei, obtinute prin disciplina si abnegatie!:))
http://mateiudrea.wordpress.com/2012/02/06/povestea-unui-scandal-celebru/

hai ma ca rusofilii astia sunt tare amuzanti, toata lumea stie istoria lor, numai ei incearca sa o indulceasca. Jur cu mana pe inima ca daca eram suporter stelist, eram un comunist infocat si nu incercam sa-mi neg istoria mostenita.

Sevilla86
20th April 2013, 12:15
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/se-anunta-o-atmosfera-incendiara-la-steaua-petrolul-lupii-ataca-in-haita-national-arena-ce-anunt-au-facut-azi-10769947

Fanii au închiriat o garnitură de tren cu 14 vagoane, cu o capacitate de 4.800 de locuri!

Ce dracu vagoane sunt astea in care incap 350 de oameni:confused::D

Tot acolo scrie: "Până acum s-au înscris pentru deplasarea la București 1.800 de fani."
Se dau ei viteji cu 4,800 si garnituri de tren. O sa vedem cati vor veni, probabil mult sub 3,000.



Toata lumea stie ca voi ati fost echipa bolsevica prin excelenta, echipa de suflet a clanului Ceausescu.

Nu stiu bre, pana sa vina Ceasca la putere, aveam deja 6 titluri. N-am fost mai intai echipa de suflet a lu' Gheorghe Gheorghiu-Dej? :D

Da' sa-mi explice cineva de ce dupa Revolutie, Steaua a dominat si mai autoritar competitia interna?
Si de ce in zilele noastre, Steaua este singura echipa cu performante notabile in Europa, singura echipa care mai scoate capul si se bate cu aia mari?

In tara lui Andrei, Steaua domina. Atat pe plan intern cat si pe plan extern.




Cu PETROLUL PLOIESTI, cam tot despre asta e vorba, noi suntem urmasii lui Juventus Bucuresti, care apoi a devenit Distributia Bucuresti, PETROLUL BUCURESTI + alte cateva nume. In 1952, aceasta echipa a fost mutata la Ploiesti. Desigur, incepand cu 1946, si-au bagat coada comunistii in aceasta echipa frumoasa. Dovada continuitatii sta clar in ILIE OANA care si-a inceput cariera in 1937 si a continuat la PETROLUL PLOIESTI. Ca aceasta echipa si-a schimbat numele, orasul(dar nu si jucatorii) nu inseamna ca nu exista aceasta continuitate.

Da, ati fost echipa de Bucuresti timp de 28 de ani, s-a desfiintat Juventus, s-au mutat jucatorii in Divizia B la Partizanul Ploiesti, s-a schimbat numele echipei care apoi a intrat direct in prima Divizie. Ce de inginerii si pe acolo...
Da' voi sunteti curati... curati murdari :D




4. Noi n-am facut nimic dupa 89' pe plan extern, nici voi n-ati facut nimic si punct. Avantul vostru dupa 89' oricum a fost dat de infrastructura, banii si po****ritatea lasata mostenire de comunisti. Acum ce mai reprezentati voi? Ati castigat cupa uefa/liga campionilor si nu stiu eu? Performanta e castigarea unei cupe, nu ca ai ajuns pana in faza grupelor nu stiu unde.

O semifinala de cupa europeana nu e performanta? Lumea i-ar ridica statuie lu' Hagi si "generatia de aur" ca au jucat sfert la Mondial.

Nu uita ca Steaua e singura echipa care a castigat meci in semifinala de cupa europeana. Au mai ajuns si altii pe acolo, Craiova, Dinamo, dar nimeni nu a reusit ce a facut Steaua, nici inainte de '89 nici dupa.

Tyler Durden
20th April 2013, 12:18
Da' sa-mi explice cineva de ce dupa Revolutie, Steaua a dominat si mai autoritar competitia interna?
Si de ce in zilele noastre, Steaua este singura echipa cu performante notabile in Europa, singura echipa care mai scoate capul si se bate cu aia mari?

Daca ai fi stiut sa citesti, ai fi vazut ca i-am oferit raspuns la intrebarea asta tovarasului Duba.

Sevilla86
20th April 2013, 12:33
3. Cat priveste intrebarea de final, asta e un pseudo-intrebare. In fotbalul romanesc s-a intamplat acelasi lucru ca-n societatea romaneasca in genere, vechile structuri comuniste au supravetuit si s-au adaptat noilor realitati perpetuandu-si influenta. Steaua a beneficiat din plin de capitalul simbolic dobandit in per. comunista, de suporterii dobanditi inainte de '89 (generatia Sevilla), de filiera filo-stelista din structurile de conducere ale fotbalului romanesc.

Asta ma? Si vrei raspuns serios la panarama asta de post? :D

Performanta nu este conditionata de numarul suporterilor. Vrei sa-ti dau Urziceni ca exemplu sau alte 100 de exemple din afara?
Dupa '89 cele mai multe si grosolane aranjamente si blaturi se faceau la ordinul lui tata Jean si Pinalti. Provincia facea in mare parte jocurile de culise. Iar in ultima vreme, tot in provincie e grosu', CFR, Otelul...

Structuri comuniste? Da-mi exemple!

A luat Steaua jucatori cu japca dupa '89? Ce a facut dom'le Steaua de a ramas echipa comunista?
Am avut noroc de patron bogat, daca il aveam pe copos sau pe altii, poate eram in situatia rapidului acum.
Auzi la el, structuri comuniste si "filiera filo-stelista" :happy

Aurel.D
20th April 2013, 12:46
Bine... până la urma mai joacă 'teaua cu Petrolul? :)

Tyler Durden
20th April 2013, 12:51
Asta ma? Si vrei raspuns serios la panarama asta de post? :D

Performanta nu este conditionata de numarul suporterilor. Vrei sa-ti dau Urziceni ca exemplu sau alte 100 de exemple din afara?
Dupa '89 cele mai multe si grosolane aranjamente si blaturi se faceau la ordinul lui tata Jean si Pinalti. Provincia facea in mare parte jocurile de culise. Iar in ultima vreme, tot in provincie e grosu', CFR, Otelul...

Structuri comuniste? Da-mi exemple!

A luat Steaua jucatori cu japca dupa '89? Ce a facut dom'le Steaua de a ramas echipa comunista?
Am avut noroc de patron bogat, daca il aveam pe copos sau pe altii, poate eram in situatia rapidului acum.
Auzi la el, structuri comuniste si "filiera filo-stelista" :happy
Nu te pune nimeni sa dai un raspuns, dar uite ca tocmai ai facut-o. E drept, raspunsul nu-i tocmai serios.:))

Nu e conditonata mereu, dar deseori este. Daca o sa te uiti atent la harta fotbalui mondial, o sa vezi ca de regula, intre po****ritatea echipei si performantele acesteia exista o stransa legatura. Echipele cu multi suporteri atrag sponsori, investitii etc. Ca mai exista si exceptii, asta e alta poveste...

Pai structura comunista e insasi echipa Steaua, echipa creata dupa ''model bolsevic'' si dupa pe culmile gloriei de fam. Ceausescu. In '89 nu a existat o ruptura, ci ca sa folosesc doua expresii po****re a fost aceeasi Marie cu o alta palarie sau la vremuri noi, tot noi.

Nu spune nimeni ca a mai luat jucatori cu arcanul, insa daca tu nu vezi legatura intre Steaua veche si noua Stea, inseamna ca ai o problema pe partea de comprehensiune. In anii '90 nu toate echipele au luat startul de la acelasi punct. Steaua avea deja un lot foarte bun, infrastructura super, un capital simbolic care o facea atractiva ptr. jucatori. A fost usor pentru ei sa-si perpetueze pozitia in conditiile in care acei jucatori au fost vanduti si s-au obtinut sume uriase la nivel de Romania, in conditiile in care aveau un centru ok de juniori si echipa reprezenta un magnet pentru jucatorii aflati in activitate. Totul se leaga.

Tyler Durden
20th April 2013, 13:04
erata: dupa pe culmile gloriei a se citi dusa pe culmile gloriei.

p.s. aproape ca imi este rusine ca mi-am pierdut dimineata cu un bunic demi-senil si cu un student pasionat de anime!:D

Sevilla86
20th April 2013, 13:10
Pai structura comunista e insasi echipa Steaua, echipa creata dupa ''model bolsevic'' si dupa pe culmile gloriei de fam. Ceausescu. In '89 nu a existat o ruptura, ci ca sa folosesc doua expresii po****re a fost aceeasi Marie cu o alta palarie sau la vremuri noi, tot noi.



Steaua avea deja un lot foarte bun, infrastructura super, un capital simbolic care o facea atractiva ptr. jucatori.



A fost usor pentru ei sa-si perpetueze pozitia in conditiile in care acei jucatori au fost vanduti si s-au obtinut sume uriase la nivel de Romania

Ti-am impartit postul in 3 sectiuni ca-mi place sa vad cum te contrazici. In ultima sectiune, Steaua e definitia capitalismului... dar, in acelasi timp este aceeasi Stea comunista. Continuitate perfecta, nici o ruptura nimic! :happy

Steaua = structura comunista capitalista :D

China ne-a copiat pe noi in incercarea de a imbina comunismul si capitalismul :D


PS: cine e bre student? Am terminat studiile, n-am mai umblat la profilul contului de vreo 5, 6 ani. Am si uitat ce scrie pe acolo.

Marius
20th April 2013, 13:10
In anii '90 nu toate echipele au luat startul de la acelasi punct. Steaua avea deja un lot foarte bun, infrastructura super, un capital simbolic care o facea atractiva ptr. jucatori. A fost usor pentru ei sa-si perpetueze pozitia in conditiile in care acei jucatori au fost vanduti si s-au obtinut sume uriase la nivel de Romania, in conditiile in care aveau un centru ok de juniori si echipa reprezenta un magnet pentru jucatorii aflati in activitate. Totul se leaga.

In '90 dinamo avea cel mai bun lot din Romania, chiar peste Steaua '86. Din ilustrul ianul citire.

Ce a avut Steaua in plus fata de restul echipelor dupa '89 a fost conducerea. pe cand unii sau altii au preferat sa vanda absolut tot si sa se imbogateasca, la Steaua s-a vandut oarecum cu cap, treptat, pentru a nu se renunta definitiv la performanta pe plan sportiv. Iar din vanzarile alea de jucatori au trait, pe langa sectia de fotbal, alte 20 de sectii, care la randul lor aveau performante sportive.

Dar presupun ca si chestia asta are legatura tot cu comunismul.

In rest, n-are rost sa dezbatem. Inainte de a raspunde acuzatiilor trebuie sa vedem cine acuza si cata istorie cunosc respectivii. Ca de texte luate copy-paste de pe cine stie ce blogulete dubioase e plin forumul.

Tyler Durden
20th April 2013, 13:19
God sake, incep sa cred ca nu Duba este cel mai senil user de pe Ols!:D

Hai sa-ncerc sa-ti fac o schema, incerc sa-ti explic cu cuvintele tale, o sa ma straduiesc sa fiu cat mai primitiv in exprimare.:D
Deci hai sa facem un mic exercitiu de imaginatie si-n loc de Steaua sa folosim numele unui om. Uite sa nu spui ca-s partizan, din noianul de fosti care s-au adaptat de minune noilor realiati in virtutea vechilor relatii din per. comunista o sa-l aleg pe Copos. Toata lumea spune ''comunistu' de Copos, poate pe buna drepate, poate nu. Deci Copos a avut anumite functii in perioda comunista, a fost in anturajul lui Nicu Ceausescu, iar dupa '89 in prosper om de afceri cu o avere estimata la 200 milioane de euro. Ar fi reusit Copos sa aiba o asemenea avere daca ar fi fost vreun brutar din Mizil? Tu ce spui?

nayram
20th April 2013, 13:22
Hahahaha!!! Se pare ca LUPII vor sta din nou in aceiasi peluza la meciul asta cu cei de la Sud Steaua. La fel ca in campionatul trecut cand am facut ravagii/hello
[/url]


Daca e blat, ca in tur, e 1! Daca jucam pe bune, ii calcam in 'piciere' !

Spune nu drogurilor! Auzi la astia fac ravagii cu Steaua:happy

Marius
20th April 2013, 13:24
Ar fi reusit Copos sa aiba o asemenea avere daca ar fi fost vreun brutar din Mizil? Tu ce spui?

Gruia Stoica, fierarul din Toflea cu o avere de 450 de milioane de euro
http://www.antidotul.ro/75905/gruia-stoica-fierarul-din-toflea-cu-o-avere-de-450-de-milioane-de-euro.html


:drak:

Tyler Durden
20th April 2013, 13:26
In '90 dinamo avea cel mai bun lot din Romania, chiar peste Steaua '86. Din ilustrul ianul citire.

Ce a avut Steaua in plus fata de restul echipelor dupa '89 a fost conducerea. pe cand unii sau altii au preferat sa vanda absolut tot si sa se imbogateasca, la Steaua s-a vandut oarecum cu cap, treptat, pentru a nu se renunta definitiv la performanta pe plan sportiv. Iar din vanzarile alea de jucatori au trait, pe langa sectia de fotbal, alte 20 de sectii, care la randul lor aveau performante sportive.

Dar presupun ca si chestia asta are legatura tot cu comunismul.

In rest, n-are rost sa dezbatem. Inainte de a raspunde acuzatiilor trebuie sa vedem cine acuza si cata istorie cunosc respectivii. Ca de texte luate copy-paste de pe cine stie ce blogulete dubioase e plin forumul.

Pai si unde-i buba? Vrei sa spui ca Gloria Buzau sau Corvinul Hunedoara aveau aceeasi situatie. Cazu' Dinamo nu infirma cu nimic cele spuse de mne, nu s-a plecat de la 0 in '89, ca aia de la Dinamo au avut conducatori cretini, asta e alta poveste.

Citatele postate sunt ale unor oameni de fotbal, Savu si Mateianu, nu-s vorbe goale aruncate de jurnalisti mitomani.

Sevilla86
20th April 2013, 13:29
Uite sa nu spui ca-s partizan, din noianul de fosti care s-au adaptat de minune noilor realiati in virtutea vechilor relatii din per. comunista o sa-l aleg pe Copos. Toata lumea spune ''comunistu' de Copos, poate pe buna drepate, poate nu. Deci Copos a avut anumite functii in perioda comunista, a fost in anturajul lui Nicu Ceausescu, iar dupa '89 in prosper om de afceri cu o avere estimata la 200 milioane de euro. Ar fi reusit Copos sa aiba o asemenea avere daca ar fi fost vreun brutar din Mizil? Tu ce spui?

Structuri comuniste au venit la Rapid dupa Revolutie, asta incerci sa-mi spui? :D
Rapid e echipa comunista condusa de un comunist!

Vezi ce usor e? De-aia pastrati aceeasi retorica pentru ca e simplu, sa nu cumva sa va explodeze craniul de prea multa activitate... explozie sau implozie? :D

Tyler Durden
20th April 2013, 13:30
Asta nu face decat sa-mi confirme asertiunea precedenta, aia legata de senilitate. La asta nu merge nici cu schema, nici daca-i faci o comparatie, nu functioneaza nimic. E trist ce se-ntampla cu studentii din ziua de azi...:D

Hehe, mie are macar ce sa-mi explodeze, nu-s acefal.;)

Marius
20th April 2013, 13:31
Citatele postate sunt ale unor oameni de fotbal, Savu si Mateianu, nu-s vorbe goale aruncate de jurnalisti mitomani.

Citatele de mai sus sunt demontate anual, de fiecare data cand apar discutiile astea, dar presupun ca asa se aduna posturile :D

Mateianu, saracu, n-a spus niciodata ca Steaua, Valentin sau chiar tovarasa elena au dat ordin ca Bihorul sa piarda meciurile. Ba chiar de cele mai multe ori, cel putin in ceea ce priveste Steaua, chestia asta se facea din cauza organelor de partid locale mult prea zeloase, care credeau ca in felul asta se pun bine cu "centrul".

Nu exista nicio dovada/ marturie/ scriere/ orice ca Steaua a cerut vreunei echipe sa se dea la o parte. Desi nu ma indoiesc ca au fost personaje prin conducerea ministerului care sa se dedea si la actiuni de genul asta.

Marius
20th April 2013, 13:34
Iar daca vorbim de structuri comuniste, ce-ar fi sa ne uitam daca nu la toate, macar la majoritatea cluburilor in '90. Trecem peste Steaua si dinamo, care erau "exponentii comunismului" si "raul absolut". Cumerau organizate un rapid, o Craiova, un Arges? Cam de unde isi luau echipele astea banutii si cine le conducea?

Tyler Durden
20th April 2013, 13:34
Ia intreaba-l pe Miril, care-i progresist si-l stie pe Mateianu, ce parere avea el de Steaua lui Valentin.

Tyler Durden
20th April 2013, 13:36
Iar daca vorbim de structuri comuniste, ce-ar fi sa ne uitam daca nu la toate, macar la majoritatea cluburilor in '90. Trecem peste Steaua si dinamo, care erau "exponentii comunismului" si "raul absolut". Cumerau organizate un rapid, o Craiova, un Arges? Cam de unde isi luau echipele astea banutii si cine le conducea?

Intr-un stat totalitar comunist, vrand-nevrand, orice devine comunist, inclusiv sportul. Problema e ca unele structuri sportive au fost ajuate sistematic de nomenclatura, iar altele mai putin sau deloc.

Marius
20th April 2013, 13:37
Asta cu parerile e atat de subiectiva... Eu pun pariu cu tine ca Lita Dumitru, daca ajunge la Steaua, zice ca a facut alea trei blaturi pe cand juca la voi si ca i-a jucat memoria o festa :D

Parerile se schimba la fel de des ca oamenii care le emit.

Sevilla86
20th April 2013, 13:40
Asta nu face decat sa-mi confirme asertiunea precedenta, aia legata de senilitate. La asta nu merge nici cu schema, nici daca-i faci o comparatie, nu functioneaza nimic. E trist ce se-ntampla cu studentii din ziua de azi...:D

Hehe, mie are macar ce sa-mi explodeze, nu-s acefal.;)

Spune tu vertebratule, de ce nu pot sustine ca au existat, sau inca exista, structuri comuniste la Rapid dupa '89? :D
Infrastructura de unde o aveti? Si din proprie admisiune spui ca aveti patron comunist, care a avut functii in perioada comunista, a fost in anturajul lui Nicu Ceasca si a facut averi imense dupa '89.

Tyler Durden
20th April 2013, 13:40
Parerile se schimba la fel de des ca oamenii care le emit.

Nu mai baga texte d'astea profunde, ca-s si copii aici care ar putea fi deruati. Tu ce spui, cineva care se uita la desene animate ar putea intelege o astfel de afirmatie?:D

Marius
20th April 2013, 13:44
Intr-un stat totalitar comunist, vrand-nevrand, orice devine comunist, inclusiv sportul. Problema e ca unele structuri sportive au fost ajuate sistematic de nomenclatura, iar altele mai putin sau deloc.

E bine ca ajungem la problema, in sfarsit :D

Deci toate echipele au fost sau au devenit comuniste, problema e doar structura carora le-au fost subordonate si cat au profitat de pe urma sistemului. Pana la urma, totul se reduce la asta.

Tyler Durden
20th April 2013, 13:45
Spune tu vertebratule, de ce nu pot sustine ca au existat, sau inca exista, structuri comuniste la Rapid dupa '89? :D
Infrastructura de unde o aveti? Si din proprie admisiune spui ca aveti patron comunist, care a avut functii in perioada comunista, a fost in anturajul lui Nicu Ceasca si a facut averi imense dupa '89.

Doamne-Dumnezeule, incep sa cred ca euglena a uitat limba romana. Sau mai rau, ca nu a inteles-o niciodata.
Pai Copos dupa '89 e la fel de comunist/capitalist ca Steaua dupa '89.
Daca tu poti sa echivalezi infrastructura Stelei de dinainte de '89 cu cea a Rapidulu din aceeasi perioada, inseamna ca te pricepi la sport, la fel de mult cum ma pricep eu la inginerie agricola. :D

P.S. Pe Servila o sa-l ignor o perioada, caci am auzit in ultima vreme un zvon cum ca boala de care sufera el este virala.

N0_NaM3
20th April 2013, 13:48
Cei mai adevarati fani, la voi se gaseau ! :ok:

Marius
20th April 2013, 13:50
Cei mai adevarati fani, la voi se gaseau ! :ok:

Sa stii, e de ajuns numai sa te uiti ce era in tribune.

http://www.fcsteaua.ro/forum/uploads/monthly_10_2011/post-511-1318073246.jpg

Sevilla86
20th April 2013, 13:58
Pai Copos dupa '89 e la fel de comunist/capitalist ca Steaua dupa '89.

Inseamna ca esti mare inginer :)
Structurile comuniste, cum le numesti tu, s-au reorientat dupa '89 spre afaceri.
Puterea data in trecut de regimul politic, a fost inlocuit de puterea data de ban. Corect?

Patronul rapidului, Copos, este la fel de comunist ca si Steaua dupa '89, in opinia ta. Problema a fost ca Rapid nu a reusit sa profite de perioda buna pe care a avut-o in 1998-2002 cand putem spune ca au dominat competitia interna.
"Structura comunista" nu are nici o putere si nici o valoare. Totul se invarte in jurul banilor, nu mai exista decizii ale unor organe de conducere totalitare.

Inca o data iti spun, cele mai murdare echipe de dupa Revolutie au fost si sunt in provincie.
Steaua e campioana pentru ca joaca fotbal, dar oameni ca tine incearca sa puna rezultatele din ziua de azi pe seama influentelor politice de acum 20+ ani.

Tyler Durden
20th April 2013, 14:07
VapupaJean. Mi-am futut cateva ore din viata pe porcaria asta de forum. Enough!!!:D
P.S. Forza lupii!

Sevilla86
20th April 2013, 14:11
VapupaJean. Mi-am futut cateva ore din viata pe porcaria asta de forum. Enough!!!:D

Cu asta chiar sunt de acord... am inceput ca in urma cu 5, 6 ani sa pierd ore multe pe aici desi am lucruri mai bune de facut.
Ce-o fi in capul meu? :D

Zic si eu pa, ma mai intorc peste cateva luni... poate.

Aurel.D
20th April 2013, 14:26
Gruia Stoica, fierarul din Toflea cu o avere de 450 de milioane de euro
http://www.antidotul.ro/75905/gruia-stoica-fierarul-din-toflea-cu-o-avere-de-450-de-milioane-de-euro.html
:drak:

Hai că mă enervați..:D nu vroiam să mă bag în discuția asta care după mine este fără rost- dar Marius, tu nu ai citit articolul înainte să pui link-ul? Sau marșezi la titlurile astea facile, făcute să impresioneze? :) Păi ca ăsta s-au îmbogățit majoritatea "oamenilor de afaceri" români după 90, nu este nimic extraordinar!

PS: până am încropit eu postul ăsta, voi ați mai făcut o pagină și jumătate cu subiectul ăsta?? :)) :happy Vorba lui Tyler, uriașă pierdere de vreme!

samar
20th April 2013, 15:18
Bai cata istorie si agitatie p-acilea....:D

Pana una, alta.... in seara asta joaca Rapiduletzu' cu satelitul:sneaky:
Fitzi pe faza :D

cip
20th April 2013, 15:25
atata tevatura pe tema asta,se mai indoieste cineva intreg la minte ca Steaua si Dinamo au fost infiintate de comunisti? :o:
si ca mai apoi au furat cat cuprinde si acum au palmares mincinos?

Marius
20th April 2013, 15:38
Hai că mă enervați..:D nu vroiam să mă bag în discuția asta care după mine este fără rost- dar Marius, tu nu ai citit articolul înainte să pui link-ul? Sau marșezi la titlurile astea facile, făcute să impresioneze? :) Păi ca ăsta s-au îmbogățit majoritatea "oamenilor de afaceri" români după 90, nu este nimic extraordinar!


Bai, frate, e nevoie grava de un semn cu /irony

cip
20th April 2013, 15:39
le da Guritza de sar ca mieii primavara :D

Shinnok
20th April 2013, 17:16
mi se pare mie, sau pe acest forum au loc fenomene neinteresante? :D

Bobi Cearton
21st April 2013, 11:36
Buna dimineata. Am citit pe undeva ca lupii vor invada Bucurestiul, 6000 vor fi prezenti pe NA, prefectul de PH va monitoriza personal marea invazie.:D

delaoltenia
21st April 2013, 14:36
Buna sa-ti fie ziua,Bobi! :)

Ai uitat cumva sa reamintesti ca istoria se repeta?Veniti lupi si plecati maidanezi,cu codita intre picioare. ;)

BlueEnergy
21st April 2013, 23:33
Eu am jucat 2 la pariuri! :D Sa vedem....

Shinnok
21st April 2013, 23:34
tot ce se poate, ma exaspereaza astia prin felul in care dau cu piciorul in puncte. saptamana viitoare am fi putut fi campioni, dar nu, hai sa ne mai bagam p**a in ele de meciuri, sa castigam etapa fix in titlul 34. 'r-ar ale 'reaq de putori.

laurdog
22nd April 2013, 09:20
Fac un apel umanitar catre ploiesteni: va rog sa nu-i bateti pentru ca sunt labili psihic. Uitati-va ca deja au inceput sa-si taie venele, sunt dusi in catuse la spital, Doamne Fereste.
Va rog frumos ocrotiti sinucigasii.

florian.X
22nd April 2013, 09:29
tot ce se poate, ma exaspereaza astia prin felul in care dau cu piciorul in puncte. saptamana viitoare am fi putut fi campioni, dar nu, hai sa ne mai bagam p**a in ele de meciuri, sa castigam etapa fix in titlul 34. 'r-ar ale 'reaq de putori.

cin' te'a suparat:)):D

Marius
22nd April 2013, 11:05
Gabi Matei :drak:

Aurel.D
22nd April 2013, 11:34
Conform OLS îl cheamă Sorin Matei. :)

Shinnok
22nd April 2013, 11:40
cin' te'a suparat:)):D

ai vazut cat de repede a receptionat mesajul gloaba din glina? :D incerc sa le mai inveselesc si eu in vremurile astea triste pentru ele. hei, hei, Pandurii /hello

Tifosi Grant
22nd April 2013, 11:42
sper ca lupii sa-i omoare pe... stelisti :)

Catalin1987
22nd April 2013, 11:44
Va fi un meci tare. Prevad un egal, desi as vrea sa castige Steaua...

Taquito
22nd April 2013, 11:48
http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/galerie.gif

Marius
22nd April 2013, 12:05
sper ca lupii sa-i omoare pe... stelisti :)

E bine ca ai speranta.

florian.X
22nd April 2013, 12:06
ai vazut cat de repede a receptionat mesajul gloaba din glina? :D incerc sa le mai inveselesc si eu in vremurile astea triste pentru ele. hei, hei, Pandurii /hello

:happy lasa vrajeala, ca stiu ca din cauza ta a vrut Matei sa se "suicida" (vb. unui clasic:happy ), ca i'ai shutit "bagaboanta" (vb. altui clasic:happy )

florian.X
22nd April 2013, 12:07
un X asa urat, fara chef de joc pentru nici una din ele...

Shinnok
22nd April 2013, 12:08
:)) shutitoru' de bagaboante :))

florian.X
22nd April 2013, 12:16
:)) shutitoru' de bagaboante :))

se stieeeeeeeeeeeee:happy...de la pitzi talentosu' fara numar:happy

Jeleul
22nd April 2013, 12:40
De la Piți(ponc) Talent pentru "adormeala" din poarta Stelei, cu tedicatie spăciala, faraaaa numarrrr in meciu asta. :D

http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_540_x_404/2013/04/18/568276-piti.jpg

Dupa cum bine stiti, acest personaj iubit foarte mult de mai toti stelisti, este noul antrenor de portari din Ghencea. Sa-i uram bun venit! :D

Jeleul
22nd April 2013, 12:48
Aaa, uitasem, la fel cu tedicatie spăciala, melodia asta, pentru dragul nostru moderator, si anume Hinghi ( cine oare altcineva, cu asa valoare ) ? :D

74rMGjJXzK8

BBB
22nd April 2013, 13:21
Astazi zic eu ca oaia va sta capra la lup. Ca e vremea recoltei. Semeni blat culegi puncte, asta o stie si walter busca si Giginho.

86
22nd April 2013, 13:24
Astazi zic eu ca oaia va sta capra la lup. Ca e vremea recoltei. Semeni blat culegi puncte, asta o stie si walter busca si Giginho.

Voi mai stati mult capra in fata Cfr-ului?

Tyler Durden
22nd April 2013, 14:03
Astazi zic eu ca oaia va sta capra la lup. Ca e vremea recoltei. Semeni blat culegi puncte, asta o stie si walter busca si Giginho.

Nu cred ca risca Walter vreo galbeaza...:D

SwedishMafia
22nd April 2013, 14:11
Astazi zic eu ca oaia va sta capra la lup. Ca e vremea recoltei. Semeni blat culegi puncte, asta o stie si walter busca si Giginho.

ce rautacios esti:D daca nu ne arati biletul in care ai pariat 5 milioane pe victoria oaspetilor,ramane doar o gargara de tastatura:D.

Hingherul
22nd April 2013, 14:32
meciul e si pe antena 1 nu numai pe muedolcesport

BBB
22nd April 2013, 15:07
ce rautacios esti:D daca nu ne arati biletul in care ai pariat 5 milioane pe victoria oaspetilor,ramane doar o gargara de tastatura:D.

Pune tu si daca iese facem 50/50 :))

SwedishMafia
22nd April 2013, 15:17
Eu nu cred ca bat aia.tu da.Hai mai,si-asa ai facut destui bani pe victoria lui gaz metan de vineri.6.50 x 500 ron.iti iese si 3 zile la rand stai numai in Zaza,cu toate panaramele de studente prietenoase:D

BBB
22nd April 2013, 17:10
Fir-ai al dracu, citesti ganduri? Cum ai stiut ca am jucat 2 la Gaz? Asa evident e? :)) Bai, eu ti-am dat super pontul, ramane sa bagi tu lozu. De fapt cred ca ma grabesc sa bag macar 1 batrana pe Lupi

delaparis
22nd April 2013, 18:40
Despre meciul asta francezul ar comenta "il y a un loup dans la bergerie" :D

Bobi Cearton
22nd April 2013, 18:42
Buna seara. Forza Oil!:D

Hingherul
22nd April 2013, 18:42
Bobi, daca nu sari nu esti lup adevarat :D

BlueEnergy
22nd April 2013, 18:42
Bah...nu ma speriati! Am pariat pe Petrolul. :D

Freek
22nd April 2013, 18:45
Despre meciul asta francezul ar comenta "il y a un loup dans la bergerie" :D


Exista un lup in oaie? :thinkso: :D.

Haida Petrolu', faceti șou. Pe teren...in tribune, unde vreti voi:D

Hingherul
22nd April 2013, 18:45
Bah...nu ma speriati! Am pariat pe Petrolul. :D

esti lefter clar :D

Cristyniku
22nd April 2013, 18:52
"Fanii Petrolului au creat haos în trenul spre București!

Jandarmii au fost mobilizați în Gara Obor, incidentele nu au lipsit nici pe drum!"

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/update-fanii-petrolului-au-creat-haos-in-trenul-spre-bucuresti-200-de-jandarmi-mobilizati-la-gara-obor-396812.html

Bobi Cearton
22nd April 2013, 18:56
Bobi, daca nu sari nu esti lup adevarat :D

Asta cu saritu parca era cu caini, sau cu panduri:confused::D



"Fanii Petrolului au creat haos în trenul spre București!

Jandarmii au fost mobilizați în Gara Obor, incidentele nu au lipsit nici pe drum!"



Lupii au dau iama in obor, fugaresc orataniile.:D